Početkom lipnja blizu Zemlje prošao najveći neotkr

poruka: 40
|
čitano: 11.305
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Početkom lipnja blizu Zemlje prošao najveći neotkr".
8 godina
offline
Početkom lipnja blizu Zemlje prošao najveći neotkr

A da su ga otkrili - što bi se promijenilo? Nekoliko bi tisuća ljudi umrlo od straha ili bi počinili samoubojstvo, a ostali bi se u miru Božjem prpremali na smrt. 

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Početkom lipnja blizu Zemlje prošao najveći neotkr

mogao je navratit/naprozorit na kaf'cu. pih, asocijalna li kamena. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.6.2020 18:49 (Ajar).
Moj PC  
6 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Početkom lipnja blizu Zemlje prošao najveći neotkr

neka luđaci i dalje gruvaju milijarde dolara na besmisleno traženje života u našoj galaksiji umjesto da se brinu za svoju kuću, odn. planet.

odavno smo mogli imati raketni štit instaliran oko planeta i detektore koji pronalaze meteore, asteroide, itd.

 

jebo ih Mars, putovanja galaksijom i ostala sranja.

 

no, nema problema, naša planeta će se regenerirati za najviše milijun godina nakon kataklizme ali nas i ljudske rase biti neće..

samo naprijed genijalci.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
2 2 hvala 0
14 godina
offline
Početkom lipnja blizu Zemlje prošao najveći neotkr

Bitno da se Kinezi, Rusi i Ameri naoruzavaju do zuba i gledaju tko ce koga sjeb*t, a doslovno nam svaki dan moze biti posljednji... do sad se vec zajednickim snagama svih zemalja moglo doci do rjesenja obrane od ovakvih asteroida i daleko boljeg sustava nadzora! 

 
6 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Početkom lipnja blizu Zemlje prošao najveći ne
=XFX=PlayHard kaže...

Bitno da se Kinezi, Rusi i Ameri naoruzavaju do zuba i gledaju tko ce koga sjeb*t, a doslovno nam svaki dan moze biti posljednji... do sad se vec zajednickim snagama svih zemalja moglo doci do rjesenja obrane od ovakvih asteroida i daleko boljeg sustava nadzora! 

struka je upozoravala i na mogućnost pojave novih virusa koji bi mogli postati pandemija pa politiku nije bilo briga...politika se tek

opametila sada kad je bilo kasno...odjednom se u roku 60 minuta skupilo 8 milijardi eura za razvoj cjepiva ...tako će biti i sa kamenom nebeskim tek nakon udara će se ljudi valjda opametiti...sad je samo pitanje dali će mo dobro proći kao što smo ipak dobro prošli sa covid-19.

 

eto ipak je većina ljudi na zemlji svjesna postojanja virusa ali što se tiče nebeskog kamenja  i astronomije uopće tu ipak većina nema pojma...tko zna kakva bi se teorija zavjere onda pojavila

 

2000 milijardi $ godišnje za naoružanje...od toga na američane otpada 1/3

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.6.2020 22:06 (HCMAA).
16 godina
offline
Re: Početkom lipnja blizu Zemlje prošao najveći ne
Anđeo bez falinge kaže...

neka luđaci i dalje gruvaju milijarde dolara na besmisleno traženje života u našoj galaksiji umjesto da se brinu za svoju kuću, odn. planet.

odavno smo mogli imati raketni štit instaliran oko planeta i detektore koji pronalaze meteore, asteroide, itd.

 

jebo ih Mars, putovanja galaksijom i ostala sranja.

 

no, nema problema, naša planeta će se regenerirati za najviše milijun godina nakon kataklizme ali nas i ljudske rase biti neće..

samo naprijed genijalci.

a kaj mislis kak se dolazi do tehnologije za to kaj ti predlazes? simulatorima na kompjutorima?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Početkom lipnja blizu Zemlje prošao najveći neotkr

Pitanje bi li pomoglo da raznesemo asteroid. Mi mu ne možemo promijeniti smjer, ima preveliku količinu gibanja. Njegovi dijelovi bi nastavili prema nama, zasipali nas kao sačma, i to na širem području nego što bi djelovao u komadu. Možda je to ipak bolje jer je površina dijelova veća, pa više udara u čestice zraka i veći dio bi sagorio nego da je u kompaktnom komadu. Tako da vjerojatno ima smisla. Sad - kako to provjeriti eksperimentom? :)

Idi i radi nešto korisno!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Početkom lipnja blizu Zemlje prošao najveći ne
Pa imamo eksperiment, Bruce Willis je to odradio ;)

Salu na stranu, ovi sustavi ranog otkrivanja zbilja rano otkrivaju.
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Početkom lipnja blizu Zemlje prošao najveći neotkr

Teško da bi udar asteroida uništio ljudsku vrstu kao vrstu, ali bi sigurno uništio civilizaciju. Danas je cijeli svijet povezan, pa bi došlo do općeg umiranja od gladi. (Danas ljudi ne znaju ni kuhati, a kamoli skupljati ili uzgajati biljke). Na kraju bi se održale neke primitivne zajednice koje već jesu ili nisu izišle iz kamenog doba. One znaju kako se može preživjeti u prirodi, u divljini. (Kad gledam sve one emisije o "preperima" vidim da oni ni o čemu pojma nemaju, kao ni oni koji ih ocjenjuju.)

 
6 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Početkom lipnja blizu Zemlje prošao najveći ne
danen kaže...

Teško da bi udar asteroida uništio ljudsku vrstu kao vrstu, ali bi sigurno uništio civilizaciju. Danas je cijeli svijet povezan, pa bi došlo do općeg umiranja od gladi. (Danas ljudi ne znaju ni kuhati, a kamoli skupljati ili uzgajati biljke). Na kraju bi se održale neke primitivne zajednice koje već jesu ili nisu izišle iz kamenog doba. One znaju kako se može preživjeti u prirodi, u divljini. (Kad gledam sve one emisije o "preperima" vidim da oni ni o čemu pojma nemaju, kao ni oni koji ih ocjenjuju.)

 "Mi" danas. Ne vjerujem ni da su "oni" prije svi takoder znali. 

Preperi su posebni ljudi kao i oni ravnozemljasi. 

10 godina
neaktivan
offline
Početkom lipnja blizu Zemlje prošao najveći neotkr

Znaci oni koji prezive bi ovako?

https://m.imdb.com/title/tt2661044/

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Početkom lipnja blizu Zemlje prošao najveći ne
Lijepo da su nas obavijestili😬😁
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.6.2020 8:46 (Grozni66666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Početkom lipnja blizu Zemlje prošao najveći ne
Preperi su evolucijski iza onih amazonskih plemena.

A slazem se da je vecina ljudi danas nesposobna samostalno prezivjeti. Da se zatvore shopping centri, gotovi smo ;)

A unatoc napretku ocito smo jos uvijek daleko od sprjecavanja udara ovakvog objekta u Zemlju. A nazalost i od ranog upozorenja.
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Početkom lipnja blizu Zemlje prošao najveći ne
nixass kaže...
a kaj mislis kak se dolazi do tehnologije za to kaj ti predlazes? simulatorima na kompjutorima?

 

tolike godine bauljaju oko planeta, bili smo na Mesecu, put na Mars je već planiran i izvediv, a gdje si pročitao da je izvediva obrana od npr asteroida obujma jednoga kilometra.

postoji li nekakav nuklearni štit s desetak bojevih glava (ili kakav policajac presretač)  koji kruži oko našega planeta i čuva ju ?

 

ne postoji, a je li u planu to ne znaš ni ti a ne znam ni ja, možemo samo pretpostaviti.

do tada smo izloženi 100% bez mogućnosti bilo kakve obrane.

 

postoje samo svakih par godina "konferencije" koje organizira NASa a tu raspravljaju kako predvidjeti udar, evakuirati stanovništvo i eventualno kako "presresti" npr. asteroid, no sve je još uvijek u teoriji.

 

budalama je bitno tko će prvi zakucati zastavu na Marsu.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
7 godina
offline
Re: Početkom lipnja blizu Zemlje prošao najveći ne

@anđeo

E moj druže.... 😀

Sve to košta, i onaj tko daje pare taj gleda kako da ih oplodi a ne da ih hiti bespovratno....

Na svakom ratu, razaranju i obnovi su zarade enormno velike. Iraq i sl zone će još stotinama godina plaćati na razne načine ( krediti, koncesije, monopol stranih kompanija u telekomunikacijama, cestogradnji, prometu, obnovi gradova...) i to će plaćati onima koji su ih razorili...

Pa zamisli sreću kineza da nekaj satre Ameriku... Ili zamisli veselje amera da nekaj skrši kinu.... Kao prvo, satro si konkurenciju, a onda buš još dugoročno zarađivao na obnovi tog kontinenta...

A ako nas pogodi nekaj kaj bu skršilo planetu, onda je tak svima svejedno.... no mislim da im promaknu samo ovi manji asteroidi a da bi većeg valjda primjetili na vrijeme kada se još može nešto poduzeti...

Bubam laički, ali ako se taj asteroid raznese na dovoljnoj udaljenosti od zemlje, zar ta eksplozija nebi bitno promijenila smjer kretanja krhotina asteroida u odnosu na putanju dok je bio cijeli ?

6 godina
protjeran
offline
Re: Početkom lipnja blizu Zemlje prošao najveći ne
bunker kaže...


Bubam laički, ali ako se taj asteroid raznese na dovoljnoj udaljenosti od zemlje, zar ta eksplozija nebi bitno promijenila smjer kretanja krhotina asteroida u odnosu na putanju dok je bio cijeli ?

 pa onda nema više putanje ako je asteroid jednotonac mislio npr udariti u Zagreb gdje bi pobio sve stanovnike.

slažem se s tobom a isto tako laički mislim da je bolje raznijeti gromadu od 1000 kg na 100 kom od 10 kg.. pa da tih 100 kom. od 10 kg padnu malo po Sloveniji, Austriji, Mađarskoj, Srbiji, BiH.. manja šteta.

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
7 godina
offline
Re: Početkom lipnja blizu Zemlje prošao najveći ne

Pa da... Plus kaj bi vjerojatno svi ti mali komadići zgorili prolaskom kroz atmosferu.

Ja sam više mislio na varijantu dok je taj veći asteroid udaljen milionima km od zemlje. Ako je npr putanja tog asteroida drito prema našem planetu, zar nebi neka mega eksplozija bar za neki promil promijenila putanju i manjih i većih krhotina, pa bi taj promil na milionsku udaljenost od zemlje značio da bu te krhotine debelo zaobišle naš planet ??

15 godina
offline
Re: Početkom lipnja blizu Zemlje prošao najveći ne
Anđeo bez falinge kaže...
bunker kaže...


Bubam laički, ali ako se taj asteroid raznese na dovoljnoj udaljenosti od zemlje, zar ta eksplozija nebi bitno promijenila smjer kretanja krhotina asteroida u odnosu na putanju dok je bio cijeli ?

 pa onda nema više putanje ako je asteroid jednotonac mislio npr udariti u Zagreb gdje bi pobio sve stanovnike.

slažem se s tobom a isto tako laički mislim da je bolje raznijeti gromadu od 1000 kg na 100 kom od 10 kg.. pa da tih 100 kom. od 10 kg padnu malo po Sloveniji, Austriji, Mađarskoj, Srbiji, BiH.. manja šteta.

 

 da, jednog dana kad hr-starforce bude drmao svijetom ili barem nato-om.. do tad to procjenjuje npr uncelsam ili trumpek.. i gle sad matematike, ako asteroid ide na zg.. boli ga kiki, dok možda za ljubljanu žena nešto cimne, ako pak ide na kinu, rusiju, .. kubu? možda čak ne ide pa mu trumpek pomogne? tj zašto bi o tome brinula supersila koja to možda može (ako itko može).. tj brine svoje interese, naftu-ratove-trgovinu.. ne to hoće li neki kamenćić pobiti pola svijeta ili neke tamo afrikance, azijate..

-čak humanitarno ako gledamo, statistički.. ako ide na naš komadić države, tad je to manja šteta, tj ako ide u naseljenije dijelove bit će više mrtvih a nas max 4 milje.. pa ni po tom kriteriju nismo nešto bitno, više ih zabrine npr slonovi i zebre u rezervatu jer tamo idu na safari..

 

edit: .. a bunker ima 'spasonosnu' ideju. :)) koja ima samo par krucijalnih mana..

npr treba prvo primijetiti objekt, putanju.. što u ovom primjeru nije na vrijeme a kad prođe nije ni važno.

-pa kad recimo na vrijeme uočimo, tad osim pripreme rakete i svega (ok, za pola minute je spremno..) problem su npr proračuni, tj kad je nešto tako daleko tad je pitanje preciznog izračuna putanje, kao npr vremenska prognoza.. i tisuće faktora koji na to utječu, tj može se lako desiti da bi nas kao i ovaj promašio a da mi petljanjem napravimo suprotno tj katastrofu.. na stranu to što bez testova ne znamo kako bi se koji materijal-objekt ponašao, npr bomba raznese i nema ničeg, happyend.. no nešto mekše kao blato ostane netaknuto ili se ponovo sastavi i nastavi kao da se ništa nije desilo.. (zato imaju teoriju o skretanju vs raznošenju..) i tako do beskonačnih kombinacija, koje su lako izvedive u filmu-igri ili na papiru ali ne baš kad treba napraviti flashgordonovsku raketu i otići 'tamo daleko' par miliona kilometara.. nije to baš kao izlet za ekipu s gajbom pive. Da sad netko donese takvu odluku znaš kad bi raketa bila spremana + cijenu-resurse?

- a cijena.. pa vidi što kaže trumpek, znaš tko će tad to platiti? ne on nego mi-ostali.. jer on je šef i ako želiš zaštitu on želi zaradu tj da netko barem plati tu gajbu pive ako već on obavi posao..

- da bi na kraju opet došli na početak, tj da sad netko obavijesti javnost o asteroidu.. bi li mu ti povjerovao ako bi kao trumpek rekao daj mi par trilijardi dollara i ja ću otići tamo obaviti posao i bit ćete mi zahvalni do groba.. ono, neki ne vjeruju da je mjesec .. zašto bi za neku tamo nakupinu ničega za koju ne znamo ni gdje je ni postoji li ... tj što god smisliš, imam deseterostruke kontraargumente dok se na kraju od nečeg umrijeti mora, pa ako preživimo asteroid sutra dođe drugi, za par milijardi godina će nas pojsesti sunce itd.. tj nije fix loviti asteroide raketama po svemiru kao što kišobranom ne gađamo kapljice kiše, obrnuto.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.6.2020 17:30 (ihush).
16 godina
offline
Početkom lipnja blizu Zemlje prošao najveći neotkr

“padanje kamenja s neba fizički je nemoguće”

                                         Francuska akademija znanosti

 

Tako je Francuska akademija znanosti 1790. godine donijela dekret da ubuduće više neće razmatrati izvještaje o padanju kamenja s neba, jer je znanstvenoj zajednici potpuno jasna besmislenost takvih navoda.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.6.2020 21:03 (Nefil).
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Početkom lipnja blizu Zemlje prošao najveći ne

@ihush

Pak piješ huda vina... ? 😜

Daj malo pažljivije čitaj. Rekoh da im je ovaj promakao vjerojatno zbog malih dimenzija te da bi sigurnost uočavanja rasla proporcionalno sa veličinom objekta.

Mislim da se putanje već mogu vrlo precizno mapirati, no naravno, najmanja greška u jednadžbi ili nepredviđena okolnost i evo fulanja putanje za tisuće ili milione km ( ako npr računamo za tijela koja periodički prolaze blizu ). Vjerujem da današnjom tehnologijom možemo dosta daleko pratiti objekte koji bu dozujali tek za par mjeseci ili par godina.

Kada govorimo o kamenčini koja bi značila kraj naše planete, siguran sam da tada nitko nebu postavljao pitanje troškova uništenja te gromade jer opasnost istrebljenja jednako pogađa i bogate i siromašne u takvom scenariju.

Nemam neko veliko znanje o suvremenom nuklearnom oružju niti o raketama velikog dometa, no kako tu tehnologiju već dugo koristimo siguran sam da u par dana ili tjedana možemo sklepati i ispaliti mnoštvo takvih projektila...

A sklon sam i pretpostaviti da već danas postoje oružja ili tehnologije koje možda i nisu poznate široj javnosti...



5 godina
protjeran
offline
Početkom lipnja blizu Zemlje prošao najveći neotkr

Restart je svakako potreban ovoj planeti tako da pogodak asteroida nije zlo za samu planetu, jedino za nas. A i navodno nebi bilo nas da asteroid nije pogodio zemlju za vrijeme dinosaura, prema tome puno benefita može izrasti iz toga, možda neka još naprednija i inteligentnija vrsta koja neće biti opterećena HDZ-SDP, SAD-Kina igrama itd. Ako ćemo gledati koliko smo štete napravili ovoj planeti, prirode uništili, remetili balans sustava itd imamo sve karakteristike jednog računalnog virusa, a svi znamo što treba raditi kad se u večoj mjeri operativni sustav ošteti (clean install :D).

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Početkom lipnja blizu Zemlje prošao najveći ne
Riot kaže...

...A i navodno nebi bilo nas da asteroid nije pogodio zemlju za vrijeme dinosaura, prema tome puno benefita može izrasti iz toga, možda neka još naprednija i inteligentnija vrsta koja neće biti opterećena HDZ-SDP, SAD-Kina igrama itd. ...

 

 Misliš da bi dinosauri pljeskali svom nestanku jer se nakon njih pojavila civilizacija koja danas ima avione, mobitele i sl...? Pa opstanak je temeljni nagon !

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Početkom lipnja blizu Zemlje prošao najveći ne
Riot kaže...

 A i navodno nebi bilo nas da asteroid nije pogodio zemlju za vrijeme dinosaura, prema tome puno benefita može izrasti iz toga, možda neka još naprednija i inteligentnija vrsta ..cut

 to da "nas ne bi bilo" nije rekao nitko ozbiljan u znanstvenoj zajednici...

jedino što možda ne bi bilo slonova u zoo vrtu već bi gledali Brontosauruse od 15 tona a more biti da bi bili i ukusni za roštilj ili ...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Početkom lipnja blizu Zemlje prošao najveći ne
bunker kaže...

..

Kada govorimo o kamenčini koja bi značila kraj naše planete, siguran sam da tada nitko nebu postavljao pitanje troškova uništenja te gromade jer opasnost istrebljenja jednako pogađa i bogate i siromašne u takvom scenariju.
..

 -ok, može nam danas trumpek twitati..

(filmska atmosfera, ..)

-ide kamenčina, cijena 100 (nečega, možda trilijardi..). Platite ili vrtim palčevima? .. i plate ljudi npr preko računa UNa. Ode trumpek i sredi kameničnu.

--- ne nije the-end, ni Zemlje, ni filma (scenarija).. nego nastavak, idući kadar.

.. tu-tuuu (zvuk telefonskog zvona).. opet zove trumpek, twita.. ide kamečuga.. cijena 100 (khm-khm..) 120 nečeg.. ili s popustom na količinu, 75... i opet isti nastavak, ljudi plate, Zemlja je spašena + plaketa spasiocu i značka crvenog križa.

 

itd.

pa kao svaka sapunica, može beskonačno, tj dok je isplatvio.

-no postave se pitanja, npr koji kamen? postoji li? jel stvarno eliminiran ili nije.. ako nije ni postojao? Odnosno možda nas sutra zvekne?

-da, jednako zvekne bogate i siromašne.. no ako me već zvekne, radije sam bogat, tj biti siromašan nije prednost (ili nešto propuštam, ne vidim.. čitam alanfordovske postulate i ne vidim problem) :)

-što god se desi, bogati (tj onaj tko ima neke resurse) ima prednost vs onog tko to nema, pa će pod istim uvjetima statistički bogati ipak lakše preživjeti a to je i osnovno pravilo prirode-selekcije-prežiljvavanja pa tad sam radije frendić trumpeku i recimo bogat, nego siromašan kinez-indijac.. i to nema veze s bojom kože ili vjerom ili floskulama o etici i sl.

 

-nitko nebu .. što? i dalje smo u SF filmu pa troškovi ili važnije IZVEDIVOST nisu važni? ok, nevažno, 'ja plaćam' ti samo reci što trebaš i kao flashgordon odjuri na raketi .. spasi Zemlju (dok se u backu čuje legendarni queenov hit..). Može? Što trebaš, sendvič? majoneza? .. par flastera (i prezervativi, ako naleti neka zgodna marsovka.. oprezno, korona i sl.)..

 

-ok, sad već i djeca kuže da je ovo film-parodija.. no ti zvučiš ozbiljno? Misliš ono što pišeš? :) nije baš nešto..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.6.2020 12:35 (ihush).
7 godina
offline
Re: Početkom lipnja blizu Zemlje prošao najveći ne

@ihush

Aj dobar si, još nisi uveo "ručkić" napade.... ☺️

A gle, cijela tema je alanfordovska pa onda pratim nit....

No, kada bi u tvom hipotetskom slučaju, zaista se otkrila gromada koja može uništiti naš planet, te kada bi npr Ameri imali tehnologiju za raznijeti tu gromadu dok je još daleko, i tada npr tvoj hipotetski trumpek zatraži para za taj projekt ? Dobro, moguće, no zar misliš da bi u slučaju da ne dobije pare od drugih šeretski rekao e ko vas hebe, sada baš neću uništiti gromadu iako znam da je to i moj kraj a ne samo vaš kraj ?? Nebi, probao bi on uništiti tu gromadu svime kaj mu stoji na raspolaganju...
15 godina
offline
Re: Početkom lipnja blizu Zemlje prošao najveći ne

-trumpek? možeš mu dati proizvoljan broj trilijardi novčanica, on i dalje neće moći ništa, spasiti nas može FlashGordon i BruceW.. tj ekipe znanstvenika kao nrp NASA a tad resursi npr vrijeme nije nešto što možeš kupiti samo tako.. tj što je moguće? Možda početi s početka, otkriti na vrijeme (nedefinirano, nrp godina?) kamenčić? .. misliš da bi to trumpek s par dolara više u džepu riješio? Kako? Koliko novca mu treba u džepu da to riješi? Zatim, doći 'tamo daleko', na vrijeme, nečim (bomba, flaster ili polugom.. arhimedovom) obavimo kamenotesarske radove .. i vratimo se uz fanfare? To može trumpek?

-daje li jamstvo na izvršene radove? Postoji neka eu-komisija za žalbe ili sankcija?

-kažeš klincu da baci smeće, on kaže budem, .. ne baci i što tad? :) Što s twiterašom? Kako osigurati provjerljivost (kad već ne možemo izvodivost) projekta npr da kamenčić uopće postoji kad ovog nismo vidjeli do prolaska par dana kasnije?

 

-naivan si ili plosanat u razmišljanju, tj tisuće problema od kojih su barem polovica za sad nerješivi ti bi riješio npr novcem? ... eto, damo mu sav novac + IoU .. hoće ili može li nas spasiti? Ako može ok, ako ne može?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Početkom lipnja blizu Zemlje prošao najveći ne

Nemoj biti tako bukvalan. Pa iz aviona je jasno da pod "trumpek" nepodrazumijevam konkretnu osobu nego velesilu koja ima tehničke resurse i mogućnost ispaliti oružje kojim može razoriti kamenčinu dok je još daleko...

Naravno da bi Ameri desetorostruko napumpali troškove i pokušali dio toga iskamčiti i od drugih država, no zasigurno nebi odustali od lansiranja kojeg mogu izvesti zbog toga jer je odziv investitora bio loš...

Ja i ti smo laici u tome, no ima ovdje i cijenjenih znanstvenika koji bi mogli mjerodavnije od nas reći koliko vremenski ili kilometarski možemo pratiti pitanje gromada, te kaj bi bilo da ih se zgodi tisućama kilotona nečega...

Uspijevamo poslati sonde i Rovere na druge planete, možemo ih i spustiti sigurno na te planete, i onda te sonde i Roveri čak i prikupljaju nekakve informacije i šalju ih na zemlju... U usporedbi sa time , pogoditi kamenčinu veličine Zagreba mi se čak čini tehnički manje zahtjevno...

Jesi ti gledao film most, koliko je jadnom čovjeku trebalo da ga izgradi, a koliko da ga sruši.... ? Gradile ga firme godinama, a srušila ga dva partizana sa par kg eksploziva u par minuta.... 😜

15 godina
offline
Re: Početkom lipnja blizu Zemlje prošao najveći ne
bunker kaže...
..

Uspijevamo poslati sonde i Rovere na druge planete, možemo ih i spustiti sigurno na te planete, i onda te sonde i Roveri čak i prikupljaju nekakve informacije i šalju ih na zemlju... U usporedbi sa time , pogoditi kamenčinu veličine Zagreba mi se čak čini tehnički manje zahtjevno...

Jesi ti gledao film most, koliko je jadnom čovjeku trebalo da ga izgradi, a koliko da ga sruši.... ? Gradile ga firme godinama, a srušila ga dva partizana sa par kg eksploziva u par minuta.... 😜

 -super, sad imamo sve i kad naiđe kamičak ti ćeš to riješiti (lako je pogoditi kamičak veličine ZGa..) :)) .. pa ima jedan mali problem, npr prije nešto stoljeća je problem bio pogoditi kontinent (zato imamo indijance jer su mislili da su indijci..)  tj u to doba navigati npr tihim oecanom je bilo teško i ponekad je brod promašio otok, veličine ZGa.. pa sad to pomnoži kozmičkom skalom u milijunima, možda ti tad postane jasnije u čemu je problem osim što nemamo takav brod-letjelicu, resurse itd i trenutno tapkamo u mraku ne znajući gdje je taj kamičak. Lako ga je naći na Zemlji koja je ipak ograničena (fizički) dok u 3d svemiru kako povećavaš radijus tako višestruko povećavaš volumen prostora u kojem je taj kamičak, no u plosnatom razmišljanju to ne možeš koprehendati, kao ribica u akvariju koja misli na ocean...

 

-film? Nisu to neka dva pratizana, nego kalibar boško-prle, mirko&slavko i parzitanska eskadrila, nešto ko rambo al jače, .. no to je film i tad ja mogu jednom rukom pobijediti npr alena s kojim se u nekoliko epizoda muči wiverica dok picard sve rješava u 40minuta osim par epizoda-nastavaka kad mu je potrebno više vremena. Kako ti nježno priopćiti.. RL nije film pa tako ni rješenja nisu filmska, odnosno, Felix je iskočio s ruba svemira i pao-preživio.. dok to zekoslav radi rutinski (iskoči iz aviona u sekundi prije pada.. lako je to).

 

-pakiram sendivče i prezervative ili samo ono nužno? :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Početkom lipnja blizu Zemlje prošao najveći ne

Pa kaj će ti prezervativi i sendviči u trenucima biti ili ne biti ... ?? Nebi se tad nahasal raznih delicija i nasexal bez ikakvih ograničenja ?... 😀

Glede filmova, sjećam se filmova o Jamesu Bondu kak je imao nekakve leteće aute i komunicirao je nekakvim mini spravicama.... E pa druže, par desetljeća kasnije dronovi i mobiteli su realnost koja se više i nesmatra nečim extra naprednim....

Kamenčinu za koju uočimo da bu na svojoj putanji za par mjeseci pogodila zemlju ili prošla opasno blizu, nevjerujem da bi bilo tehnički problem pogoditi najjačim kaj imamo u repertoaru velesila... Pritom se čak nemora razmišljati o sigurnom spuštanju, povratku, extra preciznosti....

15 godina
offline
Re: Početkom lipnja blizu Zemlje prošao najveći ne
bunker kaže...

Pa kaj će ti prezervativi i sendviči u trenucima biti ili ne biti ... ..

- ne za mene nego za tebe (aka flashgordona koji će opet spasiti Zemlju, jer to je tak, filmski lako..) pa sendvić da ne ogladniš a prezervativ više simbolički, jer si frajer..

- i dalje ti nije jasno koji su tehnički problemi? Prije 50 godina su došli do mjeseca, sad smo već u delta-kvadrantu? -nismo .. a muskova raketa za mars je jednosmjerna, pa sretan put :) osjetit će se nedostatak na Zemlji i forumu.. al štaš, netko mora pa bolje ti nego ja, dok trumpek neće.

 

-kamenčić koji je prošao je prošlost.. treba ga vidjeti na vrijeme da bi ga sprijećio u dinosaur-2 epizodi .. a naravno, ti bi ga pogodio iz prve, vilijamtel+robin su ti rod..

-no što ako ga npr promašiš? Što gađaš ako ga ne vidiš na vrijeme? .. a ako nisi znao, većina tih objektića ide malo većim brzinama, cca 14kms pa osim tebe i flasha nema puno ljudskih primjeraka koji na ćoravo mogu pogoditi muhu u uho na drugom kraju kontinenta.. a to je tek nalik onom što bi takva raketica trebala napraviti.. tj veći problem je gorivo-udaljenost koju mora preći (osim ako računaš da će nam kamenćić doći pa je udaljenost = nula.. no tad je nepotrebna raketa.. kvaka-22)..

itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.6.2020 17:41 (ihush).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice