PlayStation 5 i Xbox Series X - Na raskrižju nove

poruka: 96
|
čitano: 12.606
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "PlayStation 5 i Xbox Series X - Na raskrižju nove ".
16 godina
offline
PlayStation 5 i Xbox Series X - Na raskrižju nove

Možda vrijedi spomenuti da sam gamepass aktivirao pomoću hrvatske kartice, registrirane na adresu u Zagrebu. Ono što je bitno, gamepass i općenito kupnje mogu napraviti samo na konzoli. Na PC ne prolaze jer zemlja nije podržana. No, na konzoli uredno prođe. Kupovao sam igre, platio gamepass, itd.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PlayStation 5 i Xbox Series X - Na raskrižju n
BlueMax kaže...
Chronosus kaže...

Kategorije ekskluziva ni spomena Demons Soulsa? Uz ove koje već jesu (Astro's Playroom, Sackboys Big Adventure, Bugsnacks) i Miles Morales koji nije isključivo next gen ali je itekako next gen što se tiče tehnikalija i backwards kompability koji omogućuje pristup PS4 ekskluzivama, kako je to izjednačeno?

 Premalo je to ekskluziva za bilo kakvu ocjenu a Microsoft ko sumanut kupuje razvojna studija tako da je za pretpostaviti kako će broj "ekskluziva" (u navodnicima jer će igre vjerojatno izlaziti i za PC) biti veći nego kod Sonyja..

 Svjestan si da Sony već ima Naughty Dog, Santa Monica, Insomniac i dalje da ne nabrajam? Teško da će se Microsoft tako brzo uspjeti boriti sa time. I nije tu u pitanju samo broj ekskluziva nego i sama kvaliteta. Ja ne pamtim neku Xbox ekskluzivu za koju bi rekao "e za ovo se vrijedi imati Xbox, zbog ove igre". Dok sam prošlu generaciju PS4 odlučio uzeti kad je najavljen Uncharted i God of War. Microsoft jednostavno tim igrama ne može parirati. Zato su im na kraju krajeva "ekskluzive" mukte na tim servisima.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
16 godina
offline
Re: PlayStation 5 i Xbox Series X - Na raskrižju n
antimadridista kaže...

 Svjestan si da Sony već ima Naughty Dog, Santa Monica, Insomniac i dalje da ne nabrajam? Teško da će se Microsoft tako brzo uspjeti boriti sa time. I nije tu u pitanju samo broj ekskluziva nego i sama kvaliteta. Ja ne pamtim neku Xbox ekskluzivu za koju bi rekao "e za ovo se vrijedi imati Xbox, zbog ove igre". Dok sam prošlu generaciju PS4 odlučio uzeti kad je najavljen Uncharted i God of War. Microsoft jednostavno tim igrama ne može parirati. Zato su im na kraju krajeva "ekskluzive" mukte na tim servisima.

Znaš da je MS kupio Zenimax? :)

 

Besmislena vam je ova rasprava. Nijedna konzola nije bolja u punom smislu te riječi. I sve se svodi na to koja ima više igara za tvoj ukus.

8 godina
offline
Re: PlayStation 5 i Xbox Series X - Na raskrižju n
dobra je stvar sto je xbox ove generacije konkurentan
If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
9 godina
neaktivan
offline
PlayStation 5 i Xbox Series X - Na raskrižju nove
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: PlayStation 5 i Xbox Series X - Na raskrižju n
Xbox sx je nobrainer bolja kupovina upravo zbog tog game pass Ultimate. Za 1eur 3mj (trenutna akcija) imam preko 100 besplatnih igri od toga bar 20 vrhunskih naslova i svaki mjesec dodaju nove. Da nisam prosli tjedan uzeo xsx i gp ultimate ne bi vjerovao da to postoji na konzolama.
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2020 17:51 (bik).
Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: PlayStation 5 i Xbox Series X - Na raskrižju n

Ako je to istina i ako ga doista planiraju (patenti nisu nikakva garancija) onda me jako zanima kakve će benefite donijeti. Dvije grafičke kartice za igre na PCju u pravilu nemaju odveć smisla.

13 godina
offline
Re: PlayStation 5 i Xbox Series X - Na raskrižju n
Danny_HR kaže...
antimadridista kaže...

 Svjestan si da Sony već ima Naughty Dog, Santa Monica, Insomniac i dalje da ne nabrajam? Teško da će se Microsoft tako brzo uspjeti boriti sa time. I nije tu u pitanju samo broj ekskluziva nego i sama kvaliteta. Ja ne pamtim neku Xbox ekskluzivu za koju bi rekao "e za ovo se vrijedi imati Xbox, zbog ove igre". Dok sam prošlu generaciju PS4 odlučio uzeti kad je najavljen Uncharted i God of War. Microsoft jednostavno tim igrama ne može parirati. Zato su im na kraju krajeva "ekskluzive" mukte na tim servisima.

Znaš da je MS kupio Zenimax? :)

 

Besmislena vam je ova rasprava. Nijedna konzola nije bolja u punom smislu te riječi. I sve se svodi na to koja ima više igara za tvoj ukus.

 Naravno. Ali on se dotakao ekskluziva, a tu ako pričamo objektivno Xbox još uvijek ne može parirati. Isto kao što Sony nema gamepass. Ne govorim o tome koja je konzola bolja u globalu jer je to subjektivno tko sto preferira.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
16 godina
offline
PlayStation 5 i Xbox Series X - Na raskrižju nove

Nema objektivno kad pričamo o tome koja je igra dobra, a koja ne. Pazi, ja sam na tvojoj strani jer su mi dosad sve omiljene igre bile mahom PS ekskluzive, samo ne možemo na temelju subjektivnih razmišljanja definirati koja je konzola bolji izbor za druge. Jedino za sebe.

 

Upravo zato što se dotakao ekskluziva sam spomenuo Zenimax. Ako i kad MSu postane bitno da ima jače ekskluzive, samo zaključa sve Zenimaxove igre na PC i Xbox.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PlayStation 5 i Xbox Series X - Na raskrižju n
Danny_HR kaže...

Nema objektivno kad pričamo o tome koja je igra dobra, a koja ne. Pazi, ja sam na tvojoj strani jer su mi dosad sve omiljene igre bile mahom PS ekskluzive, samo ne možemo na temelju subjektivnih razmišljanja definirati koja je konzola bolji izbor za druge. Jedino za sebe.

 

Upravo zato što se dotakao ekskluziva sam spomenuo Zenimax. Ako i kad MSu postane bitno da ima jače ekskluzive, samo zaključa sve Zenimaxove igre na PC i Xbox.

 A jbg onda je sve na svijetu subjektivno i nema nigdje boljeg ili lošijeg. Ne možeš reći da je Messi bolji nogometaš od Ilije Sivonjića jer je subjektivno 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
15 godina
online
Re: PlayStation 5 i Xbox Series X - Na raskrižju n
antimadridista kaže...
Danny_HR kaže...

Nema objektivno kad pričamo o tome koja je igra dobra, a koja ne. Pazi, ja sam na tvojoj strani jer su mi dosad sve omiljene igre bile mahom PS ekskluzive, samo ne možemo na temelju subjektivnih razmišljanja definirati koja je konzola bolji izbor za druge. Jedino za sebe.

 

Upravo zato što se dotakao ekskluziva sam spomenuo Zenimax. Ako i kad MSu postane bitno da ima jače ekskluzive, samo zaključa sve Zenimaxove igre na PC i Xbox.

 A jbg onda je sve na svijetu subjektivno i nema nigdje boljeg ili lošijeg. Ne možeš reći da je Messi bolji nogometaš od Ilije Sivonjića jer je subjektivno 

 

Pobrkao si igrače i igru :-) 

Obojica su nogometaši i obojici je najbolja igra nogomet. Opet subjektivno.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
11 godina
neaktivan
offline
PlayStation 5 i Xbox Series X - Na raskrižju nove

Uvijek i samo playstation.  Koji xboxovi gamepassovi i ostalo kad kvaliteta nije kvantiteta....

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
PlayStation 5 i Xbox Series X - Na raskrižju nove

Neki ocito i dalje nisu shvatili da je krenula slijedeca generacija,nije tema PS4 i XO.Kakve PS5 ekskluzive ? Nema ni jedna konzola za sad nesto vrijedno spomena po tom pitanju.A MS je u naletu kaj se tog tice,pasalo to nekom ili ne.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PlayStation 5 i Xbox Series X - Na raskrižju n
PCNjubara kaže...

Neki ocito i dalje nisu shvatili da je krenula slijedeca generacija,nije tema PS4 i XO.Kakve PS5 ekskluzive ? Nema ni jedna konzola za sad nesto vrijedno spomena po tom pitanju.A MS je u naletu kaj se tog tice,pasalo to nekom ili ne.

 Sony je već najavio novi Horizon i novi God of War za sljedeću godinu. Dok je Xbox odgodio Halo na 2-3 godine kao jedinu ekskluzivu. O kakvom naletu pričaš?

 

btw. PS5 već ima Demons Souls. Objektivno fenomenalna igra. Nevjerojatno je da se ignorira.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
11 godina
offline
Re: PlayStation 5 i Xbox Series X - Na raskrižju n

Znaci mogu kupiti xbox series x preko njemackog amazona (ili nekog drugog shopa), aktivirati ga u hrvatskoj, kupovati igre preko microsoft storea i aktivirati game pass ultimate?

 

ako da, uzimam

6 godina
offline
Re: PlayStation 5 i Xbox Series X - Na raskrižju n
antimadridista kaže...
PCNjubara kaže...

Neki ocito i dalje nisu shvatili da je krenula slijedeca generacija,nije tema PS4 i XO.Kakve PS5 ekskluzive ? Nema ni jedna konzola za sad nesto vrijedno spomena po tom pitanju.A MS je u naletu kaj se tog tice,pasalo to nekom ili ne.

 Sony je već najavio novi Horizon i novi God of War za sljedeću godinu. Dok je Xbox odgodio Halo na 2-3 godine kao jedinu ekskluzivu. O kakvom naletu pričaš?

 

btw. PS5 već ima Demons Souls. Objektivno fenomenalna igra. Nevjerojatno je da se ignorira.

 MS je najavio novi Halo (odgodio 2-3 god ?mislis valjda odgodili za 2021.),Forzu,Fable,Starfield,TES 6 itd.,to nabrajanje je obostrano...

 

 

 

 

13 godina
offline
Re: PlayStation 5 i Xbox Series X - Na raskrižju n
Ajd prestani s trolanjem, nisi zanimljiv.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
4 godine
offline
PlayStation 5 i Xbox Series X - Na raskrižju nove

Od trenutka kad je objavljeno da će se sve xbox igre moći igrati na PC-u prestaje svaka smisao posjedovanja xboxa ako vec imate komp. kraj price. playstation uvijek.

 
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: PlayStation 5 i Xbox Series X - Na raskrižju n
To nema smisla
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Re: PlayStation 5 i Xbox Series X - Na raskrižju n
markec997 kaže...

Od trenutka kad je objavljeno da će se sve xbox igre moći igrati na PC-u prestaje svaka smisao posjedovanja xboxa ako vec imate komp. kraj price. playstation uvijek.

 PC za 500 eura koji može konkurirati hardveru Xboxa nećeš vidjeti nikad. Ja osobno bi prvi uzeo odmah Xbox (da se makne PlayStation iz priče) pored PC-a. 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2020 23:25 (antimadridista).
15 godina
offline
Re: PlayStation 5 i Xbox Series X - Na raskrižju n
Mislim da malo overhajpas GamePass.

Ultimate je relativno skup kad prode trial. PS now jeftiniji ali nije vrijedan para. PS+ collection je super deal s obzirom da je pretplata tipa $30 godisnje, a vecina uz to doda 6-7 polovnih/novih multiplayer naslova.
Gotovo je jasno da GP nikad nece dobit najnovije AAA igre odmah, a kad ih dobije vise nisu vrijedne igranja...citaj Fifa, Madden, BF itd.

Kao netko tko zivi u US, PS5 je trenutno nobrainer izbor.

Xbox pored PCa (ako imas oboje, a velika vecina imaju) nema nikakvog smisla kad su igre iste, a PS5 nudi drugaciji te vise optimiziraniji svemir...
4k u low fps 60 ce tek bit na PCu za dvije god...i zato je moj savjet pa i plan PS5 sada, a slozit rig u 2022...


I na kraju, ekskluzive ne diktira tko je vlasnik studija, nego koje je najvece trziste. Najbitniji izdavaci igara nikad nece izdat igru prije na Xboxu i PCu nego na PS...na svaki prodan Xbox, Sony proda dva PS, ako ne i tri.

Ako se PS Now popravi, a sigurno bude, tu ce prostora za raspravu nazalost biti sve manje. Tko voli Halo logicno ide prema MSu, ali za sve ostalo sto nije MS first party vec globalni jaki AAA naslovi, Sony je king. Ovo pocinje jako ulazit u Android vs iOS diskusiju s malo drugacijom notom. Sirova snaga vs momentum ekonomije, a bojim se da ce Sony opet prevagnut
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 5:58 (Mitch).
14 godina
protjeran
offline
PlayStation 5 i Xbox Series X - Na raskrižju nove

Trebalo se zaustaviti na dizajnu konzole i odma proglasit xbox kao ukupnog pobjednika jer je plejka kriminalno ruzan predmet a uz to i ogroman.

Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: PlayStation 5 i Xbox Series X - Na raskrižju n
PCNjubara kaže...

Neki ocito i dalje nisu shvatili da je krenula slijedeca generacija,nije tema PS4 i XO.Kakve PS5 ekskluzive ? Nema ni jedna konzola za sad nesto vrijedno spomena po tom pitanju.A MS je u naletu kaj se tog tice,pasalo to nekom ili ne.

 MS je u tolkom naletu da im igre na novom Xboxu izgledaju ko igre za PS3

 

ansha kaže...

Trebalo se zaustaviti na dizajnu konzole i odma proglasit xbox kao ukupnog pobjednika jer je plejka kriminalno ruzan predmet a uz to i ogroman.

oces ju jebat ili igrat? :)

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 9:18 (nixass).
13 godina
offline
Re: PlayStation 5 i Xbox Series X - Na raskrižju n
PCNjubara kaže...

 MS je najavio novi Halo (odgodio 2-3 god ?mislis valjda odgodili za 2021.),Forzu,Fable,Starfield,TES 6 itd.,to nabrajanje je obostrano...

 

 

 

 

Halo je trebao biti launch naslov a sada je u planu za jesen 2021., ništa od ostalog što si naveo nema poznati datum izlaska (niti išta drugo osim da je u izradi).

15 godina
offline
Re: PlayStation 5 i Xbox Series X - Na raskrižju n
ansha kaže...

Trebalo se zaustaviti na dizajnu konzole i odma proglasit xbox kao ukupnog pobjednika jer je plejka kriminalno ruzan predmet a uz to i ogroman.

Ja u potkrovlju imam slobodnog prostora (evo između radnog stola i police sa knjigama i sl.) da ako ako mi sada netko pokloni PS5 pod uslovom da je visinom kao frižider (Ne nužno i širinom) ja bih rekao - no problemo. Samo nek narod koji mi uđe u sobu razjapi usta i kaže "šta ti je ovo?". A bio bih fazon nekom stolaru dati da mi napravi policu ili ormar kao PS5, mada bi zahtjevalo dobru CNC obradu.

Exluzive mi nisu na PS4 nešto (barem one koje sam ja probao), mislim mene ne privlače, više mi je žao što Ori-a nema na PS5.

I opet rasprava "čije je djed veći", pola Xbox je kupljeno jer ljudi nisu mogli kupiti PS5. Ne baš pola, ali eto simbolično da se tako izrazim.

Inače 180€ onaj Elite kontroler za Xbox.. pa brate preskupo je.

6 godina
offline
Re: PlayStation 5 i Xbox Series X - Na raskrižju n
Chronosus kaže...
PCNjubara kaže...

 MS je najavio novi Halo (odgodio 2-3 god ?mislis valjda odgodili za 2021.),Forzu,Fable,Starfield,TES 6 itd.,to nabrajanje je obostrano...

 

 

 

 

Halo je trebao biti launch naslov a sada je u planu za jesen 2021., ništa od ostalog što si naveo nema poznati datum izlaska (niti išta drugo osim da je u izradi).

 Za 2021. ima Halo ,Hellblade i 12 minutes ....slabo isto kao i PS5.Multiplatform su kao i uvijek tu da spase stvar (za obe konzole).

8 godina
offline
Re: PlayStation 5 i Xbox Series X - Na raskrižju n
PCNjubara kaže...
Chronosus kaže...
PCNjubara kaže...

 MS je najavio novi Halo (odgodio 2-3 god ?mislis valjda odgodili za 2021.),Forzu,Fable,Starfield,TES 6 itd.,to nabrajanje je obostrano...

 

 

 

 

Halo je trebao biti launch naslov a sada je u planu za jesen 2021., ništa od ostalog što si naveo nema poznati datum izlaska (niti išta drugo osim da je u izradi).

 Za 2021. ima Halo ,Hellblade i 12 minutes ....slabo isto kao i PS5.Multiplatform su kao i uvijek tu da spase stvar (za obe konzole).

 PS5 slabo ?

GOW, Ratchet, GT7, Horizon... Sve blockbusteri

 

I onda ti ides nekog nazivat fanboy, a ocito ignoriras cinjenice

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 11:30 (Santana).
6 godina
offline
Re: PlayStation 5 i Xbox Series X - Na raskrižju n
Santana kaže...
PCNjubara kaže...
Chronosus kaže...
PCNjubara kaže...

 MS je najavio novi Halo (odgodio 2-3 god ?mislis valjda odgodili za 2021.),Forzu,Fable,Starfield,TES 6 itd.,to nabrajanje je obostrano...

 

 

 

 

Halo je trebao biti launch naslov a sada je u planu za jesen 2021., ništa od ostalog što si naveo nema poznati datum izlaska (niti išta drugo osim da je u izradi).

 Za 2021. ima Halo ,Hellblade i 12 minutes ....slabo isto kao i PS5.Multiplatform su kao i uvijek tu da spase stvar (za obe konzole).

 PS5 slabo ?

GOW, Ratchet, GT7, Horizon... Sve blockbusteri

 

I onda ti ides nekog nazivat fanboy, a ocito ignoriras cinjenice

Pa meni sve to zvuci dosta slabo,al ne kaj se tice kvalitete nego kolicine.Zakaj sam fanboy ak kazem da je slabo i na xboxu i PS-u ? znam da je kritika na racun Sonya zabranjena al opet...

8 godina
offline
Re: PlayStation 5 i Xbox Series X - Na raskrižju n
PCNjubara kaže...
Santana kaže...
PCNjubara kaže...
Chronosus kaže...
PCNjubara kaže...

 MS je najavio novi Halo (odgodio 2-3 god ?mislis valjda odgodili za 2021.),Forzu,Fable,Starfield,TES 6 itd.,to nabrajanje je obostrano...

 

 

 

 

Halo je trebao biti launch naslov a sada je u planu za jesen 2021., ništa od ostalog što si naveo nema poznati datum izlaska (niti išta drugo osim da je u izradi).

 Za 2021. ima Halo ,Hellblade i 12 minutes ....slabo isto kao i PS5.Multiplatform su kao i uvijek tu da spase stvar (za obe konzole).

 PS5 slabo ?

GOW, Ratchet, GT7, Horizon... Sve blockbusteri

 

I onda ti ides nekog nazivat fanboy, a ocito ignoriras cinjenice

Pa meni sve to zvuci dosta slabo,al ne kaj se tice kvalitete nego kolicine.Zakaj sam fanboy ak kazem da je slabo i na xboxu i PS-u ? znam da je kritika na racun Sonya zabranjena al opet...

 Zato jer PS5 ima najmanje 5 igara, dok Xbox ima jednu, mozda dvije i to stavljas u isti kos.

 

Slabo je po kojim kriterijima ? Jel Microsoft bilo koje godine napravio bolje ?

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
6 godina
offline
Re: PlayStation 5 i Xbox Series X - Na raskrižju n
Santana kaže...
PCNjubara kaže...
Santana kaže...
PCNjubara kaže...
Chronosus kaže...
PCNjubara kaže...

 MS je najavio novi Halo (odgodio 2-3 god ?mislis valjda odgodili za 2021.),Forzu,Fable,Starfield,TES 6 itd.,to nabrajanje je obostrano...

 

 

 

 

Halo je trebao biti launch naslov a sada je u planu za jesen 2021., ništa od ostalog što si naveo nema poznati datum izlaska (niti išta drugo osim da je u izradi).

 Za 2021. ima Halo ,Hellblade i 12 minutes ....slabo isto kao i PS5.Multiplatform su kao i uvijek tu da spase stvar (za obe konzole).

 PS5 slabo ?

GOW, Ratchet, GT7, Horizon... Sve blockbusteri

 

I onda ti ides nekog nazivat fanboy, a ocito ignoriras cinjenice

Pa meni sve to zvuci dosta slabo,al ne kaj se tice kvalitete nego kolicine.Zakaj sam fanboy ak kazem da je slabo i na xboxu i PS-u ? znam da je kritika na racun Sonya zabranjena al opet...

 Zato jer PS5 ima najmanje 5 igara, dok Xbox ima jednu, mozda dvije i to stavljas u isti kos.

 

Slabo je po kojim kriterijima ? Jel Microsoft bilo koje godine napravio bolje ?

 PS5 ima 5 igara a Xbox 1 po tvom kriteriju?Ja sam ti naveo 3 s tim da sam ignorirao Forzu...Znaci tu smo na 5 za ps5 i 4 za Xbox "4"..Narucio sam PS5 a ne XSX jer ak nis drugo mogu na PS5 nadoknaditi PS3/PS4 igre.Da sam kupovao po kriteriju novih igara nebi nijednu uzeo jer ne vrijedi.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice