Ponovo problemi u Intelu – odgoda za 7-nanometarsk

poruka: 25
|
čitano: 10.523
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ponovo problemi u Intelu – odgoda za 7-nanometarsk".
6 godina
protjeran
offline
Ponovo problemi u Intelu – odgoda za 7-nanometarsk

šta ne kupe nekog šefa iz TSMC-a?  

 
6 0 hvala 0
9 godina
offline
Ponovo problemi u Intelu – odgoda za 7-nanometarsk

Znači sad će biti tehnologija 10 nm+++++ do pojave 7 nm kad će konkurencija već izbacivat 5 nm procesore.

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Ponovo problemi u Intelu – odgoda za 7-nanometarsk

Danas na burzi Intelova dionica (trenutno) -16.2 % and AMD +16.5% :).

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ponovo problemi u Intelu – odgoda za 7-nanomet
Lewis kaže...

Danas na burzi Intelova dionica (trenutno) -16.2 % and AMD +16.5% :).

 preksutra Intel snizi cijene i9 za 40%...
profit i dionice odu gore....
a AMD ode dolje...

if only you knew the power of the dark side
10 godina
offline
Re: Ponovo problemi u Intelu – odgoda za 7-nanomet
Darky kaže...
Lewis kaže...

Danas na burzi Intelova dionica (trenutno) -16.2 % and AMD +16.5% :).

 preksutra Intel snizi cijene i9 za 40%...
profit i dionice odu gore....
a AMD ode dolje...

 Intel i snizavanje cijene, pogotovo 40%, dobar vic :) :).

Javi samo kad budes imao "sigurnu informaciju" pa da kupim Intel dionica ;).

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
3 godine
protjeran
offline
Ponovo problemi u Intelu – odgoda za 7-nanometarsk

Mora da je netko iz Zagrebackog uhljebnickog Holdinga otisao u Intel cim im se ovakva sranja desavaju a da ni oni sami neznaju, nema druge

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ponovo problemi u Intelu – odgoda za 7-nanomet
Lewis kaže...
Darky kaže...
Lewis kaže...

Danas na burzi Intelova dionica (trenutno) -16.2 % and AMD +16.5% :).

 preksutra Intel snizi cijene i9 za 40%...
profit i dionice odu gore....
a AMD ode dolje...

 Intel i snizavanje cijene, pogotovo 40%, dobar vic :) :).

Javi samo kad budes imao "sigurnu informaciju" pa da kupim Intel dionica ;).

 Bivši Intel CEO Brian Krzanich, inače naše gore list on je malo prije odlaska(dobio otkaz) iz Intela prodal svoje dionice.Znao je Krzo situaciju oko 10nm, a vjerojatno i oko 7nm pa eto idemo prodavat.

 

https://www.fool.com/investing/2018/06/15/revisiting-intel-ceo-brian-krzanichs-huge-stock-sa.aspx

 

Intel 10nm još nije mrtav, točnije na Desktopu bogme i je okvirno mrtvo slovo na papiru.Realno prije če AMD izbacit Zen 4 Desktop 5000 CPU seriju(2022), nego Intel i trunku cijenom konkurentan 10nm Desktop proc.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/intel-odustaje-10nm-proizvodnog-procesa/263715.aspx

 

Nije zezancija, ovo je stara originalna Intel pokazna čitaba budučeg napretka.

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.7.2020 0:12 (rambox).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ponovo problemi u Intelu – odgoda za 7-nanomet
Darky kaže...
Lewis kaže...

Danas na burzi Intelova dionica (trenutno) -16.2 % and AMD +16.5% :).

 preksutra Intel snizi cijene i9 za 40%...
profit i dionice odu gore....
a AMD ode dolje...

 Ne razumijem kako će profit ići gore ako će cijene ići dolje...

 

 Zar ne misliš da bi Intel to već napravio da je to tako jednostavno...?

scientia est potentia
15 godina
offline
Re: Ponovo problemi u Intelu – odgoda za 7-nanomet
alien kaže...

 Ne razumijem kako će profit ići gore ako će cijene ići dolje...

  Zar ne misliš da bi Intel to već napravio da je to tako jednostavno...?

Intel ima višestruko veće kapacitete od AMD-a, znači AMD ne može fizički istisnuti intela.
Da, AMD gradi nove i nove tvornice, ali to sve košta, uzimaju se golemi krediti za to.
posebice košta nova tehnologija
znači smanjiš svoj profit i natjeraš konkurenciju na prosjački štap ili bankrot

Koliko sam čitao već godinama Intel i IBM rade na kvantnim CPU.
ali očito tehnologija još nije spremna, znači ako Intel prizna poraz i izbaci kvantni CPU na tržište počinje nova era

Ja se sjećam prve ere poraza Intela. AMD i Cyrix x486 CPU su gazili Intela na svim poljima
A onda je došao famozni Intel Pentium 200 MMX, Intel je odjurio, Cyirix propao, a AMD ostao u oblaku prašine posramljen.

if only you knew the power of the dark side
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.7.2020 6:48 (Darky).
16 godina
offline
Re: Ponovo problemi u Intelu – odgoda za 7-nanomet
Darky kaže...
alien kaže...

 Ne razumijem kako će profit ići gore ako će cijene ići dolje...

  Zar ne misliš da bi Intel to već napravio da je to tako jednostavno...?

Intel ima višestruko veće kapacitete od AMD-a, znači AMD ne može fizički istisnuti intela.
Da, AMD gradi nove i nove tvornice, ali to sve košta, uzimaju se golemi krediti za to.
posebice košta nova tehnologija
znači smanjiš svoj profit i natjeraš konkurenciju na prosjački štap ili bankrot

Koliko sam čitao već godinama Intel i IBM rade na kvantnim CPU.
ali očito tehnologija još nije spremna, znači ako Intel prizna poraz i izbaci kvantni CPU na tržište počinje nova era

Ja se sjećam prve ere poraza Intela. AMD i Cyrix x486 CPU su gazili Intela na svim poljima
A onda je došao famozni Intel Pentium 200 MMX, Intel je odjurio, Cyirix propao, a AMD ostao u oblaku prašine posramljen.

 

koliko ja znam AMD ne radi sam svoje cipove nego ima to radi TSMC koji vec sad proizvodi 5nm procesore za Apple (novi ARM CPU) i AMD (Zen3), cak sam negdje procitao da ce do 2022 imat 3nm u ponudi pa onda gl intel 

14 godina
offline
Ponovo problemi u Intelu – odgoda za 7-nanometarsk

Ljudi zar vi stvarno mislite da ako bi Intel dao dizajn svojih procesora drugoj kompaniji da izrađuju da bi funkcioniralo? Nisu bez razloga Intelovi procesori najefikasniji a to je zato jer su izuzetno komplicirane arhitekture. ARM će bez problema ići ispod 5 nm, dok će Intel propišat krv dok dostigne 5nm sa profitabilnom količinom ispravnih čipova.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
3 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Ponovo problemi u Intelu – odgoda za 7-nanometarsk

Intel- just wait....

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ponovo problemi u Intelu – odgoda za 7-nanometarsk

Imaju milijarde, neka se izvlace is sr.nja u koja su se uvalili ja ih sigurno ne budem zalio 🥂🥂🥂

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ponovo problemi u Intelu – odgoda za 7-nanomet
Koja je ovdje marza u pm. Cijena procesora ne bi trebala biti veca od 100$
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Ponovo problemi u Intelu – odgoda za 7-nanomet
Darky,

Lupetas i nadas se da nema nikoga tu dovoljno upucenog

Ne kakaj
15 godina
offline
Re: Ponovo problemi u Intelu – odgoda za 7-nanomet
vmozara kaže...
Darky,
Lupetas i nadas se da nema nikoga tu dovoljno upucenog
Ne kakaj

 a ti imaš insajderske uvide u knjige Intela i AMDa?
kaj tražiš ovdje, zašto se nisi obogatio na tim informacijama?

if only you knew the power of the dark side
16 godina
offline
Re: Ponovo problemi u Intelu – odgoda za 7-nanomet
Darky kaže...
alien kaže...

 Ne razumijem kako će profit ići gore ako će cijene ići dolje...

  Zar ne misliš da bi Intel to već napravio da je to tako jednostavno...?

Intel ima višestruko veće kapacitete od AMD-a, znači AMD ne može fizički istisnuti intela.
Da, AMD gradi nove i nove tvornice, ali to sve košta, uzimaju se golemi krediti za to.
posebice košta nova tehnologija
znači smanjiš svoj profit i natjeraš konkurenciju na prosjački štap ili bankrot

Koliko sam čitao već godinama Intel i IBM rade na kvantnim CPU.
ali očito tehnologija još nije spremna, znači ako Intel prizna poraz i izbaci kvantni CPU na tržište počinje nova era

Ja se sjećam prve ere poraza Intela. AMD i Cyrix x486 CPU su gazili Intela na svim poljima
A onda je došao famozni Intel Pentium 200 MMX, Intel je odjurio, Cyirix propao, a AMD ostao u oblaku prašine posramljen.

Sanjaš puste snove, kaj se tiče žutoga ne u toj priči nema Intela.IBM radi sam ili dizajnira, to im je još jedino ostalo od nekadašnjeg širokog poslovanja."Večinu ostalog neisplativog poslovanja"(PC i serverski dio+nm proizvodnja), to su sve elegantno prodali/prepustili Kinezima ili Arapima itd.

 

https://www.cnet.com/news/ibm-now-has-18-quantum-computers-in-its-fleet-of-weird-machines/

 

Veliki proizvodni kapaciteti ne znače ništa, to je sve uzalud ako nemaš konkurentan proizvodni proces.Intel več godinama pomalo klizi nizbrdo, 5G čipovi su fini primjer kolko su zapravo u lošoj situaciji.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/intel-odustao-5g-modema-mobitele-apple-se-o/267853.aspx?page=0&jumpto=5891546&sort=asc&view=flat

 

Pogleč kaj sam napisal prije tri godine, i od tada se situacija drastično promjenila na štetu Intela.Ekipa iz TSMC je daleko odmaknula, i preostalu ekipu ostavila u nm prašini. Dakle TSMC je danas ali i ubuduče kralj proizvodnog procesa, a Intel čeka sudbina AMD-a dakle rasprodaja tvornica za proizvodnju procesora.Intel poslovna praksa je neodrživa, i samo je pitanje vremena kad če krenut velika reorganizacija i pospremanje.

https://forum.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-chat-tema/224306.aspx?page=396&jumpto=5502180&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.7.2020 20:28 (rambox).
14 godina
offline
Re: Ponovo problemi u Intelu – odgoda za 7-nanomet
rambox kaže...
Darky kaže...
alien kaže...

 Ne razumijem kako će profit ići gore ako će cijene ići dolje...

  Zar ne misliš da bi Intel to već napravio da je to tako jednostavno...?

Intel ima višestruko veće kapacitete od AMD-a, znači AMD ne može fizički istisnuti intela.
Da, AMD gradi nove i nove tvornice, ali to sve košta, uzimaju se golemi krediti za to.
posebice košta nova tehnologija
znači smanjiš svoj profit i natjeraš konkurenciju na prosjački štap ili bankrot

Koliko sam čitao već godinama Intel i IBM rade na kvantnim CPU.
ali očito tehnologija još nije spremna, znači ako Intel prizna poraz i izbaci kvantni CPU na tržište počinje nova era

Ja se sjećam prve ere poraza Intela. AMD i Cyrix x486 CPU su gazili Intela na svim poljima
A onda je došao famozni Intel Pentium 200 MMX, Intel je odjurio, Cyirix propao, a AMD ostao u oblaku prašine posramljen.

Sanjaš puste snove, kaj se tiče žutoga ne u toj priči nema Intela.IBM radi sam ili dizajnira, to im je još jedino ostalo sve ostalo(proizvodnja i PC dio) su prodali Kinezima ili Arapima itd.

 

https://www.cnet.com/news/ibm-now-has-18-quantum-computers-in-its-fleet-of-weird-machines/

 

Veliki proizvodni kapaciteti ne znače ništa, to je sve uzalud ako nemaš konkurentan proizvodni proces.Intel več godinama pomalo klizi nizbrdo, 5G čipovi su fini primjer kolko su zapravo u lošoj situaciji.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/intel-odustao-5g-modema-mobitele-apple-se-o/267853.aspx?page=0&jumpto=5891546&sort=asc&view=flat

 

Pogleč kaj sam napisal prije tri godine, i od tada se situacija drastično proimjenila na štetu Intela.Ekipa iz TSMC je daleko odmaknula, i suu ostalu ekipu ostavila u nm prašini. Dakle TSMC je danas ali i ubuduče kralj proizvodnog procesa, a Intel čeka sudbina AMD-a dakle rasprodaja tvornica za proizvodnju procesora.Intel poslovna praksa je neodrživa, i samo je pitanje vremena kad če krenut velika reorganizacija i pospremanje.

https://forum.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-chat-tema/224306.aspx?page=396&jumpto=5502180&sort=asc&view=flat

 što ti imaš toliko protiv intela ?

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
6 godina
neaktivan
offline
Re: Ponovo problemi u Intelu – odgoda za 7-nanomet
Darky Insajderske nemam ali imam javne, zato i jesam jucer prodao dionice za sedmeroznamenkastu dolarsku cifru, i zato pratim sve to, i intel i amd i cijelu industriju koliko je moguce. Zato ti kazem da ne kakas jer nemas pojma sto kakas, lupetas tu bezveze.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.7.2020 14:29 (vmozara).
5 godina
protjeran
offline
Re: Ponovo problemi u Intelu – odgoda za 7-nanomet
blackalbum kaže...

 što ti imaš toliko protiv intela ?

 Nabijanje cijena, prodavanje jedne te iste arhitekture godinama, a da ne pričamo o sigurnosnim propustima zbog aljkavo odrađenog posla, itd, itd....

9 godina
offline
Re: Ponovo problemi u Intelu – odgoda za 7-nanomet
vmozara kaže...
Darky Insajderske nemam ali imam javne, zato i jesam jucer prodao dionice za sedmeroznamenkastu dolarsku cifru, i zato pratim sve to, i intel i amd i cijelu industriju koliko je moguce. Zato ti kazem da ne kakas jer nemas pojma sto kakas, lupetas tu bezveze.

 Sedmeroznamenkastu veliš? Znaš da se ne računaju znamenke iza zareza?

6 godina
protjeran
offline
Re: Ponovo problemi u Intelu – odgoda za 7-nanomet
Riot kaže...

 Nabijanje cijena, prodavanje jedne te iste arhitekture godinama, a da ne pričamo o sigurnosnim propustima zbog aljkavo odrađenog posla, itd, itd....

 Što se tiče cijena ok, no da imaju "sigurnosne propuste" ?! a AMD ih nema ?!

 

Googleovi sigurnosni stručnjaci uspješno su demonstrirali napad na računala s AMD-ovim FX i PRO procesorima. Googleovi sigurnosni stručnjaci iz Projecta Zero otkrili su kako pored AMD-ovih procesorima od istog buga pate i ARM-ovi procesorišto je ARM i sam potvrdio putem Twittera.

 

https://www.bug.hr/sigurnost/intel-tvrdi-kako-otkriveni-sigurnosni-propust-nije-jedinstven-samo-za-njihove-2163

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
16 godina
offline
Re: Ponovo problemi u Intelu – odgoda za 7-nanomet
Anđeo bez falinge kaže...
Riot kaže...

 Nabijanje cijena, prodavanje jedne te iste arhitekture godinama, a da ne pričamo o sigurnosnim propustima zbog aljkavo odrađenog posla, itd, itd....

 Što se tiče cijena ok, no da imaju "sigurnosne propuste" ?! a AMD ih nema ?!

 

Googleovi sigurnosni stručnjaci uspješno su demonstrirali napad na računala s AMD-ovim FX i PRO procesorima. Googleovi sigurnosni stručnjaci iz Projecta Zero otkrili su kako pored AMD-ovih procesorima od istog buga pate i ARM-ovi procesorišto je ARM i sam potvrdio putem Twittera.

 

https://www.bug.hr/sigurnost/intel-tvrdi-kako-otkriveni-sigurnosni-propust-nije-jedinstven-samo-za-njihove-2163

Pa zna se i da kod AMD-a ima pokoja sigurnosna rupica.Zakaj to uopče i spominješ, kad znaš kakva je smješna situacija na Intel strani.

 

Poanta je omjer sigurnosnih rupetina, koji je na štetu Intela blago reč ogroman fučkaj ga sad.To je izvještaj star pola godine, u međuvremenu uz Intel se zaljepila još pokoja sigurnosna CPU ili Chipset rupetina.

 

https://www.tomshardware.com/features/intel-amd-most-secure-processors

 

"That leaves us with the question: Which company is more secure? The question might seem pedantic when we consider that Intel currently has 242 publicly disclosed vulnerabilities, while AMD has only 16 (a 15:1 difference in AMD’s favor), but both companies also have a full roster of special security-minded features."

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
15 godina
offline
Ponovo problemi u Intelu – odgoda za 7-nanometarsk

pozdravi od mojih haswella 

 

nota bene, intel je dozrio za kupnju od strane primjerene tvrtke

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ponovo problemi u Intelu – odgoda za 7-nanomet
Znaci komotno mozemo rec da ce se StarCitizen igrati na Intelovom 7nm. .
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice