Počeo je online popis stanovništva, evo kako popis

poruka: 84
|
čitano: 15.881
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Počeo je online popis stanovništva, evo kako popis".
10 godina
offline
Počeo je online popis stanovništva, evo kako popis

hvala na korisnim informacijama :)

 
3 0 hvala 2
14 godina
offline
Počeo je online popis stanovništva, evo kako popis

Popisao svoje kućanstvo. Brzo i jednostavno. Pohvala. (pitanja kakva su, takva su)

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Počeo je online popis stanovništva, evo kako popis

bit će bolja zafrkancija kad naleti popisivač(kinja) pa ću pričekati. šteta si uskratiti priliku kad već nije svakoga dana. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Počeo je online popis stanovništva, evo kako popis

Samo cekam da dobijem neku kaznu jer nisam bio kod kuce kad je popisivac zvonio...

Freak Show Inc.
 
6 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Počeo je online popis stanovništva, evo kako popis

Popis imovine nazivaju popisom stanovništva. Neka krenu od Markovog trga

i nastave sa poduzetnicima koji su godinama prali lovu na narodu i državi.

Kod mene kad dođe može dobiti jedino nogom u dupe.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.9.2021 12:50 (mAa+_).
 
5 5 hvala 0
Počeo je online popis stanovništva, evo kako popis

 

I ... imate li vi isto WC u stanu ili kao ostatak hrvatske kenjate u vrećicu pa bacite preko prozora?

 

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Počeo je online popis stanovništva, evo kako p
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

I ... imate li vi isto WC u stanu ili kao ostatak hrvatske kenjate u vrećicu pa bacite preko prozora?

 

 

 ne, ja gurnem rit čez oblok i....

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Počeo je online popis stanovništva, evo kako popis

Imam online wc. Registriran sam na mnogo foruma. 

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
Moj PC  
21 0 hvala 0
15 godina
offline
Počeo je online popis stanovništva, evo kako popis

Jako loše radi

Ide dodatni req za svaki drop down interact, ai cini se DB query... sve skupa loš timing
nisam se maknuo sa prvog screen-a.. biće da system nije skaliran za veći load,...

imamo također commit date na dnu page.a... prilično recent zadnji build..
FE: r64 | fe35e41e | 2021-09-11 10:13:55
BE: r126 | ? | 2021-09-12 08:29:55

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.9.2021 14:11 (JohnW).
 
3 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Re: Počeo je online popis stanovništva, evo kako p
JohnW kaže...

biće da system nije skaliran za veći load,...

 

Kao i sve i jedna internet stranica koju je drzava ikad upogonila

Freak Show Inc.
15 godina
neaktivan
offline
Počeo je online popis stanovništva, evo kako popis

Znači jedan član određuje nacionalnost i vjeroispovjest svih ostalih? Nadam se da su na misi dali upute za popisivanje.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
22 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Počeo je online popis stanovništva, evo kako p

Evo izgleda da nema mem system...
To znaci down time..

dugo je i izdrža

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.9.2021 14:14 (JohnW).
Re: Počeo je online popis stanovništva, evo kako p
JohnW kaže...

Jako loše radi

Ide dodatni req za svaki drop down interact, ai cini se DB query... sve skupa loš timing
nisam se maknuo sa prvog screen-a.. biće da system nije skaliran za veći load,...

imamo također commit date na dnu page.a... prilično recent zadnji build..
FE: r64 | fe35e41e | 2021-09-11 10:13:55
BE: r126 | ? | 2021-09-12 08:29:55

 

Friday kaže...
JohnW kaže...

biće da system nije skaliran za veći load,...

 

Kao i sve i jedna internet stranica koju je drzava ikad upogonila

 

 

koliko sam vidio pisano je u Reactu, možda su i koristili graphql i redux ... toliko o tome, bolje rečeno o frontend devovima. Bitno da se kurče s blogovima i poslovno-filozofskim proljevima na linkedinu.

 

 

 

 

 

14 godina
offline
Počeo je online popis stanovništva, evo kako popis

Evo jedva, uz par prisilnih osvježavanja.

 

Al' dobro, gotovo je, kod zaljepljen na vrata, a mlin i dalje melje na opće veselje!

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Počeo je online popis stanovništva, evo kako p
mAa+_ kaže...

Popis imovine nazivaju popisom stanovništva. Neka krenu od Markovog trga

i nastave sa poduzetnicima koji su godinama prali lovu na narodu i državi.

Kod mene kad dođe može dobiti jedino nogom u dupe.

 Je, da, mnogi su opernatili u odnosu na prošli popis. Neki imaju i po 19 stanova, spominalo ih se u raznim aferama koje nikada nisu došle do sudova. A jedan od aktera je, kako znamo, umro i fućkaj ga sada. Baš me zanima kako će taj s 19 stanova mahom u užem centru Zagreba odgovoriti na pitanja o imovini.

 

Kad tad će uletit i porez na nekretnine.

4 godine
offline
Re: Počeo je online popis stanovništva, evo kako p
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

I ... imate li vi isto WC u stanu ili kao ostatak hrvatske kenjate u vrećicu pa bacite preko prozora?

 

 

 Nemaju svi WC. Niti tekuću vodu. U Zagrebu sigurno. Pokojnik je povremeno gostova na Radio Sljemenu i svako toliko na red bi došla ta tema, pa bi on rekao koliko  još kućanstava u Zagrebu nije priključeno na kanalizaciju ili vodovod. Da je samo sredio to dvoje, pamtili bi ga po tome. Da je...

4 godine
offline
Re: Počeo je online popis stanovništva, evo kako p
JohnW kaže...

Jako loše radi

Ide dodatni req za svaki drop down interact, ai cini se DB query... sve skupa loš timing
nisam se maknuo sa prvog screen-a.. biće da system nije skaliran za veći load,...

imamo također commit date na dnu page.a... prilično recent zadnji build..
FE: r64 | fe35e41e | 2021-09-11 10:13:55
BE: r126 | ? | 2021-09-12 08:29:55

 Krpat će oni još. Tako da mi se ne žuri.

4 godine
offline
Re: Počeo je online popis stanovništva, evo kako p
Visak kaže...

Znači jedan član određuje nacionalnost i vjeroispovjest svih ostalih? Nadam se da su na misi dali upute za popisivanje.

Ne kužim u čemu je problem. Pa popisuješ svoju familiju, a ne Ferengije i Kardasijance.

 

Bad je s onima koji ne znaju koga su oženili, pa i danas još otkrivaju činjenice koje su trebalo otkriti prije svadbe. :-)

12 godina
offline
Re: Počeo je online popis stanovništva, evo kako p
Znaci ima pitanja o kravama, oranicama a nema o racunalima?

Bas kako prilici drzavi iz 18. stoljeca.
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Počeo je online popis stanovništva, evo kako p
zelenapaprika kaže...

Ne kužim u čemu je problem. Pa popisuješ svoju familiju, a ne Ferengije i Kardasijance.

 Pa nisu svi tolerantni ako su im djeca drugačijih pogleda. Misliš da bi Vice Batarelo upisao svom djetetu da je Hare Krišna?

Mnogi i taje pred roditeljima što su. Ali razumijem, na svakom popisu je sve manje vjernika, trebalo je tome nekako stati na kraj.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
offline
Počeo je online popis stanovništva, evo kako popis

Izgleda fakat kao popis imovine, prvenstveno.

Ne znam jel tako bilo i u prijašnjim popisima.

Glavno da je sve tajno i tajna, pa dobro.

 
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Počeo je online popis stanovništva, evo kako p
Visak kaže...
zelenapaprika kaže...

Ne kužim u čemu je problem. Pa popisuješ svoju familiju, a ne Ferengije i Kardasijance.

 Pa nisu svi tolerantni ako su im djeca drugačijih pogleda. Misliš da bi Vice Batarelo upisao svom djetetu da je Hare Krišna?

Mnogi i taje pred roditeljima što su. Ali razumijem, na svakom popisu je sve manje vjernika, trebalo je tome nekako stati na kraj.

 Ne mogu reći da nisi u pravu, jer su različiti dijelovi Hrvatske različitog svjetonazora. Neka svakom piše 'Rvat i Kat'lik i mirni smo. Papir sve podnosi. I onaj digitalni.

 

Mislim da je neke više strah popisivanja imovine. ;-) Nagomilalo se apartmana na moru i pričuvnih stanova u Zagrebu... Eeeeeeee... Više nego što država zna o tome.

11 godina
offline
Re: Počeo je online popis stanovništva, evo kako p
Visak kaže...
zelenapaprika kaže...

Ne kužim u čemu je problem. Pa popisuješ svoju familiju, a ne Ferengije i Kardasijance.

 Pa nisu svi tolerantni ako su im djeca drugačijih pogleda. Misliš da bi Vice Batarelo upisao svom djetetu da je Hare Krišna?

Mnogi i taje pred roditeljima što su. Ali razumijem, na svakom popisu je sve manje vjernika, trebalo je tome nekako stati na kraj.

Online će popisivati oni koji se, barem pomalo, razumiju u računala. A oni su većinom na našoj strani. Pa ima nade da se trend nastavi. 

42
11 godina
offline
Re: Počeo je online popis stanovništva, evo kako p
zelenapaprika kaže...
Visak kaže...
zelenapaprika kaže...

Ne kužim u čemu je problem. Pa popisuješ svoju familiju, a ne Ferengije i Kardasijance.

 Pa nisu svi tolerantni ako su im djeca drugačijih pogleda. Misliš da bi Vice Batarelo upisao svom djetetu da je Hare Krišna?

Mnogi i taje pred roditeljima što su. Ali razumijem, na svakom popisu je sve manje vjernika, trebalo je tome nekako stati na kraj.

 Ne mogu reći da nisi u pravu, jer su različiti dijelovi Hrvatske različitog svjetonazora. Neka svakom piše 'Rvat i Kat'lik i mirni smo. Papir sve podnosi. I onaj digitalni.

 

Mislim da je neke više strah popisivanja imovine. ;-) Nagomilalo se apartmana na moru i pričuvnih stanova u Zagrebu... Eeeeeeee... Više nego što država zna o tome.

Svaki stan ili kuća ima vlasnika. A država vodi nekakve knjige o tom. Znaš ono zemljišnik, katastar i sl. Znaći da država već zna.

 

A zna i ovo ostalo, osim nacionalnosti i vjere koje imamo pravo promjenit kad god nam se ćefne, pa u principu popis i nije potreban. Ali jebiga tako je već godinama, iz vremena kad se nije znalo, a nitko da skupi hrabrosti da ukine (još jednu) nepotrebnu stvar.  

42
15 godina
neaktivan
offline
Re: Počeo je online popis stanovništva, evo kako p
markoBT kaže...

Svaki stan ili kuća ima vlasnika. A država vodi nekakve knjige o tom. Znaš ono zemljišnik, katastar i sl. Znaći da država već zna.

 

A zna i ovo ostalo, osim nacionalnosti i vjere koje imamo pravo promjenit kad god nam se ćefne, pa u principu popis i nije potreban. Ali jebiga tako je već godinama, iz vremena kad se nije znalo, a nitko da skupi hrabrosti da ukine (još jednu) nepotrebnu stvar.  

 U svakoj firmi se vodi evidencija ulaza i izlaza robe i opreme, pa teoretski uvijek znaju stanje, a ipak se redovito rade inventure da se ustanovi stvarno stanje.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Počeo je online popis stanovništva, evo kako p
markoBT kaže...

Online će popisivati oni koji se, barem pomalo, razumiju u računala. A oni su većinom na našoj strani. Pa ima nade da se trend nastavi. 

 Treba ti poznavanje računala u rangu korištenja Facebooka. A svaka duša koju ukradu njima je draga. Pošto se radi o malim apsolutnim brojevima čak i mala količinska promjena ima značajan postotni udio. Na dva čovjeka treći je 50%.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
4 godine
offline
Re: Počeo je online popis stanovništva, evo kako p
markoBT kaže...

Svaki stan ili kuća ima vlasnika. A država vodi nekakve knjige o tom. Znaš ono zemljišnik, katastar i sl. Znaći da država već zna.

 

 

 Zato obnova u Zagrebu ide tako dobro. :-(

14 godina
offline
Re: Počeo je online popis stanovništva, evo kako p
Visak kaže...
markoBT kaže...

Online će popisivati oni koji se, barem pomalo, razumiju u računala. A oni su većinom na našoj strani. Pa ima nade da se trend nastavi. 

 Treba ti poznavanje računala u rangu korištenja Facebooka. A svaka duša koju ukradu njima je draga. Pošto se radi o malim apsolutnim brojevima čak i mala količinska promjena ima značajan postotni udio. Na dva čovjeka treći je 50%.

 ili 33% 😀

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
14 godina
offline
Počeo je online popis stanovništva, evo kako popis

Riješio. I sad postoji mogućnost ili će biti pravilo da me popisivač traži kontrolni broj? Pa valjda bi oni trebali imati podatak tko je ispunio sam...niš ne kužim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Počeo je online popis stanovništva, evo kako p
Visak kaže...
markoBT kaže...

Online će popisivati oni koji se, barem pomalo, razumiju u računala. A oni su većinom na našoj strani. Pa ima nade da se trend nastavi. 

 Treba ti poznavanje računala u rangu korištenja Facebooka. A svaka duša koju ukradu njima je draga. Pošto se radi o malim apsolutnim brojevima čak i mala količinska promjena ima značajan postotni udio. Na dva čovjeka treći je 50%.

Znaći nema nade? 

42
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice