Pet tehnoloških trendova koji će obilježiti auto i

poruka: 8
|
čitano: 2.718
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pet tehnoloških trendova koji će obilježiti auto i".
13 godina
offline
Pet tehnoloških trendova koji će obilježiti auto i

Nadam se da cu biti prestar za vozacku kad ubace ove gluposti u svaki auto. Bas zelim HUD iz igrice dok vozim, a cijenu napukle sajbe/monitora pogotovo. Isto kao sto zelim platiti npr. 200000kn za vozilo kojim ne mogu upravljati potpuno jer umjesto mene bira brzinu i sto cu i kako raditi. To je onda obicna usluga prijevoza koju ne mislim platiti kao pola stana...

Moj PC  
4 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pet tehnoloških trendova koji će obilježiti au
Mad Ant kaže...

Nadam se da cu biti prestar za vozacku kad ubace ove gluposti u svaki auto. Bas zelim HUD iz igrice dok vozim, a cijenu napukle sajbe/monitora pogotovo. Isto kao sto zelim platiti npr. 200000kn za vozilo kojim ne mogu upravljati potpuno jer umjesto mene bira brzinu i sto cu i kako raditi. To je onda obicna usluga prijevoza koju ne mislim platiti kao pola stana...

to je realnost, a baš zato što ćemo bit prestari za vožnju se i trebaš nadati autonomnoj vožnji. HUD već danas imaju čak i neki automobili srednje klase (u visokoj klasi se ne mogu sjetit modela koji nema HUD), pošten automobil ionako ne možeš dobit ispod 200kkn, a svaki automatik danas ima mogućnost ručnog rada. Staklo ostaje isto, a ne znam zašto bi monitor napuknuo. Koliko ti je do sad puklo plastika koje prekrivaju analogne instrumente?
Baš zato sam i razočaran ovim člankom - sve o čemu oni pišu su jasne i poznate stvari; Neke već u potpunosti implementirane, a neke koje se razvijaju desetljećima. Vizionari s zakašnjenjem od 20-30 godina. 

15 godina
offline
Pet tehnoloških trendova koji će obilježiti auto i

nemojte tak, dečki. ak su poljski i rvacki stručnjaci tak rekli, onda nema labavo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pet tehnoloških trendova koji će obilježiti au
Nije li skroz ocito da ne pricamo o danasnjim HUDovima, nego o sajbi ekranu? Isto kao ni o danasnjoj "autonomnoj" voznji, nego buducoj full auto control, te o mrtvom gasu jer je kamera vidjela na znaku 30 na sat i ne mozes ubrzati, a znakovi besprijekorno postavljeni inace (mos' mislit).

To onda vise nije tvoj auto kao objekt divljenja i paznje itd. vec obicna taxi sluzba. Za to ne namjeravam dati vise od male mjesecne pretplate i kvit. Auto industrija ce ubiti samu sebe i postati javni prijevoz, kao u nekim SF filmovima. A onda me ne zanima kako izgleda vozilo dok se vozimo u vlakicu automatikom, a ja citam novine kao u busu.
15 godina
offline
Re: Pet tehnoloških trendova koji će obilježiti au
jozef kaže...

Vizionari s zakašnjenjem od 20-30 godina. 

 I vec se 50 godina prica o "carsharingu".

 

Prije jer je automobil bio rijedak, ali svako desetljece se opet ta ideja spominje - kao i carpooling, pa prodaja osobnih automobila ne opada, dapace.

U biti daju gloficirano tech-izdrkavacko ime rent-a-caru, jer je valjda izvanzemaljsko cudo da rent-a-car firma ima aplikaciju i sustav koji nadzire vozilo.

 

Osim mozda za jadnike kojima je gledanje Netflixa u automobilu nekakav benefit u zivotu.

No, opet ce biti i onih koji provedu 2 sata na Savskoj svaki dan izmedju prve i trece brzine jer taj gust sportskog mjenjanca ne moze zamjeniti nista.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
7 godina
offline
Re: Pet tehnoloških trendova koji će obilježiti au

Nekako ipak imam osjećaj da će prevoz od tocke a do tocke b ipak s vremenom biti posve automatiziran, a covjek će biti roba koju treba sigurno i efikasno prevesti a ne glavni pilot ...

Za guštiranje će biti neki vid lunaparka, grobnika i sl a ne ucestvovanje u pravom prometu sa tisućama varijabli. Neće to tako brzo, no mislim da je to neminovno...
5 godina
offline
Re: Pet tehnoloških trendova koji će obilježiti au
Očekivao sam nešto u stilu.... leteći auti....kad ono predviđanja koje će nabrojati....većina srednjoškolaca....i to bez pomoći vršnjaka iz poljske
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Pet tehnoloških trendova koji će obilježiti auto i

3:10 :-)

 

 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice