Otkriven asteroid s najkraćim orbitalnim periodom

poruka: 27
|
čitano: 8.767
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Otkriven asteroid s najkraćim orbitalnim periodom ".
7 godina
offline
Re: Otkriven asteroid s najkraćim orbitalnim perio

Mislim da bi u slučaju neposredne kataklizmične opasnosti ovakvog tipa, čovječanstvo ipak bilo ujedinjeno. Ipak u tom slučaju nije bitno da li si bogat ili siromašan već da preživiš. A kako četiri oka vide više nego dva, mislimd abi šanse za spas bile visoke. 

 

Kada bi kataklizma prošla, tko živ tko mrtav (i HDZ koji je spasio Lijepu našu od asteroida) 

I want to believe
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Otkriven asteroid s najkraćim orbitalnim perio
Brki1994 kaže...

Mislim da bi u slučaju neposredne kataklizmične opasnosti ovakvog tipa, čovječanstvo ipak bilo ujedinjeno. Ipak u tom slučaju nije bitno da li si bogat ili siromašan već da preživiš.

Možda bi se ujedinili da se društvo ne raspadne do tada, ali po onom što se događa, samo je pitanje vremena kad će se život svesti na borbu za osnovne resurse a kad će ljudi valjda shvatiti da su cijelo vrijeme sudjelovali u kataklizmi.

Možda će i dalje postojati elita koja se neće morati boriti za resurse ali njima će vjerojatno biti lakše (isplativije) sjesti u raketu i otići na izlet dok se ne slegne prašina oko asteroida, umjesto da se bore s istim, pogotovo ako ne bude prevelik.

 

Efektivno, asteroidi su samo još jedna distrakcija od pravih problema.

Amenoum
7 godina
online
Re: Otkriven asteroid s najkraćim orbitalnim perio
Brki1994 kaže...

Mislim da bi u slučaju neposredne kataklizmične opasnosti ovakvog tipa, čovječanstvo ipak bilo ujedinjeno. 

 + Bruce Willis je još uvijek relativno mlad i u formi, nema straha 

 

Kruha i igala...
7 godina
offline
Re: Otkriven asteroid s najkraćim orbitalnim perio

Optimist sam pa ću reći da će čovječanstvo opstati. Tehnologija će u budućnosti (nešto dalja budućnost) učiniti rat zastarjelim. 

 

Uz to ću nadovezati da ćemo vjerojatno unutar 300 godina početi s kolonizacijom solarnog sustava čime će mnoge rude i resursi postati dostupni. Budućnost više ne pripada nacionalnim državama nego korporacijama...

 

fer-de-lance većina postave je još živa pa nemamo što brinuti 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2021 15:21 (Brki1994).
16 godina
offline
Otkriven asteroid s najkraćim orbitalnim periodom

Pesimist sam pa ću reći da čovječanstvo neće opstati. Da se ne razbacujemo stoljećima, mislim da će ovo u kojem živimo biti presudno za opstanak čovječanstva. Budući da ljudi nisu primarno racionalna bića (religija, ratovi), da bogati koji nemilice uništavaju prirodne resurse nemaju namjeru mijenjati svoje navike, da na vidiku nema promjene društveno ekonomskog sustava (neoliberalizam), koji je direktno odgovoran za kataklizmu u kojoj danas živimo, ne vidim izlaz iz ove situacije. Volio bih da sam u krivu, ali kako sam već naveo na početku posta da sam pesimist, ne vidim svjetlo na kraju tunela.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Otkriven asteroid s najkraćim orbitalnim periodom

prijedlozi za krštenje najbržeg asteroida zapadno od pecosa: 

0 eustahije
2 gonzales
0 trčkavica
0 crnogorski konobar
6 rvacki šalterski službenik
0 rajmak 003 bad weather edition
1 bip-bip
1 šprih
1 kasnim, kasnim, kasnim
I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 1 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Otkriven asteroid s najkraćim orbitalnim periodom

Klasika - ne razumiju ga pa ce ga izbaciti iz suncevog sustava...

A kriv je samo zato sto je razlicit

Freak Show Inc.
 
6 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Otkriven asteroid s najkraćim orbitalnim perio
ludizao kaže...

Sunce zoveš oni?

 

Pise "zabijanje u Sunce ili izbacivanje iz unutarnjeg Sunčevog sustava". Ne navodi se tko ce ga izbaciti. Ali svakako je sramota ako to razmatraju

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Otkriven asteroid s najkraćim orbitalnim perio
ludizao kaže...

Mislio sam da se šališ. Ako je orbita nestabilna, onda će ga Sunce izbaciti. Gravitacijska praćka.

 Ne može ako se već vrti oko Sunca. Sunce može biti praćka nećemu što je doletjelo izvan sunčeva sustava u nj.... ili?

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Otkriven asteroid s najkraćim orbitalnim perio
ludizao kaže...

Kako ne može? Ako je orbita nestabilna, asteroid će u jednom trenutku biti izbačen iz nje, ako se prije toga ne zabije u nešto.

 Promaklo mi je ovog "iz unutarnjeg".

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Otkriven asteroid s najkraćim orbitalnim perio
ludizao kaže...

Nema obrane od asteroida. To su pusti snovi i priče za punjenje članaka. Zemljani su toliko sebični, neodgovorni, neorganizirani i razjedinjeni da se ne mogu dogovoriti ni kako prestati zagađivati prirodu, a kamoli nešto složenije. Kao planira se teraformiranje drugih planeta, a da se vlastita koja sve ima gotovo nije u stanju ni održavati.

 

PaleRider kaže...
Brki1994 kaže...

Mislim da bi u slučaju neposredne kataklizmične opasnosti ovakvog tipa, čovječanstvo ipak bilo ujedinjeno. Ipak u tom slučaju nije bitno da li si bogat ili siromašan već da preživiš.

Možda bi se ujedinili da se društvo ne raspadne do tada, ali po onom što se događa, samo je pitanje vremena kad će se život svesti na borbu za osnovne resurse a kad će ljudi valjda shvatiti da su cijelo vrijeme sudjelovali u kataklizmi.

Možda će i dalje postojati elita koja se neće morati boriti za resurse ali njima će vjerojatno biti lakše (isplativije) sjesti u raketu i otići na izlet dok se ne slegne prašina oko asteroida, umjesto da se bore s istim, pogotovo ako ne bude prevelik.

 

Efektivno, asteroidi su samo još jedna distrakcija od pravih problema.

 

zvir12 kaže...

Pesimist sam pa ću reći da čovječanstvo neće opstati. Da se ne razbacujemo stoljećima, mislim da će ovo u kojem živimo biti presudno za opstanak čovječanstva. Budući da ljudi nisu primarno racionalna bića (religija, ratovi), da bogati koji nemilice uništavaju prirodne resurse nemaju namjeru mijenjati svoje navike, da na vidiku nema promjene društveno ekonomskog sustava (neoliberalizam), koji je direktno odgovoran za kataklizmu u kojoj danas živimo, ne vidim izlaz iz ove situacije. Volio bih da sam u krivu, ali kako sam već naveo na početku posta da sam pesimist, ne vidim svjetlo na kraju tunela.

 Čitam zanimljiv znanstveni članak, a onda otvorim komentare i izgubim volju za život :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Otkriven asteroid s najkraćim orbitalnim periodom

Mislim da optimist može biti jedino onaj tko ima povjerenja u politiku, banke i industriju, vjerujući da isti žele i mogu rješiti problem koji su stvorili i da to rješenje neće biti bolno za narod.

Doduše, budući da narod takvima daje moć s praktički bezuvjetnim povjerenjem možda i jest najviše odgovoran.

 

Bez radikalne promjene mentalnog sklopa koji će više vrednovati dugoročno blagostanje od kratkoročnog zadovoljstva, optimizam nema što raditi u ičijoj glavi, osim kao uobičajeno zavaravanje radi spomenute kratkoročne koristi - puno je lakše biti optimist i nadati se čudu nego mijenjati navike.

Amenoum
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Otkriven asteroid s najkraćim orbitalnim perio

Optimist sam, ali nemam povjerenja u politiku, banke, industriju i sve što spada pod tkz. Establishment. Narod, ti. dio populacije je ili previše zaokupljen preživljavanjem da ne stigne usmjeriti pažnju na one koji spotiču čovječanstvo. Isto važi i za one komformiste kojima je bitno "da je meni dobro" jer takvi žele status quo.

 

Radikalna promjena doći će s novim generacijama koje su se već rodile i koje će se rađati jer oni odrastaju u takvom svijetu koji će morati popravljati i mijenjati. Mi koji smo tu već nešto dulje ćemo tome doprinijeti dok starije generacije neće moći ništa jer je njihov mentalitet zacementiran.

 

Lakše je biti pesimist jer se samo prepustiš na milost i nemilost.

Biti optimist, e to je već izazov. I kada je sve crno, treba imati nadu i vjeru u bolje sutra (uz vlastite radnje naravno).

I want to believe
16 godina
offline
Otkriven asteroid s najkraćim orbitalnim periodom

I što si to ti kao optimist promijenio?

 

Ja, kao pesimist:

- ne vozim auto već 2 godine

- dao sam otkaz na sve poslove, radim elektronički samo od kuće a fizičke radove u blizini (ne prihvaćam poslove u kojima bi bio prisiljen plaćati doprinose i poreze)

- zadnjih 5 godina radim na razumjevanju svemira i ne tako davno sam počeo objavljivati radove kojima između ostalog ljude pokušavam potaknuti na promjene

 

Ni ti a ni tvoje nove generacije neće promjeniti baš ništa ako ne promjenite sklop koji sam spomenuo.

Amenoum
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Otkriven asteroid s najkraćim orbitalnim perio
PaleRider kaže...

I što si to ti kao optimist promijenio?

 

Ja, kao pesimist:

- ne vozim auto već 2 godine

- dao sam otkaz na sve poslove, radim elektronički samo od kuće a fizičke radove u blizini (ne prihvaćam poslove u kojima bi bio prisiljen plaćati doprinose i poreze)

- zadnjih 5 godina radim na razumjevanju svemira i ne tako davno sam počeo objavljivati radove kojima između ostalog ljude pokušavam potaknuti na promjene

 

Ni ti a ni tvoje nove generacije neće promjeniti baš ništa ako ne promjenite sklop koji sam spomenuo.

 Oprosti sto? 

 

16 godina
offline
Otkriven asteroid s najkraćim orbitalnim periodom

Nisam pesimist po svom izboru, nego upravo zbog takvih vječnih optimista koji ništa ne mijenjaju nego samo očekuju da će netko drugi nešto promijeniti.

Kako očekuješ da će tvoja djeca nešto mijenjati kad ih svojim primjerom ne učiš da išta mijenjaju nego samo da prihvaćaju ono što im se servira?

 

Treba samo malo uključiti mozak da se vidi istina, ali vječni optimist i to radije prepušta nekom drugom iako se i svojim ponosi iz nekog razloga.

Amenoum
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Otkriven asteroid s najkraćim orbitalnim perio
ludizao kaže...

Mislio sam da se šališ. Ako je orbita nestabilna, onda će ga Sunce izbaciti. Gravitacijska praćka.

 Svako tijelo koje se giba nastoji zadržati smjer i brzinu tog gibanja. Asteroid teži tome da produži ravno kroz sunčev sustav, a Sunce ga u tome sprečava. Ako se jednom ispetlja nitko ga nije izbacio.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Otkriven asteroid s najkraćim orbitalnim perio
PaleRider kaže...

I što si to ti kao optimist promijenio?

 

Ja, kao pesimist:

- ne vozim auto već 2 godine

- dao sam otkaz na sve poslove, radim elektronički samo od kuće a fizičke radove u blizini (ne prihvaćam poslove u kojima bi bio prisiljen plaćati doprinose i poreze)

- zadnjih 5 godina radim na razumjevanju svemira i ne tako davno sam počeo objavljivati radove kojima između ostalog ljude pokušavam potaknuti na promjene

 

Ni ti a ni tvoje nove generacije neće promjeniti baš ništa ako ne promjenite sklop koji sam spomenuo.

 

Zanimljivo kako si odmah pesimisitčno mene i buduće naraštaje okarakterizirao kao "sebične". Već sam pisao na par tema moj "doprinos" brizi za okoliš. Vozim auto na plin jer ovisim o autu, ne razbacujem se s papirom nego radim u firmi gdje većinu stvari imamo digitalno, a ne fizički, sortiram otpad, ne bacam smeće uokolo, ne vozim auto do obližnje trgovine jer mi se neda hodati, ne rasipam energiju niti vodu, iza kuće s drugim ukućanima imam mini vrt pa imamo neke osnovne voćke i povrće, ne bacamo hranu, ne kupujem svake godine novi mobitel niti ne "šopingiram" kao manijak i itd...

+

razvijam svijest o prirodi, okolini i svemiru, ne idem gubiti vrijeme u duhovna svetišta jer bi sam sebe lagao  i onda shvatim da smo svi mali, ali vrijedni kotačići u tom velikom sustavu zvanom svemir. Svatko od nas je bitan i svatko od nas ima svoju ulogu ovdje (koju uvijek možemo mijenjati).

 

Smatram da sam svoj sklop najbolje promjenio u postojećem sustavu i da prvenstveno radim u najboljem interesu (naglašeno za sebe, ali i druge) i kroz to dajem primjer ostalima. Svatko ima svoj pristup navedenim promjenama, a ne sjesti i proizvati druge da su u krivu jer su optimisti i da im je mentalni sklop u klincu.

 

A zašto je mentalno sklop takav kakav je, pogledaj uzroke u velikim korporacijama i raznim influencerima koji to potiču umejsto da se potiče nešto korisno.

 

 

I want to believe
16 godina
neaktivan
offline
Re: Otkriven asteroid s najkraćim orbitalnim perio
ludizao kaže...

Picajzla. Nesvjesno tijelo ne nastoji ništa. Niti će ga Sunce u doslovnom smislu izbaciti niti će se asteroid ispetljati. Samo sile djeluju i rade svoje.

 Izbacivanje i ispetljavanje ne moraju biti svjesne radnje. Sunce je to koje drži asteroid svojom masom u sunčevom sustavu, a asteroid zbog svoje inercije ima tendenciju odlaska iz njega. I bez svijesti postoje efekti, a ti si ih pobrkao i sad to nisi u stanju priznati.

 

Ako te smeta antropomorfizacija onda nisi trebao prihvatiti Fridayevu šalu na koju si se ozbiljno nadovezao, a sad si se odjednom probudio i pametuješ o (ne)svjesnosti tijela.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Otkriven asteroid s najkraćim orbitalnim periodom

@Brki1994

 

Kažeš da nemaš povjerenja u sistem a i dalje ga podržavaš - efektivno imaš povjerenje samo si lažeš da nemaš.

Možda si napravio koliko si mogao u tom sistemu, ali sasvim je jasno da je to zavaravanje jer sustavno dugogodišnje zanemarivanje istine traži radikalne promjene.

Kad tad ćeš morati radikalno mijenjati životne navike, a što se duže čeka to će one za tebe biti radikalnije.

 

Amenoum
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Otkriven asteroid s najkraćim orbitalnim perio

Ne podržavam sistem. Što mogu po tebi napraviti? Sve prodati, kupiti kuću na selu i obrađivati zemlju (sve prirodno bez ikakvih GMO-a i teške mehanizacije). U sistemu si kako god i uvijek će biti, ali u kakvom ćeš sistemu biti to zavisi od tebe. Možemo sada spominjati i Izjave o nepostojanju osobe, Allatru, Projekt Venus i ostale ideje koje pozivaju na izlazak iz sistema, a zaboravljaju da si onda isto u sistemu koji je društveno uređen. Tvoj bi navod tako prepravio da sam učinio sve što sam mogao unutar trenutnog shvaćanja sistema i da više od ovog ne mogu (barem ne sam jer ja za tektonske promjene potrebna veća količina ljudi). 

 

A što je to istina? Istina je da planet upravlja nama, a ne mi njime. Još nas tolerira, ali ako prijeđemo granicu, izbrisati će nas Zemlja i ona ide dalje. Flora i fauna če prodisati i priroda će i dalje biti lijepa, ali i okrutna. Vjerujem da smo kao vrsta ovdje s nekim razlogom, ali taj razlog nije uništenje svega i svačega. Kao i u svakom računalnom programu, postoje bugovi i glitchevi (u vidu svega lošeg što nam se događa) i to je na neki način testiranje nas samih i ljudske vrste općenito. Ljudska vrsta se nalazi na pragu velikih promjena od kojih su neke dobre i predstavljaju enormni potencijal (automatizacija, kraće radno vrijeme, duži ljudski vijek uz poticanje ljudi na samorealizaciju, kolonizacija solarnog sustava, AI koji je ujedno idvojskeli mač). Vjerujem da će sve ići u dobrom smjeru jer smo proživjeli Ledeno doba, razne bolesti, ratove, elementarne nepogode i uvijek smo se zahvaljujući razumom i željom za boljim sutra popeli na vrh takvih prepreka (i još se penjemo). 

 

Svoje životne navike od ovih teško da mogu radikalnije mijenjati. Kada do toga bude došlo, neće mi uopće teško pasti. Više će teže pasti nekom Ameru ili Nijemcu koji je navikao na izobilje i lagodan život. U ovom podneblju gdje živimo ipak nije izobilje i dosta ljudi živi na granici pristojnog života i preživljavanja tako da radikalna promjena životnih navika ne bi teško pala većini. Afriku i dijelove Azije niti ću spominjati. Pa neki od njih nisu mobitel vidjeli, a kamoli forum kao sredstvo komunikacije gdje sada raspravljamo.

 

 

 

 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.8.2021 15:11 (Brki1994).
16 godina
offline
Re: Otkriven asteroid s najkraćim orbitalnim perio
Brki1994 kaže...

Ne podržavam sistem. 

 Hoćeš reći da ne plaćaš poreze, registraciju auta, takozvane kazne (za prometne prekršaje i sl.), ne kupuješ industrijske proizvode, itd..?

 

Što mogu po tebi napraviti? Sve prodati, kupiti kuću na selu i obrađivati zemlju (sve prirodno bez ikakvih GMO-a i teške mehanizacije).

 

Da, ako živiš u gradu a ne možeš hranu i vodu proizvesti na istom mjestu onda trebaš otići tamo gdje je to moguće. Već sam drugdje spominjao, ali evo opet - štivo Bright Green Lies, ako ti nije jasno gdje je problem.

 

Tvoj bi navod tako prepravio da sam učinio sve što sam mogao unutar trenutnog shvaćanja sistema i da više od ovog ne mogu (barem ne sam jer ja za tektonske promjene potrebna veća količina ljudi). 

 

Naravno da ne možeš unutar tog sistema, zato i kažem da su potrebne radikalne promjene - ne podržavati sistem. Naravno da to nije lako nakon dugotrajnog stvaranja ovisnosti o sistemu. Ali kad se radi o ovisnosti koja ne valja (što i sam priznaješ) rješenje sigurno nije opravdavanje ovisnosti - kao da alkoholičar kaže da pije zato što ne može drugačije.

 

A što je to istina? Istina je da planet upravlja nama, a ne mi njime. Još nas tolerira, ali ako prijeđemo granicu, izbrisati će nas Zemlja i ona ide dalje. Flora i fauna če prodisati i priroda će i dalje biti lijepa, ali i okrutna. Vjerujem da smo kao vrsta ovdje s nekim razlogom, ali taj razlog nije uništenje svega i svačega. Kao i u svakom računalnom programu, postoje bugovi i glitchevi (u vidu svega lošeg što nam se događa) i to je na neki način testiranje nas samih i ljudske vrste općenito. Ljudska vrsta se nalazi na pragu velikih promjena od kojih su neke dobre i predstavljaju enormni potencijal (automatizacija, kraće radno vrijeme, duži ljudski vijek uz poticanje ljudi na samorealizaciju, kolonizacija solarnog sustava, AI koji je ujedno idvojskeli mač). Vjerujem da će sve ići u dobrom smjeru jer smo proživjeli Ledeno doba, razne bolesti, ratove, elementarne nepogode i uvijek smo se zahvaljujući razumom i željom za boljim sutra popeli na vrh takvih prepreka (i još se penjemo). 

 

Tvoje razmišljanje je antropocentrično. Sve loše što nam se događa posljedica je nas samih, a trenutno je to još i daleko od lošeg za nas kako će biti. Zadnjih 10000 - 12000 godina čovjek je rak planeta, eksponencijalno pojačavajući svoju moć. Ljudsko ponašanje donosi kratkoročne koristi nauštrb sveg ostalog života na zemlji, što je dugoročno suicidalno. Nismo se popeli na vrh razumom i željom za boljim sutra nego bahatim iskorištavanjem i prisvajanjem svega što postoji na Zemlji, i još uvijek to radimo, ne samo da bi zadržali stil života nego svoju ekonomiju još uvijek temeljimo na beskonačnom rastu.  U pravu si glede jednog - ovdje smo s razlogom i to nije uništenje svega i svačega, ali smo davno skrenuli s puta. Ja imam svoju teoriju o tome, ali neću sada o tome (ako te zanima, guglaj moj potpis).

Amenoum
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2021 14:24 (PaleRider).
14 godina
offline
Re: Otkriven asteroid s najkraćim orbitalnim perio
Brki1994 kaže...

 

Već sam pisao na par tema moj "doprinos" brizi za okoliš. Vozim auto na plin jer ovisim o autu, ne razbacujem se s papirom nego radim u firmi gdje većinu stvari imamo digitalno, a ne fizički, sortiram otpad, ne bacam smeće uokolo, ne vozim auto do obližnje trgovine jer mi se neda hodati, ne rasipam energiju niti vodu, iza kuće s drugim ukućanima imam mini vrt pa imamo neke osnovne voćke i povrće, ne bacamo hranu, ne kupujem svake godine novi mobitel niti ne "šopingiram" kao manijak i itd...

I am sorry to break the news ali radiš apsolutno ništa za okoliš. Trebaš update. Dokumentarci su Cowspiracy i Seaspiracy na Netflixu. 

 

Utjecaj stočarstva i proizvdnje hrane za stoku na stakleničke plinove:
- stočarstvo proizvodi više stakleničkih plinova od kopnenog, zračnog i pomorskog prometa zajedno
- 51% svih stakleničkih plinova dolazi od stočarstva
- 65% dušikovog oksida, stakleničkog plina koji je 296 puta opasniji od CO2 i zadržava se u atmosferi 150god, dolazi od stočarstva
- nastavili se ovim tempom, do 2050. stočarstvo će povećati emisiju stakleničkih plinova za 80%
- krave proizvode 568 bilijuna litara metana, koji je, ovisno o izvoru, 25-100 puta destruktivniji od CO2 u periodu od 20god
- čak i bez korištenja fosilnih goriva, do 2030 ćemo preći CO2 limit, sve od stočarstva

 

Utjecaj na vodu:
- stočarstvo godišnje koristi 129-288 trilijuna litara vode godišnje
- 56% ukupne potrošnje vode u americi ide na proizvodnju hrane za stoku
- 9464 litara vode je potrebno za pola kila govedine
- 1806 litara vode za pola kila jaja i

- 3407 litara vode za pola kile sira
- 3785 litara vode za 4 litre mlika
- 5% vode u americi odlazi na kućanstva, 55% za proizvodnju hrane za stoku
- proizvodnja hrane za stoku troši 20-33% sve svježe vode na planetu

 

...

Da ne idem dalje, to je tek 1/4 stranice:
https://www.cowspiracy.com/facts

 

Evo i statistika iz drugog dokumentarca: 

https://www.seaspiracy.org/facts

 

Jedva sam se prisilio pogledat ta 2 dokumentarca. Uopće više ne gledam takve dokumentarce jer me napucaju sa depresivnim činjenicama i onda ja moram živit sa tim informacijama i znanjem da ne mogu ništa.

A ovim dokumentarcima su barem realni. Ne vjeruju u regulativu, udruge za zaštitu okoliša i bilo koje druge aktualne mehanizme za zaštitu okoliša kojima obmanjujemo sebe. Kažu da doslovno ne možemo ništa - osim!!!

 

Ako su gonje činjenice istinite i ako nikakva regulativa ne pomaže, kažu da realno postoji samo jedna jedina stvar koju možemo napravit. A kvaka je da to mora napravit kritična masa ljudi da bi to radilo, da ne spojlam dalje :)

 

Ugl. od ova 2 dokumentarca se na kraju osjećam puno bolje. Prvi put da znam izvor problema, i rješenje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.9.2021 18:01 (KIKI3ooo).
16 godina
offline
Re: Otkriven asteroid s najkraćim orbitalnim perio
KIKI3ooo kaže...
Ako su gonje činjenice istinite i ako nikakva regulativa ne pomaže, kažu da realno postoji samo jedna jedina stvar koju možemo napravit. A kvaka je da to mora napravit kritična masa ljudi da bi to radilo, da ne spojlam dalje :)

 

Jesi siguran da to kažu u ovim dokumentarcima? Pogledao sam oba, ali ne sjećam se da je tako nešto rečeno..

Amenoum
14 godina
offline
Otkriven asteroid s najkraćim orbitalnim periodom

Da, eksplicitno je navedeno što svatko od nas može učiniti.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Otkriven asteroid s najkraćim orbitalnim perio

PaleRider KIKI3ooo 

 

Zaboravio na ovu temu pa nisam stigao ranije odgovoriti 

 

Gdje da počnem (probat ću dati nekakav generalni odgovor koji će objediniti vaša dva posta).

 

Poanta cijele situacije ili života nije odbaciti sistem ili bježati od njega već ga mijenjati i graditi u korist svakog pojedinog živog bića. Nisam antropocentičan i ne vjerujem da je čovjek gospodar svega, a da smo rak planete to nismo. Rak su pojedinci koji sustav grade u svoju korist i s nekom svojom agendom te potom masi ispiru mozak kako bi živjela u uvjerenju da je sve ispravno. Ideja Great Reseta je slična ideji koju je iznijela AllatRa s bitnom razlikom: Great Reset vjeruje da ćemo kroz transhumanizam (i korist malobrojne elite) postići viši stupanj postojanja dok AllatRa vjeruje da ćemo taj viši stupanj postojanja dostići kroz tkz. kreativno društvo (bez transhumanizma).

 

Glede preporuke za Bright Green lines se slažem. Isti oni ljudi koji guraju masovnu industriju i rade zagađenje i kontaminaciju, zagovaraju zelene izvore. Tu ću se nadovezati i s dokumentarcima Cowspiracy i Seaspiracy.

Plemenito je brinuti za okoliš, ali krokodilske suze koje se pritom puštaju od onih koji bi za takvu brigu trebali biti zaduženi uz to propagiraju svoje ideje na Netflixu i sličnim kanalima koji dolaze iz jedne te iste kuhinje. Takvi već sada guraju razna mesa iz laboratorija i GMO kao jedini način za čovječanstvo da preživi, a pritom su uvjerili sve da imati svoj vrt nije trendy i da si glup ako obrađuješ zemlju. Jedinstveno rješenje postoji, a ono je mijenjati svijest čovjeka da je priroda ipak njegov dom te da bi s njom trebao biti u sinergiji i suživotu, a ne ju promatrati isključivo kroz primu eksploatacije. 

 

Problem - reakcija - rješenje?

 

Godišnje se baca toliko hrane, a nitko o tome baš ne priča u medijima. Da smanjiš količinu bačene hrane (koja je u 90% slučajeva sasvim dobra) onda bi se i količina proizvedene smanjila. I mene nervir ta masovna industrija mesa, ali nije rješenje izbaciti meso jer onda dolazi do nebalansa. Ukoiko životinja živi normalno i trčni pašnjakom sretna te ju se zakolje za meso, a pritom svaki njen dio bude iskorišten za nešto korisno, onda je takav život nastavio cirkulirati. Pritom to "zaklati" smao ako je nužno, a ne da bi se stvarao profit.

 

Nadrobio sam tu svega i svačega pa moža nije smisleno povezano, ali ovakve teme su za razgovor uživo i jedno, dva, pet piva 

 

 

I want to believe
16 godina
offline
Re: Otkriven asteroid s najkraćim orbitalnim perio
Brki1994 kaže...
Poanta cijele situacije ili života nije odbaciti sistem ili bježati od njega već ga mijenjati i graditi u korist svakog pojedinog živog bića. Nisam antropocentičan i ne vjerujem da je čovjek gospodar svega, a da smo rak planete to nismo. Rak su pojedinci koji sustav grade u svoju korist i s nekom svojom agendom te potom masi ispiru mozak kako bi živjela u uvjerenju da je sve ispravno.

 

Kad su u pitanju promjene, nema ništa tromije od sistema, većina promjena je površinska, što je možda funkcioniralo do sada, ali ono što se sada događa zahtjeva dubinske konkretne promjene.

Za mene ovaj sistem nikad neće valjati bez promjene iz temelja - a to je da pruži čovjeku izbor a ne da mu silom uzima. Sistem stroge hijerarhije i nejednakosti, u kojem su čak i ljudi resurs i sluge drugim ljudima, će teško ikad gledati na druga bića drugačije.

 

Rak su pojedinci a ne masa koja istom daje moć? To je isto kao da kažeš da onaj koji lopovu drži ljestve nije lopov.

Antropocentričnost nema veze s onim što ti vjeruješ - ako držiš ljestve onima koji gospodare svim i svačim onda i ti sudjeluješ u tome i efektivno jesi antropocentričan. To što ne radiš direktno sranja nego indirektno ne čini sranja manjim. To zapravo čini stvar još gorom jer će se onaj tko se ne smatra odgovornim teško mijenjati, a takvi bi se najviše trebali mijenjati jer su u većini.

 

Pogotovo će se teško mijenjati kad ne znaju ni što znači podržavati sistem.

 

Jedinstveno rješenje postoji, a ono je mijenjati svijest čovjeka da je priroda ipak njegov dom te da bi s njom trebao biti u sinergiji i suživotu, a ne ju promatrati isključivo kroz primu eksploatacije. 

 

Da, to je točno. Samo ne vidim da se to nešto mijenja, samo se priča o tom a i dalje se podržava eksploatacija.

 

Inače, oko dokumentaraca - neću ulaziti sada u meso i GMO, ali smatram da su ova dva dokumentarca dobra jer otkrivaju istinu, predložio bih tu još jedan otrežnjujući - What the health.

 

A dalje se ni meni baš ne da raspravljati, svatko se može dublje educirati oko svega ako mu je stalo. A može i otić' na pivo i nadat se da oni odgovorni pozicionirani više u hijerarhiji ne idu na pivo i da će i njega spasiti njegove neodgovornosti.

Amenoum
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice