Ovomjesečni toplinski val još je jedan od dokaza z

poruka: 37
|
čitano: 9.893
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ovomjesečni toplinski val još je jedan od dokaza z".
16 godina
offline
Ovomjesečni toplinski val još je jedan od dokaza z

To je Božja kazna jer se u zadnje vrijeme bavimo "toplim" temama poput LGBTQ+-/*, Transić problemima, promjenom spolova maloljetnika i sl.

 

U vrijeme čednosti i bogobojazni nije bilo klimatskih promjena i problema , te se nameće jedini zaključak koji se može utvrditi i korelacijom povećanja društveno prihvatljivog izopačenog ponašanja i povećanja prosječne temperature.

 

Vraćanjem na dobri stari feudalni sistem, eliminacija 70-90% stanovništva i svakodnevni odlazak u crkvu će riješiti sve moderne probleme s kojima se suočavamo.

 

 

 

 

 
23 12 hvala 4
9 godina
neaktivan
offline
Ovomjesečni toplinski val još je jedan od dokaza z

Istina. Jucer 38celzijevih i navecer sam mogao gol biti vani a danas navecer cu morati jaknu oblaciti.

Fakin Njemacka gdje zeleni vladaju imaju i najvise automobila na ulicama. 83 milijuna ljudi,2 auta minimalno u kucanstvu plus poslovni plus ovo plus Ono.

Javni prijevoz sve gori. Kasni,nepouzdan,brze se stigne autom s jedne lokacije na drugu cak i uz super prometna zagusenja. U Auto NEMA odjela Müller sa parfemima koji sjede pokraj tebe.

Covjek je kriv. Ne infrastruktura koja IDE u nazad ne naprijed.

 

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ovomjesečni toplinski val još je jedan od doka
Mar kaže...

To je Božja kazna jer se u zadnje vrijeme bavimo "toplim" temama poput LGBTQ+-/*, Transić problemima, promjenom spolova maloljetnika i sl.

 

U vrijeme čednosti i bogobojazni nije bilo klimatskih promjena i problema , te se nameće jedini zaključak koji se može utvrditi i korelacijom povećanja društveno prihvatljivog izopačenog ponašanja i povećanja prosječne temperature.

 

Vraćanjem na dobri stari feudalni sistem, eliminacija 70-90% stanovništva i svakodnevni odlazak u crkvu će riješiti sve moderne probleme s kojima se suočavamo.

 

 

 

 

 Je također od spaljenosti kakvu ti pokazuješ također raste temperatura 

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Ovomjesečni toplinski val još je jedan od doka
Čovjek trola očigledno 😆
15 godina
offline
Re: Ovomjesečni toplinski val još je jedan od doka
nicky.sl kaže...

 Je također od spaljenosti kakvu ti pokazuješ također raste temperatura 

 

silvio3105 kaže...
Čovjek trola očigledno 😆

 dečki, dajte brojeve tekućeg da vam uplatimo neku lovu pa si kupite smisao za zajebanciju i sarkazam (u ovoj temi izrazito primjeren). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
10 godina
offline
Re: Ovomjesečni toplinski val još je jedan od doka
Sto se tu ima materi prirodi dokazivati?
Ako joj se przi przit ce, vozia ti biciklu ili teslu.
Sad ce ona po termometru namjestat temperature za svaciju guzicu.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Ovomjesečni toplinski val još je jedan od dokaza z

a nis, dignemo CO2 porez na 25% i voila nema vise 'globalnog zatopljenja'

Battlenet - TheProdigy#2234
 
4 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Ovomjesečni toplinski val još je jedan od doka
Šta mene nišaniš, pa podržavam ga u tome. Sad će Memulica pojasnit šta kako😁
11 godina
offline
Ovomjesečni toplinski val još je jedan od dokaza z

Dokaz cega?

odlican Maj smo imali ove godine.... da je bilo pretoplo? nije!

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ovomjesečni toplinski val još je jedan od dokaza z

Pa ko još puši te fore pod nazivom "klimatske promjene" lmao. Samo teški idiot može ovakve stvari nasrat u članku

404 Greške a nema ih nigdje
Moj PC  
9 11 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ovomjesečni toplinski val još je jedan od doka
A padaju i pare kad se nakenja bilo sto u prilog zelenoj tranziciji? 🙈
10 godina
offline
Re: Ovomjesečni toplinski val još je jedan od doka
Pusi se, itekako se pusi buduci da se radi o sluzbenom narativu lubenicara. 🙂
16 godina
offline
Ovomjesečni toplinski val još je jedan od dokaza z

A šta reć, nego da je to najobičniji pseudoznanstveni pamfletić kao i svi dosadašnji iz sekte Crkve Presvetlog Zatoplenja.

 

https://public.wmo.int/en/media/news/early-intense-heatwave-hits-parts-of-europe-usa

 

Although exact connections remain open to scientific discussion, there is growing evidence that some aspects of physical atmospheric dynamics related to human-induced Arctic warming, can at times enhance conditions associated with persistent disturbances in the polar jet stream, giving prolonged northern hemisphere summer periods of wet, dry or hot weather.

 

Ono zapravo nemaju nikakve znanstvene dokaze, ali eto imaju osjećaj za feeling da je to Sveta Molekula skrivila.

 

Vjerovatno. Možda. Tako su im rekli. Vidjeti ćemo. Sutra. Ili preksutra. Majkemi. Časna pionirska. Bla Bla.

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.6.2022 22:07 (memulica).
Moj PC  
11 12 hvala 0
9 godina
offline
Ovomjesečni toplinski val još je jedan od dokaza z

Ne znam od kud vam da ne postoje dokazi da su nastupile klimatske promjene zbog ljudskog djelovanja. Trojica fizičara su prošle godine dobila Nobelovu nagradu jer su dokazali da su ljudi svojim djelovanjem promijenili klimu. Njihov dokaz pokušalo je oboriti tisuće drugih fizićara, ali nije uspjelo. Možda uspije nekome od ovdje prisutnih na forumu 

 

Emilio Estavez
Moj PC  
21 2 hvala 0
3 godine
offline
Re: Ovomjesečni toplinski val još je jedan od doka
A ne. Ne ide to tako! Pa forumski trolovi znaju najbolje. Pogotovo ovi kojima fale osnovna znanja fizike i kemije. Ti najbolje znaju da su antropogene klimatske promjene čista laž.
11 godina
offline
Ovomjesečni toplinski val još je jedan od dokaza z

More je pojelo velike gradove tisucama godina u nazad!? Nasle su se i piramide na dnu mora....

U jadranu masu naselja 5+ metara pod vodom....

 

I sad se najnaprednija civilizacija u povijesti ovog planeta boji rasta mora od 3mm godisnje?

ALO!!!!!

 

 

 

zabraniti koristenje plastike, ugljena, nafte.... 

krenuti sa nuklearizacijom i potpomagati to solarcima i hidro energijom

 

 

ali, kmeciti o malo vrucine kao da je to kraj svijetA????

podsjecate me na frenda koji kmeci o vanzemaljcima i isusu! vjernici, klecite i molite! :D

 

 
3 5 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ovomjesečni toplinski val još je jedan od doka
Fake News!
Jucer kod mene samo dvanaest sati padala kisa i tri puta tuca!
10 godina
offline
Re: Ovomjesečni toplinski val još je jedan od doka
A recimo da postoji cijeli niz pogresnih prognoza u zadnjih 30-40 godina koje ne idu klimatskim alarmistima na ruku, plus sto ima ozbiljnih nedostataka u istrazivanjima, i daleko od toga da postoji konsenzus ljudi koji se s tim bave.

Sad je drugi par rukava tko ce prije od njih dobiti sredstva za istrazivanje, i koji ishodi istrazivanja su vise politicki korektni, idu u korist pojedinim interesima, itd.
9 godina
offline
Ovomjesečni toplinski val još je jedan od dokaza z

Ja sam klimatolog i bavim se promjenom klime. Kao što sam rekao, nakon istraživanja koja su završena prošle godine znanost je složna. Klimatske promjene su nastale zbog djelovanja čovjeka. Drugi tabor je to pokušao pobiti raznim dokazima i istraživanjima, ali nije uspio. Tako da 2+2=4 dok se ne dokaže suprotno…

Emilio Estavez
Moj PC  
3 3 hvala 0
15 godina
offline
Ovomjesečni toplinski val još je jedan od dokaza z

ima jedna dobra stvar u svemu tome: zamjetno šparam na grijanju u lipnju. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ovomjesečni toplinski val još je jedan od doka
Mar kaže...

 

 

 

 

 

 sarkazam ili ne ... ovo je za hrkljuša !

waaagh ;
16 godina
offline
Re: Ovomjesečni toplinski val još je jedan od doka
Emilio Estavez kaže...

Ja sam klimatolog i bavim se promjenom klime. Kao što sam rekao, nakon istraživanja koja su završena prošle godine znanost je složna. Klimatske promjene su nastale zbog djelovanja čovjeka. Drugi tabor je to pokušao pobiti raznim dokazima i istraživanjima, ali nije uspio. Tako da 2+2=4 dok se ne dokaže suprotno…

 Druže klimatolože koliko vidim na onom linku znanost nije nimalo složna. Ono ta formula 2+2=*? mi nije jasna, pa bi molio pojašnjenje oko tih prijepora.

 

Although exact connections remain open to scientific discussion

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
9 godina
offline
Re: Ovomjesečni toplinski val još je jedan od doka

Bit je u tome da nema više prijepora oko klimatskih promjena i utjecaja čovjeka. Od prošle godine su sve teorije koje su zagovarali da je to prirodan proces ili da je utjecaj čovjeka zanemariv oborene. Tako da sve linkove koje gledaš su bazirani na tekstovima starijima od 2021. ili su špekulacije koje nisu temeljene na novim znanstvenim spoznajama tj. nisu znanstveno ispravne. Ovaj tekst od WMO koji si linkao je skroz OK. Ne vidim tu nikakvu nedoumicu oko toga da klimatske promjene nisu nastupile, nego baš suprotno. Bitan je zaključak kojeg si ti djelomično kopirao da bi ispao pametan, a kad se pogleda kao cjelina sve je jasno: " According to IPCC the frequency of certain types of weather and climate extremes is increasing due to climate change and several attribution studies have shown that it has made many single recent events more intense. Although exact connections remain open to scientific discussion, there is growing evidence that some aspects of physical atmospheric dynamics related to human-induced Arctic warming, can at times enhance conditions associated with persistent disturbances in the polar jet stream, giving prolonged northern hemisphere summer periods of wet, dry or hot weather."

 

Činjenica je da je zaustaviti proces koji je započeo jako skupo, a popraviti atmosferu je nezamislivo skupo. Prema nekim izračunima, sve države bi trebale upucavati više od četvrtine svojeg ukupnog proračuna sljedećih 20 godina da se promjene uspore/zaustave. Da se vratimo na staro, za sad nema tog novca niti tehnologije.

 

Ako želite pomoći, počnite od sebe. Pješačite, vozite bicikl, izbacite klima uređaj, po zimi doma budite obučeni i grijanje na 19 stupnjeva, koristite javni prijevoz, reciklirajte otpad, jedite manje, pijte vodu, a ne sokove, ako imate zemlju obrađujte je, ne ostavljajte uključen radio, tv, komp bez veze, imajte jedan auto ... Sve to pomaže. Komfor nas je doveo tu gdje jesmo. Trošimo puno više resursa nego nam treba za normalan život.

 

Kad sam na doktorskom studiju pitao jednog starog klimatologa što misli što će se dogoditi s Zemljom. On mi je hladno odgovorio: Ništa se Zemlji neće dogoditi! Zemlja ima alate kako da to sve popravi. Trenutno se Zemlja više grije pa se više i hladi. Imamo sve više meteoroloških ekstrema jer je to način kako Zemlja troši višak energije. Zemlji se neće ništa dogoditi, ali će se dogoditi nama. Život kakav smo imali će se polako promijeniti …

Emilio Estavez
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.6.2022 21:37 (Emilio Estavez).
8 godina
offline
Re: Ovomjesečni toplinski val još je jedan od doka
Ljeti je vruce, zimi je hladno, ostalo je kako kada....bilo, je, i biti ce....

Da smo si dijelom sami krivi, svakako, uvijek se na ovakvim temama sjetim onih tvrdnji kako bi se sve sprijecilo, i lijecilo, da nas je 60-70% manje na ovom planetu....

Ekstremno, da, no, i priroda izgleda uocava da je to rjesenje.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ovomjesečni toplinski val još je jedan od doka
Emilio Estavez kaže...
Tako da sve linkove koje gledaš su bazirani na tekstovima starijima od 2021. ili su špekulacije koje nisu temeljene na novim znanstvenim spoznajama tj. nisu znanstveno ispravne.

 Ajde!? Ono nisu znanstveno ispravni i točka. Evo predlažem da sve starije spise od 2021. godine spalimo

 

Dogme i Svete Spise treba braniti pod svaku cijenu od heretika/nevjernika.

 

AMEN

 


 

Činjenica je da je zaustaviti proces koji je započeo jako skupo, a popraviti atmosferu je nezamislivo skupo. Prema nekim izračunima, sve države bi trebale upucavati više od četvrtine svojeg ukupnog proračuna sljedećih 20 godina da se promjene uspore/zaustave. Da se vratimo na staro, za sad nema tog novca niti tehnologije.

 

Dakle na ovom stupnju razvoja civilizacije je NEMOGUĆE djelovati na klimu kako poželimo i jedino što vi druže klimatolože nudite su molitve i pokajanje grijeha, a to nema veze sa znanošću. Što je najgore vrlo ste svjesni toga, ali i dalje širite to praznovjerje među narodom. Zašto?

 


 

Ako želite pomoći, počnite od sebe. Pješačite, vozite bicikl, izbacite klima uređaj, po zimi doma budite obučeni i grijanje na 19 stupnjeva, koristite javni prijevoz, reciklirajte otpad, jedite manje, pijte vodu, a ne sokove, ako imate zemlju obrađujte je, ne ostavljajte uključen radio, tv, komp bez veze, imajte jedan auto ... Sve to pomaže. Komfor nas je doveo tu gdje jesmo. Trošimo puno više resursa nego nam treba za normalan život.

 

Opet širite pseudoznanost/praznovjerje/vjeru. Ovo ko da sam na misi, pa slušam:

 

 

Braćo i sestre, priznajmo svoje grijehe da mognemo proslaviti sveta otajstva.

 

Ispovijedam se Bogu svemogućemu i vama, braćo, da sagriješih vrlo mnogo mišlju, riječju, djelom i propustom:


moj grijeh, moj grijeh, moj preveliki grijeh.


Zato molim blaženu Mariju vazda Djevicu, sve anđele i svete, i vas braćo, da se molite za me Gospodinu, Bogu našemu.

 

Smilovao nam se svemogući Bog, otpustio nam grijehe naše i priveo nas u život vječni.

 

AMEN.

 

 

 


 

Kad sam na doktorskom studiju pitao jednog starog klimatologa što misli što će se dogoditi s Zemljom. On mi je hladno odgovorio: Ništa se Zemlji neće dogoditi! Zemlja ima alate kako da to sve popravi. Trenutno se Zemlja više grije pa se više i hladi. Imamo sve više meteoroloških ekstrema jer je to način kako Zemlja troši višak energije. Zemlji se neće ništa dogoditi, ali će se dogoditi nama. Život kakav smo imali će se polako promijeniti …

 

Jel ti stari klimatolog rekao kako izgleda terminalna faza interglaciala? Koliko traju intergalcijali/glacijali? U kojoj smo fazi trenutno? Ono jel' ti je opće rekao kako idu ti toplo/hladni ciklusi  u trenutnom Ledenom dobu?  Ili koliko smo takvih ciklusa preživjeli dosad?

 

 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.6.2022 1:48 (memulica).
9 godina
offline
Re: Ovomjesečni toplinski val još je jedan od doka

Zbilja si me nasmijao. Da, stare tekstove ćemo "spaliti", isto kako smo "spalili" tekstove gdje se tvrdilo da je Zemlja ravna ploča ili središte svemira. 

 

"Dakle na ovom stupnju razvoja civilizacije je NEMOGUĆE djelovati na klimu kako poželimo i jedino što vi druže klimatolože nudite su molitve i pokajanje grijeha, a to nema veze sa znanošću. Što je najgore vrlo ste svjesni toga, ali i dalje širite to praznovjerje među narodom. Zašto?"

 

Nije ti logika baš jača strana. Ja sam napisao da je skupo zaustaviti promjenu, a ne nemoguće. Čitaj polako… Da ti ponovim, zaustaviti se promijene mogu, da bi se vratili na staro trenutno nemamo tehnologiju. Što znači da moramo ulagati u znanost da bi je razvili. Čovječanstvo je blizu rješenju, samo nam treba još malo vremena i puno resursa.  

 

"Opet širite pseudoznanost/praznovjerje/vjeru."

 

Ovo neću komentirat, jer nisi pratio nastavu u osnovnoj školi pa ne znaš razliku između pseudoznanost, praznovjerja i vjere. To su sve oprečne stvari i svako objašnjavanje je suvišno. Trenutno je svaka promjena na bolje važna, tako da su i tvoji postupci važni. Ja ne širim ništa, samo prenosim nove spoznaje. Nije da se možeš sutra odseliti na Mars pa da te baš briga …

 

"Jel ti stari klimatolog rekao kako izgleda terminalna faza interglaciala? Koliko traju intergalcijali/glacijali? U kojoj smo fazi trenutno? Ono jel' ti je opće rekao kako idu ti toplo/hladni ciklusi  u trenutnom Ledenom dobu?  Ili koliko smo takvih ciklusa preživjeli dosad?"

 

Trenutno nismo u ledenom dobu. Do sada nismo preživjeli niti jedan ciklus i da nas sutra zadesi ledeno doba ne bi preživjeli kao ljudska rasa. Nije da se ne možeš ugrijati, nego nećeš imat što jest. Mogle bi preživjeti male kolonije, ali više od 7 milijardi ljudi ne. Da nismo upumpali golemu količinu CO2 u atmosferu imali bi izvrsne uvjete za danji razvoj civilizacije najmanje 50.000 godina.

Emilio Estavez
16 godina
offline
Re: Ovomjesečni toplinski val još je jedan od doka
Emilio Estavez kaže...

Zbilja si me nasmijao. Da, stare tekstove ćemo "spaliti", isto kako smo "spalili" tekstove gdje se tvrdilo da je Zemlja ravna ploča ili središte svemira. 

 

Ajde; ono 2019. je isto kao i 219. godina poslije Isuseka.

 

Nekad daaavno su ljudi znali da Zemlja nije ravna ploča i da je Sunce središte ovog zvjezdanog sistema. Ti stari tekstovi su zaboravljeni ili uništeni, a dogma o ravnoj Zemlji i astrologija je postalo jedino dopušteno učenje milenijima iza njih. Slično se i danas događa, pa ćemo za koje stoljeće (opet) imati svećenike, umjesto znanstvenika.

 

 


 Nije ti logika baš jača strana. Ja sam napisao da je skupo zaustaviti promjenu, a ne nemoguće. Čitaj polako… Da ti ponovim, zaustaviti se promijene mogu, da bi se vratili na staro trenutno nemamo tehnologiju. Što znači da moramo ulagati u znanost da bi je razvili. Čovječanstvo je blizu rješenju, samo nam treba još malo vremena i puno resursa.  

 

Ovo nema nikakve veze sa logikom, već sa osnovnim znanjem. Ono stvar je vrlo jednostavna. Nismo na tom stupnju civilizacijskog razvoja, a ti nama ovdje i dalje tupiš da jesmo. Kod da raspravljam sa Jehovnim svjedokom. Tebe su uvjerili da možemo i nema dalje. Ono još samo malo, sutra ćemo, blizu smo, iza ugla je, samo što nije i ostala pseudoznanstvene floskule.

 

 

 

Trenutno nismo u ledenom dobu. Do sada nismo preživjeli niti jedan ciklus i da nas sutra zadesi ledeno doba ne bi preživjeli kao ljudska rasa. Nije da se ne možeš ugrijati, nego nećeš imat što jest. Mogle bi preživjeti male kolonije, ali više od 7 milijardi ljudi ne. Da nismo upumpali golemu količinu CO2 u atmosferu imali bi izvrsne uvjete za danji razvoj civilizacije najmanje 50.000 godina.

Ima da smo koji milijun godina u Velikom ledenom dobu (petom po redu), ali tebi izgleda to nisu još javili na TikiToki. Ono imamo vječni led na oba pola i slične šeme. Valjda to više ne uče na fakultetima, je ipak je to znanje od prije 2022. i puj-pike više to ne važi. Ono mantra sekte Crkve Presvetlog Zatoplenja je :

 

Sad je vruće i ne smije biti ledeno, jer smo mi tako rekli i naredili.

 

AMEN

 

Trenutno smo u interglacijalu ili toplom razdoblju, koje je potrošilo dvije trećine svoga vijeka i približavamo se završenoj fazi u kojoj ćemo se spustiti u glacijal. Po svemu sudeći smo kao vrsta preživjeli 3 ciklusa glacijala/intergalcijala.

 

 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Ovomjesečni toplinski val još je jedan od doka
Pišeš kao da je ledeno doba žarulja koju pališ on off i kao da nam treba vremena i novca da inženjeri naprave tehnologiju. Ne treba nikakva tehnologija tu, već promijenit navike, tj. pokušati što manji otisak ostavit.
10 godina
offline
Re: Ovomjesečni toplinski val još je jedan od doka
Ja jedva cekam da ode sve pod vodu. Uvjek sam volio fim Waterworld sa Costnerom. Ali jebaji ga,necu to dozivi, ni ja ni dica moja i jos koja iljada generacija. Steta
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Ovomjesečni toplinski val još je jedan od dokaza z

Kinezi radi na covid boginjama 22. Jedino to ce zaustaviti ljudske zivotinje i industriju. 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice