Policija reagirala na širenje lažnih vijesti o kor

poruka: 27
|
čitano: 5.174
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Policija reagirala na širenje lažnih vijesti o kor".
15 godina
offline
Policija reagirala na širenje lažnih vijesti o kor

Pratim zbivanja i pročitam dnevno, među ostalim, valjda tonu komentara po raznim portalima i forumima, i upravo mi je nevjerojatno koliko jedna ovakva situacija izvuče ljudskog mulja na površinu.

Deckard
Moj PC  
25 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Policija reagirala na širenje lažnih vijesti o
deckard kaže...

Pratim zbivanja i pročitam dnevno, među ostalim, valjda tonu komentara po raznim portalima i forumima, i upravo mi je nevjerojatno koliko jedna ovakva situacija izvuče ljudskog mulja na površinu.

 Ovakve situacije su katalizator za buđenje onog najboljeg i onog najgoreg u nama...ljudske životinje su sposobne za stvaranje najboljih snova ali i za stvaranje najgorih noćnih mora

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
14 godina
offline
Re: Policija reagirala na širenje lažnih vijesti o
Za ove stvari samo treba po djepu dobro udariti kad ih par kaznis ljudi se drugacije ponasaju.
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Policija reagirala na širenje lažnih vijesti o kor

Istovremeno mi je i zabavno i tužno čitati te sve teorije zavjere koje razni imbecili plasiraju na društvenim mrežama (pogotovo Facebooku), bilo u komentarima kad neko objavi neku vijest, bilo ko objave na stranicama upitne tematike. Cherry on top je kad je autor takvih komenatara neko od poznanika na Facebooku. Nedavno sam vidio komentare na nekoj tportalovoj objavi kako se neće cijepiti protiv koronavirusa kad razviju cjepivo "jer će istovremeno s cjepivom u ruku ući i čipovi za praćenje i kontrolu".

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2020 15:04 (meme3).
 
14 1 hvala 0
15 godina
offline
Policija reagirala na širenje lažnih vijesti o kor

Dvije prigodne...

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Policija reagirala na širenje lažnih vijesti o kor

i dalje ne kužim sintagmu "društvena mreža" i jedino na što me asocira je jedna koju je ispleo krstaš u mojem dvorištu i napunio je društvom odabranih muha-mesarica. ne bih ja u to. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 3 hvala 0
8 godina
offline
Policija reagirala na širenje lažnih vijesti o kor

Lijepo je da u Hrvatskoj ljudi imaju pravo slobodno izražavati svoje mišljenje. No temeljnije pravo od prava na izražavanje mišljenja je pravo na život. To je osnovno ljudsko pravo, pravo koje nije bilo uskraćivano ni robovima. Stoga je policija u ovom slučaju ispravno postupila, a mislim da će i sud znati ocjeniti ovakvo ponašanje. 

 
11 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Policija reagirala na širenje lažnih vijesti o
meme3 kaže...

Istovremeno mi je i zabavno i tužno čitati te sve teorije zavjere koje razni imbecili plasiraju na društvenim mrežama (pogotovo Facebooku), bilo u komentarima kad neko objavi neku vijest, bilo ko objave na stranicama upitne tematike. Cherry on top je kad je autor takvih komenatara neko od poznanika na Facebooku. Nedavno sam vidio komentare na nekoj tportalovoj objavi kako se neće cijepiti protiv koronavirusa kad razviju cjepivo "jer će istovremeno s cjepivom u ruku ući i čipovi za praćenje i kontrolu".

 Kad je krenulo u Kini onda su bili krivi Amerikanci sa željom da unište kinesku ekonomiju.

Kad je stiglo u USAm onda su bili krivi "oni". Tko god "oni" bili :D

Kad su se u Kini počeli riješavati virusa i sve se polako vraća u normalu, očito su krivi Kinezi. Stvorili su ga u laboratoriju i iz nekog razloga pustili prvo na sebe, valjda su znali kak bude prošlo.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: Policija reagirala na širenje lažnih vijesti o
deckard kaže...

Pratim zbivanja i pročitam dnevno, među ostalim, valjda tonu komentara po raznim portalima i forumima, i upravo mi je nevjerojatno koliko jedna ovakva situacija izvuče ljudskog mulja na površinu.

 Kako ti se da? Meni se smuči otvoriti te komentare, od kojekakvih nakaza čitati razmisljanja i savjete..........

Dovoljno je videe pogledati kako se ponašaju sa zalihama hrane, wc papira i ostalog da shvatis da svugdje ima takvih sebičnih i odvratnih ljudi, e da je takve identificirati i onda takve samo gaziti na poslu i ostalo..... takvi nisu zasluzili puno......

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
16 godina
offline
Policija reagirala na širenje lažnih vijesti o kor

Vidim da je 'rvacki Hauptabteilung XIX otpočeo sa radom. Korona nikad ne spava, ka i totalitarni mračnjaci. Preporučam na jesen ukinut i izbore, jer je i to opasno okupljanje. Nema demokracije do daljnjega, a vi sad nastavite gromglasno pljeskati drugovima.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Policija reagirala na širenje lažnih vijesti o
laganino kaže...
.. Ako bi se na ovom forumu sada ulogirao kao Dr. House ili Dr. Oz, pa iznio svoje mišljenje o virusu,..

 -misliš? odnosno upravo to si napravio (logirao se sa zero day..) :) a ako želiš testirati bug moderiranje, otvori temu.. pa ćeš saznati.

-čemu insinuacije/hipotetska pitanja u ovoj realnosti? Party ili pridržavanje pravila igre, zakoni i sl? Možeš sa svojim životom raditi što želiš, no to ti ne daje pravo ugroziti tuđe zdravlje, odnosno, socijalni kontakt=pokušaj ubojstva pa calculiraj ima li potrebe/smisla testirati bug i pravnu državu.. i to onako iz vica?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2020 22:42 (ihush).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Policija reagirala na širenje lažnih vijesti o

-fakultativno? .. sloboda je divna stvar, no ljudi su ljudi. :)

 

edit: kao hint, jer mala je šansa da bi me razumio, pa pojednostavljeno.. ljudi koji ozbiljnu situaciju i potencijalno zarazu-smrt tisuća ljudi (možda roditelja, možda poznanika..) pretpostave nekom druženju 'pivo&ćevapi' .. su neozbiljni u najmanju ruku, realno su u pokušaju ubojstva tj jednako kao pijani vozač na cesti ili pistoleros na svadbi kad puca rafalno iz veselja.. pri čemu pijan vozač i pistolero nemaju ni teoretske šanse usmrtiti toliki broj ljudi kao što može virus. Za istač? .. ili fakultativno vježbanje demokracije i sloboda? Sloboda je i odgovornost, sloboda je i odgovorno ponašanje koje smo slobodnom voljom odlučili.. ili smo životinje? Važnije je pivo i ćevapi s ekipom? Da nije ozbiljno bilo bi smiješno uopće to uspoređivati..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2020 23:38 (ihush).
 
1 1 hvala 0
8 godina
offline
Policija reagirala na širenje lažnih vijesti o kor

Osnovna funkcija države je zaštita života svojih građana. Nitko nema pravo ugrožavati život, ni tuđi ni svoj. Ako čovjek prijeti da će se ubiti, onda ga se u tome mora spriječiti. Obratno je vrijedilo samo u nacističkim koncentracijskim logorima. Tamo logoraš nije smio sprečavati drugog logoraša  da se ubije. Je li konclogor mjesto najvećih građanskih sloboda? Oni koji zagovaraju slobodu govora o opasnosti od virusa rekli bi da jest. 

 
1 1 hvala 0
8 godina
offline
Policija reagirala na širenje lažnih vijesti o kor

Pravo na život preće je od prava vlasništva. Opet da se vratimo ropstvu: rob nema prava vlasništva, ali ima pravo na život (npr. prema Bibliji ili u SAD do 1860.). Što mi znači novac ako mi oduzmeš život? Na kraju čemu to cviljenje? Ili mislite da bih ja trebao umrijeti da bi netko mogao sjediti u birtiji i ispijati gemište? A što se tiče pjevanja na balkonima, bolje i to nego da ljudi sjede među četiri zida, plaču i kukaju. To je svojevrsna psihološka pomoć. Liječnicima ionako ne mogu pomoći. Malo smo se razmazili, čini mi se. 

 
4 1 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Policija reagirala na širenje lažnih vijesti o
Joj, ne, opet Danenova floskula o Državi i pravu na život.

Niko ne sme da vas bije!
Osim nas ;)
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
0 2 hvala 0
8 godina
offline
Policija reagirala na širenje lažnih vijesti o kor

Joj, ne, opet jedna Antiseptikova floskula da država ne brine o svojim građanima! Kritika podrazumijeva kritičko promišljanje, analizu uzroka i posljedica, a ne mantranje u stilu niš, niš, niš, pa opet na niš... U ovoj smo se epidemiji odlično ponijeli, nije nam se dogodio ni talijanski ni kineski scenarij. Svaka čast glede toga. Što se pak tiče gospodarskih posljedica to ćemo još vidjeti, no rekao bih da se mi Hrvati bolje snalazimo u doba krize nego kad nam ide dobro (onda se pretvaramo u narod lopova). A tko misli da nam hrvatska država uskraćuje pravo na život neka iziđe s argumentima. Uostalom, molim Antiseptika da argumentira tezu da postoji pravo koje je važnije od prava na život. 

 
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Policija reagirala na širenje lažnih vijesti o
Interesantno je kako je "socijalni kontakt = pokusaj ubojstva", iako je 99% sansa da drugoga ne mozes ni prehladiti, no zato se u ovoj nakaradi od drzave direktno "mahanje napunjenim pistoljem", tj. voznja u tesko alkoholiziranom stanju smatra obicnim prekrsajem.

Dok se istovremeno svih drzi u totalnoj paranoji od udisanja opake zombi nanocestice koja ce unistiti pluca u svakoj trgovini koja radi mozes jos uvijek nabaviti cigarete i duhan u neogranicenim kolicinama. Zar nije, radi opceg zdravlja i sprijecavanja najgoreg trebalo dekretom ukinuti i to, barem dok su ove "izvanredne mjere"? Ah, da, na ovo mozes nalijepiti etiketicu trosarina, koje su upravo otisle gore jer ce jako brzo pofaliti za onih 4000 poklona skorim glasacima.
8 godina
offline
Policija reagirala na širenje lažnih vijesti o kor

Ovo što kaže jacob33 je točno, ima mnogo ugroza zdravlja i života koje se adekvatno ne kažnjavaju i ne kontroliraju, no to opet ne znači da to ne treba činiti s ovom epidemijom. Pušenje je nesumnjivo ugroza zdravlja (više svoga nego tuđeg), no nema dovoljno efikasnih načina da se to suzbije. Striktna zabrana nije rješenje  - sjetimo se prohibicije u SAD. Ipak, ne može se pušenje i opasnost od zaraze virusa svesti na istu razinu. Ako netko puši, svi vide da puši, pa onaj kome to smeta može se maknuti. Nasuprot tome nitko ne vidi nosi li netko virus ili ne nosi. Usto - a to je najvažnije - virus je živ, on se širi eksponencijalno. Zaraziti jednog čovjeka ne znači samo njega zaraziti nego i zaraziti sve one koje će on zaraziti. No ljudi, čini se, slabo znaju matematiku pa ne znaju snagu eksponencijalnog rasta. Ako svatko zarazi dva druga, onda imamo: 2, 4, 8, 16, 32, 64, 128, 254... zaraženih. Sjetite se legende  o nagradi izumitelju šaha koji je tražio zrno dvostruko više zrna riže na svakom sljedećom polju. Na posljednjem, 64. polju trebalo bi biti 2exp63 = 10exp19 zrna, a to je bilijun (10exp12) tona riže. Prema tome nema nikakve dileme da bi bez mjera za širenje zaraze epidemija obuhvatila sve pučanstvo s nesagledivim društvenim, pa i ekonomskim posljedicama. (Bi li poduzeće moglo funkcionirati ako je 50 % ljudi na bolovanju?) 

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Policija reagirala na širenje lažnih vijesti o
laganino kaže...
Oni koji pucaju iz vatrenog oružja na svatovima, te oni koji neodgovorno voze, oni ubijaju nevine žrtve, ljude koji nisu birali, biti na krivom mjestu u krivom trenutku. Osoba ili osobe koje bi prihvatile privatni poziv na druženje uz ćevape i pivo (možda i Coronu), svjesno prihvaćaju rizik, za koji neki autoriteti kažu da je vrlo visok (u to ne ulazim)...

- virus ubija 'krive' (ne nevine?)

- prijenos virusa, direktno povezano sa 'socijalnim kontaktom'.. kina podatak, 25% manje prometa = 42% manje širenja virusa, znanost-struka ne nabadanje i politikanstvo.

- jesu li prošli vikend hadezejovci iz siska sankcionirani? za party.. otac&sin? To je ok zato jer su hadezejci ili zato jer su takva pravila? Politikanstvo ili opozicija, da su sdp ili neka treća stranka, da su nepolitični, tad je ok? Kriterij?

- ti možeš za sebe prihvaćati rizik, ali prijenos virusa nije stvar tvojeg rizika nego tvoje okoline, svih u tvom radijusu kretanja, to pravo nemaš tj taj rizik prenosiš na okolinu. Ako ti to nije jasno, uzalud.. npr pojas u autu je daleko benignije i moglo bi biti stvar tvog izbora (jer time ne ugrožavaš ostale) ali s virusom to nije tako, ako ga preneseš, tad je treća osoba koja nije bila na pivi&ćevapu zaražena.. zar život neke osobe nije vrijedan propuštenog partya? Ne mora umrijeti, dovoljno da oboli.. što je ''vrijednije'' ili sebičnost? itd itd.

 

laganino kaže...
Ako država ima neku "osnovnu" funkciju, onda je to zaštita privatnog vlasništva. Da je zaštita života uistinu toliko bitna (ne kažem da uopće nije) onda bi na primjer zabranila pušenje i alkohol..

 -aha, mali firer, u svima ćući.. ili kontraargument zabrane je druga zabrana, ''zašto nije ovo, zašto ono..'' .. -imaš glas, glasaj, traži zakon, zabranu.. no to mi je u kontradikciji sa proklamiranim slobodama, party, pa i vjere, političke ideje, rase, sexa.. sloboda, izbor .. + ali i odgovornost odrasle svjesne osobe, za sebe, bližnje i društvo, posljedice.

 

laganino kaže...
Da se vratimo samoj biti članka. Glupo je koristiti društvene mreže, za bilo kakvu potencijalno kriminalnu aktivnost (lažno predstavljanje) i aktivnost koja bi bila u suprotnosti s bilo kakvim, trenutno široko prihvaćenim stavovima (pa čak i poziv na druženje, u društvenom ozračju koje opasno klizi prema krajnje iracionalnom). Dvije individue na kojima država trenira strogoću, su pretpostavljam sasvim zaslužile što su dobile ..

 - jesu li ili nisu zaslužili kaznu? Zaboravi sad čak na virus, npr lažno predstavljanje i nadri liječnici? U ovoj situaciji.. idiota ima, bit će ih. Za svaku ideju, nevažno koliko je luda-pogrešna, možeš naći 'sljedbenike' npr 1% populacije .. to znači da su ok? da sloboda dozvoljava sve? ne, granica je sloboda drugih, kao što je to npr crta na sredini ceste. Ako to ne možeš kao pojedinac prihvatiti tad nisi pripadnik društva, odnosno tad te treba eliminirati :) a to si izabrao slobodnom voljom i imaš pravo iizabrati, no jednako tad pravo ima ostatak-društvo, eliminirati te.. jer i to je ista ta sloboda, kao i tvoja, sloboda ostalih kojih je više.

-demokracija, nije savršena.. ali bolje je što? anarhija? -glupost.

 

edit: ili pitanje.. kafići koji rade kao u ST.. gazda je:

a) dobroćudan lik, altruista, druženje i sve to kao teletubisi.. idila? Dijeli đabe (bar prvi šut..?)..

b) glup, oportunist, zao, materijalista... koji u ovoj situaciji samo gleda zaradu?

c) nešto treće (što nam implicira slavenska trilogija, veći izbor= više slobode..) :) npr marsovac..

.. i tad, treba ga kazniti? Što ako kao posljedica takvih izlazaka prošire virus na jednu osobu, na tisluću.. na više? Što ako netko oboli, što ako umre? Novac?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.4.2020 13:32 (ihush).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Policija reagirala na širenje lažnih vijesti o
ihush kaže...

 ljudi koji ozbiljnu situaciju i potencijalno zarazu-smrt tisuća ljudi (možda roditelja, možda poznanika..) pretpostave nekom druženju 'pivo&ćevapi' .. su neozbiljni u najmanju ruku, realno su u pokušaju ubojstva ...

 mnijem da si se pogrešno zarazio: pretpostaviti nešto nečemu je to postaviti iznad. dakle, pivas e ćevapas iznad "ozbiljne sisuacije", ne? obratno u odnosu na ono što napisajo. onda ti jednadžba i ostatak poučka štimaju. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
7 godina
offline
Re: Policija reagirala na širenje lažnih vijesti o

@danen

Pozdrav herr Danen. Pa kako ste mi vi ovih dana ?

Uvjek rado pročitam vaše tekstove, pogotovo one stručnije gdje nama laicima pokušavate približiti i pojednostavniti neke činjenice iz znanstvenog miljea zanimljivog široj publici.

Pretpostavljam da bi vi kao znanstvenik trebali daleko više od drugih smrtnika stvari i pojave trebali promatrati analitički, stalno tražeći uzročno posljedične veze ? Zato sam i započeo širokim pitanjem o raspoloženju, a ponukan vašim stavovima o državi, pravima, ocjenama o dosadašnjem postupanju i sl...

Ako niste shvatili, rado bum pojasnio...

😀


@ihush

Kako si mi i ti, držiš se ili...?

Pa druže dragi, sve kaj si u ovoj temi napisao je neporecivo, pogotovo sa sadašnjih populističkih stajališta kada svakom suprotnom izjavom čovjek može riskirati da ga proglase koječime, kazne ga, i sl... Siguran sam da znaš za mnoštvo povijesnih primjera koji su u svoje vrijeme izgledali baš tako, a nakon povijesnog odmaka se vidjelo koliko su bili u krivu...

☺️
8 godina
offline
Policija reagirala na širenje lažnih vijesti o kor

intervencija za navedeni slučaj je potpuno opravdana

 

Međutim kad se hapse i zatvaraju novinari,pojedinci koji kritikuju pa i javno prijete korumpiranoj nepotističkoj eliti koje ćine  institucije vlasti kao ,''izazivanje panike i dezinformiranje'',/za sada,imamo primjere u Srbiji i RS-u)  je u pitanju državni teror i diktatura likova koji sebe smatraju da su iznad zakona.Uzdigli su se previsoko i trebalo bi ih spustiti ! 

 

U isto vrijeme medijima se šire idiotizmi,YT znanstvenika,prolupalih likova sa diplomama,ludih novinara... o kojekakvim urotama,izmišljotinama i sl

Mislim ako neki medij/pojedinac objavi nečiju izjavu o negiranju pandemije,spominje Italiju kao laž ,G5 kao uzrok širenja ... je veča prijetnja za sve nas kao zajednicu od nekog građanina  koji se ''ispuhao'' kroz prijetnje političarima i njihovim suporterima ili novinara koji kritikuje vlast i njene institucije.

 

 

 

 

waaagh ; #stayhome
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Policija reagirala na širenje lažnih vijesti o kor

Ajdemo spustiti loptu: sve se može zloupotrebiti. Ako bismo zabranili sve što se može zloupotrebiti zabranili bismo nož i škare - jer se njime može ubiti, da ne govorimo o sjekiri, pa čak i o štapu (= univerzalno ortopedsko pomagalo). Ne bismo prodavali ni brašno, jer se njime može srušiti kuća. Kad sve ovo čitam, sve mi se čini da smo od građanskih sloboda napravili fetiš. U svakom slučaju treba spriječiti širenje panike, davanja loših  savjeta i neodmjerenih izjava. Sloboda govora ne smije ići na štetu interesa građana, a prije svega protiv temeljnog interesa - očuvanja zdravlja i života. 

 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Policija reagirala na širenje lažnih vijesti o kor

Cenzura!! Nisam to očekivao na bug.hr. To je nekako više odlika forum.hr-a bila.

 

Jednoumlje i staljinizam cvate čak i ovdje.... žalosno. Ali ako uzmem ubzir da je to Yu DNA protiv kojeg ljudi ne mogu, ima smisla.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Policija reagirala na širenje lažnih vijesti o kor

Cenzura, pa još uskličnik. A što mislite, da u našem, demokratskom društvu nema cenzure? Još i kolike, samocenzure i one druge. Dajte napišite nešto što bi se moglo shvatiti kao spolna ili rasna diskriminacija, homofobija, antisemitizam i sl., pa ćete vidjeti tko će vam to objaviti. Ako postoji sloboda pisanja ona nije nigdje i nije nigdje i nikada bila apsolutna. Čim se mišljenje protivi općeprihvaćenim društvenim vrijednostima, da ne kažem mišljenju većine, to se mišljenje ne smije izražavati. Predugo sam u novinarstvu da to ne bih osjetio na svojoj koži. Predma se  većinom bavim znanstvenim temema znam kako se katkad približiti društvenim problemima - a onda moram jako paziti što ću i o čemu pisati. Evo primjera: nedavno mi je jedva prošao, i to kad sam ga jako jako ublažio,  članak iz povijesti kemije u kojem sam spomenuo da se poslije II. svjetskog rata u Jugoslaviji napredovalo po moralno-političkoj podobnosti. Danas postoje tabu-teme kao što su uvijek postojale. Samo su se promijenili tabui. 

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Policija reagirala na širenje lažnih vijesti o kor

Pored živog Ustava RH,sabora i predsjednika ovo što se radi (stožeraši) je čisto kršenje i ukidanje Ustava RH.Pa nismo u Sjevernoj Koreji.To je potvrdio i ustavni sudac neki dan.Uz dobrog odvjetnika i par ustavnih tužbi mislim da bi korona vrlo brzo bila izliječena.

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Policija reagirala na širenje lažnih vijesti o kor

Mišljenje je ko čmar. Svatko ga ima.

Moj PC  
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice