Panasonic LUMIX DC-FZ1000 II - Seže daleko

poruka: 19
|
čitano: 6.113
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Panasonic LUMIX DC-FZ1000 II - Seže daleko".
14 godina
offline
Panasonic LUMIX DC-FZ1000 II - Seže daleko

Gledao sam cijene fz1000II i fz2000. Ispada da je fz1000ii svega stotinjak kuna jeftiniji od fz2000. Znam da je fz1000ii noviji model, ali meni se čini da je fz2000 jači model, šireg opsega zuma i bolje opremljen, pa se pitam tko bi kraj tako male razlike u cijeni (kod nas) odabrao fz1000ii. Ako sam nešto krivo shvatio, molim da me ispravite.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Panasonic LUMIX DC-FZ1000 II - Seže daleko

A i 16X nije nešto u današnje vrijeme

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Panasonic LUMIX DC-FZ1000 II - Seže daleko

Ja vjerojatno uzimam RX10M3 priko amazona.de kad bude na akciji...bit će oko 7500Kn

 

Zašto...zato što kod usporedbe objektiva na dpreview između njega i ovih panasonica...sony je kudikamo bolji...sony ima x25 zoom...za 4K video sony koristi skoro sve pixele s senzora...sve u svemu za amazon.de cijenu sony je bolji...ako si prisiljen kod nas kupiti,onda je najbolje ništa.

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
16 godina
offline
Panasonic LUMIX DC-FZ1000 II - Seže daleko

Nikon P1000...teleskop i fotoaparat u jednom

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Panasonic LUMIX DC-FZ1000 II - Seže daleko
Fz2000 ima lošiju optiku od fz1000. (oba imaju lošiju od Sony RX10III/IV), tako da je fz1000II ovako na prvu bolji izbor.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Panasonic LUMIX DC-FZ1000 II - Seže daleko

Krucijalna pogreška svakog tko želi biti fotograf: Kupiti ultrazoom bridge aparat umjesto adekvatnog SLR-a.
Svatkome istu priču pričam, svatko kaže da će dok se malo ne navikne na fotografske tehnike preći na SLR. I svatko se pokajao jer kasnije naravno nije imao novac za SLR a cijena njegovog kompakta se istopila.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Panasonic LUMIX DC-FZ1000 II - Seže daleko
Envy kaže...

Krucijalna pogreška svakog tko želi biti fotograf: Kupiti ultrazoom bridge aparat umjesto adekvatnog SLR-a.
Svatkome istu priču pričam, svatko kaže da će dok se malo ne navikne na fotografske tehnike preći na SLR. I svatko se pokajao jer kasnije naravno nije imao novac za SLR a cijena njegovog kompakta se istopila.

 Evo ja se nisam pokajao. Prvo sam imao FZ50, a sada RX10IV. Najbolje što se može kupiti za taj novac. Naravno, izbor aparata ovisi o željama i potrebama i ne tvrdim da je to najbolji izbor za svakoga, kao što nije ni SLR.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Panasonic LUMIX DC-FZ1000 II - Seže daleko
Visak kaže...
Envy kaže...

Krucijalna pogreška svakog tko želi biti fotograf: Kupiti ultrazoom bridge aparat umjesto adekvatnog SLR-a.
Svatkome istu priču pričam, svatko kaže da će dok se malo ne navikne na fotografske tehnike preći na SLR. I svatko se pokajao jer kasnije naravno nije imao novac za SLR a cijena njegovog kompakta se istopila.

 Evo ja se nisam pokajao. Prvo sam imao FZ50, a sada RX10IV. Najbolje što se može kupiti za taj novac. Naravno, izbor aparata ovisi o željama i potrebama i ne tvrdim da je to najbolji izbor za svakoga, kao što nije ni SLR.

I dobro je da se nisi pokajao, jer da nema zadovoljnih korisnika poput tebe ne bi se naravno ni prodavali ovi kompakti ili bolje rečeno bridge aparati.
Mada im najveća prijetnja nisu ni SLR-ovi, ni mali kompakti ni Mirrorlessi nego upravo mobiteli. Sve manje ljudi viđam koji ima uopće fotoaparat. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Panasonic LUMIX DC-FZ1000 II - Seže daleko
Envy kaže...
Visak kaže...
Envy kaže...

Krucijalna pogreška svakog tko želi biti fotograf: Kupiti ultrazoom bridge aparat umjesto adekvatnog SLR-a.
Svatkome istu priču pričam, svatko kaže da će dok se malo ne navikne na fotografske tehnike preći na SLR. I svatko se pokajao jer kasnije naravno nije imao novac za SLR a cijena njegovog kompakta se istopila.

 Evo ja se nisam pokajao. Prvo sam imao FZ50, a sada RX10IV. Najbolje što se može kupiti za taj novac. Naravno, izbor aparata ovisi o željama i potrebama i ne tvrdim da je to najbolji izbor za svakoga, kao što nije ni SLR.

I dobro je da se nisi pokajao, jer da nema zadovoljnih korisnika poput tebe ne bi se naravno ni prodavali ovi kompakti ili bolje rečeno bridge aparati.
Mada im najveća prijetnja nisu ni SLR-ovi, ni mali kompakti ni Mirrorlessi nego upravo mobiteli. Sve manje ljudi viđam koji ima uopće fotoaparat. 

 ultrazumovima su konkurencija mobiteli?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Panasonic LUMIX DC-FZ1000 II - Seže daleko
Visak kaže...
* * *

 ultrazumovima su konkurencija mobiteli?

Naravno da nisu. Znamo i ti i ja i vrapci na grani. Imao sam jedan ultrazoom od Sony i na max zoomu bez stativa iz auta slike su očajne.
Kada sam mislio kao konkurencija, mislio sam sa praktične strane jer evo primjerice ovaj telefon Xiaomi Mi Note 10 Pro ima ovu kameru:  5 MP (upscaled to 8MP), f/2.0, (telephoto), 1.0µm, PDAF, Laser AF, OIS, 5x optical zoom i ja sam mogu ti reći barem gledajući slike sa DP Review i GSM Arena ostao ugodno iznenađen.

Pored ovog telefona (ima jedan i sa 50x optčkim zoomom, ali ne mogu se sjetiti koji je) ja ne bih niti jedan kompakt/ultrazoom/bridge dodatno kupovao, ali to sam samo ja. Možda ćeš ti sa svojim ultrazoomom praviti bolje slike nego ja sa Nikonom D850 i hipotetički 500mm primerom jer sam eto hipotetički govoreći ja loš fotograf a ti bolji.

Gledam isto na instagramu par prijatelja koji imaju sada već starije generacije telefona (Galaxay S8 primjerice) ili su prirodno nadareni ili ne znam šta rade ali fotografije su wow.

14 godina
offline
Re: Panasonic LUMIX DC-FZ1000 II - Seže daleko
Visak kaže...
Envy kaže...
Visak kaže...
Envy kaže...

Krucijalna pogreška svakog tko želi biti fotograf: Kupiti ultrazoom bridge aparat umjesto adekvatnog SLR-a.
Svatkome istu priču pričam, svatko kaže da će dok se malo ne navikne na fotografske tehnike preći na SLR. I svatko se pokajao jer kasnije naravno nije imao novac za SLR a cijena njegovog kompakta se istopila.

 Evo ja se nisam pokajao. Prvo sam imao FZ50, a sada RX10IV. Najbolje što se može kupiti za taj novac. Naravno, izbor aparata ovisi o željama i potrebama i ne tvrdim da je to najbolji izbor za svakoga, kao što nije ni SLR.

I dobro je da se nisi pokajao, jer da nema zadovoljnih korisnika poput tebe ne bi se naravno ni prodavali ovi kompakti ili bolje rečeno bridge aparati.
Mada im najveća prijetnja nisu ni SLR-ovi, ni mali kompakti ni Mirrorlessi nego upravo mobiteli. Sve manje ljudi viđam koji ima uopće fotoaparat. 

 ultrazumovima su konkurencija mobiteli?

 Pa da, u neku ruku. Sada su počeli praviti mobitele sa jakim zumom, pa se polako smanjuje broj ljudi koji sa sobom nose prave fotoaparate. Ja osobno snimam mobitelom jedino ako mi moj Nikon d5100 sa zumom 18-105 nije pri ruci. Želio bih si nabaviti jedqan rx10 4 ili fz 2000, čisto zato što je domet zuma puno veći nego što ga imam na Nikonu. Ipak, za kvalitetu slike mislim da je Nikonova bolja, jednostavno zato što senzor ima 2,5 puta veću površinu, Najbolje je imati ono što ti treba i zadovoljava tvoje specifične potrebe u fotografiji.

dolazim odmah - Godot
15 godina
neaktivan
offline
Re: Panasonic LUMIX DC-FZ1000 II - Seže daleko

Ček, imaš 500 mm zoom ili nemaš? Jer ja sasvim nehipotetski imam 600 mm i ma koliko bio loš fotograf mogu nehipotetski slikati neke stvari koje bez toga ne možeš.

 

S time da je tvoje tijelo bez tog zooma dvostruko skuplje od cijelog mog aparata, a zoom je bar još toliko.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Panasonic LUMIX DC-FZ1000 II - Seže daleko
Visak kaže...

 ultrazumovima su konkurencija mobiteli?

 Pa i jesu. Svim vrstama fotoaparata su mobiteli tržišna konkurencija. 

15 godina
offline
Re: Panasonic LUMIX DC-FZ1000 II - Seže daleko
Envy kaže...

Krucijalna pogreška svakog tko želi biti fotograf: Kupiti ultrazoom bridge aparat umjesto adekvatnog SLR-a.
Svatkome istu priču pričam, svatko kaže da će dok se malo ne navikne na fotografske tehnike preći na SLR. I svatko se pokajao jer kasnije naravno nije imao novac za SLR a cijena njegovog kompakta se istopila.

 Ja sam također prešao sa SLR-a na Ultrazoom (FZ1000) i još uvijek ga imam i preporodio sam se. I što ti to znači biti fotograf? Da si završio školu za fotografa, da zarađuješ od fotografije ili nešto treće? Ja bi ultrazoom preporučio za 95% ljudi, jer po meni pokriva najširi spektar potreba ili motiva za fotografiranje. Jedino gdje je relativno tanak su uvjeti lošeg osvjetljenja jer koliko znam još uvijek nema ultrazoom aparata sa full frame senzorom. U svim ostalim situacijama se snalazi vrlo dobro, pogotovo ako uzmeš u obzir cjenovni razred u kojem se nalazi.

Ono što meni nedostaje na mom FZ1000 je weather proof kućište, malo jača baterija i veći senzor i nadao sam se da će dvojka ponuditi nešto od toga. Svi ovi noviteti su više kozmetički, praktički facelift što bi se reklo u žargonu automobilske industrije.

Uh, što volim ovaj režim - drugi rade a ja ležim
6 godina
offline
Re: Panasonic LUMIX DC-FZ1000 II - Seže daleko
Envy kaže...

Krucijalna pogreška svakog tko želi biti fotograf: Kupiti ultrazoom bridge aparat umjesto adekvatnog SLR-a.
Svatkome istu priču pričam, svatko kaže da će dok se malo ne navikne na fotografske tehnike preći na SLR. I svatko se pokajao jer kasnije naravno nije imao novac za SLR a cijena njegovog kompakta se istopila.

Imam mirrorless sony A6000(+sigma 60mmf2.8+sel30m35/macro)...već 5 godina,mislio sam s parama uzeti za njega sel70-200f4...želim jednostavnost,spontanost.

Il ću kupiti rx10m3 ili pare ostaju u djepu,trećeg nema.

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
16 godina
offline
Re: Panasonic LUMIX DC-FZ1000 II - Seže daleko
Adoon kaže...
Envy kaže...

Krucijalna pogreška svakog tko želi biti fotograf: Kupiti ultrazoom bridge aparat umjesto adekvatnog SLR-a.
Svatkome istu priču pričam, svatko kaže da će dok se malo ne navikne na fotografske tehnike preći na SLR. I svatko se pokajao jer kasnije naravno nije imao novac za SLR a cijena njegovog kompakta se istopila.

 Ja sam također prešao sa SLR-a na Ultrazoom (FZ1000) i još uvijek ga imam i preporodio sam se. I što ti to znači biti fotograf? Da si završio školu za fotografa, da zarađuješ od fotografije ili nešto treće? Ja bi ultrazoom preporučio za 95% ljudi, jer po meni pokriva najširi spektar potreba ili motiva za fotografiranje. Jedino gdje je relativno tanak su uvjeti lošeg osvjetljenja jer koliko znam još uvijek nema ultrazoom aparata sa full frame senzorom. U svim ostalim situacijama se snalazi vrlo dobro, pogotovo ako uzmeš u obzir cjenovni razred u kojem se nalazi.

Ono što meni nedostaje na mom FZ1000 je weather proof kućište, malo jača baterija i veći senzor i nadao sam se da će dvojka ponuditi nešto od toga. Svi ovi noviteti su više kozmetički, praktički facelift što bi se reklo u žargonu automobilske industrije.

 

Ako bi na Nikon P1000 stavili full frame senzor, za isti raspon zooma trebao bi objektiv dužine 3 metra 

 

15 godina
offline
Re: Panasonic LUMIX DC-FZ1000 II - Seže daleko
Visak kaže...

Ček, imaš 500 mm zoom ili nemaš? Jer ja sasvim nehipotetski imam 600 mm i ma koliko bio loš fotograf mogu nehipotetski slikati neke stvari koje bez toga ne možeš.

 

S time da je tvoje tijelo bez tog zooma dvostruko skuplje od cijelog mog aparata, a zoom je bar još toliko.

Prije nego što ti odgovorim želim reći da se ova diskusija treba svesti na skustva, i sobono zadovljstvo sa aparatom korisnika a ne na moj djed je viši od tvoj.

I ne, naravno da nemam Nikkor 500mm (o 600mm da i ne govorim) a sa ostalim se slažem sa tobom. Trenutno mi je u planu Nikkor 70-200mm f/1.8 FL, ali ovo sa ovim objektivima i aparatima postaje ultra skup sport.
 

Adoon kaže...
* * *

Ja sam također prešao sa SLR-a na Ultrazoom (FZ1000) i još uvijek ga imam i preporodio sam se. I što ti to znači biti fotograf? Da si završio školu za fotografa, da zarađuješ od fotografije ili nešto treće? Ja bi ultrazoom preporučio za 95% ljudi, jer po meni pokriva najširi spektar potreba ili motiva za fotografiranje. Jedino gdje je relativno tanak su uvjeti lošeg osvjetljenja jer koliko znam još uvijek nema ultrazoom aparata sa full frame senzorom. U svim ostalim situacijama se snalazi vrlo dobro, pogotovo ako uzmeš u obzir cjenovni razred u kojem se nalazi.

Ono što meni nedostaje na mom FZ1000 je weather proof kućište, malo jača baterija i veći senzor i nadao sam se da će dvojka ponuditi nešto od toga. Svi ovi noviteti su više kozmetički, praktički facelift što bi se reklo u žargonu automobilske industrije.

Kada sam rekao "krucijalna pogreška", misio sam na korisnike koje su mene pitali za savjet, nisu me poslušali i onda se pokajali i rekli "eh da sam te na vrijeme poslušao" jer je ulupao sve što ima u malo moćniji aparat (ne SLR i ne Mirroless) kao da se nauče a kasnije će kao preći na moćniji sistem ali od toga se ništa ne dogodi a isti taj aparat ostavljen bude u vetrini a taj isti korisnik sada slika sa mobitelom.

Govorim o skoro trocifrenom broju korisnika kroz preko 20 godišnjeg iskustvima sa raznoraznim aparatima.

A što meni znači definicija fotografa? Pa ukratko, svatko tko pravi fotografije fotoparatom. Dakle nema platno i kist u ruci nego mobitel/kompakt/SLR/Mirrorless.
Btw: zanima me sa kojeg SLR-a si prešao na Ultrazoom?
A predpostavljam to što su noviteti više kozmetičke prirode pridodajem manjoj potražnji Ultrazoomova a i da se troškovi razvoja novog modela smanje na što manju mjeru.
 

HCMAA kaže...
Envy kaže...

* * *

Imam mirrorless sony A6000(+sigma 60mmf2.8+sel30m35/macro)...već 5 godina,mislio sam s parama uzeti za njega sel70-200f4...želim jednostavnost,spontanost.

Il ću kupiti rx10m3 ili pare ostaju u djepu,trećeg nema.

Ja mogu samo reći da mi je drago što znaš želiš i što možeš sa time postići tj. da li odgovara tvojim potrebama.

BTW: ja sam najbolje fotografije pravio sa Bridge aparatom tačnije Olypusom E-10 4Mpx kao i sa Sony F828 pa kasnije sa Sony R1 (kasnije je došao ovaj Oly). S tim da ću kupiti Sony R1 na ricardu.ch iz sentimentalnih razloga.
 

segregator kaže...
* * *

 

Pa moglo bi se napraviti i manje ali zašto neke stvari prave i način na koji redaju stakla kao što bi jedan kolumnist sa DP Reviewa rekao "to samo znaju Japanci zašto je tako".

Ako se još čega sjetim - dopunim.

Evo piva svima: 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Panasonic LUMIX DC-FZ1000 II - Seže daleko
Envy kaže...

I ne, naravno da nemam Nikkor 500mm (o 600mm da i ne govorim) a sa ostalim se slažem sa tobom. Trenutno mi je u planu Nikkor 70-200mm f/1.8 FL, ali ovo sa ovim objektivima i aparatima postaje ultra skup sport.
 

 Pošto mi je to hobi, a ne posao, nisam bio spreman dati više od 1000€. Prema testovima tek prime leće su značajno bolje od onoga što RX10 ima, a one koje su kvalitetne i 'brze' su posebno skupe. Znači mogao sam imati podjednako kvalitetnu (ili lošiju) optiku za minimalno dvostruku cijenu, i to bez 600 mm, ili nešto kvalitetniju optiku za 3 ili 4 puta veću cijenu. Opet bez 600 mm i uz stalno mijenjanje objektiva. Da ne spominjem kontinuiranih 20 fps i slične điđe.

 

Najveću grešku rade oni koji uzmu SLR s kit zumom i ostanu na tome.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
offline
Panasonic LUMIX DC-FZ1000 II - Seže daleko
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice