Poštuje li Microsoft Hrvatska presude hrvatskih su

poruka: 32
|
čitano: 8.827
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Poštuje li Microsoft Hrvatska presude hrvatskih su".
16 godina
odjavljen
offline
Poštuje li Microsoft Hrvatska presude hrvatskih su

Da, bas se MS uzrujava zbog odluke tamo nekog suda...

Freak Show Inc.
 
15 0 hvala 0
15 godina
offline
Poštuje li Microsoft Hrvatska presude hrvatskih su

ms je nečasna zapadnoindijska kompanija koja milost ne traži, niti bi je dala. pucajte u prsa, krvnici! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Poštuje li Microsoft Hrvatska presude hrvatski

U Hrvatskoj da neko nešto ili nekoga poštoje? Pa kaj je Vama ... u ovakvoj državi di svatko radi šta hoće bez ikakvih posljedica? Sad bi jedna kompanija trebala biti poštena? Pa u HR kao poduzetnik jedino možeš opstat ako plivaš sa drugima nizvodno. Ako svoje sposlovanje temeljiš na poštenom poslovanju onda ti slijedi propast. Tako je poduzetništvo u HR koncipirano, još od 90tih.

9 godina
neaktivan
offline
Poštuje li Microsoft Hrvatska presude hrvatskih su

Sto znaci managerica? 

Jesam li od ovog njemackog vec zaboravio hrvatski?

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Poštuje li Microsoft Hrvatska presude hrvatski

MenAĐER? Pa onda je sve jasno. Valjda je zabrijala da je u HŽ da će imat astronomsku plaću a da ništa ne radi ili ne ostvari. Pa to je kod takvih multinacionalnih kompanija najvažniji članak ugovora, nema željenih rezultata, doviđenja.

15 godina
offline
Re: Poštuje li Microsoft Hrvatska presude hrvatski
Memphis kaže...

Ako svoje sposlovanje temeljiš na poštenom poslovanju onda ti slijedi propast.

 Naravno, kad je poduzetništvo po definiciji krađa od radnika.

14 godina
offline
Re: Poštuje li Microsoft Hrvatska presude hrvatski
BMT kaže...
Memphis kaže...

Ako svoje sposlovanje temeljiš na poštenom poslovanju onda ti slijedi propast.

 Naravno, kad je poduzetništvo po definiciji krađa od radnika.

 Ili po radničkoj definiciji "ne može me nitko toliko malo platit koliko ja malo mogu radit ..."

14 godina
offline
Re: Poštuje li Microsoft Hrvatska presude hrvatski

Sad sam pogledao cijeli video i mislim stvarno sramota kaj bug daje svoj mediski prostor ovakvim uhljebima. Zaposlila se u multinacionalnnu kompaniju i misli je da je u državnoj firmi da će tamo radit 100 godina, on i cijelo njezino pokoljenje. Dobila otkaz uz otpremninu, tužila firmu time mužu smjestila otkaz, dobila odštetu sudskom odlukom i još diže ovrhu nad bivšim poslodavcem i traži povratak na posao. Stvarno ti je lijepa reklama na tržištu rada i pitaj se di ćeš u toj branši iakd više naćči posao ti i tvoj suprug. Možeš kmećat koliko hoćeš al nisi ti još vidla pravo stanje života u Hrvatskoj.

 

Kaj niste obavili video sa radnicima konzuma koja rade za minimalac i preživljaju dan za dan te dobe otkaz bez ikakve najave i otpremnine ... šta niste iznjeli njihovu emotivnu priču.

 

Očito je bug morao vratit uslugu ...

9 godina
offline
Re: Poštuje li Microsoft Hrvatska presude hrvatski
Memphis kaže...

Sad sam pogledao cijeli video i mislim stvarno sramota kaj bug daje svoj mediski prostor ovakvim uhljebima. Zaposlila se u multinacionalnnu kompaniju i misli je da je u državnoj firmi da će tamo radit 100 godina, on i cijelo njezino pokoljenje. Dobila otkaz uz otpremninu, tužila firmu time mužu smjestila otkaz, dobila odštetu sudskom odlukom i još diže ovrhu nad bivšim poslodavcem i traži povratak na posao. Stvarno ti je lijepa reklama na tržištu rada i pitaj se di ćeš u toj branši iakd više naćči posao ti i tvoj suprug. Možeš kmećat koliko hoćeš al nisi ti još vidla pravo stanje života u Hrvatskoj.

 

Kaj niste obavili video sa radnicima konzuma koja rade za minimalac i preživljaju dan za dan te dobe otkaz bez ikakve najave i otpremnine ... šta niste iznjeli njihovu emotivnu priču.

 

Očito je bug morao vratit uslugu ...

 Nisi obnovio recept za pilule? Kako se robovi (ili "poslodavac") bune kad se radnik bori za svoja prava.

7 godina
offline
Re: Poštuje li Microsoft Hrvatska presude hrvatski
Memphis kaže...

Sad sam pogledao cijeli video i mislim...

 ...a ja mislim da ti svaku noć imaš sex s microsoftom

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
15 godina
offline
Poštuje li Microsoft Hrvatska presude hrvatskih su

Kad se sjetim 90-tih, ovo je još mila majka. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Poštuje li Microsoft Hrvatska presude hrvatskih su

a što je to sud hr????? (sinkopa ili???')

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2019 15:29 (jur).
 
2 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Poštuje li Microsoft Hrvatska presude hrvatskih su

Nitko razuman i željan pravde ne bi trebao poštovati odluke korumpiranih sudova u trećesvjetskim vukoje*inama.

 
0 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Poštuje li Microsoft Hrvatska presude hrvatski
Memphis kaže...

Sad sam pogledao cijeli video i mislim stvarno sramota kaj bug daje svoj mediski prostor ovakvim uhljebima. Zaposlila se u multinacionalnnu kompaniju i misli je da je u državnoj firmi da će tamo radit 100 godina, on i cijelo njezino pokoljenje. Dobila otkaz uz otpremninu, tužila firmu time mužu smjestila otkaz, dobila odštetu sudskom odlukom i još diže ovrhu nad bivšim poslodavcem i traži povratak na posao. Stvarno ti je lijepa reklama na tržištu rada i pitaj se di ćeš u toj branši iakd više naćči posao ti i tvoj suprug. Možeš kmećat koliko hoćeš al nisi ti još vidla pravo stanje života u Hrvatskoj.

 

Kaj niste obavili video sa radnicima konzuma koja rade za minimalac i preživljaju dan za dan te dobe otkaz bez ikakve najave i otpremnine ... šta niste iznjeli njihovu emotivnu priču.

 

Očito je bug morao vratit uslugu ...

 

Jao kakva glupača... Već je vidim kao blagajnicu u Konzumu jer je nitko drugi ne bu htel zaposliti.

12 godina
neaktivan
offline
Poštuje li Microsoft Hrvatska presude hrvatskih su

Ne postoji Microsoft Hrvatska. Microsoft Hr je pod Microsoftom Srbija.

To što smo mi u EU i naši krvare za Nato njima ništa ne znači ,jer su glavni centar ove regije napravili tamo gdje je najjeftinija radna snaga...

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Poštuje li Microsoft Hrvatska presude hrvatski

-postojao je.. ugašen reg.centar.. ugovori vrijede (ali pitanje što je 'istina', činjenice kao npr raskid managerskog ugovora i otpremnina..). Žena legitimno koristi leglana sredstva, pravna bitka, tko dobije, drugi izgubi dok činjenice ne moraju biti presudne, istina još manje.. patentntrollovi i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Poštuje li Microsoft Hrvatska presude hrvatski
Ja sam prije mjesec dana dobio na sudu nakon 5 godina Telekom Srbija. Radno pravo je ipak ozbiljna tema, pa koliko god da je neka firma gigant, radnik itekako ima svoja prava.
Obzirom da je sudska kamata 19% vrijedi se boriti za svoja prava :)
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Poštuje li Microsoft Hrvatska presude hrvatskih su

Ni ovi nisu htjeli radnicima nešto isplatiti. Pazi kojom brzinom potpisuju kad ih Vladimir pita di je zapelo:

 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Poštuje li Microsoft Hrvatska presude hrvatski
Louis Pluto kaže...
Memphis kaže...

Sad sam pogledao cijeli video i mislim...

 ...a ja mislim da ti svaku noć imaš sex s microsoftom

 Ne sa njim nego sa ovom državom ... kojoj moram debelo platit ono što zaradim i još trpit svakakve budale koji stoje iza nje i iskaljuju svou moć dok i ja plaćam. Pa te bum pito kad ti još dođe ovakav radnik.

nadimak2244 kaže...
Memphis kaže...

mislim stvarno sramota kaj bug daje svoj mediski prostor ovakvim uhljebima.

 Pa to je bug, sto je cudno? Da konzum pocne prodavati mobitele, prvi bi zavrsili u bugu jer je to "tehnoloska" vijest -.-

 Pa nije čudno, surađivala je sa njima pa moraju vratit uslugu kao što sam rekoa. Cijela pozuadine priče je je uvijek novac. ništa novo.

Dead kaže...
Memphis kaže...

U Hrvatskoj da neko nešto ili nekoga poštoje? Pa kaj je Vama ... u ovakvoj državi di svatko radi šta hoće bez ikakvih posljedica? Sad bi jedna kompanija trebala biti poštena? Pa u HR kao poduzetnik jedino možeš opstat ako plivaš sa drugima nizvodno. Ako svoje sposlovanje temeljiš na poštenom poslovanju onda ti slijedi propast. Tako je poduzetništvo u HR koncipirano, još od 90tih.

 Moga si reć nešto originalnije, a ne ovako floskularit. Ka da slušam opozicionare iz Sabora.

 Orginalnije? Pa di ti živiš? Ako to nije orginalno da se mase iseljavaju i što je najbitnije ne samo iz financijskih razlogoža već zbog stanja u državi i društva, onda ne znam šta bi trebalo bit. lušat političare i njihova nariktana statističke izvještaje o tome kako napredujemo? Pa to se sluša zandjih 20 godina.

14 godina
offline
Re: Poštuje li Microsoft Hrvatska presude hrvatski
Keso kaže...

Ni ovi nisu htjeli radnicima nešto isplatiti. Pazi kojom brzinom potpisuju kad ih Vladimir pita di je zapelo:

 Kakve to veze ima sa ovime? Pa naravno da se odmah riješava kad netko ima interes u tome da se to riješi. PItaj Putina jel bi homićima ispaltio sudsku oštetu? Ne da ne bi isplatio nego nikad taj su d ne bi dobili i da su 100% upravu.

12 godina
neaktivan
offline
Poštuje li Microsoft Hrvatska presude hrvatskih su

Ne znam za vas, ali mene ovaj intervju jako podsjeća na onaj koji je vodio Joško Lokas sa Severinom nakon njenog izleta u filmske vode.

 

Šefica korporativnih komunikacija si ne bi smjela dozvoliti poštapalicu "ovaj" u praktično svakoj rečenici. Djeluje prilično neprofesionalno i nepotrebno otvara pitanje kompetencije za posao koji se obavlja.

 

The funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's to late to stop reading it
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Poštuje li Microsoft Hrvatska presude hrvatski
Apsurdno mi je da nakon toliko godina na sudu ne zna jasno odgovoriti na pitanja koliko dugo je radila tamo, te kada je točno dobila otkaz. Sve se svodi na nešto "otprilike; ne sijećam se baš; bilo je to davno". Manager korporativnih komunikacija ...
Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Poštuje li Microsoft Hrvatska presude hrvatski
Sickness kaže...
Apsurdno mi je da nakon toliko godina na sudu ne zna jasno odgovoriti na pitanja koliko dugo je radila tamo, te kada je točno dobila otkaz. Sve se svodi na nešto "otprilike; ne sijećam se baš; bilo je to davno". Manager korporativnih komunikacija ...

 

A zato su je valjda i najurili.

14 godina
offline
Re: Poštuje li Microsoft Hrvatska presude hrvatski
pravi_covijek kaže...
Memphis kaže...

Sad sam pogledao cijeli video i mislim stvarno sramota kaj bug daje svoj mediski prostor ovakvim uhljebima. Zaposlila se u multinacionalnnu kompaniju i misli je da je u državnoj firmi da će tamo radit 100 godina, on i cijelo njezino pokoljenje. Dobila otkaz uz otpremninu, tužila firmu time mužu smjestila otkaz, dobila odštetu sudskom odlukom i još diže ovrhu nad bivšim poslodavcem i traži povratak na posao. Stvarno ti je lijepa reklama na tržištu rada i pitaj se di ćeš u toj branši iakd više naćči posao ti i tvoj suprug. Možeš kmećat koliko hoćeš al nisi ti još vidla pravo stanje života u Hrvatskoj.

 

Kaj niste obavili video sa radnicima konzuma koja rade za minimalac i preživljaju dan za dan te dobe otkaz bez ikakve najave i otpremnine ... šta niste iznjeli njihovu emotivnu priču.

 

Očito je bug morao vratit uslugu ...

 Nisi obnovio recept za pilule? Kako se robovi (ili "poslodavac") bune kad se radnik bori za svoja prava.

 Gle te fore ti ja ne pušim. Svaki dobar radnik ima dobru reputaciju iza sebe i sigurno se na takav način ne razilazi sa poslodavcem, pogotvo ako misli dalje prosperiratu u svom radu i napredku. Razilazi se sporazumno da bude dobro tebi i njemu bar je to neki cilj, kompromis kao i u svemu ostalom. Ima svakavih radnika i poslodavaca daleko od toga. I neradnici kao ti će prvi odobravat ovakve stvari. Dobila je otpremninu i to sigurno nije bila kao što bi tvoja bila par zadnjih plaća po zalkonu već je tu dosta veća lova u pitanju. To što je ona vidla priliku iz takve kompanije izvuć dobru lovu što je u konačnici i uspijela je sasvim neka druga stvar. Iako po njezinoj priči joj tamo nije bilo loše imala je prilku za napredovat, dobru plaću što je kod tih većih multinacionalni kompanija dosta rijetko. Sad pokušava medijskim pritiskom, dobrom glumom napravit lošu reklamu odnosno izvuć još i ono preostalo što nije dobila. Nije imala za kredit i režije al zato za tužit se 10 godina je bilo para.

 

Pitam ja tebe da si ti poslodavac i da ispatiš nekom 1,5 milion kn oštete i daš dionice SVOJE firme da bi je ti na kraju svega primio na posao???? Ajde sad moralni da čujem. Iako ono najbitnije ne znamo zašto je uopće dobila otkaz, koji je pravi razlog.

 

Di bi došli kad bi svi poslodavcima isplaćivali razne oštete i tužbe kak se kome sprdne. Država je prva koja ne poštuje zakon i prava radnika ... onda ne znam zašto bi i poslodavaci.

15 godina
offline
Poštuje li Microsoft Hrvatska presude hrvatskih su

niš vi ne kužite. mikrosoft je veći od života (i mnogostruko neugodniji). padajte ničice ili krepajte! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Poštuje li Microsoft Hrvatska presude hrvatski
Nista cudno.... u vojsci ides na teren, strazu ili nesto i dobijes sihtericu da potpises a uopce nepise da radis vikendom a ti u vukojebini na terenu ili sta vec.... uvedu neka interna pravila koja su potpuno kontra zakona o radu i nikom nista... oces ih tuzit odma te odjebu na prvu iako imas sva prava.... tolko o sudovima u hr.....
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Poštuje li Microsoft Hrvatska presude hrvatskih su

Pa, nažalost, ako je ovo do kraja pravno O.K., a Microsoft ne želi ispuniti svoje obaveze, onda to definitivno nije u redu.

Na strani sam gospođe, al' treba vidjeti što do kraja kaže pravni sustav. O.K., može biti presuda pravovaljana, ali ako druga strana nađe i najmanje elementa da može pravno ublažiti, ako već ne može odagnati štetu pod sebe, zasigurno će to i učiniti.

 

Inače, čovjek, radnik je ovdje kod nas pravno nezaštićen. Treba samo pogledati što rade firme sa zanimanjima koja nisu toliko plaćea kao IT.

Kršenje Zakona o radu i svih mogućih pravilnika, samo tako. Ono što su ljudi imali prije sto godina zajamčeno kao svoje pravo, to se danas tako masovno krši.

 

Zato, svima preporučam, frende samo borba, sve drugo je luzerstvo.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
1 2 hvala 0
15 godina
offline
Poštuje li Microsoft Hrvatska presude hrvatskih su

Ideš..ovu nebi zaposlio da vodi projekt čiščenja stubišta Microsofta koliko je glupa...Ne zna kada je dobila otkaz, tko joj je dao otkaz, zašto je dobila otkaz, kada joj je suprug dobio otkaz...uglavnom ona nema pojma o ničemu, osim što misli da bi trebala biti uhljebljena do kraja života...

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Poštuje li Microsoft Hrvatska presude hrvatskih su

Ne znam zašto svi mislite da u Microsoftu rade ili bi trebali raditi naročito sposobni ljudi. Ima i takvih, ali to je manjina. Znam za hrpu ljudi koji su jedva prosječnih kvaliteta pa rade u takvim velikim i uglednim sustavima, a ima i onih za koje se pitaš "koja budala je tebi dala posao". Dokaz je i ovaj slučaj. Pustimo sad na stranu gospođu, oko njene priče sigurno dosta toga nije istina. Znam da joj suprug nešto zna i radi, a i ona nešto muti po malo (na njeno ime su registrirane 2-3 firme ako se ne varam). Činjenica je da je netko u Microsoft Hrvatska propustio taj otkaz odraditi kako je trebalo pa je gospođa iz videa imala materijala za dobiti sudsku parnicu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Poštuje li Microsoft Hrvatska presude hrvatski
PzKpfw kaže...

Pa, nažalost, ako je ovo do kraja pravno O.K., a Microsoft ne želi ispuniti svoje obaveze, onda to definitivno nije u redu.

Na strani sam gospođe, al' treba vidjeti što do kraja kaže pravni sustav. O.K., može biti presuda pravovaljana, ali ako druga strana nađe i najmanje elementa da može pravno ublažiti, ako već ne može odagnati štetu pod sebe, zasigurno će to i učiniti.

 

Inače, čovjek, radnik je ovdje kod nas pravno nezaštićen. Treba samo pogledati što rade firme sa zanimanjima koja nisu toliko plaćea kao IT.

Kršenje Zakona o radu i svih mogućih pravilnika, samo tako. Ono što su ljudi imali prije sto godina zajamčeno kao svoje pravo, to se danas tako masovno krši.

 

Zato, svima preporučam, frende samo borba, sve drugo je luzerstvo.

 I kako bi zaštitio radnike? Donio još više pravilnika i zakona koji će se onda kršiti? Kod nas je radnik i previše zaštićen. Zadnji smo u europi po slobodi rada.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice