Playseat Alcantara: Ovako se već da živit i vozit…

poruka: 19
|
čitano: 7.202
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Playseat Alcantara: Ovako se već da živit i vozit…".
16 godina
offline
Playseat Alcantara: Ovako se već da živit i vozit…

*samo napomena da Logitech volani imaju očajan feel u sredini i FFB skoro pa nepostoji u par stupnjeva oko centra.

 

Inače, davno bi ovako nešto kupio da mi žena ne prijeti razvodom 😅

Ovako mi T300RS GT već mjesecima stoji na polici bez volje da ga vadim svako malo na stol.

 

Playseat Challenge je isto ok izbor, čudnog izgleda, sklopljiv, relativno jeftin..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Playseat Alcantara: Ovako se već da živit i vo
nixass kaže...

*samo napomena da Logitech volani imaju očajan feel u sredini i FFB skoro pa nepostoji u par stupnjeva oko centra.

 

Inače, davno bi ovako nešto kupio da mi žena ne prijeti razvodom 😅

Ovako mi T300RS GT već mjesecima stoji na polici bez volje da ga vadim svako malo na stol.

 

Playseat Challenge je isto ok izbor, čudnog izgleda, sklopljiv, relativno jeftin..

 ja nemam taj problem vec ne stignem + neda mi se monitrati volan na glavni stol gdje mi je pc... TV sam dao klincima i sada mi volan takoder stoji i ceka bolje dane..

Ali da je t300 GT zvijer itekako...

 

Dugo sam si htio nabaviti playseat i jos uvijek trazim no medutim kao sto sam gore naveo nemam na sta trenutno spojiti.

Bnet: mNik987#2148
12 godina
offline
Re: Playseat Alcantara: Ovako se već da živit i vo
nixass kaže...

*samo napomena da Logitech volani imaju očajan feel u sredini i FFB skoro pa nepostoji u par stupnjeva oko centra.

 

Inače, davno bi ovako nešto kupio da mi žena ne prijeti razvodom 😅

Ovako mi T300RS GT već mjesecima stoji na polici bez volje da ga vadim svako malo na stol.

 

Playseat Challenge je isto ok izbor, čudnog izgleda, sklopljiv, relativno jeftin..

 Je ako si pola čovjeka. Normalan čovjek to razvali za par dana.

Ja sam na kraju završio s radnim stolom i blagovaonskom stolicom ispred TV-a. Žena je oduševljena kad to vidi.

 

14 godina
offline
Playseat Alcantara: Ovako se već da živit i vozit…

Imam krasan tavan, prazan, prostora kol'ko hoćeš. Ako ga budem sređivao, mogao bih napraviti mans cave, pa da gore montiram i ovaj Playseat. To bi bilo super: 4k UST laserski projektor, superjaki kompić, Playseat, 4 relax fotelje, zvučni sustav malo jači, sve u prostoriji 55-60 kvadrata. Prostor imam, još samo oko 300k  kuna za sređivanje. Usput, bilo bi mjesta i za klasičnu analognu zabavu - biljarski stol i /ili stol za pingić, a s obzirom da ima mjesta, playseat bi možda mogao ostaviti trajno na jednom mjestu, bez rastavljanja i sastavljanja svakih par dana - ili ga gurnut u neki ćošak da ne smeta nakon igranja.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2020 10:51 (učo).
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Playseat Alcantara: Ovako se već da živit i vo
učo kaže...

Imam krasan tavan, prazan, prostora kol'ko hoćeš. Ako ga budem sređivao, mogao bih napraviti mans cave, pa da gore montiram i ovaj Playseat. To bi bilo super: 4k UST laserski projektor, superjaki kompić, Playseat, 4 relax fotelje, zvučni sustav malo jači, sve u prostoriji 55-60 kvadrata. Prostor imam, još samo oko 300k  kuna za sređivanje. Usput, bilo bi mjesta i za klasičnu analognu zabavu - biljarski stol i /ili stol za pingić, a s obzirom da ima mjesta, playseat bi možda mogao ostaviti trajno na jednom mjestu, bez rastavljanja i sastavljanja svakih par dana - ili ga gurnut u neki ćošak da ne smeta nakon igranja.

Imamo istu situaciju, a i isti problem od 300k

 

15 godina
offline
Playseat Alcantara: Ovako se već da živit i vozit…

"neki" se pretjerano užive u ovo pa onda sjednu u auto i na cestu (ajd', bar ne u pidžami). zanimljivo, na većini takvih auta je oznaka "taxi" 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
Re: Playseat Alcantara: Ovako se već da živit i vo
učo kaže...

Imam krasan tavan, prazan, prostora kol'ko hoćeš. Ako ga budem sređivao, mogao bih napraviti mans cave, pa da gore montiram i ovaj Playseat. To bi bilo super: 4k UST laserski projektor, superjaki kompić, Playseat, 4 relax fotelje, zvučni sustav malo jači, sve u prostoriji 55-60 kvadrata. Prostor imam, još samo oko 300k  kuna za sređivanje. Usput, bilo bi mjesta i za klasičnu analognu zabavu - biljarski stol i /ili stol za pingić, a s obzirom da ima mjesta, playseat bi možda mogao ostaviti trajno na jednom mjestu, bez rastavljanja i sastavljanja svakih par dana - ili ga gurnut u neki ćošak da ne smeta nakon igranja.

 

I sam sam htio urediti "man cave" ali kako nažalost mjesta nemam spojio sam si laptop za posao i nintendo switch na 43inchnu TV, još mi je ostalo mjesta za mašinu za veslanje i to je nekako sve što mogu. 

 

 

Ako ćeš samo analogno, trošak za biljar/stolni tenis/pikado/fliper(virtualni) i brojne druge društvene igre ne bi te trebao koštati više od 20,000-30,000kn (sve zajedno). 

Relax 4 fotelje cca 8,000kn

 

S računalom možeš proći dosta jeftinije osim ako ne očekuješ high end 4K graphics s raytracingom.

A projektor i ozvučenje, da, od 3,000 kn do 300,000kn; nebo je limit.

 

Osobno sam si nabavio projektor (Acer C250i) i vrlo sam razočaran s njime. Ne vjerujem da bih ikad više uzimao projektor, kvalitete slike niti blizu pa čak niti najjeftinijoj "vivax" televiziji. Niti blizu. A da ne pričam o ventilatorima koji izluđuju zvukom.

vele ljudi jednom kad probaš "oled" nikad više ne ideš na drugo; i moram priznati da mi je entry level QLED60 kojeg sad imam prirastao srcu i nikakav 4K projektor neće se kvalitetom tome približiti.

 

10 godina
offline
Playseat Alcantara: Ovako se već da živit i vozit…

nit je g29 vrhunski volan, nit taj playseat valja.

 

g29 sa prastarim ffbom starim preko 15 godina, za iste pare se mogu nabavit puno bolji thrustmasteri koji imaju remenski sistem.

 

Ovaj seat je neudobni drekec koji se počne klimat čim naiđe na prepreku malo jačeg ffba, razlog je naravno slabašno postolje za volan.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Playseat Alcantara: Ovako se već da živit i vo
Do 70 kg? Problem je što s povećanjem prihoda ide i povećanje mase (tzv. Bolzman-Krugerov proces), pa nitko ispod 90 kg nema love za takvo nešto.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Playseat Alcantara: Ovako se već da živit i vo
učo kaže...

Imam krasan tavan, prazan, prostora kol'ko hoćeš. Ako ga budem sređivao, mogao bih napraviti mans cave, pa da gore montiram i ovaj Playseat. To bi bilo super: 4k UST laserski projektor, superjaki kompić, Playseat, 4 relax fotelje, zvučni sustav malo jači, sve u prostoriji 55-60 kvadrata. Prostor imam, još samo oko 300k  kuna za sređivanje. Usput, bilo bi mjesta i za klasičnu analognu zabavu - biljarski stol i /ili stol za pingić, a s obzirom da ima mjesta, playseat bi možda mogao ostaviti trajno na jednom mjestu, bez rastavljanja i sastavljanja svakih par dana - ili ga gurnut u neki ćošak da ne smeta nakon igranja.

 ja bi, ako imas vremena i volje, isao u DIY za nosace/okvir i uzeo neki sic na otpadu

ovako nesto (ili varijacija na temu.. drvo, metal, cijevi)

https://www.reddit.com/r/simracing/comments/jx6wnh/some_spray_paint_to_my_wooden_rig/

 

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
6 godina
offline
Re: Playseat Alcantara: Ovako se već da živit i vo
4400kn...za te pare moš prometalo uzeti...pa na bili put ga satrati

#učo
je učitelj i radi u školi i troši 300Kkn za man cave.. sumnjivo je meni to...i još misli o kupovini Tesle...da se on ne bi bavio prodajom ocjena
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Playseat Alcantara: Ovako se već da živit i vo
Acer C250i je bio hvaljen ali to je mali projektor s vrlo lošim osvjetljenjem. Zato slika nije baš oštra iako ima ok razlučivost. Bolje kupiti neki veći s jakim osvjetljenjem, pa makar razlučivost bila i nešto niža. A takvih ima po toj i čak nešto nižoj cijeni.
Re: Playseat Alcantara: Ovako se već da živit i vo
nekinik kaže...
Acer C250i je bio hvaljen ali to je mali projektor s vrlo lošim osvjetljenjem. Zato slika nije baš oštra iako ima ok razlučivost. Bolje kupiti neki veći s jakim osvjetljenjem, pa makar razlučivost bila i nešto niža. A takvih ima po toj i čak nešto nižoj cijeni.

 

 

Zajebao je Acer, sjećam se kad sam ga gledao na stranicama stavili su 600 lumena osvjetljenje. Zato sam i bio zainteresiran za njega. Kada sam ga kupio, nije prošlo mjesec dana i oni su promijenili na stranicama da je osvjetljenje 300 lumena. Koji smradovi.

 

Uglavnom da, sad mi sjedi doma u ladici, osim ako bih ga koristio za nekakve gluposti tipa gledanje tekme s društvom u prirodi (portabilan je, ima ugrađenu bateriju) , za ništa drugo ne vrijedi. A kvalitetom je u rangu kineza s aliexpressa (dovoljno govori da mi se kabel od adaptera slomio nakon 3 mjeseca korištenja). Nikad više projektora, treba ti vrlo skupi projektor za nešto kvalitetno, trebaš posebno platno, trebaš ga našarafiti negdje na plafon s nosačima, trebaš kabele provlačiti, naposljetku trebaš i potpuno zamračiti sobu. Ili s druge strane, upališ TV. 

 

14 godina
offline
Re: Playseat Alcantara: Ovako se već da živit i vo
HCMAA kaže...
4400kn...za te pare moš prometalo uzeti...pa na bili put ga satrati

#učo
je učitelj i radi u školi i troši 300Kkn za man cave.. sumnjivo je meni to...i još misli o kupovini Tesle...da se on ne bi bavio prodajom ocjena

 A onog  nisi primjetio?. Znači, jedno su želje, a drugo mogućnosti. Tako da ni Tesla a ni mans cave nisu realna opcija (šmrc). A što se tiče ocjena, predajem tehnički i informatiku, a tu ti je prosjek oko 4,2, pa sumnjam da netko želi dati lovu za ocjenu, dovoljno je da se malo potrudi na satu. A na druge ocjene ne mogu nikako utjecati, tako da taj izvor prihoda ne postoji. Radim u 2 sela, ali nema kao nekada šunke, jaja, kobasice i slične stvari za podmazivanje i poboljšanje "uspjeha", mada su mnogi  reagirali kada sam im rekao gdje radim kako mi je super, sve samo dolazi. Ništa društvo, osim moje redovne plaće ništa više ne dolazi. I bolje je tako, nisam nikome ništa dužan.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 17:59 (učo).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Playseat Alcantara: Ovako se već da živit i vo
Da ja predajem tehnički đaci bi dobili zanimljiv praktični zadatak, a ja virtualni kokpit. ;-)
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Playseat Alcantara: Ovako se već da živit i vo
Visak kaže...
Da ja predajem tehnički đaci bi dobili zanimljiv praktični zadatak, a ja virtualni kokpit. ;-)

 To ti nije loša zamisao, moram to malo proraditi sa mojom grupom mladih tehničara, imam 2 superpametna i sposobna dječaka, već smo napravili neke dobre stvari. Naravno, problem financiranja alata, materijala i slično je vrlo prisutan.

dolazim odmah - Godot
16 godina
offline
Re: Playseat Alcantara: Ovako se već da živit i vo

nek sloze i kakav DD za maturu ;)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
Re: Playseat Alcantara: Ovako se već da živit i vo
nixass kaže...
učo kaže...

Imam krasan tavan, prazan, prostora kol'ko hoćeš. Ako ga budem sređivao, mogao bih napraviti mans cave, pa da gore montiram i ovaj Playseat. To bi bilo super: 4k UST laserski projektor, superjaki kompić, Playseat, 4 relax fotelje, zvučni sustav malo jači, sve u prostoriji 55-60 kvadrata. Prostor imam, još samo oko 300k  kuna za sređivanje. Usput, bilo bi mjesta i za klasičnu analognu zabavu - biljarski stol i /ili stol za pingić, a s obzirom da ima mjesta, playseat bi možda mogao ostaviti trajno na jednom mjestu, bez rastavljanja i sastavljanja svakih par dana - ili ga gurnut u neki ćošak da ne smeta nakon igranja.

 ja bi, ako imas vremena i volje, isao u DIY za nosace/okvir i uzeo neki sic na otpadu

ovako nesto (ili varijacija na temu.. drvo, metal, cijevi)

https://www.reddit.com/r/simracing/comments/jx6wnh/some_spray_paint_to_my_wooden_rig/

 

 

 Jako zgodno je ovo što si predložio, stvarno vrijedno da se razmisli o tome.

dolazim odmah - Godot
6 godina
offline
Re: Playseat Alcantara: Ovako se već da živit i vo
uzmeš staro auto...i u njega ugradiš Logitech volan i pedale....isprid staviš veći tv kao monitor
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice