Od početka godine nova pravila za civilne dronove

poruka: 20
|
čitano: 7.248
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Od početka godine nova pravila za civilne dronove ".
5 godina
offline
Od početka godine nova pravila za civilne dronove

Kako je ova EU glupa. Cuj 250 g a dji napravio dron od 249g. E BiH je puno pametnija pa je granica za registraciju 248g. Nece nama dji dohakati.... ;)

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Od početka godine nova pravila za civilne dronove

draga djeco,

danas ćemo ponovo učiti kako se razmnaža birokracija. dakle, imamo te kancelarijske štakore raštrkane po čitavoj EU pa i šire, koji su toliko opsjednuti reguliranjem regulacije reguliranja da je malo, ovoliko, falilo da im ispod radara prođu dronovi. "pa to smo već izregulirali!", poviče briselski birokrat, "dajte nam nešto novo!" i tu je rvacka nesebično, zadojena iskustvom od stoljeća sedmoga, za pomoć spremno, priskočila u pomoć. "idemo im nametnuti još registracije i ispite! i dronarinu, uz crkvenu polovinu, ako ne i više.". rattus bruxellica se na to raspameti od sreće: "kako smo to mogli zaboraviti?! vi ste pravi RNA mesindžeri! bez vas bismo možda mogli i ne raditi ništa kao i inače a dobivati enormne plaće! fala ti rvacka! napokon se možemo razmnažati do nemile bezvolje!" nije, doduše, isti8na (ignore words with numbers) da rvacka tu ima ikakve zasluge (jer mi sam poslušno provodimo ono što pametniji od nas smisle) no šalterska štakorija je svugdje jednaka, od istog pretka (pogledajte joj samo genom! samo različitim faterinjim jezikom laprdaju! sve je ostalo - ostalo, od davnina.) njeni "spajkovi" zadiru svuda. probijaju stanične opne i ubacuju svoje uredbe, naputke i propise. nema cjepiva i kad će, ne zna se. nema imuniteta. nema od mantinele. nema cepanja.

i tako, djeco, ako ste zabunom dobili ili nedajbože (apage!) kupili dronče, sad ćete prvo na tehnički i registraciju, pa osigiranje, pa ispit, pa prva pomoć i zaštita, pa druga pomoć i podmazivanje službenika, pa humanitarna pomoć, pa državni ispit, pa 250 krajcara biljega na svaki od 7 primjeraka, šalter dva, soba stojedan, četvrti kat, pa porez i trošarina na dronove s do 46 propelera, pa ograničenje visine i daljine leta pa dozvola za svaki let (koja se podiže na šalteru 5 u roku od 120 dana od datuma podnošenja zahtjeva nadležnom referentu u urudžbeni, može i osobno, uz obavezno prilaganje javnobilježnički ovjerene preslike domovnice, državnice, rod(n)ice, brojice i padežice, izvoda iz matične knjige pilota dronova, uplatnice u peti mirovinski stup i dokaza da ste cijepljeni protiv potresa, kovida, poplave i dronhitisa (ne starijeg od 26,5 sati). 

svi koji unatoč tome još uvijek žele mupravljati dronom, obavezni su podrignuti se psihijatrijskom vještačenju.

zapamtite, djeco, ništa osim birokracije nije važno. zahvaljujući njoj, stohastiku je napokon zamijenio determinizam, renesansa i crkva.

a sad svi van tražiti protestom uvođenje dodatnih poreza, ispita i registracije  na grafičke kartice koje troše više od 60 W, imaju više od jednog propelera, više od 1 GB memorije i sabirnicu propusniju od 16 bita. da, ovo će biti na kontrolnom. sve ostalo će tek doći na red. daleko je kraj školske godine.

 

 

p.s. "tiš men letit dronjom bez regstracije, a? dršga! koljenom na vrat! sputaj to i pendreči! nek se viđe da će i nas mati eu-om zvati!"

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 14:22 (Ajar).
Moj PC  
9 7 hvala 1
13 godina
offline
Od početka godine nova pravila za civilne dronove

Cekam da uvedu vozacki i registraciju+osiguranje  za bicikle ,cudi me da jos nikom nije palo na pamet....

To Each His Own.
Moj PC  
3 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Od početka godine nova pravila za civilne dron
lmutak kaže...

Cekam da uvedu vozacki i registraciju+osiguranje  za bicikle ,cudi me da jos nikom nije palo na pamet....

 pa cuj, ako padnes sa bike-a i slomijes se murija ti moze napisati kaznu... tako da... brave new world....

NULL!=NULL
14 godina
offline
Re: Od početka godine nova pravila za civilne dron
Posmatrač kaže...

Kako je ova EU glupa. Cuj 250 g a dji napravio dron od 249g. E BiH je puno pametnija pa je granica za registraciju 248g. Nece nama dji dohakati.... ;)

Sad će oni napravit reviziju od 247 grama. Već postoji verzija za Japan od 199g jer je tamo regulativa od 200g. A možeš i sam odrezati komadić plastike i olakšat ga za tih par grama. 

12 godina
offline
Od početka godine nova pravila za civilne dronove

Ovo je sad bila prilika da se svi podaci koje ljudi traže napišu na jednom mjestu, šteta što se to nije dogodilo...

Što znače kategorije A1 do A3? Za nekoliko poznatih dronova napisati koja su kategorija.

Što je sa snimanjem sa dronom?

Dal se smije snimati ako se neće objaviti?

Koje su kazne?

Dal je do sad bilo primjera kažnjavanja?

Gdje i kako se polaže ispit? Kako izgleda, bar primjeri nekih pitanja?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 14:28 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Od početka godine nova pravila za civilne dron
CyberDemonVZ kaže...

Ovo je sad bila prilika da se svi podaci koje ljudi traže napišu na jednom mjestu, šteta što se to nije dogodilo...

Što znače kategorije A1 do A3? Za nekoliko poznatih dronova napisati koja su kategorija.

Što je sa snimanjem sa dronom?

Dal se smije snimati ako se neće objaviti?

Koje su kazne?

Dal je do sad bilo primjera kažnjavanja?

Gdje i kako se polaže ispit? Kako izgleda, bar primjeri nekih pitanja?

 Na BOLu si, probudi se

15 godina
neaktivan
offline
Od početka godine nova pravila za civilne dronove

Shvaćam da su to zgodne igračkice, ali kada mi zuji iznad glave u dvorištu ili na plaži, meni to nije zabavno.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
4 1 hvala 2
14 godina
offline
Od početka godine nova pravila za civilne dronove

Drona prijavljuje onaj tko ga kupi .... A kakva je situacija sa rentanjem drona,, recimo frendu posudiš drona da si snimi kuću, teren ili kako se voza motorom, bajkom po Velebitu, polju ?? Onda isto treba polagati kao operater? a dignut će dron 50m da snimi svoju kuću i teren?  ili će ga dron pratiti sa 10-tak metara visine po livadi

 

Mislim koristiti dron da bi snimao iz blizine druge objekte bez pristanka vlasnika kao i osobe, malo je bolesno, makar imao i dozvolu za upravljanje i snimanje,  kao i lude procedure oko dozvola za svoje potrebe i objekte.

 

Kao što kaže kolega da me netko snima iznad moje kuće, a i da ima sve dozvole.. nije mi normalno.. ali ako je to sa veće udaljenosti, onda mi je svejedno dali snima sa dronom ili sa neke zgrade pored.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 16:40 (bus).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Od početka godine nova pravila za civilne dron
Visak kaže...

Shvaćam da su to zgodne igračkice, ali kada mi zuji iznad glave u dvorištu ili na plaži, meni to nije zabavno.

 imaš pravo. nova pravila eu jamčano će spriječiti zujanja iznad tebe na plaži, tako da mirno možeš pocrniti a ne izgoriti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 18:45 (Ajar).
3 godine
odjavljen
offline
Re: Od početka godine nova pravila za civilne dron
Reda mora biti.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Od početka godine nova pravila za civilne dron
To bi definitivno trebalo. Svake godine bajk na tehnički, koji ne bi trebao biti skup - 50ak kn.
Vozačka isto jer netko tko vozi bajk, a mora ga jer nemaju svuda biciklističke, treba znati pravila kao da vozi auto.

Također, rega bajka zbog sve većeg broja krađi istih.
Tehnički zbog polu ispravnih bajkova, pola njih nit svjetla nemaju, neki imaju tipa plavo svjetlo naprijed, iza ništa i tak...


Btw od kada je dron bespilotna letjelica? To što pilot ne sjedi u letjelici ne znači da je bespilotna...
Dron je letjelica s upravljanjem na daljinu, ne bespilotna letjelica 🤦🏿‍♂️
Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 19:47 (Dex.pwn).
16 godina
offline
Re: Od početka godine nova pravila za civilne dron
Dex.pwn kaže...
To bi definitivno trebalo. Svake godine bajk na tehnički, koji ne bi trebao biti skup - 50ak kn.
Vozačka isto jer netko tko vozi bajk, a mora ga jer nemaju svuda biciklističke, treba znati pravila kao da vozi auto.

Također, rega bajka zbog sve većeg broja krađi istih.
Tehnički zbog polu ispravnih bajkova, pola njih nit svjetla nemaju, neki imaju tipa plavo svjetlo naprijed, iza ništa i tak...


Btw od kada je dron bespilotna letjelica? To što pilot ne sjedi u letjelici ne znači da je bespilotna...
Dron je letjelica s upravljanjem na daljinu, ne bespilotna letjelica 🤦🏿‍♂️

 Mene zaustavila policija u Frankfurtu na dijeljenoj stazi pjesaka i biciklista. Nisam imao kacigu i rukavice, vozio sam brzo, nemam rasvjetu, a za pola sata ce biti mracno, provjerili gume i kočnice. Uzeli su podatke, rekao gdje sam kupio biciklo, naknadno su provjerili i poslali pismo, opomenu i instrukcije zasto trebam imati sve ono sto nemam, izmedju ostaloga zdravstveno nece podnijeti troskove lijecenja povreda koje se moglo sprijeciti ili ublaziti kacigom i rukavicama, .. ukoliko me uhvate sa istim propustima napisati će novcanu kaznu.

 

 

Kad smo kod drona, na korak sam do kupovine, no sada moram prouciti sto se sve trazi i koliko sto kosta. Imam u planu snimati 4k dokumentarac u BiH, priroda, šume, potoci kroz 4 godisnja doba.

 

 

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 20:09 (Nix).
6 godina
neaktivan
offline
Od početka godine nova pravila za civilne dronove

Registriran sam operater. Barem do sada bio. Dobijem mail neki dan da je potrebno se opet registrirati, govori se o nekakvom ispitu, polici osiguranja... Hvala ali ne hvala. Za moje potrebe, par puta godišnje let usred ničega, ne planiram prolaziti kroz te zavrzlame.

 
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Od početka godine nova pravila za civilne dron
Taman htjedog napisat kako će sve te stvari otjerati od same registracije i svega toga.
Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
6 godina
neaktivan
offline
Re: Od početka godine nova pravila za civilne dron
Nix kaže...

Kad smo kod drona, na korak sam do kupovine, no sada moram prouciti sto se sve trazi i koliko sto kosta. Imam u planu snimati 4k dokumentarac u BiH, priroda, šume, potoci kroz 4 godisnja doba.

 

 

 

Znači, dobar stabilan quadcopter/hexacopter sa super kamerom, dobrim gimbalom, FPV video prijenosom,  dobrom baterijom, lak za nositi ako ideš pješice... Ne bih te htio prestrašiti ali to će te doći oko 5-6-7 tisuća kn ako ga sam sklapaš i puno više ako ga kupuješ gotovog. Po osobnom iskustvu. Možda ima ljudi koji su se snašli i kupili polovno ali ja nisam bio u mogućnosti to napraviti nego sve novo.

Jako skup hobi. Pogotovo ako uzmeš u obzir da se može dogoditi i najmanja greška i da sve to izgubiš. I onda ispočetka. Kažu ljudi - prihvati to, to je takav hobi. Ne hvala, imam svoj veliki hexacopter koji koristim samo tu i tamo i stalno strahujem da će se nešto dogoditi kad ga dignem. Bolje da mi stoji ispravan na ormaru nego skršen u šumi.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Od početka godine nova pravila za civilne dron

Što si dao keš za njega? Da ti kupi prašinu?

Izađi iz komfor zone! Pusti goluba (nek leti) 

Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 22:38 (Dex.pwn).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Od početka godine nova pravila za civilne dron
Dex.pwn kaže...

Što si dao keš za njega? Da ti kupi prašinu?

Izađi iz komfor zone! Pusti goluba (nek leti) 

 

Kupi prašinu par mjeseci pa onda malo leti, ovisno koliko vremena imam. Ali kao što sam napisao, radije bih da stoji na ormaru i da letim s njim par puta godišnje, nego da letim svaki dan pa mi ostane negdje na smreki usred šume.

15 godina
offline
Od početka godine nova pravila za civilne dronove

imas Xiaomi FIMI A3 za 3000kn tu u Hr.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Od početka godine nova pravila za civilne dron
GhostLoveScore kaže...
Nix kaže...

Kad smo kod drona, na korak sam do kupovine, no sada moram prouciti sto se sve trazi i koliko sto kosta. Imam u planu snimati 4k dokumentarac u BiH, priroda, šume, potoci kroz 4 godisnja doba.

 

 

 

Znači, dobar stabilan quadcopter/hexacopter sa super kamerom, dobrim gimbalom, FPV video prijenosom,  dobrom baterijom, lak za nositi ako ideš pješice... Ne bih te htio prestrašiti ali to će te doći oko 5-6-7 tisuća kn ako ga sam sklapaš i puno više ako ga kupuješ gotovog. Po osobnom iskustvu. Možda ima ljudi koji su se snašli i kupili polovno ali ja nisam bio u mogućnosti to napraviti nego sve novo.

Jako skup hobi. Pogotovo ako uzmeš u obzir da se može dogoditi i najmanja greška i da sve to izgubiš. I onda ispočetka. Kažu ljudi - prihvati to, to je takav hobi. Ne hvala, imam svoj veliki hexacopter koji koristim samo tu i tamo i stalno strahujem da će se nešto dogoditi kad ga dignem. Bolje da mi stoji ispravan na ormaru nego skršen u šumi.

 

Nemam vremena sam sklapati. budzet za dron je izmedju 1000 - 2000 €, mavic air 2, mavic pro, eventualno https://auteldrones.com/products/evo-ii-pro-6k , no sve zavisi od ostalih troskova, ukljucujuci registraciju, dozvole, gimbal za dslr, ...

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice