Postoji li stvarna potreba za ažuriranjem browsera

poruka: 7
|
čitano: 4.051
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Postoji li stvarna potreba za ažuriranjem browsera".
15 godina
offline
Postoji li stvarna potreba za ažuriranjem browsera

Ažurira se tako često radi proizvođača, a ne radi korisnika. 

Treba uvoditi stalno nove načine naplate, špijuniranja i reklamiranja i tako musti korisničku marvu, koja bi sve džaba.

 

O tome se radi, lepi Mario.

 

Moj PC  
4 3 hvala 1
Re: Postoji li stvarna potreba za ažuriranjem brow
Sad sam probao surfati na starom mobitelu. Samsung galaxy mini 2 (2012). Sve isto radi kao i na trenutnom, a70 (2019). Sporije, da, no sve učitava, sve prikazuje.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Postoji li stvarna potreba za ažuriranjem brow
Sve ažuriram, osim krek programa(PC).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Postoji li stvarna potreba za ažuriranjem brow

Sad sam probao surfati na starom mobitelu. Samsung galaxy mini 2 (2012). Sve isto radi kao i na trenutnom, a70 (2019). Sporije, da, no sve učitava, sve prikazuje.

Pa zašto si uoće kupovao novi mobitel? 

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2020 18:00 (Jazzer).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Postoji li stvarna potreba za ažuriranjem brow
uuY kaže...

Ažurira se tako često radi proizvođača, a ne radi korisnika. 

Treba uvoditi stalno nove načine naplate, špijuniranja i reklamiranja i tako musti korisničku marvu, koja bi sve džaba.

 

O tome se radi, lepi Mario.

 

Mislim da je tvoje razmišljanje previše pod utjecajem Chromea, no postoje stvarne realne potrebe za ažuriranjem browsera jer današnji browseri su toliko kompleksni da se potkradu brojni bugovi koji uzrokuju sigurnosne prijetnje, Internet standardi se razvijaju, a i konkurencija na  području browsera tjera "proizvođače" da izdaju nove verzije sa novim funkcionalnostima. Naravno da će većina stranica raditi na browseru iz 2012., no postoji realna opasnost da naletiš na site koji koristi propust koji je kasnije ispravljen, a može ti prouzročiti popriličnu štetu. Načine špijuniranja i reklamiranja su već davno usavršili tako da sa novim verzijama nećeš previše novih featurea za tu namjenu dobiti.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
neaktivan
offline
Re: Postoji li stvarna potreba za ažuriranjem brow
Svakodnevno smo svjedoci otkrivanja ranjivosti na različitom SW pa i na browser-ima. Ranjivosti se zloupotrebljavaju od malicioznih agenata svih kalibara od klinaca u susjedstvu do vlada i njihovih agencija. Filozofskih rasprava na ovu temu je bar milion no mislim da se tu ne treba mnogo razmišljati. Redovno ažuriranje je preduvjet za siguran računar, telefon, tablet ... Netko će reći da sa novim verzijama dovijamo i i nove ranjivosti. Nije isključeno ali proći će neko vrijeme i one će biti zakrpane. Svjedoci smo problema sa Mozilom za android. Da li smo trebali to ostaviti ne pokrpano? Naravno da ne.
Voda tece a vrijeme prolazi ...
 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Postoji li stvarna potreba za ažuriranjem browsera
Ne trebaš se s tim opterećivati, ako želiš možeš ažuriraš jednom tjedno ili 1 mjesečno pa čak i duže, ako ti to pravi određeni problem (nemaš flat).
Uvijek postoji neki rizik npr. da dok prelaziš cestu nastradaš, tako je i s aplikacijama svaka može biti potencijalna bomba.
Na tebi je da biraš aplikacije s pouzdanih izvora i proizvođača. Instaliraj ono što ti stvarno treba i što ćeš koristi.
Posjećuj web stranice koje su poznate i vode računa o sigurnosti. Koristi ad-block-ere :)

Ponekad je dobro preskočiti ili malo odgoditi neki update, jer može napraviti više problema nego koristi (windows10 update je poznat po tome u zadnje vrijeme).

Bitno je da ažuriraš onim tempom koji tebi najbolje paše i da redovito radiš backup važnih dokumenata, slika, videa, itd....




 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice