Poštar u Velikoj Gorici krao mobitele umjesto da i

poruka: 29
|
čitano: 9.273
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Poštar u Velikoj Gorici krao mobitele umjesto da i".
15 godina
offline
Poštar u Velikoj Gorici krao mobitele umjesto da i

Svašta pizda rodi i državna služba primi. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
16 0 hvala 0
14 godina
offline
Poštar u Velikoj Gorici krao mobitele umjesto da i

Koliko glup moraš biti da misliš da te neće uhvatiti? 

Moj PC  
24 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Poštar u Velikoj Gorici krao mobitele umjesto

tu lijepo legne i talijanska:

 

La madre dei cretini é sempre incinta...

 

ili :

 

majka idiota je uvijek trudna...

Ju je je? Je ju je!
9 godina
neaktivan
offline
Poštar u Velikoj Gorici krao mobitele umjesto da i

1400000 umirovljenika u hrvatskoj. Otprilike 480tisuca vojnih i 165tisuca povlastenih mirovina! 

HAHAHAHAHAHAH!

 

 
1 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Poštar u Velikoj Gorici krao mobitele umjesto

a gle Šeks je držao prvu liniju šanka sve ove godine, treba to valorizirati...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Poštar u Velikoj Gorici krao mobitele umjesto
nul-3 kaže...

Koliko glup moraš biti da misliš da te neće uhvatiti? 

 

Možda manje nego što misliš.

 

Tip je krao od ožujka i otuđio je, po cifri, 100-njak mobitela.

 

Što da ih je uzeo samo desetak i tako podebljao plaću?

 

Misliš da bi ga svejedno našli?

Misliš da nema još desetke takovih poštara?

(retorička pitanja)

 

 

15 godina
offline
Poštar u Velikoj Gorici krao mobitele umjesto da i

Nije postar nego dostavljac, jer se mobiteli salju najcesce Overseasom.

 

Tako da, (jeboga sve sto ovo moram pisati) nije kriva drzava :D.

 

A kako nije primjecen manjak - ni u Overseasu ni u telekomu, ostaje pitanje za psihijatre i numerologe.

Pa jeboga sve opet, ako Zoki iz VeGea nije dobijo svoj ajfon pro od Valentinova neko je valjda morao biti kriv i netko je morao znati gdje je paket.

 

I ok jedan, ali 210 000 kuna je oko 20 Ajfona, ili 70ak kojekakvih Androida. Ne moze u 6 mjeseci falit cca 50 mobitela poslanih istom sluzbom u isti grad, a da nitko nije shvatio na 10-om mobitelu.

 

Ispada da je sve do ovih 210 000 kuna manjka robe "prihvatljiv rizik poslovanja".

 

Mislim, ako ovakva katastrofalna greska Overseasa uspije proci liso od strane telekoma, kome moram zapaliti svijecu sto su moji paketi stigli?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
4 1 hvala 0
12 godina
offline
Poštar u Velikoj Gorici krao mobitele umjesto da i

Svjedočio sam jednoj raciji (ja ni kriv ni dužan) gdje je HP poštar-prašinar doma imao 3 pune jutene vreće paketa, njegova obrana je bila da je to stari papir koji on prodaje, stvarno ne kužim kako je to moguće uz sve kontrole.

Ta HP je leglo prazita,uhljeba,i neradnika, hitno privatizirati.

 

 
6 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Poštar u Velikoj Gorici krao mobitele umjesto
wyks kaže...

..

 

I ok jedan, ali 210 000 kuna je oko 20 Ajfona, ili 70ak kojekakvih Androida. Ne moze u 6 mjeseci falit cca 50 mobitela poslanih istom sluzbom u isti grad, a da nitko nije shvatio na 10-om mobitelu.

..

 -vjerojatnije je veći broj tj ovisi o nabavnoj cijeni i izvoru, operater ili ebay dok jednako može biti 10 ili 100 komada kao i to da lopov nije dobio cijenu po računu nego možda pola ili ovisi.. pa mu je prihod samo 100kkn osim ako nije razliku povukao iz nekog covid-fonda i krize koji je pokrio planirani prihod.. :)

 

-da, neobično koliko im treba za primjetiti problem, no u textu se navodi 3-5mj og. pa to znači u mjesec-dva da je sve obavljeno dok je ovo samo epilog. Po tome su službe ok, tj prvo primjete pa prate-traže i prikupljaju dokaze i mjesec recimo zvuči sasvim prihvatljivo, čak bi rekao pohvalno, jer i sami naručitelji koji očekuju dostavu čekaju neko vrijeme, pa možda nazovu-provjere ili misle da je covid-carina-nešto deseto.. dok uopće prijava problem. U tom kontekstu pohvalno, zar ne? :) tj meni ovo ipak budi nadu u neku uređenu-pravnu državu, gdje institucije funkcioniraju, .. još samo ergela jednorogih po livadama i da se riješimo covida.. tad ni bandić i ostali banditosi više nisu problem ili doći će i oni na red.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 20:31 (ihush).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Poštar u Velikoj Gorici krao mobitele umjesto

bolje rečeno ograničen

Svaka akcija ima svoju reakciju.
15 godina
offline
Re: Poštar u Velikoj Gorici krao mobitele umjesto
ihush kaže...

-da, neobično koliko im treba za primjetiti problem, no u textu se navodi 3-5mj og. pa to znači u mjesec-dva da je sve obavljeno dok je ovo samo epilog. Po tome su službe ok, tj prvo primjete pa prate-traže i prikupljaju dokaze i mjesec recimo zvuči sasvim prihvatljivo, čak bi rekao pohvalno, jer i sami naručitelji koji očekuju dostavu čekaju neko vrijeme, pa možda nazovu-provjere ili misle da je covid-carina-nešto deseto.. dok uopće prijava problem. U tom kontekstu pohvalno, zar ne? :) tj meni ovo ipak budi nadu u neku uređenu-pravnu državu, gdje institucije funkcioniraju, .. još samo ergela jednorogih po livadama i da se riješimo covida.. tad ni bandić i ostali banditosi više nisu problem ili doći će i oni na red.. :)

Ne znam dobije li se automatikom poruka na Viber (pricam za Overseas i DPD) cim paket udje u sustav, prije nego je predan dostavljacu? Overseas mi je slao TELE2 mobitel, DPD je nekidan dostavio nesto sa Amazona pa sam od DPDa poruku dobio cak dan ranije.

 

Jer ako je praksa da se dobije poruka cim DPD/Overseas preuzmu paket, onda i primatelj zna da mora dobiti paket u razumnom roku.

 

Ako takav sustav nemaju - nek ga uvedu sto prije, pa da se poruka salje iz centrale, a ne da ju npr. vozac salje. Tad i primatelj i centrala znaju u kojem je vozilu paket i kojem je dostavljacu predan.

 

Jasno je da bi bilo najbolje da svi imamo Mirka i Slavka kao drugare, ali sto veci broj radnika radi u formi, mora se imati i sustave unutarnje kontrole. Tko je god radio po hotelima zna koliko hrane i pica moze nestati ako se ne vrsi kontrola redovito.

 

Slazem se za vremenski period.

 

Iako, ovaj paket sa Amazona - u Amazonovom Appu imas u minutu tocno kad je paket preuzet i napisu signature, pa bi pri takvom sustavu, dostavljac morao krivotvoriti da se paket preuzet, a nakon jedne primjedbe moglo bi se utvrditi koja je zadnja utvrdjena postaja paketa.

 

Znaci sa ovakvim sustavima, paket kojeg je moguce ukrasti bi morao biti bez ikakvog kontakta osim adrese, i da je poslan nekom npr. kineskom sluzbom koja nema tracking.

 

Bandica "kontroliramo" mi svake 4. godine, ali demokracija kaze slijedece:

https://www.izbori.hr/site/UserDocsImages/Izbori_izvjesca/2017_lokalni/Z21_GRAD_ZAGREB.pdf

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
7 godina
protjeran
offline
Poštar u Velikoj Gorici krao mobitele umjesto da i

Ovo je za nagradit pjesmom:

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Poštar u Velikoj Gorici krao mobitele umjesto

@ihush

@wyks

Da, uređena država, samo kaj je mašta našeg homo balkanicsa neiscrpna... Uzalud tebi dan ranije dođe SMS, jer su u nekim skladištima već virtuozi u igri "kako prevariti sistem". Pazi lukavce: na paletu stave robu koja valja, proberu, i onda se pred kamerama zbuba lagano viljuškarom u to. Onda se sastane nekakva komisija i donesu odluku da je ta roba nenamjerno uništena te se kao komisijski ekološki zbrine. Robu sa palete su naravno svi oni međusobno razdijelili, osiguranje to plati, i to ide tako već godinama svakih par mjeseci... Krajnji kupac bu dobio svoj uređaj ili povrat, tako da nije direktna žrtva, ali eto, odulji se sve za mjesec dva....
13 godina
offline
Re: Poštar u Velikoj Gorici krao mobitele umjesto
wyks kaže...

Nije postar nego dostavljac, jer se mobiteli salju najcesce Overseasom.

 

Tako da, (jeboga sve sto ovo moram pisati) nije kriva drzava :D.

 

A kako nije primjecen manjak - ni u Overseasu ni u telekomu, ostaje pitanje za psihijatre i numerologe.

Pa jeboga sve opet, ako Zoki iz VeGea nije dobijo svoj ajfon pro od Valentinova neko je valjda morao biti kriv i netko je morao znati gdje je paket.

 

I ok jedan, ali 210 000 kuna je oko 20 Ajfona, ili 70ak kojekakvih Androida. Ne moze u 6 mjeseci falit cca 50 mobitela poslanih istom sluzbom u isti grad, a da nitko nije shvatio na 10-om mobitelu.

 

Ispada da je sve do ovih 210 000 kuna manjka robe "prihvatljiv rizik poslovanja".

 

Mislim, ako ovakva katastrofalna greska Overseasa uspije proci liso od strane telekoma, kome moram zapaliti svijecu sto su moji paketi stigli?

 

Ovo nije Overseas, nego HP.
I kaj telekom briga? Telekom se naplati od HP-a, a korisnik dobije drugi mobitel.

I gdje piše da su svi poslani u isti grad? Pošta ima skladište u VG, preko kojeg se šalje po cijeloj HR.

6 godina
offline
Re: Poštar u Velikoj Gorici krao mobitele umjesto
bunker kaže...

@ihush

@wyks

Da, uređena država, samo kaj je mašta našeg homo balkanicsa neiscrpna... Uzalud tebi dan ranije dođe SMS, jer su u nekim skladištima već virtuozi u igri "kako prevariti sistem". Pazi lukavce: na paletu stave robu koja valja, proberu, i onda se pred kamerama zbuba lagano viljuškarom u to. Onda se sastane nekakva komisija i donesu odluku da je ta roba nenamjerno uništena te se kao komisijski ekološki zbrine. Robu sa palete su naravno svi oni međusobno razdijelili, osiguranje to plati, i to ide tako već godinama svakih par mjeseci... Krajnji kupac bu dobio svoj uređaj ili povrat, tako da nije direktna žrtva, ali eto, odulji se sve za mjesec dva....

Problem kod toga je što osiguranja imaju osiguran godišnji iznos za svaku firmu, ako se taj iznos probije firma dalje sama plaća gubitak a i premija se diže što ima više zahtjeva..

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 1:37 (love2ml86).
7 godina
offline
Re: Poštar u Velikoj Gorici krao mobitele umjesto

Love2ml86 , neboj se, razradili su to do detalja... Neznam detalje, ali znam da funkcionira, tako da imaju rješenja i za to. Onako odokativno bih rekao da ili paze na taj limit ili i netko u osiguranju dobije svoju punku da puno me drami....

6 godina
offline
Re: Poštar u Velikoj Gorici krao mobitele umjesto
strašno...fimi medija je za njega kamilica...pituravanje tunela...javna nabava...evo na provjerenom ljudi uplaćivali pare u solidarni fond u Senju...HŠ...nestalo 600000kn...s obzirom kako institucije rade posao

zakon je poput paučine...muhe se hvataju...ptice samo prolete

da je zamračio njekoliko desetaka milijuna mogao je angažirati Nobila i ostalu odvjetničku HR elitu da ga brani
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Poštar u Velikoj Gorici krao mobitele umjesto da i

Ljudi moji tog ima i na zapadu. Pogledajte malo na Amazonu koliko ljudi dobije praznu kutiju od Garmin sata... a sata nigdje...Amazon ne šljivi

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Poštar u Velikoj Gorici krao mobitele umjesto
mGT kaže...

Svjedočio sam jednoj raciji (ja ni kriv ni dužan) gdje je HP poštar-prašinar doma imao 3 pune jutene vreće paketa, njegova obrana je bila da je to stari papir koji on prodaje, stvarno ne kužim kako je to moguće uz sve kontrole.

Ta HP je leglo prazita,uhljeba,i neradnika, hitno privatizirati.

 

zašto me to ne čudi... eno imam naručenih nekoliko manjih paketa iz Kine, svi su prema trackingu stigli u Hrv. sredinom rujna. Zvao sam poštu i oni se pravdaju da oni nisu ništa primili pod tim brojem i da ne znaju gdje je to. Nakon malo ispitivanja mi je lik rekao imaju ugovor s DHL-om oko preuzimanja pošiljaka od zračnog terminala do centralne pošte.

Dakle, naša državna pošta ne vrši svoju temeljnu funkciju a to je da preuzima međunarodnu poštu već za to građni plaćaju podizvođača koji izgleda nema nikakvu odgovornost ako nešto nestane dok je on to prevozio? Koji klinac je onda pošta državna uopće kad plaćaju podizvođače za svoj core business?

4 godine
protjeran
offline
Poštar u Velikoj Gorici krao mobitele umjesto da i

Covjek mi sramoti hood. Kakva budala,

mislio je da se ljudi koji su trebali dobiti te pakete

nece zaliti i slati upite ? 😂

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Poštar u Velikoj Gorici krao mobitele umjesto da i

volio bih kad bi mi poštar krao račune i potajice ih plaćao. samo režije. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Poštar u Velikoj Gorici krao mobitele umjesto da i

Tako su mom drugu prije par godina iz HP-a maznuli Sapphire 390 iz pošiljke na relaciji ZG-VK. Preko 3000 Kuna je koštala.

Sva sreća pa je pošiljku osigurao.

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Poštar u Velikoj Gorici krao mobitele umjesto
Ajar kaže...

volio bih kad bi mi poštar krao račune i potajice ih plaćao. samo režije. 

 -prevario bi se.. tj dovoljno u našem sustavu + ovrhe, da jedan račun zagubiš i da par stotina godina kasnije dođe ovrha, čak i ako si platio ili netko treći, jer nemaš račun. Što tad?

... tj moraš dogovorit s anonimnim dobročiniteljem da ti obvezno šalje potvrde-kopije uplata računa i da čuva barem desetak godina izvode, jer ovhe su moguće, nije SF na tvu nego 'strava' što rade..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Poštar u Velikoj Gorici krao mobitele umjesto

Da, to mi je super. Kako su iz plinare poslali ljudima nakon 9 i pol godina račune i ljudi se ni ne sjećaju niti imaju.

Nama ovršili račun za porezni dug za vikendicu koji je nastao 2006.-2008., a vikendica prodana 1994. i prenijeta, proknjižena sve... općina kaže idite na finu, fina kaže idite u poreznu upravu, porezna uprava kaže, idite u općinu...

10 godina
neaktivan
offline
Re: Poštar u Velikoj Gorici krao mobitele umjesto
ihush kaže...
Ajar kaže...

volio bih kad bi mi poštar krao račune i potajice ih plaćao. samo režije. 

 -prevario bi se.. tj dovoljno u našem sustavu + ovrhe, da jedan račun zagubiš i da par stotina godina kasnije dođe ovrha, čak i ako si platio ili netko treći, jer nemaš račun. Što tad?

... tj moraš dogovorit s anonimnim dobročiniteljem da ti obvezno šalje potvrde-kopije uplata računa i da čuva barem desetak godina izvode, jer ovhe su moguće, nije SF na tvu nego 'strava' što rade..

 Opci zastarni rok 5 godina, za komunalije je 1 godina, pravomocne presude zastare za 10 godina...

Iako mi smo zemlja pravosudnih i ostalih čuda pa se nicemu ne treba cudit.

Problem sa zastarom je da na nju ne pazi sud ni drugi organ po sluzbenoj duznost, ako se neuka osoba ne pozove na istu nista od toga, kao da je nije ni bilo.

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
10 godina
neaktivan
offline
Re: Poštar u Velikoj Gorici krao mobitele umjesto
Mandor kaže...

Da, to mi je super. Kako su iz plinare poslali ljudima nakon 9 i pol godina račune i ljudi se ni ne sjećaju niti imaju.

Nama ovršili račun za porezni dug za vikendicu koji je nastao 2006.-2008., a vikendica prodana 1994. i prenijeta, proknjižena sve... općina kaže idite na finu, fina kaže idite u poreznu upravu, porezna uprava kaže, idite u općinu...

 Jesi se izricito pozvao na zastaru? Ako nisi nikom nista, kao da zastare nije ni bilo.

 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
15 godina
offline
Re: Poštar u Velikoj Gorici krao mobitele umjesto

točno ali problem je što to ne zanima finu.. tj oni ovrše i tek tad osoba vidi problem  .. a tad nema povrata..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Poštar u Velikoj Gorici krao mobitele umjesto
texas.bug kaže...
Mandor kaže...

Da, to mi je super. Kako su iz plinare poslali ljudima nakon 9 i pol godina račune i ljudi se ni ne sjećaju niti imaju.

Nama ovršili račun za porezni dug za vikendicu koji je nastao 2006.-2008., a vikendica prodana 1994. i prenijeta, proknjižena sve... općina kaže idite na finu, fina kaže idite u poreznu upravu, porezna uprava kaže, idite u općinu...

 Jesi se izricito pozvao na zastaru? Ako nisi nikom nista, kao da zastare nije ni bilo.

 

 Nema veze sa mnom. Samo sam čitao na portalima. Zastara je bila 10 godina, a oni nakon 9i pol godina poslali iz neke ladice hrpu računa. To je i bio problem. Za to bi zastara trebala biti puno manja. ) i pol godina se nisu sjetili da im netko nešto duguje. Tko kaže da im nije promaklo i plaćanje onda, a ljudi se preselili, zagubili uplatnice, promijenili banke...

5 godina
offline
Re: Poštar u Velikoj Gorici krao mobitele umjesto
Mandor kaže...
texas.bug kaže...
Mandor kaže...

Da, to mi je super. Kako su iz plinare poslali ljudima nakon 9 i pol godina račune i ljudi se ni ne sjećaju niti imaju.

Nama ovršili račun za porezni dug za vikendicu koji je nastao 2006.-2008., a vikendica prodana 1994. i prenijeta, proknjižena sve... općina kaže idite na finu, fina kaže idite u poreznu upravu, porezna uprava kaže, idite u općinu...

 Jesi se izricito pozvao na zastaru? Ako nisi nikom nista, kao da zastare nije ni bilo.

 

 Nema veze sa mnom. Samo sam čitao na portalima. Zastara je bila 10 godina, a oni nakon 9i pol godina poslali iz neke ladice hrpu računa. To je i bio problem. Za to bi zastara trebala biti puno manja. ) i pol godina se nisu sjetili da im netko nešto duguje. Tko kaže da im nije promaklo i plaćanje onda, a ljudi se preselili, zagubili uplatnice, promijenili banke...

 Sigurno nije 10 godina. ZA teska krivicna djela je toliko.  Za racune vjerovatno godina. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice