Pentagon angažirao SpaceX za raketni prijevoz tere

poruka: 11
|
čitano: 4.201
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pentagon angažirao SpaceX za raketni prijevoz tere".
16 godina
offline
Pentagon angažirao SpaceX za raketni prijevoz tere

Uskoro na Amazonu narudžba lakih tenkova...

 
6 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Pentagon angažirao SpaceX za raketni prijevoz tere

.

 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Pentagon angažirao SpaceX za raketni prijevoz tere

i kad to netko tamo protumači kao atomski napad (a ekipa samo šalje 80 t wc-papira nato "savjetnicima" u bananastan) ... ne bu dosadno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2020 9:37 (Ajar).
Moj PC  
14 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Pentagon angažirao SpaceX za raketni prijevoz
napokon instant demokracija...za 60 minuta na vašu kućnu adresu stiže paket za uspostavu instant demokracije
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Pentagon angažirao SpaceX za raketni prijevoz tere

"hahah special delivery" (tko zna, zna).....

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2020 2:15 (lovac82).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Pentagon angažirao SpaceX za raketni prijevoz tere

klasika i već viđeno puno puta, nove tehnologije u službi ratne mašinerije 

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Pentagon angažirao SpaceX za raketni prijevoz tere

Uopće mi nije jasna takvička upotreba novog transportnog sredstva. Što će prenovoziti? Vojnike? Vojnici bi mogali biti trenirani i opremljeni kao astronauti. Municiju, vozila? Premali kapacitet. U Drugom svjetskom ratu za svakog je vojnika pri invaziji iskrcano 5 tona tereta. Dakle sve skupa za 80/5 = 16 vojnika. Desantiranje komandosa? Kakvi su to komandosi koji dolaze raketom koju svi i očima, a kamoli ne radarom vide i koju mogu kad sleti lako uništiti. Sve skupa bez veze. 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pentagon angažirao SpaceX za raketni prijevoz
danen kaže...

U Drugom svjetskom ratu za svakog je vojnika pri invaziji iskrcano 5 tona tereta. Dakle sve skupa za 80/5 = 16 vojnika.

 ako se uspoređuje sa WW2 možda je malo bez veze mada ovaj podatak o 5 tona po čovjeku kod invazije mi je malo velik, osim ako se ne iskrcavaju samo tenkovske postrojbe, ali mislim da je poanta za sat vremena bilo gdje po svijetu. znači nema putovanja brodovima danima ili tjednima. sumnjam da ima smisla za desant, ali za opskrbu nije bez veze.

8 godina
offline
Pentagon angažirao SpaceX za raketni prijevoz tere

Vojna snaga suvremene, dobro tehnički opremljene vojske, ovisi prije svega o opskrbi, o logistici. A ovo o pet tona - nakupi se. Jer ne treba prenositi samo oružje nego i municiju za njega. A sve se to ne prenosi na krkače nago vozilima, kamionima, koji opet troše gorivo. Treba usto računati na gubitke, vozila se mogu pokvariti, a municija eksplodirati. I vojnici više ne idu pješke, nego oklopnim transporterima. A oklopne, dakle udarne jedinice su priča za sebe. U Drugom svjetskom ratu za transport jedne njemačake oklopne divizije trebalo je formirati 80 željezničkih kompozicija sa po 55 vagona; trebalo je prevesti  3000 vozila i 14000 vojnika, plus municiju, gorivo i provijant. Divizija je pak trošila u maršu (vožnji po cesti) 4 t goriva po kilometru. Kad su Nijemci išli kroz Francusku, organizirali su napredovanje tako da su dvjema cestama išli tenkovi, a cestom između njih opskrbna vozila. I što onda tu može napraviti nekakva hitna dostava od 80 tona? Jedino da se pomogne nekoj opkoljenoj jedinici, no ako je jedinica opkoljena onda će oni koji su je opkolili lako srušiti raketu, bilo da leti ili se već spustila. Raketa ne može poslužiti ni za evakuaciju ranjenika, jer ranjenici sigurno ne bi mogli izdržati akceleraciju pri uzljetanju.  Na kraju, pri svakoj vojnoj operaciji, bilo napadu ili obrani, treba osigurati dobavne pravce. Ako to nije napravljeno nikakva raketa tu ne može pomoći. 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pentagon angažirao SpaceX za raketni prijevoz
Vjerojatno misle rasporediti teret na vise raketa.

Mogu slat dronove i komandni centar.

Ako je i sruse ili eksplodira, nema ljudskih zrtava. Novac je ionako od poreznih obveznika. Poslat ce opet.
15 godina
online
Re: Pentagon angažirao SpaceX za raketni prijevoz
danen kaže...

Uopće mi nije jasna takvička upotreba novog transportnog sredstva. Što će prenovoziti? Vojnike? Vojnici bi mogali biti trenirani i opremljeni kao astronauti. Municiju, vozila? Premali kapacitet. U Drugom svjetskom ratu za svakog je vojnika pri invaziji iskrcano 5 tona tereta. Dakle sve skupa za 80/5 = 16 vojnika. Desantiranje komandosa? Kakvi su to komandosi koji dolaze raketom koju svi i očima, a kamoli ne radarom vide i koju mogu kad sleti lako uništiti. Sve skupa bez veze. 

 Prevozit će pomoć za "umjerenu oporbu" na logistički teško dostupnim terenima (čitaj: gdje se ne može ne vidjeti tko točno dostavlja pomoć). SAD demokratija u najfinijem obliku...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice