Ostvarenje sna Carla Sagana - solarno jedro prvi p

poruka: 16
|
čitano: 5.880
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ostvarenje sna Carla Sagana - solarno jedro prvi p".
16 godina
offline
Ostvarenje sna Carla Sagana - solarno jedro prvi p

 

 

Ostvarenje sna Arthura C. Clarka!

 

I čemu forsiranje ovog američkog redikula Nya, umjesto da malo pitamo o tome Koradea ili Radonjića.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.6.2019 20:19 (memulica).
Moj PC  
9 2 hvala 0
14 godina
offline
Ostvarenje sna Carla Sagana - solarno jedro prvi p

Mislim da se u tisku općenito, pa tako i u ovome tekstu predimenzionira atribucija Carla Sagana kao popularizatora znanosti. On je primarno znanstvenik, a tek onda je promicatelj znanosti u javnosti. Obrnuto ne funkcionira. Titula znanstvenika prestižnija je čime Saganu dajemo veću počast.

 

 

 
3 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Ostvarenje sna Carla Sagana - solarno jedro pr
Ima na HTV-u repriza novog cosmos-a...to bi trebala biti lektira
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
8 0 hvala 1
8 godina
offline
Ostvarenje sna Carla Sagana - solarno jedro prvi p
Ideja o svemirskm jedru nije Saganova! Prvi je na nju nadošao Ciolkovski 1924. godine.
 
5 0 hvala 2
15 godina
offline
Ostvarenje sna Carla Sagana - solarno jedro prvi p

Lightsail 2 plovit će orbitom na udaljenosti od oko 720 kilometara od Zemlje, a kažu da bi mogao, jednom kad raskrili jedro, biti vidljiv sa Zemlje tijekom noći...

 

32 m2 vidljiva sa udaljenosti od 720 kilometara? O.o

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ostvarenje sna Carla Sagana - solarno jedro pr
Vjerojatno će reflektirati sunčevu svjetlost pa će na taj način biti vidljiv.
8 godina
offline
Ostvarenje sna Carla Sagana - solarno jedro prvi p
Kepler je spekulirao, Maxwell je tlak svjetla predvidio, Lebedev ga eksperimentalno ustanovi, a Ciolkovski je od toga došao na ideju o svemirskom jedru. Dakle, ipak je Ciolkovski glavan, jer je on predložio tehničko rješenje prema eksperimentalno potvrđenoj fizičkoj teoriji.
 
6 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Re: Ostvarenje sna Carla Sagana - solarno jedro pr
HCMAA kaže...
Ima na HTV-u repriza novog cosmos-a...to bi trebala biti lektira

 

Originalni Cosmos bi trebao biti lektira:

https://www.imdb.com/title/tt0081846/

 

Jest da je Niel zapravo Carlov naslijednik po idejama, jer ipak je bio i njegov ucenik,

ali Carlove ideje su to - novi Cosmos je samo uljepsana verzija Carlovog Cosmosa.

13 godina
neaktivan
offline
Ostvarenje sna Carla Sagana - solarno jedro prvi p
Kaže Bill Nye u videu da fotoni nemaju masu, ali imaju momentum (količinu gibanja). Kako će nešto bez mase pokretati svemirsku ploču?
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ostvarenje sna Carla Sagana - solarno jedro pr
memulica kaže...

 

 

Ostvarenje sna Arthura C. Clarka!

 

I čemu forsiranje ovog američkog redikula Nya, umjesto da malo pitamo o tome Koradea ili Radonjića.

Nije Koradea, gospodin se zove Korado, pravilno je Korada. Ili ako hoćeš koristiti prezime, onda Korlevića.

Ovako se lako brka sa nesretnim generalom.

15 godina
offline
Ostvarenje sna Carla Sagana - solarno jedro prvi p

 to je moj san, otkad sam to spaz(m)io u ds9. inače, san nije loš no oni s komadima su bolji. 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Ostvarenje sna Carla Sagana - solarno jedro pr
Keops kaže...
Kaže Bill Nye u videu da fotoni nemaju masu, ali imaju momentum (količinu gibanja). Kako će nešto bez mase pokretati svemirsku ploču?

 Prenošenjem elektromagnetske energije..

 

Npr. kada uperiš svijetlo u crni papir možeš ga "gurati". Kao npr. u ovom uređaju koji ima jednu stranu "propelera" ofarbanu u crno a drugu u bijelo, pa se okreće kada uperiš lampu u njega (jer crna boja abzorbuje veći dio vidljivog spektra elektromagnetskog zračenja, za razliku od bijele koja reflektuje većinu):

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Crookes_radiometer

15 godina
offline
Re: Ostvarenje sna Carla Sagana - solarno jedro pr
Dead kaže...
danen kaže...
Kepler je spekulirao, Maxwell je tlak svjetla predvidio, Lebedev ga eksperimentalno ustanovi, a Ciolkovski je od toga došao na ideju o svemirskom jedru. Dakle, ipak je Ciolkovski glavan, jer je on predložio tehničko rješenje prema eksperimentalno potvrđenoj fizičkoj teoriji.

 Maxwell je teoretski prikazao tlak svjetla svojim jednadžbama i time osigurao temelj za korištenje tog pogona.

 da ali samo kao zamisao. nije priložio kroj iz burde. a arthur ts, ts clarke je to prvi isprepopularizirao

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2019 14:04 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Ostvarenje sna Carla Sagana - solarno jedro prvi p
Pitanje prvenstva je relativno i zapravo nerješivo. Slično je pitanju s kime je i kako počeo neki povijesni proces. Problem je što su angloamerikanci okrenuti sebi, pa misle da se bez njih i prije njih ništa ne događa. Možemo odati vrijednost nekome što je ideju popularizairao, ali popularizacija nije inovacija. Nažalost, mnoge se stvari percipiraju u javnosti kao jako nove iako su vrlo stare, jer ih nitko nije predočio široj javnosti.
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ostvarenje sna Carla Sagana - solarno jedro pr

@Keops
Evo ovdje ti je objasnjeno (doduse u pitanju je bila gravitacija ali moze posluziti kao objasnjenje)

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2019 11:22 (syncmaster245b).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ostvarenje sna Carla Sagana - solarno jedro pr

Hvala na odgovoru, ali moram priznati da me nerviraju moderni videi od dvije minute u kojem lik zdrobi sve moguće. Attention span je zajeban problem danas :D

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice