Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre otrovn

poruka: 58
|
čitano: 12.932
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre otrovn".
2 godine
protjeran
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
Envy kaže...

Zaletio se lik a nije ni čudo kakve ljudi probleme javljaju sa kombinacijom AMD-a i memorijom.

 

Kao npr. ovaj kolega jel?

 

 

Intel i7/i9 Club (Procesori i MBO) @ Bug.hr Forum

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2021 14:31 (VonMackensen).
15 godina
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
ihush kaže...
ansha kaže...
..posebice obratiti paznju na testni sistem...

 tko? čitatelj ili recenzent?

-što kaže patriot za requiremenste.. kaže neki intel i7-i9.. i neki chipset kao 390-490..

-ako to navede proizvođač, tad uz ispunjene uvjete ram mora raditi na navedenim clockovima. Ako recenzent nema adekvatnu postavku, tad čemu recenzija? .. on svakako zna što sve mora imati za kvalitetan test, a tad ili to ne testira ili ne daje prolaznu ocjenu jer ram jednostavno ne radi na navedenoj postavci.

-što kaže proizvođač mbo? .. kaže do 4800, tad mbo nije usko grlo (ili je tad ona škart.. tj nevažno što je od tog dvoje ono što ne ispunjava navedeno..). itd.. što ćemo sad reći da je možda krivo napajanje? možda miš? .. a možda jednostavno loš test jer se ne može smatrati dobrim ako nešto od nominalnog podržano ne radi. .. tad netko mora biti krivac-uzrok a to je opet posao recenzenta tj tema-članak...

E baš sam otišao na straniuc date memorije i mogu samo i svi koji ovo čitaju da potpišu tvoje riječi.

Pazi ovo rečenicu: "Patriot’s Viper Steel memory modules are designed with true performance in mind. Built for the latest Intel® andAMD™ platforms, our Viper Steel DDR4 memory provides the best performance and stability for the most demanding computer environments."

Pa seldeću: "Hand tested for quality assurance our Viper Steel [bla bla]...".

Pa onda ovu sliku iako se gore prvoj rečenici spominje AMD:

 

Gdje se ovdje vidi da je QVL ploča: ASRock Z590 Steel Legend?Nigdje.
Gdje se ovdje vidi CPU Core i9-10850KF (malo čudno rangirani Intelov CPU-u)? Nigdje.
Gdje se spominje AMD... pa u fusnoti logično.

Ali kolega Denis natjerao je to da radi i ja mu za to skidam kapu.

Ali nas zanimaju kao i kolegu iz Irske sa prvog komentara čemu dobije razliku razlika u odnosnu na 3600 MHz u odnosu na 4133 MHz?
U Anno 1800 (najbolja igra kojo ne pada cijena) 1 fps. U Metro Exodusu 1 fps. Borderland 3 ffps u srednjoj koloni a u onoj prvoj 0 FPS.

 

VonMackensen kaže...
Envy kaže...

Zaletio se lik a nije ni čudo kakve ljudi probleme javljaju sa kombinacijom AMD-a i memorijom.

 

Kao npr. ovaj kolega jel?

 

 

Intel i7/i9 Club (Procesori i MBO) @ Bug.hr Forum

 

 

Vjerojatno.

picajzla0707 mu je lijepo odgovorio. I od kada slažem PC-e (a slažem ih preko 20 i kusur godina) ako se PC ne budi - zamjeni module.
Da stvar bude još gora puno ali baš puno proizvođača pogrešno oboje 1. i 2. kanal memorije. Čak i u uspustvu znali su pogriješiti. Imao sam slučaj gdje ubodem u isti žuti model i dobijem 2 kanala memorije (dvokanalnu memoriju) a u drugom slučaju moram staviti jednu pločicu u žuti utor a drugu u zeleni da bi dobio 2 kanala. Iako na ploči gdje su ti modeli memorijski utori fino obojeni pogrešno gore napisani A1, A2, B1, B2 itd itd.

Zato ja od tih Viper, Hyper, Ultra, Extra, Pro i Gro... bježim k'o vrag od krsta.

A što se tiče kolege ansha evo kakve je on imao probleme: Intel i7/i9 Club (Procesori i MBO) @ Bug.hr Forum Hoće lik LED-ice. [Oprosti kolega što te nisam citirao - zaboravio sam, ali ti je primjer dobar (može biti svašta) što svakako imaš palac gore u toj temi]

Plug'n'Play Baby - Plug'n'Play.

14 godina
protjeran
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
Envy kaže...
ihush kaže...
ansha kaže...
..posebice obratiti paznju na testni sistem...

 tko? čitatelj ili recenzent?

-što kaže patriot za requiremenste.. kaže neki intel i7-i9.. i neki chipset kao 390-490..

-ako to navede proizvođač, tad uz ispunjene uvjete ram mora raditi na navedenim clockovima. Ako recenzent nema adekvatnu postavku, tad čemu recenzija? .. on svakako zna što sve mora imati za kvalitetan test, a tad ili to ne testira ili ne daje prolaznu ocjenu jer ram jednostavno ne radi na navedenoj postavci.

-što kaže proizvođač mbo? .. kaže do 4800, tad mbo nije usko grlo (ili je tad ona škart.. tj nevažno što je od tog dvoje ono što ne ispunjava navedeno..). itd.. što ćemo sad reći da je možda krivo napajanje? možda miš? .. a možda jednostavno loš test jer se ne može smatrati dobrim ako nešto od nominalnog podržano ne radi. .. tad netko mora biti krivac-uzrok a to je opet posao recenzenta tj tema-članak...

E baš sam otišao na straniuc date memorije i mogu samo i svi koji ovo čitaju da potpišu tvoje riječi.

Pazi ovo rečenicu: "Patriot’s Viper Steel memory modules are designed with true performance in mind. Built for the latest Intel® andAMD™ platforms, our Viper Steel DDR4 memory provides the best performance and stability for the most demanding computer environments."

Pa seldeću: "Hand tested for quality assurance our Viper Steel [bla bla]...".

Pa onda ovu sliku iako se gore prvoj rečenici spominje AMD:

 

Gdje se ovdje vidi da je QVL ploča: ASRock Z590 Steel Legend?Nigdje.
Gdje se ovdje vidi CPU Core i9-10850KF (malo čudno rangirani Intelov CPU-u)? Nigdje.
Gdje se spominje AMD... pa u fusnoti logično.

Ali kolega Denis natjerao je to da radi i ja mu za to skidam kapu.

Ali nas zanimaju kao i kolegu iz Irske sa prvog komentara čemu dobije razliku razlika u odnosnu na 3600 MHz u odnosu na 4133 MHz?
U Anno 1800 (najbolja igra kojo ne pada cijena) 1 fps. U Metro Exodusu 1 fps. Borderland 3 ffps u srednjoj koloni a u onoj prvoj 0 FPS.

 

VonMackensen kaže...
Envy kaže...

Zaletio se lik a nije ni čudo kakve ljudi probleme javljaju sa kombinacijom AMD-a i memorijom.

 

Kao npr. ovaj kolega jel?

 

 

Intel i7/i9 Club (Procesori i MBO) @ Bug.hr Forum

 

 

Vjerojatno.

picajzla0707 mu je lijepo odgovorio. I od kada slažem PC-e (a slažem ih preko 20 i kusur godina) ako se PC ne budi - zamjeni module.
Da stvar bude još gora puno ali baš puno proizvođača pogrešno oboje 1. i 2. kanal memorije. Čak i u uspustvu znali su pogriješiti. Imao sam slučaj gdje ubodem u isti žuti model i dobijem 2 kanala memorije (dvokanalnu memoriju) a u drugom slučaju moram staviti jednu pločicu u žuti utor a drugu u zeleni da bi dobio 2 kanala. Iako na ploči gdje su ti modeli memorijski utori fino obojeni pogrešno gore napisani A1, A2, B1, B2 itd itd.

Zato ja od tih Viper, Hyper, Ultra, Extra, Pro i Gro... bježim k'o vrag od krsta.

A što se tiče kolege ansha evo kakve je on imao probleme: Intel i7/i9 Club (Procesori i MBO) @ Bug.hr Forum Hoće lik LED-ice. [Oprosti kolega što te nisam citirao - zaboravio sam, ali ti je primjer dobar (može biti svašta) što svakako imaš palac gore u toj temi]

Plug'n'Play Baby - Plug'n'Play.

Kolko si vremena trazio neki moj post koji bi mi tu mogao linkat da me kao ocrnis? Laska mi to. 

Jedino sta ti nije palo na pamet je da sam taj software koristio za ugasit led-ice 

14 godina
protjeran
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
ihush kaže...
ansha kaže...
..posebice obratiti paznju na testni sistem...

 tko? čitatelj ili recenzent?

-što kaže patriot za requiremenste.. kaže neki intel i7-i9.. i neki chipset kao 390-490..

-ako to navede proizvođač, tad uz ispunjene uvjete ram mora raditi na navedenim clockovima. Ako recenzent nema adekvatnu postavku, tad čemu recenzija? .. on svakako zna što sve mora imati za kvalitetan test, a tad ili to ne testira ili ne daje prolaznu ocjenu jer ram jednostavno ne radi na navedenoj postavci.

-što kaže proizvođač mbo? .. kaže do 4800, tad mbo nije usko grlo (ili je tad ona škart.. tj nevažno što je od tog dvoje ono što ne ispunjava navedeno..). itd.. što ćemo sad reći da je možda krivo napajanje? možda miš? .. a možda jednostavno loš test jer se ne može smatrati dobrim ako nešto od nominalnog podržano ne radi. .. tad netko mora biti krivac-uzrok a to je opet posao recenzenta tj tema-članak...

To su nuzni, ali ne i dovoljni uvjeti, Intel za cpu garantira do 3200 ili koliko vec mhz. Shvati da to nema veze s konkretnom memorijom nego IMC ovog cpu-a nije dovoljno dobar za tako visoke taktove.

 

Patriot will not guarantee products meet advertised specifications if used in conjunction with other manufacturer’s memory module or kit, or in a system that may not operate at Patriot’s advertised specifications.

 

u ovom slucaju je u pitanju boldano, uredno su se ogradili...

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2021 17:21 (ansha).
15 godina
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
ansha kaže...
Envy kaže...
* * *

A što se tiče kolege ansha evo kakve je on imao probleme: Intel i7/i9 Club (Procesori i MBO) @ Bug.hr Forum Hoće lik LED-ice. [Oprosti kolega što te nisam citirao - zaboravio sam, ali ti je primjer dobar (može biti svašta) što svakako imaš palac gore u toj temi]

Plug'n'Play Baby - Plug'n'Play.

Kolko si vremena trazio neki moj post koji bi mi tu mogao linkat da me kao ocrnis? Laska mi to. 

* * *

Otprilike za 45-120 sekundi (doslovce) sam ga našao. I nije mi te bila namjera, da opet ponovim, da te ocnim nego da ukažem na dobar primjer koji si ti naveo u tom postu. Da sam te htio ocrniti linkao bi neke druge linkove (prvi od njih je bio spominjanje kako se netko ovdje bori protiv trolova kao netko protiv neke stranke).

Samo što se ja više ne zezam sa tim dječijim budalaštinama, jer kao što sam rekao 4 različita modula od 4 različita proizvođača memorije uspjelo je Athlona natjerati da radi Nativnih 800 MHz u dvo-kanalnom modu. I naravno da sam vratio orginalne kitove koji su, pogađa, mogli raditi na 667 MHz jer je račun prodat čija je funkcija robnog knjigovodstva iliti kase.

Ja ne laskam. Saspem istinu u lice - i 'Mirna Bosna"

PS: Sve to Hyper-Viper i sl. je mamipara za dječurliju. Ja otvorim HP-ov (Lenovo, Dell, Apple) ne bitno koji računar iz kutije i - radi. Tako stvari u Biznisu funkcionišu.

14 godina
protjeran
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
Envy kaže...
ansha kaže...
Envy kaže...
* * *

A što se tiče kolege ansha evo kakve je on imao probleme: Intel i7/i9 Club (Procesori i MBO) @ Bug.hr Forum Hoće lik LED-ice. [Oprosti kolega što te nisam citirao - zaboravio sam, ali ti je primjer dobar (može biti svašta) što svakako imaš palac gore u toj temi]

Plug'n'Play Baby - Plug'n'Play.

Kolko si vremena trazio neki moj post koji bi mi tu mogao linkat da me kao ocrnis? Laska mi to. 

* * *

Otprilike za 45-120 sekundi (doslovce) sam ga našao. I nije mi te bila namjera, da opet ponovim, da te ocnim nego da ukažem na dobar primjer koji si ti naveo u tom postu. Da sam te htio ocrniti linkao bi neke druge linkove (prvi od njih je bio spominjanje kako se netko ovdje bori protiv trolova kao netko protiv neke stranke).

Samo što se ja više ne zezam sa tim dječijim budalaštinama, jer kao što sam rekao 4 različita modula od 4 različita proizvođača memorije uspjelo je Athlona natjerati da radi Nativnih 800 MHz u dvo-kanalnom modu. I naravno da sam vratio orginalne kitove koji su, pogađa, mogli raditi na 667 MHz jer je račun prodat čija je funkcija robnog knjigovodstva iliti kase.

Ja ne laskam. Saspem istinu u lice - i 'Mirna Bosna"

PS: Sve to Hyper-Viper i sl. je mamipara za dječurliju. Ja otvorim HP-ov (Lenovo, Dell, Apple) ne bitno koji računar iz kutije i - radi. Tako stvari u Biznisu funkcionišu.

Sto reci, kakav odgovor dati?!? 

16 godina
online
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
ansha kaže...

Sto reci, kakav odgovor dati?!? 

 

Krležin izraz japajakanje mi se čini prikladan :)

 

ontopic, uz to što su IMC-ovi na procesorima lutrija, ni proizvođači matičnih i memorija se nisu baš proslavili.

BIOSi su nedorađeni a liste kompatibilnosti (QVL) i dalje nepotpune, a posebno je teško naći podatke za 16 ili 32GB keksiće pa se ostaje samo nadati da će i veći model iz iste serije biti ok.

Jasno da onima koji imaju problema s tim ne pomaže, pa samo da malo povećam uzorak za AMD platforme ... Corsairovi LPX (Vengeance) su mi se pokazali ok, 2x16GB/3000/CL15 na svim kompovima rade po XMPu, od B350 do TRX40 chipseta, Asrock, Asus i MSI matične, a na nekim i miješano (kit od Corsaira i Crucial Ballistix istih specifikacija).

U usporedbi sa ovih viperovskih 4400MHz izgleda sporo ali za neke namjene i nebitno (npr. Blender test u tablici) a uz okvirno duplo manje cijene puno je veća šansa da će sve i raditi kako je deklarirano.

 

 

16 godina
odjavljen
offline
Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre otrovn

Meni je suludo da su QVL liste tako sture. Od stotina dostupnih modula/velicina vani oni stave 3-4 na listu i ti se jebi. Moj kit (G.SKILL 3600 CL16) je oznacen kao "for Intel Z170" a radi bez greske sa XMP out of the box na mom ryzenu. I ajde ti sada budi pametan...

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
Friday kaže...

Meni je suludo da su QVL liste tako sture. Od stotina dostupnih modula/velicina vani oni stave 3-4 na listu i ti se jebi. Moj kit (G.SKILL 3600 CL16) je oznacen kao "for Intel Z170" a radi bez greske sa XMP out of the box na mom ryzenu. I ajde ti sada budi pametan...

Da, baš suludo, pa to im je besplatna i najbolja reklama. Svatko tko slaže komp će najprije pogledati tamo i po tome suziti izbor za kupovinu a tek u krajnjoj nuždi igrati ruski rulet :)

 

 

15 godina
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
Mladen kaže...
* * *

Da, baš suludo, pa to im je besplatna i najbolja reklama. Svatko tko slaže komp će najprije pogledati tamo i po tome suziti izbor za kupovinu a tek u krajnjoj nuždi igrati ruski rulet :)

 

 

Besolatne reklame (a valjda su sve reklame besplatne, ne znam da sam igdje morao plaćati reklamu) su za maloumne. A za još maloumnije su za one koji ne znaju prebaciti kanal ili tab na browseru.

Svatko tko slaže računar slaže od Arhikteture CPU-a i drugog recepta nema!

Ne postoji krajnja nužna kao "Igrati ruski rulet". Ruski rulet (Pa i u svijetu IT-a) se ne igra niti u ludilu!

Sve jasno... ok? Drago mi je da si skužio. Tu sam za svaki savjet samo piši mi u PP da ne tročaš forum džaba.

16 godina
online
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
Envy kaže...
Mladen kaže...
* * *

Da, baš suludo, pa to im je besplatna i najbolja reklama. Svatko tko slaže komp će najprije pogledati tamo i po tome suziti izbor za kupovinu a tek u krajnjoj nuždi igrati ruski rulet :)

 

 

Besolatne reklame (a valjda su sve reklame besplatne, ne znam da sam igdje morao plaćati reklamu) su za maloumne. A za još maloumnije su za one koji ne znaju prebaciti kanal ili tab na browseru.

Svatko tko slaže računar slaže od Arhikteture CPU-a i drugog recepta nema!

Ne postoji krajnja nužna kao "Igrati ruski rulet". Ruski rulet (Pa i u svijetu IT-a) se ne igra niti u ludilu!

Sve jasno... ok? Drago mi je da si skužio. Tu sam za svaki savjet samo piši mi u PP da ne tročaš forum džaba.

 

Jesi već posavjetovao ove iz Googlea da će im propast posao ? :)

 

Što sam trebao skužit ? ... to da ne prepoznaješ ni običnu metaforu si već pokazao napisanim.

Eventualno ako imaš podatak koliko je forumaša odabralo nekompatibilnu memoriju pa da usporedimo koliko odstupa od 15,166% :)

 

2 godine
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
ihush kaže...

-radi tek na nižoj brzini, ispod deklariranih, .. može li se takva roba smatrati normalnom ili je škart?

-radi li nazivna brzina uopće? -s recimo nižim postavkama i višim naponom? -ne, itd...

 

 zbog čega je ta memorija ŠKART ? 

radila bi ta memorija na deklariranoj brzini no kočnica Denisu je bila matična.

iako u deklaraciji te ploče piše da može pod oc tjerati memoriju te brzine, e neće da može.

 

ta je ploča nedavno recenzirana i spada u nekakav mid range AsRock ponude.

da je bolja ploča, sigurno bi na XMP proradila u punom sjaju.

 

pa ne testiraju tu brzinu memorije prije no što izađe iz pogona u prodaju lajbeki s foruma.

 

meni je fascinantno što ju je uopće natjerao da radi i na 4133 mhz.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.8.2021 12:49 (Zaporožac).
14 godina
protjeran
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot

Prije cpu nego maticna...

2 godine
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
ansha kaže...

Prije cpu nego maticna...

 neće biti cpu (pretpostavljam) jer imam sličnu ploču i Patriot viper steel 2x8 na 3200..

 

dok nisam stavio XMP profil (3200mhz) ploča je jedino normalno radila na 2133...sve iznad nije bootala..

 

rekao sam sebi da nikad u mene više neće AsRock ali ono, zbog Z590 kupim početkom godine AsRock Z590 Pro i eno, frend s Kustošije zakucava s nekom mini asus matičnom B560 isti cpu kao moj na viši takt, a memoriju na 4530 mhz..

ali ne, ja sam čekao skoro duplo skuplju Z590 ploču.

kreten.

 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
14 godina
protjeran
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
Zaporožac kaže...
ansha kaže...

Prije cpu nego maticna...

 neće biti cpu (pretpostavljam) jer imam sličnu ploču i Patriot viper steel 2x8 na 3200..

 

dok nisam stavio XMP profil (3200mhz) ploča je jedino normalno radila na 2133...sve iznad nije bootala..

 

rekao sam sebi da nikad u mene više neće AsRock ali ono, zbog Z590 kupim početkom godine AsRock Z590 Pro i eno, frend s Kustošije zakucava s nekom mini asus matičnom B560 isti cpu kao moj na viši takt, a memoriju na 4530 mhz..

ali ne, ja sam čekao skoro duplo skuplju Z590 ploču.

kreten.

 

4400mhz je vec vrlo problematicno za vecinu cpu-ova, tako da ne mozes usporedjivat 3200 s cime svaki ispravan cpu nema problema sa 4400mhz...

Inace, itx ploce u prosjeku dosta bolje clockaju memoriju zbog samo 2 slota i dosta kracih trace-eva, to je ocekivano.. 

15 godina
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
Zaporožac kaže...
..

 zbog čega je ta memorija ŠKART ? 

radila bi ta memorija na deklariranoj brzini no kočnica Denisu je bila matična.

iako u deklaraciji te ploče piše da može pod oc tjerati memoriju te brzine, e neće da može.

..

 

ansha kaže...

Prije cpu nego maticna...

 

 

.. što god bio uzrok.. on sve to zna, ima resurse, primio se recenzije.. i što je dobio? što će dobiti prosječan kupac? što god bio uzrok, ako nešto ne radi unutar deklaracije ne može dobiti prolaznu ocjenu ili se test/recenzija jednostavno ne obavi. Da radi tek tad dolazi ocjenjivanje, recimo cijena ili fičeri kao ledice, hladnjak itd.. kad ne radi tad je i cijena-nula previsoka.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
protjeran
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
ihush kaže...

 

 

.. što god bio uzrok.. on sve to zna, ima resurse, primio se recenzije.. i što je dobio? što će dobiti prosječan kupac? što god bio uzrok, ako nešto ne radi unutar deklaracije ne može dobiti prolaznu ocjenu ili se test/recenzija jednostavno ne obavi. Da radi tek tad dolazi ocjenjivanje, recimo cijena ili fičeri kao ledice, hladnjak itd.. kad ne radi tad je i cijena-nula previsoka.

To kupuju tzv. entuzijasti i oni bi trebali znati u sta se upustaju. Ako ista ne radi, onda je prvo sumnja na cpu, onda ploca i zadnje ram, jer tako to najcesce biva, barem na ovim visim taktovima... Imas ekstremne kitove kojima je bilo sluzbeno potvrdjeno da rade na jednoj jedinoj maticnoj, i to, naravno, itx formata....

15 godina
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot

-ne.. kupuje kupac, a recimo entuzijast je denis, koji radi recenziju, upravo zato da se kupac ima na što 'osloniti'.. tj koji smisao je inače postojanje buga-članka.. čitatelj je 'običan' kupac, ostali ionako ne čitaju da bi nešto kupili (ako već sve znaju..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
protjeran
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
ihush kaže...

-ne.. kupuje kupac, a recimo entuzijast je denis, koji radi recenziju, upravo zato da se kupac ima na što 'osloniti'.. tj koji smisao je inače postojanje buga-članka.. čitatelj je 'običan' kupac, ostali ionako ne čitaju da bi nešto kupili (ako već sve znaju..).

Ciljana publika su "entuzijasti", a oni bi trebali znati sta kupuju. Nebitno, tvoja teza je bila da proizvod ne radi, po tebi dakle svaki proizvod koji prosjecan tutlek nije u stanju koristiti nije ispravan... 

15 godina
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
ansha kaže...
.. tvoja teza je bila da proizvod ne radi, po tebi dakle svaki proizvod koji prosjecan tutlek nije u stanju koristiti nije ispravan... 

 -ne, nego svaka roba mora raditi unutar specifikacija. Ako ne radi, tad je škart, zavaravajuće oglašavanje itd. .. ako je nešto drugo uzrok, opet je loša recenzija, tj netko je 'kriv' za grešku, tko .. tko daje ocjenu, čemu?

-tutlek? zašto bi osoba koja kupi bila tutlek? još manje zašto bi osoba koja nešto kupi bila znalac-entuzijast, to je samo keks rama... može biti bilo koja komponenta + led lampice.

-ako ćemo semantički picajzlasto, kupac-korisnik ne koristi komponente nego to radi računalo-sys-os-app dok korisnik koristi računalo, ako je pri tome neka komponenta neadekvatna ili nekompatibilna, tad recenzija upravo tome i služi, kao i specifikacije proizvođača, koji su u ovom slučaju različiti, tj uzrok može biti mbo, cpu, ram.. a onda opet pitanje, čemu služi recenzija?

-koje su specifikacije + requirementsi za recimo ram? (već stavljen link proizvođača..).

-što od tih uvijeta nije ispunjeno? Tko to treba definirati, što je specifikacija + kompatibilnost? Što je recenzija ili test?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
odjavljen
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
ansha kaže...

Ciljana publika su "entuzijasti", a oni bi trebali znati sta kupuju. Nebitno, tvoja teza je bila da proizvod ne radi, po tebi dakle svaki proizvod koji prosjecan tutlek nije u stanju koristiti nije ispravan... 

 

Na proizvodu bi trebalo biti jasno naznaceno ako nije u stanju out of the box raditi nego moras ici cudesa raditi u BIOS-u. Da, dobar dio ekipe to zna ali nije fer prema onima koji ne znaju.

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
ford eleanor kaže...

Pa najbolje se uči na greškama 

Drugi put će se ljudi bolje informirati

 

 

E pa jebi ga, to nije bas fer. Kao da uzmes novi (skup) auto a klima radi samo ako ju znas podesiti.

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
Friday kaže...
ford eleanor kaže...

Pa najbolje se uči na greškama 

Drugi put će se ljudi bolje informirati

 

 

E pa jebi ga, to nije bas fer. Kao da uzmes novi (skup) auto a klima radi samo ako ju znas podesiti.

 -gle problem.. ako nešto radi, što ako ne radi? što ako ne radi na nazivnim specifikacijama? .. što je naslov teme? Da ovaj ram radi na 4400 uopće me u temi ne bi ni bilo... i čemu recenzija ako ne upravo tome, da radi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
odjavljen
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
ford eleanor kaže...

 Sve štima ali gledaj ovaj slučaj.

Tipu prodam memoriju koja radi na 1866 mhz ddr3 nova.

On mi kaže sutradan da je memorija neispravna.

Vrati mi tu memoriju. Ja ju stavim u svoj komp i normalno sve radi još bar nekih 4 godine.

Ja tu memoriju prodam i kod čovjeka isto normalno radi.

Poanta je da je tukac imao neki stari i3 procesor koji nije podržavao tu frekvenciju.

 

 

I evo nas u 2021. gdje jedan Denis kojem je kroz ruke proslo doslovce 10 slepera hardvera nije u stanju natjerati memoriju da radi na deklariranom taktu...

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
ford eleanor kaže...
...

Poanta je da je tukac imao neki stari i3 procesor koji nije podržavao tu frekvenciju.

 

 -gle... prvo nije pristojno nekog nazvati tukac, drugo, postoje specifikacije i postoje oni koji to znaju, pa tako ekipa u temi to zna.. zna što je celeron, što i7-i9 i što znači oznaka K .. dok 'običan kupac' to ne mora znati, tome služi recenzija.

-što piše u specifikaciji-requirementsu? .. to je ispunjeno, dakle nije cpu razlog (mada može biti, stvar serije..) no proizvođač je tako označio, kao što je i proizvođač mbo odredio specifikacije kao i cpu-a.. i po tome to treba raditi, ne radi. Smisao recenzije je upravo ako ne radi otkriti to kupcu ili dodatnu napomenu-uvijet, npr izmislimo da je tad potrebno i neko posebno napajanje.. ili posebna termopasta ili poseban miš ili podloga za miša.. no nigdje nema tog uvijeta koji bi trebao biti zadovoljen da stvar radi kako je navedeno, pri čemu je sporedno što je od povezanih komponenti uzrok problema, ram, mbo, cpu.. nešto deseto ili više faktora. To je smisao testa, recenzije. Upravo suprotno od tvoje opisane situacije kad netko nešto kupi pa to ne radi ili ne radi sukladno navedenom, jer je tad to lažno oglašavanje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
ihush kaže...

 -gle problem.. ako nešto radi, što ako ne radi? što ako ne radi na nazivnim specifikacijama? .. što je naslov teme? Da ovaj ram radi na 4400 uopće me u temi ne bi ni bilo... i čemu recenzija ako ne upravo tome, da radi.

 no dobro..

ne može ni bug imati uvijek najskuplju ploču za testiranje..

nedavno je Denis recenzirao tu ploču pa je testirao na toj koju ima... memorija sigurno ide na boljoj ploči bez problema s ta dva xmp profila, ali na ovoj ne ide, i što ?!

 

eto, bar smo vidjeli da ne ide na svakoj ploči na 4400 već moraš imati hebenu čuplo da proradi.

ako već platiš skupo matičnu, ne moraš memoriju i u tome je poanta.

 

Denis je čovjek kao ti i ja i nije bot da nas zahebava..pokušao je, nije išlo, objasnio je zašto ne ide, rekao do koliko može ići i kojim naponom, i svi korisnici ploča do 1799 kn zadovoljni.

barem ja.

 

u napasti sam da kupim tu memoriju baš zbog ove rezenzije.

ja sam prezadovoljan sa stabilnih 4133 Mhz za tisuću kn... ajme.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
15 godina
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
Zaporožac kaže...
..

 no dobro..

ne može ni bug imati uvijek najskuplju ploču za testiranje..

nedavno je Denis recenzirao tu ploču pa je testirao na toj koju ima... memorija sigurno ide na boljoj ploči bez problema s ta dva xmp profila, ali na ovoj ne ide, i što ?!

..

- i? u čemu je problem? .. nema ploču? pa tad se to napiše, ne da se visoka ocjena za nešto što nije testirano-potvrđeno (ne smije ni prolazna ocjena, jer naprosto ne radi neovisno o uzroku).

- denis to zna.. zna dovoljno o svemu i o uvijetima, kao što zna da je on ipak the-bug, časopis, koji živi od pisanja, reklama .. a tad je ovo nešto što se ne radi, tj možemo ja-ti-friday.. reći nemamo mbo pa nismo probali.. no ne može to reći časopis i ostaviti naslov + ocjenu, tj kao u bilo kojem durgom slučaju, ono što ne radi ostane prazno-neocijenjeno.. + napomena. Zna to denis, zna dovoljno.. i zato je ovaj članak greška

.. i tko radi, griješi.. ja ne griješim :)) ..

 

-karikirat ću recimo auto-gorivo, imam dizel pa ću natankati umjesto supera .. za test potrošnje goriva? imam intel mbo i amd cpu pa ću ih selotejpom spojiti .. nemam miša pa ću mahati rukama ko u matrixu zamišljajući da računalo radi mada nešto ne radi..

-naslov + ocjena, ne radi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
protjeran
offline
Re: Patriot Viper Steel DDR4 4400 16 GB - Hitre ot
Friday kaže...
ford eleanor kaže...

 Sve štima ali gledaj ovaj slučaj.

Tipu prodam memoriju koja radi na 1866 mhz ddr3 nova.

On mi kaže sutradan da je memorija neispravna.

Vrati mi tu memoriju. Ja ju stavim u svoj komp i normalno sve radi još bar nekih 4 godine.

Ja tu memoriju prodam i kod čovjeka isto normalno radi.

Poanta je da je tukac imao neki stari i3 procesor koji nije podržavao tu frekvenciju.

 

 

I evo nas u 2021. gdje jedan Denis kojem je kroz ruke proslo doslovce 10 slepera hardvera nije u stanju natjerati memoriju da radi na deklariranom taktu...

Al nema se tu sta stelat po bios-u i nateravat da radi, IMC nece radit sa 4400mhz memorijom i gotova prica... Ako zelis biti siguran da ce ti kitovi visokih frekvencija raditi, moras znat da ti CPU ima solidan IMC...

 

Uostalom, onaj ko zna uzme najjeftiniji B-die kit jer tu osim kod najekstremnijih kitova, nema nikakvog binninga... A i nema smisla forsirat takt kad je 4000mhz cl16 krasna kombinacija... 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice