Postignuta rekordna internetska brzina od 44,2 Tb/

poruka: 12
|
čitano: 4.108
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Postignuta rekordna internetska brzina od 44,2 Tb/".
15 godina
offline
Postignuta rekordna internetska brzina od 44,2 Tb/

lijepo :)

 

svaki napredak me veseli :)

 

 

 

ja bi želio kod kuće imati barem 50 Mbps preko linije/mreže/žice... bilo šta. 

 

Trenutno je kod mene maksimalno 4 Mbps preko bakrene parice =(

 

 

Srećom je tu Tele2 sa Pokućnim  - kod mene radi super  50 - 60 Mbps :) , no zna past i na 15 Mbps ovisno o vremenskim uvjetima

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2020 9:12 (dankodr).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Postignuta rekordna internetska brzina od 44,2
Wow, odlična brzina. Toliko jedva NVMe diskovi (ili polja diskova) mogu čitati i zapisivati. Što se brzine i pouzdanosti tiče, kablovi (optički, koaksijalni, mrežni) su kraljevi bez konkurencije, uvjeri sam se sto puta. Bežično je tu kad treba sloboda kretanja bez priključaka, a brzina ne mora biti najbolja tj. zadovoljava za ono što radiš. ISP parice imho ne valjaju. Koaksialni kabel ili optika, to će ti dati lijepe brzine i visoku pouzdanost. Ako isp ima tu mogućnost.
Idi i radi nešto korisno!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Postignuta rekordna internetska brzina od 44,2
dankodr kaže...

lijepo :)

 

svaki napredak me veseli :)

 

 

 

ja bi želio kod kuće imati barem 50 Mbps preko linije/mreže/žice... bilo šta. 

 

Trenutno je kod mene maksimalno 4 Mbps preko bakrene parice =(

 

 

Srećom je tu Tele2 sa Pokućnim  - kod mene radi super  50 - 60 Mbps :) , no zna past i na 15 Mbps ovisno o vremenskim uvjetima

 imam kablovsku, placam 70/12 a vecinom ide od 0.2-10/10 (nije tipfeler).

 

 

a ove brzine 44Tb/s dusu dale za industrijsko spijuniranje. za sekundu sve pocucla

15 godina
offline
Re: Postignuta rekordna internetska brzina od 44,2
Keso kaže...
Wow, odlična brzina. Toliko jedva NVMe diskovi (ili polja diskova) mogu čitati i zapisivati...

 -ni približno. ili kako je slikovito u textu naznačeno.. ja ću u boljoj mjernoj jedinici :))

-možeš u sekundi prekopirati (prenjeti) 100 br ripova po 50GB .. tj u primjeru navode 50x100 što je nerealno odnosno četveroslojni.., jer je većina do 20-50gb..) :))

-slikovito, nastavak, nvme može u sekundi 3GB.. pa du d math tj desetak sekundi za jedan br, puta sto, odnosno ne pomaže polje-raid jer je sam kontroler-sabirnica-propustnost ogrnaičena itd.. pa zato ni ne stavljaš npr ssd u radi jer ne dobiješ brzinu na običnom kontroleru odnosno pciex je usko grlo dok sam ram-cpu može recimo bliže toj brzini ili interno gpu na sabirnici 128-192-256.. i tek tad su to brzine usporedive s ovom, npr gtxica s recimo 100-200gbps a ovo je u tb... još red veličina više-brže. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Postignuta rekordna internetska brzina od 44,2 Tb/

Brzina za nevjerovati, ali kada se sjetim i 56kb/sec. je bila super brzina. Super je da tehnologija napreduje, za koju godinu nešto slično (ne baš toliko brzo) će se možda spustiti među nas obične korisnike. U nekih 20 godina sam od modema 33,6k došao na 20Mb/sec. preko iste parice onda i sada.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Postignuta rekordna internetska brzina od 44,2 Tb/

da, zgodna usporedba u cca 30 godina razvoja x1000, red veličina kb-mb a ovo to podiže ne na gb (još x1000) nego tb dodatno x1000.. i to je napokon veći skok tj dio koji zaostaje u odnosnu na ostatak računala, tj prijenos podataka, mreža-disk.. s diskovima je tranzicija hdd-ssd-nvme započela. Sve ostalo raste u tih x1000 u daleko kraćem roku po murphyju duplo svakih 18mj i ram-cpu itd je u toj skali raslo dok je prijenos kaskao.

-problem je max brzina tranzistora-vrata, on-off i za masovno je to granica oko 5ghz, dok telekomunikacije moraju biti daleko više brzine da bi prijenos bio 'brz'.

pa još jednom 'slikoviti' prikaz ove brzine.. kopija BR-filma u sekundi je jako-jako-brzo, najbrža računala-diskovi-sabirnica-ram-cpu da bi to bilo zamislivo, .. a ovo je x50-x100 puta više. Napokon :) tj još ćemo se načekati, ali za male-obične je za očekivati u dogledno vrijeme npr GB brzine, diska-interneta tj najsporijeg uskog grla u računalima.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Postignuta rekordna internetska brzina od 44,2
Cek jel ovo postignuto s Optikom ili?!
Jucer citam kako optika nije zadovoljavajuca kad se radu konferencije s vise ljudi i slicno..wtf?!

Ovo je brutalan rezultat...da je imat i 20% ove brzine...👌
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Postignuta rekordna internetska brzina od 44,2
I u rvackoj bi već sutradan zvali službu za korisnike "SPOR MI JE INTERNET, IMAM 44 A PIŠE MI NA UGOVORU 44,2 OĆU RASKID BEZ PENALA I SUTRA ĆU VAS TUŽIT"
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.5.2020 14:49 (robogo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Postignuta rekordna internetska brzina od 44,2
volegradele kaže...
Cek jel ovo postignuto s Optikom ili?!
Jucer citam kako optika nije zadovoljavajuca kad se radu konferencije s vise ljudi i slicno..wtf?!


Ma gdje si to čitao?

16 godina
offline
Re: Postignuta rekordna internetska brzina od 44,2
volegradele kaže...
Cek jel ovo postignuto s Optikom ili?!
Jucer citam kako optika nije zadovoljavajuca kad se radu konferencije s vise ljudi i slicno..wtf?!

pa cijeli svjetski internet backbone lezi na optici, opali samar to bedaku ko je to napisao/rekao 😂

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Postignuta rekordna internetska brzina od 44,2
Old Iggy kaže...

Ma gdje si to čitao?

 Svi znaju da je zvuk preko POTS-a najprirodniji i s najboljom kvalitetom 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
16 godina
online
Re: Postignuta rekordna internetska brzina od 44,2
JozoBozo121 kaže...
Old Iggy kaže...

Ma gdje si to čitao?

 Svi znaju da je zvuk preko POTS-a najprirodniji i s najboljom kvalitetom 

Još ako ima usmjerene HiFi telefonske kabele i slično...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice