Pametni biciklistički trenažer omogućava zabavno t

poruka: 27
|
čitano: 7.812
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pametni biciklistički trenažer omogućava zabavno t".
13 godina
offline
Pametni biciklistički trenažer omogućava zabavno t

Ne pretjerujte. Nema ništa zanimljivo u treniranju u sobi.

 
5 3 hvala 0
14 godina
offline
Pametni biciklistički trenažer omogućava zabavno t

Platit 10k + pretplatu da bi se vozao u 4 zida umjesto uzet bajk i gustati u prirodi?? 

 
11 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Pametni biciklistički trenažer omogućava zabavno t

Navodno još dobiješ bocu za zrakom, imaš na izbor planinski, morski i onaj sa dodatkom smoga 

 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pametni biciklistički trenažer omogućava zabav
Jedino ima smisla za ekipu kaj ne izlazi iz ureda.
16 godina
offline
Pametni biciklistički trenažer omogućava zabavno t

Ono kad ti ekipa na IT forumu posere fenomenalan sportski trenažer... 

 

Trenažeri itekako imaju smisla, baza treninga se radi preko zime, a preko zime zbog vremenskih uvjeta vrlo često nije moguće trenirati vani... Tu u priču ulaze trenažeri. Trenažeri su izuzetno dosadni komadi opreme, gdje sjedneš, vrtiš, prođe 5 minuta, a čini ti se da je prošlo sat vremena... Jednostavno dosadno i zamorno... A trenirat moraš, jer ako ne treniraš, nećeš sigurno bit u konkurenciji za iduću sezonu... 

 

E onda uzmeš jedan ovakav zanimljiv trenažer, a trening postaje koliko toliko zanimljiv, čak, postoje i virtualne utrke koje se organiziraju određenim danima gdje sudjeluje hrpa ljudi iz svijeta, a zimski trening na taj način postaje zanimljiviji i uživaš u njemu.

 

Svaki biciklist čim se vani temperatura digne iznad 5 stupnjeva odlazi trenirati van, no bicikl je vrlo teško vozit po temperaturama manjim od nule, po kiši, magli, mraku, blatu i ledu... Eto, tome služe trenažeri, da treniraš i kad vanjski uvjeti to ne dozvoljavaju... i vrijede svake lipe...

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 11:08 (lllnuclearlll).
Moj PC  
14 0 hvala 1
14 godina
offline
Pametni biciklistički trenažer omogućava zabavno t

Trenažere koriste uglavnom ljudi koji ne mogu izdvojiti puno vremena, prije svega rekreativci. To je glavno tržište. Dođeš zimi doma s posla, već je mrak, dočekaju te žena, djeca... trenažer ti uzima manje vremena takoreći navučeš gaće i sprinterice i sjedneš na bicikl, sigurniji je (od noćne vožnje) i dostupan bilo kad. Još ako pruža neku zabavu/zadovoljstvo/motivaciju... to je ono što mnogima treba.

Stvar je u tome da intenzivno disanje pri temperaturama nižim od 7°C donosi i određene zdravstvene rizike. No i proljetna adaptacija za ljude koji su zimski trening proveli uglavnom u zatvorenom prostoru također donosi zdravstveni rizik, treba to dobro balansirati. 
TACX je oduvijek imao najbolje trenažere, no kad je krenulo povezivanje na kompjuter (prije 10 godina) nastali su veliki problemi, prva verzija softwarea je radila dobro, ali samo sa 32-bitnim Windowsima, a očekivanja od kupaca su rasla. Uvođenjem "virtualnog treninga" izdan je software TTS2, pa TTS3 i TTS4. Svaki je imao gomilu problema i izluđivao vlasnike. Tacx se našao na polju gdje nema iskustva, i podrška je bila grozna, imali su probleme s driverima, najviše za USB 3.0, s licencama za 3rd party COM biblioteke i slično. Otkad ih je Garmin kupio stvari su se sasvim preokrenule. Nekad su imali najbolji hardware i najgori software, sad imaju dobar SW ali je kvaliteta hardwarea pala. Zato dinamika vožnje nije značajno napredovala i trenažeri nekih drugih proizvođača daju osjećaj sličniji stvarnoj vožnji.
Ono što je svakako velika prednost novije generacije trenažera (direct drive) je što su znatno tiši i sad možete biciklirati u stanu i pri tome ne probuditi susjede u drugoj zgradi. :-)

Moj PC  
4 0 hvala 0
6 godina
offline
Pametni biciklistički trenažer omogućava zabavno t

ahaha lol bug otkrio toplu vodu.kaže napokon :)

ti trenažeri su u RH već više od 5g samo nisu platili bugu za oglas pa je za bugovce službeno tek sada došao :)

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Pametni biciklistički trenažer omogućava zabav
lllnuclearlll kaže...

Ono kad ti ekipa na IT forumu posere fenomenalan sportski trenažer... 

 

Trenažeri itekako imaju smisla, baza treninga se radi preko zime, a preko zime zbog vremenskih uvjeta vrlo često nije moguće trenirati vani... Tu u priču ulaze trenažeri. Trenažeri su izuzetno dosadni komadi opreme, gdje sjedneš, vrtiš, prođe 5 minuta, a čini ti se da je prošlo sat vremena... Jednostavno dosadno i zamorno... A trenirat moraš, jer ako ne treniraš, nećeš sigurno bit u konkurenciji za iduću sezonu... 

 

E onda uzmeš jedan ovakav zanimljiv trenažer, a trening postaje koliko toliko zanimljiv, čak, postoje i virtualne utrke koje se organiziraju određenim danima gdje sudjeluje hrpa ljudi iz svijeta, a zimski trening na taj način postaje zanimljiviji i uživaš u njemu.

 

Svaki biciklist čim se vani temperatura digne iznad 5 stupnjeva odlazi trenirati van, no bicikl je vrlo teško vozit po temperaturama manjim od nule, po kiši, magli, mraku, blatu i ledu... Eto, tome služe trenažeri, da treniraš i kad vanjski uvjeti to ne dozvoljavaju... i vrijede svake lipe...

 baš htio komentirat prvih par postova :)

sada netrebam

čak je i aspekta gamera to vrlo zanimljivo a kamoli za ozbiljne bajkere...

15 godina
offline
Pametni biciklistički trenažer omogućava zabavno t

zgodno ak imaš stan od 150 kvadrata i plaću saborskog parazita. mi siromašni imamo svakoga dana (odn. noć do jutra - od 5 do 9) s cuckom po jarunu bar 4 sata fiskulture. em je badava, em vremenska sisuacija nema veze, em krepaš od bacanja loptice, planiranjenja, hodanja, skakanja ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 11:55 (Ajar).
Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Pametni biciklistički trenažer omogućava zabavno t

Nisam biciklist, ali samo da razjasnim neke stvari: 

 

- biciklistički trenažeri za zimu su praktički neizbježni - bio "samo" rekreativac ili "profesionalac" (pitam se koliko je to "profesionalnih" biciklista koji ovdje komentiraju...)

- Tacx je sam po sebi vrlo kompaktan, na računalo, mobitel ili tablet se spaja preko BT-a, ne mora uopće biti uštekan ni u struju tako da je fizička instalacija trivijalna

- tko doma ima mjesta za bicikl ima mjesta i za trenažer - bilo na balkonu, u garaži, hodniku ili (oni neoženjeni) dnevnoj ili spavaćoj sobi

- "vožnja" Tacxa u odnosu na uobičajene (i daleko jeftinije, istina) mehaničke i elektromehaničke trenažere sa zamašnjakom je SF, bez obzira vozi li se "na slijepo" (bez strimanja videa staze) ili uz video na ekranu pred sobom, bilo na monitoru, TV-u ili tabletu. 

- efekti podloge za vožnju, uzbrdice, nizbrdice, mjerenje pulsa, kadence i ostalo su neusporedivi s običnim trenažerima

 

 

Ukratko, nisam biciklist niti to namjeravam postati, ali s tehničke i sportske strane, ovo je toliko dobro izvedeno da sam bio impresioniran demonstracijom. 

 

 

This space for rent!
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pametni biciklistički trenažer omogućava zabav
Drago kaže...

Nisam biciklist, ali samo da razjasnim neke stvari: 

 

- biciklistički trenažeri za zimu su praktički neizbježni - bio "samo" rekreativac ili "profesionalac" (pitam se koliko je to "profesionalnih" biciklista koji ovdje komentiraju...)

- Tacx je sam po sebi vrlo kompaktan, na računalo, mobitel ili tablet se spaja preko BT-a, ne mora uopće biti uštekan ni u struju tako da je fizička instalacija trivijalna

- tko doma ima mjesta za bicikl ima mjesta i za trenažer - bilo na balkonu, u garaži, hodniku ili (oni neoženjeni) dnevnoj ili spavaćoj sobi

- "vožnja" Tacxa u odnosu na uobičajene (i daleko jeftinije, istina) mehaničke i elektromehaničke trenažere sa zamašnjakom je SF, bez obzira vozi li se "na slijepo" (bez strimanja videa staze) ili uz video na ekranu pred sobom, bilo na monitoru, TV-u ili tabletu. 

- efekti podloge za vožnju, uzbrdice, nizbrdice, mjerenje pulsa, kadence i ostalo su neusporedivi s običnim trenažerima

 

 

Ukratko, nisam biciklist niti to namjeravam postati, ali s tehničke i sportske strane, ovo je toliko dobro izvedeno da sam bio impresioniran demonstracijom. 

 

 

Profesionalnih biciklista iz HR ima trenutno samo 2-4 (2 od plaće koju im ekipe daju ne mogu živjeti). Tako da sumnjam da iti jedan profesionalni ovdje komentira.
1. nisu neizbježni, mnogi profesionalci ih niti ne koriste zimi, samo za regeneraciju ili kod nekih ozljeda (lom ruke i slično). Profesionalni biciklisti u pravilu žive tamo gdje su zime blage, zime provode u trening kampovima (jug Španjolske, Kanari, Sicilija, Meksiko), a kako su mnogi od njih iz Kolumbije ili Australije jednostavno odu doma.
4. po čemu je SF? Recimo Lemond Revolution koji je mehanički daje osjećaj bliži stvarnoj vožnji. Po mom mišljenju i Elite Drivo daje bolji feedback nego Neo ili Flux. No to je subjektivno, ali je sigurno pretjerano reći da je nešto SF. SF je u odnosu na trenažere s tehnologijom od prije 15 godina kakvi se još uvijek prodaju.
5. kako neusporedivo kad svaki imalo bolji trenažer radi potpuno isto?!

16 godina
offline
Pametni biciklistički trenažer omogućava zabavno t

Prošle jeseni sam uložio u  Tacx Vortex smart i Zwift, dočekao sam rano proljeće u nikad boljoj formi! Svaka preporuka!

 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Pametni biciklistički trenažer omogućava zabavno t

kako se zove ono sto stavite u sobu, neki valjci i na njemu vozite bicikl ali pravi bicikl, pogodno kada morate blizu radnog mjesta ili zimi da se ne prehladite, u sobi imate pojačano grijanje i vozite u kratkoj majici i kratkim hlačama :)

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pametni biciklistički trenažer omogućava zabavno t

Kad uvedu First Person Shooter mod, stvari će se naglo zahuktati...

 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Pametni biciklistički trenažer omogućava zabav
jozef kaže...

4. po čemu je SF? Recimo Lemond Revolution koji je mehanički daje osjećaj bliži stvarnoj vožnji. Po mom mišljenju i Elite Drivo daje bolji feedback nego Neo ili Flux. No to je subjektivno, ali je sigurno pretjerano reći da je nešto SF. SF je u odnosu na trenažere s tehnologijom od prije 15 godina kakvi se još uvijek prodaju.
5. kako neusporedivo kad svaki imalo bolji trenažer radi potpuno isto?!

 

Mislim da pričaš napamet jer sigurno nisi usporedio mehanički trenažer s ovim iz vijesti, a da odeš do Garmina, imaš usporedo jedan mehanički i ovaj Tacx i možeš vidjeti da vožnja s mehaničkim nema nikakve veze s vožnjom s ovim. 

Mehanički ne simulira ni stazu ni podlogu, a ovo je simulacija staze. Na mehaničkom, koji je usput rečeno - čisti "grajnd", svi imaju i umjetno bolje rezultate jer te ne gazi stvarna staza, već se prilagodiš opterećenju mehaničkog trenažera, a kad voziš simuliranu stvarnu stazu, onda vidiš da ti je srednji outpu daleko manji na realnijem Tacxu koji simulira stazu, nego na mehaničkom koji simulira opterećenje. 

 

Dogovori se s ovim iz Garmina da ti pokažu kako radi jedan i drugi pa mi javi kako je potpuno isto, ako i dalje bude tako mislio.

 

This space for rent!
14 godina
offline
Re: Pametni biciklistički trenažer omogućava zabav
T700 kaže...

kako se zove ono sto stavite u sobu, neki valjci i na njemu vozite bicikl ali pravi bicikl, pogodno kada morate blizu radnog mjesta ili zimi da se ne prehladite, u sobi imate pojačano grijanje i vozite u kratkoj majici i kratkim hlačama :)

 

 

 jednostavno - valjci.

7 godina
protjeran
offline
Re: Pametni biciklistički trenažer omogućava zabav
jozef kaže...

Trenažere koriste uglavnom ljudi koji ne mogu izdvojiti puno vremena, prije svega rekreativci. To je glavno tržište. Dođeš zimi doma s posla, već je mrak, dočekaju te žena, djeca... trenažer ti uzima manje vremena takoreći navučeš gaće i sprinterice i sjedneš na bicikl, sigurniji je (od noćne vožnje) i dostupan bilo kad. Još ako pruža neku zabavu/zadovoljstvo/motivaciju... to je ono što mnogima treba.

Stvar je u tome da intenzivno disanje pri temperaturama nižim od 7°C donosi i određene zdravstvene rizike. No i proljetna adaptacija za ljude koji su zimski trening proveli uglavnom u zatvorenom prostoru također donosi zdravstveni rizik, treba to dobro balansirati. 
TACX je oduvijek imao najbolje trenažere, no kad je krenulo povezivanje na kompjuter (prije 10 godina) nastali su veliki problemi, prva verzija softwarea je radila dobro, ali samo sa 32-bitnim Windowsima, a očekivanja od kupaca su rasla. Uvođenjem "virtualnog treninga" izdan je software TTS2, pa TTS3 i TTS4. Svaki je imao gomilu problema i izluđivao vlasnike. Tacx se našao na polju gdje nema iskustva, i podrška je bila grozna, imali su probleme s driverima, najviše za USB 3.0, s licencama za 3rd party COM biblioteke i slično. Otkad ih je Garmin kupio stvari su se sasvim preokrenule. Nekad su imali najbolji hardware i najgori software, sad imaju dobar SW ali je kvaliteta hardwarea pala. Zato dinamika vožnje nije značajno napredovala i trenažeri nekih drugih proizvođača daju osjećaj sličniji stvarnoj vožnji.
Ono što je svakako velika prednost novije generacije trenažera (direct drive) je što su znatno tiši i sad možete biciklirati u stanu i pri tome ne probuditi susjede u drugoj zgradi. :-)

 Bolje je onda naci ljubavnicu. 

14 godina
offline
Re: Pametni biciklistički trenažer omogućava zabav
Drago kaže...
jozef kaže...

4. po čemu je SF? Recimo Lemond Revolution koji je mehanički daje osjećaj bliži stvarnoj vožnji. Po mom mišljenju i Elite Drivo daje bolji feedback nego Neo ili Flux. No to je subjektivno, ali je sigurno pretjerano reći da je nešto SF. SF je u odnosu na trenažere s tehnologijom od prije 15 godina kakvi se još uvijek prodaju.
5. kako neusporedivo kad svaki imalo bolji trenažer radi potpuno isto?!

 

Mislim da pričaš napamet jer sigurno nisi usporedio mehanički trenažer s ovim iz vijesti, a da odeš do Garmina, imaš usporedo jedan mehanički i ovaj Tacx i možeš vidjeti da vožnja s mehaničkim nema nikakve veze s vožnjom s ovim. 

Mehanički ne simulira ni stazu ni podlogu, a ovo je simulacija staze. Na mehaničkom, koji je usput rečeno - čisti "grajnd", svi imaju i umjetno bolje rezultate jer te ne gazi stvarna staza, već se prilagodiš opterećenju mehaničkog trenažera, a kad voziš simuliranu stvarnu stazu, onda vidiš da ti je srednji outpu daleko manji na realnijem Tacxu koji simulira stazu, nego na mehaničkom koji simulira opterećenje. 

 

Dogovori se s ovim iz Garmina da ti pokažu kako radi jedan i drugi pa mi javi kako je potpuno isto, ako i dalje bude tako mislio.

 

Još 1996. sam koristio Tacx Excel koji sam nabavio iz Nizozemske, tako da imam nešto iskustva s trenažerima. To je bio prvi trenažer koji je imao elektronski interfejs. Isprobao sam hrpu raznih trenažera u raznim prilikama, a što se tiče novih Tacxova priznajem da nisam isprobao Neo 2 već samo Neo prve generacije.

Pretpostavljam da su za usporedbu stavili najjeftiniji Tacx koji koristi tehnologiju koja je prije 15 godina bila mainstream, ali niti onda nije bila top? Što su bolji rezultati? Mogli su vam onda stavit Vector pedale pa bi vidjeli da je u konačnici sve to isto. No ja govorim o osjećaju (uvjerljivost) i to je subjektivan dojam. Meni osobno Lemond Revo i Elite Drivo djeluju sličnije vožnji na cesti. Imaj na umu da se ne radi o smeću za 100€ već o trenažerima koji su cijenom slični kao Tacx Neo i Flux i također su direct drive kao navedeni.

13 godina
offline
Pametni biciklistički trenažer omogućava zabavno t

Navozao sam se na trenažeru.

To je tako dosadno da se jedva izdrži 30 minuta. Pa onda radim intervale, piramide, sprinteve da vrijeme brže prođe. I tako se dogura do skoro sat vremena.

I tako 3,4 puta tjedno. Nema veze s baznim treningom.

Izdrži se do tri tjedna i onda tijelo jednostavno hoće van.

Tako da sada trenažer skuplja prašinu, a ja izađem van trčati do sat i pol. Puno bolje od trenažera.

 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pametni biciklistički trenažer omogućava zabav
O_O_O kaže...

 Bolje je onda naci ljubavnicu. 

 ali skuplje! 

7 godina
offline
Pametni biciklistički trenažer omogućava zabavno t

ne priznajem simulaciju ukoliko noga poslije seanse ne izgleda kao na slici 

majke ti čovjeka prođe svaka volja za profi sportom nakon ovakvih slika... samo mi nemojte reći da je ovako i slično kao na slici zdravo

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pametni biciklistički trenažer omogućava zabav
Louis Pluto kaže...

ne priznajem simulaciju ukoliko noga poslije seanse ne izgleda kao na slici 

majke ti čovjeka prođe svaka volja za profi sportom nakon ovakvih slika... samo mi nemojte reći da je ovako i slično kao na slici zdravo

 profi sport je odavno prestao biti užitak... danas je to muka, patnja i testiranje granica izdržljivosti ljudskog tijela koje nije niti malo zdravo. nažalost težnja za sve boljim rezultatima dovodi i do korištenja svakakvih supstanci koje vjerujem koristi 99% profi sportaša na svijetu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 16:31 (lllnuclearlll).
7 godina
protjeran
offline
Re: Pametni biciklistički trenažer omogućava zabav
lllnuclearlll kaže...
Louis Pluto kaže...

ne priznajem simulaciju ukoliko noga poslije seanse ne izgleda kao na slici 

majke ti čovjeka prođe svaka volja za profi sportom nakon ovakvih slika... samo mi nemojte reći da je ovako i slično kao na slici zdravo

 profi sport je odavno prestao biti užitak... danas je to muka, patnja i testiranje granica izdržljivosti ljudskog tijela koje nije niti malo zdravo. nažalost težnja za sve boljim rezultatima dovodi i do korištenja svakakvih supstanci koje vjerujem koristi 99% profi sportaša na svijetu.

 Ne vidim neku poantu u takvim profi sportovima, neka naprave neke robote, pa neka se uturkuju. Isto tako u formuli su trebali napraviti sve na daljinski, sa ps/xbox kontrolerom. Porasla bi gledanost, a bilo bi vise atraktivnijih sudara. 

14 godina
offline
Re: Pametni biciklistički trenažer omogućava zabav
Louis Pluto kaže...

 

majke ti čovjeka prođe svaka volja za profi sportom nakon ovakvih slika... samo mi nemojte reći da je ovako i slično kao na slici zdravo

 to je noga Janija Brajkovića koji je nedavno na svom blogu izašao u javnost s pričom o tome kako godinama pati od Bulimije. Znači ne - nije zdravo, čovjek ima poremećaj (da ne kažem bolest). Također, slično, možda ne tako ekstremno, ali također zastrašujuće izgledaju noge bilo kojeg biciklista nakon 10-tak dana neprestanog utrkivanja. Ne, nije zdravo. 

lllnuclearlll kaže...

 profi sport je odavno prestao biti užitak... danas je to muka, patnja i testiranje granica izdržljivosti ljudskog tijela koje nije niti malo zdravo. nažalost težnja za sve boljim rezultatima dovodi i do korištenja svakakvih supstanci koje vjerujem koristi 99% profi sportaša na svijetu.

 Profi sport nikad nije bio UŽITAK, ili jest ako si mazohist. Kao što i samo ime govori, to je posao (profesija). Sve što se ozbiljno radi zahtjeva i ozbiljne žrtve, uglavnom nije zdravo i nije užitak. S jedne strane imaš u pro sportu idealista koji su čisti i stvarno ne uzimaju ništa, ali oni brzo dobiju otkaz, kad pritisak odozgo naraste a oni ne popuste. Treba reći i da su u mnogim profesionalnim sportovima kontrole tako stroge da bi velik dio amatera i rekreativaca pao na doping kontroli.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Pametni biciklistički trenažer omogućava zabav
T700 kaže...

kako se zove ono sto stavite u sobu, neki valjci i na njemu vozite bicikl ali pravi bicikl, pogodno kada morate blizu radnog mjesta ili zimi da se ne prehladite, u sobi imate pojačano grijanje i vozite u kratkoj majici i kratkim hlačama :)

 

 

Kao što već reče kolega, to se zove baš tako - Valjci.

Engleska inačica je bicycle roller.

 

Kada sam proučavao što uzeti, valjke ili trenažer, presudilo je to što valjci pružaju vrlo slab otpor pa nije tako dobar trening kao na trenažeru, plus što moraš biti skoncentriraniji, jer vrlo lako sletiš s toga. Uz to, kažu i da su valjci puno bučniji od trenažera.

Loša stvar kod treninga na trenažeru (vjerojatno je ista ili slična stvar i sa valjcima) je to što nema nikakvog strujanja zraka kao kada se vozite vani. Nevjerojatno je koja lokva znoja ostane oko bicikla nakon treninga.

 

Meni je ovo doba godine katastrofa za vožnju bicikla, jer koju god odjevnu kombinaciju da sam isprobao, nije mi odgovarala. Vrlo brzo se uznojim, a hladan zrak mi stvara nelagodu i uopće mi nije gušt voziti se na takav način. Da ne pričam koliki je problem kada se uspušeš pa onda halapljivo udišeš sav onaj dim koji te okružuje (što iz dimnjaka, što iz automobila). Zato mi je trenažer bio super stvar kada sam više vozio, jer sam bio na toplome, mogao sam se udobnije obući, a veliki plus mi je bio i to što sam mogao držati konstantan ritam, dok u prometu svako malo moraš stajati i kretati iz početka i rijetko imaš priliku ići do neke maksimalne brzine. Za mjesec dana korištenja trenažera postizao sam bolji napredak, nego preko cijelog ljeta.

 

Ovaj trenažer iz članka sam vidio kada je organizirana biciklistička utrka kroz Hrvatsku (CRO Race) i volio bih imati tako nešto, ali osim same cijene, odbija me i to što nemam realnu potrebu za tako nečime. Bolje mi je kupiti kakav bicikl za taj iznos.

Inače, mislim da je ovo trenažer naveden u članku (ima još neku dodatnu oznaku pa ne znam je li riječ o nekom podmodelu). Iz linka se može vidjeti da je tražena cijena uistinu nešto iznad 10k kuna (10 200).

16 godina
offline
Pametni biciklistički trenažer omogućava zabavno t

Moj "trenažer" se sastoji od sobnog bicikla, orbitreka i multigyma koji su ispred tv-a. Dakle, mogu glumatati i bicikliranje i trčanje i veslanje i dizanje i ino... dok gledam serije i filmove. Nije koštalo kao ovo vaše (kupio ukućanima ali na kraju samo ja koristim), ali je lako nadogradivo novim filmovima i serijama. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 20:26 (overhaul).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pametni biciklistički trenažer omogućava zabav
jozef kaže...

 to je noga Janija Brajkovića koji je nedavno na svom blogu izašao u javnost s pričom o tome kako godinama pati od Bulimije. Znači ne - nije zdravo, čovjek ima poremećaj (da ne kažem bolest). Također, slično, možda ne tako ekstremno, ali također zastrašujuće izgledaju noge bilo kojeg biciklista nakon 10-tak dana neprestanog utrkivanja. Ne, nije zdravo.

 a da? pretražio sam guglo po slikama, znam da noge biciklista nakon utrke izgledaju grozno pa sam stavio ovu, činila se dobar predstavnik onoga što sam htio prikazati

bulimija i profi biciklizam kažeš, čovjek se igra sa smrću...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice