Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

poruka: 266
|
čitano: 74.511
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I".
8 godina
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
Denis: automatski update je za idiote i ovce. Nema ozbiljnog poslovnog okruženja u kojem se bilo što događa automatski. Svaki iole razuman korisnik će razmisliti sto dobiva s nadogradnjom i kada je aplicirati. To je fakt sa strane korisnika. Nesto sasvim drugo je ponuda. Dok je trebalo osvajati trziste, fičeri su samo stizali, propusti su posljedica pa tako i virusi i ostala stoka sitnog zuba. Sada kad svi imaju racunala i softver koji je dovoljno dobar, korisnici nemaju potrebe pa tako ni interesa nadograđivati softver a bogme i racunala sto utjece na profite prodavača. I tako se pomalo stvara ekonomija na bazi rentijerstva odnosno monetizacije postojećih stvari uz izliku da se na taj nacin dodaje vrijednost tim stvarima koje netko vec posjeduje. Malo sutra. Cilj je prosjecnu steficu kojoj je racunalo i windows i previse za njezine potrebe prebaciti na pretplatni model jer tako dobivamo sigurnost. Od koga i cega? NSA ionako zna sve o nama, jos bolje nego google i ostali. Nikakav update ti nece pomoci ako odgovoris na glupi email nekog prevaranta iz Namibije. Cuvaj se onih koji ti se prave prijatelji. Sigurnost je stvar hardvera. Ono sto treba ostati privatno, ne smije biti spojeno na net i moze imati os iz1935. Za online konzumaciju treba imati prljavu masinu na kojoj nema privatnih podataka pa i ona ne treba nikakav update. Sta ostaje? Biznis. Tamo su strucnjaci koji trebaju znati sta rade. Auto update je za budale, kratko i jasno
Ja rekoh
13 godina
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

Ajme kakva panika nastala, ne mogu vjerovati. 😂

 

Što se updatea tiče, mislim da vam je najbolje vratiti se na Windows XP ili Vistu. Za njih više nema updatea tako da nemate što ni isključivati - simple as that! Mind blown! 🤯

 
5 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
Markić7 kaže...
Aldo kaže...

kao da newsbar čitam... a i 1. april je još daleko... ako je to istina, ode Intel u krasni nakon ovog...

Intel ima puno milijardi, oporavit će se intel..

 

 ako pad performansi zbilja bude ozbiljan (a na testovi na phoronixu idu u tom smjeru) tada ih mogu zajasit amazon, google, microsoft i ostali koji kupuju sesteroznamenkasti broj procesora od intela godisnje.

tu imanje svih milijardi pada u vodu.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
moderator
online
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
nixass kaže...
ako pad performansi zbilja bude ozbiljan (a na testovi na phoronixu idu u tom smjeru) tada ih mogu zajasit amazon, google, microsoft i ostali koji kupuju sesteroznamenkasti broj procesora od intela godisnje.

tu imanje svih milijardi pada u vodu.

Baze podataka i operacije s datotečnim sustavom su prema tim testovima najviše afektirane... Zeznuto baš za servere...

 

Enkodiranje videa pak nije uopće. Fiju... 

16 godina
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv

bas me zanima dal je i gdje je Krzanich ulozio lovu od intelovih dionica :)

 

https://twitter.com/jschauma/status/948596608677105666

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
odjavljen
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

Iskreno se nadam da ce popusiti puste milijarde i da ce biti primorani izdati jako dobru seriju procesora po jako dobroj cijeni. I da, mislim da su mene kao kupca gadno zajebali...

Freak Show Inc.
 
12 0 hvala 0
10 godina
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

Ja danas odvrtio da uradi update sistema pa bench i vidi, rezultati nesto bolji nego kad sam jucer odvrtio prije updatea(Ubuntu 16.04 LTS):

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/6038296

i danas:

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/6073747

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2018 19:40 (Chico12).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

Prvo Apple pocne usporavat svoj hardver da bi Intel nastavio tim stopama.Ne kontam, sto je sad to neki novi trend il?

Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
Chico12 kaže...

Ja danas odvrnuo da uradi update sistema i vidi, rezultati nesto bolji nego kad sam jucer odvrtio prije updatea(Ubuntu 16.04 LTS):

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/6038296

i danas:

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/6073747

 

Svaki put kad odvrtiš budeš dobio različite rezultate.

Taj test je glupost.

10 godina
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
honor8 kaže...
Chico12 kaže...

Ja danas odvrnuo da uradi update sistema i vidi, rezultati nesto bolji nego kad sam jucer odvrtio prije updatea(Ubuntu 16.04 LTS):

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/6038296

i danas:

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/6073747

 

Svaki put kad odvrtiš budeš dobio različite rezultate.

Taj test je glupost.

 Znam, ali bas ovolika razlika u multicore scoru???

6 godina
protjeran
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
Chico12 kaže...

 Znam, ali bas ovolika razlika u multicore scoru???

 

Nešto od procesa u pozadini je jelo proc više nego sad.

Ja bih to prije pomislio nego da sam zbog updatea profitirao heh.

9 godina
protjeran
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
Denis kaže...
rambox kaže...
crozoki kaže...

Hoće li se taj patch moci izbjeci?

 

Potpuno Ugasiš Windows Updates i rješeno bez problema.Vratimo se u realnost, za bilo kojeg korisnika največi sigurnosni problem je bilo koji oblik Ransomware napada, a sve ostale opasnosti/sigurosne rupe su realno luk i voda.

 

 

Ako se nekome ne da čačkat okolo, tu su dva alata koji če jednim klikom odradit posao i to je to.

 

https://www.ghacks.net/2015/12/18/two-windows-10-tools-to-block-automatic-updates/

 WannaCry? :)

Isključivanje Windows Updatea stvarno nikom ne bih preporučio. 

 Zasto? Mozes ih ukljuciti jednom mjesecno. Mozda koristis win masinu za industrijske potrebe te nema pristupa internetu.

11 godina
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

Meni se sve čini da je Intel vidio kako to radi Apple (a nije da mu ne polazi od ruke), pa i on diga nogu (odnosno smanjija brzinu).

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
Frk kaže...

Prvo Apple pocne usporavat svoj hardver da bi Intel nastavio tim stopama.Ne kontam, sto je sad to neki novi trend il?

 To ti je slično "trendu" kao i sa pohotnim hollywood-skim glumcima/glavešinama,nakon(10-20god. zastare) šta su ih masovno "glumice" optužile za seksualno "uznemiravanje" 

Nego šalu na stranu,a ja upravo naručio novu "kavu",i odmah dobio ovakvu pljusku,ajd barem imam garu u slučaju ogromnog-MEGA usporavanja da im vratim polu-proizvod..

6 godina
protjeran
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
Magnolia_fan kaže...


Isključivanje Windows Updatea stvarno nikom ne bih preporučio. 

 Zasto? Mozes ih ukljuciti jednom mjesecno. Mozda koristis win masinu za industrijske potrebe te nema pristupa internetu.

 

Ja oduvijek windows update koristim manualno, upravo tako kako si i sam rekao, cca jednom mjesečno ili kad vidim na netu da je izašao neki update isti i skinem.

 

13 godina
neaktivan
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

Ja isključio updateove. Ako bude kakvih žalbi, tužbi, uključit ću se, ako ne, neću updateati windowse dok ne izađe neki fix za to što dolazi updateom.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
Magnolia_fan kaže...
Denis kaže...
 WannaCry? :)


Isključivanje Windows Updatea stvarno nikom ne bih preporučio. 

 Zasto? Mozes ih ukljuciti jednom mjesecno. Mozda koristis win masinu za industrijske potrebe te nema pristupa internetu.

To je sad već navlačenje kožice.  Znači, na kraju opet imaš ažurirane Windowse, samo sa zakašnjenjem do mjesec dana, a računalo koje nije na Internetu i vrti samo specijalizirani softver nije u riziku da će se zaraziti od nečeg s Interneta.

 

Oni koji nemaju problema s ažuriranjem Windowsa, ne bi trebali isključivati Windows Update - od toga više štete nego koristi. Oni koji imaju problema, trebali bi dokučiti zbog čega imaju problema - uzrokuje li im probleme neki softver ili hardver.

 

Mislim, stvar je u tome da se isključivanjem ažuriranja problem zapravo ne rješava, nego se samo prikriva. Nažalost, rješavanje problema kod nekih računala, pogotovo starijih, moglo bi se svoditi na kupovinu nove komponente, možda čak i matične ploče (što u osnovi znači da se recimo kod prijenosnika problem ni ne može riješiti). Pa onda treba odvagnuti stvari. Ali isključivanje nadogradnji na računalu koje dosad nije pokazivalo nikakve probleme s njima? To baš i nema pravog opravdanja. Kad ste zadnji put na Windowsima 10 pokupili neki zloćudni program (a da niste sami računalo inficirali pokušajem instalacije piratiziranog softvera ili preko inficiranog USB sticka)? To vam je jednim dijelom zasluga redovitih nadogradnji. 

15 godina
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
Ja kao Windows Insider jedva čekam ovu nadogradnju. Jednostavno iz razloga što volim rješavati probleme, i to one slatke probleme iz doba starih Pentiuma.

Ali od svega ovoga biti će: tresla se brda - rodio se miš.

Windows 10 je ionako malo usporen u usporedbi sa munjom već sada zaboravljenog Windowsa 8 (ne i 8.1).

A i tematika samog problema tiče se više nas 1% informatičara. Ostali neće imati blage veze o čemu je riječ, kao i što mnogi koji se "razumiju u 'brzinu' interneta" pojma nemaju o razlici između Troughtput i Goodput mjerenja.
Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

Možemo baciti kladionicu za koliko će tjedana / mjeseci cryptolocker koji iskorištava ovu ranjivost poharati internete. Veliki su izgledi da će ovaj puta tražiti isplatu u rippleu :)

 

Inače, chips&bits se šali na twitteru:

 

TSX Haswell bug (2014), AVX Skylake bug (2016), ME bug (2017), and now Kernel Memory bug (2018) (Oh, and ATOM sudden death in NAS!). But, like people in Enterprise market say, "Nobody ever got fired for choosing Intel". Intel can rest easy tonight.

 

Sad kad je Intel mrtav, VIA može preuzeti 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2018 21:10 (hrvooje).
 
6 0 hvala 0
7 godina
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I

ah, sva sreća što imam devet godina star phenom 2 , čekaj...

ravna zemlja i šupalj mjesec
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
mbaksa kaže...

To je sad već navlačenje kožice.  Znači, na kraju opet imaš ažurirane Windowse, samo sa zakašnjenjem do mjesec dana, a računalo koje nije na Internetu i vrti samo specijalizirani softver nije u riziku da će se zaraziti od nečeg s Interneta.

 

Oni koji nemaju problema s ažuriranjem Windowsa, ne bi trebali isključivati Windows Update - od toga više štete nego koristi. Oni koji imaju problema, trebali bi dokučiti zbog čega imaju problema - uzrokuje li im probleme neki softver ili hardver.

 

Mislim, stvar je u tome da se isključivanjem ažuriranja problem zapravo ne rješava, nego se samo prikriva. Nažalost, rješavanje problema kod nekih računala, pogotovo starijih, moglo bi se svoditi na kupovinu nove komponente, možda čak i matične ploče (što u osnovi znači da se recimo kod prijenosnika problem ni ne može riješiti). Pa onda treba odvagnuti stvari. Ali isključivanje nadogradnji na računalu koje dosad nije pokazivalo nikakve probleme s njima? To baš i nema pravog opravdanja. Kad ste zadnji put na Windowsima 10 pokupili neki zloćudni program (a da niste sami računalo inficirali pokušajem instalacije piratiziranog softvera ili preko inficiranog USB sticka)? To vam je jednim dijelom zasluga redovitih nadogradnji. 

 Hmm... automatski update redovito stvara probleme:

https://www.digitaltrends.com/computing/microsoft-kb3206632-fixes-network-connectivity-problem/

https://hardware.slashdot.org/story/16/05/06/2119246/recommended-windows-7-update-is-breaking-pcs-with-asus-motherboards

http://www.telegraph.co.uk/technology/2016/08/25/windows-10-anniversary-update-keeps-breaking-pcs/

https://www.extremetech.com/computing/242537-microsofts-latest-windows-update-breaks-multi-monitor-gaming

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-hardware-winpc/multiple-monitor-issues-after-creators-update/7b67bd64-fbe9-42c4-90b7-f45ad8ba1656?auth=1

...

Tako da, ako možeš birati - ne držati automatski update.

hrvooje kaže...

ATOM sudden death in NAS

 Tell me more...?

Nope.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
Tonči kaže...

hrvooje kaže...

ATOM sudden death in NAS

 Tell me more...?

 

Da, mene isto zanima. Po mom iskustvu - prije ce crknuti mrezni kabel nego atom

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
Louis Pluto kaže...

ah, sva sreća što imam devet godina star phenom 2 , čekaj...

Nema veze, update (i usporavanje) ide u OS, a to ti je moderno i podložno lakoj promjeni. U stvari, što je procesor stariji to gore, bit će veće usporenje. 

16 godina
neaktivan
offline
Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo svim I
Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2018 21:34 (hrvooje).
 
3 0 hvala 5
16 godina
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
hrvooje kaže...

easy tonight.

 

Sad kad je Intel mrtav, VIA može preuzeti 

To su ti realno skoro godinu dana stare informacije.Preciznije VIA+Kinezi koji sve financiraju, VIA ima X86 CPU licencu ali love ima kao žaba dlaka zato su tu Kinezi.

 

Bug kao "Informatički portal" očito takve informacije oko novih VIA procesora ne zanimaju. Ista priča ide i za specifični novi VISC CPU/arhitekturu, kao da ne postoji pa nema frke.

 

Koga to zanima tu je link pa nek čita, ili ukratko prva generacija VIA 8 Core CPU 3ghz okvirne performanse kao Desktop 4/8 Ryzen CPU.

 

https://forums.anandtech.com/threads/zhaoxin-28nm-zx-c-2015-kx-5000-2017-16nm-kx-6000-2018-nm-kx-7000-2019-x86-processors.2471695/

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2018 21:55 (rambox).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv

A teško ćemo ikad dobit statistiku ovako nečega, ali iz opisa problema jasno je koliki je opseg; recimo, ja sam na tri računala iskusio ukupno barem jedan ovakav problem od kad je Windowsa 10...

Nope.
13 godina
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv

Microsoftu, a i ni jednoj drugoj kompaniji nije u interesu da daju brojke koje im ne idu u prilog. Zamisli samo što bi se dogodilo kada bi rekli koliko je korisnika uklonilo Edge ili se pak vratilo s Windowsa 10 na Windows 7/8.1. To bi doslovno bila katastrofa za njih i ljudi bi automatski pretpostavili da nešto ne valja s desetkom i vraćali se na starije verzije Windowsa.

 

Ali da, bilo je slučajeva kada je Microsoft sam potvrdio da su ažuriranjem zeznuli nešto i rekli kako taj problem imaju svi korisnici Windowsa 10. Naravno, to su onda ubrzo ispravili, a najnoviji slučaj (od prije par mjeseci) jest kad su prestali dot matrix printeri s radom.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv

 

LOL, koji bulsit od priopcenja

Ide tata na threadrippera

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Otkriven golemi sigurnosni propust u gotovo sv
Tonči kaže...

A teško ćemo ikad dobit statistiku ovako nečega, ali iz opisa problema jasno je koliki je opseg; recimo, ja sam na tri računala iskusio ukupno barem jedan ovakav problem od kad je Windowsa 10...

Ja u uredu imam 10 računala (s Windows 10) koje održavam. Redovito se ažuriraju i do sada nisam iskusio problema. Vjerojatno je riječe o tome da se na računala ne instalira sva sila ovoga ili onoga već samo ono što trebamo za posao. Softver instaliram isključivo ja i to tek nakon provjere da li ima problema (na rezervnom računalu). Sva računala su identične konfiguracije s Intel Core i7 6700 i Asusovom matičnom pločom Z170-P (vidio sam link na probleme s Asus matičnom i windows 10).

 

Ja bi rekao da je veliki dio problema uzrokovan i softverom koji je instaliran na računalu.

Stručnjak za odmaganje...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice