PlayStation 5 bi mogao imati podatkovni SSD modul

poruka: 17
|
čitano: 3.257
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "PlayStation 5 bi mogao imati podatkovni SSD modul".
14 godina
offline
PlayStation 5 bi mogao imati podatkovni SSD modul

Da li ce biti kompatibilan sa PS1 i PS2 memory karticama?

 
7 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
PlayStation 5 bi mogao imati podatkovni SSD modul

Mene stvarno zanima kako je autor u ikojem smislu prismrdio zaključku da bi na temelju ovoga PS5 mogao biti jeftiniji. 

Proprietary, patentirana tehnologija koju drugi ne smiju proizvoditi zvuči apsolutno sve osim jeftino i široko dostupno. Pogotovo umjesto 2.5 inčnih standardnih diskova gdje proizvođači imaju konkurenciju i moraju se natjecati s njima.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
10 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: PlayStation 5 bi mogao imati podatkovni SSD mo
JozoBozo121 kaže...

Mene stvarno zanima kako je autor u ikojem smislu prismrdio zaključku da bi na temelju ovoga PS5 mogao biti jeftiniji. 

Proprietary, patentirana tehnologija koju drugi ne smiju proizvoditi zvuči apsolutno sve osim jeftino i široko dostupno. Pogotovo umjesto 2.5 inčnih standardnih diskova gdje proizvođači imaju konkurenciju i moraju se natjecati s njima.

 ma ak ce ovo bit u novom ps onda je to valjda samo adapter i kutijica za m2 ssd

9 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 5 bi mogao imati podatkovni SSD mo

Kutijice s adapterima na novi priključak se ne patentiraju, čim se spominje patentiranje nečega, to je uglavnom jer želiš konkurenciju srezati u korijenu. A u patentu se ne spominje nikakav konektor za standardni disk, niti bi po dimenzijama to odgovaralo nekom standardnom SSD-u. A Soniju ne bi bio prvi put, kartice za PS Vitu su koštale tri puta više od SD kartice. 

Vjerojatno se Sony zaigrao s obećanim performansama pa sad gledaju gdje će izmusti više love od korisnika, a da oni prođu za bagatelu.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2019 12:58 (JozoBozo121).
8 godina
offline
Re: PlayStation 5 bi mogao imati podatkovni SSD mo
JozoBozo121 kaže...

Kutijice s adapterima na novi priključak se ne patentiraju, čim se spominje patentiranje nečega, to je uglavnom jer želiš konkurenciju srezati u korijenu. A u patentu se ne spominje nikakav konektor za standardni disk, niti bi po dimenzijama to odgovaralo nekom standardnom SSD-u. A Soniju ne bi bio prvi put, kartice za PS Vitu su koštale tri puta više od SD kartice. 

Vjerojatno se Sony zaigrao s obećanim performansama pa sad gledaju gdje će izmusti više love od korisnika, a da oni prođu za bagatelu.

 Samo da ne kosta ko RED mini mag hahaha

14 godina
offline
Re: PlayStation 5 bi mogao imati podatkovni SSD mo
JozoBozo121 kaže...

Mene stvarno zanima kako je autor u ikojem smislu prismrdio zaključku da bi na temelju ovoga PS5 mogao biti jeftiniji. 

Proprietary, patentirana tehnologija koju drugi ne smiju proizvoditi zvuči apsolutno sve osim jeftino i široko dostupno. Pogotovo umjesto 2.5 inčnih standardnih diskova gdje proizvođači imaju konkurenciju i moraju se natjecati s njima.

 koliko sam a shvatio sama konzola s obzirom na performanse ce bit jeftina ali disk koji ćeš morat kupit će bit biber s tim da ćeš moći sam birat koliko biber.

tako da će najjeftiniji disk vjerojatno biti jeftin ali po karakteristikama mnogima nedovoljan

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
15 godina
online
PlayStation 5 bi mogao imati podatkovni SSD modul

I sto je sada tu novo, drukcije, revolucionarno itd. sto pod obavezno moramo imat next gen? Osim sto "super brzo" i "unikatno" vrlo vjerojatno znaci samo jedno, papreno skupo..... pa ako bas hocu brze loadanje investirat cu u SSD (biras skuplji, sporiji, nesto jeftiniji, nesto skuplji), ako mi nije toliko do brzine loadanja vec do ustede i sto vise igara (bez da ih moram brisati svako malo, za one s vecom kolekcijom), odabrat cu HDD.

 

Ne znam sto oni ovime zele postici ali lici mi na PS Vitin scenarij (na srecu, postoji SD2Vita). Po meni je bit napraviti kuciste za konzolu da bez vecih problema mozes upiknuti/zamijeniti "podatkovni medij" (u sustini kakav god on bio i po mogucnosti sto vise njih) bez da se to uopce primjeti (bez dodatnih kablova itd) ali ovo mi cini kao na neko izmisljavanje tople vode i sve bi to bilo ok da ce biti neka normalna odnosno koliko toliko razumna cijena svega toga ali cisto sumnjam. Igre vec sada zauzimaju po 100 GB i vise, pitanje je mozda dana, mjeseca kada ce vise manje sve AAA igre teziti minimalno 80-100 GB

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2019 0:33 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
PlayStation 5 bi mogao imati podatkovni SSD modul

Koliko se sjećam priče PS5 će imati neki ultra brzi SSD to su pokazali na primjeru Spidermana, na PS4 load time 30ak sekundi, a na PS5 par sekundi. E sada što će to značiti... Iskustva sa Sony-em i proprietary medijima za pohranu podataka nisu dobra. Kako kolega gore kaže PSVita je najbolji primjer. 16GB "vita memory card" 600kn dok je SD kartica od 16GB koštala 80ak kn, a ova vitina nije bila po ničemu bolja/brža.

Ne bi me uopće čudilo da je ta "ultra brza SSD tehnologija" zapravo nvme SSD, brže od "normalnog" SSD-a koji je oko 500 MB/s. A i IMO nije sve do brzine, treba moći i prožvakati te podatke. Na PC-u osobno i nisam vidio neku razliku u brzini loadanja igara ako idu sa "normalnog" m.2 ili nvme m.2 SSD-a, a PC mi i istina više nije zadnji krik tehnologije, ali Ryzen 7 1700 @3.7 GHz ipak nije toliko slab.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PlayStation 5 bi mogao imati podatkovni SSD modul

Neznam što ste se uzpjenili kad su ovo sve samo nagađanja.Nisa još službeno nema.

 

A drugo ,moje je mišljenje da obican hdd neće uopće moći ići u konzolu jer čemu onda sve ovo(ako su ova nagađanja uopće točna)

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2019 12:52 (Kill Frenzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: PlayStation 5 bi mogao imati podatkovni SSD mo
Kill Frenzy kaže...

Neznam što ste se uzpjenili kad su ovo sve samo nagađanja.Nisa još službeno nema.

 

A drugo ,moje je mišljenje da obican hdd neće uopće moći ići u konzolu jer čemu onda sve ovo(ako su ova nagađanja uopće točna)

 Ja sam siguran da nista od HDD-a posto dosta developera jasno veli da je taj SSD bitan dio konzole i jako puno se oko njega vrti. Neki su cak rekli da stvari koje rade na PS5 nebi bile moguce sa HDD diskom

 

PC je jedno, a konzola je drugo. Mogu ssd puno bolje integrirat u sustav i zapravo bit ovisni o njemu

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2019 15:14 (Santana).
15 godina
offline
Re: PlayStation 5 bi mogao imati podatkovni SSD mo
Solo761 kaže...

Koliko se sjećam priče PS5 će imati neki ultra brzi SSD to su pokazali na primjeru Spidermana, na PS4 load time 30ak sekundi, a na PS5 par sekundi. E sada što će to značiti... Iskustva sa Sony-em i proprietary medijima za pohranu podataka nisu dobra. Kako kolega gore kaže PSVita je najbolji primjer. 16GB "vita memory card" 600kn dok je SD kartica od 16GB koštala 80ak kn, a ova vitina nije bila po ničemu bolja/brža.

Ne bi me uopće čudilo da je ta "ultra brza SSD tehnologija" zapravo nvme SSD, brže od "normalnog" SSD-a koji je oko 500 MB/s. A i IMO nije sve do brzine, treba moći i prožvakati te podatke. Na PC-u osobno i nisam vidio neku razliku u brzini loadanja igara ako idu sa "normalnog" m.2 ili nvme m.2 SSD-a, a PC mi i istina više nije zadnji krik tehnologije, ali Ryzen 7 1700 @3.7 GHz ipak nije toliko slab.

Nisi vidio razliku jer igre niti nisu bile prilagođavane da iskoriste brzinu SSD diska. No sada bi se to moglo promijeniti i PC igrači bi mogli od ovog isto profitirati.

15 godina
online
Re: PlayStation 5 bi mogao imati podatkovni SSD mo
Santana kaže...
Kill Frenzy kaže...

Neznam što ste se uzpjenili kad su ovo sve samo nagađanja.Nisa još službeno nema.

 

A drugo ,moje je mišljenje da obican hdd neće uopće moći ići u konzolu jer čemu onda sve ovo(ako su ova nagađanja uopće točna)

 Ja sam siguran da nista od HDD-a posto dosta developera jasno veli da je taj SSD bitan dio konzole i jako puno se oko njega vrti. Neki su cak rekli da stvari koje rade na PS5 nebi bile moguce sa HDD diskom

 

PC je jedno, a konzola je drugo. Mogu ssd puno bolje integrirat u sustav i zapravo bit ovisni o njemu

 Sto to na PC-u iz 2019/2020 nije moguce s HDD-om? Apsoutno sve je moguce.... jos uvijek instaliravam igre na HDD (imam ih hrpu po 8-10 TB) i one nesto manje od 500 GB - 1-2 TB(starije)...... na SSD-u su mi windowsi, programi koje koristim svakodnevno i sl.

 

Inace, novije konzole se ne razlikuju previse od klasicnih PC-a (nismo u 70/80-tim), a kada smo kod: "Mogu ssd puno bolje integrirat u sustav i zapravo bit ovisni o njemu" odnosno tih nazovimo "minimum requirementsa", lol pa to je samo umjetna limitacija tipa gdje mozes instalirati igre, koji patch se moze vrtjeti na kojem firmware-u i sl. sto dokazuju CFW-i..... na svim Sony-evim konzolama (osim mozda PS4, nisam siguran jer jos nije moguce), se moze zaobici ta limitacija i noviji patchevi mogu raditi i na starijem firmware-u bez problema jer vecinom novi firmware-i ne donose apsolutno nikakve nove funkcije, poboljsanja itd. (mislim kada konzola bude stara karikiram 2-3 god i vise), vec vise manje uvijek krpaju iskljucivo sigurnosne propuste.

 

Sto se mene osobno tice, za video igre, HDD je jos uvijek moj prvi izbor unatoc sporijem loadanju.... koliko bi me samo svi ti silni TB-i kostali na SSD-u, totalno neisplativo (btw da ne spominjem da imam prakticki cijelu kolekciju igara za emulatore i starijih kljucnih PC naslova) i da jednostavno ne volim svako malo oslobadati prostor s diska za nesto drugo, a osim toga... uvijek se mogu vratiti npr. naslovima iz 80/90-tih kada god hocu.

 

BTW Isto su pricali za starije Sony-eve konzole (pa opet mozes vrtjeti .iso, .vpk file-ove s kojeg god hoces odredista kao npr. na Viti koja ti moze imati po 3-4 lokacije ili koliko vec gdje mozes instaliravati igre, ukljucjujuci externi HDD na Viti), da ne spominjem onu glupu "black listu" igara za PS Vita TV (na CFW-u se bez problema ukloni ta limitacija), sto znaci da se radi o umjetnoj/namjernoj odnosno prisilnoj limitaciji. Ne brini, nema tu "nikakve magije"......... to je samo glad za sto vecom zaradom.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.11.2019 6:04 (lovac82).
15 godina
online
PlayStation 5 bi mogao imati podatkovni SSD modul

Znaci kupuje se PS4 Pro za Black Friday (1TB $299)...moze

 

EDIT - clanak je fake news https://www.reddit.com/r/PS5/comments/e0nq09/ps5_cartridges_arent_real_patents_are_for_sony/

 

Fala bogu. Takoder znaci da taj render od Let's Go Digital uopce nije prav vjerojatno

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.11.2019 6:23 (Mitch).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: PlayStation 5 bi mogao imati podatkovni SSD mo
Mitch kaže...

Znaci kupuje se PS4 Pro za Black Friday (1TB $299)...moze

 

EDIT - clanak je fake news https://www.reddit.com/r/PS5/comments/e0nq09/ps5_cartridges_arent_real_patents_are_for_sony/

 

Fala bogu. Takoder znaci da taj render od Let's Go Digital uopce nije prav vjerojatno

 pa naravno da nije, stvoren je na temelju ilustracije iz patenta

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.11.2019 6:33 (Santana).
8 godina
offline
Re: PlayStation 5 bi mogao imati podatkovni SSD mo
lovac82 kaže...
Santana kaže...
Kill Frenzy kaže...

Neznam što ste se uzpjenili kad su ovo sve samo nagađanja.Nisa još službeno nema.

 

A drugo ,moje je mišljenje da obican hdd neće uopće moći ići u konzolu jer čemu onda sve ovo(ako su ova nagađanja uopće točna)

 Ja sam siguran da nista od HDD-a posto dosta developera jasno veli da je taj SSD bitan dio konzole i jako puno se oko njega vrti. Neki su cak rekli da stvari koje rade na PS5 nebi bile moguce sa HDD diskom

 

PC je jedno, a konzola je drugo. Mogu ssd puno bolje integrirat u sustav i zapravo bit ovisni o njemu

 Sto to na PC-u iz 2019/2020 nije moguce s HDD-om? Apsoutno sve je moguce.... jos uvijek instaliravam igre na HDD (imam ih hrpu po 8-10 TB) i one nesto manje od 500 GB - 1-2 TB(starije)...... na SSD-u su mi windowsi, programi koje koristim svakodnevno i sl.

 

Inace, novije konzole se ne razlikuju previse od klasicnih PC-a (nismo u 70/80-tim), a kada smo kod: "Mogu ssd puno bolje integrirat u sustav i zapravo bit ovisni o njemu" odnosno tih nazovimo "minimum requirementsa", lol pa to je samo umjetna limitacija tipa gdje mozes instalirati igre, koji patch se moze vrtjeti na kojem firmware-u i sl. sto dokazuju CFW-i..... na svim Sony-evim konzolama (osim mozda PS4, nisam siguran jer jos nije moguce), se moze zaobici ta limitacija i noviji patchevi mogu raditi i na starijem firmware-u bez problema jer vecinom novi firmware-i ne donose apsolutno nikakve nove funkcije, poboljsanja itd. (mislim kada konzola bude stara karikiram 2-3 god i vise), vec vise manje uvijek krpaju iskljucivo sigurnosne propuste.

 

Sto se mene osobno tice, za video igre, HDD je jos uvijek moj prvi izbor unatoc sporijem loadanju.... koliko bi me samo svi ti silni TB-i kostali na SSD-u, totalno neisplativo (btw da ne spominjem da imam prakticki cijelu kolekciju igara za emulatore i starijih kljucnih PC naslova) i da jednostavno ne volim svako malo oslobadati prostor s diska za nesto drugo, a osim toga... uvijek se mogu vratiti npr. naslovima iz 80/90-tih kada god hocu.

 

BTW Isto su pricali za starije Sony-eve konzole (pa opet mozes vrtjeti .iso, .vpk file-ove s kojeg god hoces odredista kao npr. na Viti koja ti moze imati po 3-4 lokacije ili koliko vec gdje mozes instaliravati igre, ukljucjujuci externi HDD na Viti), da ne spominjem onu glupu "black listu" igara za PS Vita TV (na CFW-u se bez problema ukloni ta limitacija), sto znaci da se radi o umjetnoj/namjernoj odnosno prisilnoj limitaciji. Ne brini, nema tu "nikakve magije"......... to je samo glad za sto vecom zaradom.

 Stari hvale se kak nece uopce bit nikakvog ucitavanja na PS5 i kak je taj Ssd velik dio konzole.

Ne vjerujem da ce ti dopustit da spojis neku krntiju od hdd-a i to sve sjebes

 

Da konzole koriste PC komponente no to je jos uvijek zatvoren sustav i evo primjer koristit ce gddr6 memoriju za ram kaj kod PC-a danas nije moguce. Isto tak je moguce iskoristit taj brzi ssd za vise stvari od same pohrane u teoriji

Mogu radi sta hoce ne moraju gledat na to da neki jos koriste HDD

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.11.2019 6:34 (Santana).
15 godina
online
Re: PlayStation 5 bi mogao imati podatkovni SSD mo
Santana kaže...
Mitch kaže...

Znaci kupuje se PS4 Pro za Black Friday (1TB $299)...moze

 

EDIT - clanak je fake news https://www.reddit.com/r/PS5/comments/e0nq09/ps5_cartridges_arent_real_patents_are_for_sony/

 

Fala bogu. Takoder znaci da taj render od Let's Go Digital uopce nije prav vjerojatno

 pa naravno da nije, stvoren je na temelju ilustracije iz patenta

 Hmm, pa onaj PS4 insider (koji je bio tocan) je stavio u 10. mj video u ruci i izgleda skoro pa identicno kao taj render.

 

No moguce da je to dev kit za proizvodace igara.

 

SSD je vjerojatno PCIe 4.0...5GB/s read 4.4GB/s write

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.11.2019 6:51 (Mitch).
16 godina
offline
Re: PlayStation 5 bi mogao imati podatkovni SSD mo
movie kaže...
Solo761 kaže...

Koliko se sjećam priče PS5 će imati neki ultra brzi SSD to su pokazali na primjeru Spidermana, na PS4 load time 30ak sekundi, a na PS5 par sekundi. E sada što će to značiti... Iskustva sa Sony-em i proprietary medijima za pohranu podataka nisu dobra. Kako kolega gore kaže PSVita je najbolji primjer. 16GB "vita memory card" 600kn dok je SD kartica od 16GB koštala 80ak kn, a ova vitina nije bila po ničemu bolja/brža.

Ne bi me uopće čudilo da je ta "ultra brza SSD tehnologija" zapravo nvme SSD, brže od "normalnog" SSD-a koji je oko 500 MB/s. A i IMO nije sve do brzine, treba moći i prožvakati te podatke. Na PC-u osobno i nisam vidio neku razliku u brzini loadanja igara ako idu sa "normalnog" m.2 ili nvme m.2 SSD-a, a PC mi i istina više nije zadnji krik tehnologije, ali Ryzen 7 1700 @3.7 GHz ipak nije toliko slab.

Nisi vidio razliku jer igre niti nisu bile prilagođavane da iskoriste brzinu SSD diska. No sada bi se to moglo promijeniti i PC igrači bi mogli od ovog isto profitirati.

Kako mogu biti prilagođavane ako se podatci ne stignu obraditi? To nema veze sa SSD-om nego sa čitavim sustavom u kompletu.

Sjećam se kada sam to prvi stavio igru na SSD napravio prij 5-6 godina, bilo je boosta, npr. u WoW-u ulazim u dungeon i bude loadano za 10ak sekundi i onda još meditiram 20-30 sekundi da ostali igrači završe load. No kada sam prešao sa SATA SSD-a na nvme nisam primjetio da mi je brže upravo zato što nije sve u brzini učitavanja jer to učitano treba i obraditi, a to je do procesora, memorije, grafičke, ne znam što tu mogu prilagoditi, a da do sada nisu mogli.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice