Poništena odluka kojom Apple mora Irskoj platiti 1

poruka: 5
|
čitano: 4.126
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Poništena odluka kojom Apple mora Irskoj platiti 1".
4 godine
offline
Poništena odluka kojom Apple mora Irskoj platiti 1

Kutli nastupila zastara za jednu od zatvorskih kazni, Apple ne mora platiti porez... Svijet propada.

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Poništena odluka kojom Apple mora Irskoj plati
Kad su glupavi. Neka unesu u porezni zakon kolika je zakonska porezna stopa koja se mora platiti za svaku drzavu u EU. Ovako svatko vodi svoju politiku, a eu komisija glumi nekog serifa. Sto se mene tice neka im irska vrati tih 13 miljardi i neka im jos uplati 60 miljardi pride jer su tulavi
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Poništena odluka kojom Apple mora Irskoj plati
Romano kaže...
Kad su glupavi. Neka unesu u porezni zakon kolika je zakonska porezna stopa koja se mora platiti za svaku drzavu u EU. Ovako svatko vodi svoju politiku, a eu komisija glumi nekog serifa. Sto se mene tice neka im irska vrati tih 13 miljardi i neka im jos uplati 60 miljardi pride jer su tulavi

 Nemoj biti kratkovidan.

 

20% Irskih radnih mjesta je direktno ili indirektno preko americkih firmi, od toga 6000 je samo Aplle zaposlenika u Cork-u.

Da je ovaj pritisak EU-a prosao, Apple bi otisao negdje drugdje (najvjerojatnioje nazad u USA jer Trump spusta korporativne poreze ne bi li americke firme privolio da se vrate u USA), a Irska bi lagano mogla duvati, pogotovo sto su vec ove godine $30mlrd u deficitu radi Corone

 

Sad zamisli da si Irska vlada. Sto bi ucinio?

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
16 godina
online
Re: Poništena odluka kojom Apple mora Irskoj plati
syncmaster245b kaže...

Sad zamisli da si Irska vlada. Sto bi ucinio?

 

Ništa, to ni nije bila njena odluka.

To je EU odluka protiv koje se čak i Irska bunila, ali ta je odluka imala puno više smisla iz EU nego Irske perspektive.

15 godina
offline
Re: Poništena odluka kojom Apple mora Irskoj plati
Old Iggy kaže...
syncmaster245b kaže...

Sad zamisli da si Irska vlada. Sto bi ucinio?

 

Ništa, to ni nije bila njena odluka.

To je EU odluka protiv koje se čak i Irska bunila, ali ta je odluka imala puno više smisla iz EU nego Irske perspektive.

 Ma znam, samo pokusavam objasniti zasto Irska ide sa takvim niskim porezima.

Njima ako ta pipa presusi nije da mogu prodavati sunce i obalu, kao sto nas izvlaci.

 

Ako se dobro sjecam (svakako me ispravite) u RH porez na dobit je 15% pa onda nije ni cudo sto nemamo stranih investitora, iako su politicarima puna usta istih.

 

 

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice