Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine uvodi

poruka: 38
|
čitano: 14.574
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine uvodi".
5 godina
offline
Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine uvodi

Kako pri uvozu malih pošiljki Carinska uprava ne bi PDV obračunavala krajnjem kupcu....

 

Ajde, bar nema carinskog postupka. Mislim da je ovo i bila krajnja motivacija - pa ne budu si valjda carinici stvorili jos posla 

 
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine u
Šta ako Kinez napiše na paket da je poklon ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine uvodi

Ovo bi značilo da bi paketi mogli ravno iz aviona do poštara, i sve bi bilo nekoliko puta brže. Karikirano :)

Imam feeling da neće biti ništa brže nego prije :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine u
zzz kaže...
Šta ako Kinez napiše na paket da je poklon ?

 Onda će se kod nas izvršiti postupak :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine u
Pa ajde dobro, sad nek maknu carinski postupak za sve pakete skuplje od 22e. Svako zlo za neko dobro.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine u
CyberDemonVZ kaže...

Ovo bi značilo da bi paketi mogli ravno iz aviona do poštara, i sve bi bilo nekoliko puta brže. Karikirano :)

Imam feeling da neće biti ništa brže nego prije :D

 

Tko zna, možda nas iznenade ..

no kako god, teoretski mi se ovo puno više sviđa -

odmah znaš koliko ćeš platiti, pa procijeniš jel ti ima smisla.

Za razliku od dosad - do koje god cifre dođeš svojom računicom,

uvijek utrpaju neku stavku i platiš više nego si očekivao +

pošta sebi povrh svega uzme dio.

Split your lungs with Blood and Thunder
15 godina
offline
Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine uvodi

zašto bih išta naručivao iz kine kad je ionako 98% svega što tu kupim - iz kine (mislim da kruh i mlijeko nisu)? 

 

edit: mislim da mi ova osmorica (ili koliko ih već je) ispod desno (palac nadolje) neće određivati što, gdje ili kako ću kupiti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.8.2020 12:41 (Ajar).
Moj PC  
1 28 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine u
Ništa nisam shvatio. Samo znam da nema više naručivanja s eBaya 😁
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine u
Mesina isto nije iz kine, to dolazi iz argentine, krumpir iz egipta, paradajzi iz španjolske i tak...
12 godina
offline
Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine uvodi

Koja je poanta tih paketića iz kine ako su mi zadnja četri paketa koja sam naručio putovala 3 mjeseca.

 
12 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine u
Nemaju ljudi para pa narucuju pizdarije iz Kine.
11 godina
offline
Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine uvodi

Onda je sada zadnje vrijeme za naručivanje, jer ako naručiš prije nove godine onda češ sigurnu dobiti drugu godinu i dobiti češ te penale.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine uvodi

Po ovome Amazon, eBay , Alibaba i slični moraju otvoriti (ako već nisu) poslovnice u EU koje će obračunavati PDV na robu iz njihovih skladišta...

 
7 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine u
Zapravo, sve skupa je, zbog korone, odgođeno pola godine, do 01.07.

Suština svega je da se narudžbu stvari od 22 do 150 €, ako nisu hitne, isplati odgoditi dok novi sustav ne stupi na snagu jer je bolje platitit direktno Kinezu 25 % PDV-a nego još i pošti 60+ kn troškova.

S druge strane, ako netko planira naručiti nešto skuplje od 150 €, metodom "ako prođe, prođe", ima veću šansu da mu prođe prije novog sustava jer će broj paketa koji su kandidati za carinjenje značajno pasti, pa je daleko manja šansa da paket prođe ispod radara.


Mene jedino brine, što ih članka nije jasno, ako se neki kineski shop prijavi u sustav i dobije jedinstveni broj, da li on s tim istim brojem može slati paket i u Njemačku i u Hrvatsku ili za svaku EU zemlju u koju šalje mora imati poseban broj. U drugom slučaju bismo imali daleko manje trgovaca koji koriste sustav za Hrvatsku, a onda se ne isplati od njih naručivati jer će biti visok trošak.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
13 godina
offline
Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine uvodi

Koliko se da isčitati iz teksta :"Primjerice, porezni obveznik sa sjedištem u Hrvatskoj koji putem svoje web stranice prodaje dobra koja (u pošiljkama čija unutarnja vrijednost nije veća od 150 EUR) dolaze iz Kine izravno krajnjim kupcima u Sloveniju, Češku i Poljsku, moći će se prijaviti za primjenu IOSS-a u Hrvatskoj. "

ako imaš elektronsku platformu u EU možeš s jednim brojem prodavati azijsku robu bilo kome u EU direktno sa skladišta u aziji. I nisam baš siguran da taj broj može imati netko van EU, jer mora postojati poslovnica unutar eu koju se može globiti zatvoriti i slično ukoliko ne radi po zakonu!

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine u
Ajar kaže...

zašto bih išta naručivao iz kine kad je ionako 98% svega što tu kupim - iz kine (mislim da kruh i mlijeko nisu)? 

 Npr, 95% mojih narudžbi su sitne elektroničke komponente, IC, senzori, transformatori, tinol... stvari koje kod nas koštaju doslovno 5-6x više. Evo neki dan sam trazio LED RGB strip set od 5m... kod nas kosta po 200kn, s ebaya mozes dobiti i za 80ak... Ebay je odličan za stvari koje ti ne trebaju baš "sutra"...

15 godina
offline
Re: Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine u
Snijele kaže...
Ajar kaže...

zašto bih išta naručivao iz kine kad je ionako 98% svega što tu kupim - iz kine (mislim da kruh i mlijeko nisu)? 

 Npr, 95% mojih narudžbi su sitne elektroničke komponente, IC, senzori, transformatori, tinol... stvari koje kod nas koštaju doslovno 5-6x više. Evo neki dan sam trazio LED RGB strip set od 5m... kod nas kosta po 200kn, s ebaya mozes dobiti i za 80ak... Ebay je odličan za stvari koje ti ne trebaju baš "sutra"...

 vidiš koliko je to individualno. meni ne treba ništa iz kine, što već nema ovdje (a, kao što napisah, ioanko je kinesko). a sad će se i cijena malo podebljati pa možda ipak bude bolje kupiti tu, uz mogućnost brze reklamacije, u slučaju nedajbože. vidim da odredba najviše pogađa milenijalce i zoomere, jer ne mogu bez (apstinencijska nastupa trenutačno) ukosnica, maski za fašnik, torbice hello kitty, mišolovki i didgeridooa iz kine. suosjećam. osim toga, vitalno je bitno potpomagati kinesku ekonomiju, kad već nemamo vlastitu. 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.8.2020 12:42 (Ajar).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine u
Jedno pitanje - recimo HonorBuy koji je kineski, a šalje iz Njemačke. Da li ću morat platit više ako budem kupovao sljedeći mobitel kod HonorBuya?
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine u
Ako šalju iz Njemačke i već je u Njemačkoj prošao uvoz, onda se ništa ne mijenja.
Međutim, sada će oni moći, za proizvode do 150 €, umjesto da uvezu kontejner u Njemačku i plate PDV i carinu, poslati tebi direktno iz Kine i obračunati samo PDV.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine u

22 € se ukida, do 150 € ide samo PDV, ako pošiljatelj koristi ovaj sustav obračuna, a preko i za pošiljatelje koji ne koriste ide postupak carinjenja (PDV, carina ako ima, te trošak carinjenja).

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine u
Znači artikli do 22€ poskupljuju, a oni od 22 do 150€ pojeftinjuju.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine u
Sad je sigurno... Hrvatska će biti kap koja je prelila čašu i odvela Kinu u propast
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.8.2020 19:47 (HCMAA).
Moj PC  
10 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine u
Visak kaže...
Znači artikli do 22€ poskupljuju, a oni od 22 do 150€ pojeftinjuju.

 Kako ovi od 22 do 150 pojeftinjuju ako ćeš od 1.7. i na njih plaćati PDV? Kad sam naručivao mob nisam platio ništa (ni carinu ni pdv) a cijena je bila cca 140€ s dostavom.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine u

Zato što već i sad za njih moraš platiti PDV + trošak carinjenja, a nakon će ti PDV obračunati trgovac, pa nema troška carinjenja.

 

To što sad nekome prođe po sistemu APP, to je pak drugi par postola...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
13 godina
offline
Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine uvodi

Od kad je taj sistem da treba plaćati PDV i na robu ispod 150€. Ja sam mislio da se ništa ne plaća na iznose do te cifre.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine u
Mislim da je još od prije ulaska u EU, samo je naknadno uvedeno za EU ovo što se sad uvodi za treće zemlje - prvo za usluge, a onda i za fizičku robu poslanu dostavom.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
13 godina
offline
Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine uvodi

Ovo mi još više paše. Ako naručivam neku pizdariju ko staklo za ekran fučka mi se jel košta 10 ili 12.5(kod nas opet košta 30-40kn+), isto tako ako naručivam npr. neki android box koji košta 200-300kn ne moram brinuti za carinjenje i slično, a extra 50kn nije ništa kad u HR i dalje košta isti 2-3x puta više..

WIN-WIN ako se mene pita.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.9.2020 17:20 (ivicask).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine uvodi

Ako bi sistem naplate bio ko sta su odgovorili onda bi to bilo OK ali ja prije nego vidim ne vjerujem da nece nabiti jos i neke dodatne troskove i da situacija za kupce nece postati puno nepovoljnija nego je sada.

 

Ocekivanja baziram "samo" na cinjenici da vec jako dugo vremena skoro svaka mjera za vecinu ljudi ne predstavlja rasterecenje nego iskljucivo dodatno opterecenje. Moguce je da se tu i tamo neko "rasterecenje" desi ako se gleda parcijalno (zbog toga je ovo "skoro") ali ukupno se sve vrste (od kojih ovdje razmatramo financijsko) opterecenja konstantno povecavaju.

Chupo
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine uvodi

Koliko sam ja shvatio ta opcija da kinez naplati pdv je opcionalna tako da imam neki osjećaj da se kinezima sa time ne bude dalo z*******t pa da će i dalje slati kao i do sada (bar na početku dok im ne počne padati promet zbog takvog načina poslovanja)

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Potvrđeno Bugu: PDV na male pošiljke iz Kine u

Koliko sam shvatio, dovoljno je jedanom se prijaviti za dobiti porezni broj na razini EU, jedino nisam siguran da li je ga treba dodatno dostaviti zemljama u koje dostavljaš, tako da bi svakako trebalo biti poprilično jednostavno obuhvatiti sve zemlje...

 

Da postoji posebna procedura za svaku zemlju, onda bismo pušili...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice