Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

poruka: 1.522
|
čitano: 289.338
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Postanak života – tema koja uznemiruje duhove".
14 godina
offline
Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

svi ti znanstvenici pišu da znaju kako je počeo život ako to već znaju neka napišu detaljno kako je nastao život,ali naravno nigdje nećeš naići na detaljno objašnjena ali naravno oni znaju kako je nastao život

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
4 40 hvala 0
15 godina
offline
Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

život počinje razvodom. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
63 2 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

Život počinje smrću.

Zlo se vratilo. Ime mu (b)je Arendelle.
 
8 8 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
naravno da nitko sa sigurnošću ne može reći kako je nastao život, medjutim znanost je tu da proučava svijet oko sebe, postavlja pitanja te iz odgovara stvara teorije. trenutno objašnjenje o tome kako je nastao život je ono najbolje što nam današnja znanost može dati, jer teorije su podložne stalnom propitkivanju te evoluiraju kao i sve drugo oko nas, te u konačnici i mi sami kao vrsta.
 
21 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
blackalbum kaže...

svi ti znanstvenici pišu da znaju kako je počeo život ako to već znaju neka napišu detaljno kako je nastao život,ali naravno nigdje nećeš naići na detaljno objašnjena ali naravno oni znaju kako je nastao život

Kakas bez veze, daj link na jednog poznatijeg znanstvenika koji tvrdi da zna kako je poceo zivot ali ne zeli da objasni. 

 

 

 

 

7 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
ansha kaže...

Kakas bez veze, daj link na jednog poznatijeg znanstvenika koji tvrdi da zna kako je poceo zivot ali ne zeli da objasni.

tipične misli jednog headbangera, svaki headbang session nekoliko milijuna neurona manje...

ravna zemlja i šupalj mjesec
10 godina
offline
Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

Pa to je barem lako objasniti stoga ne znam što toliko filozofirate oko toga.

Evo ja ću vam to objasniti: Muškarac ( mužjak) "pričepi" ženu ( ženku) tj. rade ono nešto što rezultira nastankom života ako nije korišten neki sistem kontracepcije.

Jel vam sad jasno? 

MISCREATED
Moj PC  
7 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Mary Sue kaže...

Život počinje smrću.

 Gluplju izjavu odavno nisam vidio 

MISCREATED
6 godina
protjeran
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
nicky.sl kaže...

 Gluplju izjavu odavno nisam vidio 

 Zato što je ne razumiješ. Skloni smo složenije koncepte proglašavati glupima jer ne možemo shvatiti njihov stvaran sadržaj. Naravno, to je poprilično neznanstven način razmišljanja koji ne bi trebao biti poželjan na informatičkome forumu.

Zlo se vratilo. Ime mu (b)je Arendelle.
16 godina
offline
Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

Kaj se tiče ovog citiranog glupost, realno znamo da ništ ne znamo, ili ne želimo priznat realnost da taktički tapkamo u mraku.

 

"Da pak nađemo višestanična, razvijena bića pa i nekakve izvanzemaljce malo je vjerojatno".

 

"Još se nismo dogovorili niti oko osnova", dakle jel Svemir beskonačan ili ipak ima kraj hm=ljudski mozak je naletio na zid.Dobro da ne moram pisat opet isto, zato je tu dolnji link pa nema frke.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/stephen-hawking-umro-76-godini/257309.aspx?page=1&jumpto=5622654&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
OK, ajd neka netko nazove Zeljku Markic za recenziju ovoga pa da rijesimo i taj problem u drustvu.
 
7 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

Joj, sjecam se da sam nasao neki video na youtubu u kojem neki matematicar, kemicar ili fizicar objasnjava kako su male sanse da nastane zivot sam sam od sebe.

Statisticki je usporedio na nacin da napunis citav vidljivi svemir pijeskom, i da u citavom tom vidljivom svemiru punog pijeska iz prve izvuces bas zrno koje ti je trebalo.

Znaci, po njegovoj racunici sanse su da izvuces odredeno zrno pijeska 1:pun vidljiv svemir pijeska.

 

Sad sam oprobao naci taj clip, ali ne mogu :(

 

EDIT:

 

Al evo slicno, i zvuci jos nevjerojatnije:

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.4.2018 23:02 (kingofthenight).
 
3 7 hvala 3
7 godina
offline
Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

metalci - znanost  2:0, broj neurona u padu

ravna zemlja i šupalj mjesec
 
0 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

Nas većina ne bi trebala opterećivati mozak takvim temama.

 

A kolegi Nickyu bih napomenuo da; "gluplju izjavu" ne može vidjeti jer je riječ izjava povezana s glasom.

Da si napisao; gluplju izjavu nisi pročitao to bi se i razumjelo, ne ? 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
6 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Mary Sue kaže...
nicky.sl kaže...

 Gluplju izjavu odavno nisam vidio 

 Zato što je ne razumiješ. Skloni smo složenije koncepte proglašavati glupima jer ne možemo shvatiti njihov stvaran sadržaj. Naravno, to je poprilično neznanstven način razmišljanja koji ne bi trebao biti poželjan na informatičkome forumu.

Hvala ti sta svojim slozenim konceptima obogacujes ovaj forum i oplemenjujes nas neuke 

7 godina
protjeran
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Mary Sue kaže...

Život počinje smrću.

 

Tehnicki gledano, tocno - La petite mort - iliti mala smrt.

14 godina
protjeran
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Čitatelj kaže...
Mary Sue kaže...

Život počinje smrću.

 

Tehnicki gledano, tocno - La petite mort - iliti mala smrt.

Ke?

14 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Mary Sue kaže...

 Zato što je ne razumiješ. Skloni smo složenije koncepte proglašavati glupima jer ne možemo shvatiti njihov stvaran sadržaj. Naravno, to je poprilično neznanstven način razmišljanja koji ne bi trebao biti poželjan na informatičkome forumu.

 upravo tvoja izjava nema veze sa znanosti xd

6 godina
offline
Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

Puno je vjerojatnije da smo smo se reinkarnirali. (sarkastičan komentar na razmišljanje vjernika - po kojoj logici oni misle da je objašnjenje njihove religije bolje od objašnjenja neke druge).

 
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

Vama je jasno da mi ne mozemo znat kako je nastao zivot, jer poznajemo samo jedan nacin '' nastanka ''. Dok ne otkrijemo drugi organizam van ovog planeta kako bi mogli usporediti i dobiti uvid u potpuno drugaciji oblik zivota ( mozda ), do tada ova rasprava nema smisla. Zapravo ima smisla, al je cisto teoriziranje.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.4.2018 23:55 (SimeKZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
kingofthenight kaže...

Joj, sjecam se da sam nasao neki video na youtubu u kojem neki matematicar, kemicar ili fizicar objasnjava kako su male sanse da nastane zivot sam sam od sebe.

Statisticki je usporedio na nacin da napunis citav vidljivi svemir pijeskom, i da u citavom tom vidljivom svemiru punog pijeska iz prve izvuces bas zrno koje ti je trebalo.

Znaci, po njegovoj racunici sanse su da izvuces odredeno zrno pijeska 1:pun vidljiv svemir pijeska.

 

Sad sam oprobao naci taj clip, ali ne mogu :(

 

EDIT:

 

Al evo slicno, i zvuci jos nevjerojatnije:

 

 

Upravo to...  Nevjerojatno je kako ljudi paušalno i preuzetno barataju nekim podacima koji veze sa stvarnošću nemaju.
Vjerojatno da se uređen svemir i život u njemu razvije iz potpunog kaosa i ništavila je nepojmljivo mala (malo sam i rekao jer nemam jačih riječi kojima bih dočarao)
Znanost poznaje zakon entropije tj raspada u uništenja svega stvorenog, dok suprotan zakon još ne znamo. Znanstveno je dokazano i to da se čitav svemir širi i rasteže te teži nekom raspadanju u udaljavanju.
Stoga mi nisu jasne te odokativne i bahate izjave o postanku života u kojima autor sa sigurnošću tvrdi da zna način kako je nastao svemir i život.

Ovo ili je besmislica nad besmislicama, ili je jako dobar marketinški trik da zaintrigira kupce. A najvjerojatnije je ovo drugo.

6 godina
protjeran
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Neuk kaže...

Ovo ili je besmislica nad besmislicama, ili je jako dobar marketinški trik da zaintrigira kupce. A najvjerojatnije je ovo drugo.

 Ili je ipak sklonost neukih da stvaraju besmislene teorije zavjere. S obzirom na Occamovu britvu, sklona sam vjerovati u svoju tvrdnju.

Zlo se vratilo. Ime mu (b)je Arendelle.
7 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Kakva teorija zavjere ?
O čemu ti ?
Jel ti stvarno znaš tajnu postanka svemira? Jel misliš stvarno da to zna i ovaj Raos?

Daj idi spavati..
6 godina
protjeran
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

Mijenjaš što sam rekla da bi nekako došao do kuta u kojemu bi mogao, barem teoretski, biti u pravu. Jadno.

Zlo se vratilo. Ime mu (b)je Arendelle.
14 godina
offline
Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

dok god je vjerojatnost veća od 1/∞ ona postoji. Male su šanse da netko pogodi eurojackpot, pa opet mnogo ljudi ga je do sad pogodilo. Svemir postoji skoro 14 milijardi godina i u tom vremenskom rasponu postanak života uopće nije nevjerojatan, naprotiv. To je jednostavno igra velikih brojeva, prije ili kasnije u toliko mnogo vremena i u toliko velikom prostoru uvjeti za stvaranje života se moraju poklopiti ma koliko mala bila vjerojatnost za tako nešto. 

Moj PC  
29 3 hvala 1
8 godina
offline
Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

Čitam mnogo pitanja u vezi članka i moje nove knjige. To je dobro jer filozofija počinje čuđenjem, kako govoraše stari Grci. No tu i ne završava. Treba prvo vidjeti što znanost kaže o postanku života, pa onda donositi svoj sud. Ono da život počinje za začećem, tj. spolnim odnosom, ne stoji. Život se tako samo produžava. Život je postajao i prije toga, tj. prije seksa (spolnog razmnožavanja). Naime, spolno razmožavanje postoji od kambrija, dakle 570 milijuna godina unazad, dok život postoji na Zemlji barem 3,8 milijarde godina. 

I je li svemir konačan ili beskonačan staro je pitanje, za koje je Kant dao odgovor još u 18. stoljeću. Svemir ne može biti ni konačan niti beskonačan, jer na takvo pitanje ljudski razum ne može odgovoriti. To je jedno od četiri "nemoguća" pitanja koje je njemački filozof nazvao "sukob transcedentalnih ideja u antinomiji čistoga uma". Dakle, sve se zna, samo treba htjeti znati.  

 
22 0 hvala 10
10 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Mary Sue kaže...
nicky.sl kaže...

 Gluplju izjavu odavno nisam vidio 

 Zato što je ne razumiješ. Skloni smo složenije koncepte proglašavati glupima jer ne možemo shvatiti njihov stvaran sadržaj. Naravno, to je poprilično neznanstven način razmišljanja koji ne bi trebao biti poželjan na informatičkome forumu.

 Naravno da je ne razumijem, inače ne razumijem tvoje filozofiranje.

Nije to nikakav složeni koncept, smrt je kraj, finito. 

MISCREATED
15 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Mary Sue kaže...

Život počinje smrću.

 ovak ti to izgleda u praksi 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Ja se ipak drzim provjerenih filozofskih stajališta
Thales was proclaiming that death isn't any different than life. 'So, why don't you die?' someone asked. 'Because there is no difference' he replied."
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
danen kaže...

Čitam mnogo pitanja u vezi članka i moje nove knjige. To je dobro jer filozofija počinje čuđenjem, kako govoraše stari Grci. No tu i ne završava. Treba prvo vidjeti što znanost kaže o postanku života, pa onda donositi svoj sud. Ono da život počinje za začećem, tj. spolnim odnosom, ne stoji. Život se tako samo produžava. Život je postajao i prije toga, tj. prije seksa (spolnog razmnožavanja). Naime, spolno razmožavanje postoji od kambrija, dakle 570 milijuna godina unazad, dok život postoji na Zemlji barem 3,8 milijarde godina. 

I je li svemir konačan ili beskonačan staro je pitanje, za koje je Kant dao odgovor još u 18. stoljeću. Svemir ne može biti ni konačan niti beskonačan, jer na takvo pitanje ljudski razum ne može odgovoriti. To je jedno od četiri "nemoguća" pitanja koje je njemački filozof nazvao "sukob transcedentalnih ideja u antinomiji čistoga uma". Dakle, sve se zna, samo treba htjeti znati.  

Individualni život počinje začećem.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice