Piratstvo u prvoj polovici godine poraslo za čak 2

poruka: 25
|
čitano: 17.408
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Piratstvo u prvoj polovici godine poraslo za čak 2".
15 godina
offline
Piratstvo u prvoj polovici godine poraslo za čak 2

Niš čudno. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Piratstvo u prvoj polovici godine poraslo za čak 2

Kako oni to uopće mjere?

Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Piratstvo u prvoj polovici godine poraslo za č
Nadam se da ovom izjavom neću nekog uvrijedit, ali moram jer je jače od mene.
Porez za budale. Kraj toliko stranica filmova sa prevodom, da trošiš novac na te gluposti...
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.8.2022 21:05 (Gremlin144).
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Piratstvo u prvoj polovici godine poraslo za čak 2

Točno što su svi govorili da će se desiti već par godina. Nastat će 200 streming servisa, svaki sa svojom jednom serijom i nekoliko filmova.
A ljudi nisu ovce da to sve plaćaju, i zato će propasti sve, osim nekoliko koji će opstati i ako su izdavači imalo pametni (a znamo da nisu), tu će grupirati svoje ekskluzive i ostatak ponude.

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Moj PC  
23 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Piratstvo u prvoj polovici godine poraslo za č

baš tako, prvo su bili DVDovi sa regionalnim i ostalim zaštitama, televizije... i piratstvo je bilo najlakši način da dođeš do sadržaja. Onda su krenuli online servisi i imali su razumne cijene pa su oni kojima su bili dostupni dobrim dijelom prešli na njih jer je to ipak lakše nego ganjanje piratluka po internetima... i onda se toga toliko nagomilalo, poskupilo i tako dalje i odjednom traženje piratluka nije više toliki problem je na online servise zbog par serija i filmova možeš ostaviti pola plaće...

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Piratstvo u prvoj polovici godine poraslo za č
Valjda gledaju koliko ljudi skida i/ili seeda torrent.
15 godina
offline
Piratstvo u prvoj polovici godine poraslo za čak 2

rekao nam je trener da ovako slab rezultat iz prvog poluvremena moramo nadoknaditi do kraja godine. dodatna motivacija su nam novi računi za struju, plin, šnajdera, tišlera, dimnjačara ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Piratstvo u prvoj polovici godine poraslo za č
Gremlin144 kaže...
Nadam se da ovom izjavom neću nekog uvrijedit, ali moram jer je jače od mene.
Porez za budale.Kraj toliko stranica filmova sa prevodom, da trošiš novac na te gluposti...

Ako ti ne treba prevod, eto imaš znatno veči izbor ali i bolju Watch Online Free streaming kvalitetu.

 

https://www3.zoechip.com/

 

https://hollymoviehd.cc/series/star-trek-strange-new-worlds-season-1/

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.8.2022 16:40 (rambox).
10 godina
offline
Re: Piratstvo u prvoj polovici godine poraslo za č
Ajmo to dignut na 40% do kraja godine.
Moj PC  
10 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Piratstvo u prvoj polovici godine poraslo za č

Evo ovu stranicu sam preporucio ko me god pitao za gledanje online https://hdtoday.ru/home koliko sam primjetio imaju i titlove ko treba.

Origin_Steam: hrka11
11 godina
offline
Piratstvo u prvoj polovici godine poraslo za čak 2

Ja sam bas danas malo racunao koliko me moje pretplate za "zabavu" izadju godisnje i ispada preko 1000eu tu ne racunam internet,kucni telefon,2x mobitel pretplate,bonove za sina i sigurno sam nesto i zaboravio....

Preskupo je to sve postalo,bas sam danas otkazao Spotify jer ga upalim jednom mjesecno,iduce bi mogao otic Amazon prime...

Da sin ne igra na xboxu ugasio bih i xbox live ultimate.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Piratstvo u prvoj polovici godine poraslo za čak 2

Ovo što su napravili sa svim tim servisima je sramota i ponosno sam upravo skinuo neke serije koje uredno plaćam ali iz nekog razloga nisu dostupne kod nas. Sinoć se pripremim gledati Fear the walking dead, vidim ima ga na amazon prime, stisnem play na zadnu sezonu i ništa, probam par puta i pomislim da mi internet šteka, stavim zadnju epizodu iz prijašnje sezone i radi normalno i onda vidim da zadnja sezona (koja je izaša prije par mjeseci) nije "included with prime". Sad se lijepo skinula i čeka da dođem s posla pa makar i ne bilo interneta imam zabavu. Dobri stari kodi neće u penziju do daljnjeg.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Piratstvo u prvoj polovici godine poraslo za č
silvio3105 kaže...
Valjda gledaju koliko ljudi skida i/ili seeda torrent.

Možeš malo pojasnit?

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Piratstvo u prvoj polovici godine poraslo za č
Pa imaš info na torrentu koliko imaš leechera(ak se tak piše) i koliko seedera. Ovi prvi skidaju, a ovi drugi šalju.
13 godina
offline
Piratstvo u prvoj polovici godine poraslo za čak 2

Što je više legalnih streaming servisa, to je veća stopa piratstva. Stoga, moj prijedlog filmskim studijima: uvedite model plaćanja pretplate po seriji! Svaka serija 9.99$, svaka druga 4.99$ i da vidiš zarade.

 
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Piratstvo u prvoj polovici godine poraslo za čak 2

Kodi i real debrid,32 € godišnje.bmk

Sjedi 1
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Piratstvo u prvoj polovici godine poraslo za čak 2

ovo zvuči ko krimić .. ili što bi rekli no šit šerlok..

Međutim, ovaj scenarij smatra utopijom, budući da kompanije ulažu milijarde u sadržaje koje potom žele zadržati ekskluzivno na svojim platformama.

-ono, sve u bizu je brand, copyright, patent-licenca i excluziva ako je ikako moguća.

 

-tko bi nešto mogao? pa recimo naš hgu-zamp da kao krovna organizacija ima streaming glazbe, odnosno riaa-ema za uk-usa-globalno kroz zamp koji postoji i funkcionira u većini država, no opet oni koji to kontroliraju to ne žele.. tj biz ne želi manju zaradu, autori.. ako mogu prodati 2-više puta, prodat će.. ne jednom za niži iznos. Pri tome im čak piraterija ne smeta, dodatno potiče, stvara potražnju kao najbolja reklama..

-stručnjak kao da je pao s kruške ili marsa, utopija... sama pomisao na takvo riješenje.

-upravo obrnuto, EU prije koju godinu pokrenut projekt jednakosti (digitalne) eu građana.. zaustavljeno, ostaje po starom do daljnjeg jer je audio-vizualni (+soft) lobby prejak, blokira promjene, ostaju regionalna prava emitiranja po tv-radio stanicama i svaka plaća dio prava, ukupno više nego da je to jednom i naravno da tad zampu-autorima nije u interesu stvoriti utopiju ili rezati granu na kojoj sjede (dok neki padaju s kruške..). Inflacija, ratovi.. bezvezarija, nema veze s bizom i ljudima, klasični suprotni interesi dvaju strana skuplje-jeftinije i to se ne može promijeniti .. osim u 'komunizmu' ili startrek serijalu gdje se ne plaća novcem nego se koristi.. utopija, dok i oni plaćaju ferengijima :)

-kao i klasično 'američanski' pogled na stanje, npr inflacija koju sad osjete kroz cijenu goriva-rezervara x2 .. i dalje jeftinije od eu za trećinu, no tako mjere svijet. Tad je možda i pad trumpa uzrok inflacije ili piraterije, kao što je možda trumpek bio posljedica pandemije ili je on uzrok virusa.. praćenjem promjena se može to zaključiti mada nema kvalitetne korelacije.. a to rade kruškopadači i takve 'studije' čak i kad pokušavaju biti 'objektivne' kao utopijom za usporedbu što je jedino točno mada bez prave veze-uzroka-tumačenja.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 1
2 godine
offline
Re: Piratstvo u prvoj polovici godine poraslo za č
ihush kaže...

Tad je možda i pad trumpa uzrok inflacije ili piraterije, kao što je možda trumpek bio posljedica pandemije ili je on uzrok virusa.. praćenjem promjena se može to zaključiti mada nema kvalitetne korelacije.. a to rade kruškopadači i takve 'studije' čak i kad pokušavaju biti 'objektivne' kao utopijom za usporedbu što je jedino točno mada bez prave veze-uzroka-tumačenja.

 

 

genijalno ...

(samo, riješi se te piraterije..kod nas se govori pirati-piratstvo)

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
8 godina
offline
Re: Piratstvo u prvoj polovici godine poraslo za č
hrka11 kaže...

Evo ovu stranicu sam preporucio ko me god pitao za gledanje online https://hdtoday.ru/home koliko sam primjetio imaju i titlove ko treba.

 

Koristio sam to prije burazere, ali vidim da Malwarebytes ima dosta posla oko te stranice. Probao sam onaj Soap2Day i isto nije lose.

10 godina
offline
Re: Piratstvo u prvoj polovici godine poraslo za č
bubimir5 kaže...

Ovo što su napravili sa svim tim servisima je sramota i ponosno sam upravo skinuo neke serije koje uredno plaćam ali iz nekog razloga nisu dostupne kod nas. Sinoć se pripremim gledati Fear the walking dead, vidim ima ga na amazon prime, stisnem play na zadnu sezonu i ništa, probam par puta i pomislim da mi internet šteka, stavim zadnju epizodu iz prijašnje sezone i radi normalno i onda vidim da zadnja sezona (koja je izaša prije par mjeseci) nije "included with prime". Sad se lijepo skinula i čeka da dođem s posla pa makar i ne bilo interneta imam zabavu. Dobri stari kodi neće u penziju do daljnjeg.

Ma kakva penzija,Kodi najjaca stvar.

Kodi na tvu + NAS uz torrenthr nema zime.Sto je najgore uz to postavljeno placao sam netflix i hbo max,ali nes vise ni to.

Origin_Steam: hrka11
16 godina
offline
Re: Piratstvo u prvoj polovici godine poraslo za č
Marko :D kaže...

Što je više legalnih streaming servisa, to je veća stopa piratstva. Stoga, moj prijedlog filmskim studijima: uvedite model plaćanja pretplate po seriji! Svaka serija 9.99$, svaka druga 4.99$ i da vidiš zarade.

Jedini model koji se pokazao efikasan i održiv je onaj na koji je, nakon desetljaća prijetnji, morala prisati glazbena industrija. A to je da svi stremaing servisi više manje imaju svu glazbu (nemaju svi baš sve ali u velikom postotku sadrže desetke milijuna pjesama raznih izvođača, svih mogućih žanrova.

Tek kad filmska industrija shvati da nisu ništa posebniji, i prihvate takav otvoreni model (bez restirkcija, bilo IP adresa, usera ali i regija za filmove i serije), onda će opstati 3-4 streming servisa koji će imati više manje sve, a piratstvo će se drastično smanjiti (što će biti nebitno jer će im prihodi drastično se povećati).


A možda onda jedan ispliva koji će objediniti cijelu AV domenu, pa da imaš jednu pretplatu (veću, npr 20 $ mjesečno, obiteljski plan) ali za sve.

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.8.2022 1:42 (gkelekov).
15 godina
offline
Re: Piratstvo u prvoj polovici godine poraslo za č
gkelekov kaže...
..

A možda onda jedan ispliva koji će objediniti cijelu AV domenu, pa da imaš jednu pretplatu (veću, npr 20 $ mjesečno, obiteljski plan) ali za sve.

- teorija ti je super.. osim što ima problem-manu, monopol.... tj kako se biz okrupnjuje (guta-kupuje ostale, tako se stvara monopol a tad zaboravi na tržišne fore i konkurenciju koja snižava cijenu..).

- tržište, ponuda-potražnja, relativno dobar mehanizam dok ga se ne dira i dok funkcionira, uvjek neki novi servis može ponuditi neku uslugu za kunu-cent nižu cijenu kako bi privukao korisnike. Kako se okrupnjuje tako to nestaje, mada tad taj jedan zarađuje više, tj za razliku od danas kad ima neki postotak korisnika kako to raste logično raste i prihod-profit.. no tad više ne mora brinuti za konkurenciju, čak ni za reklamu.. čak do te mjere da postoje i antimonopol zakoni kao i regulatori koji odobravaju ili zabrane kupnju neke kompanije, tj kako to ide preko granica država, globalno, tad dođeš do tog da je to nešto kao pandan nato-rusi-kina bloku tj kao zamp-porez kojeg tad svi moraju plaćati osim ako su velesile pa im ne možeš to nametnuti. Npr kako će sony nametnuti plaćanje tantijema za pjesmu michaeljacksona putinu ili ping-pongu? kako ćeš nametnuti porez-zamp globalno svima? .. i tome služe 'lokalne' ponude-kompanije, čak i ako su samo podružnica kao coca-cola i ostalo po rusiji (što se sad sankcijama zatvara..).

 

-a čak i da taj jedan objedini sve .. zašto misliš da bi se on zadovoljio s 20$ mjesečno? što ga spriječava da idući mjesec kaže 21$.. ili godišnje-dnevno ili ugovorna ili kao cijena goriva pa da čak vlada u krizi zabrani promjenu cijene itd.

-da, kad bi bio jedan vlasnik, troškovi bi bili niži i zarada veća, kao i to da bi on tad imao '100% kolača' dok danas ima samo neki dio i time bi imao veću zaradu, no u slobodnom tržištu ne postoji neka realna cijena, neka 'stvarna' neka zadana, točna-kriva.. nema, ponuda-potražnja i koliko kupac može dati a to je recimo iznos koji ima u džepu (hint, roy bean..). Teoretski cijena tad može biti 200$ ili 10$-dnevno ili bilo koja, želiš-plati.

.. jer ne postoji realna-stvarna cijena, tj postoji cijena u kojoj bi netko bio zadovoljan zaradom a kupac to smatra prihvatljivim za dobiveno.. no uvjek može biti dollar više, kao što i gorivo može otići gore.

-netko će pomisliti da zabava-luxuz kao film&glazba (igre..) nisu ista klasa kao energenti-hrana što se mora.. točno, no ljudi će upravo na to potrošiti sav višak koji im ostane nakon što podmire mjesečne režije, jer to je smisao imanja novca, kad preživiš mjesec sav višak novca ima jedinu svrhu potrošiti na zabavu-gušt-luxuz, bilo to droga-alkohol, sex, auti, odjeća-armani, boca domperignona, rolex na ruci ili jahta.. ništa što je nužno nije takav trošak kao i toliko besmisleno u smislu potrebe, tj rolex od 30.000$ je ipak samo sat, pokazuje vrijeme kao i onaj za 3$ ako mu gledamo svrhu kao sat-vrijeme, no ona druga svrha je 'ljudi'... gušt-zabava-ego, smisao zašto je bolje biti car-kralj-bogat nego siromašan.

 

-da si recimo bogat kao b.gates ili ta ekipa, što je tad skupo? može svaki dan kupiti jahtu od zarade tog dana.. i što s tim jahtama čak ako su mu gušt .. dosadi + fizički problem gdje ih smjestiti i što s njima, kao i imati harem od 1000 ljepotica ili 100.000 ljepotica (ili ljepotana, ovisi o preferencijama.. :) ). Bi li tad plaćao neku cloud-online uslugu kao sad netflix i sl. i koja cijena bi bila ok? 10$ ili 100$, dan, mjesec ili godina? .. zašto takva osoba plati bocu vina tisuću dolara? -jer može, ne zato jer je to 'realna' cijena .. ne postoji cijena, ne postoji ako nema pravog tržišta, troškova-zarade i konkurencije kao korektora, glavnog faktora koji to uravnoteži i svakom poslu.

 

-što da danas netko napravi beskonačni izvor energije, generator-fuzija-nešto, čisto, neograničeno dovoljno za planetu Zemlju, besplatno, nema troška, nema zagađivanja, samo benefit za ljude.. no netko je vlasnik, netko to posjeduje, netko ima distribucijsku mrežu, dalekovode, ljude koji održavaju sustav.. i žele plaću, zaradu, profit. .. i imaju 'pravo' na zaradu, neovisno što je njihov resurs recimo đabe (ali nije free). Sunce je na nebu, besplatno, voda je od postanka civilizacije besplatna (ali se ipak plaća..) itd. pa zašto plaćamo vodu, koliko plaćamo, realnu cijenu troška sustava ili ipak i profit-biz, zašto je boca vode u flaši skuplja od kubika iz pipe itd.. pa zato jer kupci kupuju-plaćaju i jer je sve biz.

 

-biz i monopol.. vjerojatno najgori scenarij osim apokalipse i sl. katastrofe. Dovode do problema koje ne riješava razvoj tehnologije npr brzina interneta, dovodi do stagnacije, dovodi do urušavanja mada je svakom biznismenu cilj postati jedan-jedini i tad je to vrhunac nakon kojeg ide pad, pad carstva...

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Piratstvo u prvoj polovici godine poraslo za č
silvio3105 kaže...
Pa imaš info na torrentu koliko imaš leechera(ak se tak piše) i koliko seedera. Ovi prvi skidaju, a ovi drugi šalju.

 I zar na tome im se temelji analiza?!

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Piratstvo u prvoj polovici godine poraslo za č
Valjda, ne znam, pretpostavljam
8 godina
offline
Re: Piratstvo u prvoj polovici godine poraslo za č
Gee kaže...
silvio3105 kaže...
Pa imaš info na torrentu koliko imaš leechera(ak se tak piše) i koliko seedera. Ovi prvi skidaju, a ovi drugi šalju.

 I zar na tome im se temelji analiza?!

Da, jer na "uvjerljiv" način žele prikazati što veće brojke.

 

"hurr durr, film/album/igra je imao 200 milijuna downloada * 60 USD, ukralo nam preko milijardu dolara, u zatvor šnjima!". I onda ti na sudu ili nekom nadzornom organu tipa HAKOM sjedi neki djed od 84 godine koji kaže "pa da, ima smisla" (iako niti ne zna što je torrent ali je od Disneya dobio 100k USD da se "obrazuje" što je torrent) i dobiješ zakone kao u Njemačkoj.

 

Drže se teorije skinuta kopija === 100% prodana kopija da je torrent zabranjen. To ne ide tako.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice