Osnovan je najveći fond za kriptoulaganja u svijet

poruka: 13
|
čitano: 4.269
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Osnovan je najveći fond za kriptoulaganja u svijet".
12 godina
offline
Osnovan je najveći fond za kriptoulaganja u svijet

ok cool, a tko su vam korisnici? najveće štetočine na svijetu što sad govore kako nema čipova a u kompu je 10 grafičkih kartica... za vas ima, a za 9 drugih ljudi nema

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.11.2021 8:53 (W1ck3d8u2z).
 
3 1 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Osnovan je najveći fond za kriptoulaganja u sv
W1ck3d8u2z kaže...

ok cool, a tko su vam korisnici? najveće štetočine na svijetu što sad govore kako nema čipova a u kompu je 10 grafičkih kartica... za vas ima, a za 9 drugih ljudi nema

 Lol, ja kupio 3070 po prodajnoj cijeni kad je izasla, evo upravo sad (prije sat vremena) kupio u trgovini jos jednu 3080 Ti. Problem je drzava i trgovine u RH a ne toliko stetocine vise, kod mene u Irskoj doslovno u svakoj trgovini imas grafi. AMD najvise ali nadje se i Nvidia.

12 godina
offline
Osnovan je najveći fond za kriptoulaganja u svijet

Ok, ne vidim svrhi tih kriptovaluta osim da se dio ljudi na tome obogati. nekad mislim da ovaj svijet ide u krasni k. jer bi svi mogli dobro živit i ne bi bilo siromasnih ni gladnih ali valjda je to nekom u interesu da tako bude. što se tiče grafickih cipova mislim da je stvorena prividna nestasica samo da se može cijena nabit, diskovi, procesori, maticne sve ostalo slične cijene samo graficke osle u nebesa. pa od čege se rade dijamanata ?

 
2 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Osnovan je najveći fond za kriptoulaganja u sv
Gadgeti kaže...
W1ck3d8u2z kaže...

ok cool, a tko su vam korisnici? najveće štetočine na svijetu što sad govore kako nema čipova a u kompu je 10 grafičkih kartica... za vas ima, a za 9 drugih ljudi nema

 Lol, ja kupio 3070 po prodajnoj cijeni kad je izasla, evo upravo sad (prije sat vremena) kupio u trgovini jos jednu 3080 Ti. Problem je drzava i trgovine u RH a ne toliko stetocine vise, kod mene u Irskoj doslovno u svakoj trgovini imas grafi. AMD najvise ali nadje se i Nvidia.

Posvuda su mineri, ne samo u HR, a oni dizu cijenu gore. Koliko si platio svoju 3080 Ti? 

 

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Osnovan je najveći fond za kriptoulaganja u sv
Gadgeti kaže...

 Lol, ja kupio 3070 po prodajnoj cijeni kad je izasla, evo upravo sad (prije sat vremena) kupio u trgovini jos jednu 3080 Ti. Problem je drzava i trgovine u RH a ne toliko stetocine vise, kod mene u Irskoj doslovno u svakoj trgovini imas grafi. AMD najvise ali nadje se i Nvidia.

 

Pa ne mozes bas reci da nema problema. Koliko si platio tu 3080ti?

Freak Show Inc.
8 godina
offline
Osnovan je najveći fond za kriptoulaganja u svijet

Evo ako ovi bla,bla,bla političari žele smanjiti emisije CO2, neka krenu od kriplminera i globalno zabrane rudarenje. Ali obrču i oni neke pare tu pa neka se o tome brinu neke buduće generacije kada ovi stari prdonje od političara budu u grobu.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Osnovan je najveći fond za kriptoulaganja u sv
DuxCro kaže...

Evo ako ovi bla,bla,bla političari žele smanjiti emisije CO2, neka krenu od kriplminera i globalno zabrane rudarenje. Ali obrču i oni neke pare tu pa neka se o tome brinu neke buduće generacije kada ovi stari prdonje od političara budu u grobu.

 Rudarenje je na struju, to je ekološko, ne zagađuje. Isto kao auti na struju.

14 godina
offline
Osnovan je najveći fond za kriptoulaganja u svijet

 Dere plastičnu i umjetnu lutku, a može i obratno u ženskom rodu i dere se kako je dobar/a.

 To je moje mišljenje o kriptovalutama, tj. umjetna tvorevina koja... ma samo derite!

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Osnovan je najveći fond za kriptoulaganja u sv
dejo6 kaže...
DuxCro kaže...

Evo ako ovi bla,bla,bla političari žele smanjiti emisije CO2, neka krenu od kriplminera i globalno zabrane rudarenje. Ali obrču i oni neke pare tu pa neka se o tome brinu neke buduće generacije kada ovi stari prdonje od političara budu u grobu.

 Rudarenje je na struju, to je ekološko, ne zagađuje. Isto kao auti na struju.

 Nadam se da je to sarkazam. Za slučaj da nije, što misliš koliko se CO2 ispusti u atmosferu da bi se stvorila sva ta ogromna količina struje koja se baca na kripto rudarenje?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Osnovan je najveći fond za kriptoulaganja u sv
DuxCro kaže...
dejo6 kaže...
DuxCro kaže...

Evo ako ovi bla,bla,bla političari žele smanjiti emisije CO2, neka krenu od kriplminera i globalno zabrane rudarenje. Ali obrču i oni neke pare tu pa neka se o tome brinu neke buduće generacije kada ovi stari prdonje od političara budu u grobu.

 Rudarenje je na struju, to je ekološko, ne zagađuje. Isto kao auti na struju.

 Nadam se da je to sarkazam. Za slučaj da nije, što misliš koliko se CO2 ispusti u atmosferu da bi se stvorila sva ta ogromna količina struje koja se baca na kripto rudarenje?

Ogromna količina struje? 

 

Vjerovao ili ne, otvoreni hladnjaci po trgovinama, supermarketima i trgovačkim centrima zbog manjka "VRATA/PREGRADE" godišnje potroše (bace) više dodatne el. energije nego što troši BTC rudarenje. Ne vidim borce za postavljanje bolje izolacije na hladnjake niti se itko žali na to rasipanje i uzaludno trošenje el. energije.

 

https://www.savemoneycutcarbon.com/learn-save/supermarket-fridges-consume-enough-electricity-to-power-800000-homes/

https://www.bbc.com/news/uk-wales-59141894

12 godina
neaktivan
offline
Re: Osnovan je najveći fond za kriptoulaganja u sv
goran022 kaže...

Ok, ne vidim svrhi tih kriptovaluta osim da se dio ljudi na tome obogati. nekad mislim da ovaj svijet ide u krasni k. jer bi svi mogli dobro živit i ne bi bilo siromasnih ni gladnih ali valjda je to nekom u interesu da tako bude. što se tiče grafickih cipova mislim da je stvorena prividna nestasica samo da se može cijena nabit, diskovi, procesori, maticne sve ostalo slične cijene samo graficke osle u nebesa. pa od čege se rade dijamanata ?

Kolega sve što si napisao je nažalost samo preslika tvog nepoznavanja materije i ne znanja. Bilo bi dobro malo proučiti materiju, informirati se i shvatiti što je kripto, zašto vlada nestašica čipova i sl. Problema imaju gotovo sve industrije, pogledaj auto industriju i rezanja u isporukama zbog manjka čipova.

NHF 

12 godina
offline
Re: Osnovan je najveći fond za kriptoulaganja u sv
mzopg kaže...
goran022 kaže...

Ok, ne vidim svrhi tih kriptovaluta osim da se dio ljudi na tome obogati. nekad mislim da ovaj svijet ide u krasni k. jer bi svi mogli dobro živit i ne bi bilo siromasnih ni gladnih ali valjda je to nekom u interesu da tako bude. što se tiče grafickih cipova mislim da je stvorena prividna nestasica samo da se može cijena nabit, diskovi, procesori, maticne sve ostalo slične cijene samo graficke osle u nebesa. pa od čege se rade dijamanata ?

Kolega sve što si napisao je nažalost samo preslika tvog nepoznavanja materije i ne znanja. Bilo bi dobro malo proučiti materiju, informirati se i shvatiti što je kripto, zašto vlada nestašica čipova i sl. Problema imaju gotovo sve industrije, pogledaj auto industriju i rezanja u isporukama zbog manjka čipova.

NHF 

Uglavnom je tocno. Da, postoje problemi u proizvodnji cipova, ali spsolutno sve grane industrije to koriste kao opravdanje za porast cijene - jednako oni koji su pogodeni i ono koji nisu. Veliku ulogu u divljanju cijena imaju i preprodavaci koji pokupuju sve sto je dostupno i time stvaraju dodatni prividni nedostatak jer njime dizu cijene jos vise i povecavaju svoju marzu.

 

Ja bi tu jos samo dodao svima koji idu vilama na minere - da mineri nisu pokupovali graficke, kupili bi ih gameri, a oni bi ih kao koristili za drustveno koristan rad? Nekako sumnjam da gameri u slobodno vrijeme vrte folding@home

 

 

Disclamer: nikada nisam minao cripto, a zadnju graficku koja nije bila u sklopu racunala sam kupio prije vise od 10 godina, tako da ne pripadam niti jednoj "zaracenoj" skupini.

15 godina
offline
Re: Osnovan je najveći fond za kriptoulaganja u sv
DuxCro kaže...
dejo6 kaže...
DuxCro kaže...

Evo ako ovi bla,bla,bla političari žele smanjiti emisije CO2, neka krenu od kriplminera i globalno zabrane rudarenje. Ali obrču i oni neke pare tu pa neka se o tome brinu neke buduće generacije kada ovi stari prdonje od političara budu u grobu.

 Rudarenje je na struju, to je ekološko, ne zagađuje. Isto kao auti na struju.

 Nadam se da je to sarkazam. Za slučaj da nije, što misliš koliko se CO2 ispusti u atmosferu da bi se stvorila sva ta ogromna količina struje koja se baca na kripto rudarenje?

 Kakav CO2? Nuklearke ne ispuštaju CO2. Ni hidro elektrane, ni vjetrenjače, ni solar ga ne ispuštaju...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice