OX5034, genetički modificirani komarci laboratorij

poruka: 41
|
čitano: 9.486
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "OX5034, genetički modificirani komarci laboratorij".
15 godina
offline
OX5034, genetički modificirani komarci laboratorij

Zvuči savršeno. Nadam se da nema neku gadnu manu.

Idi i radi nešto korisno!
 
12 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: OX5034, genetički modificirani komarci laborat
Ne brini, čika Bill radi na tome 🤣
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
10 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: OX5034, genetički modificirani komarci laborat
Dead kaže...

A kad će pronaći nešto slično i za ljude?

 Ljudi to sami pronalaze. Jos malo da se podigne standard u par zemalja i krenut cemo nizbrdo i globalno. Ljudi u razvijenim zemljama u prosjeku imaju manje od dvoje djece, to je odmah put prema dolje. 

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
OX5034, genetički modificirani komarci laboratorij

Zvuči dobro kada je u pitanju samo jedna vrsta komaraca. U Kopačkom ritu živi ih 21 vrsta, a u Zagrebu još i više, samo se više ne sjećam točnog broja. 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: OX5034, genetički modificirani komarci laborat
danen kaže...

Zvuči dobro kada je u pitanju samo jedna vrsta komaraca. U Kopačkom ritu živi ih 21 vrsta, a u Zagrebu još i više, samo se više ne sjećam točnog broja. 

 Pa i tamo se radi o 1% komaraca, ali ti prenose najvise bolesti. Ovo nije borba protiv uboda, to je mala neugoda prema komarcima koji prenose bolesti.

 

9 godina
neaktivan
offline
OX5034, genetički modificirani komarci laboratorij

U cemu je problem ako ne zelis djecu a nisi clan lgtb grupacije? 

 
8 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: OX5034, genetički modificirani komarci laborat
Prije 120 godina na zemlji je bilo milijardu ljudotina...A sad je 7.5 puta više....i onda se govori o nekom izumiranju...i "muslimani" su isto ljudi...kao i "crnci" i "kosooki"...to samo ovi white power DEBILI...pričaju o nekom izumiranju....i da ljudi su u početku bili svi tamnoputi...ipak nam je Afrika svima bila kolijevka
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
11 0 hvala 0
14 godina
offline
OX5034, genetički modificirani komarci laboratorij

Ljudi su već toliko životinjskih vrsta istrijebili da im ne znamo ni broja, pa još jedna vrsta – komarci – neće sigurno dovesti do pomora ljudi. Kad se sjetim koliko novaca trošimo na sve te silne zaštite od komaraca i na kreme protiv poslije uboda, i na neugodu uboda, te na rizike od bolesti – potpisujem da se komarci unište trajno. Neka nam vrate pticu dodo i krznatog bizona zauzvrat.

 
5 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: OX5034, genetički modificirani komarci laborat
HCMAA kaže...
Prije 120 godina na zemlji je bilo milijardu ljudotina...A sad je 7.5 puta više....i onda se govori o nekom izumiranju...i "muslimani" su isto ljudi...kao i "crnci" i "kosooki"...to samo ovi white power DEBILI...pričaju o nekom izumiranju....i da ljudi su u početku bili svi tamnoputi...ipak nam je Afrika svima bila kolijevka

 Nisam pobornik "White power-a" ali nisam ni za to da mi netko propisuje hoću li biti vjernik, koliku bradu moram imati, da se žene umataju u plahte...

 Svjetonazor je u pitanju...

Nisam ja ništa prčko.
11 godina
offline
OX5034, genetički modificirani komarci laboratorij

Ova rasprava je ogledni primjer kako, u 12 koraka, stići od komarca do burke. Ne čudi stoga što svaka rasprava, u stanovitom broju koraka, može završit na ustašama i partizanima.

42
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.8.2020 21:56 (markoBT).
 
11 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: OX5034, genetički modificirani komarci laborat
Na kraju članka piše da GMO komarci umiru nakon desete generacije. Nije jasno na čiju desetu generaciju se to odnosi s obzirom da se oni sami ne mogu razmnožavati van laboratorija, pa su uvijek prva generacija.

S obzirom sa su do sada izumrli milijuni vrsta, nema ništa protiv da istrijebimo sve komarce do zadnjega. Da, narušit će se ravnoteža, ali ona se poslije opet uspostavi.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
6 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: OX5034, genetički modificirani komarci laborat
Hoće li protivnici GMO organizirati prosvjede...što čekaju "zeleni"...hoće li s njihove strane biti kakvih akcija...prije toga moraju dobro ručati...recimo špagete od durum pšenice koja je isto GMO ali uzrokovan gama zrakama...inzulin...itd

Svi smo mi komarci
Komarac heroj A ne zločinac
Život damo ali komarce ne damo
Smrt GMO-u...sloboda komarcima
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.8.2020 12:22 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: OX5034, genetički modificirani komarci laborat
Visak kaže...
Na kraju članka piše da GMO komarci umiru nakon desete generacije. Nije jasno na čiju desetu generaciju se to odnosi s obzirom da se oni sami ne mogu razmnožavati van laboratorija, pa su uvijek prva generacija.

S obzirom sa su do sada izumrli milijuni vrsta, nema ništa protiv da istrijebimo sve komarce do zadnjega. Da, narušit će se ravnoteža, ali ona se poslije opet uspostavi.

 Pa neko vrijeme će se razmnožavati i dio ne modificiranih komaraca... Npr, ako puste u prirodu 750 milijuna GMO, na njih "dođe" recimo 2 milijarde prirodnih komaraca...bubam omjer napamet...

Nisam ja ništa prčko.
15 godina
offline
Re: OX5034, genetički modificirani komarci laborat
Dead kaže...
F10EXX kaže...
Dead kaže...

A kad će pronaći nešto slično i za ljude?

 Ljudi to sami pronalaze. Jos malo da se podigne standard u par zemalja i krenut cemo nizbrdo i globalno. Ljudi u razvijenim zemljama u prosjeku imaju manje od dvoje djece, to je odmah put prema dolje. 

 Da, ljudi se u prosjeku sve stariji, djece je sve manje, članova LGBT zajednice sve više...preduvjeti za smanjenje populacije u razvijenim zemljama. Za afričke zemlje i pogotovo muslimanske ovo ne vrijedi.

 A nas, Bosance, ko jebe?

morrisoN
 
3 0 hvala 0
7 godina
online
Re: OX5034, genetički modificirani komarci laborat
Kolacic kaže...

U cemu je problem ako ne zelis djecu a nisi clan lgtb grupacije? 

 Problem je da je to jako sebično prema civlizaciji koja ti je sve omogućila, tuđa djeca će raditi za tvoju mirovinu a ti ćeš cijeli život živjeti hedonistički.

Krajnje bezobrazno.

14 godina
offline
OX5034, genetički modificirani komarci laboratorij

Nekorektno prema komarcima. I političari piju krv pa ih ne tamanimo.

PSN - darklydexter
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: OX5034, genetički modificirani komarci laborat
HCMAA kaže...
Prije 120 godina na zemlji je bilo milijardu ljudotina...A sad je 7.5 puta više....i onda se govori o nekom izumiranju...i "muslimani" su isto ljudi...kao i "crnci" i "kosooki"...to samo ovi white power DEBILI...pričaju o nekom izumiranju....i da ljudi su u početku bili svi tamnoputi...ipak nam je Afrika svima bila kolijevka

 afrika kolijevka, rusija majka, san američki

PSN - darklydexter
14 godina
offline
Re: OX5034, genetički modificirani komarci laborat
MadDogMattis kaže...
Kolacic kaže...

U cemu je problem ako ne zelis djecu a nisi clan lgtb grupacije? 

 Problem je da je to jako sebično prema civlizaciji koja ti je sve omogućila, tuđa djeca će raditi za tvoju mirovinu a ti ćeš cijeli život živjeti hedonistički.

Krajnje bezobrazno.

Mobilna sauna za one umirovljenike koji su toliko dekadentni i lijeni hedonisti da im se ne da otići ni do spa centra

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.8.2020 18:37 (Ezio).
15 godina
neaktivan
offline
OX5034, genetički modificirani komarci laboratorij

Moj prijedlog za problem u i oko Osijeka, zveknemo asfalt i beton preko Kopačkog rita, napravimo jedno 60 000 parking mjesta i nema više pogodnih staništa za komarce. Kasnije to patentiramo, izvezemo u Floridu i slične lokacije, ne radimo ništa, a novci kaplju.

Why so serious?
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: OX5034, genetički modificirani komarci laborat
Dead kaže...
morrisoN kaže...

 A nas, Bosance, ko jebe?

 ?!

 ”...a, ljudi se u prosjeku sve stariji, djece je sve manje, članova LGBT zajednice sve više...preduvjeti za smanjenje populacije u razvijenim zemljama. Za afričke zemlje i pogotovo muslimanske ovo ne vrijedi...”

 

Jbg, vidim nabrojao si sve svoje predrasude, pa se, kao Bosanac, osjećam malo zapostavljenim.

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.8.2020 19:56 (morrisoN).
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: OX5034, genetički modificirani komarci laborat
NHF, moj prvi komentar je više bio pokušaj zezancije sa referencom na duhoviti komentar izvjesnog Kerima (vidi sliku).
Mislio sam da je ovo na slici već općepoznat meme te će moj komentar biti prepoznat kao zezancije.

Lijep pozdrav.
morrisoN
 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
OX5034, genetički modificirani komarci laboratorij

Znanost rula nadmoćno 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
OX5034, genetički modificirani komarci laboratorij

Malo sam skeptičan oko tih pokušaja ili bolje reći promašaja po pitanju prilagođavanju ekosistema nama. Ta moderna religija ilitiga antropcentrizam je slijepa ulica i trebamo se što prije vratiti korijenima i nastaviti se mijenjati i prilagođavati okolišu.

 

Naravno mi kao civilizacija nikad ne učimo na svojim greškama, pa takve ekološke (i ostale) zločine ponavljamo s vremena na vrijeme.

 

Npr. 1920. godine je na otoku Mljetu pušteno 11 malih indijskih mungosa u divljinu. Ideja je bila da smanje populaciju poskoka, ali danas znamo da je to bio ekološki zločin.

 

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.8.2020 0:37 (memulica).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: OX5034, genetički modificirani komarci laborat
danen kaže...

Zvuči dobro kada je u pitanju samo jedna vrsta komaraca. U Kopačkom ritu živi ih 21 vrsta, a u Zagrebu još i više, samo se više ne sjećam točnog broja. 

Si siguran? Ja ih vidim svega dvije vrste od čega su ovi nilski ninje preuzeli 90% tržišta i naspram njih oni tradicionalni su postali laka meta koliko su spori i glasni

15 godina
neaktivan
offline
Re: OX5034, genetički modificirani komarci laborat
memulica kaže...

Malo sam skeptičan oko tih pokušaja ili bolje reći promašaja po pitanju prilagođavanju ekosistema nama. Ta moderna religija ilitiga antropcentrizam je slijepa ulica 

  Ti sve što ti se ne sviđa nazoveš religijom. 

 

memulica kaže...

 trebamo se što prije vratiti korijenima i nastaviti se mijenjati i prilagođavati okolišu.

 

Npr. 1920. godine je na otoku Mljetu pušteno 11 malih indijskih mungosa u divljinu. Ideja je bila da smanje populaciju poskoka, ali danas znamo da je to bio ekološki zločin.

  Zločin prema kome? Koja je razlika ako se prilagođavamo poskocima ili mungosima? Gradnja tvoje kuće i prilaznih cesta je poubijala milijune životinjica i oduzela im stanište. Odi živjeti u pećinu da spriječiš ekološki zločin.

 

Na Brijunima je nekoć bila močvara prepuna komaraca malaričara, ne vidim nikoga da plače za njima ili optužuje nekoga za zločin.

 

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
OX5034, genetički modificirani komarci laboratorij

Ko i fakin strsljenove, imat cemo problem s viskom meda ako ih potamanimo...

Truth in engineering.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
OX5034, genetički modificirani komarci laboratorij

Kao i obično samo ženske rade probleme dok su muški komarci u birtiji.

 
4 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: OX5034, genetički modificirani komarci laborat
HCMAA kaže...
..i da ljudi su u početku bili svi tamnoputi...ipak nam je Afrika svima bila kolijevka.

 Kaže tko, udžbenik iz povijesti?

 

Visak kaže...
Na kraju članka piše da GMO komarci umiru nakon desete generacije. Nije jasno na čiju desetu generaciju se to odnosi s obzirom da se oni sami ne mogu razmnožavati van laboratorija, pa su uvijek prva generacija. 

 Do desete generacije će sve prirodne jedinke doć u doticaj s umjetnima (po njihovoj procjeni).

 

MadDogMattis kaže...

 Problem je da je to jako sebično prema civlizaciji koja ti je sve omogućila, tuđa djeca će raditi za tvoju mirovinu a ti ćeš cijeli život živjeti hedonistički. 

Krajnje bezobrazno.

 

Ovakvo mišljenje povremeno čujen u okolini, eh kad bi barem to imalo ikakvog smisla. Umjesto toga, uvijek je riječ o pojedincima koji se nespremno i nespretno zalete u brak i obitelj, pa imaju potrebu ostalima solit pamet vodeći se emocionalnim manipulacijama. Zlo i podlo. Ja san isto tako pripadnik civilizacije te sam donekle doprinio i omogućio ponešto ponekome. Ne znam za tebe, no ja radin za svoju mirovinu (kojoj se baš i ne nadam), ili pak nečija djeca rade za moju mirovinu, dok ja istovremeno radin za mirovinu neke druge osobe? Daj nas poštedi lažnog morala. Osim toga, ne'š ti velebne civilizacije usmjerene k ropstvu i distopiji, bolje bi nam bilo bez nje. Nekoć je civilizacija bila mnogo zdravija, da je nije možda neispravno i nekontrolirano razmnožavanje razvodnilo?

16 godina
neaktivan
offline
Re: OX5034, genetički modificirani komarci laborat
MadDogMattis kaže...

 Problem je da je to jako sebično prema civlizaciji koja ti je sve omogućila, tuđa djeca će raditi za tvoju mirovinu a ti ćeš cijeli život živjeti hedonistički.

Krajnje bezobrazno.

Pustimo LGBT i ostalo na stranu, ali ti tvrdiš da onaj tko nema djele ne zaslužuje mirovinu, iako je radio cijeli život? Da li mi samo otkrij tajnu, tko te sponzorira: Markićka, Škoro ili Hasan-kako se već zove?

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
12 godina
offline
OX5034, genetički modificirani komarci laboratorij

Nego, piše u tekstu da se mnoge udruge protive ovome.

Koji je razlog? Ima nešto opravdano?

Ili je više u stilu "ne dirajte prirodu" ili neke teorije zavjere?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice