Otkrivene fotografije koje mogu potpuno blokirati

poruka: 26
|
čitano: 10.455
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Otkrivene fotografije koje mogu potpuno blokirati ".
4 godine
neaktivan
offline
Otkrivene fotografije koje mogu potpuno blokirati

bi li bug isto bio prisutan u emulatoru poput bluestack ?

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Otkrivene fotografije koje mogu potpuno blokirati

Prije nekih 18 godina se moglo blokirati, čini mi se, Siemens mobove tako da mu pošalješ SMS "!English".

I onda se moralo staviti tuđu SIM karticu i obrisati SMS...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Otkrivene fotografije koje mogu potpuno blokirati

Koji bi to bio 'RGB sustav boja? Postoji više RGB sustava i svi imaju neko ime, RGB je samo osnova na kojoj su bazirani.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Otkrivene fotografije koje mogu potpuno blokirati

Ima negdje original?

Ne znam dal su ove slike postavljene po forumima i Twitteru promjenjene, kompresirane, il nešto takvo.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Otkrivene fotografije koje mogu potpuno blokirati

1.1 koef da će Petric za buduću recenziju Iphonea napisat da je prednost kupnje mobitela što može stavit tu sliku na pozadinu 

 
24 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Otkrivene fotografije koje mogu potpuno blokir
I onda ce ATJ Lucko komentirat kako on zbog takvih stvari godinama kupuje Apple jer ajfoni nemaju problema s pozadinama kao ti androidi,jer zna Apple kako se to radi 😂😂😂
Moj PC  
23 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Otkrivene fotografije koje mogu potpuno blokir
CyberDemonVZ kaže...

Ima negdje original?

Ne znam dal su ove slike postavljene po forumima i Twitteru promjenjene, kompresirane, il nešto takvo.

Poslao sam ti poveznicu do originalne slike na PP.

13 godina
neaktivan
offline
Otkrivene fotografije koje mogu potpuno blokirati

I onda recite da je 4000 kuna puno za iPhone. Taj telefon sigurno neće zablokirati nekakva sličica planine.

 
4 10 hvala 1
10 godina
offline
Re: Otkrivene fotografije koje mogu potpuno blokir
CyberDemonVZ kaže...

Ima negdje original?

Ne znam dal su ove slike postavljene po forumima i Twitteru promjenjene, kompresirane, il nešto takvo.

Sad je jos u grupu vamo posalji 

Origin_Steam: hrka11
4 godine
neaktivan
offline
Re: Otkrivene fotografije koje mogu potpuno blokir

Neće sličica planine, ali hoće određeni Unicode znak:

 

https://mjtsai.com/blog/2018/02/15/another-ios-crash-caused-by-sending-unicode-character/

5 godina
offline
Re: Otkrivene fotografije koje mogu potpuno blokir
Sinatra kaže...

I onda recite da je 4000 kuna puno za iPhone. Taj telefon sigurno neće zablokirati nekakva sličica planine.

 Nece slicica planine oce Apple kad mu se ne svidi sta radis sa svojim iphoneom ;) Neces ti njega popravljati gdje ti hoces a da apple ne uzme svoju pinku :) Neces majcin sine....

 

Treba kostati 16000 kn. 

 

Btw https://www.forbes.com/sites/gordonkelly/2020/05/31/apple-ios-13-ipad-pro-iphone-problems-upgrade/#6af5308f6e78

11 godina
neaktivan
offline
Re: Otkrivene fotografije koje mogu potpuno blokir

Zato taj skupocijeni iphone ima mogućnosti modificiranja izgleda kao daska wc šolje a sa druge strane pojedine iphone možeš blokirati sms porukom

16 godina
offline
Re: Otkrivene fotografije koje mogu potpuno blokir
Visak kaže...

Koji bi to bio 'RGB sustav boja? Postoji više RGB sustava i svi imaju neko ime, RGB je samo osnova na kojoj su bazirani.

 Ma izgleda da je u pitanju Google skia, originalan članak kaže da je kriv bug u metadati slike, da ako ju se presejva sa alteriranjem metadate, sve ok. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.6.2020 23:08 (overhaul).
13 godina
offline
Re: Otkrivene fotografije koje mogu potpuno blokir
Sinatra kaže...

I onda recite da je 4000 kuna puno za iPhone. Taj telefon sigurno neće zablokirati nekakva sličica planine.

Kolike su šanse da će netko pronaći takvu specijalnu fotografiju i postaviti je za pozadinu na mobitelu? Nikakve, gotovo nikakve. 

 

Kolike su šanse da će korisnik iPhonea naletiti na Unicode znak koji ga ruši? Velike, ako ne i ogromne. 

 

Treba imati na umu da taj bug ne pogađa sve Androide, dok bug kod pojedinih Unicode znakova pogađa sve uređaje koji koriste iOS. Ali to nije sve, kod Androida samo ti možeš izazvati taj problem. Kod Apple-ovih uređaja, drugi su ti koji ti mogu izazvati problem, bilo ubacivanjem specifičnog Unicode znaka na web stranicu, e-mail poruku ili slanjem obične SMS/iMessage poruke.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.6.2020 23:10 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Otkrivene fotografije koje mogu potpuno blokir
Sinatra kaže...

I onda recite da je 4000 kuna puno za iPhone. Taj telefon sigurno neće zablokirati nekakva sličica planine.

 Daju ga prejeftino i dovode se u opasnost da propadnu!

 

https://www.bug.hr/dogadjaji/apple-udvostrucio-cijene-nadogradnje-ram-a-za-entry-level-macbook-pro-15349

 

Hvala bogu financijski strucnjanci su odmah uskocili i spasili nasu dragu kompaniju povisujuci cijenu vrhunske i najmodernije LPDDR3 memorije iz 2012. koja se ugradjuje u najnoviji 2020. May - MacPro 13''!

 

Hvala Svecima!

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.6.2020 23:22 (wyks).
16 godina
offline
Re: Otkrivene fotografije koje mogu potpuno blokir
Sinatra kaže...

I onda recite da je 4000 kuna puno za iPhone. Taj telefon sigurno neće zablokirati nekakva sličica planine.

Nije 4000, nego 9000kn za iPhone.

I neće definitivno neka sličica ga zablokirati. Dovoljno dobro to radi sam od sebe.

Zbrika se barem 1-2 puta dnevno, konkretno kada te iste sličice zoom in-out, na Telegramu ili kada te slike sa Telegrama spremiš u galeriju i onda tamo otvoriš i zoom in-out, zacvika se na par sekundi.
O ostalim problemima da i ne govorim (npr da je jedan "najbolji" telefon, nesposoban se u 2020 prebaciti sa Wifi AP-a na drugi Wifi AP koji ima 4 puta jači signal sam, bez da ja moram ručno).

 

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
5 godina
offline
Re: Otkrivene fotografije koje mogu potpuno blokir
gkelekov kaže...
Sinatra kaže...

I onda recite da je 4000 kuna puno za iPhone. Taj telefon sigurno neće zablokirati nekakva sličica planine.

Nije 4000, nego 9000kn za iPhone.

I neće definitivno neka sličica ga zablokirati. Dovoljno dobro to radi sam od sebe.

Zbrika se barem 1-2 puta dnevno, konkretno kada te iste sličice zoom in-out, na Telegramu ili kada te slike sa Telegrama spremiš u galeriju i onda tamo otvoriš i zoom in-out, zacvika se na par sekundi.
O ostalim problemima da i ne govorim (npr da je jedan "najbolji" telefon, nesposoban se u 2020 prebaciti sa Wifi AP-a na drugi Wifi AP koji ima 4 puta jači signal sam, bez da ja moram ručno).

 

 Mozda ga drzis pogresno? ;)

5 godina
offline
Re: Otkrivene fotografije koje mogu potpuno blokir
Dead kaže...

A di je fuckin Promatrač?

 Djes ti Dead. Vidim da ti nedostajem ;) Ali ne znam zasto kad uredno na svaki post lupis TD ;) Postalo ti smisao zivota pratiti mene ;)

Ocekujs da cu braniti Androdi? Heheheheh Smece ko i svako drugo ;) Al kad vidim kako se Iphone zbrika jednim znakom tjesim se da je manje smece ;)

 Eto sad se slazem sa tobom al ne sumnjam da ces i na to lupiti TD ;) Jbg to je jace od tebe ;)

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Otkrivene fotografije koje mogu potpuno blokirati

*laughs in Windows Mobile*

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Otkrivene fotografije koje mogu potpuno blokir
Sinatra kaže...

I onda recite da je 4000 kuna puno za iPhone. Taj telefon sigurno neće zablokirati nekakva sličica planine.

 got the whole squad laughing

14 godina
offline
Re: Otkrivene fotografije koje mogu potpuno blokir
Jel tko probao postaviti fotografiju, imam ja Samsung S7 pa da probam jel radi sa ovom fotografijom iz bug foruma.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Otkrivene fotografije koje mogu potpuno blokir
Posmatrač kaže...
Dead kaže...

A di je fuckin Promatrač?

 Djes ti Dead. Vidim da ti nedostajem ;) Ali ne znam zasto kad uredno na svaki post lupis TD ;) Postalo ti smisao zivota pratiti mene ;)

Ocekujs da cu braniti Androdi? Heheheheh Smece ko i svako drugo ;) Al kad vidim kako se Iphone zbrika jednim znakom tjesim se da je manje smece ;)

 Eto sad se slazem sa tobom al ne sumnjam da ces i na to lupiti TD ;) Jbg to je jace od tebe ;)

 

TU ti je lupio, znači izdresirao si ga. Još malo truda i dobit ćeš ga u svoj klub obožavatelja.
Samo treba biti fokusiran i uporan ;) 

5 godina
offline
Re: Otkrivene fotografije koje mogu potpuno blokir
Zechina kaže...
Posmatrač kaže...
Dead kaže...

A di je fuckin Promatrač?

 Djes ti Dead. Vidim da ti nedostajem ;) Ali ne znam zasto kad uredno na svaki post lupis TD ;) Postalo ti smisao zivota pratiti mene ;)

Ocekujs da cu braniti Androdi? Heheheheh Smece ko i svako drugo ;) Al kad vidim kako se Iphone zbrika jednim znakom tjesim se da je manje smece ;)

 Eto sad se slazem sa tobom al ne sumnjam da ces i na to lupiti TD ;) Jbg to je jace od tebe ;)

 

TU ti je lupio, znači izdresirao si ga. Još malo truda i dobit ćeš ga u svoj klub obožavatelja.
Samo treba biti fokusiran i uporan ;) 

 Ja vec gubim nadu ;)

On je beznadezan slucaj ;)

8 godina
offline
Otkrivene fotografije koje mogu potpuno blokirati

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Otkrivene fotografije koje mogu potpuno blokir
Marko :D kaže...
Sinatra kaže...

I onda recite da je 4000 kuna puno za iPhone. Taj telefon sigurno neće zablokirati nekakva sličica planine.

Kolike su šanse da će netko pronaći takvu specijalnu fotografiju i postaviti je za pozadinu na mobitelu? Nikakve, gotovo nikakve. 

 

Kolike su šanse da će korisnik iPhonea naletiti na Unicode znak koji ga ruši? Velike, ako ne i ogromne. 

 

Treba imati na umu da taj bug ne pogađa sve Androide, dok bug kod pojedinih Unicode znakova pogađa sve uređaje koji koriste iOS. Ali to nije sve, kod Androida samo ti možeš izazvati taj problem. Kod Apple-ovih uređaja, drugi su ti koji ti mogu izazvati problem, bilo ubacivanjem specifičnog Unicode znaka na web stranicu, e-mail poruku ili slanjem obične SMS/iMessage poruke.

 E sad ako je u pitanju samo RGB kolorprofil slike zbog kojeg (neki)android fon pukne jer samo zna raditi sa sRGB, kako Bug članak navodi, onda su prilično velike šanse. No kako očito nema baš drugih slika koje brickaju mobitel (a i to bi bio šokantan propust, da mobile os nemože raditi sa najraširenijim RGB profilom a da se ne zbricka), vjerojatnije je ono što sam pročitao, da je metadata slike bio smrdan i kad se to resetira nekim presnimavanjem programom koji fleta taj info sve šljaka ok. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
offline
Re: Otkrivene fotografije koje mogu potpuno blokir
overhaul kaže...
Marko :D kaže...
Sinatra kaže...

I onda recite da je 4000 kuna puno za iPhone. Taj telefon sigurno neće zablokirati nekakva sličica planine.

Kolike su šanse da će netko pronaći takvu specijalnu fotografiju i postaviti je za pozadinu na mobitelu? Nikakve, gotovo nikakve. 

 

Kolike su šanse da će korisnik iPhonea naletiti na Unicode znak koji ga ruši? Velike, ako ne i ogromne. 

 

Treba imati na umu da taj bug ne pogađa sve Androide, dok bug kod pojedinih Unicode znakova pogađa sve uređaje koji koriste iOS. Ali to nije sve, kod Androida samo ti možeš izazvati taj problem. Kod Apple-ovih uređaja, drugi su ti koji ti mogu izazvati problem, bilo ubacivanjem specifičnog Unicode znaka na web stranicu, e-mail poruku ili slanjem obične SMS/iMessage poruke.

 E sad ako je u pitanju samo RGB kolorprofil slike zbog kojeg (neki)android fon pukne jer samo zna raditi sa sRGB, kako Bug članak navodi, onda su prilično velike šanse. No kako očito nema baš drugih slika koje brickaju mobitel (a i to bi bio šokantan propust, da mobile os nemože raditi sa najraširenijim RGB profilom a da se ne zbricka), vjerojatnije je ono što sam pročitao, da je metadata slike bio smrdan i kad se to resetira nekim presnimavanjem programom koji fleta taj info sve šljaka ok. 

 imaš u youtube videu koji je postavio dtdtdt tu, objašnjenje zašto se ovo dešava. u pitanju je ProPhoto RGB kolor profil koji android ne podržava , samo jedan pixel na toj slici zbog kojeg mobiteli podivljaju jer ga ne uspijevaju popraviti. svaka boja se sastoji od crvene, zelene i plave u određenim omjerima koji zbrojeni zajedno čine broj do 255. problem s tim jednim pixelom potječe od načina na koji android zaokružuje brojeve za te omjere, tako da je za taj pixel zbroj veći od 255 i tu nastaje greška 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.6.2020 14:14 (Wolverine).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice