Počela distribucija listopadske nadogradnje Window

poruka: 42
|
čitano: 12.248
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Počela distribucija listopadske nadogradnje Window".
Počela distribucija listopadske nadogradnje Window

Svaka ćas!

 

Evo piše mi verzija 20H2 spremna za download. Znači to je to! Sjajno, drhtim od uzbuđenja!

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Počela distribucija listopadske nadogradnje Window

Super, baš me zanima što će ovaj puta sve s*ebati 

 

 

Moj PC  
28 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Počela distribucija listopadske nadogradnje Wi
ibme74 kaže...

Super, baš me zanima što će ovaj puta sve s*ebati 

 

 

 Doslovno sam mislio napisati ovo isto.

15 godina
offline
Re: Počela distribucija listopadske nadogradnje Wi
BlueMax kaže...
ibme74 kaže...

Super, baš me zanima što će ovaj puta sve s*ebati 

 

 

 Doslovno sam mislio napisati ovo isto.

 -ništa.. tj upravo ono što besmislena nadogradnja očekivano radi, ništa, ništa bitnog osim boja ikonica.. i promjene winver-builda kao i datuma.

-idiotizam datuma umjesto nekadašnjih SP koji su izašli kad su donosili nešto novo-izmjenu, no to je danas tako.. ms kopira canonicalov model tj win10 su posljednji win, mada nisu jer sad već imamo kolekciju buildova-drivera koji ne rade pod pogrešnom verzijom mada su isti..

-no to je ms plan-cilj.. a uskoro i free-soft za par godina, ali naravno ne đabe..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Počela distribucija listopadske nadogradnje Wi
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Svaka ćas!

 

Evo piše mi verzija 20H2 spremna za download. Znači to je to! Sjajno, drhtim od uzbuđenja!

I ja drhtim, ali ne od uzbuđenja

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
offline
Re: Počela distribucija listopadske nadogradnje Wi
ibme74 kaže...

Super, baš me zanima što će ovaj puta sve s*ebati 

 

 

 

BlueMax kaže...

 Doslovno sam mislio napisati ovo isto.

 pratite rubriku "windows 10 problemi", kako se poruke rapidno umanažaju s tim "ažuriranjima". jasno, čista koincidencija. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 16:53 (Ajar).
Re: Počela distribucija listopadske nadogradnje Wi
ibme74 kaže...

Super, baš me zanima što će ovaj puta sve s*ebati 

 

 

 

Nepopularno mišljenje, ali do sada mi niti jedan update niti ništa sjebao.  Ne kažem da neće, ali za sada je uvijek sve prolazilo u najboljem redu. Problem jedino što nemam blagog pojma što su promijenili, jer nikad ništa korisnog nisam dobio. 

 

S druge strane, imam članove obitelji koji nisu vični računalima i kojima sam instalirao windowse, i njima će također doći Windows update. Očekujem da ću uskoro dobiti poziv "biš mogao malo doći na kavu, moram te neš pitat, nešto mi na kompu javlja" ...

16 godina
neaktivan
offline
Počela distribucija listopadske nadogradnje Window

evo radi sve ko bombon na tri stroja.

od toga dva imaju već trogodišnju instalaciju, znači 6 polugodišnjih paketa.

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
7 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Počela distribucija listopadske nadogradnje Wi
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
ibme74 kaže...

Super, baš me zanima što će ovaj puta sve s*ebati 

 

 

 

Nepopularno mišljenje, ali do sada mi niti jedan update niti ništa sjebao.  Ne kažem da neće, ali za sada je uvijek sve prolazilo u najboljem redu. Problem jedino što nemam blagog pojma što su promijenili, jer nikad ništa korisnog nisam dobio. 

 

S druge strane, imam članove obitelji koji nisu vični računalima i kojima sam instalirao windowse, i njima će također doći Windows update. Očekujem da ću uskoro dobiti poziv "biš mogao malo doći na kavu, moram te neš pitat, nešto mi na kompu javlja" ...

 Ni ja nemam pojma šta ti updatei već godinama zapravo rade. Promjenu neku ikonicu i neku šminku i to je to. Ja nikakvu razliku ne vidim već 5 godina.

15 godina
offline
Re: Počela distribucija listopadske nadogradnje Wi
nekinik kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
ibme74 kaže...

Super, baš me zanima što će ovaj puta sve s*ebati 

 

 

 

Nepopularno mišljenje, ali do sada mi niti jedan update niti ništa sjebao.  Ne kažem da neće, ali za sada je uvijek sve prolazilo u najboljem redu. Problem jedino što nemam blagog pojma što su promijenili, jer nikad ništa korisnog nisam dobio. 

 

S druge strane, imam članove obitelji koji nisu vični računalima i kojima sam instalirao windowse, i njima će također doći Windows update. Očekujem da ću uskoro dobiti poziv "biš mogao malo doći na kavu, moram te neš pitat, nešto mi na kompu javlja" ...

 Ni ja nemam pojma šta ti updatei već godinama zapravo rade. Promjenu neku ikonicu i neku šminku i to je to. Ja nikakvu razliku ne vidim već 5 godina.

 -osim ikona-desktopa što vide svi, neke specifične stvari može primjetiti samo onaj tko ih krositi.. tj većina ne, pa tako po buildovima ide problem s vhd-vm-ovima, wddm model drivera za vga + ostalo.. ili u nedostatku drguih vijesti sad im je npr edge glavna vijest mada nije jer je tu već godinu + beta..

-to je tako sa svim stvarima, lijekovi, automobili.. pa i win-soft-upgrade/update. Primjećuje se samo ono što se koristi ili kad dođe do problema kao glupi propust s fixnim-defaultnim pathom za dokumente umjesto provjere i tad posljedica da juzer izgubi dokumnete ako nije držao na defalutnom pathu .. greška, opasna ali samo pogodila one koji nisu s defaultnom postavkom tj mali postotak mada smo svi imali isti bug-win.. problem su samo posljedice. Problem je kad se zbog rokova-datuma umjesto stvarne potrebe nešto izbaci i napravi problem umjesto da se provjeri i izađe kad je provjereno, bugfree jer griješiti se mora.. i zato postoji provjera-test, ne datum jer je besmislen.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
protjeran
offline
Počela distribucija listopadske nadogradnje Window

Od tud se ne mičem.

 
3 2 hvala 0
12 godina
offline
Počela distribucija listopadske nadogradnje Window

U Settingsima će se tako od sada moći u nekoliko klikova doći do postavki za frekvenciju osvježavanja monitora (Settings > System > Display, Advanced display settings).

 

 

Napredak je vidljiv. U verziji 96856... se možda približimo na tri klika, koliko je trebalo u Windows 95.

 
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Počela distribucija listopadske nadogradnje Window

*laugh in Linux*

 

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
 
2 2 hvala 0
15 godina
online
Počela distribucija listopadske nadogradnje Window

Tri BSOD-a (razlicita racunala) kod nadogradnje na build 2004 (instalacija se zamrznula), boot loop = BSOD i nemoguce uci u safe mode (osobno, prvi ovakav slucaj i to na tri razlicita racunala)........... srecom, jedini spas je bio u "system restore-u" (vratio na 1909, 1903).

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 19:09 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Počela distribucija listopadske nadogradnje Window

Nikako da se riješe starog Control Panela i sve postavke prebace u novi Settings. Sjećam se kad je izašao prvi Win 10 da sam očekivao da to u narednim inačicama riješe ali oni sa svakom inačicom prebace po jednu opciju. Najgore je što je sve nekonzistentno i često se opcije dupliraju i preklapaju. Tako ako želite Win na engleskom a hrvatski datum i mjerne jedinice morate ići u stari Control Panel. Sada su bar ispeglali ove ikone u Start panelu pa više ne izleda kao seoski vašar.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Počela distribucija listopadske nadogradnje Window

evo da podijelim jedno zanimljivo iskustvo... ja ovako sklon baljezganju i lupanju po ramenu "jesi za rakiju"... jednom prilikom zovem MS..

javi mi se sterilan lik i objasni nešto oko office 365 naplate koja je zaštekala...

 

pređemo mi na rakiju "kako je kućo, štaš popit" i čovjek se iz bota pretvori u čovjeka.

 

skontam ja da je off od onog uvoda oko snimanja razgovora..

da skratim... došli mi na temu "kuuuku kuku, usra mi 6 mjesečni update"...

 

čovjek navodi... skoro svi TI problematični.. sjebane instalacije od početka i raštimani windowsi sa qurčenjima oko blokade điđa-updatea i ostalih masturbacija.

počet sa cleanerima tipa cc pa na dalje.

normalno instalirani i nejebeni windowsi će napravit problem na mizernoj manjini korisnika i telemetrijom će problem biti lociran, transferiran i ispravljen kao Gotovina.

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Počela distribucija listopadske nadogradnje Wi
Ništa značajno osim što napuni hdd
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Počela distribucija listopadske nadogradnje Window

dobro.dosta hvale.ja čekam probleme i druge stvari koje su pokenjali ovim updejtom.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Počela distribucija listopadske nadogradnje Wi
Uran 11 kaže...

Od tud se ne mičem.

 Mozes i ovo:

 

https://ameliorated.info/

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Počela distribucija listopadske nadogradnje Wi
Taman sutra ode radni dan na štelanje Winsa. Diš bolje, kao da je slobodan dan 😅
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Počela distribucija listopadske nadogradnje Wi
Meni je windows update jednostavno zapeo. Preuzima update vec mjesecima i dalje stoji isti postotak preuzimanja. Neznam niti kako restartati download niti ista na ovom novom Windows update softweru
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Počela distribucija listopadske nadogradnje Window

supruga je bas napravila 20H0 update na svome surfacebook.

 

 

sveukupno je trebalo 5 minuta za download i install..

 

no nisam nista primjetio da se promijenilo osim verzije u info...

 

no nisam ni imao vremena da bi cackao

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Počela distribucija listopadske nadogradnje Wi
A sto fali Control panelu? Pa to je još jedino mjesto u kojem su normalne postavke, ovo novo čudo koje su napravili je užasno - ne znam da li je ružnije ili su neke stvari gore realizirane. Nadam se kad ukinu Control panel da će bar “god mode” ostati. Ako ću morati raditi deinstalaciju programa kroz ove nove postavke - odustajem
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
offline
Počela distribucija listopadske nadogradnje Window

Taj njihov Settings sam otvarao samo greškom i svaki put se naježio.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Počela distribucija listopadske nadogradnje Window

Ne fali ništa Control Panelu kakav je bio do Windowsa 10 kada su ga kastrirali. Sada je užasno siromašan opcijama i za par godina će skroz nestati. Znači problem je što je dio opcija u novim Settingsima a ostalo u onom što je nekad bio Control panel i još gore što se neke opcije preklapaju i rade jedne preko drugih.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Počela distribucija listopadske nadogradnje Wi
southy kaže...
A sto fali Control panelu? Pa to je još jedino mjesto u kojem su normalne postavke, ovo novo čudo koje su napravili je užasno - ne znam da li je ružnije ili su neke stvari gore realizirane. Nadam se kad ukinu Control panel da će bar “god mode” ostati. Ako ću morati raditi deinstalaciju programa kroz ove nove postavke - odustajem

 Točno tako. Ne treba micati Control panel koji je "svemoguć" i na koji su ljudi navikli već ovo govno u pokušaju koje niti je intuitivno, niti lijepo, niti funkcionalno.

15 godina
offline
Počela distribucija listopadske nadogradnje Window

Ja bih stvarno volio da se odluče za nešto glede postavki. Ili novo ili staro.

Ako hoću podesiti brzinu pokazivača miša, što radim? Tražim mouse u start meniju.

Nudi mi lijepu ikonu miša i "Mouse settings". Super.

Što imam tu? Select primary button left-right, koliko linija da skrola na jedan zub kotačića i da li da skrola prozore koji nisu aktivni.

Jesam li ja čudan ili i drugi češće potraže u životu brzinu pokazivača nego sve ove tri stvari zajedno?

Ok, tu desno su još dva linka. Adjust mouse and cursor size i additional mouse options. Gdje bi se moglo skrivati ono što tražim? Možda prvi.

pointer size, pointer color, cursor thickness... sve što nikad nemam potrebu mijenjati.

Ajde onaj drugi link additional mouse options... i sad se konačno otvara onaj stari prozor koji je potpuno drugačiji od ovoga do sada i prvo što mi nudi je primary i secondary buttons što sam imao već ponuđeno u novom sučelju da mijenjam.

Pa koji mulac u mikrosoftu je odlučio da je to dobra ideja. I koliko je vremena prošlo da to integriraju. Pa barem te neke osnovne stvari.

Mislim ako promijeniš miša možda bi htio podesiti pointer speed, ali ne trebaš nikada podešavati left-right button primary ili ako trebaš to je samo jednom za sve miševe.

I sad možeš refresh rate monitora podesiti. Ono ni ne znam koji mi je refresh rate i ne zanima me.

Siguran sam da ima gejmera koji su ludi za tim, ali neće li oni prvo otvoriti driver sučelje grafičke i tamo sve naštimati?

 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Počela distribucija listopadske nadogradnje Wi
Doma imam uvijek najnovije jer sam u onom njihovom Insider shitu i do sad sam imal problema samo sa Printerom da nije radio nakon prosle nadogradnje. Popravio sam reinstalacijom driver, no big deal.
Na poslu smo uvijek za jednu verziju iza jer cesto bude neki bug sa Sharepoint/Office nesto nesto zeza pa je bolje pricekat da ispeglaju sve greske prije instalacije.

Doma me iskreno nije briga jer mi je komp u biti igracka ali naposlu ako imamo problem kod jednog jedinog korisnika to je jedan previse.
13 godina
offline
Re: Počela distribucija listopadske nadogradnje Wi
ibme74 kaže...

Super, baš me zanima što će ovaj puta sve s*ebati 

Ne razumiješ, nije to krivica Microsofta. To si ti kriv što imaš stari, nepodržani hardver. Kako nam je to ihush prije tvrdio. 

lovac82 kaže...
Uran 11 kaže...

Od tud se ne mičem.

 Mozes i ovo:

 

https://ameliorated.info/

Sretno ti bilo s tom verzijom Windowsa.

Počela distribucija listopadske nadogradnje Window

I tako nakon updatea ... tresla se brda, rodio se miš. Nisam dobio praktički niš.

 

Okej one kockice u start meniju su sada drugačije boje. Je-bo-te svaka ćas!

 

 

P.S.

da, ujutro me nakon par mjeseci dočekao BSOD (nakon sleep modea) pa sam trebao napraviti hard reset. Siguran sam da nije vezano uz update nego u krivo korištenje miša.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice