Potpisan ugovor o izbjegavanju dvostrukog oporeziv

poruka: 22
|
čitano: 11.075
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Potpisan ugovor o izbjegavanju dvostrukog oporeziv".
10 godina
offline
Potpisan ugovor o izbjegavanju dvostrukog oporeziv

Jesam to dobro pročitao da se pregovara od 1995. odnosno 27 godina o nečemu što je tako jednostavno :)

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Potpisan ugovor o izbjegavanju dvostrukog opor

Kod nas ništa nije jednostavno.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
16 godina
online
Re: Potpisan ugovor o izbjegavanju dvostrukog opor
Pero Dinamit kaže...

Kod nas ništa nije jednostavno.

Nije jednostavno s obje strane.

Zanima me je li i to za njihove državljane koji su ovdje.

10 godina
offline
Potpisan ugovor o izbjegavanju dvostrukog oporeziv

 

 

Dobra vijest.

 

Samo treba ignorirati hejtere i trollove.

dzg
Moj PC  
2 8 hvala 0
Potpisan ugovor o izbjegavanju dvostrukog oporeziv

ajde de dobro je! Sad finjak klijenta u americi i radiš kako precednica kaže za 8,000€ minus troškovi vođenja firme.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Potpisan ugovor o izbjegavanju dvostrukog oporeziv

Odlično! Ovo će biti dobro za sve aspekte poslovanja sa USom, bilo kakvo poslovanje!

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Potpisan ugovor o izbjegavanju dvostrukog opor
MarkoRi kaže...

Jesam to dobro pročitao da se pregovara od 1995. odnosno 27 godina o nečemu što je tako jednostavno :)

 

Ne zelim ispadati politicki ali jedna stvar vuce drugu. Prvo rjesavas vizni rezim pa onda ostalo.

 

Evo mali "dragulj iz proslosti" koji ima jako puno uticaja na nase odnose i dan danas:

 

"

MOSTAR - Broj hrvatskih putovnica, koje su do 1999. godine nestajale iz prostorija Generalnog konzulata RH u Mostaru nije 930, kako su prošle godine hrvatske vlasti prezentirale medijima, nego puno više, od 2500 do 3500, prema informacijama koje smo dobili od povjerljivih izvora.

Do podatka da je nestalo trostruko veći broj hrvatskih putovnica došlo se naknadnom internom kontrolom koju je provela istražna komisija Ministarstva vanjskih poslova, MUP-a RH uz pomoć djelatnika u Generalnom konzulatu RH u Mostaru.

O nestalim putovnicama raspitivali su se i djelatnici hrvatske obavještajne službe, s načelnikom POA-e Joškom Podbevšekom, koji je dulje vrijeme zbog različitih obavještajnih zadataka bio u hrvatskom konzulatu u Mostaru.

Informaciju da je ukradeno 930 putovnica MUP je objavio jer su njegovi djelatnici na temelju prikupljenih operativnih podataka uspjeli identificirati serijske brojeve samo za taj "kontigent" putovnica iz serije 2000, a brojevi ostalih ukradenih putovnica nisu poznati.

Ukradene putovnice preko švercerske mreže kupovale su osobe iz kriminalnog miljea Republike Srpske, Federacije BiH, Srbije, Crne Gore, Kosova, radi "bezviznog" putovanja po zemljama EU-a.

Vođa "Zemunskog mafijaškog klana" Milorad Luković Legija nakon predaje priznao je na sudu da je na beogradskom crnom tržištu uspio kupiti bjanko putovnicu RH kako bi bez vize mogao otputovati u Grčku.

O krađi putovnica ne bi se znalo da nakon rutinirane policijske kontrole djelatnici PU Jajce nisu kod nepoznate osobe srpske nacionalnosti iz Banje Luke pronašli ukradenu hrvatsku putovnicu. Naknadnom policijskom obradom utvrđeno je da je na pronađenoj putovnici iz serije 2000., koju je zadužio konzulat u Mostaru, upisan niz lažnih osobnih podataka, o čemu je odmah obaviješten MUP i Ministarstvo vanjskih poslova RH.

- Putovnice su se u diplomatsko-konzularnim predstavništvima RH izdavale do kraja 1999. godine, nakon čega je zatraženo da se vrate svi obrasci i bjanko putovnice koje u međuvremenu nisu izdane. Ja sam se i nakon tog roka uvjerio da se velik broj takvih dokumenata nalazio u konzulatu u Mostaru, o čemu sam obavijestio mjerodavne."


2 godine
neaktivan
offline
Potpisan ugovor o izbjegavanju dvostrukog oporeziv

Sve je to super, no opet na kraju velike firme prije odluce uloziti i otvoriti ured u Srbiji nego u Hrvatskoj...

 
2 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Potpisan ugovor o izbjegavanju dvostrukog opor

Moralo bi bit. Ovakvi sporazumi su redovno reciprocni. Medutim, nije garantirano.

 

Steta da se ova vijest sad prenijela posvuda bez neke poveznice na sam tekst ugovora.

Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
10 godina
offline
Potpisan ugovor o izbjegavanju dvostrukog oporeziv

Nakon 300 godina. Prošla baba davno sa kolačima kad je trebalo uzet kolače.

 
0 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Potpisan ugovor o izbjegavanju dvostrukog opor
Bullivoje kaže...

Sve je to super, no opet na kraju velike firme prije odluce uloziti i otvoriti ured u Srbiji nego u Hrvatskoj...

 

Zasto se tome cuditi?

Moja zenka je s mora. Godinama ljetujem na istom mjestu i upoznao sam ga jako dobro jerbo sam zet itd.

Kako ulazis dublje u materiju, saznajes da u selu ima 4 kafica. 3 rade stalno, jedan se renta svake sezone. Svake godine dodju nove ovce na shishanje koje iznajme taj jedan kafic nadajuci se zaradi i ne kuzeci da je iznajmljivanje kafica zapravo business model vlasnika prostora. Ne prodaje ti prostor za kafic, nego napunjeni pistolj da se njime ubijes.

Spica turisticke sezone traje 25 dana. 

 

U toj spici sezone, jednom kaficu se posalje inspekcija, da se ubije rasipanje zarade. Inspektor uzme 10.000 kn za umorstvo tog jednog kafica, jer ga zatvori na 15 dana (de facto mu uzme pola sezone), plus se mora zvati njega i njegov muzicki bend da odradi gazu za vikend u ostalim kaficima. Tim cinom zatvaranja svima se digne promet (Juhuuu!), a pusaci pisu zalbe i prigovore (kasno Marko). Na kraju sezone se zbrajaju mrtvi i ranjeni, ali se vec zna koji su i ciji.

Sustav tako radi. Inspektor uzme lovu za cin, plus svira lake note Toncija Huljica svaki vikend s bendom negdje (opet pinka njemu u dzep i bespl pije). Entuzijasti koji misle da ce zaraditi neku lovu grickaju morski krastavac.

Ne misli za trenutak da tako nije u ostatku ekonomije jer ako igras po pravilima, past ces nekome u oko, i doci ce Prljavi Inspektor Mile da ti zabije glogov kolac u srce oko sitnice. Na kanti za smece fali poklopac. Siljilo za olovke nije dovoljno ostro, na pisoaru nemas tricijski ciljnik za ciljanje u uvjetima smanjene vidljivosti itd.

Pa nisu velike kompanije veslo sisale da te stvari ne znaju o RH. Jer na kumice na placu saljes naoruzanu Carinu, a Agrokoru nisi imao testise da otvoris vrata 5 godina.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Potpisan ugovor o izbjegavanju dvostrukog opor
Slazem se sa svim napisanim i naslusao sam se slicnih prica, ali nekako se jos uvijek ne mogu nacuditi i pomiriti s idejom da se prica sa bircem, rentanjem lezaljki, taksistima i sl. preslikava i na odnos prema velikim igracima.
Ono, ne mogu zamisliti da je netko pokusao primijeniti isti "model" odnosa prema velikom ulagacu, wtf!? Zar smo stvarno toliko zatucani ili stvarno, npr. Srbija ima jaci lobi u inozemstvu ( nekako mi se osobno to cini i najvjerojatnije ), da daju bolje poticaje/olaksice itd.
Kad pogledas mi bi teoretski trebali imat prednost tipa EU clanica, "bolji odnosi sa zapadom", itd.,a na kraju investicije prolaze pored nas. Kako to, kako to ? Nije nam jasno!

5 godina
offline
Potpisan ugovor o izbjegavanju dvostrukog oporeziv

A Srbija je uređena zemlja, tamo im je korupcija i namještanje svega i svačega nepoznato. Dajte, najte.

 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Potpisan ugovor o izbjegavanju dvostrukog opor
A kad je ratifikacija? Hoćemo li i nju čekati par godina?
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Potpisan ugovor o izbjegavanju dvostrukog opor
Pa to i je stvar, nije. Kako onda masa toga ode tamo, a nas preskoce 🤔
Re: Potpisan ugovor o izbjegavanju dvostrukog opor
BigD_Cro kaže...

A Srbija je uređena zemlja, tamo im je korupcija i namještanje svega i svačega nepoznato. Dajte, najte.

 

i pokvareni sat 2 puta dnevno pokazuje točno vrijeme.

 

Želim reći da iako su ovo ili ono, u nekim su stvarima mnogo razvijeniji nego hrvatska i to je činjenica.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2022 23:18 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
16 godina
offline
Re: Potpisan ugovor o izbjegavanju dvostrukog opor
U čemu su to puno razvijeniji?
Re: Potpisan ugovor o izbjegavanju dvostrukog opor
dd.inc kaže...
U čemu su to puno razvijeniji?

 

U obrazloženju obveza i prava obrtnika s paušalnim oporezivanjem.

 

6 godina
offline
Re: Potpisan ugovor o izbjegavanju dvostrukog opor
Srbija moze bit privlacnija najvise zbog jeftinije radne snage. Isto kao npr rumunjska
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Potpisan ugovor o izbjegavanju dvostrukog opor
Bullivoje kaže...
Slazem se sa svim napisanim i naslusao sam se slicnih prica, ali nekako se jos uvijek ne mogu nacuditi i pomiriti s idejom da se prica sa bircem, rentanjem lezaljki, taksistima i sl. preslikava i na odnos prema velikim igracima.
Ono, ne mogu zamisliti da je netko pokusao primijeniti isti "model" odnosa prema velikom ulagacu, wtf!? Zar smo stvarno toliko zatucani ili stvarno, npr. Srbija ima jaci lobi u inozemstvu ( nekako mi se osobno to cini i najvjerojatnije ), da daju bolje poticaje/olaksice itd.
Kad pogledas mi bi teoretski trebali imat prednost tipa EU clanica, "bolji odnosi sa zapadom", itd.,a na kraju investicije prolaze pored nas. Kako to, kako to ? Nije nam jasno!

 

Dijelio sam tvoj pogled i razmisljanje dok me zivot nije naveo u par situacija u kojima sam se vrlo otrijeznio. 

Npr iz prve ruke sam posvjedocio/bio direktno prisutan kada je strani investitor kupio 2 parcele zeleci napraviti 2 tvornice (300-500 zaposlenih). Bio sam dio stranog tima koji je otvarao stvar, znaci na izvoru. 

Kada je vidio koliko je gladnih usta morao namiriti da bi otvorio jednu tvornicu (govorim o ljudima kojima je POSAO, za to su placeni a opet ocekuju "stimulaciju" da odrade za sto primaju placu), strani investitor se okrenuo na peti, i otisao u ALBANIJU, gdje je iducih 3 godine otvarao po jednu tvornicu, dok mu koncentracija kapitala nije postala previsoka i tu je stao. U Hrvatskoj jos stoji ona jedna parcela za tvornicu #2, prazna, gdje je trebala stajati tvornica. Ista se prodaje za sitnu lovu. Kakvih sam se komentara naslusao, medjusobih pogleda nagledao gorih od bilo kojih rijeci.

Onda, isto sjecanje jednog foruma gdje je onomad aktualna Jaca Kosor, Engleskim gospodarstvenicima predstavljala mogucnosti ulaganja u RH.

Dakle.. Ja ne bi tako macice prodavao iz kutije iz cipele. Ni rijeci o komparativnim prednostima RH, tehnoloskoj naprednosti ili sl. Naglasak je bio na jeftinoj radnoj snazi. Kako ce RH radnik raditi bez prigovaranja (spika tipa "love you long time for 5 dorrar") itd. Nepismeno, neuko, cijela ekipa.

 

Da ne spominjem koliko primjera gdje se za odgovor na upit u RH ceka 3 tjedna jer je ovaj na skijanju, onaj u banji, a kolegica na porodiljnom. U Bugarskoj sam pola posla napravio za 7 dana.


Znaci ne da nas Srbija pegla, nego Siptari, Rumunji, coravi Mirko iz Done Spickovine. A mislimo da smo regionalni cimbenik necega. Kvart smo Moskve. Slabo obrazovani, upadljivo glupi, vrhunski korumpirani, loseg nataliteta. Ne pise nam se dobro.

Imam jos par primjera malo tezih koje ne smijem kucati ovdje, ali malo tezih, koji nisu po medijima, a koji su nas kostali puno jer je razina BMK hormona po ministarstvima na rekordnim nivoima.

Ne cudite se sto investicije bjeze. Cudimo se svi sto drzava nije propala (jos). A ova ekipa bi bankrotirala Dubai.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Potpisan ugovor o izbjegavanju dvostrukog opor
Nemam rijeci, stvarno smo zestoka truba. Citajuci ovo, dobro je da ista imamo ...😔 Jedino sto bi dodao, a da vjerojatno ide jos ruku pod ruku s ovim sta ste napisali je i nas dobro poznati jal koji ne podnosi tudji uspjeh.
Svaka cast izuzecima koji "u tisini" rade i ostvaruju impresivne rezultate, stvaraju neke vrijednosti koje Hrvatska nikad do sada nije imala, makar se i neke od njih razapinje.
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.12.2022 11:55 (Bullivoje).
14 godina
offline
Re: Potpisan ugovor o izbjegavanju dvostrukog opor
Gebirgs kaže...
MarkoRi kaže...

Jesam to dobro pročitao da se pregovara od 1995. odnosno 27 godina o nečemu što je tako jednostavno :)

 

Ne zelim ispadati politicki ali jedna stvar vuce drugu. Prvo rjesavas vizni rezim pa onda ostalo.

 

Evo mali "dragulj iz proslosti" koji ima jako puno uticaja na nase odnose i dan danas:

 

"

MOSTAR - Broj hrvatskih putovnica, koje su do 1999. godine nestajale iz prostorija Generalnog konzulata RH u Mostaru nije 930, kako su prošle godine hrvatske vlasti prezentirale medijima, nego puno više, od 2500 do 3500, prema informacijama koje smo dobili od povjerljivih izvora.

Do podatka da je nestalo trostruko veći broj hrvatskih putovnica došlo se naknadnom internom kontrolom koju je provela istražna komisija Ministarstva vanjskih poslova, MUP-a RH uz pomoć djelatnika u Generalnom konzulatu RH u Mostaru.

O nestalim putovnicama raspitivali su se i djelatnici hrvatske obavještajne službe, s načelnikom POA-e Joškom Podbevšekom, koji je dulje vrijeme zbog različitih obavještajnih zadataka bio u hrvatskom konzulatu u Mostaru.

Informaciju da je ukradeno 930 putovnica MUP je objavio jer su njegovi djelatnici na temelju prikupljenih operativnih podataka uspjeli identificirati serijske brojeve samo za taj "kontigent" putovnica iz serije 2000, a brojevi ostalih ukradenih putovnica nisu poznati.

Ukradene putovnice preko švercerske mreže kupovale su osobe iz kriminalnog miljea Republike Srpske, Federacije BiH, Srbije, Crne Gore, Kosova, radi "bezviznog" putovanja po zemljama EU-a.

Vođa "Zemunskog mafijaškog klana" Milorad Luković Legija nakon predaje priznao je na sudu da je na beogradskom crnom tržištu uspio kupiti bjanko putovnicu RH kako bi bez vize mogao otputovati u Grčku.

O krađi putovnica ne bi se znalo da nakon rutinirane policijske kontrole djelatnici PU Jajce nisu kod nepoznate osobe srpske nacionalnosti iz Banje Luke pronašli ukradenu hrvatsku putovnicu. Naknadnom policijskom obradom utvrđeno je da je na pronađenoj putovnici iz serije 2000., koju je zadužio konzulat u Mostaru, upisan niz lažnih osobnih podataka, o čemu je odmah obaviješten MUP i Ministarstvo vanjskih poslova RH.

- Putovnice su se u diplomatsko-konzularnim predstavništvima RH izdavale do kraja 1999. godine, nakon čega je zatraženo da se vrate svi obrasci i bjanko putovnice koje u međuvremenu nisu izdane. Ja sam se i nakon tog roka uvjerio da se velik broj takvih dokumenata nalazio u konzulatu u Mostaru, o čemu sam obavijestio mjerodavne."


 Ma znas sta je kod tih situacije meni uvijek najljepse?

Jebeno nikada ali bas nikada se ne nade odgovornu osobu! Ikada! 

Dok je tako cudi me da itko normalan ima volje suradivati sa ovakvom bolesnom jedinkom... ali zato kriminal, e on voli ovakve jedinke 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice