Pijemo li radioaktivnu vodu?

poruka: 61
|
čitano: 14.675
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pijemo li radioaktivnu vodu?".
12 godina
offline
Pijemo li radioaktivnu vodu?

Zanimljivo i bogme dugotrajno istraživanje, da li postoje slični podaci o zemljama bliže Černobilu ?

I jako je zanimljiv porast 2011, neki su na ovom forumu tvrdili da ja Fukushima bezazlena nesreća bez trajnih posljedica.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 9:15 (mGT).
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Pijemo li radioaktivnu vodu?
Jučer sam baš guglao koliko banana trebam pojest da krenem svitlit zeleno. Nema veze s Černobilom, al tu je negdje 😅
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Pijemo li radioaktivnu vodu?

Fukushima i jest bezazlena nesreća, bar prema rezulatima ovog istraživanja. Izmjerena efektivna doza 2011. godine iznosi 27,0 nSv sa standardnom pogreškom 19,2 nS (!). 20 nSv godišnje je 50.000 manje od doze 1 mSv godišnje, doze koja bi još mogla utjecati na zdravlje. 

 
7 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Pijemo li radioaktivnu vodu?

Bez brige, imam Lead Belly 3, a i nastockan sam RadAwayom 

 
5 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Pijemo li radioaktivnu vodu?

u Sarajevu voda mozda nije radioaktivna (ili malo radioaktivna) - ali je zato kamencom bogatija nego kisikom

sve ti znas, ali nista ne kontas
 
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pijemo li radioaktivnu vodu?
Dex.pwn kaže...
Jučer sam baš guglao koliko banana trebam pojest da krenem svitlit zeleno. Nema veze s Černobilom, al tu je negdje 😅

 evolucija ima svoju cijenu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
6 godina
offline
Re: Pijemo li radioaktivnu vodu?
Koliko Sv je potrebno da se postane super-hero?...Pitam za babu.
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pijemo li radioaktivnu vodu?

Zanima me pijemo li zdraviju vodu nego prije 100, 200 i više godina?

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Pijemo li radioaktivnu vodu?
Čitao sam da prije 500 godina u ovim europskim metropolama je voda bila toliko zagađena da su svi..ali baš svi pili pivu sa oko 2% alkohola...znači svi od djece do odraslih
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
12 godina
offline
Pijemo li radioaktivnu vodu?

Odes u onu temu o koroni i skuzis da nista drugo ne konzumiraju, nego radioaktivnu. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Pijemo li radioaktivnu vodu?

Hrvatska druga u EU po broju umrlih od raka. Gora jedino Mađarska.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Pijemo li radioaktivnu vodu?

Teoretski bi trebali zivjeti u tunelima pod zemljom, zaliveni olovom,

da izbjegnemo zracenje iz svemira.

 

Malo radijacije ne steti nikome. Jel tako sine Nikola? Ajde sine igrat se vani,

tati previse svijetlis u boravku.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pijemo li radioaktivnu vodu?
danen kaže...

Fukushima i jest bezazlena nesreća, bar prema rezulatima ovog istraživanja. Izmjerena efektivna doza 2011. godine iznosi 27,0 nSv sa standardnom pogreškom 19,2 nS (!). 20 nSv godišnje je 50.000 manje od doze 1 mSv godišnje, doze koja bi još mogla utjecati na zdravlje. 

 Štima da je malena doza, ali kad pogledamo geografski gdje je bila nesreća meni izgleda zabrinjavajuće.

8 godina
offline
Re: Pijemo li radioaktivnu vodu?
Sevdalija:

Kamenac je čini ukusnom.
Ja rekoh
11 godina
offline
Re: Pijemo li radioaktivnu vodu?
mGT kaže...
danen kaže...

Fukushima i jest bezazlena nesreća, bar prema rezulatima ovog istraživanja. Izmjerena efektivna doza 2011. godine iznosi 27,0 nSv sa standardnom pogreškom 19,2 nS (!). 20 nSv godišnje je 50.000 manje od doze 1 mSv godišnje, doze koja bi još mogla utjecati na zdravlje. 

 Štima da je malena doza, ali kad pogledamo geografski gdje je bila nesreća meni izgleda zabrinjavajuće.

Pa ni ovo iz Černobila ne izgleda zabrinjavajuće. Kako onda može biti iz Fukušime? 

42
15 godina
offline
Pijemo li radioaktivnu vodu?

Znamo li od kuda toliki porast pojavnosti raka u ljudi? (pustimo smrtnost, nego POJAVNOST se povećala!!!) Postoji neki konkretan uzrok. Da li je netko to ozbiljno istraživao? Radi se o životima stotina tisuća ljudi, nije baš "nebitno". Danas nema čovjeka kome netko u bližoj ili daljoj obitelji nema rak, a oboljeti će još njih.

Idi i radi nešto korisno!
 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pijemo li radioaktivnu vodu?
mGT kaže...

I jako je zanimljiv porast 2011, neki su na ovom forumu tvrdili da ja Fukushima bezazlena nesreća bez trajnih posljedica.

 Pa i jest.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Re: Pijemo li radioaktivnu vodu?
danen kaže...

Fukushima i jest bezazlena nesreća, bar prema rezulatima ovog istraživanja. Izmjerena efektivna doza 2011. godine iznosi 27,0 nSv sa standardnom pogreškom 19,2 nS (!). 20 nSv godišnje je 50.000 manje od doze 1 mSv godišnje, doze koja bi još mogla utjecati na zdravlje. 

1 mSv/a nema nikakav utjecaj na zdravlje.

20 mSv/a je doza koja se smatra normalnom za opću populaciju, a za ljude koji rade s izvorima zračenja ona je 50 mSv/a i 100 mSv u 5 godina. To sve rezultira dozama do 1,5 Sv maksimuma u cijelom životu, ali u realnosti nitko redovno ne primi ni približno toliko. Prosječno se dobiva 3 do 6 mSv/a, nešto više profesionalci tijekom radnog vijeka.

Naravno, postoji još i priča da nije isto primiti recimo 1,5 Sv u roku od sata i 1,5 Sv tijekom cijelog života, kao što nije isto primiti 1,5 Sv lokalizirano (zračenja koja se primaju lokalizirano u medicinske svrhe su na tim dijelovima tijela još kudikamo veća) i 1,5 Sv na svim dijelovima tijela.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 13:47 (BMT).
8 godina
offline
Pijemo li radioaktivnu vodu?

Drugim riječima, zbog Fukushime smo bili ozračeni 1 ppm (0,0001 %) više nego obično. A kolika li se panika digla zbog te nuklearke! Treba sagledati činjenice, pa onda suditi. 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pijemo li radioaktivnu vodu?
danen kaže...

Drugim riječima, zbog Fukushime smo bili ozračeni 1 ppm (0,0001 %) više nego obično. A kolika li se panika digla zbog te nuklearke! Treba sagledati činjenice, pa onda suditi. 

 Vi kao kemičar bi trebali znati što još uvijek curi iz te nuklarke u more i to nakon 9 godina, ili ste mišljenja da je ipak prevelika količina morske vode da bi negdje mogle biti posljedice ?

Ne trolam ,zanima me Vaše mišljenje, ipak znate više o tome neg svi mi na forumu zajedno.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Pijemo li radioaktivnu vodu?
Mi, ovdje. A oni, tamo?
8 godina
offline
Pijemo li radioaktivnu vodu?

Negdje sam čitao da su nakon havarije sa Fukusimom posadili puno kukuruza da bi iz zemlje izvukli radijaciju. I to su očito na kraju sve zapakovali u Jumbo vreče i drže negdje u blizini u nekom skladištu. 

 

Gosp Raos je spomenuo da bi pili vodu od leda tj ledenjaka koji je vjerojatno misli na Antarktiku itd, zar neb i tamo tlo bilo kontaminirano ? Ipak su čestice radijacije recimo od Černobila letjele  posvuda, jedno vrijeme je bilo u Europi sve dok se nije raspršio. 

 

I mene zanima zašto je toliki porast slučajeva raka u Hrvatskoj. Prijatelj mi je rekao da je u Maclju (mjesto u blizni Slovenije) puno slučajeva raka, oni za to okrivljuju dalekovode koje imaju u blizini kuće. 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pijemo li radioaktivnu vodu?

Zašto se stalno izmišljaju panike kojih nema?

Da, kad je bio Černobil bila je velika psihoza, no za Fukušimu se ne sjećam da se na ovim prostorima paničarilo. Bila je velika vijest i pisalo se o tome, ali nije bilo nikakve panike.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pijemo li radioaktivnu vodu?
BarbaVeli kaže...

Zanima me pijemo li zdraviju vodu nego prije 100, 200 i više godina?

 Očito da pijemo zdraviju vodu kad više ljudi ne oboljevaju masovno od kolere i dizenterije.

Keso kaže...

Znamo li od kuda toliki porast pojavnosti raka u ljudi? (pustimo smrtnost, nego POJAVNOST se povećala!!!) Postoji neki konkretan uzrok. Da li je netko to ozbiljno istraživao? Radi se o životima stotina tisuća ljudi, nije baš "nebitno". Danas nema čovjeka kome netko u bližoj ili daljoj obitelji nema rak, a oboljeti će još njih.

 Bolja diagnostika, duži životni vijek, a i hrana ima veze.

16 godina
offline
Re: Pijemo li radioaktivnu vodu?
mGT kaže...
danen kaže...

Fukushima i jest bezazlena nesreća, bar prema rezulatima ovog istraživanja. Izmjerena efektivna doza 2011. godine iznosi 27,0 nSv sa standardnom pogreškom 19,2 nS (!). 20 nSv godišnje je 50.000 manje od doze 1 mSv godišnje, doze koja bi još mogla utjecati na zdravlje. 

 Štima da je malena doza, ali kad pogledamo geografski gdje je bila nesreća meni izgleda zabrinjavajuće.

 Misliš na ovo?

 

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Pijemo li radioaktivnu vodu?

To se slika nečeg drugog.

Nećeš dva puta prodati istu foru :D

8 godina
offline
Pijemo li radioaktivnu vodu?

 Vi kao kemičar bi trebali znati što još uvijek curi iz te nuklarke u more i to nakon 9 godina, ili ste mišljenja da je ipak prevelika količina morske vode da bi negdje mogle biti posljedice ?

Ne trolam ,zanima me Vaše mišljenje, ipak znate više o tome neg svi mi na forumu zajedno.

 
Da odgovorim što o tome mislim. Sve je povezano s rizicima, pa tako i proizvodnja nuklearne energije. (Život je opasna pojava: samo živ čovjek može umrijeti.) No pri presudbi rizika trebamo ih usporediti s onim drugima. Recimo, nitko ne govori protiv automobila, iako oni ubiju - što direktno, što indirektno - mnogo više ljudi nego sve nuklearke. Kad pukne brana hidroelektrane, nitko ne govori protiv hidroenergije. Činjenica da smo u 70 godina upotrebe nukleane energije doživjeli samo tri havarije (Černobil, Fukushima i Otok od tri milje), od kojih je samo prva bila ozbiljna, govori sama za sebe. Procjenjuje se da nuklearna elektrana snage 1GW izazove 2 smrtna slučaja godišnje, dok ih elektrana iste snage na ugljen izazove čak 15. U tom je pogledu NE čak sigurnija od HE, jer se kod HE procjenjuje 4 smrti/GWa. No jedno je procjena rizika, a drugo strah. Ljudi se boje nepoznatog, a kad se na nepoznato nauče, onda nekako i strah prestane. Kad se u Japanu pojavilo na ulicama električno svjetlo, ljudi su nosili na glavi mokre krpe da se od njega zaštite. Kad se pojavio radio, ljudi su se bojali radiovalova. Kolika se panika samo širila zbog željeznica! Eksplozija parnog kotla, sudari vlakova, a usto nepoznati i opasni suputnici. Kupei su naime bili odvojeni, svaki sa svojim vratima, bez hodnika među njima, pa te suputnik mogao orobiti, ubiti i silovati između dvije stanice. Takvi su slučajevi - što stvarni, što izmišljeni, što tek pretpostavljeni - punili novinske stranice. Još se sjećam iz svoga djetinjstva kako su djeca vrištala od straha kad smo se vozili na Grič uspinjačom: ta kabl može puknuti - a kabina se survati! 
 
11 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Pijemo li radioaktivnu vodu?

Nešto na temu ove teme

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pijemo li radioaktivnu vodu?
danen kaže...

 Vi kao kemičar bi trebali znati što još uvijek curi iz te nuklarke u more i to nakon 9 godina, ili ste mišljenja da je ipak prevelika količina morske vode da bi negdje mogle biti posljedice ?

Ne trolam ,zanima me Vaše mišljenje, ipak znate više o tome neg svi mi na forumu zajedno.

 
Da odgovorim što o tome mislim. Sve je povezano s rizicima, pa tako i proizvodnja nuklearne energije. (Život je opasna pojava: samo živ čovjek može umrijeti.) No pri presudbi rizika trebamo ih usporediti s onim drugima. Recimo, nitko ne govori protiv automobila, iako oni ubiju - što direktno, što indirektno - mnogo više ljudi nego sve nuklearke. Kad pukne brana hidroelektrane, nitko ne govori protiv hidroenergije. Činjenica da smo u 70 godina upotrebe nukleane energije doživjeli samo tri havarije (Černobil, Fukushima i Otok od tri milje), od kojih je samo prva bila ozbiljna, govori sama za sebe. Procjenjuje se da nuklearna elektrana snage 1GW izazove 2 smrtna slučaja godišnje, dok ih elektrana iste snage na ugljen izazove čak 15. U tom je pogledu NE čak sigurnija od HE, jer se kod HE procjenjuje 4 smrti/GWa. No jedno je procjena rizika, a drugo strah. Ljudi se boje nepoznatog, a kad se na nepoznato nauče, onda nekako i strah prestane. Kad se u Japanu pojavilo na ulicama električno svjetlo, ljudi su nosili na glavi mokre krpe da se od njega zaštite. Kad se pojavio radio, ljudi su se bojali radiovalova. Kolika se panika samo širila zbog željeznica! Eksplozija parnog kotla, sudari vlakova, a usto nepoznati i opasni suputnici. Kupei su naime bili odvojeni, svaki sa svojim vratima, bez hodnika među njima, pa te suputnik mogao orobiti, ubiti i silovati između dvije stanice. Takvi su slučajevi - što stvarni, što izmišljeni, što tek pretpostavljeni - punili novinske stranice. Još se sjećam iz svoga djetinjstva kako su djeca vrištala od straha kad smo se vozili na Grič uspinjačom: ta kabl može puknuti - a kabina se survati! 

 Nemam ništa protiv Nuklearne energije (dok god nije u rukama luđaka), čisto me zanima Vaše mišljenje o otpadu iz Fukushime, koji dan danas curi (na žalost).

15 godina
offline
Re: Pijemo li radioaktivnu vodu?
Keso kaže...

Znamo li od kuda toliki porast pojavnosti raka u ljudi? (pustimo smrtnost, nego POJAVNOST se povećala!!!) Postoji neki konkretan uzrok. Da li je netko to ozbiljno istraživao? Radi se o životima stotina tisuća ljudi, nije baš "nebitno". Danas nema čovjeka kome netko u bližoj ili daljoj obitelji nema rak, a oboljeti će još njih.

Bez ikakve ozbiljne znanstvene analize, ako malo pogledaš oko sebe, pa danas su zrak, voda i hrana zagađeniji i zatrovaniji nego ikad. Po poljima i u vodu smo pobacali kemije na megatone, a fosilnih goriva smo si pod nos spalili beskonačno. S druge strane ljudi u razvijenijim zemljama su megapotrošaći antidepresiva, anksiolitika, droga, cigareta, alkohola, puni psihosomatskih bolesti i upitnog imuniteta. Dodaj im k tome tjelesnu neaktivnost i abnoramalni porast broja pretilih osoba, već i od najranije dobi. Kad sve to skupa zbrojiš i oduzmeš, čak i ako zanemariš genetsko nasljeđe i sve dulji životni vijek tipičnog zapadnjaka (pretpostavljam ipak ne i nas na ovim prostorima), ono, brat bratu žilaviji smo nego se na prvu čini.

Deckard
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice