Phishingom ukrao milijun kuna firmi iz Ludbrega, k

poruka: 16
|
čitano: 4.961
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Phishingom ukrao milijun kuna firmi iz Ludbrega, k".
16 godina
offline
Phishingom ukrao milijun kuna firmi iz Ludbrega, k

Nije dosta sto "Rimljani" teroriziraju Ludbreg, sad su i Bosanderosi navalili, jadni Podravci...

Truth in engineering.
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Phishingom ukrao milijun kuna firmi iz Ludbrega, k

 

Ako nije spiz potrošio sve Bitcoine, možda bi se mogao nagoditi. Koliko je Bitcoin narasao, možda bi mogao vrati lovu i odštetu, i još ostaviti sebi.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Phishingom ukrao milijun kuna firmi iz Ludbreg
Sad je pitanje, hoce ga tjerati za milijun kuna, 22 BTC ili 22000BTC. Nekako nije svejedno. Doduse, znamo da su drzavljani susjedne i prijateljske BiH relativno sigurni pred zakonom nase drzave.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Phishingom ukrao milijun kuna firmi iz Ludbrega, k

kad si u središtu svijeta, sve je moguće a nule smo ionako naučeni dodavati prema potrebi ("nekoliko milijardi više-manje"). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Phishingom ukrao milijun kuna firmi iz Ludbreg
Lako moguće da će optužnica pasti zbog toga što ga terete za krivi iznos. Takve stvari moraju biti točno navedene.
Tipično hrvatsko pravosuđe na čelu sa uber nesposobnim i nepismenim državnim tužiteljstvom
15 godina
offline
Re: Phishingom ukrao milijun kuna firmi iz Ludbreg
Ges kaže...
Lako moguće da će optužnica pasti zbog toga što ga terete za krivi iznos. Takve stvari moraju biti točno navedene.
Tipično hrvatsko pravosuđe na čelu sa uber nesposobnim i nepismenim državnim tužiteljstvom

 -nemoguće, nešto drugo je spetljano (možda slučajno..) .. tj optužnica može sadržavati samo iznos koji je ukraden i samo onu valutu u kojoj je krađa počinjena, nema veze s btc .. tj vjerojatno traljavost tužiteljstva ili snalažljivost obrane za iskoristiti dok problem lako napravi naš i usa delimetar, točka-zarez tj decimalni broj što izgleda sud ne zna, tj nema adekvatnu osposoboljenost za baratanje informatičkom strukom, kao da naprave grešku s kilobajtima-bitima.. itd.. jer iznos je 22btca, koji se zbog vrijednosti piše s puno decimala, dok oznaka decimalnog mjesta može biti točka ili zarez .. i to znači da je netko samo pogrešno pročitao, tj nije 22.000 nego 22 (zarez/točka-decimalna).

-tj sud-tužiteljstvo se nepotrebno upetljalo u tečaj konverzije ukradenog iznosa (u kunama ili ostalim valutama) u btc, što je lopov napravio, tj za djelo uopće nije važno što lopov napravi s ukradenim, tj svaka moguća dobit koju ostvari mora biti oduzeta kao nepripadna + može biti otegodna okolnost, ali nije meritum djela. Da je novac 'bacio kroz prozor' i dalje bi djelo krađe bilo isto s teoretskom istom kaznom.. a ako se iz ovakvih blesavosti netko izvuče tad je sve u sustavu potrebno poslati na 'rehabilitaciju' .. tj nisu toliko nesposobni-tumpleki nego je tad 99% stvar u mitu-korupciji i sl. razlozima, kao 'sinkope' i sl. .... tj lako se 'slučajno' napravi proceduralna greška, no kad profesionalac napravi grešku, odgovara.. pa me sad više ne zanima sudbina lopova ili neke firme, nego sankcije sudu-odvjetništvu.. onima koji su plaćeni za svoj posao, kojeg rade traljavo, pogrešno, tj postaju suprotnost smisla postojanja pravosuđa.. tj lakše je preboljeti u ovakvoj priči da lopov nestane u nepoznatom pravcu nego da i kad ga uhvate ostane nevin, jer je sustav traljav ili koruptivan. (pri čemu ne znam što je gore, traljav-koruptivan.. ipak je gore koruptivan).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
protjeran
offline
Phishingom ukrao milijun kuna firmi iz Ludbrega, k

Optužnicu pisala drugarica kojoj je Šojić vraćao izvješća da ih transformira sa šivaće na pisaću.

Nikak mi nije jasno zašto se koristi točka. ili zarez, za razdvajanje na tisuću. Razmak nije dovoljan? Onda nastanu ovakve stvari gdje se nekad . koristi za odvajanje, nekad zarez.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Phishingom ukrao milijun kuna firmi iz Ludbreg
Osumnjiceni je pocinjenjem krivicnog djela ostetio firmu iz Ludbrega za iznos od 1 mil. kuna, a za isti iznos pribavio sebi protupravnu imovinsku. Ovdje treba pohvaliti HR policiju koja nije stala u istrazi, sto bi se inace uradilo, nego je nastavila prikupljati dokaze i utvrdili kako su kupljeni Bitcoini. Nadalje kupovinom kriptovaluta je donekle i bitno za optuznicu s obzirom da je povecanjem vrijednosti kriptovaluta sebi dodatno pribavio protupravnu imovinsku korist. Bilo bi zanimljivo ovo propratiti kako ce suci pravno posmatrati tu dodatnu korist. Logika nalaze da bi se trebalo fokusirati na iznos bitcoina ili vrijednost od 1mil kuna ovisno kakva vrijednost bude povoljnija. Sto se tice BiH pocinitelja, lagano HR ustupi gonjenje BIH pravosudju.
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Phishingom ukrao milijun kuna firmi iz Ludbreg
Jurassic Bark kaže...

Optužnicu pisala drugarica kojoj je Šojić vraćao izvješća da ih transformira sa šivaće na pisaću.

Nikak mi nije jasno zašto se koristi točka. ili zarez, za razdvajanje na tisuću. Razmak nije dovoljan? Onda nastanu ovakve stvari gdje se nekad . koristi za odvajanje, nekad zarez.

 

Ne možeš koristiti razmak jer to nije u pravilu sa regionalnim formatom koji mi koristimo, da ne govorim da to ne bi prošlo na programerskoj strani... Kod nas se tisuće odvajaju točkom, a decimale zarezom.

Problem je što nemaju svi isti format, pa Amerikanci recimo koriste zarez za tisuće, a točku za decimale...

 

Slično je i sa prikazom datuma, pa i tamo imamo razne formate, mm/dd/yyyy kod Amerikanaca ili dd-mm-yyyy kod nas.

 

boxer kaže...
Osumnjiceni je pocinjenjem krivicnog djela ostetio firmu iz Ludbrega za iznos od 1 mil. kuna, a za isti iznos pribavio sebi protupravnu imovinsku. Ovdje treba pohvaliti HR policiju koja nije stala u istrazi, sto bi se inace uradilo, nego je nastavila prikupljati dokaze i utvrdili kako su kupljeni Bitcoini. Nadalje kupovinom kriptovaluta je donekle i bitno za optuznicu s obzirom da je povecanjem vrijednosti kriptovaluta sebi dodatno pribavio protupravnu imovinsku korist. Bilo bi zanimljivo ovo propratiti kako ce suci pravno posmatrati tu dodatnu korist. Logika nalaze da bi se trebalo fokusirati na iznos bitcoina ili vrijednost od 1mil kuna ovisno kakva vrijednost bude povoljnija. Sto se tice BiH pocinitelja, lagano HR ustupi gonjenje BIH pravosudju.

Ako je držao taj BTC od dana kupovine do danas onda je finu dobit ostvario, tada je BTC bio oko 7350$, danas je 50.000$, znači tih milijun kuna je postalo gotovo 7 milijuna. Lijepo. Sad nek im vrati njihov milijunčić i doda još jedan u znak isprike, a sebi u džep spremi 5 milijuna. 

Naravno to tako više ne ide, ali eto bilo bi ironično.

 

Što se tiče 22 tisuće ili 22 BTC-a, mislim da je jasno da je netko krivo pročitao jer se kod Amera decimale odvajaju točkom, a kod nas se tisućice odvajaju točkom, a decimale zarezom, a kako se BTC obično zbog visoke vrijednosti navodi sa više decimala (ne samo dvije) onda je netko pametno zaključio da je kupio 22 tisuće BTC-a.

15 godina
offline
Phishingom ukrao milijun kuna firmi iz Ludbrega, k

ovdje piše ponešto dodatno o tome pa koga zanima ... (očito, rudarenje se isplati. makar "posredno".) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.9.2021 3:13 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Phishingom ukrao milijun kuna firmi iz Ludbreg

I opet nema smisla, po tome ispada da je 2018. kupio Bitcoine po 50 kuna komad, a tad mu je vrijednost bila prek 10000$ ????

Snalažljivi ti bosanci, babo očito prošvero bitcoine iz švajcarske za siću 

 

Kruha i igala...
2 godine
protjeran
offline
Re: Phishingom ukrao milijun kuna firmi iz Ludbreg

Taj naš format mi nema smisla. Tisućice odvajam da mi bude lakše čitati broj, tu mi je najbolji razmak.

Točka je najlogičnija jer predstavlja cijelinu. Kao što cijela rečenica završava s točkom, tako bi trebao i broj -> Pet cijelih dvadesetipet -> 5.25

Zarez se koristi za nabrajanje -> jedan, dva, tri.

U programiranju se koristi točka.

12 godina
neaktivan
offline
Phishingom ukrao milijun kuna firmi iz Ludbrega, k

Osobno je i meni draže decimale odvajati točkom, a tisućice i stotice držati spojene ili radi bolje preglednosti kod prikaza koristiti razmak. Varijanta sa zarezom koji odvaja tisućice i stotice mi nije nikada sjela, a ona gdje se decimale odvajaju zarezom je standardna kod prikaza cijena.

 

Inače prema pravopisu ispravno je koristiti razmake ili točku.

 

https://pravopis.hr/pravilo/bjelina/54/

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Phishingom ukrao milijun kuna firmi iz Ludbreg
Jurassic Bark kaže...

Taj naš format mi nema smisla. Tisućice odvajam da mi bude lakše čitati broj, tu mi je najbolji razmak.

Točka je najlogičnija jer predstavlja cijelinu. Kao što cijela rečenica završava s točkom, tako bi trebao i broj -> Pet cijelih dvadesetipet -> 5.25

Zarez se koristi za nabrajanje -> jedan, dva, tri.

U programiranju se koristi točka.

 -logika kaže da je američanski način-notacija 'točniji' no to je stvar konvencije-dogovora/standard kao i ostatak 'pravila' pa nema točno-netočnog (slično, pisanje adrese na pismu, ili kreneš od osobe, ulice, grada, države ili obrnuto .. važno je samo da se ne miješa tj da se zna pravilo kao i vožnja lijevom-desnom stranom ceste itd. jer to su sve pravila istog skupa, norma-regulacija, ne nešto kao oznaka mase m ili sile F, ne kao kemijska formula H2O ili matematička notacija, formula itd. pri čemu u programiranju postoji nešto kao programerska notacija, najpopularnija mađarska-notacija varilabli.. a to je tad važno zbog 'čitljivosti' koda slično kao pismo-rukopis u bezbrojnim linijama + zato se dodaju *REMovi ..

 

-ovo je čista stvar 'čitljivosti', tj zbog eliminacije zabune-pogreške u dužim ciframa kao i naziva milion-tisuća-stotica u čemu točke ili bilo koji delimetar pomaže preglednosi-čitljivosti tj ista stvar je i prazno mjesto-razmak .. koji se predlaže u 'pravopisu' mada su zapravo pogriješili jer je to 'najgori' delimetar, tj razmak znači kraj nečeg, početak nove riječi-podatka.. i razmak se nikako ne bi trebao koristiti kao delimetar, no eto lexikografi misle da je to ok pa i preporučuju..

 

-naš standard, decimalni zarez odvaja cijele od decimalnih znamenki.. usporedbe s rečenicom je i nije dobra, jer točka je kraj rečenice, nastavak ne mora imati nikakve veze s prethodnom, ne mora ni postojati ili može biti novi odlomak.. u toj filozofiji je zarez opravdaniji, jer dijeli nešto, na prvi-drugi dio i zato se kod nas koristi zarez, ne točka, jer je zapravo 'točniji' način podjele nečega, broja-rečenice, neke cjeline..

 

-postoje i apostrofi, koji služe istome, ' .. tj time se eliminira pitanje koji delimetar naš-usa.. ali uvodi novi problem, jer može biti stvar notacije kao F' .. ili kao što je dio char$ poseban znak, rezerviran.. pa se navodnici " koriste za string-text, apostrof ' za REM itd. kao što ne možemo svugdje koristiti sve znakove, slash-backslash manje-veće ili oznaku roota / odnosno unc-patha /// jer su rezervirani, tad ih moramo posebno označiti kao text ako ih želimo prikazati (ne izvesti kao naredbu)..

 

-kraće.. sustav možda ima mana, nelogičnosti.. ima svaki, manje-više, npr zašto se eng door čita kao o, ne kao u što je pravilo za dva oo .. tj izuzetak kojih ima bezbroj, pa je tako i ovo samo norma, stvar dogovora ali i 'nepromjenjivosti' jer je važno za tisuće povezanih stvari .. tj soft-programiranje-računala su jedna grana, a sad vidimo 'poveznicu' sa pravosuđem, mada inače nemaju neke veze, problem upravo tumačenja točke-zareza ili nesnalaženja zakona koji je naviknut na desetlejće za neku pravnu promjenu ili tumačenje, dok se IT širi brže od svjetlosti.. :) .. kao i pop-kultura, navike juzera primarno anglosaksonkih-zapadnih filmova-glazbe-kulture.. pa tako i točka može biti decimala, može delimetar.. dok čitatelj to mora znati iz konteksta, kao što bi to i pravnici morali znati, odnosno ako ne znaju educirati se .. jer to je život, stalna mjena, čak i kad se pravno ili u nekoj pitagorinoj folmuli, fizici-kemiji ništa ne promjeni nego samo medij informatizacije ili sudski postupak .. koji je bitan, ako se oko tog svede djelo.. tj sud može to tumačiti kao bitnu grešku i tad je počinitelj slobodan (mada kriv) .. ili može donjeti tumačenje da je to obična greška, klase tipfeler, ispraviti i nastaviti kao da se ništa nije desilo.. no pošto postoji recimo korupcija sud možda ne želi tako tumačiti.. jer kriminal uvjek nađe načina i novca (kojeg je dovoljno nakrao) .. kojim upravo to može.. tj u slučaju neke 'teh.greške' uz podsjetnik da postoji recimo 'sinkopa' .. sud-sudci su ljudi, ljudi griješe, ponekad namjerno. Sud može ako želi tumačiti kako želi, jer on je taj koji primarno tumači zakone, ne ja-mi-ostali.. tj možemo se ne slagati, tumačiti različito, no na kraju je sud tj zakonodavac, sabor i sl. taj koji donosi tumačenje, koje tad ne može biti 'pogrešno' pravno gledajući, mada može biti mito-prevara itd..

 

-tko god zna bilo što o BTCu, znao bi bez konteksta da je neka količina od 22-tisuće, 22.000 nemoguća.. tj današnje milijarde, dok je djelo u milionima, odnosno svatko može bez da išta zna o BTCu ili notaciji usa-naše logički zaključiti koja je vriejdnost točna-nemoguća.. no sud-zakon nije stvar logike nego pravne norme, odluke.. pa sud može reći jedno ili drugo pri čemu ih ne 'ograničava' recimo logika i ostali prirodni zakoni, jer to je 'zakon'.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Phishingom ukrao milijun kuna firmi iz Ludbreg
ihush kaže...

 -logika kaže da je američanski način-notacija 'točniji' no to je stvar konvencije-dogovora/standard kao i ostatak 'pravila' pa nema točno-netočnog (slično, pisanje adrese na pismu, ili kreneš od osobe, ulice, grada, države ili obrnuto .. važno je samo da se ne miješa tj da se zna pravilo kao i vožnja lijevom-desnom stranom ceste itd. jer to su sve pravila istog skupa, norma-regulacija, ne nešto kao oznaka mase m ili sile F, ne kao kemijska formula H2O ili matematička notacija, formula itd. pri čemu u programiranju postoji nešto kao programerska notacija, najpopularnija mađarska-notacija varilabli.. a to je tad važno zbog 'čitljivosti' koda slično kao pismo-rukopis u bezbrojnim linijama + zato se dodaju *REMovi ..

 

Ne kužim ovu izjavu, kako je američki način točniji ako je stvar konvencije kako i sam kažeš? I što tu uopće znači točnije?

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
offline
Re: Phishingom ukrao milijun kuna firmi iz Ludbreg
southy kaže...
ihush kaže...

 -logika kaže da je američanski način-notacija 'točniji' no to je stvar konvencije-dogovora/standard kao i ostatak 'pravila' pa nema točno-netočnog (slično, pisanje adrese na pismu, ili kreneš od osobe, ulice, grada, države ili obrnuto .. važno je samo da se ne miješa tj da se zna pravilo kao i vožnja lijevom-desnom stranom ceste itd. jer to su sve pravila istog skupa, norma-regulacija, ne nešto kao oznaka mase m ili sile F, ne kao kemijska formula H2O ili matematička notacija, formula itd. pri čemu u programiranju postoji nešto kao programerska notacija, najpopularnija mađarska-notacija varilabli.. a to je tad važno zbog 'čitljivosti' koda slično kao pismo-rukopis u bezbrojnim linijama + zato se dodaju *REMovi ..

 

Ne kužim ovu izjavu, kako je američki način točniji ako je stvar konvencije kako i sam kažeš? I što tu uopće znači točnije?

 -navodnici .. imaš točnije i imaš 'točnije' .. tj sama riječ je u kontekstu točnosti 'oximoron' :) ... jer nešto je ili nije točno, zar ne? .. tj pjesnička sloboda, stil, plastičan kolokvijalan žargon, kako ti više odgovara, uzmi kao 'točniji' odgovor. ok? :)

 

edit: + u ostatku texta je i objašnjenje zašto je 'naša' notacija-zarez, ''točnija'' od usa-točke, tj filozofski, točka je kraj rečenice, dok su decimalni brojevi dio cjelobronog+decimalni nastavak jedna cjelina, ne 'kraj rečenice'.. i zato je zarez primereniji po smislu, odnosno spada u vožnju lijevom ili desnom stranom, gdje ne postoji 'točno-netočno' nego pravilo koje je jednostavno takvo-zadano.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.9.2021 13:35 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice