Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati i na

poruka: 66
|
čitano: 22.487
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati i na".
14 godina
offline
Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati i na

Samo da ne bude kao Uber. Krenu povoljno da navuku ljude i rastjeraju konkurenciju, a kasnije banana...

Moj PC  
20 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Vkm996 kaže...

Samo da ne bude kao Uber. Krenu povoljno da navuku ljude i rastjeraju konkurenciju, a kasnije banana...

 To je glavna taktika svih takvih kompanija.

9 godina
offline
Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati i na

Ne hvala, nemam povjerenja da držim svoju lovu u tim fintech firmama pa čak i da mi plaćaju za to.

Moj PC  
19 2 hvala 1
11 godina
offline
Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati i na

Napokon mogu napustiti maticnu banku... napokon mogu biti slobodan, u oblaku,.... oblaku dima! :D :D :D

 

 
10 1 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Može li se Revolutom skenirati qr kod i platiti racune za struju, vodu i slično kao u aplikacijama drugih banaka?
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
msalai kaže...
Može li se Revolutom skenirati qr kod i platiti racune za struju, vodu i slično kao u aplikacijama drugih banaka?

 

Nope, ne može.

 

Revolut nije ozbiljna stvar pa da im stvarno im daš plaću svaki mjesec.

 

Bez nekog posebnog razloga mogu te blokirati i gdje si onda. Nemaš neki put kojim bi se žalio, good luck sa online supportom. Ako nemaju ured i poslovnicu u koju možeš doći ne vidim da bi ih itko koristio kao main banku.

 

Ok je za online plaćanje za što ga koristim, prebacivanje love sa kartice na Revolut je instant i bez provizije (preko Google Paya u koji je dodana kartica od ZABE).

 

Konverzija KN u EUR i KN u USD je povoljnija od ZABE i korisno je kod kupovanja online.

 

Virtualne kartice su korisne kao i disposable virtual card. Disposable card je one time usage, čim jednom s njom platiš automatski se uništi i generira se nova kartica. To mi je defaultni način plaćanja na svim webshopovima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.6.2022 22:53 (Drakhar).
15 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Pricas gluposti. Revolut je ozbiljna stvar. Ja trosim novac revolutom od kad su dostupni u hrvatskoj. Stotine tisuca kuna. Gotovo sav novac koji trosim. Imali su mastercard i visu. Nemaju neke cudne neozbiljne kartice nego master i visu.

Ne mogu te blokirati zbog bilo cega i gdje si onda. Nsto gdje si onda. Jel insinuiras da se ostane bez novaca? U eu su, pod eu zakonima. Eu ih je i zamislila.

Jel vidite da se prica o tekucim racunima kod Revoluta? Za sada smo imali iban u engleskoj ili litvi. Ako bi placao rezije u kunama to bi znacilo da radis medjunarodni pijenos koji ne moze ici preko sepe i naplacuje se tipa 40 - 80 kn po transakciji i to primatelju. Zato realno mogao si placati uvijek rezije, ali bi te kostalo jako puno. Nemaju slikaj-plati.....jos. kad budu imali tekuce racune po hrvatskim zakonima vjerojatno i to dodaju.

I za kraj ako imaju dozvolu da otvaraju tekuce racune u hrvatskoj u svemu ih kontrolira HNB i mora vrijediti drzavno jamstvo do 100 000 eura na tim racunima. Kakve idiotarije da su neozbiljni.
16 godina
offline
Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati i na

Ako tko hoće preko invitationa aktivirati, samo navalite slobodno:

 

https://revolut.com/referral/eljant9lr!JUL1-22-AR

 

Ja sam jako zadovoljan s njihovom uslugom, no savjetujem oprez kod prebacivanja plaće kod njih... da ne bi poslije bilo...

Moj PC  
0 4 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Mandor kaže...
Pricas gluposti. Revolut je ozbiljna stvar. Ja trosim novac revolutom od kad su dostupni u hrvatskoj. Stotine tisuca kuna. Gotovo sav novac koji trosim. Imali su mastercard i visu. Nemaju neke cudne neozbiljne kartice nego master i visu.

Ne mogu te blokirati zbog bilo cega i gdje si onda. Nsto gdje si onda. Jel insinuiras da se ostane bez novaca? U eu su, pod eu zakonima. Eu ih je i zamislila.

Jel vidite da se prica o tekucim racunima kod Revoluta? Za sada smo imali iban u engleskoj ili litvi. Ako bi placao rezije u kunama to bi znacilo da radis medjunarodni pijenos koji ne moze ici preko sepe i naplacuje se tipa 40 - 80 kn po transakciji i to primatelju. Zato realno mogao si placati uvijek rezije, ali bi te kostalo jako puno. Nemaju slikaj-plati.....jos. kad budu imali tekuce racune po hrvatskim zakonima vjerojatno i to dodaju.

I za kraj ako imaju dozvolu da otvaraju tekuce racune u hrvatskoj u svemu ih kontrolira HNB i mora vrijediti drzavno jamstvo do 100 000 eura na tim racunima. Kakve idiotarije da su neozbiljni.

 

Ne znam zašto ustraješ u nečemu što je očito pogrešno.

Daj lijepo pretraži revolut+blocked pa ćeš vidjeti da je posve moguće da ti blokiraju račun privremeno ili trajno.

 

Možda su u krivu možda nisu, možda je neka institucija tražila to od njih, možda moraš dokazati porijeklo imovine, nije bitno o čemu se radi.

Kada naletiš na takav problem puno ćeš ga teže riješiti sa Revolutom nego sa staromodnom bankom.

 

Vrlo vjerojatno ćeš ga rješiti kroz neko vrijeme i nećeš izgubiti lovu to je sigurno ali daj ti budi bez valjane kartice par dana, tjedana.

 

Da li vjerojatno da će ti se to dogoditi, gotovo sigurno neće ali čemu riskirati.

 

Do sada sam preko Revoluta provukao mislim oko 30-35k kuna. Sva plaćanja na webshopovima radim preko Revoluta (ZABA -> Revolut) ali ne pada mi na pamet kod njih imati žiro na koji bi mi sjedala plaća.

 

U pravilu na Revolutu držim 1-2k kuna i nije mi problem ali taj lova zaglavi na neko vrijeme zbog nekog problema sa Revolutom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.6.2022 0:17 (Drakhar).
14 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Koristim Revolut već dugo i simpatiziram ga. Za putovanja, prebacivanja novaca iz valute u valut, te dizanje ograničene količine gotovine u inozemstvu je zakon. Nikad nisam imao problema iako mi je preko Revoluta prošlo na tisuće funti, eura, kuna i drugih slatkiša. A sve – bez plaćanja ikakve mjesečne pretplate!

Međutim, oprez kod prebacivanja plaće ma Revolut u HR. U HR se gotovina jako puno koristi, za razliku od inozemstva gdje se gotovo svugdje može plaćati karticama. Najbolji su primjeri kafići u HR: ne sjećam se da sam igdje mogao platiti karticom. Podizanje gotovine na bankomatima u HR s Revolutovim karticama ima ograničenje od €250 eura. Ako je vaša plaća 1500 eura (daj, bože), naplaćat ćete se pristojbi. Ako pak uzmete Revolutovu jaču tarifu unutar koje možete dizati više novaca bez provizije, onda vam se više isplati otvoriti neki osnovni tekući račun u klasičnoj HR banci za 15-ak kuna.

Kada bi u Hrvatskoj zavladalo plaćanje karticama, onda bih osobno prebacio plaću u HR na Revolut jer bih pretpostavio da mi ne treba više od €250 u gotovini unutar mjesec dana.
 
2 0 hvala 2
15 godina
offline
Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati i na

Imam vrlo malu firmu u kojoj sam jedini zaposlenik. Za razne naknade za transakcije, vođenje računa i slične stvari mi banka uzima godišnje više od 2000kn, a imam najjeftinije tarife jer izdajem svega 50-ak računa godišnje. U to nisu uračunate kamate, izdavanje i promjene kartica te obrade kredita. Jednom mi je za carinu trebao izvod s poslovne kreditne kartice i to su mi naplatili 29kn! Naravno da sam zainteresiran za bilo kakve druge mogućnosti. Nije da će mi firma propasti za par tisuća kuna, ali ne volim plaćati (previše) nekoga tko se koristi mojim novcem.

A što se tiče sigurnosti novca, probajte na tekući račun u bilo kojoj banci uplatiti više od 100 tisuća (ne nužno odjednom) pa ćete vidjeti što će se dogoditi ako ne dokažete legalni izvor.

Fućkam ti ja reklamaciju u našoj banci kad službenica na šalteru HPB-a tvrdi da mi privatni e-mail može biti jedino na google.com.

 
4 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Vkm996 kaže...

Samo da ne bude kao Uber. Krenu povoljno da navuku ljude i rastjeraju konkurenciju, a kasnije banana...

Uber je u HR napravio revoluciju u taxi prijevozu. Prije njih si imao neljubazne likove koji su na stanicama igrali šah, a svoje rijetke vožnje naplaćivali do neba. Licence su se plaćale suhim zlatom i nasljeđivale kao da se radilo o plemstvu. Nepostojeća konkurencija, monopol i katastrofalna usluga. Uber je posljedično otvorio vrata i svim drugim taksi službama. Konačno je proradilo tržište, proširila se ponuda, digla se kvaliteta i smanjile cijene. Nije Uber rastjerao konkurenciju nego je uspio uništiti monopol. A oni koji se žale na niske plaće taksista neka pokažu neki bolje plaćeni posao koji možeš raditi bez skoro ikakve škole.

Bilo bi dobro da se nešto takvo dogodi i s bankama iako je realna šansa za to vrlo mala. Bankari su ipak malo drugačija ekipa od taksista.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.6.2022 2:15 (DexCro).
15 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Drakhar kaže...
Mandor kaže...
Pricas gluposti. Revolut je ozbiljna stvar. Ja trosim novac revolutom od kad su dostupni u hrvatskoj. Stotine tisuca kuna. Gotovo sav novac koji trosim. Imali su mastercard i visu. Nemaju neke cudne neozbiljne kartice nego master i visu.

Ne mogu te blokirati zbog bilo cega i gdje si onda. Nsto gdje si onda. Jel insinuiras da se ostane bez novaca? U eu su, pod eu zakonima. Eu ih je i zamislila.

Jel vidite da se prica o tekucim racunima kod Revoluta? Za sada smo imali iban u engleskoj ili litvi. Ako bi placao rezije u kunama to bi znacilo da radis medjunarodni pijenos koji ne moze ici preko sepe i naplacuje se tipa 40 - 80 kn po transakciji i to primatelju. Zato realno mogao si placati uvijek rezije, ali bi te kostalo jako puno. Nemaju slikaj-plati.....jos. kad budu imali tekuce racune po hrvatskim zakonima vjerojatno i to dodaju.

I za kraj ako imaju dozvolu da otvaraju tekuce racune u hrvatskoj u svemu ih kontrolira HNB i mora vrijediti drzavno jamstvo do 100 000 eura na tim racunima. Kakve idiotarije da su neozbiljni.

 

Ne znam zašto ustraješ u nečemu što je očito pogrešno.

Daj lijepo pretraži revolut+blocked pa ćeš vidjeti da je posve moguće da ti blokiraju račun privremeno ili trajno.

 

Možda su u krivu možda nisu, možda je neka institucija tražila to od njih, možda moraš dokazati porijeklo imovine, nije bitno o čemu se radi.

Kada naletiš na takav problem puno ćeš ga teže riješiti sa Revolutom nego sa staromodnom bankom.

 

Vrlo vjerojatno ćeš ga rješiti kroz neko vrijeme i nećeš izgubiti lovu to je sigurno ali daj ti budi bez valjane kartice par dana, tjedana.

 

Da li vjerojatno da će ti se to dogoditi, gotovo sigurno neće ali čemu riskirati.

 

Do sada sam preko Revoluta provukao mislim oko 30-35k kuna. Sva plaćanja na webshopovima radim preko Revoluta (ZABA -> Revolut) ali ne pada mi na pamet kod njih imati žiro na koji bi mi sjedala plaća.

 

U pravilu na Revolutu držim 1-2k kuna i nije mi problem ali taj lova zaglavi na neko vrijeme zbog nekog problema sa Revolutom.

 

Što je pogrešno? Znaš zašto ustrajem? Zato što ti nisi pročitao članak. Zašto ti ustraješ u pogrešnom? Ajde zalijepit ću ti tu kad ti se ne da članak otvarati.

 

"Od 1. lipnja Revolut Bank UAB-u izdano je odobrenje o proširenju pružanja usluga na području Republike Hrvatske. Temeljem njega, Revolut će osim dosadašnjih pružanja usluga primanja depozita i ostalih povratnih sredstava, započeti s pružanjem i platnih usluga, točnije usluga otvaranja i vođenja računa za plaćanje kao što su tekući račun ili žiroračun u Republici Hrvatskoj."

 

Dakle postat će obična banka kao i svaka druga. Dopušteno im je voditi tekuće račune kao i svakoj drugoj banci i pod nadzorom su kao i svaka druga banka. Do sada nije bilo tekućih računa. Imao si svoj Revolut račun i mogao si vršiti bankovne transakcije preko litvanskog IBANa. Kad otvoriš tekući račun to neće biti isto kao ovo što sad imaš na Revolutu.

 

Što se tiče blokada, ako si sada uplaćivao na Revolut to znači da si radio međunarodne transakcije. Naravno da se prati što radiš i po potrebi istražuje prema važećim EU i međunarodnim propisima. Kao i svaka druga banka

Već sam pisao o tome kako su me blokirali kad mi je uplaćeno preko 100 000 kn na Revolut sa karticom banke iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, a ja nisam vlasnik kartice.

Pa naravno da u stražili pojašnjenje. Moglo se raditi o pranju novca i moglo se raditi o tome da je netko prevaren u UAE.

Odblokirali su me čim sam im poslao platne liste i dokumente sa adresama. Odmah, live na chatu. Ne drugi dan, ne drugi tjedan. Odmah.

To što blokiraju znači da rade to što trebaju raditi i da je tvoj novac više siguran, a ne manje!!!

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.6.2022 8:56 (Mandor).
16 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Mandor kaže...
Odblokirali su me čim sam im poslao platne liste i dokumente sa adresama. Odmah, live na chatu. Ne drugi dan, ne drugi tjedan. Odmah.

To što blokiraju znači da rade to što trebaju raditi i da je tvoj novac više siguran, a ne manje!!!

 Znam nekoliko kolega koji se ne bi s tobom složili. Istina, bilo je to prije oko 3-4 godina, ostavljam mogućnost da se promijenilo. Da stvar bude gora, radilo se o Revolut bussines accountima, a ne regular Revolut.

15 godina
offline
Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati i na

Baš me zanima koliko će sada likova prebaciti plaću kod njih, po pričama sa foruma iz drugih tema trebalo bi ih biti najmanje nekoliko.

 

Ajmoooooooo (glas Zdravka Mamića) 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
2 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Ti si mućki provokator (Maminjo) 😆

Ne znam da li mi vrijedi prebacivati plaću kod njih. Od 1.1. će bit nekoliko kovanica ojera 😌
16 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Mandor kaže...

Već sam pisao o tome kako su me blokirali kad mi je uplaćeno preko 100 000 kn na Revolut sa karticom banke iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, a ja nisam vlasnik kartice.

Pa naravno da u stražili pojašnjenje. Moglo se raditi o pranju novca i moglo se raditi o tome da je netko prevaren u UAE.

Odblokirali su me čim sam im poslao platne liste i dokumente sa adresama. Odmah, live na chatu. Ne drugi dan, ne drugi tjedan. Odmah.

To što blokiraju znači da rade to što trebaju raditi i da je tvoj novac više siguran, a ne manje!!!

To i nije normalno ponašanje.

Što radim s mojim računom (posebno kad su uplate u pitanju), to je moja stvar.

Mogli su tražiti objašnjenje, mogli su prijaviti poreznoj, ali blokirati transakciju (koja ide u moju korist) je bizarno, mogao sam npr. prebaciti pare za kupnju auta, prebacim i... ooopla, ne može. Sorry ekpa, pričekajte me. Ovi kažu sorry, imamo drugog kupca.

9 godina
offline
Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati i na

 

Moj jedan poznanik već dugo vremena ima Revoult račun, a u banci samo najosnovniji tekući račun za primanje plaće i on čim mu sjedne plaća odmah sve prebaci na Revoult. Tvrdi da je tako dosta uštedio kroz nekoliko godina, nažalost nisam ga piao za detalje, ni ne vidim ga često. Ali što je je, dajemo bankama dosta love

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati i na

Koristim Revolut godinama za online plaćanja i prebacujem ograničene količine love na Revolut račun kako bi i u slučaju prevare šteta bila minimalna. I super mi je za to, pogotovo što mogu koristiti i jednokratne virtualne kartice za samo jedno plaćanje.

 

Plaću barem zasad još uvijek ne bih prebacivao, to je ipak lova od koje živim, nemam dovoljno povjerenja. Dogodilo se već nekoliko puta da mi je kartica bez ikakvog očitog razloga blokirana i da je moram odblokirati na ovaj ili onaj način (ponovno slanje osobnih podataka, fotografiranje selfieja, kontaktiranje službe za korisnike...). Sve je dobro dok stvari funkcioniraju kako treba, ali kad krene nizbrdo probleme ti u tekstualnom chatu u aplikaciji rješava Rajeesh iz indijske firme koja im vodi customer support. 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Cansee kaže...

 

Moj jedan poznanik već dugo vremena ima Revoult račun, a u banci samo najosnovniji tekući račun za primanje plaće i on čim mu sjedne plaća odmah sve prebaci na Revoult. Tvrdi da je tako dosta uštedio kroz nekoliko godina, nažalost nisam ga piao za detalje, ni ne vidim ga često. Ali što je je, dajemo bankama dosta love

Uštedio na čemu?!?

Pa bar u HR imaš varijanti da te košta 0. Ne vidim nikakvu korist imati tekući negdje vani, dapače samo si ograničen mogućnostima.

12 godina
offline
Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati i na

Koristim ih svakodnevno, svaki mjesec lovu za namirnice plus jos neke kupnje prebacujem tamo, medjutim ne bih im ni u ludilu dao cijelu placu.

 

Kao sto je receno, postoje slucajevi da te blokiraju bez nekog posebnog razloga (tipa sjedne neka sumnjiva uplata) pa se onda misli. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Old Iggy kaže...
Cansee kaže...

 

Moj jedan poznanik već dugo vremena ima Revoult račun, a u banci samo najosnovniji tekući račun za primanje plaće i on čim mu sjedne plaća odmah sve prebaci na Revoult. Tvrdi da je tako dosta uštedio kroz nekoliko godina, nažalost nisam ga piao za detalje, ni ne vidim ga često. Ali što je je, dajemo bankama dosta love

Uštedio na čemu?!?

Pa bar u HR imaš varijanti da te košta 0. Ne vidim nikakvu korist imati tekući negdje vani, dapače samo si ograničen mogućnostima.

 

nemam pojma, kao što rekoh nisam ga pitao za detalje. Mislim da ne postoji varijanta da ti je vođenje tekućeg računa na koji ti sjedaju redovita mjesečna primanja 0 kuna. To jedino neke štednje i slično.

16 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Cansee kaže...
Old Iggy kaže...

Uštedio na čemu?!?

Pa bar u HR imaš varijanti da te košta 0. Ne vidim nikakvu korist imati tekući negdje vani, dapače samo si ograničen mogućnostima.

 

nemam pojma, kao što rekoh nisam ga pitao za detalje. Mislim da ne postoji varijanta da ti je vođenje tekućeg računa na koji ti sjedaju redovita mjesečna primanja 0 kuna. To jedino neke štednje i slično.

Postoji, imaš HPB račun koji služi baš tome.

21 mjesec
protjeran
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Mandor kaže...
Drakhar kaže...
Mandor kaže...
Pricas gluposti. Revolut je ozbiljna stvar. Ja trosim novac revolutom od kad su dostupni u hrvatskoj. Stotine tisuca kuna. Gotovo sav novac koji trosim. Imali su mastercard i visu. Nemaju neke cudne neozbiljne kartice nego master i visu.

Ne mogu te blokirati zbog bilo cega i gdje si onda. Nsto gdje si onda. Jel insinuiras da se ostane bez novaca? U eu su, pod eu zakonima. Eu ih je i zamislila.

Jel vidite da se prica o tekucim racunima kod Revoluta? Za sada smo imali iban u engleskoj ili litvi. Ako bi placao rezije u kunama to bi znacilo da radis medjunarodni pijenos koji ne moze ici preko sepe i naplacuje se tipa 40 - 80 kn po transakciji i to primatelju. Zato realno mogao si placati uvijek rezije, ali bi te kostalo jako puno. Nemaju slikaj-plati.....jos. kad budu imali tekuce racune po hrvatskim zakonima vjerojatno i to dodaju.

I za kraj ako imaju dozvolu da otvaraju tekuce racune u hrvatskoj u svemu ih kontrolira HNB i mora vrijediti drzavno jamstvo do 100 000 eura na tim racunima. Kakve idiotarije da su neozbiljni.

 

Ne znam zašto ustraješ u nečemu što je očito pogrešno.

Daj lijepo pretraži revolut+blocked pa ćeš vidjeti da je posve moguće da ti blokiraju račun privremeno ili trajno.

 

Možda su u krivu možda nisu, možda je neka institucija tražila to od njih, možda moraš dokazati porijeklo imovine, nije bitno o čemu se radi.

Kada naletiš na takav problem puno ćeš ga teže riješiti sa Revolutom nego sa staromodnom bankom.

 

Vrlo vjerojatno ćeš ga rješiti kroz neko vrijeme i nećeš izgubiti lovu to je sigurno ali daj ti budi bez valjane kartice par dana, tjedana.

 

Da li vjerojatno da će ti se to dogoditi, gotovo sigurno neće ali čemu riskirati.

 

Do sada sam preko Revoluta provukao mislim oko 30-35k kuna. Sva plaćanja na webshopovima radim preko Revoluta (ZABA -> Revolut) ali ne pada mi na pamet kod njih imati žiro na koji bi mi sjedala plaća.

 

U pravilu na Revolutu držim 1-2k kuna i nije mi problem ali taj lova zaglavi na neko vrijeme zbog nekog problema sa Revolutom.

 

Što je pogrešno? Znaš zašto ustrajem? Zato što ti nisi pročitao članak. Zašto ti ustraješ u pogrešnom? Ajde zalijepit ću ti tu kad ti se ne da članak otvarati.

 

"Od 1. lipnja Revolut Bank UAB-u izdano je odobrenje o proširenju pružanja usluga na području Republike Hrvatske. Temeljem njega, Revolut će osim dosadašnjih pružanja usluga primanja depozita i ostalih povratnih sredstava, započeti s pružanjem i platnih usluga, točnije usluga otvaranja i vođenja računa za plaćanje kao što su tekući račun ili žiroračun u Republici Hrvatskoj."

 

Dakle postat će obična banka kao i svaka druga. Dopušteno im je voditi tekuće račune kao i svakoj drugoj banci i pod nadzorom su kao i svaka druga banka. Do sada nije bilo tekućih računa. Imao si svoj Revolut račun i mogao si vršiti bankovne transakcije preko litvanskog IBANa. Kad otvoriš tekući račun to neće biti isto kao ovo što sad imaš na Revolutu.

 

Što se tiče blokada, ako si sada uplaćivao na Revolut to znači da si radio međunarodne transakcije. Naravno da se prati što radiš i po potrebi istražuje prema važećim EU i međunarodnim propisima. Kao i svaka druga banka

Već sam pisao o tome kako su me blokirali kad mi je uplaćeno preko 100 000 kn na Revolut sa karticom banke iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, a ja nisam vlasnik kartice.

Pa naravno da u stražili pojašnjenje. Moglo se raditi o pranju novca i moglo se raditi o tome da je netko prevaren u UAE.

Odblokirali su me čim sam im poslao platne liste i dokumente sa adresama. Odmah, live na chatu. Ne drugi dan, ne drugi tjedan. Odmah.

To što blokiraju znači da rade to što trebaju raditi i da je tvoj novac više siguran, a ne manje!!!

 Mene su blokirali preko 4 tjedna, jer sam "previse" trosio. 2 tisuce eura mozda. Nakon sam im poslao putovnicu i dokaz za placu, nista se nije desavalo. Kad bi ih uspio dobiti rekli su da rade na tome. Revolut je ok za sitne stvari, ali za placu i posao nikako.

A njihova korisnicka podrska je kao lutrija, ako ih upoce dobijes. Obicno se jave na chat nakon par sati, pa ako ne odgovoris odmah zna se produziti. 

16 godina
offline
Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati i na

Od kad Erste podržava Apple pay ne koristim Revolut baš previše... 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.6.2022 10:51 (PICART).
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Old Iggy kaže...
Cansee kaže...
Old Iggy kaže...

Uštedio na čemu?!?

Pa bar u HR imaš varijanti da te košta 0. Ne vidim nikakvu korist imati tekući negdje vani, dapače samo si ograničen mogućnostima.

 

nemam pojma, kao što rekoh nisam ga pitao za detalje. Mislim da ne postoji varijanta da ti je vođenje tekućeg računa na koji ti sjedaju redovita mjesečna primanja 0 kuna. To jedino neke štednje i slično.

Postoji, imaš HPB račun koji služi baš tome.

 

ček malo, znači vode ti tekući račun i još imaš mobilnu aplikaciju za 0 kn mjesečno? koji je njihov interes u tome?

16 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Cansee kaže...
Old Iggy kaže...

Postoji, imaš HPB račun koji služi baš tome.

 

ček malo, znači vode ti tekući račun i još imaš mobilnu aplikaciju za 0 kn mjesečno? koji je njihov interes u tome?

U najosnovnije slučaju "vrte" tvoja sredstva.

A prije ili kasnije ljudi dođu do potreba kreditnih kartica, kredita itd.

9 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Old Iggy kaže...
Cansee kaže...
Old Iggy kaže...

Postoji, imaš HPB račun koji služi baš tome.

 

ček malo, znači vode ti tekući račun i još imaš mobilnu aplikaciju za 0 kn mjesečno? koji je njihov interes u tome?

U najosnovnije slučaju "vrte" tvoja sredstva.

A prije ili kasnije ljudi dođu do potreba kreditnih kartica, kredita itd.

 

pa dobro, kredit možeš dići u drugoj banci, nisi vezan nigdje, ali kužim da imaju valjda onda neku računicu

 

a mene je sramota reći da sam kod ovih smradova u Addiku plaćao godinama 47 kn mjesečno vođenje računa i aplikaciju i mobilno bankarstvo, pobjegao sam otale i neću se vratiti sve i da mi vrate tu svu lovu

15 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Old Iggy kaže...
Mandor kaže...

Već sam pisao o tome kako su me blokirali kad mi je uplaćeno preko 100 000 kn na Revolut sa karticom banke iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, a ja nisam vlasnik kartice.

Pa naravno da u stražili pojašnjenje. Moglo se raditi o pranju novca i moglo se raditi o tome da je netko prevaren u UAE.

Odblokirali su me čim sam im poslao platne liste i dokumente sa adresama. Odmah, live na chatu. Ne drugi dan, ne drugi tjedan. Odmah.

To što blokiraju znači da rade to što trebaju raditi i da je tvoj novac više siguran, a ne manje!!!

To i nije normalno ponašanje.

Što radim s mojim računom (posebno kad su uplate u pitanju), to je moja stvar.

Mogli su tražiti objašnjenje, mogli su prijaviti poreznoj, ali blokirati transakciju (koja ide u moju korist) je bizarno, mogao sam npr. prebaciti pare za kupnju auta, prebacim i... ooopla, ne može. Sorry ekpa, pričekajte me. Ovi kažu sorry, imamo drugog kupca.

 A da sam ja došao do podataka o tvojoj kartici i uspio sebi na revolut u drugoj državi prebaciti veću količinu novca i onda kupio sebi auto, što bi onda rekao?

Bi li odna bio sretan što su mi omogućili kupnju auta novcem ukradenim od tebe???

15 godina
offline
Re: Plaću u Hrvatskoj sada možete legalno primati
Q-Tip kaže...

Koristim Revolut godinama za online plaćanja i prebacujem ograničene količine love na Revolut račun kako bi i u slučaju prevare šteta bila minimalna. I super mi je za to, pogotovo što mogu koristiti i jednokratne virtualne kartice za samo jedno plaćanje.

 

Plaću barem zasad još uvijek ne bih prebacivao, to je ipak lova od koje živim, nemam dovoljno povjerenja. Dogodilo se već nekoliko puta da mi je kartica bez ikakvog očitog razloga blokirana i da je moram odblokirati na ovaj ili onaj način (ponovno slanje osobnih podataka, fotografiranje selfieja, kontaktiranje službe za korisnike...). Sve je dobro dok stvari funkcioniraju kako treba, ali kad krene nizbrdo probleme ti u tekstualnom chatu u aplikaciji rješava Rajeesh iz indijske firme koja im vodi customer support. 

 Dajte shvatite da nije samo prebacivanje računa. Je li itko čitao članak? Otvarat ćeš tekući račun kod njih. Dobili su dozvolu da mogu građanima otvarati tekuće račune. To nije ovo isto kao sada.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice