Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna popular

poruka: 70
|
čitano: 15.783
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna popular".
15 godina
offline
Re: Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna pop
sexytoiletpaper kaže...

LOL, Joe Rogan i inteligencija, Joe Rogan i "ne boji se postavljati pitanja i traziti istinu".

Dovede covjek doktora, pocne tvrditi da je Miokarditis jako cesta pojava kod cijepljenih klinaca. Kaze doktor da to nije istina, da je daleko cesce nakon zaraze kovidom. Kaze Džo "mislim da to nije istinito", kaze doktor da je. Kaze Džo da ce istraziti. Istrazi, kaze clanak da je doktor u pravu. Kaze Džo - "ali da li je to kod djece, ne znam jesu li napravili dobro istrazivanje". Kaze doktor da je istrazivanje dobro i da se radi o klincima izmedu 12-17. Kaze Džo da ne vjeruje tome, da je najbolji izvor informacija VERS, stranica u kojoj sam mozes prijaviti zdravstvene poteskoce.

I tako su se vratnice gola pomakle sa svoje pozicije na terenu, negdje na parkiraliste iza stadiona.

Nekad je Joe Rogan bio fora jer je sam sebi priznavao da je glupi majmun. Sada je uvjeren da nije glupi majmun. Kakav glupi majmun.

 Mozes mi molim te staviti link na tu epizodu.

Volio bi ju pogledati, a ocito sam ju propustio.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
15 godina
offline
Re: Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna pop
wyks kaže...
DuxCro kaže...

Joe Rogan je super jer se ne boji postavljati pitanja o ničemu. Naravno zbog toga ga apsolutno mrze svi moždano isprani liberali koji ne podnose niti najmanje odstupanje od narativa koji im odgovara, dok im u isto vrijeme usta puna slobode govora.

 Joe Rogan je super jer dokazuje jako mnogo društvenih fenomena u realnom vremenu.

 

Naime, nekidan je ugostio dr. Roberta Malonea, virologa i imunologa koji, međuostalim, tvrdi da je upravo on izumio mRNA cjepivo i da zato zna da ista nisu učinkovita kako se tvrdi, kao i mnogo drugih izjava o cjepivu.

No, onda je upitao Rogana kako je ona moguće da toliko ljudi slijepo vjeruje CDCu i ostalima oko nošenja maski, mjera i cjepiva.

Dao je odgovor da je uzrok sličan onome u Hitlerovoj Njemačkoj (jeeeej) kada je također veoma obrazovana masa ljudi potpala pod nerazuman "trend".

To je nazvao "mass formation psychosis" - utvrdivši da se ljude može masovno hipnotizirati i tako hipnotizirane ih se može povesti bilo gdje.

 

No.

 

"Mass Formation Psychosis" - ne postoji.

 

I što je sad to?

Termin koji nikada nije bio upotrebljen, niti ga je itko ikada dokazo išta slično odjednom postaje veoma tražen pojam na internetu!

Kako je moguće da cijeli svijet sada ozbiljno priča o fenomenu koji ne postoji i da jako puno ljudi na Twitteru tu dijagnozu primjenjuje na apsolutno sve masovnije društvene pojave?

Jesu li i sami potpali pod "Mass Formation Psychosis"!?

 

Pa odgovor je banalno, tragično i katastrofalno jednostavniji.

 

Rogan je upravo dokazao da je dovoljan 1 (jedan) jak izvor da neko pojam postane - mainstream.

I tako, Rogan je od "istjerivača istine" postao običan šibicar pizdarija koje sad netko drugi mora objašnjavati kako te pizdarije nisu istinite.

 

I tako je pokret "nisam ja šeepel ja čitam nejovisne medije nisam MSM plačenik da čitam što mi se servira ja preispitujem sve nisam šeeple" pojeo, kako se kolokvijalno kaže, isto govno.

 

A što je doktora Malonea tiče, dajem mu isti savjet koji dajem većini onih koji "nešto znaju ali nisam školovala".

Napiši rad, ja ću ga supotpisati i predati pa hajmo po Noble Prize.

 

DuxCro kaže...

Joe Rogan je super jer se ne boji postavljati pitanja o ničemu.

I ovo je najbolji primjer nenamjerne komedije u zadnjih nekoliko godina (drugi je da se ponosimo što nam je oca domovine gluimio seksualni zlostavljač).

Rogan se upravo i ne boji postavljati pitanja o ničemu, jer kako "mass formation psychosis" ne postoji, bukvalno se priča o ničemu!

 

 

 

 Pojam je došao i ošao, al koliko vidim ta hipnoza se dešava. Malone nije nju izmislio sao ju stavio u mainstream, neki drugi lik je formirao teoriju.

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
10 godina
offline
Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna popular

 

Nadglednik dina
Moj PC  
17 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna pop
syncmaster245b kaže...
sexytoiletpaper kaže...

LOL, Joe Rogan i inteligencija, Joe Rogan i "ne boji se postavljati pitanja i traziti istinu".

Dovede covjek doktora, pocne tvrditi da je Miokarditis jako cesta pojava kod cijepljenih klinaca. Kaze doktor da to nije istina, da je daleko cesce nakon zaraze kovidom. Kaze Džo "mislim da to nije istinito", kaze doktor da je. Kaze Džo da ce istraziti. Istrazi, kaze clanak da je doktor u pravu. Kaze Džo - "ali da li je to kod djece, ne znam jesu li napravili dobro istrazivanje". Kaze doktor da je istrazivanje dobro i da se radi o klincima izmedu 12-17. Kaze Džo da ne vjeruje tome, da je najbolji izvor informacija VERS, stranica u kojoj sam mozes prijaviti zdravstvene poteskoce.

I tako su se vratnice gola pomakle sa svoje pozicije na terenu, negdje na parkiraliste iza stadiona.

Nekad je Joe Rogan bio fora jer je sam sebi priznavao da je glupi majmun. Sada je uvjeren da nije glupi majmun. Kakav glupi majmun.

 Mozes mi molim te staviti link na tu epizodu.

Volio bi ju pogledati, a ocito sam ju propustio.

 U krivu sam, nije bio u pitanju doktor nego Joshua Zapps. Preskocio sam korak i napravio gresku.

15 godina
offline
Re: Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna pop
ivan262 kaže...

Pojam je došao i ošao, al koliko vidim ta hipnoza se dešava. Malone nije nju izmislio sao ju stavio u mainstream, neki drugi lik je formirao teoriju.

 Ko je taj "drugi lik"?

 

Ošla nam kultura ukurac.

 

Nekad su mladi htjeli tamburat i jebat se po koncertima, imali smo 10-12 subkultura paralelno u jednom razredu osmoljetke imo si skejtere, gotičare, pankere, danas mi ekipa uljeće sa Đo Rogan je bastion istine on nije šipl on ne laže on nije mejnstrim MSM medija mejnstrim da mi servira i onda pogledaš Rogana, i Đo se svađa sa Džimom Gaffiganom kako je Tesla prodala najviše automobila u Americi, više od Forda, pa kad ga Džim, koji je komičar, poklopi da Ford proda više F-150 modela nego Tesla automobila, Đo pokaže neki link gdje piše da je Tesla prvi proizvođač koji je prodao 2 milijuna EV vozila. 

 

I Đo se svađa dalje, a ne zna ni čitati, jer u članku piše da je Tesla DO SADA - od 2010ih do danas - prodao tih 2 milijuna vozila, dočim jebeni Ford u godinu dana proda 950 000 - 1 000 000 F-150. Zabavni Fakt - F serija ima još modela, tako da sa Mustangom i sa svima Ford proda oko 2 milijuna vozila godišnje - i to je pad od 2019, jer je sve palo.

 

I tu uopće nije poanta brenda, može Tesla prodati i 10 milijuna, neka, ako ljudi kupe, ali što govori o "bastionu istine poštene dikusije i hrabrom posatvljaču hrabrih pitanja" situacija u kojoj se sa KOMIČAREM ide svađat oko prodaje automobila - podatak koji je toliko prosto linearan i jednostavan da bi ga i kućni ljubimac shvatio - broj A je veći od broja B.

 

BTW - Jim Gaffigan je totalno kul lik.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
6 godina
offline
Re: Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna pop
wyks kaže...
ivan262 kaže...

Pojam je došao i ošao, al koliko vidim ta hipnoza se dešava. Malone nije nju izmislio sao ju stavio u mainstream, neki drugi lik je formirao teoriju.

 Ko je taj "drugi lik"?

 

Ošla nam kultura ukurac.

 

Nekad su mladi htjeli tamburat i jebat se po koncertima, imali smo 10-12 subkultura paralelno u jednom razredu osmoljetke imo si skejtere, gotičare, pankere, danas mi ekipa uljeće sa Đo Rogan je bastion istine on nije šipl on ne laže on nije mejnstrim MSM medija mejnstrim da mi servira i onda pogledaš Rogana, i Đo se svađa sa Džimom Gaffiganom kako je Tesla prodala najviše automobila u Americi, više od Forda, pa kad ga Džim, koji je komičar, poklopi da Ford proda više F-150 modela nego Tesla automobila, Đo pokaže neki link gdje piše da je Tesla prvi proizvođač koji je prodao 2 milijuna EV vozila. 

 

I Đo se svađa dalje, a ne zna ni čitati, jer u članku piše da je Tesla DO SADA - od 2010ih do danas - prodao tih 2 milijuna vozila, dočim jebeni Ford u godinu dana proda 950 000 - 1 000 000 F-150. Zabavni Fakt - F serija ima još modela, tako da sa Mustangom i sa svima Ford proda oko 2 milijuna vozila godišnje - i to je pad od 2019, jer je sve palo.

 

I tu uopće nije poanta brenda, može Tesla prodati i 10 milijuna, neka, ako ljudi kupe, ali što govori o "bastionu istine poštene dikusije i hrabrom posatvljaču hrabrih pitanja" situacija u kojoj se sa KOMIČAREM ide svađat oko prodaje automobila - podatak koji je toliko prosto linearan i jednostavan da bi ga i kućni ljubimac shvatio - broj A je veći od broja B.

 

BTW - Jim Gaffigan je totalno kul lik.

 A i ti si blesav sto ocekujes da netko tko je dobio batina u glavu razumije sto je spekulativno trziste koje je nabilo cijenu Teslinim dionicama. Pa vidis da 80% ljudi to ne razumije, kud ce lik koji misli da ga je pored svih kombinacija skupih i dokazanih tretmana protiv kovida, smatra da ga je ivermectin spasio.

Sve u svemu, Džo Rohan je apsolutan idiot i savrsen prikaz sto se dogada americkom centristu kada mu ulete veliki novci.

EDIT - zanemari, nije ni dobio batina u glavu, nema ni tu izliku.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.1.2022 9:52 (sexytoiletpaper).
14 godina
offline
Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna popular

Koje podcaste na hrvatskom slušate na Spotifyju? Osobno, znam ih nekoliko, a to su Surove strasti i Bliski susreti jezične vrste, jedini konzistentno stavljaju nove epizode. Preporučate li neke još podcaste na hrvatskom?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna pop
Yvan kaže...

Koje podcaste na hrvatskom slušate na Spotifyju? Osobno, znam ih nekoliko, a to su Surove strasti i Bliski susreti jezične vrste, jedini konzistentno stavljaju nove epizode. Preporučate li neke još podcaste na hrvatskom?

nema na spotifyu, ali meni najbolji Hr. podcast

15 godina
offline
Re: Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna pop
sexytoiletpaper kaže...
A i ti si blesav sto ocekujes da netko tko je dobio batina u glavu razumije sto je spekulativno trziste koje je nabilo cijenu Teslinim dionicama. Pa vidis da 80% ljudi to ne razumije, kud ce lik koji misli da ga je pored svih kombinacija skupih i dokazanih tretmana protiv kovida, smatra da ga je ivermectin spasio.

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Re: Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna pop

hvala na odgovoru. međutim slušam samo na spotifyju. Pogledati cu ovo kada ulovim vremena.

 

Inače živcira me sto sada bilo kakav emisija s gostom format zovu podcast, a ne samo audio podcast..

12 godina
offline
Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna popular

Ljudi koji gledate/slušate podcaste, kad to radite?

Ja ujutro klince u vrtić/školu, 10-15 min do posla, tamo više manje u komunikaciji s ljudima okolo, u 5 doma, jesti, klince po obavezama, pokupiti ih, večera

I ostane mi 1-2 sata prije spavanja. Onda si radije pogledam neke youtube videe s pretplaćenih kanala. I onda ako koji video traje dulje od 10-15-tak minuta, već znam da neću stići pogledati sve što želim.

Ništa ni od serija ni filmova. Možda tek vikendom.

 

Kako i kad vi to odradite?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna pop
wyks kaže...

Nekad su mladi htjeli tamburat i jebat se po koncertima, imali smo 10-12 subkultura paralelno u jednom razredu osmoljetke imo si skejtere, gotičare, pankere

 

Ovo je 100% on point. Nakon masovne pojave interneta mladi su uglavnom homogenizirani u bezlicnu skupinu, muzicki doseg je Ed Sheeran i autotune pop-hop "heroji".

 

Nije napeto biti muzicar i ici po koncertima jer nema vise misterije. Par klikova misem i odgledas live bilo koji bend. Znas tocno kakvi su uzivo. Nema vise prepricavanja dojmova koncerata unutar ekipe, i poslijedicno zelje da ih i osobno dozivis (ili bar puno manje), kad mozes sve vidjet na youtubeu. 

 

Donio je internet dobroga, ali i puno losega. 

10 godina
offline
Re: Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna pop

 

@CyberDemonVZ

 

Prvo, mojne imati djecu. Stalno nešto traže, ostaju sa tobom 50 godine, te poslije te strpaju u starčki dom.

 

Podcaste, TV, igre, ljudi gledaju dok nemaju neke prevelike životne obaveze, znači rane 20-e ili kasne godine života, kada već ostariš, itd.

Podcastu opcije upitne kvalitete, te nemaju baš nešto sadržajno u sebi. Počesto ovise o gostu ili temi.

 

Volim tech podcaste, odnosno video uratke. Sa podcastima dolazi do hiperinflacije kvalitete. Nešto kao Santa Barbara i tome slično.

Vrijedi uvijek i nanovo gledati Gruntovčane, te western filmove, a drugo ne.

 

Prvu rečenicu ovoga posta, shvati kao glup i neukusnu šalu.

Djeca su bogatstvo. Radi i gledaj nešto što može pomoći tebi i tvojima u životu. 

 

 

dzg
14 godina
offline
Re: Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna pop
Chayy kaže...

Ovo je 100% on point. Nakon masovne pojave interneta mladi su uglavnom homogenizirani u bezlicnu skupinu, muzicki doseg je Ed Sheeran i autotune pop-hop "heroji".

 Ne slažem se, pop glazba je s razlogom dobila svoje ime i prije pojave interneta, a sad možeš slušati sve žanrove vrlo jednostavno bez da se svrstavaš u jednu skupinu koja misli da je bolja od ostalih.

15 godina
offline
Re: Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna pop
loky4i4 kaže...
Chayy kaže...

Ovo je 100% on point. Nakon masovne pojave interneta mladi su uglavnom homogenizirani u bezlicnu skupinu, muzicki doseg je Ed Sheeran i autotune pop-hop "heroji".

 Ne slažem se, pop glazba je s razlogom dobila svoje ime i prije pojave interneta, a sad možeš slušati sve žanrove vrlo jednostavno bez da se svrstavaš u jednu skupinu koja misli da je bolja od ostalih.

 Potrebna je određena doza osobne "kompetitivnosti", ne agresivne, nego baš intimne zbog koje se pokušavaš distancirati od nečega što percipiraš kao uprotnim od onoga što ti jesi.

Zato i imamo žanrove, zato ih neki i pokušavaju unaprijediti, razviti, pomiješati etc.

Manjak te kompetitivnosti je i simptom da glazba ima manji doseg, a možemo raspraviti zašto je to tako.

Podrazumijeva se da nećeš biti kompetitivan oko nečega za što nisi emocionalno jako vezan.

 

Više ljudi ukazuje kako je glazba došla u nikad viđenu situaciju - da novostvorena glazba nije najveći hit svog vremena.

 

Streaming podaci pokazuju da se više streama starija glazba (60ak% sve streamane glazbe je starije od 5 godina), a to pokazuju i podaci o kupovanju prava - sve velike izdavačke kuće kupuju kataloge izvođača starih i po 10-80 godina - jer su ta izdavačka prava daleko unosnija nego bilo koji novi glazbenik.

 

Pop ti je upravo žanr koji to pokazuje. Rijetko se događa da mainstream pop-princeza ostaje popularna dulje od 10 godina, postoje izuzeci tipa Whitney Houston, Celine Dion, Madonna etc.

Ali daleko je više pjevačica poput Belinde Carlisle, i sličih koje su tek sada na nivou slušanosti koje su uživale 80ih, jer su neke imale i problema u 90ima kada ih se naglo prestalo slušati.

To se dogodilo i 90ih i ranih 2000ih, kada su određene pop-ikone žarile i palile da bi vrlo brzo nestale. Backstreet Boysi su bili totalni hit do cca 2003e, da već 2009. nisu bili u stanju napuniti Arenu u Zagrebu.

U odnosu na One Direction - ni jedan član BSBa nije napravio solo karijeru kao članovi OneDirectiona - od kojih su 2 još uvijek mega popularna.

 

Jedini novitet je K-Pop, koji je "novina" jer eto - valjda smo se zasitili brit-amero bendova pa je ovo kakti kul i osvježenje - iako su u suštini isti.

Ali i oni kvare trenodve jer su i oni nastali 2010 - pa su tek sada globalno popularni a mahom su svi u 30-ima.

Beatlesi su počeli u tinejđerskim danima, postali su globalno popularni kad je Lennon imao 22 godine.

 

Čitao sam par analiza od ljudi koji su godinama radili za velike diskografske kuće, koji tvrde da ih muče dva problema:

1. Copyright, jer kako je moguće da netko objavi snimku negdje drugdje, postoji šansa da demo snimke budu slične nekom zvuku (jer se stvara toliko glazbe) pa mnogi niti ne otvaraju demo snimke već ih šalju nazad - čime se smanjuje potencijalan broj novih glazbenika.

2. Pojavom streama sve se više streama stara glazba, što je i logično jer velika masa ljudi tek sada može uživati baš u svakoj pjesmi koju su voljeli - sve im je na jednom mjestu, pa se to preljeva i na kupovinu vinila. Vinil je i dalje postojano prodavan, a kako se mahom kupuju stara izdanja (ili remasteri) nema potrebe stvarati novu glazbu.

 

Pojavom streama nema ni inovacije u tom polju jer su prije ploče-kazete-CDovi gurali i određene smjerove glazbe, a danas tog segmenta nema.

 

https://www.rollingstone.com/pro/features/music-catalogs-value-keeps-rising-could-it-change-the-face-of-the-entire-industry-1056229/

https://www.theatlantic.com/ideas/archive/2022/01/old-music-killing-new-music/621339/

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Re: Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna pop
wyks kaže...

 Potrebna je određena doza osobne "kompetitivnosti", ne agresivne, nego baš intimne zbog koje se pokušavaš distancirati od nečega što percipiraš kao uprotnim od onoga što ti jesi.

Zato i imamo žanrove, zato ih neki i pokušavaju unaprijediti, razviti, pomiješati etc.

 

2. Pojavom streama sve se više streama stara glazba

Po meni je potrebna za izvođače ali ne i slušatelje.

 

Pa ne bi se ni tu složio, pogledaj najslušanije izvođače i pjesme, nema tu starih stvari, a ovo ak ćemo gledati po kupljenim pravima, pa logično da će se kupovati katalozi starih izvođači jer su prava za nove već kupljena.

 https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_most-streamed_artists_on_Spotify

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_most-streamed_songs_on_Spotify

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.1.2022 17:57 (loky4i4).
4 godine
offline
Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna popular

Glazbenik Neil Young zatražio od Spotifya da uklone sav njegov glazbeni opus sa platforme zbog znanstvenih dezimformacija koje Joe Rogan širi pomoću svog podcasta. Glazbenik je poručio Spotifyu 'možete imati ili Rogana ili Younga, ne obojicu".

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna popular

ElektričnaOvca 

 

Kako nam zaključaše onu temu, možemo ovdje, jer smo tu on-topic o znanstvenim debatama na podcastima.

 

Ako te nerviraju i izbacuju iz takta krive argumentacije, pogledaj debatu Finkelstein v Dershowitz.

Svaki put kad se iznerviraš, kanaliziraj Normana and you're good to go.

 

Nažalost, naš Norman je zbog ovoga i daljnjeg tijeka događanja izgubio sve pozicije na sveučilištima, ali koga za to briga? Bari Weiss i Peterson su jedine žrtve!

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna pop
Eric Prydz kaže...

Glazbenik Neil Young zatražio od Spotifya da uklone sav njegov glazbeni opus sa platforme zbog znanstvenih dezimformacija koje Joe Rogan širi pomoću svog podcasta. Glazbenik je poručio Spotifyu 'možete imati ili Rogana ili Younga, ne obojicu".

 hahah zar je stvarno mislio da će izabrati njega, a sa Roganom imaju multimilijunski ugovor, kakvo drvo. Ne znam zašto su svi postali toliko osjetljivi jbt. preko 1000 gostiju ak ti ništa ne valja onda je možda problem u tebi, a to što Rogan želi u nešto vjerovati koga briga, jako bitno što on voli UFO teorije, ili što misli da je covid izašao iz labosa(što čak i nije nevjerovatna teorija), ili što je čovjek uzeo i Ivermectin za covid, a nisu čuli da je uzeo još 20 drugih lijekova/droga/preparata, jednostavno voli eksperimentirati na sebi što je meni oke.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.1.2022 19:05 (loky4i4).
14 godina
offline
Re: Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna pop
wyks kaže...

 

Kako nam zaključaše onu temu, možemo ovdje, jer smo tu on-topic o znanstvenim debatama na podcastima.

 

 E da.

 

Vezano za onaj ROTK podkast (uncut edition).

 

Zasto nekoga ne nazvat debilom odmah i uopce ne ulaziti u meritum diskusije od 4 sata kad cemo ga na kraju svejedno prozvat debilom?

 

Ispada da dodajes sam sebi😂

 

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
15 godina
offline
Re: Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna pop
ivan dragi kaže...
Zasto nekoga ne nazvat debilom odmah i uopce ne ulaziti u meritum diskusije od 4 sata kad cemo ga na kraju svejedno prozvat debilom?

 

Ispada da dodajes sam sebi😂

 

 Ne shvaćam što misliš reći? Pitaš zašto sam uopće to gledao i komentirao?

 

Ako smatraš da sam donio zaključak prije nego sam nešto pogledao - nisam to učinio. Da li sam smatrao da je Peterson debil i prije ovog podkasta? Jesam. Ta dva odgovora nisu istovjetna. Peterson je općenito debil, ali specifično i vrlo precizno je sada debil.

 

Ako me zbilja pitaš zašto sam to gledao - zašto nogometni komentatori i novinari gledaju utakmice Cibalije i Kettering Towna kad mogu gledati isključivo Barcelonu?

Ili, generalnije, zašto se netko kojemu je struka - struka bavi strukom!?

 

No, nadao sam se da ćeš ići pročitati što je model i što je varijabla. Zašto?

Pa jer upravo to dokazuje da je Peterson debil.

 

Ako pogledaš i Vikipedijinu definiciju što je model - doslovno treća rečenica je citat:

the sciences do not try to explain, they hardly even try to interpret, they mainly make models. By a model is meant a mathematical construct which, with the addition of certain verbal interpretations, describes observed phenomena. The justification of such a mathematical construct is solely and precisely that it is expected to work—that is, correctly to describe phenomena from a reasonably wide area.

 

To je rekao malo pametniji čovjek od Petersona, onaj koji je shvatio univerzalnost znanosti.

 

Zašto se ja onda, ne-pametan, smatram slobodnim reći da je Peterson nedvojbeno debil?

Pa jer je sam sebe diskvalificirao iz svih znanstvenih debata ikad. Zauvijek.

Kako?

 

Pa upravo je i njegova znanost, klinička psihologija - možda i najviše bazirana na modelima i redukciji varijabli - kako se 7 milijardi umova može reducirati na zaključak? Je li Peterson uzeo u obzir sve varijable?

No osim tako rijetko viđenog "self-owna", on je diskreditirajući osnovni postulat znanosti upravo i sam sebe "obojio u čošak" jer bez tog alata nikad neće moći išta dokazati.

Zato je debil - sve što je rekao nakon toga je temeljeno na znanosti modela i varijabli.

 

Doduše, i ono što je rekao o knjizi, frackingu, boji kože - sve je bilo krivo.

Ali, ti si utvrdio da mu je to bila jedina dobra, točna tema, ali ako doslovno slijediš njegovu logiku - ne možeš dokazati što je dobro, tj validno, točno, u čemu je bio u pravu.

Jedino u čemu je on bio u pravu je "truthizam" (samo-evidentna istina) da ljudsko djelovanje nije uvijek benevolentno - da bilo koja reakcija nije nužno dobra.

 

E i slika kojom sve online enciklopedije ilustriraju što je znanstveni model je upravo - klimatski model.

Poanta modela je - da postoji - sam koncept modela ne može biti validan ili kriv. Model može nešto pokazati, ali i ne mora.

On je pokušao opovrgnuti tu metodu apriori dodavajući elemente suda modelu - iako je to krivo i to nitko ne čini.

On nije specificirao koji je model kriv (što bi isto bilo glupo, jer ne postoji "komisija" koja objavljuje modele koji imaju sud u začetku) on ih je kolektivizirao (što je genocid znanosti) i onda ih generalno "oborio".

Onda je, debil, nastavio sipati tvrdnje koje ne može dokazati bez da direkto ili indirektno koristi modele, ili da se oslanja na činjenice koje su upravo dokazane modelima.

 

FFS, na Britannici piše slijedeće:

However, because no single predictive model can account for all the variables that may affect an outcome, scientists must make assumptions, which can compromise the reliability of a predictive model and lead to incorrect conclusions.

 

Ako dokažešuniverzalnu tautologiju kojom bi od netočnog zaključka preko modela opovrgnuo neki postulat znanosti - čestitam, napiši rad, smiješi ti se Nobel, u biti ne, jer onda ne bi takva nagrada za znanosti imala smisla, jer znanosti ne bi bilo...

Ili dokaži da se nešto ne može dokazati ukoliko se ne testiraju sve varijable.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Re: Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna pop
wyks kaže...

 

 Ne shvaćam što misliš reći? Pitaš zašto sam uopće to gledao i komentirao?

 

Ako smatraš da sam donio zaključak prije nego sam nešto pogledao - nisam to učinio. Da li sam smatrao da je Peterson debil i prije ovog podkasta? Jesam. Ta dva odgovora nisu istovjetna. Peterson je općenito debil, ali specifično i vrlo precizno je sada debil.

 

Zašto se ja onda, ne-pametan, smatram slobodnim reći da je Peterson nedvojbeno debil?

Pa jer je sam sebe diskvalificirao iz svih znanstvenih debata ikad. Zauvijek.

Kako?

 

Zato je debil - sve što je rekao nakon toga je temeljeno na znanosti modela i varijabli.

 

Doduše, i ono što je rekao o knjizi, frackingu, boji kože - sve je bilo krivo.

Ali, ti si utvrdio da mu je to bila jedina dobra, točna tema...

Zamisli naslov - Psiholog se ne razumije u klimu i buba gluposti puna 4 sata kod Rogana. Wow. 2 sekunde posla.

 

Kako ne shvacas? Mislim da sam precizno rekao da nemamo sto komentirat nekoga koga cemo odmah prozvat debilom. Cemu gubit vrijeme i izvlacit kontekste i slusat pol sata jednu jedinu misao da bi ga opet prozvali debilom. Ok, dobro bi bilo nahranit siromasne, ali pola sata? I rekao sam da ima vecih gluposti od klime u tih pol sata al ne znam zasto nisi razumio, nema smisla da se ponavljamo

 

Edit. Mozda zelim rec da na skali od 0 do debil, nema nista nakon toga pa dvostruko dokazivanje nije potrebno. Uopce ne razumijem (sad sam bacio oko na medije po svijetu) zasta se svi cudom cude necemu. Jbt ima milijun glupana u svijetu i jednako toliko glupih izjava dnevno. Sta je Peterson postao predsjednik svemira pa da treba milijun clanaka na cetverosatni monolog nekog psihologa koji s jos pametnijim kompicem trosi kisik 4 fakin sata.

 

Neznas tko je pametniji, onaj koji limara trazi misljenje o zamjeni getribe, limar ili getriba.

 

Onaj Khaby momak ima 130 milijuna followera na tiktoku, a pisnuo nije. Smart one, that guy.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.1.2022 23:15 (ivan dragi).
15 godina
offline
Re: Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna pop
ivan dragi kaže...
Zamisli naslov - Psiholog se ne razumije u klimu i buba gluposti puna 4 sata kod Rogana. Wow. 2 sekunde posla.

 Okej, 1 down, 10 999 999 to go!

 

Problem je u tome da se znanost shvaća kao birtijaški, čaršijski hobi, pa se gubi vrijeme na obaranje ovih teza.

Probaj "modelirati" Petersona u svojoj struci, i koliko bi ti otežalo posao traćenje vremena na obaranje takvih pizdarija - prije nego uopće kreneš išta konkretno raditi.

 

Zamisli da inžinjer/liječnik/farmer prije svakog posla mora svima u firmi objašnjavati osnove jer mu dolaze budale koje su nešto čule na YouTubeu.

Ovo je i personalno, jer kao što nogometne trenere vrijeđa pijani igrač koji zarađuje milijune i uništava svlačionicu, tako je i jadno vidjeti da netko uspješno širi teze zbog koje bi inače pao na svakom uvodnom kolegiju bilo kojeg znanstvenog studija.

 

Štetu koju njih dvoje rade ispravljati će se dok su god živi.

Ovo oko ivermektina i cjepiva već vidiš u US, imaju najgori skor smrti u razvijenim zemljama.

 

(Petersenova jedina odlika je u biti kopija self-help knjiga, Edo Majka je još 2002. imao stih o Lujiz El Hej - čisto da vidiš koliko nečija popularnost leži u zaboravu, da pitaš dijete na cesti ko je Lujiz el Hej, dobio bi cvrčka, al vjerojatno znaju za Rogana i Petersona).

 

Al nije ni kul baš reć - eto debili su i odmahnut glavom. Tako se može relativizirati sve, eto zašto se nerviramo oko rukometaša, koga briga što Metličić kaže...

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Re: Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna pop
wyks kaže...
ivan dragi kaže...
Zamisli naslov - Psiholog se ne razumije u klimu i buba gluposti puna 4 sata kod Rogana. Wow. 2 sekunde posla.

 Okej, 1 down, 10 999 999 to go!

 

Problem je u tome da se znanost shvaća kao birtijaški, čaršijski hobi, pa se gubi vrijeme na obaranje ovih teza.

 

Al nije ni kul baš reć - eto debili su i odmahnut glavom. Tako se može relativizirati sve, eto zašto se nerviramo oko rukometaša, koga briga što Metličić kaže...

Peterson je super detektor plina i tu na stvar gledamo iz razlicitih uglova. Bolji od Shapira, on nije dovoljno univerzalan.

 

U birtiji isto smijes raspravljat o glupostima, ne postoji zakon kojim bi zabranio njima dvojci da seru 4 sata, pa ni da prde. Nastupaju imenom i jebiga.

 

Nemoj obarat teze. Ostalih milijun budala ignoriramo. Sta cu za svaku Buljevu slat demantije?

 

Ja se ne nerviram. Vrhunac mog utjecaja u svemiru je daleko od "bitan". Gledam nove generacije, pametnije su, puse neke nove droge (spomenuo gore tiktok) i ako je vjerovat proslosti, mlađi su pametniji. Znas kad je ona mala rekla Stankovicu da ga nitko od balavaca ne gleda, a jedan video joj ima vise vjuova od svih njegovih emisija. Tko je onda "utjecajniji"? 

 

Nece ni Rogan bit zanimljiv, pa ni Peterson jos 100 godina. Ne relativiziram, samo nemam osjecaj da je do te mjere bitan i utjecajan da bi se oko njih nervirao. Ne izaziva mi to taj tip emocija. Trump me vise nervirao jer je imao prst na okidacu cime je dio sranja uspjesno izvozio, a i Biden me nervira jer nejdes kemikalcem preko oceana sa 100 litara goriva, sa nesposobnom posadom.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
15 godina
offline
Re: Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna pop

Krivo si shvatio da se ja nerviram.

 

Mislim da je velika većina znanstvenika koji su reagirali na ovo i kojima se čudiš DA RADE SVOJ POSAO u neku ruku zahvalna da konačno imaju kontemporarni primjer na kojem mogu ukazivati na logičke greške, pseudoznanost, socijalne fenomene, i kao općenito falši kontraargument za bilo koju granu znanosti, jer se Jordan, na sreću celoga belog sveta, ne ustručava petljati u sve.

 

Znaš koliko je lakše pripremiti predavanje samo bookmarkajući YT video umjesto kopiranja ionake raspadnute knjige koju ti faks nije obnovio od J.J. Strosmayera?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna pop
ivan dragi kaže...
Ja se ne nerviram. Vrhunac mog utjecaja u svemiru je daleko od "bitan". Gledam nove generacije, pametnije su, puse neke nove droge (spomenuo gore tiktok) i ako je vjerovat proslosti, mlađi su pametniji. Znas kad je ona mala rekla Stankovicu da ga nitko od balavaca ne gleda, a jedan video joj ima vise vjuova od svih njegovih emisija. Tko je onda "utjecajniji"? 

 Čisto da završimo priču o "intelektu".

Nisam morao uopće išta pisati jer je i sam Peterson već rješio sve dileme:

Klimatolozi su se već okrenuli provjeriti da li dionice podliježu zakonima termodinamike, a ekonomisti su se okrenuli istražiti da li molekule vode imaju emocionalni odgovor na brend.

(Na stranu majušna činjenica da *postoje* ljudi koji se klade po predikcijama, dapače - više ih je nego klimatologa i psihologa, combined)

 

A što se tiče bitnosti - zbog čega su Covid brojke u US toliko različite/gore od ostatka razvijenih zemalja?

Pa onda vidi koji faktori imaju značajan utjecaj na to - a da nisu striktno zakonski regulirani.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Re: Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna pop
wyks kaže...

Krivo si shvatio da se ja nerviram.

 

Mislim da je velika većina znanstvenika koji su reagirali na ovo i kojima se čudiš DA RADE SVOJ POSAO u neku ruku zahvalna da konačno imaju kontemporarni primjer na kojem mogu ukazivati na logičke greške, pseudoznanost, socijalne fenomene, i kao općenito falši kontraargument za bilo koju granu znanosti, jer se Jordan, na sreću celoga belog sveta, ne ustručava petljati u sve.

 

Znaš koliko je lakše pripremiti predavanje samo bookmarkajući YT video umjesto kopiranja ionake raspadnute knjige koju ti faks nije obnovio od J.J. Strosmayera?

 Ček ček, ne spominje čovjek rukometaše ladne glave 

 

O čemu mi raspravljamo zapravo? Što je ovdje meritum? Dokazujemo da je debil, debil? Čemu lol.

 

wyks kaže...

Klimatolozi su se već okrenuli provjeriti da li dionice podliježu zakonima termodinamike, a ekonomisti su se okrenuli istražiti da li molekule vode imaju emocionalni odgovor na brend.

(Na stranu majušna činjenica da *postoje* ljudi koji se klade po predikcijama, dapače - više ih je nego klimatologa i psihologa, combined)

 

A što se tiče bitnosti - zbog čega su Covid brojke u US toliko različite/gore od ostatka razvijenih zemalja?

Pa onda vidi koji faktori imaju značajan utjecaj na to - a da nisu striktno zakonski regulirani.

Kako misliš da će klimatolozi išta napraviti? 

 

Koje je rješenje za klimatske promjene? Smanjit stakleničke plinove i neodrživi razvoj. Ajd smanji ih. Svi mozgovi svijeta rade na tome pa su pomaci kakvi jesu.

 

Imamo uspješan primjer ozonske rupe, izbacili smo freone i bravo za svijet. Zašto se ne dogovore onda tako i oko ostalih stvari? Jer je nemoguće. Ne da je nemoguće doći do dogovora već je nemoguće oko ičega tu raditi dogovore pa ni klimatolog ni inženjer ni političar ni sociolog ni svi zajedno tu ne mogu ništa osim nadat se najboljem uz relativno kozmetičke zahvate koji su dobri i poželjni jer mnogo malih radi kakvu takvu promjenu ali to sve nema utjecaj kakav bi trebalo napraviti pa će promjene morati biti drastičnije. I onda ulaziš u sferu - koga žrtvujemo? Pick your poison.

 

Cijena električne energije mogla bi porasti za četvrtinu kako bi dostigli "neto nulu" - Energetika @ Bug.hr 

 

Kinezi bi već napravili što god treba i to prodali svima preko alibabe da se može. Baterija za aute nećemo proizvest dovoljno (obrati pozornost na Maroko btw) ni za elektrificirat sva vozila u nekoj većoj državi, kamoli cijeli svijet (a i tu struju treba proizvesti), ovim tempom bi mogli proizvoditi  40-50 milijuna EV godišnje, a u svijetu milijarda i pol vozila, dakle još 50 godina ništa. Toliko neću živjeti.

 

No ne treba očajavati ni ići u smjeru "a jebiga onda" što nažalost mnogi rade, a ni uništavat svijet nadolazećim generacijama. Ali treba biti svjestan činjenice da ni brisanje cijelog čovječanstva ne zaustavlja zagrijavanje preko noći i da tom procesu i bez nas treba preko sto godina da se stabilizira i eventualno preokrene. S nama u računici pričamo o čitavoj sili međugeneracijskih projekata svih sadašnjih i budućih mozgova. Najbolje što možemo napraviti je da se ne poubijamo, da gradimo nuklearke i da smanjimo siromaštvo kako bi se što je više moguće djece školovalo pa da netko od njih bude lumen i izmisli neki vrag. Ja biram taj "posion".

 

Stoga, pričamo li onda o problemu definiranja klime i klimatskih promjena ili o problemu "tehničke izvedbe"? O Petersonu, lol. Jer je lakše. O ostalom se nema šta raspravljat zapravo jer znamo gdje što vodi. Dobivamo 86% energije iz plina, biomase, nafte i ugljena. Misliš da se Europa ne bi već grijala bez ruskog plina da je moguće. Pogledaj koliko se kerozina spali godišnje za petrolejke da bi sirotinja imala svjetlo u kući. A kad i dok se siromašne zemlje razviju, trebat će nam 2-3 putra više energije kroz 50 godina. A bez nuklearki - kako? Bez ugljikovodika - za našeg života nemoguća misija.

 

Učit djecu, školovat nove znanstvenike, inženjere... i pokušat im ostavit što je moguće čišći okoliš (zrak, vodu..). Sve ostale diskusije zahtijevaju više i od 3000 stranica zaključaka sa klimatskih skupova pa formatom ne odgovaraju trenutnim komunikacijskim sredstvima. Nadamo se da svi želimo najbolje i da svatko kod kuće reciklira otpad i da ga ne baca po šumama.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
14 godina
offline
Re: Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna pop
wyks kaže...
ivan dragi kaže...
Ja se ne nerviram. Vrhunac mog utjecaja u svemiru je daleko od "bitan". Gledam nove generacije, pametnije su, puse neke nove droge (spomenuo gore tiktok) i ako je vjerovat proslosti, mlađi su pametniji. Znas kad je ona mala rekla Stankovicu da ga nitko od balavaca ne gleda, a jedan video joj ima vise vjuova od svih njegovih emisija. Tko je onda "utjecajniji"? 

 Čisto da završimo priču o "intelektu".

Nisam morao uopće išta pisati jer je i sam Peterson već rješio sve dileme:

Klimatolozi su se već okrenuli provjeriti da li dionice podliježu zakonima termodinamike, a ekonomisti su se okrenuli istražiti da li molekule vode imaju emocionalni odgovor na brend.

(Na stranu majušna činjenica da *postoje* ljudi koji se klade po predikcijama, dapače - više ih je nego klimatologa i psihologa, combined)

 

A što se tiče bitnosti - zbog čega su Covid brojke u US toliko različite/gore od ostatka razvijenih zemalja?

Pa onda vidi koji faktori imaju značajan utjecaj na to - a da nisu striktno zakonski regulirani.

 A što se JP tiče.

 

Ignorirat ga treba kao i sve ostale debile. Najgora opcija je demonizirat nekakvim rezuckanjima, a 10 gorih stvari bubnuo, ili nakon ulaska u diskusiju krsit pravila diskusije. Em je glupo, em se sa svinjom valjas u blatu. Njoj/njemu dobro.

 

Ima lik pravo pricat sta god hoce. Nastupa imenom i odgovara samom sebi.

 

I nisam spomenuo znanstvenike vec medije jer tada (na googleu) nije bilo nista osim nekoliko opcih reakcija medija. Naravno da bi znanstvenici trebali reagirati. I reagiraju. Sloboda govora. Nama intelektualno podkapacitiranim i neskolovanim fah idiotima koji ne maju 16 znanstvenika na speed-dialu pa nemamo s kim pricat,  zanimljivije je cut kako se misli struju ucinit jeftinijom nego po 176 .put slusat dokaze da je debil - debil.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
14 godina
offline
Re: Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna pop
wyks kaže...

 

Ovo oko ivermektina i cjepiva već vidiš u US, imaju najgori skor smrti u razvijenim zemljama.

 to što slušaš cnn koji je iz svega izvukao samo taj lijek nije njegov problem, Rogan je testirao na sebi sve moguće između ostalog i ivermektin

15 godina
offline
Podcasting je u ozbiljnoj krizi: prosječna popular

Ajmo redom.

 

1. Tko god me optuži za "zabranu govora", ili bude uvijeno implicirao isto ("nekoga samo treba ignoririati" - no šit šerlok, neći ga klat - al smijem oborit njegove teze jer sam znanstvenik FFS) - uputiti ću ga svojem 1A odvjetniku. Ovo nije šala. Sa malom napomenom da mi u EU i Hrvatskoj imamo daleko strože zakone o govoru, pa nek prvo laje na Plenkovića i jaja.

 

2. Moj posao je reć da je Peterson debil - kao što je posao Rio Ferninanda da kaže da je Vida najlošiji obrambeni igrač u prvenstvu.

 

3. Ja doduše ne bih rekao da je debil u svom znanstvenom radu, ali to je omaška koja ne bi promjenila mertitum mog rada.

 

4. Znanstveni rad nije samo novo-stvorena teza, već i podupiranje postojećih ali i obaranje nekih drugih - ergo, to je moj posao FFS.

 

5. Meritum - meritum je da je Peterson prvi krenuo sa krivim i netočnim tezama, da sam ga ja ispravio - a ti sad mene napdaš da je to bilo nepotrebno (WTF?) i da nisam u biti pogodio meritum (Double WTF?).

 

6. Moja ispravka je moj posao FFS po 4. put.

7. Moja ispravka je meritum.

8. Nuđenje rješenja nije bio moj meritum jer ja nisam klimatolog. Iako su klimatolozi već napisali tonu članaka gdje je on u krivu po PSu, a to sam traži.

9. Obrćeš teze - ljutiš se na mene jer ne nudim rješenje, a ne ljutiš se na Petersona što se petljao sa stvarima u koje nije stručan?

10. Kako misliš da ćemo doći do rješenja, ako se ne obori kriva teza?

11. Što će ti moje "rješenje" - riba koja je riba, ne ponaša se kao antilopa, jer je riba. Programer-antropolog ne nudi rješenje za klimatske promjene. Ja sam već rekao da su pogodovanja Musku i klimatska migracija najveći problemi koje ćemo osjetiti.

12. U pregršt netočnih teza koje je iznio fokusirao sam se onu koje ga je diskvalificirala odjednom za sve što je rekao - volim biti učinkovit. Ponavljam - sve što je rekao nakon uvoda bi po njegovoj uvodnoj maksimi bilo znanstveno nedokazivo - jer je "oborio" osnovne postulate same znanosti. 

 

Ono što ja jesam jest antropolog. Pa hajmo o tom meritumu.

 

1. Njegova teza o Bibliji je rasistički-imperijalizam koji buja već godinama u Anglo-američkim sveučilištima, po kojemu je "Zapadna Civilizacija" nekakav unificirani i neprekidni tijek razvoja homogene civilizacije. To nije točno po ni jednoj društvenoj znanosti. Samu tezu guraju već neko vrijeme, počelo je sa "anti-jihadom" Sama Harrisa koji je naradao Islam, na to se nadovezao zionistički Shapiro koji je u tome vidio priliku da čudovišno-bolesno-netočnom kovanicom "Judeo-kršćanski" napadne Iran, a onda je da bi opravdao tako kretensko spajanje nespojivog fabricirao i povijest (Tek je 1965., na 2. vatikanskom koncilu službeno Kršćanstvo sa Nostra Aetate prestalo optuživati Židovstvo za deicizam, uz napomenu da su svjesni da su time "možda" pridonjeli onim nekim povijesnim tenzijama prema židovima), da bi sad to Peterson nastavio. Dakako, počelo je davno prije - ali ovaj novi val guraju Shapiro i Peterson.

US-EU povijest je veoma krvava, tvrditi drugačije je - krivo.

Uostalom - kad te obori teolog sa Oxforda, a pričaš o Bibliji - ne znam što reći.

https://twitter.com/maklelan/status/1486386959308099585

 

2. Peterson je postao popularan zbog C-16 zakona.

Opet, kao netko tko se time bavi, bez ustezanja mogu reći da je Peterson tom hajkom napravio više štete za trans-zajednicu nego ijedna osoba u povijesti, više nego Markićka u Hrvatskoj.

Peterson je toliko lagao o tom zakonu da je odvjetnička komora Kanade morala izdati demantij.

U biti kompletnog Woke pokreta ne bi bilo, tj. ne bi bilo trans grane tog pokreta, već bi vjerojatno ostalo na #MeToo.

To vidiš i po tome da su mete napada većinom ciljano baš feministice i trans (zbog #MeToo i C-16 ekspozicije), dok se specifično geyeve toliko ne napada.

Peterson je laprdao o nekakvom "prisilnom govoru" (compelled speech guglaj sam) iako je zakon samo specificirao da je i trans zajednica kao manjina obuhvaćena zakonom o govovru mržnje - isti zakon koji štiti žene, gayeve, pa i SVE MANJINE I MUŠKARCE - jer ako te netko na poslu omalovažava po spolnoj osnovi (npr. da te šef zove eunuhom ili gospođo) i tebe štiti taj zakon. No tran zajednica nije bila federalno spoemnuta (a jest savezno) pa su samo dodali i taj termin.

 

Znači - kad pričaš da nekoga treba ignorirati i pustiti da priča (nekakav nepotrebni blanket statement, jer sve treba pusiti da pričaju - osim onih koje treba oponirati - a meritum NIJE općeniti ideal slobode govora, već kako spriječiti loše pojave u društvu.) - to se ne odnosi baš na one koji svojim djelima šire teze koje tom istom društvu štete.

Surađuj malo sa trans zajednicom pa ih pitaj tko im je donio najviše štete.

Surađuj godinu dana sa afro-američkom zajednicom, pa ih pitaj što misle o tome da bijelci pričaj o "bojama" - fun fact - znaš zašto je Rogan ispalio ono da je Talijan? Jer po imigracijskom zakonu iz 1924. "boja" nije bila "nijansa" već prvi marker po kojem su filtrirali prvo najočitije koje nisu htjeli - sve više od Petersonovog "tan", a ni "bijela" nije bila "bijela" - Irci, Talijani i Slaveni NISU bili "bijeli."

Relativizacija krutih podjela je jedan od postulata neo-fašizma, ali drugi fun-fact - znaš kad je taj zakon promjenjen? Nije 1941. nije 1942., nije 1943., nije 1944., nije 1945. kad je osnovan UN sa svojom poveljom. Ne, taj zakon tj, kvote ovisno o "bijelosti" su promjenjen tek 1952. 

 

No ne da mi se više.

Rekao bih da je tvoja relativizacija "jer je Peterosn nebitan" - a nije jer je sjebao trans zajednicu i desetljeće pozitivnog napretka, upravo pokazuje više o tebi, jer me napadaš da onda JA donesem neka rješenja. Zašto? Nisam klimatolog.

Evo dao sam i ti stručne napomene zašto je Peterson opasan, pa onda ako ti se raspravlja - raspravljaj o tome, to je moj fah u kojem NISAM neškolovani fah idiot, ne vrijeđaj.

O klimi traži i čitaj sam.

 

Tvrdiš kao da verbalni nastup ne može rezultirati nečime što je neugodno, a Peterson je u svojoj 6-godišnjoj karijeri jednoručno uspio:

1. Sjebati cjelokupnu trans zajednicu

2. Podjarivati anti-vax diskurs zbog kojeg US ima najgore brojke na svijetu (ili je ovih milijun mrtvih imalo spontanu kreaciju ideje da je cjepivo štetno?)

3. Uskrsnuti nacističku retoriku da je "kulturalni boljševizam" - ili Petersonova moronska novotvorina "post-moderni neo-marksizam" (gdje je Žižek oprao pod s njime) - opet nekakva opasnost za "Zapadnu civilizaciju"

4. Relativizirati 400 godina rasističke povijeti US koja je do 2000ih imala i zakonska uporišta - kad je ukinut zadnji pravilnik o kvotama.

5. Podjarivati religijske fanatike tezama o "Bibliji kao osnovnoj istini".

 

Da ne pričamo samo o "neškolovanim fah idiotima" evo znanstveni podatak koliko obraćanje moćnije javne ličnosti u kojem kritizira/napada/ocrnjuje neku drugu ličnost ima kvanitificirajući efekt.

Ovo je graf koji pokazuje uvrede i prijetnje prije i nakon što je Carslon napao novinarku NY Timesa.

(Opet - ne govorim je li kritika Carsolna bila validna, već govorim o stvarnom efektu u društvu koji se može mjeriti i što je moj posao FFS.)

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
2 3 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice