Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

poruka: 162
|
čitano: 33.812
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve".
16 godina
moderator
online
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
O_O_O kaže...


4 usb c kabela za oko 5 eura. (ponuda na ograniceno vrijeme). Po kabelu je 1.25 eura i stigne za par dana. Da, vecina se stvari proizvodi u Kini, ali se stvari koji prodaju u EU moraju (vecinom) imati odredjene sigurnosne standarde. Plus ne moram cekati 2+ mjeseca iz Kine.

Ne znam sto se vi ljudi zamarate sa Kinom i glupostima.

Kolko je poštarina za slanje u Hrvatsku?

11 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na

4 usb c kabela za oko 5 eura. (ponuda na ograniceno vrijeme). Po kabelu je 1.25 eura i stigne za par dana. Da, vecina se stvari proizvodi u Kini, ali se stvari koji prodaju u EU moraju (vecinom) imati odredjene sigurnosne standarde. Plus ne moram cekati 2+ mjeseca iz Kine.

Ne znam sto se vi ljudi zamarate sa Kinom i glupostima.

 

 

Mister Pametnjakovic , nis od toga jer mi ne salju u Hrvatsku kao i tonu ostalih stvari pogotovo koje su na akcijama ili ako salju je postarina brutalna. Ali glavno da se mi zamaramo.

 

This item cannot be shipped to your selected delivery location. Please choose a different delivery location.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.8.2020 18:05 (azzie).
15 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Ako se ne varam Amazon.de i Amazon.it vise ne salju elektroniku u HR.
16 godina
online
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Mitch kaže...

Ovakvo nesto moze donijet samo netko tko se ne razumije u makroekonomiju, pa cak ni najosnovniji model IS-LM-FX. Maric je razocarenje nakon razocarenja. Ovakvo nesto ne bih ocekivao ni od Radnicke fronte.

 

 

Ovo su donijeli na razini EU baš zato što se razumiju u ekonomiju. To s Marićem ima veze koliko i sa mnom.

Ideja i je drastično smanjiti.

15 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Old Iggy kaže...
Mitch kaže...

Ovakvo nesto moze donijet samo netko tko se ne razumije u makroekonomiju, pa cak ni najosnovniji model IS-LM-FX. Maric je razocarenje nakon razocarenja. Ovakvo nesto ne bih ocekivao ni od Radnicke fronte.

 

 

Ovo su donijeli na razini EU baš zato što se razumiju u ekonomiju. To s Marićem ima veze koliko i sa mnom.

Ideja i je drastično smanjiti.

 Jos gore. Najbolje i da negativne kamate udu u HR kao sto su u EU.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Old Iggy kaže...
Mitch kaže...

Ovakvo nesto moze donijet samo netko tko se ne razumije u makroekonomiju, pa cak ni najosnovniji model IS-LM-FX. Maric je razocarenje nakon razocarenja. Ovakvo nesto ne bih ocekivao ni od Radnicke fronte.

 

 

Ovo su donijeli na razini EU baš zato što se razumiju u ekonomiju. To s Marićem ima veze koliko i sa mnom.

Ideja i je drastično smanjiti.

 Drasticno smanjit uvoz iz Kine?

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
15 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Nadam se da je Old Iggy sarkastican kad kaze ovo bas zato sto se razumiju u ekonomiju.

Rijetko tko je konstantno u krivu kao sto je Christine Lagarde. Puca adrenalin u mrtvog konja i opet dobi negativne kamate. Zenski klaun
16 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Mitch kaže...
Ako se ne varam Amazon.de i Amazon.it vise ne salju elektroniku u HR.

 

Šalju ali malo toga. Doista mi nije jasna logika kod nekih stvari ali koliko sam skužio nešto ovisi i o tome da li to šalje Amazon ili sama trgovina. Nego što bi sa onom glasinom da bi HP u svom novom centru preuzeo posao dostave Amazona za Ex-YU?

Democracy is not for the people
15 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
JudgeDredd kaže...
Mitch kaže...
Ako se ne varam Amazon.de i Amazon.it vise ne salju elektroniku u HR.

 

Šalju ali malo toga. Doista mi nije jasna logika kod nekih stvari ali koliko sam skužio nešto ovisi i o tome da li to šalje Amazon ili sama trgovina. Nego što bi sa onom glasinom da bi HP u svom novom centru preuzeo posao dostave Amazona za Ex-YU?

 Mozda je i do COVIDa ili jednostavno im je to doslo kao dobra okolnost. Vidim da i dosta njemackih siteova vise ne salje u HR...

3 godine
neaktivan
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Jest kad na nešto plaćaš carinu imaju ti troškovi + plaćaš PDV na vrijednost
15 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
CyberDemonVZ kaže...
* * *

Pa sad na carini paketi stoje po tjedan-dva kad trebaju samo proći.

Što će biti kad će ih trebati obraditi nekoliko milijuna mjesečno? :D

Neće ih biti milijun mjesečno jer te "sitne" pakete po tim suludim cijenama neće nitko kupiti. 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Ista stvar. Zadnja 3 paketami došla nakon 90 do 95dana već bio otvorio dispute
16 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na

Ljudi iz porezne ne misle, oni znaju da ne znaju.

11 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Keso kaže...

Krivi su glasači na izborima koji su glasali za ekipu "nabavljača aviona". Na donjem dijelu trupa piše "Upozorenje, otpadaju dijelovi. Made 1952.". Ali narod baš to želi i potvrđuje na svakim izborima!

Ne, ne i ne. Krivi su lijenčine i inertne hrvatine koji ne izlaze na izbore, a najviše kukaju kako se ne može ništa promijeniti. Na ovogodišnjim izborima je zajedno sa dijasporom glasalo 1.736.065 (46,90%) birača, a na izbore nije izašlo 1.965.859 (53,10%) birača.

16 godina
moderator
online
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
neznam123456 kaže...
Keso kaže...

Krivi su glasači na izborima koji su glasali za ekipu "nabavljača aviona". Na donjem dijelu trupa piše "Upozorenje, otpadaju dijelovi. Made 1952.". Ali narod baš to želi i potvrđuje na svakim izborima!

Ne, ne i ne. Krivi su lijenčine i inertne hrvatine koji ne izlaze na izbore, a najviše kukaju kako se ne može ništa promijeniti. Na ovogodišnjim izborima je zajedno sa dijasporom glasalo 1.736.065 (46,90%) birača, a na izbore nije izašlo 1.965.859 (53,10%) birača.

LOL kao da se imalo za koga glasati, realno gledano. Samo se dobije drugi "okus" iste partije.

9 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
mbaksa kaže...
neznam123456 kaže...
Keso kaže...

Krivi su glasači na izborima koji su glasali za ekipu "nabavljača aviona". Na donjem dijelu trupa piše "Upozorenje, otpadaju dijelovi. Made 1952.". Ali narod baš to želi i potvrđuje na svakim izborima!

Ne, ne i ne. Krivi su lijenčine i inertne hrvatine koji ne izlaze na izbore, a najviše kukaju kako se ne može ništa promijeniti. Na ovogodišnjim izborima je zajedno sa dijasporom glasalo 1.736.065 (46,90%) birača, a na izbore nije izašlo 1.965.859 (53,10%) birača.

LOL kao da se imalo za koga glasati, realno gledano. Samo se dobije drugi "okus" iste partije.

 Neglasanje je glas za partiju. Sto se tice stranki, sto fali Pametno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.8.2020 22:55 (pravi_covijek).
6 godina
offline
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

Sam ja dobro shvatio, uskoro nam se neće isplatiti kupovati stvari iz Kine i plus Amazon i ono malo elektronike što je slao u HR više ne šalje, dakle užas?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
pravi_covijek kaže...
Neglasanje je glas za partiju. Sto se tice stranki, sto fali Pametno.

Fali joj potencijalnih birača. Radiš grešku u tome što misliš da bi svi oni koji nisu izašli glasali za tu stranku. A ako ne glasaju, odnosno ako dobar dio njih ne glasa baš za tu stranku, onda su praktički badava izlazili na izbore. Demokracija je možda idealan izborni sustav na papiru, no u stvarnosti je tek najmanje loš i zapravo je pogrešan naziv za taj sustav u uvjetima gdje praktički imaš duopol - jer u takvim uvjetima definitivno ne vlada narod, nego jedna od dvije najjače stranke.

 

Pazi stvar. Jesu li ikad ikoji dosad izabrani političari ispunili imalo značajniji dio obećanja? Nisu. Zašto? Zato jer, ako će u predizbornoj kampanji govoriti istinu, neće doći na vlast. To onda znači da političari doslovce moraju lagati o tome što će napraviti ako osvoje vlast. A naša država postoji već dovoljno dugo da su građani (glasači) naučili da političari lažu, da ne ispunjavaju obećano, da koju god od stranki partije odaberu bit će skoro pa isto, samo što će se ideološki vlast malo nagnuti u lijevu ili desnu stranu. Politika je cirkus.

 

love2ml86 kaže...

Sam ja dobro shvatio, uskoro nam se neće isplatiti kupovati stvari iz Kine i plus Amazon i ono malo elektronike što je slao u HR više ne šalje, dakle užas?

Dobro si shvatio. Bitno da se ukinulo onih 4,5 kune za mali paket pa su se na tome osvajali politički poeni. I na deklarativnom sređivanju tržišta na razini EU, do čega nije došlo. Znači, ta dobra obećana stvar nije ispunjena, a ona loša "obećana" stvar o naplaćivanju PDV-a na sve pakete iz inozemstva je ispunjena.

16 godina
offline
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

Ekonomski rat amerike i EU protiv Kine u kojega smo uvuceni ce kao i svaki rat najvise pogoditi obicne ljude ali na kraju ce se te mjere odbiti o glavu i cijelom drustvu. Tu se ne radi o "maskicama za mobitele" i raznim "sitnicama" kako to neki shvacaju. Kada se u "zemlji znanja" u kojoj se u osnovne skole uvodi nastava gdje se proucavaju mikrokontroleri (a mikrokontroler koji na Aliexpress-u kosta $1.38 (dollar i trideset osam) u nasim ducanima kosta 209 (dvijesto i devet) kn) i kada bi svaki osnovnoskolac trebao imati punu kutiju takvih mikrokontrolera i raznih senzora a ne da se mora bojati da li ce nesta pogresno spojiti pa napraviti stetu od par 100 kn - to je situacija u kojoj je poticanje najvaznijih tehnoloskih grana o kojima ovisi buducnost drzave samo deklarativno a u stvarnosti su ljudima resursi koji su im potrebni za usvajanje znanja nedostupni.

 

Cinjenica je da je Kina sa svojom elektronickom industrijom prestigla i americke i europske i japanske istrazivacke centre i da su ne samo u stanju proizvesti uredjaje koji po karakteristikama daleko nadmasuju sve sta su proizveli drugi nego i k tome ne nabijaju cijene. I sada, s obzirom da Europa ne zna proizvesti bolje uredjaje, oni pokusavaju sprijeciti ljudi da kupe kineske i prisiliti ih da po dvadeseterostrukoj cijeni kupuju inferiornije uredjaje.

 

U Shenzhenu koji je osamdesetih za kineske pojmove bio selo od 30 hiljada stanovnika a sada je grad velicine 3 Hrvatske je koncentrirana sva elektronicka industrija i oni vec sad proizvode elektronicke komponente i sklopove koji su u ostatku Svijeta bili najavljivani da ce se proizvesti za 5 do 10 godina. I osim toga sve to prodaju po cijenama uz koje su ti proizvodi pristupacni obicnim ljudima i ne cuvaju specifikacije elektronickih komponenti u tajnosti pa da uredjaje na osnovu njih mogu proizvoditi samo 2-3 tvornice i prodavati ih po 100 puta vecim cijenama od stvarnih, nego je koristenje tih komponenti dostupno svima. Primjer su ESP8266 i ESP32 koji kostaju samo $par a da su ih proizveli na zapadu bi se prodavali po $50.

 

Ako je utvrdjeno da postoje nekakve pronevjere onda neka ih onemoguce ali ne na nacin da uvode zakone zbog kojih bi prozvodi ljudima postali nedostupni. Medjutim oni zele onemoguciti nesta drugo - oni zele ljudima onemoguciti kupovinu najsuvremenijih elektronickih proizvoda koji su proizvedeni u Kini i ostaviti im mogucnost da kupuju zastarjele proizvode i to uz visestruko vece cijene nego je cijena najsuvremenijih proizvoda. Sta napraviti ako recimo Hrvatska u Virovitici proizvodi secer koji smanjuje njihov profit? Pa staviti kvote tako da se dvije od tri tvornice zatvore, radnici da zavrse na ulici a Hrvatska neka secer uvozi. Sta napraviti ako Kinezi imaju kvalitetnije elektronicke proizvode kakve oni ne mogu proizvesti i jos k tome na nabijaju cijene koje bi bile 50 do 100 puta vece od realnih? Pa treba okupiti strucnjake koji ce donijeti niz mjera koje ce ljudima onemoguciti da te proizvode i kupe.

Chupo
 
7 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Chupo kaže...

 

Cinjenica je da je Kina sa svojom elektronickom industrijom prestigla i americke i europske i japanske istrazivacke centre

Toga me i je strah, da će imati dominaciju, i ne samo mene, očito je to strah i zapad.. iako, uskoro će Kini s obzirom na rast standarda broj stanovnika postati po meni problem, jer se proizvodnja više neće isplatiti stranim firmama, koje koliko vidim sve više proizvodnju sele i azijske tigrove kao i Indiju. To radi čak i Foxconn..

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2020 0:46 (love2ml86).
16 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
love2ml86 kaže...
Toga me i je strah, da će imati dominaciju, i ne samo mene, očito je to strah i zapad.. iako, uskoro će Kini s obzirom na rast standarda broj stanovnika postati po meni problem, jer se proizvodnja više neće isplatiti stranim firmama, koje koliko vidim sve više proizvodnju sele i azijske tigrove kao i Indiju. To radi čak i Foxconn..

 

Takvim mjerama kinesku expanziju jos samo ubrzavaju. Nakon sta su TSMC-u koji prednjaci u proizvodnji processora i integriranih krugova pomocu najnovijih 7, 6 i 5 nm proizvodnih processa zabranili primati narudzbe od kineskih tvornica, Kina je ogromna novcana sredstva usmjerila u razvoj vlastite tehnologije za proizvodnju cipova a neki dan je objavljena i vijest da je oko 100 TSMC-ovih zaposlenika (a to su vjerojatno razvojni inzenjeri) otislo raditi u kineske pogone.

 

Ako se tome pribroji i to da ce zbog mjera dostupnost resursa koji su ucenicima i hobistima potrebni da bi s tehnologijom uopce drzali korak (a kamoli da bi se stvorili uvjeti za napredak koji bi omogucio razvoj novih tehnologija) biti znacajno manja - posljedica je da ce nesrazmjer biti jos veci.

 

S druge strane, tehnoloski artikli u ducanima u kojima se mogu kupiti po dvadeseterostrukim cijenama i dalje ce biti kineski.

 

U "zemlji znanja" bi artikli koji su neophodni za tehnoloski napredak trebali biti jos i subvencionirani pa da ih ucenici i studenti mogu imati pune ladice a ne da se za jedan kupljeni artikl mora nekome kupiti jos 20 i vise takvih. Zarada koja se na tehnoloskim artiklima postize putem preprodaje po visestrukim cijenama bila bi neznatna cak i u slucaju da su te cijene na stotine puna vece od nabavne cijene jer se od mikrokontrolera i processora koji kostaju par 100 ili par 1000 kn mogu napraviti uredjaji koji kostaju i par miliona kn ali je problem da se do znanja koje omogucava izradu takvih konacnih proizvoda moze doci jedino ako su resursi dostupni svima i u velikim kolicinama. Davno su prosla vremena kad je mikrokontroler kostao 50 ili 100 DM a mogao se je isprogramirati samo jedanput pa je trebalo dobro razmisliti prije stiskanja tipke za flash - danas mikrokontroleri kostaju 50 lipa ili par kn a mogu se programirati puno puta ali ako ce ucenici do tih mikrokontrolera moci doci jedino po cijeni od preko 200 kn onda se postupak vraca na devedesete s tom razlikom da su se ucenici onda bojali stisnuti tipku za programiranje a sad ce se bojati stisnuti prekidac za napajanje jer bi, ako su nesta pogresno spojili, steta mogla umjesto 10 - 20 kn biti 500 ili 1000 kn.

Chupo
16 godina
online
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Mitch kaže...
Nadam se da je Old Iggy sarkastican kad kaze ovo bas zato sto se razumiju u ekonomiju.

Ni najmanje.

Smanjit će se takav uvoz, Kinezi će se morati reorganizirati (skladišta u EU, bitno veća kontrola robe, plaćeni porezi itd.), smanjit će se utjecaj Kine na cijenu robe (sufinanciranje itd.).

7 godina
protjeran
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
azzie kaže...

4 usb c kabela za oko 5 eura. (ponuda na ograniceno vrijeme). Po kabelu je 1.25 eura i stigne za par dana. Da, vecina se stvari proizvodi u Kini, ali se stvari koji prodaju u EU moraju (vecinom) imati odredjene sigurnosne standarde. Plus ne moram cekati 2+ mjeseca iz Kine.

Ne znam sto se vi ljudi zamarate sa Kinom i glupostima.

 

 

Mister Pametnjakovic , nis od toga jer mi ne salju u Hrvatsku kao i tonu ostalih stvari pogotovo koje su na akcijama ili ako salju je postarina brutalna. Ali glavno da se mi zamaramo.

 

This item cannot be shipped to your selected delivery location. Please choose a different delivery location.

 Onda zivis u krivoj zemlji.

6 godina
offline
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

Sve to meni miriši na pripremu terena za ulijetanje Amazona na naša tržišta. 

 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
yoceep kaže...

Sve to meni miriši na pripremu terena za ulijetanje Amazona na naša tržišta. 

Pa Amazon je odavno u EU.

9 godina
odjavljen
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Koji si trajer "onda živiš u krivoj zemlji".

Ako je ovo hrvatski forum, onda valjda pričamo o hrvatskoj i dostavi u istu.

To kaj si ti negdje vani i amazon dostavlja kod tebe, to zadrži za sebe.
16 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
kbenzema kaže...
Koji si trajer "onda živiš u krivoj zemlji".

Ako je ovo hrvatski forum, onda valjda pričamo o hrvatskoj i dostavi u istu.

To kaj si ti negdje vani i amazon dostavlja kod tebe, to zadrži za sebe.

amazon dostavlja u hrvatsku

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
love2ml86 kaže...
Chupo kaže...

 

Cinjenica je da je Kina sa svojom elektronickom industrijom prestigla i americke i europske i japanske istrazivacke centre

Toga me i je strah, da će imati dominaciju, i ne samo mene, očito je to strah i zapad.. iako, uskoro će Kini s obzirom na rast standarda broj stanovnika postati po meni problem, jer se proizvodnja više neće isplatiti stranim firmama, koje koliko vidim sve više proizvodnju sele i azijske tigrove kao i Indiju. To radi čak i Foxconn..

 Jadan,naivan,tupav narod. Idi se boj negdje u neku rupu,nemoj to dijeliti po internetu. Sto te nije strah da ce Hrvatska dominirati?

Old Iggy kaže...
yoceep kaže...

Sve to meni miriši na pripremu terena za ulijetanje Amazona na naša tržišta. 

Pa Amazon je odavno u EU.

  Yes,but actually no. Haha

11 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
O_O_O kaže...
azzie kaže...

4 usb c kabela za oko 5 eura. (ponuda na ograniceno vrijeme). Po kabelu je 1.25 eura i stigne za par dana. Da, vecina se stvari proizvodi u Kini, ali se stvari koji prodaju u EU moraju (vecinom) imati odredjene sigurnosne standarde. Plus ne moram cekati 2+ mjeseca iz Kine.

Ne znam sto se vi ljudi zamarate sa Kinom i glupostima.

 

 

Mister Pametnjakovic , nis od toga jer mi ne salju u Hrvatsku kao i tonu ostalih stvari pogotovo koje su na akcijama ili ako salju je postarina brutalna. Ali glavno da se mi zamaramo.

 

This item cannot be shipped to your selected delivery location. Please choose a different delivery location.

 Onda zivis u krivoj zemlji

 

 Odi ti majstore na neki njemacki forum pa se tamo hvali kako su ti USB kablovi jeftini a nas domovini pusti da kukamo jer nas EU ne šljivi 5% posto i sada su nam jos kineze "zabranili" radi njihove bolesne politike.

 

EDIT - AMAZON ne dostavlja vise od 70 posto stvari u HRV i ako dostavlja postarina je 2-3 puta veca nego ostalim zemljama.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2020 11:58 (azzie).
7 godina
protjeran
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
kbenzema kaže...
Koji si trajer "onda živiš u krivoj zemlji".

Ako je ovo hrvatski forum, onda valjda pričamo o hrvatskoj i dostavi u istu.

To kaj si ti negdje vani i amazon dostavlja kod tebe, to zadrži za sebe.

 Kad cjepidlace ljudi dao sam jedan primjer koji ne dostavlja u Hr, ali imas drugih jednako jeftinih kabela koji mogu biti dostavljeni. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice