Poletio je prvi prototip Starshipa pune veličine

poruka: 20
|
čitano: 7.131
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Poletio je prvi prototip Starshipa pune veličine".
8 godina
offline
Poletio je prvi prototip Starshipa pune veličine

Ova mi reklama izgleda kao limenka za pivo. Reklamni spot?

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Poletio je prvi prototip Starshipa pune veličine

napokon nada za moj končarev bojler od 80 litri + kemenac. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
12 2 hvala 0
12 godina
offline
Poletio je prvi prototip Starshipa pune veličine

Cool, svaka čast na uspijehu, idemo do Marsa .

 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Poletio je prvi prototip Starshipa pune veliči
danen kaže...

Ova mi reklama izgleda kao limenka za pivo. Reklamni spot?

Meni izgleda kao tehnička proba. Inače, to izgleda fantastično. Imam dosta godina i imam stanoviti interes za SF teme i svemirska istraživanja od djetinjstva, ali nikad mi se nije činilo da je moguće napraviti raketu koja će se vertikalno spustiti na zemlju. Ljudi rade izvanredan posao, a imam dojam da neki ovdje samo smišljaju kako će se s visine rugati takvim stvarima sugerirajući nam da su oni iznad takvih stvari.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.8.2020 10:49 (rjakopec).
8 godina
offline
Poletio je prvi prototip Starshipa pune veličine

Ovo s vertikalnim spuštanjem (što se dosad vidjelo damo u SF filmovima) ovisi prije svega o upravljanju. Nemoguće je taj manevar izvršiti ručno. Trebalo je čekati da se razriju jaki kompjutori (i programi za njih) da se ovako nešto napravi. Vidjeli smo skupštanje LEM-a na Mjesec, no to je bilo lakše izvesti, zbog manje mase i veće stabilnosti letjelice te zbog mnogo manje gravitacije. 

 
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Poletio je prvi prototip Starshipa pune veličine

Izgleda kao bojler! :D

If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Poletio je prvi prototip Starshipa pune veliči
ludizao kaže...

Fakat zgleda ko bojler. Dobro je to i poletjelo s tim samo jednim, klimavim motorom. Mask for da task 

Raketa je i poletjela, letjela i sletjela zato jer je motor klimav. Da nije klimav izvrnila bi se već na rampi. 

 

Ovako nešto von Braun i ekipa nisu mogli izvest (pa ni zamislit) jer im je nedostajalo dovoljno snažno računalo da klimavi motor okrene tamo gdje treba i kad treba.

 

 

p.s.

 

Ovo mi liči na bumbara. Svi se čude kako to da bumbar leti, a on ipak leti. Tako i ovo.

42
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.8.2020 12:09 (markoBT).
 
7 0 hvala 0
8 godina
offline
Poletio je prvi prototip Starshipa pune veličine

Ako usavrše, onda bi to mogla biti letjelica za korištenje na Marsu. Od Marsa do Orbite pa nazad. A u orbiti da ćeka neka druga letjelica koja ide do zemlje. 

 

 

Prije se o Marsu govorilo kao put bez povratka jer kad se spustis ne mozes se više vratiti u svemir tj ne postoji letjelica koja bi to omogučila.  

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Poletio je prvi prototip Starshipa pune veliči
Luke Skywalker to može
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
14 godina
online
Poletio je prvi prototip Starshipa pune veličine

A što je s tom vatrom oko turbopumpe/dovoda goriva? Je li tako nešto normalna pojava kod raketnih motora?

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Poletio je prvi prototip Starshipa pune veliči
Bzvze mi je taj Starship naziv. Ono, malo mi je pretenciozno. Ponajviše za 'bojler' koji će od zvijezda vidjeti jedino naše Sunce.
Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.8.2020 18:32 (Antiseptik).
Moj PC  
2 2 hvala 0
6 godina
offline
Re: Poletio je prvi prototip Starshipa pune veliči
Sve dok ovisimo o kemijskim raketnim motorima bilo kakvi san posjete nekih drugih zvijezda je pure fantasy...pa eto makar da s imenom sebe malo utješimo
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Poletio je prvi prototip Starshipa pune veliči
Kakve veze ima kako izgleda? Ono, gledaš povijest i komentiraš izgled.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Poletio je prvi prototip Starshipa pune veliči
jozef kaže...

A što je s tom vatrom oko turbopumpe/dovoda goriva? Je li tako nešto normalna pojava kod raketnih motora?

 Da izgledalo je malo čudno, očekivao sam neki fail kad sam to vidio.

7 godina
offline
Re: Poletio je prvi prototip Starshipa pune veliči
jozef kaže...

A što je s tom vatrom oko turbopumpe/dovoda goriva? Je li tako nešto normalna pojava kod raketnih motora?

 
Karburator malo otišo

6 godina
protjeran
offline
Poletio je prvi prototip Starshipa pune veličine

Ništa posebno..

Već viđeno OĐE   

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Poletio je prvi prototip Starshipa pune veličine

thrust vector control, moze biti i vas za nesto sitno love

 

https://bps.space/tvc

https://bps.space/gallery

 

 

 

btw ko sto danasnji lovci ne mogu letjeti samo sa ljudskim inputom, tako je i tvc nemoguc bez racunala

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.8.2020 11:07 (nixass).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Poletio je prvi prototip Starshipa pune veliči

ma nemoj...

 

pa ni ne lete "samo po pilotu" jer su inherentno nestabilne konstrukcije, pa im računala stalno  "centriraju" osi, a piloti zadaju komande 'ko da su starog ova konstrukcije...

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Poletio je prvi prototip Starshipa pune veliči
Ali ce ga i takvog namjerno nebalansiranog pilot spustit na zemlju, dok kod ovog Starshipa samo automatika moze to izvesti, ljudi mogu samo gledati u jadu ako ode po krivu... ili eventualno izbaciti putnicki dio pa na padobranne dole. Zahebano...
15 godina
offline
Re: Poletio je prvi prototip Starshipa pune veliči
Ajar kaže...

napokon nada za moj končarev bojler od 80 litri + kemenac. 

 


1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice