Počasni gosti: Galaksija - Sinclair QL 128 - MSX -

poruka: 4
|
čitano: 2.427
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Počasni gosti: Galaksija - Sinclair QL 128 - MSX -".
4 godine
neaktivan
offline
Počasni gosti: Galaksija - Sinclair QL 128 - MSX -

 

ta Elita je bila cudo zivo. Ljudi su u britaniji kupovali preko 200 funta skupi bbc mikro samo da bi igrali elitu...

 

moj prvi dodir sa elitom je bio na spectrumu. navodno je originalni softver imao opticku zastitu sa lećom. za pokretanje igre trebalo je sa tom lecom procitati kod za pokretanje igre...

 

igrao sam elitu na crno bijelom lampaskom televizoru... televizor nije imao 75omski antenski ulaz pa sam morao nabaviti antenski konverter od gorenja sa 300 oma na 75 ohma za vidjet sliku na ekranu...

 

sjecam se iscrtavanja ulaza u svemirsku stanicu... svaka linija koja je predstavljala ulaz u stanicu je bila debela pola centimetra...

 

ko to more platit?... ))

 

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Počasni gosti: Galaksija - Sinclair QL 128 - MSX -

Nemojte zaboraviti PEL-ov Orao! Imali smo i svoje Apple II kompatibilce Ivel Ultra iz Ivasima.

 

Pozdrav!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Počasni gosti: Galaksija - Sinclair QL 128 - M
Manic99 kaže...

Nemojte zaboraviti PEL-ov Orao! Imali smo i svoje Apple II kompatibilce Ivel Ultra iz Ivasima.

 

Pozdrav!

 

Bivša država je imala poprilično tih Apple ][ kompatibilaca, mi smo npr u srednjoj školi imali jedan

originalni model, jedan crni Bell-Howell sa ručkom za nošenje (odlično je izgledao), evo link

 

http://oldcomputers.net/bellandhowell.html

 

i treći je bio Yu kompatibilac iz...Gnjilana

 

 

8 godina
offline
Re: Počasni gosti: Galaksija - Sinclair QL 128 - M
Basic koji se spominje u članku, ima li veze sa Microsoftom ?

Ako nema veze, koliko je bio dobar u usporedbi sa Microsoftovim ?

U članku za jedno od računala se spominje cijena 6500kuna, za neke je to sada dvije plaće i zvuči tako jednostavno za kupiti ali danasnja djeca itd nisu svijesni da su tada plaće bile puno manje, pa se računalo večinom moglo kupiti od 4 plaće ili više.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice