Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine uvodi

poruka: 38
|
čitano: 14.577
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine uvodi".
8 godina
online
Re: Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine u

Da je za svaku zemlju posebno, mailboxde bi radio ko lud.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine u
Pozdrav svima .... koliko vidim aliexpress je davno riješen problem. Kada plačamo kinezima lova ide u aliexpress brisel. Pravno gledano ja plačam lovu u EU. Što znači da bi trebali oni plaćat taj porez. Kinezi bi trebali ispisati taj kod i staviti ih na pakete. Samo da ih HR pošta prestane zaustavljati. A ove kazne što piše carina već je za ustavni sud samo je sitna lova pa se nikom neda zezat bez obzira na to koji je broj za praćenje .... aliexpress standard shiping imao je zadnja dva slova NL i nije zaustavljen na carini. Slično je bilo i sa Uberom 2017/2018 godine, porez je bio plaćen u Amsterdamu, a oni što su ih hvatali bili su plačeni iz naših đepova i nisu uberovci platili ni lipu kazne
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 19:39 (Malibuco82).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine uvodi

.. isporučitelj će zaračunati PDV krajnjem kupcu po stopi koja se primjenjuje u državi članici odredišta dobara, zaključuju svoj odgovor iz Porezne uprave.

-nema veze s zemljom ulaska, kao NL jer pošiljka ne ide u NL, nego na adresu naručitelja tj državu.. i tako se obračunava pdv.

-samo je pitanje hoće li biti obračunato kod plaćanja računa ili ako nije tad naručitelj dobije uplatnicu carine/pdva za taj iznos (ili koji već način, npr kod preuzimanja..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 20:13 (ihush).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine u
Ajar kaže...

zašto bih išta naručivao iz kine kad je ionako 98% svega što tu kupim - iz kine (mislim da kruh i mlijeko nisu)? 

 

 

Ovakav misaoni proces, osim moždanim udarom ili epileptičkim napadom, mogu objasniti samo ako ti već jako dugo nisi ni kupio ništa skuplje od kruha i mlijeka.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine u
Super je ovo napisano i mislim da je to ok na državu odredišta. Htio sam napomeniti sadašnje stanje uz napomenu što se događalo/ događa. Sumljam da sada ne plačaju porez u EU sobzirom na poslovnicu
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 21:11 (Malibuco82).
15 godina
offline
Re: Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine u
Malibuco82 kaže...
Super je ovo napisano i mislim da je to ok na državu odredišta. Htio sam napomeniti sadašnje stanje uz napomenu što se događalo/ događa. Sumljam da sada ne plačaju porez u EU sobzirom na poslovnicu

 -upravo to se radi tj registrira se uvoz u zemlju s recimo nižim porezom dok roba možda nikad ne vidi tulipane i sl.. porezne oaze itd.. kao i google-irska koji ne plaća cca 50% poreza kojeg bi morao plaćati inače bi recimo rumunjska bila konkurentna (pdv)... mi sa bananama i šećerom dok je recimo luxemburg jedan od većih proizvođača maslinovog ulja i tjestenina (koje se inače radi u italiji, esp..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
neaktivan
offline
Re: Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine u
Mislim da će biti bolje kupovat nakon poreza na sve pakete jer nečeš imat strah da će ti ga zaustavit na carini. Jer i sad najviše od cijene proizvoda je transport. Pa i da ga šalješ u hrvatsku. Vidjet ćemo ubrzo matematiku. Što će smislit trgovci
4 godine
protjeran
offline
Re: Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine u

I to isto rasterecenje nece ici u korist nama kupcima, kako to vec obicno i biva.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice