Otpatke od drva pretvaraju u visokokvalitetnu biop

poruka: 3
|
čitano: 1.422
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Otpatke od drva pretvaraju u visokokvalitetnu biop".
13 godina
offline
Otpatke od drva pretvaraju u visokokvalitetnu biop

Vijest je sjajna, i ne znam zašto se tako boje za očuvanje šuma. Pa onda će se uzgajati drvo kao sirovina puno više nego sada, sigurno će se naći profit u tome. Vjerujem da je pametnim gospodarenjem moguće imati prirast drva jednak potrebnoj količini za siječu.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Otpatke od drva pretvaraju u visokokvalitetnu biop

Premalo je informacija u članku kako bi se zaključilo što i kako. Nije drvo pšenica. Brzo rastuće sorte možda nisu dobre. Uglavnom pozitivna vijest, dugoročno gledano. Bolje ne može.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Otpatke od drva pretvaraju u visokokvalitetnu
guslac kaže...

Vijest je sjajna, i ne znam zašto se tako boje za očuvanje šuma. Pa onda će se uzgajati drvo kao sirovina puno više nego sada, sigurno će se naći profit u tome. Vjerujem da je pametnim gospodarenjem moguće imati prirast drva jednak potrebnoj količini za siječu.

 Pa zapravo svugdje u svijetu je porast drvne mase, ali su problem Indonezija i Južna Amerika, kod njih je totalna devastacija šuma, a budući da imaju skoro pa i više od pola drvne mase u svijetu...

Problem kod siječe je samo kad se ne kompenzira sadnjom novoga (i to planski, treba kompnezirat i puno prije siječe), kao što i sam kažeš.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.3.2021 10:38 (fer-de-lance).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice