Pokrenuta donatorska kampanja za Croresp, zaštitnu

poruka: 20
|
čitano: 4.946
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pokrenuta donatorska kampanja za Croresp, zaštitnu".
5 godina
offline
Pokrenuta donatorska kampanja za Croresp, zaštitnu

Čemu uopće postoji država kad u situacijama katastrofe svak se mora sam nalaziti...evo država(hdz) donirali 40 milijuna kuna bolnici u mostaru...crkva godišnje 600 milijuna...na htv-u na sva zvona reklamiraju emisiju o junacima našeg doba,kad ono radi se o nogometašima.

 

Uzmu ti od plaće 15% za zdrastveno...plati dopunsko...50-60% od goriva po litri su trošarine i na kraju još kupuj opremu medicinskom osoblju.

A onih 3 milijarde kuna za zrakoplove se i dalje ne diraju...oni čekaju da se potroše za zrakoplove.

 

Svaka čast ovima s ovim maskama,ali bilo  bi im bolje da ih prodaju na slobodnom tržištu...ima onih koji bi ih kupili(prvi ja)...

 

Od strane države je ovo krajnje BEZOBRAZNO...neka ukinu županije i neka kažu da će te pare ići za zdrastvo...neka napokon imaju MUDA i ukinu sve ona bespotrebna uhljebnička mjesta,ali ne javnom sektoru u ovome neće niti dlaka s glave pasti a vi ostala stoko sitnog i krupnog zuba(F.T) široko vam polje.

 

Glavno da će po hitno postupku početi obnova katedrale a Vi ostali Zagrebčani ko vas Hebe

 

UZDAJ SE USE I U SVOJE KLJUSE:(

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
17 2 hvala 1
5 godina
offline
Re: Pokrenuta donatorska kampanja za Croresp, zašt

Pitaj plemstvo.

Inače za ove što na istinu daju TD...

 

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Pokrenuta donatorska kampanja za Croresp, zaštitnu

Mislim da je ovo prvi Post di sam ti dao TU

 

UVIJEK MALI COVJEK DONIRA POMAZE!!!

UREDU JE DA SI POMAZEMO IZMEDU SEBE I NEKOME NEKAD SPASI ZIVOT CAK OVIM NACINOM MALI COVJEK.

NIJE UREDU NESTO STO DRZAVA/INSTITUCIJA TREBA PRUZITI/DATI TRAZI TO OD MALOG COVJEKA.

Mislim na opcenito dogadaje koji su se vec i vec vidim Reklame tu u njemackoj -DONIRAJ BLABLA.

Na portalima vijesti superbogatih koji se ne trebaju brinuti zbog jebene korone. Ne zelim ni zamisljati kakav bi mi bio zivot s onim usranim poslim u hrvatskoj za vrijeme ove situacije.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 18:04 (Kolacic).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Pokrenuta donatorska kampanja za Croresp, zaštitnu

ova za ronjenjenjenjenje "whole njoošk" košta više od 300 fekrla u drekatlonu + sve kaj se nakalemi na to. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Pokrenuta donatorska kampanja za Croresp, zaštitnu

Ne uplacujem nista donacija ili nedonacija, neka sebi stave platu minimalca i kako drzava napreduje tj kako dizu minimalac i njihova ce plata biti veca. Imaju love slati miljune kuna mostarskoj bolnici koja nema veze sa nasom drzavom, isto kao da saljes miljone kuna u san francisco jer tamo ima % hrvata....imaju pameti nestaviti prioritet zaposljavanja nasih ljudi nego se zaposluju bosanci,srbi,crnogorci,makedonci, albanci i kosovari, ovo je velika vecina vezana za sezonu kada najvise ima posla i normalno, dodu u hr, rade, puna plata, placen stan, struja, voda, plin i internet, potrose max 50kn dnevno, zavrsi sezona odu doma i tamo pune proracun...samo zamislite koliko drzava love gubi svake sezone...

 

Kazu da je 4000kn samo potpora, a da ostalo "kao" treba poslodavac platiti razliku i da ce to opet "kao" kontrolirati, a vecina tvrtki srezala platu i ostavila 4000kn koje normalno dobiva od drzave za placu zaposlenika, a tvrtke srednje i velike koje su tijekom godina zaradili od X do XXX miljuna kuna kao ne mogu preziviti -.- Neka im krsticevic od silnih kompanija vezane uz izrael uplati 10mil kuna pa da se rijesimo price oko maska...

 

Zemlja katastrofa....

 
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Pokrenuta donatorska kampanja za Croresp, zaštitnu

Da nije bilo žrtve "malih" hrvatska nebi ni postojala...od 1991 pa na ovamo...međutim "mali" kad tad izgube volju za žrtvom kad vide oko sebe svu tu NEPRAVDU...ako nakon ovog ne dođe do zaokreta u politici za 180,očekujem još jači proces iseljavanja.2030 godine u hrvatskoj 3 milijuna stanovnika.

 

Junaci našeg doba "gladijatori" su toliko lud za domovinom da žive u poreznim oazama samo da bi s..vojoj ljubljenoj "domovini" dali što manje...A ti stoko ko te hebe....samo stoke je sve manje

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 18:37 (HCMAA).
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pokrenuta donatorska kampanja za Croresp, zašt
HCMAA kaže...

A onih 3 milijarde kuna za zrakoplove se i dalje ne diraju...oni čekaju da se potroše za zrakoplove.

 Nažalost, od aviona neće biti ništa. Nikakvi novci nažalost nisu za njih rezervirani u proračunu ionako. Kad zemlja jednom izgubi mogućnost ratnog zrakoplovstva onda je potrebno nekoliko puta više novca za vratiti tu mogućnost i godine dok se ne utreniraju piloti, tehničari i dok se ne nabavi oprema. Zrakoplovstvo je osnova i najmoćnija sila koju možeš imati u vojsci.

 

Nadati se da će nam zračni prostor braniti Talijani, Mađari ili NATO je lijepi san, a samo još veći idealisti mogu razmišljati da rata više čarobno neće biti u Europi. Dovoljna je jedna ekonomska kriza, malo gladi, nestabilnost i rat se dogodi za taj čas. Pogotovo na jako volatilnom području gdje mi živimo.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 19:46 (JozoBozo121).
5 godina
offline
Re: Pokrenuta donatorska kampanja za Croresp, zašt
JozoBozo121 kaže...
HCMAA kaže...

A onih 3 milijarde kuna za zrakoplove se i dalje ne diraju...oni čekaju da se potroše za zrakoplove.

 Nažalost, od aviona neće biti ništa. Nikakvi novci nažalost nisu za njih rezervirani u proračunu ionako. Kad zemlja jednom izgubi mogućnost ratnog zrakoplovstva onda je potrebno nekoliko puta više novca za vratiti tu mogućnost i godine dok se ne utreniraju piloti, tehničari i dok se ne nabavi oprema. Zrakoplovstvo je osnova i najmoćnija sila koju možeš imati u vojsci.

 

Nadati se da će nam zračni prostor braniti Talijani, Mađari ili NATO je lijepi san, a samo još veći idealisti mogu razmišljati da rata više čarobno neće biti u Europi. Dovoljna je jedna ekonomska kriza, malo gladi, nestabilnost i rat se dogodi za taj čas. Pogotovo na jako volatilnom području gdje mi živimo.

 tražiš dozvolu za oružje poradi samoobrane pa ti država ne da...a onda ta ista država od tebe u ratu očekuje da je ideš braniti...DVOLIČNOST...stoga u mom slučaju će biti potegnut USTAV...prigovor savjesti...i kad bi se to desilo bi točno ovo napisao u obrazloženju...bio sam u vojsci...odradio svoj...tako da prigovor koristim iz LICEMJERNIH razloga...kad triba za mene onda ne može a kad triba braniti njihove guzice onda može...u mom slučaju to im ne prolazi

 

Tri puta sam se žalio...žalba prolazi...ali svaki put su mi rekli da oni imaju prvo tumačiti zakon kako njima odgovara(to mi je rečeno uživo u četri oka)

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
12 godina
protjeran
offline
Pokrenuta donatorska kampanja za Croresp, zaštitnu

Šta ima običan građanin financirat opremu medicinskom osoblju kroz neke kampanje??

Čemu malo-malo nekakve humanitarne akcije za bolnice?? Pa gdje su su te silne pare koje se uplaćuju u proračun?

Valjda bi se PRVO trebale opremiti bolnice, a onda sve drugo.

 

Ovi iz tkz. crorespa su stvarno pukli i sve je to jedno veliko preseravanje.

Nek po te pare odu u sjedište vlade, to im je na markovom trgu, ne mogu fulat, ispred će biti parkirano jedno 50 crnih Audi A6 limuzina od kojih svaka vrijedi 500.000,00 kn.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 20:16 (bill_jobs).
 
2 0 hvala 2
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pokrenuta donatorska kampanja za Croresp, zašt
HCMAA kaže...

 tražiš dozvolu za oružje poradi samoobrane pa ti država ne da

 Oružje je za vojsku i policiju, ne za civile. Oružje je izuzetno opasno i civili ga, osim u izvanrednim okolnostima rata, ne trebaju nigdje imati niti mu biti blizu.

 

Ti koji imaju oružje za samoobranu najveće šanse imaju ubiti sebe, obitelj, ljude oko sebe ili počiniti zločin nego što imaju obraniti se. Studije pokazuju da na 2 ubojstva iz samoobrane dolazi oko 100 drugih ubojstava koje počine te osobe koje imaju oružje za samoobranu. Tako da ne, ljudima se nema što odobravati posjedovanje vatrenog oružja.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 21:30 (JozoBozo121).
5 godina
offline
Re: Pokrenuta donatorska kampanja za Croresp, zašt
JozoBozo121 kaže...
HCMAA kaže...

 tražiš dozvolu za oružje poradi samoobrane pa ti država ne da

 Oružje je za vojsku i policiju, ne za civile. Oružje je izuzetno opasno i civili ga, osim u izvanrednim okolnostima rata, ne trebaju nigdje imati niti mu biti blizu.

 

Ti koji imaju oružje za samoobranu najveće šanse imaju ubiti sebe, obitelj, ljude oko sebe ili počiniti zločin nego što imaju obraniti se. Studije pokazuju da na 2 ubojstva iz samoobrane dolazi oko 100 drugih ubojstava koje počine te osobe koje imaju oružje za samoobranu. Tako da ne, ljudima se nema što odobravati posjedovanje vatrenog oružja.

 1991 godine su vojarne osavjane s "civilnim" oružjem,u prvim danima domovinskog bitnu ulogu je odigralo upravo to civilno(očito se juga zahebala)...kada bi vojnici i policajci bili roboti a ne ljudi onda bi to imalo smisla ali i oni su od krvi i mesa...kakva je to država...vlast koja se boji vlastitih građana.

 

Znači kad triba mi naplatiti porez i od toga kupiti borbeni zrakoplov onda je to ok....onda sam sposoban...koji K onda očekuju od "civila" da ih brane...da kad je bila afera oko šverca streljiva i oružja sa helikopterima onda to nisu bili "civili" nego vojska a koliko je samo među policajcima onih koji završe u crnoj kronici.

 

Država želi imati monopol nad nasiljem...uloga policije nije da štiti nego se nakon što  djelo bude počinjeno osvečuje u ime države.

 

Ma u redu je da korumpirane političke elite vrlo lako dođu do oružja...eno veliki rvatina toorićje u lova išao s helikopterom...

 

Stvarno koji DEBILI kad triba za njih izgubiti guzicu onda odjednom nisi CIVIL...a u svemu ostalom stoka.

 

osnovno ljudsko pravo je na život ali bez USTAVOM zajamčene samoobrane je to sve za K.

 

Muško dite se još nije ni rodila a ustav ga već prisiljava da da svoju guzicu...i tako rodiš se i cilo vrime država po tebi seri i onda nakon 18 godine ako bude potrebe ima da budeš topovsko meso.

 

Koliko ja vidim ovdje se sad od CIVILA moljakaju novci za zaštitnu opremu...dok ti isti se voze u limuzinama(kao što kolega je rekao)...

 

sad ispada da su CIVILI krivi što nema maski i zaštitne opreme...CIVILI obična ovca kako u miru tako u ratu...samo vi ljubitelji ovakvih nakaradnih političkih uređenja nemojte nikad zaboraviti da i među tim ovcama ima sve više gmo:) mutiranih ovaca koje sve više nalikuju na VUKOVE...pa vam je bolje da se ne igrate vatrom

 

 

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
9 godina
neaktivan
offline
Pokrenuta donatorska kampanja za Croresp, zaštitnu

Upravo sam gledao epizodu crtica. U pripremi za rat zamolilo se glavne da odustanu od polovice place. 

Pa daj samo da taj vrh se odrekne 1000kn pa prema manje ovisno o polozaju i eto neki doprinos koji ce se primjetiti,zapamtiti. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Pokrenuta donatorska kampanja za Croresp, zašt
HCMAA kaže...

Čemu uopće postoji država kad u situacijama katastrofe svak se mora sam nalaziti...evo država(hdz) donirali 40 milijuna kuna bolnici u mostaru...crkva godišnje 600 milijuna...na htv-u na sva zvona reklamiraju emisiju o junacima našeg doba,kad ono radi se o nogometašima.

 

Uzmu ti od plaće 15% za zdrastveno...plati dopunsko...50-60% od goriva po litri su trošarine i na kraju još kupuj opremu medicinskom osoblju.

A onih 3 milijarde kuna za zrakoplove se i dalje ne diraju...oni čekaju da se potroše za zrakoplove.

 

Od strane države je ovo krajnje BEZOBRAZNO...neka ukinu županije i neka kažu da će te pare ići za zdrastvo...neka napokon imaju MUDA i ukinu sve ona bespotrebna uhljebnička mjesta,ali ne javnom sektoru u ovome neće niti dlaka s glave pasti a vi ostala stoko sitnog i krupnog zuba(F.T) široko vam polje.

 

Glavno da će po hitno postupku početi obnova katedrale a Vi ostali Zagrebčani ko vas Hebe

 

tražiš dozvolu za oružje poradi samoobrane pa ti država ne da...

 slažem se sa svime s tobom ali iz utopijske perspektive. No da te pitam: jesi li služio vojsku? Ne u ratu, obični vojni rok. Ja sam bio među zadnjim generacijama koja je to morala i tamo sam gledao prosijek ljudi/mozgova/umova Hrvata jer tamo dođu iz svakakve vukoje*ine i postalo mi je jasno da prosiječni mladić mojih godina (rane 20-e) a koji nije rođen u imalo većem gradu (>30.000 ljudi) gdje taj "grad" ne podrazumijeva selo koje je postalo predgrađe velikog grada, u velikoj većini slučajeva toliko neobrazovan i stavovima nazadan da činjenica da on ima isto pravo glasanja na izborima postaje uvreda za cijeli demokratski sustav. Prisustvovao sam sceni kad je momak iz doline Neretve izvadio nož drugome pod grlo i stajao u bijesu spreman potegnuti i priklati drugoga samo zato jer mu je ovaj, inače civiliziran fakin, u afektu rekao "ma je*em ti mater" (onako kako to ekipa u slangu zna bubnut). Mi ostali smo se u šoku smrzli dok se netko nakon valjda 10-15sekundi nije pribrao i krenuo polako odvajati ovog jer je postalo očito da je ušao u trans i da se sam nebi mogao opustiti. I on je, kako sam kasnije doznao, nosio nož iz "samoobrane" jer "svaki muškarac mora imati nož" i "nikad ne znaš kad će ti zatrebati". Nisam se slagao s tim tvrdnjama jer itekako znam uvijek kad mi treba nož, tako i oružje a to definitivno nije trenutak kad se družim s ljudima.

 

Ono što je potrebno da sustav u ovoj državi profunkcionira je da umjesto tu glumite keyboard warriore, kad izađete van svakog tko krši sustav prokažete i pobrinete se da se sustav popravi a to ide od svakog tko ne čisti drek za svojim psom, preok vaše familije koja krši zakon a vi to znate pa do vašeg šefa koji odluči biti govno na vaš račun pa makar time napravili atmosferu na radnom mjesu zbog koje će vam on htjeti dati otkaz. E tek tada će sustav profunkcionirati. Kažete nemoguće? E lako je tuđim k... po gloginjama mlatit

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2020 8:40 (Ges).
16 godina
offline
Re: Pokrenuta donatorska kampanja za Croresp, zašt
HCMAA kaže...

Koliko ja vidim ovdje se sad od CIVILA moljakaju novci za zaštitnu opremu...

 

 

Znas i sam da sustav ne funkcionira. Ova donacija je za radnike koji izlazu svoj zivot opasnosti, nikakva vlada ih nece spasiti i na njih se ne racuna, jer je ocigledno da su podbacili u mnogo toga. Pitanje je da li hoces pomoci ili ne, u ovom slucaju filozofiranje samo odmaze.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pokrenuta donatorska kampanja za Croresp, zašt
dd.inc kaže...
HCMAA kaže...

Koliko ja vidim ovdje se sad od CIVILA moljakaju novci za zaštitnu opremu...

 

 

Znas i sam da sustav ne funkcionira. Ova donacija je za radnike koji izlazu svoj zivot opasnosti, nikakva vlada ih nece spasiti i na njih se ne racuna, jer je ocigledno da su podbacili u mnogo toga. Pitanje je da li hoces pomoci ili ne, u ovom slucaju filozofiranje samo odmaze.

 Naravno. 

16 godina
online
Re: Pokrenuta donatorska kampanja za Croresp, zašt
bill_jobs kaže...

Šta ima običan građanin financirat opremu medicinskom osoblju kroz neke kampanje??

Čemu malo-malo nekakve humanitarne akcije za bolnice?? Pa gdje su su te silne pare koje se uplaćuju u proračun?

Valjda bi se PRVO trebale opremiti bolnice, a onda sve drugo.

 

Ovi iz tkz. crorespa su stvarno pukli i sve je to jedno veliko preseravanje.

Nek po te pare odu u sjedište vlade, to im je na markovom trgu, ne mogu fulat, ispred će biti parkirano jedno 50 crnih Audi A6 limuzina od kojih svaka vrijedi 500.000,00 kn.

 

 

 U Mostaru...

16 godina
offline
Pokrenuta donatorska kampanja za Croresp, zaštitnu

drago mi je da postoji neka inicijativa i da ljudi nesto promisljaju.

 

no o samoj Decathlon masci - to sranje sam kupio i cak nosio na drugi kontinent, misleci da je divna ideja. zesci zajeb.

 

maska je u biti za djecu i za one "djecjih lica" (i da, kupio sam najvecu verziju).

za nosenje "nasuvo" je uzasno teska i kut gledanja je u biti vrlo ogranicen. mislim da je ideja da se ista koristi

kao polaziste za *prirucni respirator* sasvim ok, jer nije point u nesirenju virusa nego disanju pa iovako inako

lezis i cekas, ali kao maska s filterom - uh.

 

bilo kakvo kretanje s tim na glavi je grozota i covjek bi s tim vrlo brzo poludio. point je da sva ta zastita bude lagana,

da ne dolazi do magljenja itd. 

 

ako smo spali na to da nemamo jebenih maski, onda u ormare po one odvratne maslinasto-zelene torbice civilne zastite -

sa odurnom zelenom zastitnom maskom s aktivnim ugljenom.

 

bar je psiholoski ucinak jaci... sto bi reko doktor u "varioli veri"...

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pokrenuta donatorska kampanja za Croresp, zaštitnu

ono sto mene vise zivcira su idioti.

 

mala crtica koju nigdje necete citati ni u kakvim medijima:

 

jedan rodjak u "ugrozenoj dobnoj skupini" se frksao jer mu je istekla registracija vozila - bez istog je u banani i ne moze bez njega.

i ja mu velim - pa valjda nece sad masirat murija zbog jedna istekle registracije, a veli on - pa to radi, kao tehnicki, a ovo ce samo platiti.

 

i sta se desilo? covjek je cekao u redu i lik 2m ispred njega dosao do saltera, cinovnica ga ubacila u sistem i usrala se. naime

lik je imao virus, a dosetao se nonsalantno medju ljude. nekako su ga istjerali, mozda i prijavili, ali to *nigdje necete cuti*.

 

a ja sam se zesce iznervirao - ne zbog tog majmuna, jer idiota ce uvijek biti, vec zbog sistema koji dovodi ljude u opasnost svojim

debilitetom i gramzivoscu.

 

njima se svima najasem rodbine - i nataknem ih na stozer.

 

 

 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Pokrenuta donatorska kampanja za Croresp, zaštitnu

malo su zaksnili delhaton ih je sve prodao

https://www.decathlon.hr/maska-easybreath-morn-plava-id_8526111.html

DDD-:

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Pokrenuta donatorska kampanja za Croresp, zašt
andrijam kaže...

malo su zaksnili delhaton ih je sve prodao

https://www.decathlon.hr/maska-easybreath-morn-plava-id_8526111.html

DDD-:

 Hahahaha, kad sam otvorio link, vidim sliku, ali nasred slike da je rasprodano, a gornji dio slike lici na onu stvar, mislio sam da je neki sex shop hahahaha

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice