Pametni vijci javljaju kada popuste

poruka: 32
|
čitano: 7.773
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pametni vijci javljaju kada popuste".
16 godina
offline
Pametni vijci javljaju kada popuste

Znači uza sve inženjere ovog svijeta, nisu našli načina da se to mehanički osigura nego se mora dodati cijela skalamerija kompliciranih tehnologija koje su po prirodi još nepouzdanije od samog vijka? Ovo mora da je zafrkancija.

In the land of the blind, the one-eyed man is stoned to death. - Joan D. Vinge
 
17 3 hvala 1
2 godine
protjeran
offline
Pametni vijci javljaju kada popuste

Nije poenta u pouzdanosti nego u smanjenju troskova odrzavanja. Vjerovatno se iz predostroznosti sarafi na odredjenim mjestima moraju dotezati u odredjenom intervalu. Ovi sarafi smanjuju potrebu za tim i smanjuju troskove odrzavanja.

 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pametni vijci javljaju kada popuste
Ovi sarafi ne smanjuju potrebu za tim nego javljaju kad su otpusteni.
Sada ce umjesto kontrole vijaka ici u kontrolu kontrole vijaka.
15 godina
offline
Pametni vijci javljaju kada popuste

pametniji popušta, iako ne dojavljuje uvijek o tome. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
15 1 hvala 1
2 godine
protjeran
offline
Re: Pametni vijci javljaju kada popuste

Smanjuju jer znas koje treba dotegnuti i kada. U suprotnom ih moras sve provjeriti u odredjenom (minimalnom) vremenskom intervalu.

8 godina
offline
Re: Pametni vijci javljaju kada popuste
4ndY kaže...

Znači uza sve inženjere ovog svijeta, nisu našli načina da se to mehanički osigura nego se mora dodati cijela skalamerija kompliciranih tehnologija koje su po prirodi još nepouzdanije od samog vijka? Ovo mora da je zafrkancija.

 Nemoj se sine ti zamarati sa inženjerskim problemima i tehnologijama očito je da ne kontaš o čemu pričaš.

15 godina
offline
Pametni vijci javljaju kada popuste

Pa zar ne sluzi upravo za to loctite.

Da ti garantira, da u specificiranim uvjetima, saraf ne popusti.

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pametni vijci javljaju kada popuste
Pa šta nisu napravili da se sam dotegne
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pametni vijci javljaju kada popuste
Zato je izmisljen žuti marker, ali to nije dovoljno cool
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Pametni vijci javljaju kada popuste

.. pametna-korisna evolucija.

-trajnost? kako procjeniti trajnost čipa, rifid itd..? 10god, 20?.. za građevinske potrebe trajnost-pouzdanost-rad mora biti i do 30-50god ili recimo svakih 5-7-10god generalka-zamjena i sl.

-trajnost koju može dati algoritam npr ssd-diskova vs trajnost na takvim mjestima, extremna naprezanja, temperature-razlike ljeto-zima itd. bilo što elektroničkog što treba raditi duže od desetak godina je bliže nasi-sondama ili voyageru.. ako bi trajnost bila kraća, tad u praksi vjerojatno ništa od upotrebe.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Pametni vijci javljaju kada popuste
kirat kaže...

Nije poenta u pouzdanosti nego u smanjenju troskova odrzavanja. Vjerovatno se iz predostroznosti sarafi na odredjenim mjestima moraju dotezati u odredjenom intervalu. Ovi sarafi smanjuju potrebu za tim i smanjuju troskove odrzavanja.

 Smanjenje troskova odrzavanja samog vijki a gdje su troskovi odrzavanja kompletnog sistema???

Renesis kaže...

Pa zar ne sluzi upravo za to loctite.

Da ti garantira, da u specificiranim uvjetima, saraf ne popusti.

 Ne nuzno. Ljepilo vremenom slabi i ne garantuje da ce drzati na svim vijcima u nekom sklopu podjednako. Postoje jednostavnije metode protiv samoodrvtanja od kontra matica sto bi nas narod rekao pa nadalje....

Umbel kaže...
Zato je izmisljen žuti marker, ali to nije dovoljno cool

E to je inzenjerski pristup. Jednostavno jeftino i zadovoljava svrhu.....

5 godina
offline
Pametni vijci javljaju kada popuste

Postoje dakako načini osiguranja od odvrtanja i/ili labavljenja, i to oblikom (raznim sigurnosnim pločicama prilagođenim mjestu primjene), ili trenjem (prilagođenim podloškama). Ovakvom nečem je glavna namjena pomoć u održavanju, pogotovo važnih spojeva i prijenosnika izloženih vibracijama, korozivnim medijima, povišenoj temp. i slično, koji radi pozicije u nekom stroju nisu dostupni za jednostavnu vizualnu kontrolu, ili čija bi kontrola momenta (moment ključem) zahtijevala djelomičnu demontažu i zastoje. Još kad se sve to stavi u kontekst Tvornice 4.0 (kojih u nas naravno nema) u kojoj je IoT i bezična povezanost najnormalnija stvar, jasno je da i ovo ima svoju primjenu.

Apoc
Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Pametni vijci javljaju kada popuste
Apocalypso722 kaže...

Postoje dakako načini osiguranja od odvrtanja i/ili labavljenja, i to oblikom (raznim sigurnosnim pločicama prilagođenim mjestu primjene), ili trenjem (prilagođenim podloškama). Ovakvom nečem je glavna namjena pomoć u održavanju, pogotovo važnih spojeva i prijenosnika izloženih vibracijama, korozivnim medijima, povišenoj temp. i slično, koji radi pozicije u nekom stroju nisu dostupni za jednostavnu vizualnu kontrolu, ili čija bi kontrola momenta (moment ključem) zahtijevala djelomičnu demontažu i zastoje. Još kad se sve to stavi u kontekst Tvornice 4.0 (kojih u nas naravno nema) u kojoj je IoT i bezična povezanost najnormalnija stvar, jasno je da i ovo ima svoju primjenu.

 Vjerovatno ce biti ali vrlo ogranicena radi cijene. Nije to samo vijak. A povezivost?

2 godine
neaktivan
offline
Pametni vijci javljaju kada popuste

Kad misliš da smo dosegnuli vrhunac gluposti uvijek nešto novo izmisle... 

Zamislimo svijet gdje se generacije uče putem društvenih mreža kako funkcionirati u društvu i otprilike dođemo na ovo danas gdje smo imali određena rješenja za sve ali očito nisu pomodna ekološka zelena pametna pogonjena A.I om i slične nebuloze... 

Svaka čast na izumu nečega što je korisno čak i ovo je korisno ako recimo imaš spoj koji mehanički drži nešto bitno (kako gledam Air Crash na pamet mi padaju krila zakrilca i slično)  siguno ne treba na nekom elektromotoru neke pumpe jer bi u industrijskom pogonu ova stvari otkazale vrlo brzo ... Slično ko inverteri koji su super ideja a realizacija da u industrijskom pogonu koji nema veliki cirkulaciju pucaju ko kokice...

Živimo Hajduk
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Pametni vijci javljaju kada popuste
kirat kaže...

Smanjuju jer znas koje treba dotegnuti i kada. U suprotnom ih moras sve provjeriti u odredjenom (minimalnom) vremenskom intervalu.

 Ma, krunasta matica i rascjepka/šplenta je dobro, jednostavno i jeftino rješenje. Ovako se može dogoditi da elektronika zakaže i možda ne dojavi kada dođe do popuštanja. Opet će vjerojatno trebati vršiti provjeravanja. Možda i same elektronike...

5 godina
offline
Pametni vijci javljaju kada popuste

U isto vrijeme isti biseri ovdje koji pomodno seru po svemu "zelenom" i koji se žale kako je sve ovo prekomplicirano i preskupo (zato ti Nijemci i propadaju već 70 godina), podržavaju "jednostavan" proces razbijanja atoma kako bi se zakuhao kotao vode.  

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.5.2022 18:41 (Al Crane).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pametni vijci javljaju kada popuste
Umbel kaže...
Zato je izmisljen žuti marker, ali to nije dovoljno cool

 Zato je izmišljen Loctite 243 

Steam: nuketown | PSN: berologic | Facebook: Bernard Šaško
5 godina
offline
Pametni vijci javljaju kada popuste

A kad 15 000-tonski most ili 300 000-tonski oblakoder pukne, treba samo malo Cijanofixa... 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Pametni vijci javljaju kada popuste
Nevjerovatno da se ovoliko bisera skupi na jednu normalnu vijest iz tehnike. Svi evo pametni kako je ovaj proizvod totalno promasen i kako niko normalan to nece kupiti ni koristiti. Jos je nevjerovatnije da se to desava na forumu koji okuplja navodno tehnicki pismene ljude koji nadati se cijene tehnicki napredak tako da jedan glupi saraf dobije pametne osobine. Sve to uprkos konkretnim primjerima o upotrebi te tehnologije... Sto bi reko Zoka, hellou!!!
 
5 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Pametni vijci javljaju kada popuste
Zasto bi se morali diviti bas svemu novome? Sve je podlozno kritici, pa tako i ovo. Ovo je tipican primjer ubacivanja IOTa u baš sve, no očito je mehanika malo hardcore.
Zasto profesionalni mesar u Japanu nema nož sa displejom, koji mu pokazuje temperaturu mesa koje reže i vibrira kada je ruka znojna? Jer profesionalci najcesce ne razmisljaju kao prosjecni teeneger, i nije bitno da je RGB.
 
4 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pametni vijci javljaju kada popuste
Jel se smije malo zavariti? Pitam za prijatelja ☺️☺️
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Pametni vijci javljaju kada popuste

Ajde drži se ti nogometnih tema, tamo ti ide dobro. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
13 godina
offline
Re: Pametni vijci javljaju kada popuste
kirat kaže...
Nevjerovatno da se ovoliko bisera skupi na jednu normalnu vijest iz tehnike. Svi evo pametni kako je ovaj proizvod totalno promasen i kako niko normalan to nece kupiti ni koristiti. Jos je nevjerovatnije da se to desava na forumu koji okuplja navodno tehnicki pismene ljude koji nadati se cijene tehnicki napredak tako da jedan glupi saraf dobije pametne osobine. Sve to uprkos konkretnim primjerima o upotrebi te tehnologije... Sto bi reko Zoka, hellou!!!

 Pa koliko je napredan toliko je i nepotreban a i u dosta industrija i totalno neupotrebljiv.  A ono o nepotrebnosti servisa je totalna idiotarija kad ti jednom počmu crkavati senzori ili kad ti šarafi zapeku pa sjebeš navoje jer ih moraš odvrnuti zato što radiš neku preinaku, servis ili popravak.

A daj si pak zamisli da koristiš te vijke na trafou u elektrani gdje su sulude vibracije, promjene temperature, sve je pod elektricitetom i još k tomu svemu sve nauljeno do boli....stvarno misliš da bi ti šarafi potrajali?

 

 

Zato se ljudi smiju, jer ovo je samo izmišljanje tople vode i većina industrije neće ovo koristiti jer em je nepotrebno a i vjerojatno je daleko skuplje nego klasični vijak što je veoma bitno kad uzmeš u obzir količinu vijaka koja se koristi + nabava u dovoljnom broju za projekt + potrebno je i posebno skladištenje za njih itd itd itd

 

Klasični vijak je možda stara tehnologija ali za većinu industrija je sasvim adekvatno rješenje.

Battlelog: [G] pijana_carapa
6 godina
offline
Pametni vijci javljaju kada popuste

Ne znam, meni kao laiku, običnom dipl ing strojarstva ovo izgleda smisleno i upotrebljivo. Ali hej, tko sam ja, nemam pojma o struci.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
4 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Pametni vijci javljaju kada popuste
cvaja997 kaže...

Ne znam, meni kao laiku, običnom dipl ing strojarstva ovo izgleda smisleno i upotrebljivo. Ali hej, tko sam ja, nemam pojma o struci.

 Pa naći će negdje upotrebu naravno, ali u većini "teških" industrija neće zbog samih uvjeta rada u kojem bi ti senzori trebali funkcionirati (primjer gore) + cijena sami tih vijaka + količina potrebnih vijaka koja bi trebala biti isporučena za montažu, rezerve, za servise itd.

 

Ali hej, ja sam samo šljaker sa 15-ak godina iskustva sastavjanja i montaže trafoa, cijevovoda, popratne opreme i sličnih gluposti.....šta ja znam

Battlelog: [G] pijana_carapa
6 godina
offline
Pametni vijci javljaju kada popuste

Onda jako dobro znaš da sve što si ti nabrojao nije osjetljivo. Vjerujem da kod postavljanja ne koristiš moment ključeve za pritezanje vijaka. Ovo je tehnologija za finije stvari. Koristit će se tamo gdje treba.  

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pametni vijci javljaju kada popuste
cvaja997 kaže...

Onda jako dobro znaš da sve što si ti nabrojao nije osjetljivo. Vjerujem da kod postavljanja ne koristiš moment ključeve za pritezanje vijaka. Ovo je tehnologija za finije stvari. Koristit će se tamo gdje treba.  

Yup, ali ako se ne varam to sam i napisao u prošlom postu?

Zato sam i koristio onu "teške" industrije.

 

 

 

A što se moment ključa tiče.... nekad se i mora koristiti, pogotovo ako ti dolazi Švabo u inspekciju

A ima i onih bizarnijih slučajeva kad ga moraš koristiti za zatezanje vijaka s kojima opremu pričvršćuješ na paletu......ljudi dođu na svakave ideje pa makar one bile potpuno nepotrebne

 

 

 

Battlelog: [G] pijana_carapa
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2022 3:20 (Granzon).
5 godina
offline
Re: Pametni vijci javljaju kada popuste
cvaja997 kaže...

Ne znam, meni kao laiku, običnom dipl ing strojarstva ovo izgleda smisleno i upotrebljivo. Ali hej, tko sam ja, nemam pojma o struci.

 I ja sam i ovom vidim vrlo vrlo ogranicenu primjenu. Komolikuju se jednostavne stvari.... Vise vjerujem vijku u teskim uslovima rada nego elektronici i senzorima..... Eto pokusaj naci primjenu ovom ovako na prvu.....

Granzon kaže...
....

 

A što se moment ključa tiče.... nekad se i mora koristiti, pogotovo ako ti dolazi Švabo u inspekciju

A ima i onih bizarnijih slučajeva kad ga moraš koristiti za zatezanje vijaka s kojima opremu pričvršćuješ na paletu......ljudi dođu na svakave ideje pa makar one bile potpuno nepotrebne

 

 

 

 Nadam se da se šališ.....

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2022 7:39 (Posmatrač).
14 godina
offline
Pametni vijci javljaju kada popuste

kad se naprave vijci nadgledani tim sustavom, tko kaze da taj sustav monitoringa nece zakazati? Mislim da treba ugraditi i dodatni sustav koji monitorira funkcionalnost prvog sustava

 

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Pametni vijci javljaju kada popuste

Nema RGB - fail.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice