Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske promje

poruka: 171
|
čitano: 26.946
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske promje".
12 godina
offline
Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske promje

Jedino ispravno je propitkivati sve što nam se servira.

Ako čovjek ne propitkuje, ne sumnjiči i ne razmišlja naglas, to samo znači da je budala.

 

Oboreni su klimatski rekordi iz 1914 i 1977. Ok. Da li je i onda klima bila na prijelomnoj točki kao danas i kako smo se izvukli iz tog problema?

(navodim primjer propitkivanja).

Zeleni biznis polako postaje vrlo unosan, a predviđanja navode da će od 2025-te ako se nastavi ovim tempom, sva zelena industrija brati ogroman dio financijskog kolača (koji je dijelom financiran od naftnih kompanije). Da li zbog toga takav zeleni marketing?

(opet primjer)

Prije nego je došlo do "korone" u Hrvatskoj, državni vrh je sazvao hitan jednodnevni sastanak sa šefovima svih medijskih kuća u HR. Nakon toga, svaka glavna vijest je bila korona, covid, cjepivo, kina, ljudi se mrtvi ruše po ulicama. Što se tu dogodilo i zašto korona ima takav prioritet u medijima?

(također opet primjer)

 

Sva ova pitanja su legitimna, koliko god bila nerazumna i nelogična na prvi pogled. Svi smo svjesni zagađenja oko nas, načina na koji se hendla otpad, enormne količine plastike, svjesni smo potencijala nuklearne energije (kakva solarna i vjetrosranja, priče za djecu i kratkoročno neisplativo ulaganje) i svjesni smo potencijalnih problema koje osjetljivi dio puka može imati s koronom.

Ali uvijek ima ali. Princip jedanaestog čovjeka, koji će uvijek negirati izjave prve desetorice. Nije to antivakser, ravnozemlja ili nešto treće, nego jednostavno način na koji se može i mora razmišljati. 

Know your limits.
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske promje

ako stalno propitkuješ a ne donosiš zaključke i ponašaš se u skladu s njima uzalud ti propitkivanje, bolje je tada poslušati pametnije i iskusnije. 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
MadDogMattis kaže...

Borba protiv klimatskih promjena je jednaka borbi protiv potresa. Besmisleno bacanje novca i unistavanje kvalitete života.

Ajmo reći, uvjetno se slažem.

 

Ljudski utjecaj na klimatske promjene je nepobitan, eventualno možemo pričati o tome koliki udio otpada na nas, ali s obzirom na nelineranost sustava, mislim da to ne možemo ni procijeniti jer kad imaš primjerice (a+b)^2, utjecaj povećanja a za određeni postotak ovisi i o a i o b.

 

S jedne strane, težnja da organiziramo sustav na način da pokušamo što više smanjiti naš, kako klimatski, tako i općenito ekološki utjecaj ima smisla i nije besmisleno bacanje novca i uništavanje kvalitete života.

 

S druge strane, outsource proizvodnje u zemlje koje ne je*u ekologiju i klimu 2%, dok na zapadu penaliziramo potrošače suludim i kontraproduktivnim mjerama je upravo to. Primjeri:

- Ograničavanje snage kuhala za vodu - što vodi treba dulje da zakuha, to će zapravo više topline u međuvremenu izgubiti, znači mjera je kontraproduktivna

- Ograničavanje snage fena za kosu - možda ima smisla, iako je pitanje koliko je mjerljiva ušteda

- Odredba da se računalni zvučnici moraju sami ugasiti kad nema zvuka neko vrijeme - ušteda je zanemariva jer je potrošnja B i AB klase pojačala (da ne govorim o sve češćim digitalnim) u stand by-u jako mala, te je praktički usporediva s potrošnjom dodatnog sklopa koji detektira ima li ili nema zvuka i gasi, odnosno pali zvučnike. S druge strane, eventualnu uštedu, ako je i ima, pojede dodatna kompleksnost pojačala (dodatna elektronika koju treba proizvesti, koju treba ekološki deponirati na kraju životnog vijeka i koja predstavlja dodatni potencijalni failpoint)...

 

Ili, ja plaćam ekološku naknadu za automobil, ali ista ta država koja je naplaćuje je uništila HŽ i ukinula jeftini prijevoz automobila vlakom, te me tako potiče da više zagađujem, samo kako bi lakše vraćala kredit za autoceste...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
Samo hrvatski gastarbajteri koji dolaze na GO u HR sa dizel golfovima, 10 godina starim mercedesima i bmw-ima su ispustili 1000 puta vise CO2 nego taj jedan zrakoplov. Ajde malo razmisli glavom...koliko ljudi ima privatni avion, a koliko ljudi ima auto. I koliko od tih sto ima auto vozi stare kante koje ne samo da sisu ogromne kolicine goriva, nego i ispustaju ogromne kolicine co2 u atmosferu.

Nijedno ni drugo nije ok, ali ne moramo pravdati nedjelovanje vecine zbog bahatluka manjine.
14 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr

e tu ti lupaš...

 

privatni mlažnjak je najveće sranje po zagađenju, osim možda velikih teretnih brodova koji kure ono taložno smeće, tzv "bunker oil"...

 

eh da, naravski, po definiciji i samo broju osoba, o namjeni da ne govorimo, vojni zrakoplovi su vrh zagađivanja...

...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2021 10:28 (Stric_Jura).
3 godine
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
guls kaže...

 

Sva ova pitanja su legitimna, koliko god bila nerazumna i nelogična na prvi pogled. Svi smo svjesni zagađenja oko nas, načina na koji se hendla otpad, enormne količine plastike, svjesni smo potencijala nuklearne energije (kakva solarna i vjetrosranja, priče za djecu i kratkoročno neisplativo ulaganje) i svjesni smo potencijalnih problema koje osjetljivi dio puka može imati s koronom.

 

 

Osim što investicijske kuće okreću investitore prema solarima i vjetru jer u investicijskim kućama rade budale koje ne znaju. Nuklearna energija je trenutno skuplja i poskupljivati će, obnovljivima će cijena sve više i više padati, a pohrana energije će riješiti sve probleme koje obnoviljivi trenutno imaju. Također i svim sustavima pohrane energije cijena znatno pada kako tehnologija napreduje.

 

7 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
guls kaže...

Oboreni su klimatski rekordi iz 1914 i 1977. Ok. Da li je i onda klima bila na prijelomnoj točki kao danas i kako smo se izvukli iz tog problema?

(navodim primjer propitkivanja).

Zeleni biznis polako postaje vrlo unosan, a predviđanja navode da će od 2025-te ako se nastavi ovim tempom, sva zelena industrija brati ogroman dio financijskog kolača (koji je dijelom financiran od naftnih kompanije). Da li zbog toga takav zeleni marketing?

(opet primjer)

Prije nego je došlo do "korone" u Hrvatskoj, državni vrh je sazvao hitan jednodnevni sastanak sa šefovima svih medijskih kuća u HR. Nakon toga, svaka glavna vijest je bila korona, covid, cjepivo, kina, ljudi se mrtvi ruše po ulicama. Što se tu dogodilo i zašto korona ima takav prioritet u medijima?

(također opet primjer)

 

Sva ova pitanja su legitimna, koliko god bila nerazumna i nelogična na prvi pogled. Svi smo svjesni zagađenja oko nas, načina na koji se hendla otpad, enormne količine plastike, svjesni smo potencijala nuklearne energije (kakva solarna i vjetrosranja, priče za djecu i kratkoročno neisplativo ulaganje) i svjesni smo potencijalnih problema koje osjetljivi dio puka može imati s koronom.

Ali uvijek ima ali. Princip jedanaestog čovjeka, koji će uvijek negirati izjave prve desetorice. Nije to antivakser, ravnozemlja ili nešto treće, nego jednostavno način na koji se može i mora razmišljati. 

Evo dva zdravorazumska članka, kome se da pročitati da sada ne vadim citate:

https://www.istramet.hr/vijesti/podatak-o-488-c-na-siciliji-je-sumnjiv-treba-ga-potvrditi-wmo/

https://www.istramet.hr/vijesti/zastrasivanje-klimatskim-promjenama-ovih-dana-poprima-oblike-ludila/

MrBlc kaže...
MadDogMattis kaže...

Borba protiv klimatskih promjena je jednaka borbi protiv potresa. Besmisleno bacanje novca i unistavanje kvalitete života.

Ajmo reći, uvjetno se slažem.

 

Ljudski utjecaj na klimatske promjene je nepobitan, eventualno možemo pričati o tome koliki udio otpada na nas, ali s obzirom na nelineranost sustava, mislim da to ne možemo ni procijeniti jer kad imaš primjerice (a+b)^2, utjecaj povećanja a za određeni postotak ovisi i o a i o b.

 

S jedne strane, težnja da organiziramo sustav na način da pokušamo što više smanjiti naš, kako klimatski, tako i općenito ekološki utjecaj ima smisla i nije besmisleno bacanje novca i uništavanje kvalitete života.

 

S druge strane, outsource proizvodnje u zemlje koje ne je*u ekologiju i klimu 2%, dok na zapadu penaliziramo potrošače suludim i kontraproduktivnim mjerama je upravo to. Primjeri:

- Ograničavanje snage kuhala za vodu - što vodi treba dulje da zakuha, to će zapravo više topline u međuvremenu izgubiti, znači mjera je kontraproduktivna

- Ograničavanje snage fena za kosu - možda ima smisla, iako je pitanje koliko je mjerljiva ušteda

- Odredba da se računalni zvučnici moraju sami ugasiti kad nema zvuka neko vrijeme - ušteda je zanemariva jer je potrošnja B i AB klase pojačala (da ne govorim o sve češćim digitalnim) u stand by-u jako mala, te je praktički usporediva s potrošnjom dodatnog sklopa koji detektira ima li ili nema zvuka i gasi, odnosno pali zvučnike. S druge strane, eventualnu uštedu, ako je i ima, pojede dodatna kompleksnost pojačala (dodatna elektronika koju treba proizvesti, koju treba ekološki deponirati na kraju životnog vijeka i koja predstavlja dodatni potencijalni failpoint)...

 

Ili, ja plaćam ekološku naknadu za automobil, ali ista ta država koja je naplaćuje je uništila HŽ i ukinula jeftini prijevoz automobila vlakom, te me tako potiče da više zagađujem, samo kako bi lakše vraćala kredit za autoceste...

 Ma naravno da ljudi utječu, nitko to ne spori, ali isto tako klima se mijenja radili mi nesto ili nista.

Smisao je da smanjimo nepotrebna zagađenja koja naša priroda ne može apsorbirati, ali ove gluposti gdje nam ukidaju plastične čaše, tanjure i slamke sigurno neće spasiti prirodu.

Neće ju spasiti ni nasilno financiranje solarnih panela i zelenih izvora energije ali to je sada postao veliki biznis pa se više nemoguće boriti protiv toga.

Također sve mjere koje mi na zapadu provodimo i sebi uništavamo način života su smiješne dok god postoji ostatak svijeta koji zagađuje kao da nema sutra.

Gallu kaže...
Osim što investicijske kuće okreću investitore prema solarima i vjetru jer u investicijskim kućama rade budale koje ne znaju. Nuklearna energija je trenutno skuplja i poskupljivati će, obnovljivima će cijena sve više i više padati, a pohrana energije će riješiti sve probleme koje obnoviljivi trenutno imaju. Također i svim sustavima pohrane energije cijena znatno pada kako tehnologija napreduje.

 Nuklearna energija bi itekako bila najjeftinija kada bi ju svi koristili i kada nebi bilo toliko reuglacija.

A pričaš o pohrani energije kao da je to nešto što već postoji, to su ogromni problemi koje dan danas ne znaju riješiti i baš zato je Nuklearna energija najčišća i najzelenija.

Uostalom zar je ekološki uništavati prirodu tako da na sve moguće strane stavljamo vjetrenjače i solarne panele ? Zar se stvarno isplati mijenjati izgled krajolika zbog toga ?


Inače, Michael Moore je odlično obradio problematiku "zelene energije", to je jedna velika korporacijska prevara:

Onaj tko želi može pogledati ovaj dokumentarac, vidjet ce jako puno kvalitetnih argumenata.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2021 15:42 (MadDogMattis).
11 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
Nigdje nisam rekao da privatni mlaznjak, ili bilo kakav mlaznjak ne zagadjuje ili da zagadjuje malo. Pa jasno je da su ogromni zagadjivaci.

No puno je manje zrakoplova na nebu nego vozila na cesti. I vecina tih vozila su starijih generacija koje zagadjuju puno vise nego nova vozila.

Cinjenica je da gotovo sva prijevozna sredstva zagadjuju. Nazalost elektro i hibridna tehnologija je zasad ciljana prema osobnim autima, sto je pomak u dobrom smjeru, no puno veci efekt ce imati kad se krene primjenjivati na gospodarska vozila.
3 godine
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
Pa normalno, šta će nam regulacija!? Ajmo bacat nuklearni otpad gdje god se sjetimo! Jebeš regulaciju.
Kad se budu radile elektrane, raditi će se i dodatni kapaciteti za pohranu. Ne vidim u čemu je problem. Pohrana energije elektrana se kod nas koristi već 50-60 godina bajdvej.
2 godine
neaktivan
offline
Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske promje

svi su za za očuvanje okoliša dok ne dođe trenutak da to moraju financirat

...

 
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
jglllllll kaže...

svi su za za očuvanje okoliša dok ne dođe trenutak da to moraju financirat

...

 Bit će im ža kad počnu polako svi oni virusi i bakterije dolaziti šta su

 u zamrznute u ledu provele milijarde godina. covid19 je 0 nasrpam onoga

 što će nam tek doći. Ali onda opet nije baš da zaslužujemo bolje. :)

12 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
mAa+_ kaže...
jglllllll kaže...

svi su za za očuvanje okoliša dok ne dođe trenutak da to moraju financirat

...

 Bit će im ža kad počnu polako svi oni virusi i bakterije dolaziti šta su

 u zamrznute u ledu provele milijarde godina. covid19 je 0 nasrpam onoga

 što će nam tek doći. Ali onda opet nije baš da zaslužujemo bolje. :)

 Možda ima embrija pa napravimo pravi Jurrasic Park i onaj kolega dođe na svoje. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
jglllllll kaže...

svi su za za očuvanje okoliša dok ne dođe trenutak da to moraju financirat

...

 Tko?

mAa+_ kaže...
jglllllll kaže...

svi su za za očuvanje okoliša dok ne dođe trenutak da to moraju financirat

...

 Bit će im ža kad počnu polako svi oni virusi i bakterije dolaziti šta su

 u zamrznute u ledu provele milijarde godina. covid19 je 0 nasrpam onoga

 što će nam tek doći. Ali onda opet nije baš da zaslužujemo bolje. :)

 Kome ce biti zao?

 

Hoce itko u temi dati neki primjer ili ce te samo kriviti "imaginarne" krivce. 

Uzmite samo primjer autoindustriju. Od sastavljanja automobila,dostave dijelova(ne,ne proizvodi se sve na jednom mjestu),izrada dijelova,prepakiravanja itd itd itd do samog proizvoda automobila. Koliko to sve zagadi? 

Dobro ajmo se svi odreci automobila. Nema smisla? Dobro!

Nemojte me zasipati reklamama "kako mene nije briga za okolis" i nemojte mi povecavati cijenu nicega sto mi je potrebno za zivot jer dobijem od toga otpad. 

 

Bolje gledati gdje da se grade novi gradovi,bolja povezanost,brzina,ucestalost javnog prometa. 

Ne nismo mi ljudi toliko krivi za vremenske nepogode koliko nam netko zeli prebaciti. 

Testiranje oruzja? Jako potrebno. 

5 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
Kolacic kaže...
jglllllll kaže...

svi su za za očuvanje okoliša dok ne dođe trenutak da to moraju financirat

...

 Tko?

mAa+_ kaže...
jglllllll kaže...

svi su za za očuvanje okoliša dok ne dođe trenutak da to moraju financirat

...

 Bit će im ža kad počnu polako svi oni virusi i bakterije dolaziti šta su

 u zamrznute u ledu provele milijarde godina. covid19 je 0 nasrpam onoga

 što će nam tek doći. Ali onda opet nije baš da zaslužujemo bolje. :)

 

Ne nismo mi ljudi toliko krivi za vremenske nepogode koliko nam netko zeli prebaciti. 

 

 

Uf, kako sam mogao toliko dugo biti glup i misliti da je ljudsko djelovanje krivo. Hvala ti sto si mi otvorio oci internet neznance.

 

A krivi su ovi netko znanstvenici i njihovo predbacivanje. Sta oni imaju istrazivati, mjeriti i cijele zivote posvecivati novim otkricima u svijetu sto nas okruzuje. Samo obmanjuju ljude i sisu drzavne proracune.

 

Cak su i meni toliko zadimili oci, da se "kao" sjecam klime uvelike drukcije 2000 godine i danas. Bez toliko toplo/hladno, kisno/suhih valova.

 

Al ne mogu ja vjerovati ni vlastitim ocima i kozi, jer su me to ustvari opaki znanstvenici zamantali, da guraju svoju agendu.

 

Puj! 

5 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
Gallu kaže...
A tko to slabo shvaća? Zašto si onda to stavio ovdje kao da si nešto "poentirao"? Ima masu radova koji se bave klimom i temperaturnim varijacijama bez da uopće spominju antropogeni utjecaj.
Ali da si krenuo dalje od sažetka rada, možda bi i shvatio na koji način je rad pisan i što tih 66% i 33% uopće znače. Al teško je dalje od sažetka, jel...

 
Ma to memulica po svojem običaju siluje semantiku, logiku i političku korektnost u jednom traljavom zamahu nošenom vlastitim frustracijama 

Ono, to što se navedenih 66% ne bavi uzrocima nego postojanjem i posljedicama globalnog zagrijavanja, njemu je "dokaz" kako većina nije suglasna o uzrocima. Logika za vola ubit. 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
5 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
guls kaže...

Jedino ispravno je propitkivati sve što nam se servira.

Ako čovjek ne propitkuje, ne sumnjiči i ne razmišlja naglas, to samo znači da je budala.

 

Oboreni su klimatski rekordi iz 1914 i 1977. Ok. Da li je i onda klima bila na prijelomnoj točki kao danas i kako smo se izvukli iz tog problema?

(navodim primjer propitkivanja).

Zeleni biznis polako postaje vrlo unosan, a predviđanja navode da će od 2025-te ako se nastavi ovim tempom, sva zelena industrija brati ogroman dio financijskog kolača (koji je dijelom financiran od naftnih kompanije). Da li zbog toga takav zeleni marketing?

(opet primjer)

Prije nego je došlo do "korone" u Hrvatskoj, državni vrh je sazvao hitan jednodnevni sastanak sa šefovima svih medijskih kuća u HR. Nakon toga, svaka glavna vijest je bila korona, covid, cjepivo, kina, ljudi se mrtvi ruše po ulicama. Što se tu dogodilo i zašto korona ima takav prioritet u medijima?

(također opet primjer)

 

Sva ova pitanja su legitimna, koliko god bila nerazumna i nelogična na prvi pogled. Svi smo svjesni zagađenja oko nas, načina na koji se hendla otpad, enormne količine plastike, svjesni smo potencijala nuklearne energije (kakva solarna i vjetrosranja, priče za djecu i kratkoročno neisplativo ulaganje) i svjesni smo potencijalnih problema koje osjetljivi dio puka može imati s koronom.

Ali uvijek ima ali. Princip jedanaestog čovjeka, koji će uvijek negirati izjave prve desetorice. Nije to antivakser, ravnozemlja ili nešto treće, nego jednostavno način na koji se može i mora razmišljati. 

 
Jer se 1918. dogodila Španjolska gripa? Ili 1977. Ruska gripa? Ili 1997. Ptičja gripa? Ili 2009. Svinjska gripa?
Neki ljudi bi se trebali propitkivati što je to Dunning-Kruger sindrom.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
5 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
Chayy kaže...
Kolacic kaže...
jglllllll kaže...

svi su za za očuvanje okoliša dok ne dođe trenutak da to moraju financirat

...

 Tko?

mAa+_ kaže...
jglllllll kaže...

svi su za za očuvanje okoliša dok ne dođe trenutak da to moraju financirat

...

 Bit će im ža kad počnu polako svi oni virusi i bakterije dolaziti šta su

 u zamrznute u ledu provele milijarde godina. covid19 je 0 nasrpam onoga

 što će nam tek doći. Ali onda opet nije baš da zaslužujemo bolje. :)

 

Ne nismo mi ljudi toliko krivi za vremenske nepogode koliko nam netko zeli prebaciti. 

 

 

Uf, kako sam mogao toliko dugo biti glup i misliti da je ljudsko djelovanje krivo. Hvala ti sto si mi otvorio oci internet neznance.

 

A krivi su ovi netko znanstvenici i njihovo predbacivanje. Sta oni imaju istrazivati, mjeriti i cijele zivote posvecivati novim otkricima u svijetu sto nas okruzuje. Samo obmanjuju ljude i sisu drzavne proracune.

 

Cak su i meni toliko zadimili oci, da se "kao" sjecam klime uvelike drukcije 2000 godine i danas. Bez toliko toplo/hladno, kisno/suhih valova.

 

Al ne mogu ja vjerovati ni vlastitim ocima i kozi, jer su me to ustvari opaki znanstvenici zamantali, da guraju svoju agendu.

 

Puj! 

 
Da, još u vrijeme mog djetinjstva 1970-tih snježni pokrivač je u kontinentalnoj Hrvatskoj bio konstantan barem 3-4 mjeseca godišnje, a sad u čitavoj zimi padne 2cm snijega koji potraje tjedan dana i to je već čudo. Mora da moćni zeleni lobi gura neku svoju agendu 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.8.2021 4:44 (Al Crane).
5 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
mAa+_ kaže...
jglllllll kaže...

svi su za za očuvanje okoliša dok ne dođe trenutak da to moraju financirat

...

 Bit će im ža kad počnu polako svi oni virusi i bakterije dolaziti šta su

 u zamrznute u ledu provele milijarde godina. covid19 je 0 nasrpam onoga

 što će nam tek doći. Ali onda opet nije baš da zaslužujemo bolje. :)

 
E bravo! Al onda će i to opet po nekim biserima biti pušteno iz laboratorija, Bil Gejcova i Šoroševa zavjera, ili izmišljeno da se porobe budale.

https://www.nature.com/articles/s41598-020-72440-6


Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
5 godina
offline
Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske promje

Mnogo uporni ti zeleni lobisti...

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
MadDogMattis kaže...
Inače, Michael Moore je odlično obradio problematiku "zelene energije", to je jedna velika korporacijska prevara:


Onaj tko želi može pogledati ovaj dokumentarac, vidjet ce jako puno kvalitetnih argumenata.

 
Zapravo, vidjet će jako puno bulšita.

https://yaleclimateconnections.org/2020/05/michael-moores-planet-of-the-humans-documentary-peddles-dangerous-climate-denial/

https://climatenexus.org/climate-issues/energy/planet-of-the-humans-one-moore-rebuttal-to-widely-debunked-anti-renewables-documentary/

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.8.2021 6:07 (Al Crane).
5 godina
offline
Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske promje
Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.8.2021 6:40 (Al Crane).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
Al Crane kaže...
Gallu kaže...
A tko to slabo shvaća? Zašto si onda to stavio ovdje kao da si nešto "poentirao"? Ima masu radova koji se bave klimom i temperaturnim varijacijama bez da uopće spominju antropogeni utjecaj.
Ali da si krenuo dalje od sažetka rada, možda bi i shvatio na koji način je rad pisan i što tih 66% i 33% uopće znače. Al teško je dalje od sažetka, jel...

 
Ma to memulica po svojem običaju siluje semantiku, logiku i političku korektnost u jednom traljavom zamahu nošenom vlastitim frustracijama 

Ono, to što se navedenih 66% ne bavi uzrocima nego postojanjem i posljedicama globalnog zagrijavanja, njemu je "dokaz" kako većina nije suglasna o uzrocima. Logika za vola ubit. 

 

Čak i mislim da je ovaj neki njegov podanik (jako sličan način pisanja), onaj drugi je skužio da je glup pa je odustao od bug forumu. Otišao na kamenjar.ba ili nešto slično gdje puše njegovu logiku :D

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.8.2021 7:51 (Gallu).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
Gallu kaže...
Pa normalno, šta će nam regulacija!? Ajmo bacat nuklearni otpad gdje god se sjetimo! Jebeš regulaciju.
Kad se budu radile elektrane, raditi će se i dodatni kapaciteti za pohranu. Ne vidim u čemu je problem. Pohrana energije elektrana se kod nas koristi već 50-60 godina bajdvej.

Nije problem u regulaciji, problem nastaje kad se regulacijom bave osrednji birokrati, da parafraziram Michaela Shellenbergera "mid-level career diplomats stuck ih powerless [insert agency name] jobs". Tad nastaju propisi poput onih koje sam gore spomenuo, ili propisi koji omogućavaju zapadne kompanije da ih uredno zaobiđu seljenjem proizvodnje u Kinu.

 

Ili da upotrijebim tvoj primjer: Regulacija koja uređuje zbrinjavanje nuklearnog otpada, ali ako ti je primarna djelatnost registrirana kao toplana, a ne proizvodnja električne energije, onda se ti propisi na tebe ne odnose, već možeš baciti gdje želiš bi stvarno bila suvišna. A većina regulacije u vezi ekologije i klimatskih promjena jest analogna takvoj regulaciji.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
3 godine
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
MrBlc kaže...
Gallu kaže...
Pa normalno, šta će nam regulacija!? Ajmo bacat nuklearni otpad gdje god se sjetimo! Jebeš regulaciju.
Kad se budu radile elektrane, raditi će se i dodatni kapaciteti za pohranu. Ne vidim u čemu je problem. Pohrana energije elektrana se kod nas koristi već 50-60 godina bajdvej.

Nije problem u regulaciji, problem nastaje kad se regulacijom bave osrednji birokrati, da parafraziram Michaela Shellenbergera "mid-level career diplomats stuck ih powerless [insert agency name] jobs". Tad nastaju propisi poput onih koje sam gore spomenuo, ili propisi koji omogućavaju zapadne kompanije da ih uredno zaobiđu seljenjem proizvodnje u Kinu.

 

Ili da upotrijebim tvoj primjer: Regulacija koja uređuje zbrinjavanje nuklearnog otpada, ali ako ti je primarna djelatnost registrirana kao toplana, a ne proizvodnja električne energije, onda se ti propisi na tebe ne odnose, već možeš baciti gdje želiš bi stvarno bila suvišna. A većina regulacije u vezi ekologije i klimatskih promjena jest analogna takvoj regulaciji.

 

Ali plakati da je nešto skuplje zbog regulative, pogotovo tako nešto visokorizično je blaže rečeno glupo. Čemu onda tehnički pregledi vozila, kontrole leta? Bez veze regulacija koja samo poskupljuje cijeli sustav? Čemu IMO? Zašto radit tankere s duplim dnom, samo poskupljuje brod?!?  Jer mi balkanerosi smo božja djeca i zaslužujemo samo besplatno!

Proizvodnja energije ne može outsourceat zemljama trećeg svjeta. Europa je birokratizirana. I to se ne odnosi samo i isključivo na nuklearnu energiju nego na sve. Jbg. Kome ne paše - afrika prima koga god raširenih ruku.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.8.2021 9:10 (Gallu).
5 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
MrBlc kaže...
Gallu kaže...
Pa normalno, šta će nam regulacija!? Ajmo bacat nuklearni otpad gdje god se sjetimo! Jebeš regulaciju.
Kad se budu radile elektrane, raditi će se i dodatni kapaciteti za pohranu. Ne vidim u čemu je problem. Pohrana energije elektrana se kod nas koristi već 50-60 godina bajdvej.

Nije problem u regulaciji, problem nastaje kad se regulacijom bave osrednji birokrati, da parafraziram Michaela Shellenbergera "mid-level career diplomats stuck ih powerless [insert agency name] jobs". Tad nastaju propisi poput onih koje sam gore spomenuo, ili propisi koji omogućavaju zapadne kompanije da ih uredno zaobiđu seljenjem proizvodnje u Kinu.

 

Ili da upotrijebim tvoj primjer: Regulacija koja uređuje zbrinjavanje nuklearnog otpada, ali ako ti je primarna djelatnost registrirana kao toplana, a ne proizvodnja električne energije, onda se ti propisi na tebe ne odnose, već možeš baciti gdje želiš bi stvarno bila suvišna. A većina regulacije u vezi ekologije i klimatskih promjena jest analogna takvoj regulaciji.

 A jesi našao "stručnjaka"

Name a self-promoting American who peddles falsehoods1, contradicts himself, misrepresents and attacks climate change science and scientists, and thinks that environmentalism is a dangerous, quasi-religious cult.

That's right, Michael Shellenberger, who first came to prominence with his 2004 'death of environmentalism' attack on the environment movement2, and has kept himself in the spotlight by promoting nuclear power, demonizing renewable energy ("renewables are worse for the environment than fossil fuels"3) and demonizing the environment movement that he claims to be part of.

Shellenberger's latest round of self-promotion involves 'luke-warmism' ‒ downplaying the risks associated with climate change and attacking environmentalists for climate 'alarmism'. That's the focus of his new book, Apocalypse Never: Why Environmental Alarmism Hurts Us All.4 Shellenberger has been misrepresenting and attacking climate science since 2010 if not earlier5 ‒ so his luke-warmism is reheated, and there's certainly nothing new about his demonization of environmentalists.

Shellenberger's current efforts to misrepresent and attack climate science read like a PR campaign clumsily constructed by a fossil fuel company. In response to sea level rise 'alarmism', he reassures us that "Netherlands became rich, not poor while adapting to life below sea level".6
...


https://wiseinternational.org/nuclear-monitor/888/book-review-michael-shellenberger-goes-full-trump-reheated-conspiracy-theories


to kao da si memulicu parafrazirao  

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
5 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
Gallu kaže...
MrBlc kaže...
Gallu kaže...
Pa normalno, šta će nam regulacija!? Ajmo bacat nuklearni otpad gdje god se sjetimo! Jebeš regulaciju.
Kad se budu radile elektrane, raditi će se i dodatni kapaciteti za pohranu. Ne vidim u čemu je problem. Pohrana energije elektrana se kod nas koristi već 50-60 godina bajdvej.

Nije problem u regulaciji, problem nastaje kad se regulacijom bave osrednji birokrati, da parafraziram Michaela Shellenbergera "mid-level career diplomats stuck ih powerless [insert agency name] jobs". Tad nastaju propisi poput onih koje sam gore spomenuo, ili propisi koji omogućavaju zapadne kompanije da ih uredno zaobiđu seljenjem proizvodnje u Kinu.

 

Ili da upotrijebim tvoj primjer: Regulacija koja uređuje zbrinjavanje nuklearnog otpada, ali ako ti je primarna djelatnost registrirana kao toplana, a ne proizvodnja električne energije, onda se ti propisi na tebe ne odnose, već možeš baciti gdje želiš bi stvarno bila suvišna. A većina regulacije u vezi ekologije i klimatskih promjena jest analogna takvoj regulaciji.

 

Ali plakati da je nešto skuplje zbog regulative, pogotovo tako nešto visokorizično je blaže rečeno glupo. Čemu onda tehnički pregledi vozila, kontrole leta? Bez veze regulacija koja samo poskupljuje cijeli sustav? Čemu IMO? Zašto radit tankere s duplim dnom, samo poskupljuje brod?!?  Jer mi balkanerosi smo božja djeca i zaslužujemo samo besplatno!

Proizvodnja energije ne može outsourceat zemljama trećeg svjeta. Europa je birokratizirana. I to se ne odnosi samo i isključivo na nuklearnu energiju nego na sve. Jbg. Kome ne paše - afrika prima koga god raširenih ruku.

 
Eto, prokleta regulativa od 1993. ne dozvoljava više niti bacanje radioaktivnog otpada u oceane, pa ga industrija sad mora čuvati kod sebe za skupe pare, sram te birokrate bilo! 
Još malo pa bi mogli regulirat i samovoljna industrijska ispuštanja radionuklida u okoliš, karijeristi jedni!

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.8.2021 12:37 (Al Crane).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
Al Crane kaže...

 A jesi našao "stručnjaka"

Iskreno, niti imam pojma tko je taj, niti je za ovu raspravu relevantan kao stručnjak, već mi se čisto sviđa formulacija kojom je nazvao birokrate koji u osnovi najčešće rade više štete nego koristi.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
MrBlc kaže...
Al Crane kaže...

 A jesi našao "stručnjaka"

Iskreno, niti imam pojma tko je taj, niti je za ovu raspravu relevantan kao stručnjak, već mi se čisto sviđa formulacija kojom je nazvao birokrate koji u osnovi najčešće rade više štete nego koristi.

 
A po čemu ti sudiš da tamo neki "birokrate" koji reguliraju industrijska zagađenja rade više štete nego koristi?
Osim što si pročitao da je to rekao tamo neki Šljamberger, jelte...

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
9 godina
neaktivan
offline
Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske promje

I dalje serete jedva cekate da netko rece nesto suprotno od vaseg sranja.

Nitko jos uvijek nije napisao sto se moze uciniti? Dobro svi znamo da se firme nece odreci svoje dobiti. A ti? 

 
0 1 hvala 0
3 godine
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
Kolacic kaže...

I dalje serete jedva cekate da netko rece nesto suprotno od vaseg sranja.

Nitko jos uvijek nije napisao sto se moze uciniti? Dobro svi znamo da se firme nece odreci svoje dobiti. A ti? 

Evo ja radim dosta toga - prestao sam jesti govedinu, ne letim više avionom, vozim električni auto, vozim biciklu kad god mi duljina puta dozvoljava, jedem lokalne proizvode, živim u puno manjoj kvadraturi nego što mi to financijska situacija dozvoljava, imam solarno grijanje, kompostiram, razdvajam otpad, kako mi uređaji rikavaju mijenjam ih sa onima najveće energetske efikasnosti, pomažem druge članove obitelji u istome što i ja radim itd.

A ti?

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.8.2021 13:28 (Gallu).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice