Potvrđeno nam je - povrh PDV-a na male pakete, od

poruka: 107
|
čitano: 20.828
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Potvrđeno nam je - povrh PDV-a na male pakete, od ".
15 godina
offline
Potvrđeno nam je - povrh PDV-a na male pakete, od

Mogli su jednako tako zabraniti uvoz tih paketića, svodi se na isto. 

 

 

Jadna Kina, jadni mi.

 

A sve radi tuđih interesa.

Moj PC  
39 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Potvrđeno nam je - povrh PDV-a na male pakete, od

Samo još da lupe i velikim firmama naknade za uvoz Kineskog smeća i sve bude OK.EU bude počela sama proizvoditi.Evo već stakla i zaštite za mobitele možete nabaviti u Francuskoj i Španjolskoj.I cijene su ok a dostava od tjedan do max dva.A ne iz Kine nekad i 3 mjeseca.Bravo za EU,samo rokaj.

Moj PC  
9 35 hvala 0
15 godina
offline
Potvrđeno nam je - povrh PDV-a na male pakete, od

Za probu ću naručit pod kraj mjeseca  isti paket na HR i u D na adresu. Da usporedim dodatne troškove kojih će biti po novom.

Pa da vidimo jel kod nas ''pljačka'' što se tiče davanja osim pdv-a. Jer me najviše zanima dali će i u D pošta nešto zaračunt povrh pdv-a.

Nekako sam 99% siguran da ću za isti paket više platit kod nas nego u D, ali otom potom. :)

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.6.2021 7:56 (kostolomac).
Moj PC  
26 0 hvala 0
14 godina
offline
Potvrđeno nam je - povrh PDV-a na male pakete, od

sranje.

poskupit će nevera na 3 milje eura. :-/

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
20 6 hvala 0
14 godina
offline
Potvrđeno nam je - povrh PDV-a na male pakete, od

Ajme baš me iznenadilo da će naračunati još troškove, tko bi to rekao 

 
7 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Potvrđeno nam je - povrh PDV-a na male pakete, od

Samo da znate koliko do sada su to racunali. Evo racun od poste od neki dan za predmet od 33usd s Aliexpressa. 

Tocno citiram stavke: 

 

Racun 1.

Podn. pos. na CAR. pregl.do 2kg uvoz  - 37.50

Otprema poziva - dokaz Carinarnici - 19.50

Ukupno za naplatu: 57.00kn

 

Racun 2.

Uplata na ziro rn od MIN naknade: 5.00

52.00

Ukupno za naplatu: 57.00kn 

 

Tako da sam na kraju to sve platio 33usd + 114kn

 

Racun 2 je navodno PDV. A Racun 1 je ocito trosak koliko je HP-u trebalo da skine predmet s police i pokaze carinicima i nakon toga posalje na adresu. Tako da ako ostave slicne vrijednosti to ce i dalje bit cista pljacka jer neznam kako to drugacije opisat.

 

 

 

Trolls are like broken clocks, they tell the truth two times a day, rest of the time they just talk rubbish. prosperouspoverty.blogspot.com
 
26 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Potvrđeno nam je - povrh PDV-a na male pakete,
Zrak u ruke pljačka vam materina, ovo je pošta...
Moj PC  
49 0 hvala 4
13 godina
offline
Potvrđeno nam je - povrh PDV-a na male pakete, od

davno sam pisao o ovome. Igre za konzole narucujem od 2005 iz Kanada, Kine, USA.

 

 

Svaki puta je DHL dostavio paket u njemacku, gdje je bilo uvijek u postarinu uracunato sve, te sam ja istu dobio nakon ulaska u EU bez ikakvih dodatnih troskova preko njemacke.

 

nace se nacina za zaobici ova glupa pravila

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 17:44 (Robert_84).
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Potvrđeno nam je - povrh PDV-a na male pakete, od

Treba odplatit novi sortirni centar u gorici, a preko koga će nego preko naših leđa.

 
18 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Potvrđeno nam je - povrh PDV-a na male pakete,
Za ovo se ginulo!
 
14 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Potvrđeno nam je - povrh PDV-a na male pakete,
Pošta je sprdnja o kojoj će knjige pisati. Već godinu dana se priča o ovome, a oni još nisu smislili cjenik. Nekoliko puta čitam vijesti na ovu temu i još ništa pametno nisu rekli 😆
Moj PC  
23 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Potvrđeno nam je - povrh PDV-a na male pakete,
majstorSZ kaže...
Pošta je sprdnja o kojoj će knjige pisati. Već godinu dana se priča o ovome, a oni još nisu smislili cjenik. Nekoliko puta čitam vijesti na ovu temu i još ništa pametno nisu rekli 😆

 Mislim da i bugovci cesto neznaju prava pitanja postavljat, ali Bug ne bi bio Bug da ne postavlja meka pitanja...

Trolls are like broken clocks, they tell the truth two times a day, rest of the time they just talk rubbish. prosperouspoverty.blogspot.com
16 godina
offline
Re: Potvrđeno nam je - povrh PDV-a na male pakete,

Znači li to za kaljeno staklo od 1$, koliko osim 2kn PDV-a pošta misli uzeti?

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
3 godine
neaktivan
offline
Re: Potvrđeno nam je - povrh PDV-a na male pakete,
Teska sprdacina..
 
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Potvrđeno nam je - povrh PDV-a na male pakete,
A usluga pregleda, a lezarina jos, staklo ce doci i do 10$
5 godina
offline
Potvrđeno nam je - povrh PDV-a na male pakete, od

Zbog novih pravila sve takve pošiljke morat će imati broj koji će korisnicima služiti za praćenje.

 

Znaci nece samo poskupit zbog PDV-a i zbog toga sto posta mora obavljati svoj posao, nego ce jos i postarina biti skuplja da bi dobili broj za pracenje

 
4 0 hvala 0
Re: Potvrđeno nam je - povrh PDV-a na male pakete,
picajzla0707 kaže...
Zrak u ruke pljačka vam materina, ovo je pošta...

 

na prvo citanje mislio sam da sam shvatio sto si napisao, ali sad vidim da nisam.

12 godina
offline
Potvrđeno nam je - povrh PDV-a na male pakete, od

Kupujte domace, tj. europsko.

 
2 6 hvala 0
11 godina
offline
Re: Potvrđeno nam je - povrh PDV-a na male pakete,
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
picajzla0707 kaže...
Zrak u ruke pljačka vam materina, ovo je pošta...

 

na prvo citanje mislio sam da sam shvatio sto si napisao, ali sad vidim da nisam.

stari vic o disleksičaru...

 

Ulazi u banku disleksičar i vikne:
- Zrak u ruke, pljačka vam materina, ovo je pička!
15 godina
offline
Potvrđeno nam je - povrh PDV-a na male pakete, od

+ devetina uroda vlastelinu + crkvena desetina + pravo prve noći + tlaka. tek tad će sve biti na mjestu. e, da: i mlađi muškarac u obitelji u janjičare. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
23 2 hvala 0
12 godina
offline
Potvrđeno nam je - povrh PDV-a na male pakete, od

Mene više sad muči što imam stvari naručene u 4.mjesecu koje baš dolaze iz kine, a nisu stigle naravno. Ovo ostalo dolazi iz eu skladišta...

 

Bitno da su se svi smijali kad sam naručio tonu potrošnog materijala kojeg koristim svakodnevno prvi put kad sam čuo ovu vijest, jer vjerujem da će jako puno njih preć na neku verziju eu skladišta, pogotovo chinaBrand dućani s aliex-a. Jer svejedno, nije samo HR ovo nametnula, je, kod nas će biti malo veća otimačina, ali past će prodaja iz svih država Eu što su ljudi naručivali.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Potvrđeno nam je - povrh PDV-a na male pakete,
F10EXX kaže...

Kupujte domace, tj. europsko.

 

Kad mi europski Arduino Nano bude koštao 25kn kao na AliExpressu umjesto 250kn kao u Chipoteci ili 150kn u Arduino storeu, onda ću kupiti europski.

 

U Chipoteci jedan prekidać (on-off) košta 9kn plus 40kn poštarina. 5 takvih prekidača na AliExpressu košta 4kn sa besplatnom dostavom.

 

Tko je tu jebeno lud?

 

Žao mi je samo što si ranije nisam nabavio hrpu takvih sitnih pizdarija jer pitanje je koliko će sve to koštati nakon 1.7.

Tko visoko leti, štedi gorivo.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 21:14 (Shamrock).
13 godina
offline
Potvrđeno nam je - povrh PDV-a na male pakete, od

Mislim da bi uz svaki paket koji nam dostave, svaki korisnik hrvatskoj pošti trebalo uputiti ispriku jer ih očito jako mučimo s poslom. Nego ajmo pogađat koliko će biti novi harač nakon ukidanja onih 4.50 kn. Ja bih rekao oko 8 kn.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Potvrđeno nam je - povrh PDV-a na male pakete, od

Zašto pošta može određivati cijenu kako joj se sprdne, šta ima monopolistički položaj i nema drugih dostavljača u državi?

Kako može naplaćivati uslugu koja nije ni tražena (pregled koji nisam tražio, i "usluga" naplate dadžbina), poput naplate "usluge izdavanja računa"?

Btw. zakonom je zabranjeno naplaćivati "uslugu" izdavanja računa, a kod nas je bilo pregršt uhljebničko-neradničkih firmi koji su pokušali i izdavanje računa naplatiti.

Po meni nema pravo naplatiti ništa osim poreza i carine. Ništa drugo nije naručena usluga pa ne treba biti ni plaćena.

Uvaljivanje cigle, pardon, usluge, koju nisam ni tražio je po meni kriminalna djelatnost.

 

Idi i radi nešto korisno!
 
15 0 hvala 0
11 godina
offline
Potvrđeno nam je - povrh PDV-a na male pakete, od

Posta od tih 114 kn jedino dobiva 19.50 za preporuceno pismo koje vam salje za dokaz carini..sve ostalo je od drzave..paketi koji se carine stoje na carini i prvo prolaze svi paketi kroz carinu pa tek onda u sabirni centar...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Potvrđeno nam je - povrh PDV-a na male pakete, od

Gamad..

R33mba#2892
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Potvrđeno nam je - povrh PDV-a na male pakete,
Obavjest o dugu i računu mogu i digitalno slati, ili na mail ili sms-om ili čak i putem e-građanin. Sustavi postoje samo ih treba upogoniti. No mene više zanima koliko je kinezima pao promet u ovih zadnjih nekoliko tjedana te tresu li im se gaće, jer nije šala imat problem sa 500 milijuna ljudi
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Potvrđeno nam je - povrh PDV-a na male pakete,
mariolla79 kaže...

Posta od tih 114 kn jedino dobiva 19.50 za preporuceno pismo koje vam salje za dokaz carini..sve ostalo je od drzave..paketi koji se carine stoje na carini i prvo prolaze svi paketi kroz carinu pa tek onda u sabirni centar...

 I pošta je od države...

If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
14 godina
offline
Re: Potvrđeno nam je - povrh PDV-a na male pakete,
Ajar kaže...

+ devetina uroda vlastelinu + crkvena desetina + pravo prve noći + tlaka. tek tad će sve biti na mjestu. e, da: i mlađi muškarac u obitelji u janjičare. 

Realno, čak su i to bila bolja vremena. :-)

14 godina
offline
Potvrđeno nam je - povrh PDV-a na male pakete, od

Smišljaju nove pečate i FT1P. Eto prilike za uhljebit još rodbine članova stranke.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice