Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjere i

poruka: 302
|
čitano: 42.558
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjere i ".
16 godina
offline
Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjere i
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjere i

Mudrost uzvikuje na ulici, na trgovima diže svoj glas: "Dokle ćete, priprosti, ljubiti priprostost i dokle, podrugljivci, uživati u tuđem podrugivanju, dokle li, ludi, mrziti spoznaju?"


Tko prezire bližnjega svojega, kratke je pameti; razborit čovjek šuti.<

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2020 16:41 (HaM).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
HaM kaže...

Mudrost uzvikuje na ulici, na trgovima diže svoj glas: "Dokle ćete, priprosti, ljubiti priprostost i dokle, podrugljivci, uživati u tuđem podrugivanju, dokle li, ludi, mrziti spoznaju?"


Tko prezire bližnjega svojega, kratke je pameti; razborit čovjek šuti.

 Kad razborit covjek suti tada dodju do izrazaja ove budaletine....

10 godina
neaktivan
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer

 

Osim sto intervju sa predsjednikom Hrvatske udruge za zaštitu od elektromagnetskoga zračenja nema veze sa ovom temom.

Jedna stvar je povezivati virus i 5G mrezu, a sasvim druga stvar je propitivati koliko utjece ili ne utjece 5G (ili neka druga) mreza na zdravlje putem zracenja.

 

Mozda je bezopasna. Mozda i nije.

Imamo primjere da su građani prosvjedovali protiv odasiljaca u naseljima. 

 

 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
15 godina
odjavljen
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
texas.bug kaže...

Osim sto intervju sa predsjednikom Hrvatske udruge za zaštitu od elektromagnetskoga zračenja nema veze sa ovom temom.

Jedna stvar je povezivati virus i 5G mrezu, a sasvim druga stvar je propitivati koliko utjece ili ne utjece 5G (ili neka druga) mreza na zdravlje putem zracenja. 

Veza s temom je u tome što se jedan teoretičar zavjere par strana ranije pozivao upravo na članke te udruge, uz komentar da je to "službeno". Udruga iznosi dosta tvrdnji koje su znanstveno neutemeljene ili izvućene iz konteksta. Primjerice, činjenica o tome da WHO svrstava zračenje kao potencijalno karcerogeno je predstavljena kao da postoji opravdana sumnja da je to tako, međutim to za tu kategoriju jednostavno ne vrijedi jer je opis te kategorije "uočena blaga korelacija bez ikakve klauzalnosti". Svi mi svakodnevno koristimo ili radimo stotine stvari s te liste.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
MrBlc kaže...
texas.bug kaže...

Osim sto intervju sa predsjednikom Hrvatske udruge za zaštitu od elektromagnetskoga zračenja nema veze sa ovom temom.

Jedna stvar je povezivati virus i 5G mrezu, a sasvim druga stvar je propitivati koliko utjece ili ne utjece 5G (ili neka druga) mreza na zdravlje putem zracenja. 

Veza s temom je u tome što se jedan teoretičar zavjere par strana ranije pozivao upravo na članke te udruge, uz komentar da je to "službeno". Udruga iznosi dosta tvrdnji koje su znanstveno neutemeljene ili izvućene iz konteksta. Primjerice, činjenica o tome da WHO svrstava zračenje kao potencijalno karcerogeno je predstavljena kao da postoji opravdana sumnja da je to tako, međutim to za tu kategoriju jednostavno ne vrijedi jer je opis te kategorije "uočena blaga korelacija bez ikakve klauzalnosti". Svi mi svakodnevno koristimo ili radimo stotine stvari s te liste.

 
Ne kazem da je ta udruga u pravu, niti da je 5G stetno (niti da nije).

Samo kazem da bi udruge trebale moci iznosit normalne i razumne prigovore u pogledu infrastrukture telekom kompanija. A da ih se pritom ne proglasi ludima.

 

Sad ova situacija koristi telekomima da svaki prigovor koji god bio proglase da je teorija zavjere luđaka.

 

Koliko puta je prije stavljanja odasiljaca na vrh neke zgrade staticar izracunao i potvrdio da ta oprema nece narusit stabilnost objekta? I da nece predstavljati dodatnu opasnost u slucaju potresa?

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
9 godina
neaktivan
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
texas.bug kaže...

Koliko puta je prije stavljanja odasiljaca na vrh neke zgrade staticar izracunao i potvrdio da ta oprema nece narusit stabilnost objekta? I da nece predstavljati dodatnu opasnost u slucaju potresa?

 Uzmimo u obzir da je u Zagrebu bio najjači potres u zadnjih 140 godina i ne sjećam se ni jedne slike odašiljača na ulici, rekao bi da su dosta dobro proračunali gdje ih mogu staviti, a gdje ne. 

 

Nije baš telekomu u interesu da odašiljač vrijedan nekoliko stotina tisuća eura padne na cestu ako se zgrada malo zaljulja. I još uzrokuje ostećenja na zgradi i okolini.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
13 godina
odjavljen
offline
Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjere i

Udruga je organizacija koja može biti osnovana od praktički bilo koga, sukladno zakonskim okvirima, i uzimati njihove riječi zdravo za gotovo je gore od uzimanja riječi recimo WHO-a zdravo za gotovo.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
footballer kaže...

Udruga je organizacija koja može biti osnovana od praktički bilo koga, sukladno zakonskim okvirima, i uzimati njihove riječi zdravo za gotovo je gore od uzimanja riječi recimo WHO-a zdravo za gotovo.

 WHO se malkice i kuzi u temu za razliku od tih "udruga"....

13 godina
odjavljen
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
Posmatrač kaže...

 WHO se malkice i kuzi u temu za razliku od tih "udruga"....

 

To su definitivno pokazali  Znam, nevezano za 5G temu, ali ne ulijevaju ni oni previše povjerenja.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2020 20:22 (footballer).
6 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
footballer kaže...

 

To su definitivno pokazali  Znam, nevezano za 5G temu, ali ne ulijevaju ni oni previše povjerenja.

Za razliku od wannabe stručnjaka, znanost i medicina se nadopunjuju podacima. Dakle, što je danas ne mora biti sutra (kada govorimo o ovoj situaciji).

13 godina
odjavljen
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
love2ml86 kaže...
footballer kaže...

 

To su definitivno pokazali  Znam, nevezano za 5G temu, ali ne ulijevaju ni oni previše povjerenja.

Za razliku od wannabe stručnjaka, znanost i medicina se nadopunjuju podacima. Dakle, što je danas ne mora biti sutra (kada govorimo o ovoj situaciji).

 Poanta nije to, nego izvor kojeg su citirali

15 godina
odjavljen
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
texas.bug kaže...

Ne kazem da je ta udruga u pravu, niti da je 5G stetno (niti da nije).

Samo kazem da bi udruge trebale moci iznosit normalne i razumne prigovore u pogledu infrastrukture telekom kompanija. A da ih se pritom ne proglasi ludima.

Normalne i razumne != lažne i izvučene iz konteksta.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
texas.bug kaže...
Samo kazem da bi udruge trebale moci iznosit normalne i razumne prigovore u pogledu infrastrukture telekom kompanija. A da ih se pritom ne proglasi ludima.

Opet cinis gresku kao u onoj drugoj temi - pretpostavljas da druga strana ne zna razaznati sto je normalno i razumno, i pretpostavljas neki svoj arbitrarni temelj u raspravi.

Ako ja znam neki validni poucak, onda je to temelj rasprave ispod kojeg ne idem, jer je takva rasprava nepotrebna, a neznanje je tvoj problem (ili u konkretnom slucaju problem udruge) - ja tebi nisam duzan dokazivati gravitaciju da bi ti zabranio skokove iz aviona bez padobrana.

 

Ne moramo svaku tezu ili kritiku zapocinjati sa nabrajanjem onoga sto je dokazano validno, ali samim time i mozemo, bez optuzbi za malicioznost i cenzuru, bezraspravno odbaciti ono sto zapocinje sa opceznanim invalidnim tezama.

 

Jer taj spektar, tj. mjerilo na kojem si ti temeljio ovaj argument je samo tvoj, pa primjerice:

1. Ako staticaru dodjes sa tezom koja je u njegovoj struci nebulozna - to je tvoj krimen, a ne njegov.

2. Ako strucnjaku za EMV dodjes sa tezom o zracenjima koju je dokazao da je invalidna - to je tvoj argument iz neznanja i on ima svako pravo ne dati vrijednost tvome misljenju - pa je i privid uvrede samo tvoj.

 

I cinis jos jednu geresku koju ti je MrBlc napomenuo - nitko nije rekao da se razumni i normalni prigovori ne smiju iznositi.

 

texas.bug kaže...
Sad ova situacija koristi telekomima da svaki prigovor koji god bio proglase da je teorija zavjere luđaka.

Ovdje pretpostavljas da su telekomi zli, sto je opet tvoj osobni vrijednosni sud. A nacelo generaliziranja nije dokaz.

 

texas.bug kaže...
Koliko puta je prije stavljanja odasiljaca na vrh neke zgrade staticar izracunao i potvrdio da ta oprema nece narusit stabilnost objekta? I da nece predstavljati dodatnu opasnost u slucaju potresa?

Postavljanjem ove teze moras ponuditi i dokaz za nju. Inace dajes argument iz hipotetske situacije koja je, laicki receno - govnarski/šupski argument - bullshit argument.

 

Cak i u najboljem slucaju - dokazujes da je zlocin - zlocin - jer nitko nema zakonsko dopustenje ciniti to sto si napisao, a nemas pravo ni isticati tu ocitost, jer u suprotnome impliciras da mi podupiremo te zlocine, sto je nepristojno. Da, uistinu se vecina slaze da je zlocin - zlocin, i da postoji potreba za uderugama koje bi te zlocine istaknule.

 

Hipotetski, netko moze 5G stupovima nabijati ljude po ulici kao na vile. - Ergo - govnarski argument.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
syncmaster245b kaže...

 

 A koga se najlakse manipulira?

One neobrrazovane.

Pri tome ne mislim pod obrazovane koji su sposobni "nabubati" sve sto im se kaze u skoli, nego nisu naucili kriticki razmisljati.

 

No to je vec sasvim neka druga tema.

 Iz iskustva znam da ovo nije točno. Najlakše je manipulirati s nekim ko misli da je pametan a nije. Neovisno o obrazovanju. Glup čovjek koji je svjestan svog kapaciteta je tvrd orah.

16 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
wyks kaže...

Postavljanjem ove teze moras ponuditi i dokaz za nju. Inace dajes argument iz hipotetske situacije koja je, laicki receno - govnarski/šupski argument - bullshit argument.

 

Cak i u najboljem slucaju - dokazujes da je zlocin - zlocin - jer nitko nema zakonsko dopustenje ciniti to sto si napisao, a nemas pravo ni isticati tu ocitost, jer u suprotnome impliciras da mi podupiremo te zlocine, sto je nepristojno. Da, uistinu se vecina slaze da je zlocin - zlocin, i da postoji potreba za uderugama koje bi te zlocine istaknule.

 

Hipotetski, netko moze 5G stupovima nabijati ljude po ulici kao na vile. - Ergo - govnarski argument.

 

 

To ti pričaš u Švedskoj kakva je situacija...a  da SVI znamo da to za ovu državu ne važi, daje nam za pravo da pušemo i na hladno.

pa tako ja recimo vjerujem da su statičari loše odradili posao u Zagrebu na puno novogradnji, a zadnji potres mi daje za pravo. Čak iako "institucije koje

rade svoj posao" će reći da je sve u redu. Koliko telekomi imaju veće budžete za "lobiranje" mislim da ne treba ni napominjati, kao ni činjenicu da  glavni

među njima čak ima podršku Njemačke države kakva u normalnoj državi ne bi prošla

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2020 0:26 (segregator).
15 godina
online
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
BlueMax kaže...
syncmaster245b kaže...

 

 A koga se najlakse manipulira?

One neobrrazovane.

Pri tome ne mislim pod obrazovane koji su sposobni "nabubati" sve sto im se kaze u skoli, nego nisu naucili kriticki razmisljati.

 

No to je vec sasvim neka druga tema.

 Iz iskustva znam da ovo nije točno. Najlakše je manipulirati s nekim ko misli da je pametan a nije. Neovisno o obrazovanju. Glup čovjek koji je svjestan svog kapaciteta je tvrd orah.

 Sto je covjek obrazovaniji, svjesniji je svojih nedostataka i teze ce se upustiti pametovati nekome.

A ako se i upusti, nece si dopustiti nazivati sugovornika idiotom, glupanom.....

Dakako nekoliko iznimaka uvijek postoji, ali zato ih i zovemo iznimkama.

 

Imamo ovdje na bugu nekoliko vrhusnkih znanstvenika. Ja se  ne mogu sjetiti da su ikome uputili takav pogrdan naziv, cak sto vise, na bilo koje  nase glupo pitanje iz njihove domene cak se nisu obracali s visoka.

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2020 0:34 (syncmaster245b).
12 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
syncmaster245b kaže...
BlueMax kaže...
syncmaster245b kaže...

 

 A koga se najlakse manipulira?

One neobrrazovane.

Pri tome ne mislim pod obrazovane koji su sposobni "nabubati" sve sto im se kaze u skoli, nego nisu naucili kriticki razmisljati.

 

No to je vec sasvim neka druga tema.

 Iz iskustva znam da ovo nije točno. Najlakše je manipulirati s nekim ko misli da je pametan a nije. Neovisno o obrazovanju. Glup čovjek koji je svjestan svog kapaciteta je tvrd orah.

 Sto je covjek obrazovaniji, svjesniji je svojih nedostataka i teze ce se upustiti pametovati nekome.

A ako se i upusti, nece si dopustiti nazivati sugovornika idiotom, glupanom.....

Dakako nekoliko iznimaka uvijek postoji, ali zato ih i zovemo iznimkama.

 

Imamo ovdje na bugu nekoliko vrhusnkih znanstvenika. Ja se  ne mogu sjetiti da su ikome uputili takav pogrdan naziv, cak sto vise, na bilo koje  nase glupo pitanje iz njihove domene cak se nisu obracali s visoka.

 

 Ne govorim o stručnjacima nego o onima koji su završili srednju ili nekakav fakultetić. S njima se lakše manipulira nego s totalno neobrazovanim ljudima.

6 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
BlueMax kaže...
syncmaster245b kaže...
BlueMax kaže...
syncmaster245b kaže...

 

 A koga se najlakse manipulira?

One neobrrazovane.

Pri tome ne mislim pod obrazovane koji su sposobni "nabubati" sve sto im se kaze u skoli, nego nisu naucili kriticki razmisljati.

 

No to je vec sasvim neka druga tema.

 Iz iskustva znam da ovo nije točno. Najlakše je manipulirati s nekim ko misli da je pametan a nije. Neovisno o obrazovanju. Glup čovjek koji je svjestan svog kapaciteta je tvrd orah.

 Sto je covjek obrazovaniji, svjesniji je svojih nedostataka i teze ce se upustiti pametovati nekome.

A ako se i upusti, nece si dopustiti nazivati sugovornika idiotom, glupanom.....

Dakako nekoliko iznimaka uvijek postoji, ali zato ih i zovemo iznimkama.

 

Imamo ovdje na bugu nekoliko vrhusnkih znanstvenika. Ja se  ne mogu sjetiti da su ikome uputili takav pogrdan naziv, cak sto vise, na bilo koje  nase glupo pitanje iz njihove domene cak se nisu obracali s visoka.

 

 Ne govorim o stručnjacima nego o onima koji su završili srednju ili nekakav fakultetić. S njima se lakše manipulira nego s totalno neobrazovanim ljudima.

Totalno si izignorirao njegovo objašnjenje pojma neobrazovani.

''Pri tome ne mislim pod obrazovane koji su sposobni "nabubati" sve sto im se kaze u skoli, nego nisu naucili kriticki razmisljati.''

 

12 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
segregator kaže...
wyks kaže...

Postavljanjem ove teze moras ponuditi i dokaz za nju. Inace dajes argument iz hipotetske situacije koja je, laicki receno - govnarski/šupski argument - bullshit argument.

 

Cak i u najboljem slucaju - dokazujes da je zlocin - zlocin - jer nitko nema zakonsko dopustenje ciniti to sto si napisao, a nemas pravo ni isticati tu ocitost, jer u suprotnome impliciras da mi podupiremo te zlocine, sto je nepristojno. Da, uistinu se vecina slaze da je zlocin - zlocin, i da postoji potreba za uderugama koje bi te zlocine istaknule.

 

Hipotetski, netko moze 5G stupovima nabijati ljude po ulici kao na vile. - Ergo - govnarski argument.

 

 

To ti pričaš u Švedskoj kakva je situacija...a  da SVI znamo da to za ovu državu ne važi, daje nam za pravo da pušemo i na hladno.

pa tako ja recimo vjerujem da su statičari loše odradili posao u Zagrebu na puno novogradnji, a zadnji potres mi daje za pravo. Čak iako "institucije koje

rade svoj posao" će reći da je sve u redu. Koliko telekomi imaju veće budžete za "lobiranje" mislim da ne treba ni napominjati, kao ni činjenicu da  glavni

među njima čak ima podršku Njemačke države kakva u normalnoj državi ne bi prošla

 Al je neka novogradnja konstrukcijski stradala u ovom potresu? Na TV-u kažu da je satika ugrožena samo starim zgradama u centru.

 

12 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
love2ml86 kaže...

Totalno si izignorirao njegovo objašnjenje pojma neobrazovani.

''Pri tome ne mislim pod obrazovane koji su sposobni "nabubati" sve sto im se kaze u skoli, nego nisu naucili kriticki razmisljati.''

 

 Nisam. On govori o tome koliko su neki ljudi obrazovani i sposobni kritički razmišljati po njegovim mjerilima. Ja govorim o njihovim vlastitim mjerilima. Teško ćeš naći obrazovanog čovjeka koji je svjestan da nije u stanju kritički razmišljati. Svi su stručnjaci za sve. Kod neobrazovanih je situacija drukčija. Većina ih je svjesna svojih limita a neki se čak i podcjenjuju. Šta misliš kome ćeš lakše prodati npr. računalo slabih karakteristika za visoku cijenu. Prosječnom ekonomistu ili pravniku, ili seljaku sa završenom osnovnom školom. Ovome prvome možeš prodati priču dok ovaj drugi pojma nema o čemu govoriš i za savjet će pitati nekoga ko se stvarno razumije. Ovo je banalan primjer ali pogledaj statistiku koja vrsta ljudi najviše nasjeda na prevare. 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
BlueMax kaže...
segregator kaže...
wyks kaže...

Postavljanjem ove teze moras ponuditi i dokaz za nju. Inace dajes argument iz hipotetske situacije koja je, laicki receno - govnarski/šupski argument - bullshit argument.

 

Cak i u najboljem slucaju - dokazujes da je zlocin - zlocin - jer nitko nema zakonsko dopustenje ciniti to sto si napisao, a nemas pravo ni isticati tu ocitost, jer u suprotnome impliciras da mi podupiremo te zlocine, sto je nepristojno. Da, uistinu se vecina slaze da je zlocin - zlocin, i da postoji potreba za uderugama koje bi te zlocine istaknule.

 

Hipotetski, netko moze 5G stupovima nabijati ljude po ulici kao na vile. - Ergo - govnarski argument.

 

 

To ti pričaš u Švedskoj kakva je situacija...a  da SVI znamo da to za ovu državu ne važi, daje nam za pravo da pušemo i na hladno.

pa tako ja recimo vjerujem da su statičari loše odradili posao u Zagrebu na puno novogradnji, a zadnji potres mi daje za pravo. Čak iako "institucije koje

rade svoj posao" će reći da je sve u redu. Koliko telekomi imaju veće budžete za "lobiranje" mislim da ne treba ni napominjati, kao ni činjenicu da  glavni

među njima čak ima podršku Njemačke države kakva u normalnoj državi ne bi prošla

 Al je neka novogradnja konstrukcijski stradala u ovom potresu? Na TV-u kažu da je satika ugrožena samo starim zgradama u centru.

 

 Ocekujes istinu u medijima?

 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10220180248510101&id=1043249966&refid=28

 

Gle ove novo-novogradnje u finom kvartu

 

Stubiste drzi samo ograda da se ne urusi. Slike su prilozene.

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
10 godina
neaktivan
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
segregator kaže...
wyks kaže...

Postavljanjem ove teze moras ponuditi i dokaz za nju. Inace dajes argument iz hipotetske situacije koja je, laicki receno - govnarski/šupski argument - bullshit argument.

 

Cak i u najboljem slucaju - dokazujes da je zlocin - zlocin - jer nitko nema zakonsko dopustenje ciniti to sto si napisao, a nemas pravo ni isticati tu ocitost, jer u suprotnome impliciras da mi podupiremo te zlocine, sto je nepristojno. Da, uistinu se vecina slaze da je zlocin - zlocin, i da postoji potreba za uderugama koje bi te zlocine istaknule.

 

Hipotetski, netko moze 5G stupovima nabijati ljude po ulici kao na vile. - Ergo - govnarski argument.

 

 

To ti pričaš u Švedskoj kakva je situacija...a  da SVI znamo da to za ovu državu ne važi, daje nam za pravo da pušemo i na hladno.

pa tako ja recimo vjerujem da su statičari loše odradili posao u Zagrebu na puno novogradnji, a zadnji potres mi daje za pravo. Čak iako "institucije koje

rade svoj posao" će reći da je sve u redu. Koliko telekomi imaju veće budžete za "lobiranje" mislim da ne treba ni napominjati, kao ni činjenicu da  glavni

među njima čak ima podršku Njemačke države kakva u normalnoj državi ne bi prošla

 Ne da su lose odradili, nego su namjerno lose uradili zbog ustede na materijalu. 

Dokaza za to ima, međutim neces ih naci u medijima. U pojedine "poduzetnike" ni mediji ne diraju.

Trebas sam trazit po internetu ako mislis do kakve takve istine doci

 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10220180248510101&id=1043249966&refid=28

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
10 godina
neaktivan
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
wyks kaže...
texas.bug kaže...
Samo kazem da bi udruge trebale moci iznosit normalne i razumne prigovore u pogledu infrastrukture telekom kompanija. A da ih se pritom ne proglasi ludima.

Opet cinis gresku kao u onoj drugoj temi - pretpostavljas da druga strana ne zna razaznati sto je normalno i razumno, i pretpostavljas neki svoj arbitrarni temelj u raspravi.

Ako ja znam neki validni poucak, onda je to temelj rasprave ispod kojeg ne idem, jer je takva rasprava nepotrebna, a neznanje je tvoj problem (ili u konkretnom slucaju problem udruge) - ja tebi nisam duzan dokazivati gravitaciju da bi ti zabranio skokove iz aviona bez padobrana.

 

Ne moramo svaku tezu ili kritiku zapocinjati sa nabrajanjem onoga sto je dokazano validno, ali samim time i mozemo, bez optuzbi za malicioznost i cenzuru, bezraspravno odbaciti ono sto zapocinje sa opceznanim invalidnim tezama.

 

Jer taj spektar, tj. mjerilo na kojem si ti temeljio ovaj argument je samo tvoj, pa primjerice:

1. Ako staticaru dodjes sa tezom koja je u njegovoj struci nebulozna - to je tvoj krimen, a ne njegov.

2. Ako strucnjaku za EMV dodjes sa tezom o zracenjima koju je dokazao da je invalidna - to je tvoj argument iz neznanja i on ima svako pravo ne dati vrijednost tvome misljenju - pa je i privid uvrede samo tvoj.

 

I cinis jos jednu geresku koju ti je MrBlc napomenuo - nitko nije rekao da se razumni i normalni prigovori ne smiju iznositi.

 

texas.bug kaže...
Sad ova situacija koristi telekomima da svaki prigovor koji god bio proglase da je teorija zavjere luđaka.

Ovdje pretpostavljas da su telekomi zli, sto je opet tvoj osobni vrijednosni sud. A nacelo generaliziranja nije dokaz.

 

texas.bug kaže...
Koliko puta je prije stavljanja odasiljaca na vrh neke zgrade staticar izracunao i potvrdio da ta oprema nece narusit stabilnost objekta? I da nece predstavljati dodatnu opasnost u slucaju potresa?

Postavljanjem ove teze moras ponuditi i dokaz za nju. Inace dajes argument iz hipotetske situacije koja je, laicki receno - govnarski/šupski argument - bullshit argument.

 

Cak i u najboljem slucaju - dokazujes da je zlocin - zlocin - jer nitko nema zakonsko dopustenje ciniti to sto si napisao, a nemas pravo ni isticati tu ocitost, jer u suprotnome impliciras da mi podupiremo te zlocine, sto je nepristojno. Da, uistinu se vecina slaze da je zlocin - zlocin, i da postoji potreba za uderugama koje bi te zlocine istaknule.

 

Hipotetski, netko moze 5G stupovima nabijati ljude po ulici kao na vile. - Ergo - govnarski argument.

 

 Hrpa gluposti, ne znam u kakvom ti balonu zivis kad ovako pises.

 

Evo ti argument, youtube uklanja one uratke koji povezuju 5G i sirenje virusa. Ne sve sto kritizira 5G. 

Napomenuo sam da ne znam niti da li je stetno niti da nije, i da podrzavam iznosenje normalnih i razumnih argumenata za bilo koju stranu. 

 

Sto se telekoma tice nisi niti zli niti dobri. To su ogranci multinacionalnih kompanija koje teze profitu. Sapienti sat, ili pametnom dosta, s obzirom da je ta teznja za maksimiziranjem profita poslovicno popracena beskrupoloznoscu. 

 

Ne vjerovati u dobre namjere takvih kompanija je razumno, jer one nemaju nuzno ni dobre ni lose namjere s obzirom da ih zanima samo profit. I zbog toga je potrebna regulacija drzave, kojoj zbog stupnja korupcije opet nije razumno potpuno vjerovati.

 

 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
12 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
texas.bug kaže...

 

 Ocekujes istinu u medijima?

 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10220180248510101&id=1043249966&refid=28

 

Gle ove novo-novogradnje u finom kvartu

 

Stubiste drzi samo ograda da se ne urusi. Slike su prilozene.

 Dobro, ovo je pojedinačni slučaj a to je bilo i za očekivati. Ovakve stvari se događaju svugdje, nije to samo hrvatski problem. Meni ova fotografija govori puno toga. Čim vidiš koja keramika se upotrebljava na stubištu jasno ti je da je sve ostalo odrađeno ispod svih standarda i propisa. Jezgra stubišta mora biti armirano-betonska, stubište mora biti armirano. Ovakva ograda se ne stavlja ni u skladištima a kamoli u stambenoj zgradi...

Stvar je u tome da je dobro zatreslo a da je 99,99% novogradnje prošlo bez konstruktivnih oštećenja a to je ono što me ugodno iznenadilo. Problem bi bio da su zgrade koje su izgrađene po propisima stradale a to bi značilo da propisi nisu dobri i da sve zgrade u Zagrebu nisu sigurne za stanovanje.

12 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
texas.bug kaže...

 Ne da su lose odradili, nego su namjerno lose uradili zbog ustede na materijalu. 

Dokaza za to ima, međutim neces ih naci u medijima. U pojedine "poduzetnike" ni mediji ne diraju.

Trebas sam trazit po internetu ako mislis do kakve takve istine doci

 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10220180248510101&id=1043249966&refid=28

 Kako bi ti utvrdio ko je za to kriv?

16 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
texas.bug kaže...

Ne da su lose odradili, nego su namjerno lose uradili zbog ustede na materijalu. 

Dokaza za to ima, međutim neces ih naci u medijima. U pojedine "poduzetnike" ni mediji ne diraju.

Trebas sam trazit po internetu ako mislis do kakve takve istine doci

 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10220180248510101&id=1043249966&refid=28

Ovo stvarno nije problem niti zakona, niti medija, niti struke, ovo je čisto na djelu lokalni kriminal.

I da, ovdje će odgovarati prije svega nadzorni inženjer bez obzira je li dokumentacija ispravna (jer se mora izvoditi sukladno dokumentaciji) ili nije (jer je dužan upozoriti na nepravilnosti u domumentaciji ukoliko ih ima). Zatim i glavni projektant, jer je odgovoran za sve ikada i igdje zamišljeno vezano za tu građevinu, a na karju vjerojatno i izvođač (čak i ako je izvodio po dokumentaciji, ako je ista imala grešku - doduše, to dosta ovisi i o konkretnom sucu koji presuđuje, odnosno sudskom vještaku koji mu kaže što i kako jer sudac to realno ne može znati).

Problem je u tome što su ljudi navikli na "lako ćemo" mentalitet, kao i to da se sve loše stvari ionako događaju "nekm drugom", pa si misle "Ma ionako je sve napumpano raznoraznim koeficijentima sigurnosti, neće se ništa bitno dogoditi".

 

Bilo je još sličnih situacija (npr. HEP Kupska ako se itko sjeća više), iako se tamo vjerojatno nije radilo o kriminalu kao ovdje, nego o propustu koji je svima u lancu promaknuo. I da, kao što kaže u postu na fejsu, svi u lancu su doživotno odgovorni za svoj rad, pa je tako glavni projektant u slučaju Kupska kažnjen masnom kaznom, iako nije niti statičar niti izvođač, ali je supotpisao dokumentaciju. Osobno me izrazito fascinira koliko se jeftino projektanti prodaju, te kako ih komore ne štite od pritisaka investitora.

 

Uglavnom, da, izoliran slučaj i nije pravilo. BTW, za svaku antenu ti treba kompletna dokumentacija i naravno da je za svaku odrađen i statički proračun.

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2020 12:23 (Veliki Brat).
16 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
Veliki Brat kaže...

 

Uglavnom, da, izoliran slučaj i nije pravilo. BTW, za svaku antenu ti treba kompletna dokumentacija i naravno da je za svaku odrađen i statički proračun.

 

Tek svaka treća antena u Hrvatskoj ima potrebnu dokumentaciju, a jedina smo EU država gdje se može postaviti bez građevinske i lokacijske dozvole

 

Evo samo jedan od primjera

 

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/stanari-zaustavili-bespravno-postavljanje-antene-za-internet/2216271/

 

16 godina
offline
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
segregator kaže...

Tek svaka treća antena u Hrvatskoj ima potrebnu dokumentaciju, a jedina smo EU država gdje se može postaviti bez građevinske i lokacijske dozvole

Iz teksta koji si linkao: Stanari su se informirali i doznali da za postavljanje sličnih uređaja treba dozvola Ministarstva prometa i veza, suglasnost stanara te građevinska i lokacijska dozvola.

Nemam pojma od kuda ti info da tek svaka treća antena ima potrebnu dokumentaciju...

Gledam te!
16 godina
online
Re: Paljenje 5G stanica zbog sulude teorije zavjer
segregator kaže...
Veliki Brat kaže...

 

Uglavnom, da, izoliran slučaj i nije pravilo. BTW, za svaku antenu ti treba kompletna dokumentacija i naravno da je za svaku odrađen i statički proračun.

 

Tek svaka treća antena u Hrvatskoj ima potrebnu dokumentaciju, a jedina smo EU država gdje se može postaviti bez građevinske i lokacijske dozvole

 

Evo samo jedan od primjera

 

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/stanari-zaustavili-bespravno-postavljanje-antene-za-internet/2216271/

 

Ovo je definitivno krivi primjer (tu nema suglasnosti stanara).

No koliko se sjećam ne treba ti ni građevinska ni lokacijska dozvola. One idu pod Pravilnik o jednostavnim i drugim građevinama i radovima, ako se ne varam.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice