Philips liniju televizora PUS8807 naziva "The One"

poruka: 31
|
čitano: 13.769
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Philips liniju televizora PUS8807 naziva "The One"".
15 godina
online
Philips liniju televizora PUS8807 naziva "The One"

Philips, kao brend za smart tv, vise nikada nece vidjeti moje novce.

 

Kupio sam prije 8-9 godina 55PUS7600/12 (prilicno skup tada) koji je, 'ajmo reci OK radio s obzirom da je vec tada bilo vidljivo da je CPU apsolutno bio pod dimenzioniran za normalan rad (doslovno radi kilavo).

 

No ono sto me posebno isfrutriralo, nakon zadnjeg azuiriranja (godinu, godinu i pol nakon kupnje), vise nije bilo  moguce pristupiti nekim 3rd party repozitorijima preko Kodija. Glavu sam polomio zasto ne radi, sve dok nisam odustao i zakacio Raspberry Pi. 

Naravno da sve je bilo dostupno, sto mi dalo do znanja da je Philips u svoj firmware dodao i svojevrsni blacklist. Kopajuci po netu, doznao sam da nisam bio jedini sa tim problemom.

 

Uglavnom, RPi i idan danas stoji zakacen (Libreelec na njemu) a TV je otkacen sa mreze.

 

Dodajmo na to jos daljinski, s kojim ako se udaljis vise od 3 metra od televizije, pocinje shtekati i to ne samo QWERTY tipkvnica daljinkog (ima punu QWERTY tipkvnicu na poledjini)  nego i elementarne kontrole poput glasnoce. S tim se i dalje borim jer Librelec podrzava AnyNET pa ga i dalje koristim za browsanje po Kodiju.

 

 

Da se razumijemo, sto se tice kvalitete slike, ambilighta... nemam nikakve primjedbe. Slika je i za danasnje pojmove odlicna.

Ali sve drugo apsolutno ne opravdava novce koje sam izuo onomad.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
 
2 2 hvala 0
2 godine
offline
Philips liniju televizora PUS8807 naziva "The One"

Smiješni su.

Stalno se hvale s procesorima, P5 Gen5, pa P5 Gen6 uuu........ jako bitno.

 

Ugrađuju najjeftinije kineske čipove u tv.

 

LG ima duplo kvalitetnije televizore i upola jeftinije, a ne hvali se koji je CPU unutra.

900 € za 55" LED televizor, i to su još LED televizori srednje klase 

 

Pa ljudi su kupovali LG OLED55" C11 za 6500 kn... a ima ga i danas za 7500kn.

 

Mislim, još tu hvale novu seriju toga smeća od televizora ?! 

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2022 20:12 (Zaporožac).
 
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Philips liniju televizora PUS8807 naziva "The
 Zaporožac kaže...

Smiješni su.

Stalno se hvale s procesorima, P5 Gen5, pa P5 Gen6 uuu........ jako bitno.

 

Ugrađuju najjeftinije kineske čipove u tv.

 

LG ima duplo kvalitetnije televizore i upola jeftinije, a ne hvali se koji je CPU unutra.

900 € za 55" LED televizor, i to su još LED televizori srednje klase 

 

Pa ljudi su kupovali LG OLED55" C11 za 6500 kn... a ima ga i danas za 7500kn.

 

Mislim, još tu hvale novu seriju toga smeća od televizora ?! 

 Pozdrav Zaporožac,

 

Ma svi proizvođači se hvale sa tim čipovima/procesorima ili u slučaju LG i Samsunga sa panelima. Ako voliš one džepne prospekte i godišnje kataloge (Elipso), tamo ćeš to pronaći. 

 

Ne znam za ove "slabije" modele, ali Philips u jače ugrađuje LGeve dijelove. Ne može biti da je jedno dobro, a drugo smeće niti da je Philips baš Kinez ako mu je jedan roditelj Korejac. Da li si ti imao nekakvo iskustvo tipa da je Poturica gori od Turka gdje tvoj TV odbacuje svu neprikosnovenu LG kvalitetu i prigrljuje Kineski trash? 

Imam i LG i Philips. Obje imaju mane i vrline. Za ono za što služe, mane su nevidljive. 

 

Na nabava.net Philipsov 55" 806 OLED ide za 5800kn. LG C 11 za +7000kn što ga čini 20% skupljim. Ta nova Philipsova televizija neće koštati toliko jer se sve više gura oled. Usto Philips stalno ima nekakve akcije. 2016 kad sam kupio 4k uhd bla bla 49" 7xxx uz fotografiju uz nju tj selfi, je išao popust od 2000kn...

 

Moj sljedeći je njihov 65" oled 9x8 jer će od 2023 imati Google tv. Taj dolazi sa najboljim LGeviim panelom. 100%. 

 

Lp

 

 

 

vicious
11 godina
offline
Re: Philips liniju televizora PUS8807 naziva "The
Pilips ugrađuje lg ekran, ne ostale dijelove. A zamisli koliko i na čemu moraju ušparati da bi bili jeftiniji od lg, a još na tom panelu moraju zaraditi dvije firme.
Kao da gledaš seasonic od 100e i ms napajanje od 50e i kažeš - pa imaju oba 650w, imaju oba vent i služe istoj svrsi ...
14 godina
offline
Philips liniju televizora PUS8807 naziva "The One"

Vidio sam PUS8806 i slika je za VA panel fantastična. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Philips liniju televizora PUS8807 naziva "The
Pozdrav picajzla,

Pa vjerojatno štede na mjesečnoj zaradi zaposlenika ili automatiziranoj proizvodnoj liniji, manjim ulaganjima u istraživanja i razvoj itd. Veleprodajne cijene.

Razumijem što želiš reći, ali imaš i primjer Renaultovog motora od 1500 ccm koji se ugrađuje u Mercedes. Renaulti koštaju 20tak, a Mercedesi 40tak i više tisuća Eura. Ili bliže ITu primjer Snapdragon procesora u kineskim mobitelima koji su jeftiniji od zapadnih proizvođača. Usto, nije da je Philips jeftin. Svi su tu negdje.
vicious
11 godina
offline
Re: Philips liniju televizora PUS8807 naziva "The
Štede na kvaliteti komponenti, to se više puta dokazalo
14 godina
offline
Re: Philips liniju televizora PUS8807 naziva "The
picajzla0707 kaže...
Štede na kvaliteti komponenti, to se više puta dokazalo

 kao i svi ostali. Oni koji nisu štedili na kvaliteti komponenti su odavno stavili ključ u bravu.

11 godina
offline
Re: Philips liniju televizora PUS8807 naziva "The
jozef kaže...

 kao i svi ostali. Oni koji nisu štedili na kvaliteti komponenti su odavno stavili ključ u bravu.

 ha čuj, za pilips imaš na ovoj temi temi o kupnji televizora više linkova i dokaza da stavljaju šrot komponente

ovo 'kao i svi ostali' ipak treba potkrijepiti nečim, jel, da bi mogao tako nešto tvrditi

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.10.2022 5:02 (picajzla0707).
14 godina
offline
Re: Philips liniju televizora PUS8807 naziva "The
picajzla0707 kaže...
jozef kaže...

 kao i svi ostali. Oni koji nisu štedili na kvaliteti komponenti su odavno stavili ključ u bravu.

 ha čuj, za pilips imaš na ovoj temi temi o kupnji televizora više linkova i dokaza da stavljaju šrot komponente

ovo 'kao i svi ostali' ipak treba potkrijepiti nečim, jel, da bi mogao tako nešto tvrditi

Svi ostali... od TV kupljenih u zadnje 2 godine u krugu ljudi koje znam, dakle ne baš veliki uzorak: 2 QLED Samsunga s crtama i 1 potpuno mrtav Sony OLED, čak je bilo problema i s jednim vrlo velikim Neo QLED Samsungom koji je koštao masno (ali ne znam oko čega je točno bila reklamacija, mislim oko spajanja onog vanjskog boxa jer TV ima elektroniku odvojenu od ekrana). Rekao bih da TV crkavaju više nego ikad. Nisam rastavljao, gledao koje su komponente unutra, koji batch i grade ali osobno iskustvo mi govori da danas svi štede, a činjenica je da su Loewe, Pioneer i slični neskloni štednji propali/ugasili proizvodnju TVa.

11 godina
offline
Re: Philips liniju televizora PUS8807 naziva "The
jozef kaže...

...Nisam rastavljao, gledao koje su komponente unutra, koji batch i grade ali osobno iskustvo mi govori da danas svi štede, a činjenica je da su Loewe, Pioneer i slični neskloni štednji propali/ugasili proizvodnju TVa.

 dakle radi se o osobnom dojmu zasnovanom na anegdotalnim primjerima, pa jbga onda, tim više jer su ti primjeri uglavnom na samsung koji je i najviše poznat po fušarenju od velikih firmi

već smo stoput imali ovu raspravu, čak je kolega kiwi dao si truda i uspoređivao više televizora u cjenovnoj klasi, pa je jasno pokazivao gdje pilips ugrađuje smeće od komponenti, a gdje firme poput sonija ili panasonica ugrađuju kvalitetu, slično kao razlika između seasonica ili corsaira naspram ms platinum smeća kod pc napajanja - samo što je kod napajanja i ostalog hw dobar dio recenzije posvećen kvaliteti komponenti, a kod televizora to nažalost nitko ne gleda od recenzenata

 

a sad, da crkavaju i drugi, naravno da crkavaju, samo je pitanje u kojem omjeru i koliko imaš garancije da te nakon, recimo bar 5 godina gare boli džon hoće li krepat ili ne, no sa 2 g gare nije baš svejedno 

ove fore kak su i 'ostali isti' je zapravo banaliziranje poput onih dječjih fora kak su 'svi u razredu' dobili jedinicu

14 godina
offline
Re: Philips liniju televizora PUS8807 naziva "The
picajzla0707 kaže...
jozef kaže...

...Nisam rastavljao, gledao koje su komponente unutra, koji batch i grade ali osobno iskustvo mi govori da danas svi štede, a činjenica je da su Loewe, Pioneer i slični neskloni štednji propali/ugasili proizvodnju TVa.

 dakle radi se o osobnom dojmu zasnovanom na anegdotalnim primjerima, pa jbga onda, tim više jer su ti primjeri uglavnom na samsung koji je i najviše poznat po fušarenju od velikih firmi

već smo stoput imali ovu raspravu, čak je kolega kiwi dao si truda i uspoređivao više televizora u cjenovnoj klasi, pa je jasno pokazivao gdje pilips ugrađuje smeće od komponenti, a gdje firme poput sonija ili panasonica ugrađuju kvalitetu, slično kao razlika između seasonica ili corsaira naspram ms platinum smeća kod pc napajanja - samo što je kod napajanja i ostalog hw dobar dio recenzije posvećen kvaliteti komponenti, a kod televizora to nažalost nitko ne gleda od recenzenata

 

a sad, da crkavaju i drugi, naravno da crkavaju, samo je pitanje u kojem omjeru i koliko imaš garancije da te nakon, recimo bar 5 godina gare boli džon hoće li krepat ili ne, no sa 2 g gare nije baš svejedno 

ove fore kak su i 'ostali isti' je zapravo banaliziranje poput onih dječjih fora kak su 'svi u razredu' dobili jedinicu

 istina, čak sam i sam htio napomenuti da su moji primjeri mogu biti okarakterizirani kao anegdotalni, ali istima se može okaraktereizirati bilo što što se pročita ovdje. Ili govorimo o mjerenjima u nekom certificiranom i neovisno nadziranom laboratoriju gdje se TV rastavlja pa komponente idu na osciloskop i pod mikroskop? Pretragom ne pronalazim niti jedan post od autora kiwi (ili bilo koja varijanta tog usernamea) u temi za odabir televizora(?). I dalje ostaje ono što sam rekao - oni koji su pazili na kvalitetu su ugasili (ili kao spomenuti Panasonic skoro ugasili) proizvodnju.
Štedi li Philips? Sigurno da štedi, štede li svi ostali? Da, naravno. Bili bi ludi da rade drugačije. Štede i BMW i Mercedes na autu od 80k€ a gdje neće ovi na televizoru... 

11 godina
offline
Re: Philips liniju televizora PUS8807 naziva "The
jozef kaže...

 istina, čak sam i sam htio napomenuti da su moji primjeri mogu biti okarakterizirani kao anegdotalni, ali istima se može okaraktereizirati bilo što što se pročita ovdje. 

 zato sam te uputio na drugu temu gdje su umjesto anegdota izneseni dokazi

primjerice, u više navrata kolega kiwi je pokazao to konkretnim primjerima matičnih ploča i napajanja iz pilipsovih modela, a za usporedbu iz sony, lg ili panasonica i jasno se vidjela razlika u kvaliteti komponenti

 

istina, za ove oled modele još se nisu vidjele matične ploča i napajanja, ali je lako zaključiti po donedavnoj praksi zašto ima pilips najjeftinije olede i to nikako nije anegdotalno, već je to praksa pilipsa otkako je prešao u kineske ruke 

6 godina
offline
Re: Philips liniju televizora PUS8807 naziva "The
Kaby kaže...
Doslovno ima Philipsa/Grundinga/LGa koji su LED i rade skoro 10 godina bez kvara a s druge strane imaš nekih novijih modela Sonya/Samsunga/Philipsa od 1k€ pa na više kojima LED osvjetljenje ne izdrži niti 2 godine. 

Ovo je istina, ali mislim da je omjer debelo na strani renomiranijih brendova. S druge strane, u jednoj trgovini odkad se otvorila su imali burn in doslovno samo na Philips OLED-u. Unatoč tome što imaju izloženo više OLED modela drugih brendova i u dužem periodu (više radnih sati). Naravno i ovo je samo jedan primjer. Ali se toga nakupi..

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Philips liniju televizora PUS8807 naziva "The
Kaby kaže...

Mogu ti sa sa skoro 100%-tnom pouzdanošću potvrdit da kod televizora u zadnjih cca. 10 god, otkad se prešlo na led, udio kvarova koji čine napajanje ili matična ploča je možda 20ak % od svih ukupnih kvarova. A i tada pola od tih slučajeva uzrok bude neki vanjski utjecaj, porast napona, grmljavina itd. Pravila apsolutno nema... mijenjaju se matične ploče na Sonyima od 2k€ (u jamstvu!) jednako kao i LGijevima,Philipsima i dr. od 200€. Doslovno ima Philipsa/Grundinga/LGa koji su LED i rade skoro 10 godina bez kvara a s druge strane imaš nekih novijih modela Sonya/Samsunga/Philipsa od 1k€ pa na više kojima LED osvjetljenje ne izdrži niti 2 godine. Danas plaćaš kvalitetu slike/zvuka, brzinu procesora i to je to, a koliko će nešto trajati je teška lutrija.

 gle, s ovakvim anegdotalnim primjerima se uopće nema smisla raspravljati, pogotovo sa vama koji dajete 100% pouzdanost izvučenu iz ničega, da ne kažem vlastitog dupeta

zna se jako dobro zašto japanski kondenzator košta i do 10x više od kineskog, isto i zašto su seasonic, corsair, evga i slična napajanja duplo skuplje i duplo teže od ms platinuma, xilence, kolink i drugih šroteksa za 200-300 kuna

 

ako misliš da šroteks komponente nemaju utjecaja na ekran i osvjetljenje, tj. njihovu trajnost, grdno se varaš

isto kako i šroteks napajanja ubijaju matične ili grafičke, isto tako i loše komponente u televizoru ubijaju ekrane i pozadinska osvjetljenja

 

neka svatko kupjue što mu paše, ali ove priče da je 'sve to isto' su već odavno dopizdile

pilips jednostavno ubacuje jeftine komponente, kome to nije bitno neka kupuje, ali nemojte tvrditi da je 'sve to isto' - jer jednostavno nije

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Philips liniju televizora PUS8807 naziva "The
picajzla0707 kaže...
istina, za ove oled modele još se nisu vidjele matične ploča i napajanja, ali je lako zaključiti po donedavnoj praksi zašto ima pilips najjeftinije olede i to nikako nije anegdotalno, već je to praksa pilipsa otkako je prešao u kineske ruke 

 Sasvim moguće da kinez u philips ugrađuje sranje napajanje...zato se uzme kad je na pet godina garancije ili se uzme produžena garancija. Ako krepa unutar pet godina, samo kaj ja nikada nisam bio te sreće, dobiješ novi TV.

Ili ak krepa nakon pet godina i jedan dan, koga briga za staru ragu od TV-a, dobar razlog da se razveseliš sa novim TV-om a nije ti žao jer si ga u startu platio puno manje od provjerenih brendova sa super napajanjima. Moja logika.

Naravno ak je super provjereni nekvarljivi brend podjednake cijene kao i kinesko sranje philips, onda rađe kupim super brend. Npr. uzeo sam jedan od TV-a tursko sranje grunding i sa pet godina garancije, i nikako da krepa nakon tih pet godina, pa da ga konačno zamjenim.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.10.2022 22:07 (forumaš).
11 godina
offline
Re: Philips liniju televizora PUS8807 naziva "The
I kakve to veze ima s pilipsom i cijelom pričom? Pričam o unutarnjim komponentama, naravno da je ekran lg, kad lg jedini radi olede.
Ako pilips ugradi lg oled, onda na tom televizoru moraju zaraditi i lg i pilips, dakle dupla marža. A ako je taj pilips jeftiniji od lg televizora koji sam sebi radi ekrane, onda znači da pilips negdje mora gadno uštedjeti da bi bio jeftiniji. A to su stvari koje se ne vide i, na sreću za njih, ne recenziraju, pa mogu proći sa lošijim i jeftinijim dijelovima.
To je sve, ništa više i ništa manje, ne vidim čemu rasprave do besvjesti, banaliziranja i izjednačavanja anegdotalnim primjerima

EDIT
Slažem se, ako nekom paše cijena i još ima 5g gare, kupiš i ne razmišljaš puno
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.10.2022 22:06 (picajzla0707).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Philips liniju televizora PUS8807 naziva "The
picajzla0707 kaže...
I kakve to veze ima s pilipsom i cijelom pričom? Pričam o unutarnjim komponentama, naravno da je ekran lg, kad lg jedini radi olede.
Ako pilips ugradi lg oled, onda na tom televizoru moraju zaraditi i lg i pilips, dakle dupla marža. A ako je taj pilips jeftiniji od lg televizora koji sam sebi radi ekrane, onda znači da pilips negdje mora gadno uštedjeti da bi bio jeftiniji. A to su stvari koje se ne vide i, na sreću za njih, ne recenziraju, pa mogu proći sa lošijim i jeftinijim dijelovima.
To je sve, ništa više i ništa manje, ne vidim čemu rasprave do besvjesti, banaliziranja i izjednačavanja anegdotalnim primjerima

EDIT
Slažem se, ako nekom paše cijena i još ima 5g gare, kupiš i ne razmišljaš puno

1. WTF je "pilips"?!! Prvo sam mislio da je tipfeler, ali se stalno ponavlja
2. banaliziranje je upravo to: ja sam otvorio uređaj i na pločici vidio da je zalemljen Chongming a ne Sanyo ili ChemiCon. To što je rating ovakav ili onakav, jedan elektrolitski drugi keramički ili što su zapravo oba kondića ista ako su izrađeni po istim specifikacijama nema veze. Superiornost japanskih komponenti se u današnje doba bazira na mitologiji i staroj slavi i to im omogućuje da drže bolju cijenu.  Ako niste osciloskopom utvrdili odstupanja onda je to lupetanje u prazno. Ja i dalje nisam pronašao niti jedan relevantan post od korisnika "Kiwi" kojeg si spominjao.
3. Tko ugradi LGD OLED ekran ima cijenu višu od LGa. Čak je i HiSense OLED skuplji od LG. Zašto je LG najpopularniji OLED? Zbog cijene koja je bar 200€ niža od konkurencije. U Saturnu je trenutno najjeftiniji LG OLED 1450€, najjeftiniji Philips OLED 1950€ (redovne cijene, s popustima je najjeftiniji LG 700€, a Philips 1000). Kod nas se možda rješavaju zaliha pa nekad lupe opako sniženje gdje Philips postaje jeftiniji od LG koji se ionako dobro prodaje jer je najjeftiniji pa ne moraju spuštati cijenu, a mogli bi.
4. Zašto se ne recenziraju uređaji iznutra? Zato jer to nije bitno. Ako je netko predimenzionirao hladnjak ili stavio skuplje komponente a njegov TV traje jednako kao i onaj drugi onda je negdje pogriješio, sve to na kraju kupac plati, a uopće ne osjeti. Iz perspektive kupca je to prodavanje magle. Netko je gore napisao "stavljaju kineske čipove a hvale se P5 procesorom" - da, naravno jer kineski basic integrirac obavlja posao jednako kao i japanski a procesor radi razliku u slici i zvuku. Radi li elektronika pouzdano 30 ili 50 tisuća sati je potpuno svejedno jer će ekran bit za smeće nakon 10.

2 godine
offline
Re: Philips liniju televizora PUS8807 naziva "The
jozef kaže...
3. Tko ugradi LGD OLED ekran ima cijenu višu od LGa. Čak je i HiSense OLED skuplji od LG. Zašto je LG najpopularniji OLED? Zbog cijene koja je bar 200€ niža od konkurencije. U Saturnu je trenutno najjeftiniji LG OLED 1450€, najjeftiniji Philips OLED 1950€ (redovne cijene, s popustima je najjeftiniji LG 700€, a Philips 1000). Kod nas se možda rješavaju zaliha pa nekad lupe opako sniženje gdje Philips postaje jeftiniji od LG koji se ionako dobro prodaje jer je najjeftiniji pa ne moraju spuštati cijenu, a mogli bi.

 

 Ne kontam ja ovaj dio tvoga posta o cijenama.

Pa, do 1000 € ima 55 cola OLED televizora svih marki koje ih nude, koliko hoćeš, i to bez sniženja.

 

Koji LG OLED je 1450 €, a Phily 1950 € ?!

 

Jedino ako misliš na 65 cola ili veće dimenzije.. :češe glavu:

 

Nešto ili nisam shvatio tvoj dio posta, ili si pogriješio..

Što to trgovina Saturn ?

 

Ke ', što bi rekao Dragec....

 

btw;

 

Nego, kad sam 2017 kupio dva televizora 49˝ IPS a drugi 50˝ VA, nisam ni gledao druge marke , nego LG.

Ti televizori su tada koštali IPS 4130 kn, a VA 3750 kn. Takve su bile cijene.

 

Zašto nisam kupio Philips ?

Nisam ga kupio jer sam prije kupovine prevrnuo sve žive forume da bih saznao što je "najkvalitetnije" u toj klasi, i po toj cijeni.

 

Svi odgovori su bili "kupi LG, nemoj ni slučajno šrot Philips" ,,zašto je to bilo tako, a vidim da je i danas ?!

 

Kad sam kupio 2009 dva LCD televizora Philips je bio cijenjena marka, kao i Samsung, i isto sam kupio jedan Samsung 40˝ 4970 kn, i jedan Philips 40˝...5120 kn..sjećam se kao danas (jesu li 39cola ili 40, nisam siguran) Kad sam kupio ova dva "velika" oba sam poklonio, normalno, oba potpuno ispravna. (probijanje poz. osvjetljenja ?! ...nikad vidio ni malo na tim matricama s kontrastom 1000:1)

 

Pazi sad, na forumima se o LG televizorima govorilo kao danas o Hisense televizorima..."kupiti ako se baš mora".

 

 

Danas u tom cjenovnom rangu je "normalno" da ima malo ili više probijanja, odn. Becklight-a, jer je "to tako" na LED televizorima. 

 

Eto, jedno pitanje, i malo moga skromnoga iskustva.

 

 

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.10.2022 11:10 (Zaporožac).
11 godina
offline
Re: Philips liniju televizora PUS8807 naziva "The
jozef kaže...

1. WTF je "pilips"?!! Prvo sam mislio da je tipfeler, ali se stalno ponavlja
2. banaliziranje je upravo to: ja sam otvorio uređaj i na pločici vidio da je zalemljen Chongming a ne Sanyo ili ChemiCon. To što je rating ovakav ili onakav, jedan elektrolitski drugi keramički ili što su zapravo oba kondića ista ako su izrađeni po istim specifikacijama nema veze. Superiornost japanskih komponenti se u današnje doba bazira na mitologiji i staroj slavi i to im omogućuje da drže bolju cijenu.  Ako niste osciloskopom utvrdili odstupanja onda je to lupetanje u prazno. Ja i dalje nisam pronašao niti jedan relevantan post od korisnika "Kiwi" kojeg si spominjao.
3. Tko ugradi LGD OLED ekran ima cijenu višu od LGa. Čak je i HiSense OLED skuplji od LG. Zašto je LG najpopularniji OLED? Zbog cijene koja je bar 200€ niža od konkurencije. U Saturnu je trenutno najjeftiniji LG OLED 1450€, najjeftiniji Philips OLED 1950€ (redovne cijene, s popustima je najjeftiniji LG 700€, a Philips 1000). Kod nas se možda rješavaju zaliha pa nekad lupe opako sniženje gdje Philips postaje jeftiniji od LG koji se ionako dobro prodaje jer je najjeftiniji pa ne moraju spuštati cijenu, a mogli bi.
4. Zašto se ne recenziraju uređaji iznutra? Zato jer to nije bitno. Ako je netko predimenzionirao hladnjak ili stavio skuplje komponente a njegov TV traje jednako kao i onaj drugi onda je negdje pogriješio, sve to na kraju kupac plati, a uopće ne osjeti. Iz perspektive kupca je to prodavanje magle. Netko je gore napisao "stavljaju kineske čipove a hvale se P5 procesorom" - da, naravno jer kineski basic integrirac obavlja posao jednako kao i japanski a procesor radi razliku u slici i zvuku. Radi li elektronika pouzdano 30 ili 50 tisuća sati je potpuno svejedno jer će ekran bit za smeće nakon 10.

 ako ti vjeruješ da je sve to isto i da je kvaliteta izmišljen pojam, onda je svaka rasprava s tobom izlišna

mda, cijela industrija je idiotska što kupuje proizvode/komponente/materijale različite kvalitete, odnosno klase, jer je to sve isto, kako kažu naši bug stručnjaci 

 

iako je zapravo ova rasprava uvijek besmislena jer se javlja svakih par mjeseci i nikad ne rezultira ičim, jer se uvijek neki novi ili stari kupac pilipsa nađe uzjeban što smatra da netko njega osobno vrijeđa kad kaže da je kupio proizvod niže kvalitete i onda uvijek ide ista rasprava

 

 

14 godina
offline
Re: Philips liniju televizora PUS8807 naziva "The
Zaporožac kaže...
jozef kaže...
3. Tko ugradi LGD OLED ekran ima cijenu višu od LGa. Čak je i HiSense OLED skuplji od LG. Zašto je LG najpopularniji OLED? Zbog cijene koja je bar 200€ niža od konkurencije. U Saturnu je trenutno najjeftiniji LG OLED 1450€, najjeftiniji Philips OLED 1950€ (redovne cijene, s popustima je najjeftiniji LG 700€, a Philips 1000). Kod nas se možda rješavaju zaliha pa nekad lupe opako sniženje gdje Philips postaje jeftiniji od LG koji se ionako dobro prodaje jer je najjeftiniji pa ne moraju spuštati cijenu, a mogli bi.

 

 Ne kontam ja ovaj dio tvoga posta o cijenama.

Pa, do 1000 € ima 55 cola OLED televizora svih marki koje ih nude, koliko hoćeš, i to bez sniženja.

 

Koji LG OLED je 1450 €, a Phily 1950 € ?!

 

Jedino ako misliš na 65 cola ili veće dimenzije.. :češe glavu:

 

Nešto ili nisam shvatio tvoj dio posta, ili si pogriješio..

Što to trgovina Saturn ?

 

 

 

 Saturn je njemačka trgovina Elektronik, Technik und Trends im Onlineshop | Saturn

 

Znači tu pokušaj provjeriti njegove navode.

 Suchergebnis für "LG OLED" | Saturn

Link koji si ti stavio meni ne otvara.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.10.2022 13:23 (forumaš).
2 godine
offline
Re: Philips liniju televizora PUS8807 naziva "The
forumaš kaže...

 

Znači tu pokušaj provjeriti njegove navode.

 Suchergebnis für "LG OLED" | Saturn

Link koji si ti stavio meni ne otvara.

Znam za tu trgovinu, nego sam ju spomenuo u kontekstu cijena, gdje je jozef naveo da OLED televizori koštaju 1450€, a Philips 1950 €.. pa sam stavio link hrpe OLED televizora od 55 cola koji koštaju od 5800 do 7t kn.

 

jozef kaže...

U Saturnu je trenutno najjeftiniji LG OLED 1450€, najjeftiniji Philips OLED 1950€ (redovne cijene, s popustima je najjeftiniji LG 700€, a Philips 1000). Kod nas se možda rješavaju zaliha pa nekad lupe opako sniženje gdje Philips postaje jeftiniji od LG koji se ionako dobro prodaje jer je najjeftiniji pa ne moraju spuštati cijenu, a mogli bi.

 

Danas taj link i meni izbacuje pogrešku, a jučer je radio... nebitno 

Nije mi bilo jasno što je on mislio s tim cijenama, već sam objasnio da su cijene OLED televizora bez popusta ispod 1000€

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.10.2022 19:35 (Zaporožac).
14 godina
offline
Re: Philips liniju televizora PUS8807 naziva "The

Pa jasno je što je mislio. Priča se o kontekstu jeftinih televizora koji su jeftini jer se u njih ugrađuju šrot dijelovi. Čovjek poentira da su u Saturnu LG televizori jeftiniji od Philips televizora.

11 godina
offline
Re: Philips liniju televizora PUS8807 naziva "The
forumaš kaže...

Pa jasno je što je mislio. Priča se o kontekstu jeftinih televizora koji su jeftini jer se u njih ugrađuju šrot dijelovi. Čovjek poentira da su u Saturnu LG televizori jeftiniji od Philips televizora.

 poentira berući trešnje, slično kako rambox poentira da je amd prešišao intela podacima iz mindfactorija

 

ova priča kako su japanski kondenzatori mitologija i kak su kineski potpuno isti sasvim je nova razina, u to se čak niti legendarni garfield svojevremeno nije upuštao

ako igdje, onda se u industriji gleda što se može dobiti za novac, a certifikati se poštuju više nego zakoni

 

jebote, običnu dasku ili gredu možeš kupiti u različitim klasama i jasno ti je vidljivo zašto si najvišu klasu platio najskuplje, alatni čelik kupuje se i do deset puta skuplje ovisno o klasi, iako na prvi pogled ne vidiš razliku

ali kad jozef kaže da je sve to mitologija samo da bi izjednačio pilips i lg, e to je onda valjda prava istina, kao i sve ostale teorije zavjere

 

 

14 godina
offline
Re: Philips liniju televizora PUS8807 naziva "The

PA aj sam uvijek kupovao parket treće klase jer se u odnosu na prvu klasu razlikuje po šarama i nije svaki dio savršeno odrezan...a to bi riješio parketar. Za razliku u novcima bi kupio nabolji lak i eto traje desetlječima.

11 godina
offline
Re: Philips liniju televizora PUS8807 naziva "The
I misliš da je to isto kao ovo što sam naveo prije? Jel možeš tako 'lakirat' i alat napravljen od alatnog čelika zadnje klase, tak da ti ključ ili gedora ne pukne kad treba jebački potegnut šaraf koji je zapekao?
Stvarno nekad pišete bedastoće
14 godina
offline
Re: Philips liniju televizora PUS8807 naziva "The
picajzla0707 kaže...
forumaš kaže...

Pa jasno je što je mislio. Priča se o kontekstu jeftinih televizora koji su jeftini jer se u njih ugrađuju šrot dijelovi. Čovjek poentira da su u Saturnu LG televizori jeftiniji od Philips televizora.

 poentira berući trešnje, slično kako rambox poentira da je amd prešišao intela podacima iz mindfactorija

 

ova priča kako su japanski kondenzatori mitologija i kak su kineski potpuno isti sasvim je nova razina, u to se čak niti legendarni garfield svojevremeno nije upuštao

ako igdje, onda se u industriji gleda što se može dobiti za novac, a certifikati se poštuju više nego zakoni

 

jebote, običnu dasku ili gredu možeš kupiti u različitim klasama i jasno ti je vidljivo zašto si najvišu klasu platio najskuplje, alatni čelik kupuje se i do deset puta skuplje ovisno o klasi, iako na prvi pogled ne vidiš razliku

ali kad jozef kaže da je sve to mitologija samo da bi izjednačio pilips i lg, e to je onda valjda prava istina, kao i sve ostale teorije zavjere

 

 

Cherrypicking? Naveo si da je proizvod B škart jer štednjom ostvaruje nižu cijenu. Brojke govore da nije jeftiniji. Saturn mi je prvi pao na pamet. Ako odeš na geizhals i filtriraš OLED TV na prvih 15 mjesta je 11 LGa uz Hisense, Grundig, Toshiba koji su svi na tržištu pozicionirani kao tier 2. Štednja je sigurno prisutna, ali niže cijene koja to potvrđuje jednostavno nema.

OK, japanski kondići mitologija je možda pretjerana izjava, ali davno su prošla vremena kad bi Kinezi ukrali formulu za kemiju pa ju ne bi znali primijeniti. Ako su proizvod A i B napravljeni po istim specifikacijama i zadovoljavaju iste onda razlike nema. Na pitanje je li netko testirao poluvodički sklop osciloskopom nikad nisam dobio odgovor. Skrenuo sam pažnju na to da čak i kad je neki podsustav stvarno bolje napravljen to može biti irelevantno kao u ovom slučaju jer je slaba karika negdje drugdje. Javio se u thread i čovjek izgleda iz servisa koji tvrdi da se sve kvari podjednako.
Review toga što je ugrađeno ne mora biti pokazatelj konačne kvalitete. Ako si uštedio na komponentama one će prve otkazati. Ako nisi uštedio na komponentama morao si to učiniti negdje drugdje kako bi bio konkurentan (skladištenje, nepažljivo i ubrzano rukovanje koje donosi spigane ICT pinove, banding, loše lemove...). Što god napisali Kiwi i Garfield je irelevantno. Podatci s terena govore da u principu po pitanju failure ratea - razlike nema.
Tko je ikad radio u velikom poslovnom sustavu ("industriji") i zna iz prve ruke kako ide proces odabira dobavljača nema iluzije kakve se ovdje impliciraju. Toliko toga je u igri da je odnos kvaliteta same komponente, vrlo često uopće nije bitna ako se ne radi o ekstremima. Zadovoljio si minimalne standarde - odlično!
Što se mene tiče EOD, zaista je glupo diskutirati ako netko ne može ponuditi niti jednu konkretnu brojku kojom bi potkrijepio svoje tvrdnje.

15 godina
offline
Philips liniju televizora PUS8807 naziva "The One"

Ja taman neki dan naručio philips PUS8506 model sa njihovim soundbarom  Nažalost ako želiš ambient light, philips je jedina opcija, i zato sam i uzeo njega. DIY rješenja su obično dosta posla a efekt nije identičan kao na philipsu. Vezano za LG, njih webOS me skroz živcira jer ima lošu podršku i općenito jako loše radi (često gubljenje wifia, crashanje aplikacija i sl.) Android po tom pitanju je malo bolji. Imamo u uredu jednu 75" philips TV i android na njoj za sada iznimno dobro radi.

Stoja
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Philips liniju televizora PUS8807 naziva "The One"

Ja nemam ni jedan Philpis, imam dva LG-a i jedan Grunding i sve kaj napišem su anegdotalna iskustva. Svjedno ako ću kupovati Philips napraviti ću to onak muški, bez straha. Kliknut i naručit uz 

pet godina garancije zlu ne trebalo :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Philips liniju televizora PUS8807 naziva "The
Stoja kaže...

Ja taman neki dan naručio philips PUS8506 model sa njihovim soundbarom  Nažalost ako želiš ambient light, philips je jedina opcija, i zato sam i uzeo njega. DIY rješenja su obično dosta posla a efekt nije identičan kao na philipsu. Vezano za LG, njih webOS me skroz živcira jer ima lošu podršku i općenito jako loše radi (često gubljenje wifia, crashanje aplikacija i sl.) Android po tom pitanju je malo bolji. Imamo u uredu jednu 75" philips TV i android na njoj za sada iznimno dobro radi.

 hmmm otkad to je webOS sklon rušenju ?

 

Android TV je meni ogromno razočaranje - imaš mega OS (naspram webOSa) baziran na najraširenijem OSu za smartphone, a ne možeš čitati jebeni Gmail ?!?!?

 

Koji je smisao onda tog OSa? Streaming? pa to radi danas na dildu, a kamoli ne na TVu (čak i na onima koji nisu Smart TV)...

Ju je je? Je ju je!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice