Pametni satovi – Samsung Gear Sport, Xiaomi Amazfi

poruka: 26
|
čitano: 12.221
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pametni satovi – Samsung Gear Sport, Xiaomi Amazfi".
6 godina
neaktivan
offline
Pametni satovi – Samsung Gear Sport, Xiaomi Amazfi

Samo komentar - osobno se slažem da je Samsung nešto bolji jer ima bolji ekran ali vrijedi li to razliku u cijeni koja je u biti 3 puta? Ja sam nedavno uzeo pace na gearbestu za 100$ znači manje 700 kn ukupna cijena s dostavom. Meni je iskreno najbitnija stvar koliko izdrži baterija a tu je pace najjači.

 
7 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Pametni satovi – Samsung Gear Sport, Xiaomi Am
Recenzirate 2 stara modela satova :)

Samsung nema aplikacije i baterija mu je koma.
Xiaomi je nezrel i izašao je novi model.

No u svemu, bolje je naći koji Fenix 3 ili 5 (ili ekvivalent u ostalim serijama) za slične novce jer ima i na polovnom tržištu.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Pametni satovi – Samsung Gear Sport, Xiaomi Amazfi

autor je totalno promasio ... Xiaomi Amazfit Pace je na suncu izvrsno čitljiv jer ima transreflektivni display ... znači, što više okolnog osvjetljenja vidljivost je bolja  ..

čudno skroz za Dragu Galića

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.1.2018 15:15 (BoTiA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Pametni satovi – Samsung Gear Sport, Xiaomi Am
Mar kaže...
Recenzirate 2 stara modela satova :)

Samsung nema aplikacije i baterija mu je koma.
Xiaomi je nezrel i izašao je novi model.

No u svemu, bolje je naći koji Fenix 3 ili 5 (ili ekvivalent u ostalim serijama) za slične novce jer ima i na polovnom tržištu.

 

Recenziramo ono što je kod nas u prodaji i što smo dobili od trgovaca. Kad dođe novi Amazfit i Gear Sport i budu u nas u prodaji, recenzirat ćemo i njih.

Fenix 3 i 5 smo već imali na testu prošle i 2016. godine. 

 

 

This space for rent!
16 godina
moderator
offline
Re: Pametni satovi – Samsung Gear Sport, Xiaomi Am
BoTiA kaže...

autor je totalno prmasio ... Xiaomi Amazfit Pace je na suncu izvrsno čitljiv jer ima transreflektivni display ... znači, što više okolnog osvjetljenja vidljivost je bolja  ..

čudno skroz za Dragu Galića

 

S obzirom da sam Amazfit na ruci imao tjedan dana u komadu, a Samsung četiri dana, apsolutno se ne slažem - ovo je jedan od najgorih, ako ne i najgori ekran na pametnom satu koji sam vidio. Novi Amazfit stoga i ima novi tip ekrana. 

This space for rent!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Pametni satovi – Samsung Gear Sport, Xiaomi Am
Mar kaže...

No u svemu, bolje je naći koji Fenix 3 ili 5 (ili ekvivalent u ostalim serijama) za slične novce jer ima i na polovnom tržištu.

 To stoji što si napisao ali u tekstu piše i ovo: "Ovo je sportsko-civilni sat prije svega, usprkos osnovnim mogućnostima navigacije koje nude GPS i GLONASS."  Fenix je opet baš outdoors sat sa tek nekakvom dozom pameti (smarta), čisto da vidiš notifikaciju ne i da odgovoriš na nju. Barem tako mislim jer iako imam fenixa 3, te notifikacije držim ugašene.

 Drago kaže...

 

S obzirom da sam Amazfit na ruci imao tjedan dana u komadu, a Samsung četiri dana, apsolutno se ne slažem - ovo je jedan od najgorih, ako ne i najgori ekran na pametnom satu koji sam vidio. Novi Amazfit stoga i ima novi tip ekrana. 

 Koliko točno traje baterija u gps načinu rada? Nigdje nisam uspio iskopat taj podatak. I dali postoji više režima načina rada gps-a? (ko npr na fenixu gdje imaš ultratrack i precision)

steam: skank666 origin:IhrvojeI
16 godina
moderator
offline
Re: Pametni satovi – Samsung Gear Sport, Xiaomi Am
skank666 kaže...

 Koliko točno traje baterija u gps načinu rada? Nigdje nisam uspio iskopat taj podatak. I dali postoji više režima načina rada gps-a? (ko npr na fenixu gdje imaš ultratrack i precision)

 

Nešto više od 12 sati.

 

 

This space for rent!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Pametni satovi – Samsung Gear Sport, Xiaomi Am
Drago kaže...

 

Nešto više od 12 sati.

 

 

 To ovaj amatefit? Pa to je jako pristojno.

steam: skank666 origin:IhrvojeI
14 godina
offline
Re: Pametni satovi – Samsung Gear Sport, Xiaomi Am
Drago kaže...

 

S obzirom da sam Amazfit na ruci imao tjedan dana u komadu, a Samsung četiri dana, apsolutno se ne slažem - ovo je jedan od najgorih, ako ne i najgori ekran na pametnom satu koji sam vidio. Novi Amazfit stoga i ima novi tip ekrana. 

 osim na smartwatchspecs, nigdje drugo se ne spominje da novi amazfit ima IPS ekran. Na sluzbenoj isto pise kao za amazfit jedinicu. Svi unutarnji specsi su identicni jedinici.

15 godina
offline
Re: Pametni satovi – Samsung Gear Sport, Xiaomi Am
Drago kaže...
BoTiA kaže...

autor je totalno prmasio ... Xiaomi Amazfit Pace je na suncu izvrsno čitljiv jer ima transreflektivni display ... znači, što više okolnog osvjetljenja vidljivost je bolja  ..

čudno skroz za Dragu Galića

 

S obzirom da sam Amazfit na ruci imao tjedan dana u komadu, a Samsung četiri dana, apsolutno se ne slažem - ovo je jedan od najgorih, ako ne i najgori ekran na pametnom satu koji sam vidio. Novi Amazfit stoga i ima novi tip ekrana. 

 

i dalje mi nije jasno kako mozes kazati da je ekran nečitljiv na suncu??? Upravo radi tog ekrana baterija traje 6-7 dana!

 

Ja ga koristim svakodnevno i nemam potrebe preko dana ukljucivati backlight da bih vidio sto piše na satu.

 

u redu je  kazati da satovi koriste različite ekrane, i opisati, ali kazati da je Pace ima problematičan ekran je totalno nerazumjevanje tehnologije koja se koristi ... .srecom ima dosta youtube review-a pa korisnici mogu i sami pogledati o čemu se radi

 

 

 

 

16 godina
offline
Re: Pametni satovi – Samsung Gear Sport, Xiaomi Am

@BoTiA Način na koji je kolega Drago opisao nije sporan, recencije su ionaku subjektivne evaluacije, predlažem da napraviš tvoju recenziju i postaš link ovdje u komentare da pročitamo tvoje iskustvo sa uređajem.

 

 

15 godina
offline
Re: Pametni satovi – Samsung Gear Sport, Xiaomi Am
16 godina
neaktivan
offline
Pametni satovi – Samsung Gear Sport, Xiaomi Amazfi

Ove cijene bas i nisu najtocnije.. Narucio sam Amazfit Pace s kuponom za popust (i dodatnu zastitu za ekran) za 92$ (cca. 560 kn). Mislim da za tu cijenu nema konkurenciju. 
Sami ekran kvalitetom prikaza kaska i jest kompromisno rjesenje, ali omogucava konstantan prikaz i tako dugo vrijeme autonomije. To je zbilja stvar izbora, osobno bi mi bilo jako zao da ne postoji uredjaj koji pruza takvu kombinaciju ekrana jer na satu obicno zelim "at glance" vidjet vrijeme i metricse, koliko milijuna boja ima mi je nekako u drugom planu. 
Mozda dodatna inicijativa koja nije spomenuta, Amazfit radi na Androidu 5.1 (ne Android Wear), pa zbog toga na njemu funkcioniraju neke klasicne aplikacije. Jedna od njih je i offline mapa, kojom uz GPS onda mozete dobit navigaciju na zapescu 

P.S. 
Pace i Stratos imaju isti ekran..

Why so serious???
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pametni satovi – Samsung Gear Sport, Xiaomi Amazfi

Meni treba preporuka od gospode koja vec fura pametne satove.

 

Posto mi je samsung preskup, razmisljam o amazefit preko gearbesta (mozda i sacekati nasljednika kako g. Drago kaze).

Ja bih da upitam slijedece/zelim:

1) Bluetooth/susanje muzike sa pametnog sata na bezicne slusalice (svaki dan setam jedan sat do firme i jos jedan nazad)? Preporuka ili ne? (ubise me kablovi)

2) Rekreativno plivanje. (mjerenje vremena i preplivane distance)?

3) Rekreativno trcanje i voznja bicikla (stoperica i predjena distanca)?

 

*jos kad bi mogao stopati vrijeme po krugu na 400m uz pljeskanje po ekranu kao na Timexy kod koga mi je pukla narukvica, pa je nema nigdje kupiti, a i sat mi je pred ''umiranjem''. (Timex svakako nije pametni sat)

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pametni satovi – Samsung Gear Sport, Xiaomi Am
BLKnez kaže...

Meni treba preporuka od gospode koja vec fura pametne satove.

 

Posto mi je samsung preskup, razmisljam o amazefit preko gearbesta (mozda i sacekati nasljednika kako g. Drago kaze).

Ja bih da upitam slijedece/zelim:

1) Bluetooth/susanje muzike sa pametnog sata na bezicne slusalice (svaki dan setam jedan sat do firme i jos jedan nazad)? Preporuka ili ne? (ubise me kablovi)

2) Rekreativno plivanje. (mjerenje vremena i preplivane distance)?

3) Rekreativno trcanje i voznja bicikla (stoperica i predjena distanca)?

 

*jos kad bi mogao stopati vrijeme po krugu na 400m uz pljeskanje po ekranu kao na Timexy kod koga mi je pukla narukvica, pa je nema nigdje kupiti, a i sat mi je pred ''umiranjem''. (Timex svakako nije pametni sat)

 

 

 

 Ok, kratki odgovori: 
1) BT slusalice rade na oba Amazfit sata. Osobno imam 2 para (Meizu EP51 i QCY QY19), rade sa satom odlicno. 
2) Plivanje nije podrzano na Paceu kao aktivnost, tako da ti ne mogu pomoci oko toga kako je izvedeno na Stratosu. 
3) Stoperica i predjena distanca je takodjer podrzana na oba Amazfit sata. Radi odlicno, ali ima i nekoliko alternativnih koje se mogu instalirati (konverzije s Weara). Sve se synca i sa Strava-om ako ju mozda vec koristis za tracking. Mozes mu postaviti i rutu kao "Sport Trail" unaprijed, pa pratiti kako hodas/trcis po njoj.

Why so serious???
10 godina
offline
Pametni satovi – Samsung Gear Sport, Xiaomi Amazfi

Problematican ekran, necitljiv na suncu...mislim da je ovo vrlo neozbiljan test jer autor ne razumije tehnologiju ovog ekrana i ekran ne da nije citljiv na suncu vec je apsolutno fenomenalan na suncu.

Evo slika na sobnoj rasvjeti pa vi vidite koliko je to problematicno...ovo je prikaz bez pozadinskog osvjetljenja.

 
7 0 hvala 1
12 godina
offline
Pametni satovi – Samsung Gear Sport, Xiaomi Amazfi

Damn, ovaj amazfit izgleda brutalno 

Definitivno uzimam idući mjesec

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Pametni satovi – Samsung Gear Sport, Xiaomi Amazfi

Mislim da vrijedi svake kune od onih 700 kn koliko me izašao s carinom.

Samo da nije tako "nevidljiv".

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pametni satovi – Samsung Gear Sport, Xiaomi Am
Ako vam treba activity tracker (gps/hr) nema do Epson SF810.

To sam sebi uzeo ima možda 1.5god i sat je izvrsan.

Gps traje preko 24h, ima optički HR (prije Fenixa i sl), lagan je i jeftin jer ga se nađe ispod 100 eura.

Software (app na androidu) nije baš bajan, ali online aplikacija se bez problema synca sa Stravom i to radi odlično.

Nema battery drain, vodootporan je, dosta konfigurabilan, nažalost nema barometar ali ima dobar oHR, software je jednostavan i nema neki kompleksni OS pa da se usporava i trza.

Sad su izašli i noviji triatlon modeli - ProSense.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pametni satovi – Samsung Gear Sport, Xiaomi Amazfi

Samo sam se nasmijao na ovo za PACE:

  • Slabije čitljiv na suncu 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pametni satovi – Samsung Gear Sport, Xiaomi Am
AmonZero kaže...

Samo sam se nasmijao na ovo za PACE:

  • Slabije čitljiv na suncu 

 mislim da bi trebalo updatirati recenziju i maknuti tu recenicu ....

12 godina
offline
Re: Pametni satovi – Samsung Gear Sport, Xiaomi Am

Slažem se da je ovo izjava koja nema veze sa realnošću, imam sat već mjesec dana, i da sam ekran sata je napravljen da što jače sunce ekran je čitljiviji. I to u praksi tako i je.
Kolega na poslu ima Garmin Fenix 3 i kada sam ja kupio Amazfit prvo što je rekao da Amazfit ima bolji ekran i bolju rezoluciju....

 

Uspoređivati ove dvije vrste ekrana nema smisla, a pogotovo izjava da ekran koji je napravljen da bude što više čitljiv na suncu, ima slabu vidljivost na suncu......

 

I da... ekran na novoj veziji je isti kao i na ovoj....

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2018 13:04 (BMF).
14 godina
offline
Re: Pametni satovi – Samsung Gear Sport, Xiaomi Am
Jedina ok stvar kod ova dva sata je sinkronizacija sa Stravom, no oni koji ovakve satove uistinu koriste za sportove kao što su trčanje, biciklizam, plivanje i sl. sigurno ne budu kupovali Xiaomi pa ni Samsung već ćete ciljati na satove kao što su Suunto, Garmin, Polar i sl.
Ovakve satove kao što su Xiaomi više nosi ekipa kojoj sat treba za odlazak na kavu, a ne sat s kojime će pratiti brzinu trčanja, puls, pokušati popraviti neke sitnice oko treninga i sl.
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
0 2 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Pametni satovi – Samsung Gear Sport, Xiaomi Amazfi

Pozdrav,ljudi!

Nepoznata osoba je ostavila na mom poslu Apple pametni sat koji se ispraznio i ima pin.

Dali postoji nacin da se otkrije pin?

Hvala!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pametni satovi – Samsung Gear Sport, Xiaomi Am
Kad vec svi stavljaju...
Jako se lose vidi na suncu.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Pametni satovi – Samsung Gear Sport, Xiaomi Amazfi

Pozdrav u potrazi sam za satom koji ce mi biti namijenjen najvise za sport i zapela su mi ova 4 modela. Pa me zanima koji je bolji.?Ako je netko ih mozda imao ili jos bolje ima, pa da mi moze tocbe info reci kakvi su.?Cjene su im oko 1500kn.Sto mi je prihvatljivo maksimalno. Ili ako imate kakve prijedloge? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice