Pentagon prati misteriozni kineski špijunski balon

poruka: 36
|
čitano: 10.233
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pentagon prati misteriozni kineski špijunski balon".
5 godina
offline
Pentagon prati misteriozni kineski špijunski balon

Na prvu se pitam kako su uopće na toj visini skužili da je kineskog porijekla, ali ova slika do koje su došli amaterski promatrači s telefoto objektivima objašnjava situaciju

 
15 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pentagon prati misteriozni kineski špijunski b
encoding kaže...

Na prvu se pitam kako su uopće na toj visini skužili da je kineskog porijekla, ali ova slika do koje su došli amaterski promatrači s telefoto objektivima objašnjava situaciju

 Zna se točno kad je i odakle krenuo i kojom rutom je stigao. AFAIK preletio je i Japan, Aljasku, zapadni dio Kanade. Na području gdje se nalazi balon na FR24 se vide 3 stratotankera u zraku. Sigurno će ga prizemljit u pravom trenutku.

17 mjeseci
protjeran
offline
Pentagon prati misteriozni kineski špijunski balon

Zašto ga ne sruše?

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pentagon prati misteriozni kineski špijunski b
SaintGriz kaže...

Zašto ga ne sruše?

 The surveillance balloons are very, very difficult to destroy, the aircraft's radar cannot see them, they fly almost in space at altitudes up to 25 km, they are painted in the color of the sky, or even transparent like jellyfish. Reflective surface is less than any of stealth planes. For any sane results, you need a dedicated aircraft with a special weapons set for destroying this thing. Missiles with a thermal homing head and special anti-aerostatic incendiary tracer shells, with a special fuse that is triggered when the thin shell of the balloon touches. This fuse is also triggered by raindrops, so it's better not to shoot them in the rain. Rockets, on the other hand, capture the heated sunny side of the balloon with their clever thermal head. Secondly, as a rule, one hit is not enough(due to the cell structure of balloon). Balloon doesn't give a fuck about shell holes, it will slowly descend to where it needs to go for thousands of kilometers dropping ballast more often. And by the way, he can also bang on a lucky hit and take the plane with him.

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
14 godina
offline
Re: Pentagon prati misteriozni kineski špijunski b
SaintGriz kaže...

Zašto ga ne sruše?

Zato što ne žele da padne negdje na planinu gdje ne mogu do njega ili nekome na glavu. Srušit će ga kad odrede pravi trenutak.

16 godina
offline
Pentagon prati misteriozni kineski špijunski balon

Ja se pitam do koje visine svojataju nebo.. i da li će i oblak vode koji dolazi iz Kine jednom postati prijetnja... i.. ne znam, jadni su mi ti Ameri.

Amenoum
 
9 1 hvala 0
15 godina
suspendiran
offline
Pentagon prati misteriozni kineski špijunski balon

Eh, druge bi špijunirali na rane načine i zavlačili, ali kada se njih špijunira, e onda ne može. Kako im se to može raditi, pa oni su cvijeće...

Moj PC  
12 2 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Pentagon prati misteriozni kineski špijunski balon

Ako i je spijunski i ako ga prate jos od japana zasto ne srusiti prije? Ili iznad oceana ili negdje u pustosi aljaske. Sad recimo da je ratno stanje, Rusima i Kinezima je dovoljno da na balon natovare "dirty bomb" i puste balon da odpluta u SAD.

 
0 0 hvala 0
15 godina
suspendiran
offline
Re: Pentagon prati misteriozni kineski špijunski b

Nisu ga srušili da bi mogli dramiti oko toga kako ih se špijunira. A možda u dogledno vrijeme snime i koji film.

5 godina
offline
Re: Pentagon prati misteriozni kineski špijunski b
Alpa Chino kaže...

Ako i je spijunski i ako ga prate jos od japana zasto ne srusiti prije? Ili iznad oceana ili negdje u pustosi aljaske. Sad recimo da je ratno stanje, Rusima i Kinezima je dovoljno da na balon natovare "dirty bomb" i puste balon da odpluta u SAD.

 Nije da nisu pokušali :)

17 mjeseci
protjeran
offline
Re: Pentagon prati misteriozni kineski špijunski b
Izzy kaže...

Eh, druge bi špijunirali na rane načine i zavlačili, ali kada se njih špijunira, e onda ne može. Kako im se to može raditi, pa oni su cvijeće...

 Jel bi više volio da te špijuniraju Ameri ili Kinezi? Odgovor nijedni nije opcija jer ne živimo u utopiji, nego u svijetu gdje su se supersile nadmeću kroz povijest a to rade i sada.

14 USA
10 Kina
5 godina
neaktivan
offline
Re: Pentagon prati misteriozni kineski špijunski b
SaintGriz kaže...
Izzy kaže...

Eh, druge bi špijunirali na rane načine i zavlačili, ali kada se njih špijunira, e onda ne može. Kako im se to može raditi, pa oni su cvijeće...

 Jel bi više volio da te špijuniraju Ameri ili Kinezi? Odgovor nijedni nije opcija jer ne živimo u utopiji, nego u svijetu gdje su se supersile nadmeću kroz povijest a to rade i sada.

Odgovor je inace nitko, ali tu se javlja logicka greska.

 

Vlastita drzava ima puno vise opcija da ti unisti zivot nego da te spijunira strana sila koja ima veoma ogranicene mogucnosti ucjene.

15 godina
suspendiran
offline
Re: Pentagon prati misteriozni kineski špijunski b

Jedino što je tu bitno je s kojim ciljem me špijuniraju. Da me/nas porobe u konačnici ili tek tako da imaju na oku razna zbivanja. S tim da mi jesmo Američke ulizice i sluge.

17 mjeseci
protjeran
offline
Re: Pentagon prati misteriozni kineski špijunski b
Alpa Chino kaže...

 

Vlastita drzava ima puno vise opcija da ti unisti zivot nego da te spijunira strana sila koja ima veoma ogranicene mogucnosti ucjene.

 Mi pričamo iz HR perspektive, globalno nebitne zemljice s nikakvom špijunskom moći. Mene samo zanima dal ovaj gore želi da Kinezi dominiraju svijetom i provode svoje metode, između ostalih i špijunaže ili bi da ostane status quo i da Ameri rade to što rade. Kažem, treće opcije nema, ne živimo u utopiji/raju...

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2023 16:34 (SaintGriz).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Pentagon prati misteriozni kineski špijunski b
SaintGriz kaže...
Alpa Chino kaže...

 

Vlastita drzava ima puno vise opcija da ti unisti zivot nego da te spijunira strana sila koja ima veoma ogranicene mogucnosti ucjene.

 Mi pričamo iz HR perspektive, globalno nebitne zemljice s nikakvom špijunskom moći. Mene samo zanima dal ovaj gore želi da Kinezi dominiraju svijetom i provode svoje metode, između ostalih i špijunaže ili bi da ostane status quo i da Ameri rade to što rade. Kažem, treće opcije nema, ne živimo u utopiji/raju...

Mi spadamo u "zapad" koji je do sada provodio neoimperijalizam. Ekonomska i tehnoloska nadmoc zapada dala nam je mogucnost da cijelome svijetu govorimo gdje i kako. Tu su amerikanci kao vođe (leaders of the free world) iako svi zajedno guramo istome cilju... da ostanemo "prvi svijet" i da sve pare od visoke tehnologije idu k nama.

 

I sad tehnoloski raste Kina koja nije potpisnica "zapada" jer je ispravno procijenila da ju nikada ne bi pustili da bude istovrijedan clan. Nakon sto su amerikanci skuzili da Kinezi uspjesno rade na smjeni zapadne tehnologije, uspaničili su se i sad probaju prodati da kina u biti hoce vojno porobiti cijeli svijet.

 

Postoje dvije opcije. Kinezi hoce vojno porobiti cijeli svijet, imamo fasizam i najvjerojatnije svjetski rat. Druga opcija je da Kinezi hoce imati tehnolosku nadmoc, postati "prvi svijet" i sve pare od visoke tehnologije idu njima. "Mi" tu gubimo, ali ne vojno. Stvar je da nitko ne zna sto ce Kinezi uraditi i sad Amerikanci takorec "pusu na hladno".

8 godina
offline
Pentagon prati misteriozni kineski špijunski balon

 

Nukajte ga. Da svi shvate da sanama nemazajebancije 

.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2023 16:49 (Gebirgs).
 
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Pentagon prati misteriozni kineski špijunski b
Gebirgs kaže...

 

Nukajte ga. Da svi shvate da sanama nemazajebancije 

.

Za spijuniranje ima satelita. Moja prva pomisao je bila da testiraju balon za bombardiranje. Ko japanci gore sa linka. Znaci, odes brodom negdje na pacifik, koliko god blizu mozes do americke obale. Pustis balon koji ispod sebe ima "dirty bomb", balon odpluta u SAD, amerikanci ga "sruse" i pri padu aktiviraju bombu koja posadi radioaktivni materijal po nekoliko tisuca kvadrata. U najgorem slucaju moze biti i nuklearna bomba.

16 godina
offline
Pentagon prati misteriozni kineski špijunski balon

Koji amateri ovi ameri ... mogli su ap-a angažirati da kaže kinezima kako će krim reintegrirati u Ukrajinu.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Pentagon prati misteriozni kineski špijunski balon

kina: 12 bodova za trolanje glupih i paranoičnih amera. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 6 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pentagon prati misteriozni kineski špijunski b
Trolaju iznad nuklearnih silosa?! Do sada sam mislio da si relativno inteligentan.
14 godina
offline
Pentagon prati misteriozni kineski špijunski balon

ali oni sve znaju... pa kako im je balon promakao, kako to, kako to?

 

eh ti zli Kinezi...

 

plaše jadne male Amere...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
5 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pentagon prati misteriozni kineski špijunski b

Pale Rider pozdrav! 

 

Amerikanci svojataju nebo do iste visine kao i druge nacije tj koliko ga može pokriti protuzračna obrana. Rusija je već 1. svibnja 1960. svojatala nebo do +20000m. Zamisli to!

 

Tebe brine tenda susjeda na katu iznad i lončanica na balkonu dva kata poviše, a oni su jadni zbog svoje zabrinutosti?I druge nacije to rade na još paranoičniji način.  Postoji jasna razlika u prijetnji između oblaka i objekta napravljenog ljudskom rukom i kontroliranog od strane ljudi. 

vicious
12 godina
offline
Re: Pentagon prati misteriozni kineski špijunski b
Izzy kaže...

Eh, druge bi špijunirali na rane načine i zavlačili, ali kada se njih špijunira, e onda ne može. Kako im se to može raditi, pa oni su cvijeće...

 

Pozdrav Izzy! 

 

Špijunaža nije jučer izmišljena, niti su je izmislili Amerikanci. Ako malo odvrtiš povijesne priče (kroz čitavu povijest čovječanstva), pogotovo prijeratne/ratne, naći ćeš u njima puno špijuna što živih, što bez glava.

I druge nacije špijuniraju Amerikance dugi niz godina. Konkretno Rusi i Kinezi. Imaš videa u kojima bivši KGB agenti pričaju o svojim djelovanjima na području SADa. Zanimljiva je i priča o ratnim avionima u kojima SSSR izbacuje kopirane prototipove ratnih aviona ubrzo nakon što bi ih Amerikanci projektirali (špijuni u projektnim uredima). Trenutno imaš kineske urede na svim značajnim sveučilištima u SADu (koje stipendiraju i iz kojih zahvaljujući priglupim ljevičarsko orjentiranim profesorima izlaze generacije još glupljih ljevičarsko orjentiranih studenata), a i nedavno se žalila Nizozemska da im kineski uredi na području sveučilišta ili nečeg drugog (zaboravio sam što je bilo u tekstu) kradu intelektualno vlasništvo. 

Trenutno po morima i oceanima možeš svuda vidjeti kinesko brodovlje. Nešto je ribarska flota koja izlovljava ribu siromašnih i bogatijih država, a nešto su vojni špijunski brodovi. Prije no što su Kinezi zavlafali morima, moji kolege Rusi su imali sa sobom male knjižice sa profilima svih nato brodova te su bili nagrađivani za opažanje i izvještavanje o kretnjama istih. 

 

Nitko ne kaže da su Amerikanci anđeli (politika) , ali da ima puno većeg izmeta od njih,  itekako ima. Ne razumijem zašto ljudi gaje simpatije prema jednima dok sotoniziraju druge? Kognitivna disonanca? 

 

Što se tiče ulizivanja Hrvatske  Amerikancima, tu si falio. Imaš izvještaj Amerikanaca nakon prvog sastanka sa prvom vladom RH koji ti najbolje govori o tome.

Mi smo im omogućili uvid u S 300, oni nama u prljave igre Slovenaca, s jedne strane onemogućili su nam kupovinu aviona, s druge strane donirali su nam vojnu opremu. Na zadnjem natječaju za nabavu ratnih aviona dobili su odbijanac. 

Imamo sa njima zdrav i prijateljski odnos. Neka tako i ostane. 

 

Lp

 

 

vicious
14 godina
offline
Re: Pentagon prati misteriozni kineski špijunski b
Svi mediji na svijetu pišu o nekakvom balonu, ono koji vam je k
 
2 1 hvala 0
11 godina
offline
Pentagon prati misteriozni kineski špijunski balon

Suplja i nelogicna prica.

Moj PC  
2 2 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Pentagon prati misteriozni kineski špijunski b
Misliš riješili se starih krama koje su nama uvalili?
A mi fino plaćamo članstvo u NATOu da bi padali dronovi u glavnom gradu. 🤦
15 godina
offline
Re: Pentagon prati misteriozni kineski špijunski b

Slobodni smo da izađemo i iz unije i nato-a. Šteta što ti ne odlučuješ :D

14 godina
offline
Re: Pentagon prati misteriozni kineski špijunski b

a tko odlučuje?

Ju je je? Je ju je!
5 godina
neaktivan
offline
Pentagon prati misteriozni kineski špijunski balon

NATO je vojna ruka "zapada". Zapad je u biti kriminalna banda koja koristi NATO kao snagatore da ostatak svijeta drzi pod kontrolom.

 
5 2 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Pentagon prati misteriozni kineski špijunski b
To bi bilo nešto ovako - možete izaći, al pazite da vas mrak ne pojede.
Vidi što je bilo s Libijom kad je odlučila odbaciti US$.

Zapad je pun mračnih dijelova koji te pojedu.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice