Pauziranje života pothlađivanjem (skoro) kao u SF

poruka: 32
|
čitano: 6.982
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pauziranje života pothlađivanjem (skoro) kao u SF ".
4 godine
protjeran
offline
Pauziranje života pothlađivanjem (skoro) kao u SF

10° C i nije baš ledeno, hladnije su noge kod puno starijh ljudi.

 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Pauziranje života pothlađivanjem (skoro) kao u SF
Nije u pitanju temperatura kao takva, a ponajmanje led u žilama (i tkivu) - koji oštećuje stanice. Riječ je o aktivnosti enzima koji imaju optimum pri nekoj temperaturi, u ljudskom tijelu očito pri 37 oC. Pri 10 oC naši enzimi mogu biti posve nektivni.
 
8 0 hvala 2
15 godina
offline
Pauziranje života pothlađivanjem (skoro) kao u SF

Doc, znaš kako mi je legla  zbog ovoga tvojeg članka. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
3 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Pauziranje života pothlađivanjem (skoro) kao u
Slika pečenih gica u kontekstu članka pretvara me u vegetarijanca :-)
 
1 2 hvala 0
7 godina
offline
Pauziranje života pothlađivanjem (skoro) kao u SF

ako ne može pothlađivanje može li prehlađivanje?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.12.2019 15:12 (Louis Pluto).
 
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Pauziranje života pothlađivanjem (skoro) kao u
Ogladnih od slike ovih hrskavih pajceka. Nema ništa bolje.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Pauziranje života pothlađivanjem (skoro) kao u SF

ako se osjećaš skroz (dibidus) mrtvim, svejedno ti je jesi li u furuni ili zamrzivaču. no lakše je prčkati po permafrostu nego pepelu, istina. u svakom drugom slučaju radije sam sladoled nego janko s ražnja. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Pauziranje života pothlađivanjem (skoro) kao u
Ako EPR postupak i ne uspije, a pacijent se nekim čudom ipak probudi, još uvijek mu moždana aktivnost udovoljava članstvo u kakvoj desničarskoj udruzi - da ne kažem zajednici.
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
24 6 hvala 1
12 godina
offline
Re: Pauziranje života pothlađivanjem (skoro) kao u
Antiseptik kaže...
Ako EPR postupak i ne uspije, a pacijent se nekim čudom ipak probudi, još uvijek mu moždana aktivnost udovoljava članstvo u kakvoj desničarskoj udruzi - da ne kažem zajednici.

 Dobraaa i istinita.

16 godina
offline
Pauziranje života pothlađivanjem (skoro) kao u SF

Hrvatska je puna EPR failova. :P

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pauziranje života pothlađivanjem (skoro) kao u SF

Ovaj postupak pokazuje koliko je naše uobičajeno poimanje pojmova života i smrti arhaično i u raskoraku s realnošću.

 

A sad neka digne ruko tko bi dozvolio da mu na međuplanetarnom putovanju zamijene svu krv slanom vodom.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Pauziranje života pothlađivanjem (skoro) kao u
Ako će međuplanetarno putovanjentrajati do 2 sata, inače ode ti u vječna lovišta.
14 godina
offline
Re: Pauziranje života pothlađivanjem (skoro) kao u
Visak kaže...

Ovaj postupak pokazuje koliko je naše uobičajeno poimanje pojmova života i smrti arhaično i u raskoraku s realnošću.

 

A sad neka digne ruko tko bi dozvolio da mu na međuplanetarnom putovanju zamijene svu krv slanom vodom.

 

AKo je to jedini nacin da ostanes ziv, a sto drugo...

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
8 godina
offline
Re: Pauziranje života pothlađivanjem (skoro) kao u

Ajd da je gemišt, ali voda pa još slana...

15 godina
offline
Re: Pauziranje života pothlađivanjem (skoro) kao u
Fascinantno.
K
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Pauziranje života pothlađivanjem (skoro) kao u SF

..."operativno saniranje opsežnih ozljeda kirurzi obavljaju na pacijentu koji je faktički već pokojnik (bez 3-4 litre krvi, s prsima i trbuhom višestruko izrešetanim u mafijaškom obračunu uličnim drive-by rafalom, a ozlijeđeno srce mu je prestalo kucati prije nekoliko minuta)"

 

Moram priznat da mi se od svega najviše dopada ideja eksperimentiranja takvih zahvata na kriminalcima. To bi trebala postat uobičajena praksa.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 1 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Pauziranje života pothlađivanjem (skoro) kao u
@ gocc001

I opet je Hrvatska idealna: U zajednici je, uhvatiš ga pa ako postupak zakaže, a jedinka preživi, moždana aktivnost mu je (i onako) opet za zajednicu.
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.12.2019 18:58 (Antiseptik).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pauziranje života pothlađivanjem (skoro) kao u
Antiseptik kaže...
Ako EPR postupak i ne uspije, a pacijent se nekim čudom ipak probudi, još uvijek mu moždana aktivnost udovoljava članstvo u kakvoj desničarskoj udruzi - da ne kažem zajednici.

 Klasičan govor mržnje prema cijeloj jednoj skupini. Sinak očito imaš problem sam sa sobom! Budalaša ekstremista ima podjednako i na lijevici i na desnici, a većina lijevih i desnih su sasvim normalni ljudi koji imaju samo drugačiji pristup u riješavanju svakodnevnih životnih problema i ne mrze one druge radi toga.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Pauziranje života pothlađivanjem (skoro) kao u
gocc01 kaže...

..."operativno saniranje opsežnih ozljeda kirurzi obavljaju na pacijentu koji je faktički već pokojnik (bez 3-4 litre krvi, s prsima i trbuhom višestruko izrešetanim u mafijaškom obračunu uličnim drive-by rafalom, a ozlijeđeno srce mu je prestalo kucati prije nekoliko minuta)"

 

Moram priznat da mi se od svega najviše dopada ideja eksperimentiranja takvih zahvata na kriminalcima. To bi trebala postat uobičajena praksa.

 Dakle i ona sirotinja koja je kruha gladna pa ukrade sendvič  i time postane kriminalac po slovu zakona podliježe u takve nad kojima će se eksperimentirati. A koliko vidimo kriminalce oslobođene za ubojstvo nakon tridesetak godina oslobađju iz zatvora jer je dokazano da su nevini i da je policija dala fejk dokaze. I onda se nađe netko kome se sviđa ideja eksperimentiranja ovakovih zahvata nad kriminalcima. Ako je netko i kriminalac i dalje ima svoja prava na život kao i ti osim ako mu zakon drugačije ne odredi, ali i onda ima pravo na to da se nad njime ne eksperimentira već da ga se zakonski otpremi sa ovog svijeta.

 

Čudni ljudi ovdje dolaze na forum i prosipaju svoje frustracije.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.12.2019 10:33 (dinkomat).
10 godina
offline
Re: Pauziranje života pothlađivanjem (skoro) kao u
dinkomat kaže...
gocc01 kaže...

..."operativno saniranje opsežnih ozljeda kirurzi obavljaju na pacijentu koji je faktički već pokojnik (bez 3-4 litre krvi, s prsima i trbuhom višestruko izrešetanim u mafijaškom obračunu uličnim drive-by rafalom, a ozlijeđeno srce mu je prestalo kucati prije nekoliko minuta)"

 

Moram priznat da mi se od svega najviše dopada ideja eksperimentiranja takvih zahvata na kriminalcima. To bi trebala postat uobičajena praksa.

 Dakle i ona sirotinja koja je kruha gladna pa ukrade sendvič  i time postane kriminalac po slovu zakona podliježe u takve nad kojima će se eksperimentirati. A koliko vidimo kriminalce oslobođene za ubojstvo nakon tridesetak godina oslobađju iz zatvora jer je dokazano da su nevini i da je policija dala fejk dokaze. I onda se nađe netko kome se sviđa ideja eksperimentiranja ovakovih zahvata nad kriminalcima. Ako je netko i kriminalac i dalje ima svoja prava na život kao i ti osim ako mu zakon drugačije ne odredi, ali i onda ima pravo na to da se nad njime ne eksperimentira već da ga se zakonski otpremi sa ovog svijeta.

 

Čudni ljudi ovdje dolaze na forum i prosipaju svoje frustracije.

 

Svatko tumači pojam kriminalac na svoj način, na to ima pravo pa tako i to. 

 

Nadam se samo da nekoga tko je kruha gladan neće izrešetati kišom metaka..

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
6 godina
protjeran
offline
Re: Pauziranje života pothlađivanjem (skoro) kao u
gocc01 kaže...

 

Moram priznat da mi se od svega najviše dopada ideja eksperimentiranja takvih zahvata na kriminalcima. To bi trebala postat uobičajena praksa.

 Tako je i poznati "Anđeo smrti" nekada razmišljao...

Antiseptik kaže...


I opet je Hrvatska idealna: U zajednici je, uhvatiš  ga ako postupak zakaže, a jedinka preživi, moždana aktivnost mu je (i onako) opet za zajednicu.

 Ti bi, čitajući tvoje postove, bio idealan kandidat.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.12.2019 11:30 (Anđeo bez falinge).
5 godina
offline
Re: Pauziranje života pothlađivanjem (skoro) kao u
gocc01 kaže...

..."operativno saniranje opsežnih ozljeda kirurzi obavljaju na pacijentu koji je faktički već pokojnik (bez 3-4 litre krvi, s prsima i trbuhom višestruko izrešetanim u mafijaškom obračunu uličnim drive-by rafalom, a ozlijeđeno srce mu je prestalo kucati prije nekoliko minuta)"

 

Moram priznat da mi se od svega najviše dopada ideja eksperimentiranja takvih zahvata na kriminalcima. To bi trebala postat uobičajena praksa.

 Pa i je uobičajena praksa, ali u Narodnoj Republici Kini. Ako ti treba malo organa, javi se njima, oni razmišljaju kao i ti.

 

Live long and prosper.
7 godina
protjeran
offline
Re: Pauziranje života pothlađivanjem (skoro) kao u
dinkomat kaže...
Antiseptik kaže...
Ako EPR postupak i ne uspije, a pacijent se nekim čudom ipak probudi, još uvijek mu moždana aktivnost udovoljava članstvo u kakvoj desničarskoj udruzi - da ne kažem zajednici.

 Klasičan govor mržnje prema cijeloj jednoj skupini. Sinak očito imaš problem sam sa sobom! Budalaša ekstremista ima podjednako i na lijevici i na desnici, a većina lijevih i desnih su sasvim normalni ljudi koji imaju samo drugačiji pristup u riješavanju svakodnevnih životnih problema i ne mrze one druge radi toga.

 Hajde na dnevno tamo te vole.

5 godina
protjeran
offline
Re: Pauziranje života pothlađivanjem (skoro) kao u
@ abf

I što da ja sad tebi objašnjavam kad ne možeš ni pročitati nešto s razumijevanjem? Tvoj je svijet jednostavan. Blago tebi.
Pis on ju, tu :P
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pauziranje života pothlađivanjem (skoro) kao u
CalvinRi kaže...
Visak kaže...

Ovaj postupak pokazuje koliko je naše uobičajeno poimanje pojmova života i smrti arhaično i u raskoraku s realnošću.

 

A sad neka digne ruko tko bi dozvolio da mu na međuplanetarnom putovanju zamijene svu krv slanom vodom.

 

AKo je to jedini nacin da ostanes ziv, a sto drugo...

 Stvar je upravo u tome da na taj način ne ostaješ živ. Bez krvi, pulsa i moždane aktivnosti nisi živ.

Dakle pitanje je bi li se dobrovoljno, bez prijeke potrebe, tek da otputuješ negdje daleko, dao ubiti, s određenom vjerojatnošću da ćeš biti oživljen na destinaciji.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Pauziranje života pothlađivanjem (skoro) kao u
Visak kaže...
CalvinRi kaže...
Visak kaže...

Ovaj postupak pokazuje koliko je naše uobičajeno poimanje pojmova života i smrti arhaično i u raskoraku s realnošću.

 

A sad neka digne ruko tko bi dozvolio da mu na međuplanetarnom putovanju zamijene svu krv slanom vodom.

 

AKo je to jedini nacin da ostanes ziv, a sto drugo...

 Stvar je upravo u tome da na taj način ne ostaješ živ. Bez krvi, pulsa i moždane aktivnosti nisi živ.

Dakle pitanje je bi li se dobrovoljno, bez prijeke potrebe, tek da otputuješ negdje daleko, dao ubiti, s određenom vjerojatnošću da ćeš biti oživljen na destinaciji.

 Danas tehnologija nije na nivou da bi takva putovanja bila uopce ikako izvediva. Al da je moguce, i da stvar isprobano funkcionira, ok. Sad, da li bi se ja bas dobrovoljno javio na takav put, to je pitanje. Pitanje da li bi se ja dobrovoljno javio na put do ISS-a, makar tehnologija postoji i funkcionira. Mozda ako poprave WC-e 

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pauziranje života pothlađivanjem (skoro) kao u
Dakle dao bi se, ali se ne bi dao...
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
odjavljen
offline
Re: Pauziranje života pothlađivanjem (skoro) kao u
bugovac222 kaže...

10° C i nije baš ledeno, hladnije su noge kod puno starijh ljudi.

 

Cime se ti bavis inace?

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Pauziranje života pothlađivanjem (skoro) kao u
Friday kaže...
bugovac222 kaže...

10° C i nije baš ledeno, hladnije su noge kod puno starijh ljudi.

 

Cime se ti bavis inace?

 Masira stopala starcima pa zbog ozeblina pise gluposti?

 

Ili misli na bas puno starije ljude, znas one od 120, 150 godina.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
4 godine
protjeran
offline
Re: Pauziranje života pothlađivanjem (skoro) kao u
Bavim se 'IT stručnjacima' u penziji kad dođu jadni iz Irske a noge hladne ko' led. Čekam i na tebe.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice