Oskari 2020 u znaku korejskog filma 'Parazit'

poruka: 46
|
čitano: 9.483
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Oskari 2020 u znaku korejskog filma 'Parazit'".
13 godina
offline
Oskari 2020 u znaku korejskog filma 'Parazit'

Napokon relevatni Oscari i nominacijama i nagradama u filmskoj godini koju će se teško nadmašiti.

 

Sama dodjela je bila meh s par dobrih trenutaka. Možda najviše wtf dio je bio nastup Eminema s Lose Yourself gdje se zapitaš kako se to uklapa igdje, ali je istovremeno jedan od boljih momenata večeri.

 

Suludo da je ovo prva nominacija za korejski film uopće s obzirom da imaju kvalitativno možda najbolju kinematografiju zadnjih 15ak godina.

Moj PC  
13 0 hvala 0
6 godina
offline
Oskari 2020 u znaku korejskog filma 'Parazit'

Da je General bio u nominacijama za najbolji strani film...malo sutra bi oscar otišao u koreju

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
32 0 hvala 0
15 godina
offline
Oskari 2020 u znaku korejskog filma 'Parazit'

fala kaj niste napisali rvacki naslov (od kojeg mi se smučilo) filma ford v ferrari. parazit je dobar (ne za oskara) ali imaju korejci bitno boljih filmova pa ih malo tko doživljava, nažalost. nota bene, gladal sam sve navedeno filmovlje no  jer su preferencije osobne. ukratko, ne slažem se s odabirom (jednako nominacijama kao i dobitnicima). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 4 hvala 1
6 godina
offline
Re: Oskari 2020 u znaku korejskog filma 'Parazit'
Ajar kaže...

fala kaj niste napisali rvacki naslov (od kojeg mi se smučilo) filma ford v ferrari. parazit je dobar (ne za oskara) ali imaju korejci bitno boljih filmova pa ih malo tko doživljava, nažalost. nota bene, gladal sam sve navedeno filmovlje no  jer su preferencije osobne. ukratko, ne slažem se s odabirom (jednako nominacijama kao i dobitnicima). 

 (odnosi se na PARASITE)Hrvatski prijevod filma je trebao biti UHLJEB...ali su odustali radi sudskih tužbi

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2020 14:05 (HCMAA).
14 godina
offline
Re: Oskari 2020 u znaku korejskog filma 'Parazit'

obđekšn!

 

pravi prijevod bi bio:

 

hadezejski junoša!

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Oskari 2020 u znaku korejskog filma 'Parazit'
Ajar kaže...

fala kaj niste napisali rvacki naslov (od kojeg mi se smučilo) filma ford v ferrari. parazit je dobar (ne za oskara) ali imaju korejci bitno boljih filmova pa ih malo tko doživljava, nažalost. nota bene, gladal sam sve navedeno filmovlje no  jer su preferencije osobne. ukratko, ne slažem se s odabirom (jednako nominacijama kao i dobitnicima). 

 Parasite nije za oskara?  jaooo, internet genijalci...

It s just cornflakes...
15 godina
offline
Oskari 2020 u znaku korejskog filma 'Parazit'

parasite je tek malo iznadprosječan korejski film (a nagledah ih se, s užitkom, jer prosjek im je iznimno visok, za razliku od amera) a ovo s prijevodom se odnosi na ford protiv ferrarija (u rvat'na: izazivač - le mans 66 ). ta njihova "akademija" (= utočište pljesnjivih dementnih mumija) već godinama, desetljećima, nije dala suvislu nagradu (osim napokon! di capriju, koji je oskara zaslužio za svaku ulogu). veoma su u tome bliski nobelu. 

 

a propos "uhljeb": takva riječ ne postoji u engleskom (kao ni koncept) no dala bi se konstruirati kao inbread (što je, s obzirom na familijarno-tazbinsku podlogu, šega s pojmom "inbred", odn. "urođen", odn. "incestuozan" - potomak bliskih rođaka) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2020 15:52 (Ajar).
Moj PC  
2 3 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Oskari 2020 u znaku korejskog filma 'Parazit'
Ajar kaže...

parasite je tek malo iznadprosječan korejski film (a nagledah ih se, s užitkom, jer prosjek im je iznimno visok, za razliku od amera) a ovo s prijevodom se odnosi na ford protiv ferrarija (u rvat'na: izazivač - le mans 66 ). ta njihova "akademija" (= utočište pljesnjivih dementnih mumija) već godinama, desetljećima, nije dala suvislu nagradu (osim napokon! di capriju, koji je oskara zaslužio za svaku ulogu). veoma su u tome bliski nobelu. 

 

a propos "uhljeb": takva riječ ne postoji u engleskom (kao ni koncept) no dala bi se konstruirati kao inbread (što je, s obzirom na familijarno-tazbinsku podlogu, šega s pojmom "inbred", odn. "urođen", odn. "incestuozan" - potomak bliskih rođaka) 

 Ides pogresnom pretpostavkom. Posto mi imamo u jeziku anglicizme, sto ne bi imali Englezi imali kroatizme. Tako da uhljeb (ukruh) moze da ostane u izvornom obliku i da osvoji svijet.

7 godina
offline
Re: Oskari 2020 u znaku korejskog filma 'Parazit'

Kad smo već potegnuli tu temu, kak francuzi kažu?

Budući su jako ponosan narod, sigurno se kod njih koristi izraz inbaguette 

 

Kruha i igala...
16 godina
offline
Oskari 2020 u znaku korejskog filma 'Parazit'

Meni se pobednik dopao i, u odnosu na dva glavna takmaca u Bugovoj anketi, Joker i 1917, mislim da je Parazit bolji film. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
10 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Oskari 2020 u znaku korejskog filma 'Parazit'
Ako je Korejac dobio Oscara, to znači da će i Kinezi uskoro dobiti samo za manje love. Lol.
 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Oskari 2020 u znaku korejskog filma 'Parazit'
fer-de-lance kaže...

Kad smo već potegnuli tu temu, kak francuzi kažu?

Budući su jako ponosan narod, sigurno se kod njih koristi izraz inbaguette 

 

 enbaguette 

 

Ivan(4): parazit jest bolji film od ta dva ali sva tri kao cjeloviti filmovi (ne govorim o glumcima, režiji itd. - sastavnicama filma) nisu niš posebno. ipqak, j. phoenix je zaslužio svoj (jednako napokon!, kao i di caprio). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2020 16:58 (Ajar).
7 godina
offline
Re: Oskari 2020 u znaku korejskog filma 'Parazit'

Ups, da, fakat 

Ali dobro, svakoga dana u svakom pogledu napredujem.

Eto, već znam par francuskih riječi i izraza: en, baguette, omellete au fromage, par exellance 

 

A kaj se parazita tiče, istina, kao cjelina nije ništa iznad srednje više kategorije, kao i svi ostali kandidati za Oscara, ali ok, takva je to nagrada, tak da se ne moramo čuditi.

Pa i kad pogledaš kandidate po kategorijama, odmah ti je sve jasno - ne bi nikad upali u nikakvu "realnu" listu filmova koji su zaslužili uopće ikakve hvalospjeve, da nije tih nagrada po kategorijama.

Već dugo je tak u filmskoj industriji, kao i općenito u industriji zabave; realno u zadnjih 20 godina se nema čemu čovjek veselit, ni jednom filmu, ni igri, ni glazbi...

Uz par iznimaka koje potvrđuju pravilo, poput navedene korejske kinematografije (južne, sjeverna ekipa im ni nema kamere uopće ).

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2020 17:19 (fer-de-lance).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Oskari 2020 u znaku korejskog filma 'Parazit'
fer-de-lance kaže...

Kad smo već potegnuli tu temu, kak francuzi kažu?

Budući su jako ponosan narod, sigurno se kod njih koristi izraz inbaguette 

 

 a što ne bi rekli ukruh? hajmo malo hrvatski pričat 

15 godina
offline
Re: Oskari 2020 u znaku korejskog filma 'Parazit'
fer-de-lance kaže...

Ups, da, fakat 

Ali dobro, svakoga dana u svakom pogledu napredujem.

Eto, već znam par francuskih riječi i izraza: en, baguette, omellete au fromage, par exellance 

 

 

 par excellence 

 

pa da, zapravo. prosjek svjetske produkcije (čak i vagani) sve je manji, uz povremene iskre u tmini (revenant onomad te još poneki koje nisu ni doživjeli kao vrijedne uvrštenja u nominacije). koreja (a dašta nego južna, jeogapapak) je sve bolja, postojano (primjerice, witch 1 - the subversion je bitno bolji od parazita). indonezija jednako (raid 1 i 2). rusi nisu loši. kinezi opako gravitiraju kiču. ameri samo imaju love, glumce i redatelje ali su tanki s idejama i piscima. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
10 godina
protjeran
offline
Oskari 2020 u znaku korejskog filma 'Parazit'

... sad je Parazit nekakva iznimka, nagrada valjda za Korejsku kinematografiju?, a oskara za najbolji film je dobio i  Departed remake korejskog Internal Affairs, koji je visestruko bolji original... lagani wtf... prvi put u povijesti strani film? pa bi mogao polemizirat s bilo kim ko je zasluzan za te nagrade, kako i zasto su svaki Kurosawin film fulali... a najslabiji mu je za Parazita remek djelo... decki dizu lovu na kladi, a ja se onda zivciram.. treba tog oskara jednostavno ignorirat i sprdat, kao sto se merikanci cesto s onim sto ne razumiju...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
2 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Oskari 2020 u znaku korejskog filma 'Parazit'
Ajar kaže...
fer-de-lance kaže...

Ups, da, fakat 

Ali dobro, svakoga dana u svakom pogledu napredujem.

Eto, već znam par francuskih riječi i izraza: en, baguette, omellete au fromage, par exellance 

 

 

 par excellence 

 

pa da, zapravo. prosjek svjetske produkcije (čak i vagani) sve je manji, uz povremene iskre u tmini (revenant onomad te još poneki koje nisu ni doživjeli kao vrijedne uvrštenja u nominacije). koreja (a dašta nego južna, jeogapapak) je sve bolja, postojano (primjerice, witch 1 - the subversion je bitno bolji od parazita). indonezija jednako (raid 1 i 2). rusi nisu loši. kinezi opako gravitiraju kiču. ameri samo imaju love, glumce i redatelje ali su tanki s idejama i piscima. 

 

Meni je  Koreja bila jaca u 2000-tim nego 2010-tim, pogotovo jer su ovi poznatiji  redatelji kao Park i Bong poceli raditi i u hollywoodu. A i u Koreji se snimaju smeca, samo sto do nas uglavnom dodje probranih par filmova. Sjecam se onog filma iz 2014, The Admiral, najgledaniji film svih vremena kod njih, jedva sam ga izdrzao do kraja pogledati. Ocekivao sam nesto na foru  Red Cliff , a ispala zesca pizdarija. Cinjenica ostaje da su svakako jedna od bitnijih kinematografija trenutno.

 Rusi su mi takodjer dosta losi, osim Zvyagintseva nema redatelja koji drzi kvalitetu. Ok su Lungin, Bykov. Aleksey Balabanov mi je bio dosta dobar ali on je nazalost umro mlad, kao i Bodrov, neznam jesam nekog izostavio. Opcenito mi se cini da Rusi jako malo drze do filma, i uopce ne obnavljaju i remasteriraju svoje klasike, dok je svako americko govno dostupno u full hdu, pa onda ni ne cudi da su pali na niske grane, kad ih usporedim sa sovjetskim razdobljem. A kinezi snimaju sve i svasta , tako da tu bas ima smeca, ali ima i dobrih filmova. Isto vrijedi i za Amerikance, snimaju toliku koliicnu filmova da ce jednostavno hrpa mora biti smece, ali se uvijek nadje solidna koliicna dobrih filmova.

 

 

 

 

 

Tallahassee kaže...

... sad je Parazit nekakva iznimka, nagrada valjda za Korejsku kinematografiju?, a oskara za najbolji film je dobio i  Departed remake korejskog Internal Affairs, koji je visestruko bolji original... lagani wtf... prvi put u povijesti strani film? pa bi mogao polemizirat s bilo kim ko je zasluzan za te nagrade, kako i zasto su svaki Kurosawin film fulali... a najslabiji mu je za Parazita remek djelo... decki dizu lovu na kladi, a ja se onda zivciram.. treba tog oskara jednostavno ignorirat i sprdat, kao sto se merikanci cesto s onim sto ne razumiju...

 

Stvar je jednostavna, nekad hollywoodu nije bilo u financijskom interesu davat stranim filmovima oskare, cuvaju svoju industriju, a sada je situacija malo drukcija, pa mozemo ocekivati sve vise stranih filmova kako kupe nagrade. Pa jedan Kurosawa je vise para zaradio od postotka zarade koju mu je morao dati Leone za A Fistful of Dollars nego sto je zaradio od samog Yojimba. To ti govori kakvi su odnosi sto se tice para bili.

Internal Affairs nije korejski.

 

Oskar je nebavezna zajebancija, nesto ko Eurosong, i ni ne treba ju shvacati nista ozbiljnije, jer su uglavnom slicni  kriteriji bitni kod odlucivanja ko je pobjednik.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2020 18:11 (geronimo4661).
10 godina
protjeran
offline
Re: Oskari 2020 u znaku korejskog filma 'Parazit'
geronimo4661 kaže...

Stvar je jednostavna, nekad hollywoodu nije bilo u financijskom interesu davat stranim filmovima oskare, cuvaju svoju industriju, a sada je situacija malo drukcija, pa mozemo ocekivati sve vise stranih filmova kako kupe nagrade. Pa jedan Kurosawa je vise para zaradio od postotka zarade koju mu je morao dati Leone za A Fistful of Dollars nego sto je zaradio od samog Yojimba. To ti govori kakvi su odnosi sto se tice para bili.

Internal Affairs nije korejski.

 

Oskar je nebavezna zajebancija, nesto ko Eurosong, i ni ne treba ju shvacati nista ozbiljnije, jer su uglavnom slicni  kriteriji bitni kod odlucivanja ko je pobjednik.

 

 

 ... yep, Internal Affairs meni je ostao pamcen pod Korejski, Hong Kong je u pitanju...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
5 godina
protjeran
offline
Re: Oskari 2020 u znaku korejskog filma 'Parazit'
fer-de-lance kaže...

Kad smo već potegnuli tu temu, kak francuzi kažu?

 Meni je odmah pao napamet Croissant (hrv. Kroasan)

Pis on ju, tu :P
4 godine
neaktivan
offline
Re: Oskari 2020 u znaku korejskog filma 'Parazit'
Ajar kaže...
fer-de-lance kaže...

Kad smo već potegnuli tu temu, kak francuzi kažu?

Budući su jako ponosan narod, sigurno se kod njih koristi izraz inbaguette 

 

 enbaguette 

 

 Dans-baguette  Čak je i lako izgovorljivo [danbaget]

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2020 22:12 (mrbeholder).
15 godina
offline
Re: Oskari 2020 u znaku korejskog filma 'Parazit'
Chronosus kaže...

Napokon relevatni Oscari i nominacijama i nagradama u filmskoj godini koju će se teško nadmašiti.

 

* * *

 

Suludo da je ovo prva nominacija za korejski film uopće s obzirom da imaju kvalitativno možda najbolju kinematografiju zadnjih 15ak godina.

Meni ni malo nisu relevanti ovogodišnji Oskari. Samo sam se za Jokera mogao kladiti da će glavni glumac dobiti Oscara jer ipak je to zaslužio glumom još od Gladijatora, mada je XYZ dobrih uloga odglumio. Osim toga mogao sam još da predpsotavim da bi Brad Pitt mogao da pokupi Oskara a ostalo...  nigdje ništa sa vezom.

Da, korejaska kinematografija (kao i konkretna POP kultura) je jedna od boljih u svijetu. A jedan od najboljih filmova ako ne i najbolji je Yeopgijeogin geunyeo. Postoji i US remake verzija ali nikako ju ne preporučujem da ju gledate prije ovog gore linkovanog filma jer je ista totalno smeće. Čak i ako ste ju gledali možda ju nećete primjetiti u izvornom korejskom filmu. Rekao sam vam. Odgeldajte ovaj gore film i pa mi pošaljite utiske. 

Još poprilično sam odgledao dobrih (većinu ne zato što - nema prevoda a ENG titlovi sa korejskim jezikom mi ne gode) ali dosta toga imam za pogledati ali nitko ne prevodi.
 

Oldy kaže...
Ako je Korejac dobio Oscara, to znači da će i Kinezi uskoro dobiti samo za manje love. Lol.

Zanimljivo kada se nešto kupi u onoj bogatoj kući vlasnik to fino naglasi da je naručio iz Amerike. Auta su Mercedes Benz i Range Rover. Stim da se spominjao i Japan u par navrata ali Kina i kinezi nisu se koliko se sjećam spominjali niti jednom. Ali to je u filmu koji sam završio prije 15-tak minuta. I Kina ima također dobre produkcije, ma šta za manje love.. sve više gledam filmova koji poslije uvodnih špica raznoraznih studija prikazuju i kineske studije ili korporacije.

 

ludizao kaže...

Parazit je pretenciozno, dosadnjikavo, predvidivo i bedasto smeće od filma, ali netko ga je lansirao u visine, a masa pomodno prihvatila i pobožno nosi na rukama. Jače sme-e-će!

Tako nekako. Kao što rekoh završio sam film (sada 20 minuta prije) malo prije i htio sam ga prekinuti pa sutra nastaviti, ali ipak sam otišao da jedem pa se vratio filmu i opet na možda 2/3 filma sam htio prekinuti. Ovaj film me podsjeća na Moonlight iz dodjele sa 2017. godine o pederima film teško smeće (ovaj korejski je remek djelo) a Vigo ispušio Oskara.

Uglavnom da sumiram. Prošle godine rekao sam "ako ovaj [The Green Book] film ne dobije barem 2 Oskara - prestat ću gledati filmove". Dobio je 3 od 4. A to sam napisao i prije nego su počele ikakve nagrade. Za ovu sam mogao samo Jokera da se brinem.

Pa da krenem redom:
Parasite 6/10 [prolazna fakultetska ocjena]. Film koji mogu da recenziram u jednoj rečenici. Ne, ne mogu. Jedino ako ste poneseni masom pa ćete na kraju filma reći wow. Ja nisam.
1917 je tek sjena ratnog filma Dunkirk.
Ford v Ferrari je tipičan sporstko-historijski film i to jako dobar kao i 100-tinu sličnih filmova bio to neki sportista ili muzičar ili.. bilo tko.
Bilo jednom u ... Hollywoodu. ne'am pojma šta se tu radi u filmu. Totalno sam zaboravio, neka pljačka i sl ali podsjetilo me na još jedan film koji opisuje Hollywood u sličnim godina.
marriage Story mi je već u oblaku kao i ostale koje nisam gledao (The Irishman, Little Woman i Jojo Rabbit)

Inače da se po kvaliteti glume dodjeljuju Oskari, DiCaprio bi ih do sada imao možda i dvocifren broj.
Renée Zellweger ima sada već 2 Oskara. Ne znam zašto ju ne doživljavam ozbiljno ali toliko dobrih glumica ima.

Scarlett Johansson nominirana za obje uloge! Pa tko je sledeća: Megan Fox.
Ovoj Margot Robbie bolje stoje ove luđačke uloge nego uloge čiliderice. Moram i taj Bombshell pogledati čisto da vidim što Joker nije dobio nagradu za ovaj Šminkanje i Frizure.

Barem je David Lynch dobio Oskara za honorarni posao u kinematografiji. Izgelda da će ih se sve više i više dodjelivati kako koji glumac stari.
Valjda je i ovaj Oskar jedina nagrada za koju se ne znaju točna pravila.

15 godina
offline
Re: Oskari 2020 u znaku korejskog filma 'Parazit'
Tallahassee kaže...

... sad je Parazit nekakva iznimka, nagrada valjda za Korejsku kinematografiju?, a oskara za najbolji film je dobio i  Departed remake korejskog Internal Affairs, koji je visestruko bolji original... lagani wtf... prvi put u povijesti strani film? pa bi mogao polemizirat s bilo kim ko je zasluzan za te nagrade, kako i zasto su svaki Kurosawin film fulali... a najslabiji mu je za Parazita remek djelo... decki dizu lovu na kladi, a ja se onda zivciram.. treba tog oskara jednostavno ignorirat i sprdat, kao sto se merikanci cesto s onim sto ne razumiju...

Izgleda da svake dvije ili čak tri godine nagrade su im relevantne. Ova ja nikakva kao i ona sa Moonlightom.

Evo tko voli da gleda šta je koje godine nominirano i tko je šta od toga dobio: https://www.imdb.com/event/ev0000003/2020/1 
Sa strane imate godinu.

12 godina
offline
Re: Oskari 2020 u znaku korejskog filma 'Parazit'
Chronosus kaže...

Napokon relevatni Oscari i nominacijama i nagradama u filmskoj godini koju će se teško nadmašiti.

 

 

 Pobjednik u kategoriji "Najbolji film" je, sasvim zasluženo, prosječan film Parasite. Prosječan čak i u okvirima južnokorejske kinematografije. Slažem se da su ove godine Oscari poprilično pošteno dodijeljeni ako gledamo u konkurenciji nominiranih ali nominacije su diskutabilne.

Filmska godina koju će se teško nadmašiti donijela nam je dva teška podbačaja (Irishman i Once upon a time in Hollywood), dobrog Jokera i još par dobrih filmova kojih se za godinu dana nitko neće sjećati.Godinu ćemo eventualno zapamtiti kao onu u kojoj su Tarantino, Almodovar i Scorsese snimili svoje najgore filmove.

14 godina
offline
Re: Oskari 2020 u znaku korejskog filma 'Parazit'
Envy kaže...


Film je umjetnost pa je kao takva podložna subjektivnosti. Razumijem da ti se nešto ne sviđa, ali ne sviđa se niti Antunu Vrdoljaku, što se može...
To što ne gledaš filmove s ENG prijevodom mi se čini apsurdnim, nikad ne bih odabrao HRV prijevod prije ENG, ne zato što ne volim naš jezik već su prijevodi jako često loši.

Ford vs Ferrari meni osobno nije baš tako dobar, scenarij ne valja pogotovo jer se radi o priči koju valjda svatko zna (ili bar svi ljubitelji automobila).
Parazit mi je tako dobar da me osvajanje oskara uopće nije iznenadilo. Osobno mi je lani također Green Book bio najbolji film.
Once Upon a Time in Hollywood ima dobru temu (alternativnu priču oko Mansona, Polanskog i Sharon Tate), s te strane je zanimljiv. Ali mi nije niti približno toliko dobar koliko je razvikan. Leo je odlično odglumio ali je Phoenix u Jokeru ipak bio bolji. No Brad Pitt nikako nije zaslužio oskara, trebao ga je dobiti Al Pacino za ulogu Hoffe u Irishmanu. Donekle mi zbog Pitta Once Upon a Time i nije bio dobar, on je valjda najslabija karika u filmu. 
Scarlett je odlično odglumila u Marriage Story, i mislim da je zaslužila osvojiti nešto, u Jojo Rabbit me nije tako impresionirala, to mi je nekako navučena nominacija. Inače Marriage Story je film s potencijalom upropašten početničkom režijom. Tipično za Netflix produkciju.
1917 i Dunkirk ne mogu u istu rečenicu. Dunkirk ima dramaturgiju i dubinu koju ovaj nema. 1917 je tek tehnički dobro odrađen (kamera, svjetlo, zvuk). No tema nije originalna a radnja je predvidiva.

Od kineskih sam neki dan pogledao Rastanak i film nije loš, kvalitetni likovi i dijalozi, dobar humor, atmosfera. Vrijedi pogledati.

Za koju filmsku nagradu se znaju točna pravila?

8 godina
offline
Oskari 2020 u znaku korejskog filma 'Parazit'

Parazit mi je dobar film. Naravno ima boljih korjeskih filmova no sad je bila prava prilika da i oni ugrabe nesto.

Inace mene je najvise dojmio Lighthouse ove godine.

 

Kaj se tice titlova samo engleski dolaze u obzir jer kad vidim greske u nasim titlovima onda mi to krene ic na zivce i vise  ne pratim film kak spada

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Oskari 2020 u znaku korejskog filma 'Parazit'

Burning iz 2018. je neusporedivo bolji Korejski film, meni najbolji film u zadnjih par godina...

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Oskari 2020 u znaku korejskog filma 'Parazit'
jozef kaže...
 Inače Marriage Story je film s potencijalom upropašten početničkom režijom. Tipično za Netflix produkciju.

 

Cisto da se osvrnem na ovo, Marriage Story je odlican  film, jedan od najboljih uopce te tematike, i da ja dajem oskare, sigurno bi ih pokupio jos najmanje  par (Johansson, Driver, scenarij sigurno ).  A Baumbach niti je pocetnik, niti je upropastio film, obiteljskim odnosima se bavi kroz dosta svojih filmova (Margot at the wedding, the squid and the whale, while we're young, meyerowitz stories) te oni koji ga prate mogu znati sto ocekivati od njega i sta donosi.

 

@Ansha slazem se, Burning mi je bio bolji od Parazita, najboljski korejski unazad par godina sigurno. Svojedobno sam ga preporucio na temi, ali ne sjecam se da je itko ista komentirao, nazalost. Il su ljudi gledali ali im se nije dalo pisati dojmove.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 10:21 (geronimo4661).
15 godina
offline
Re: Oskari 2020 u znaku korejskog filma 'Parazit'
BlueMax kaže...
Chronosus kaže...

Napokon relevatni Oscari i nominacijama i nagradama u filmskoj godini koju će se teško nadmašiti.

 

 

Pobjednik u kategoriji "Najbolji film" je, sasvim zasluženo, prosječan film Parasite. Prosječan čak i u okvirima južnokorejske kinematografije. Slažem se da su ove godine Oscari poprilično pošteno dodijeljeni ako gledamo u konkurenciji nominiranih ali nominacije su diskutabilne.

Filmska godina koju će se teško nadmašiti donijela nam je dva teška podbačaja (Irishman i Once upon a time in Hollywood), dobrog Jokera i još par dobrih filmova kojih se za godinu dana nitko neće sjećati.Godinu ćemo eventualno zapamtiti kao onu u kojoj su Tarantino, Almodovar i Scorsese snimili svoje najgore filmove.

Upravo to govorim samo malo drugačije. Sviđa mi se kako si rekao da su Oskari dobro podjeljeni ali u jako lošim nominacijama..

Isto tako i prije no što će izaći (a to je bilo 2018.g.) i za Jokera i za Priča o Igračkama 4 svi su rekli da će razvaliti. I tako i jeste.
Ono što me ne zabrinjava jeste Irishman (šta čujem film se snimao 10 godina) ali itekako ovo u Hollywoodu. Za par godina znat ću šta je bilo u Mrskoj Osmorci ali pojma neću imati šta su DiCaprio i Brad Pitt radili Nekad Davno u Hollywoodu.

Bojim se da će Tarrantino svoj (navodno zadnji) 10-ti film jako upropastiti jer će se potruditi da bude među najbolji, isto kao što će i Christopher Nolan ovaj koji sada snima 
Tenet biti ne toliko dobar kao Inception i Intestellar (za koji sam kaže da je Inception u ogledalu) ali mislim da će se previše potruditi.. ali vidjet ćemo.

Koja je to godina kada su ova trojica snimili najgore filmove baš me zanima.
 

jozef kaže...
Envy kaže...


Film je umjetnost pa je kao takva podložna subjektivnosti. Razumijem da ti se nešto ne sviđa, ali ne sviđa se niti Antunu Vrdoljaku, što se može...
To što ne gledaš filmove s ENG prijevodom mi se čini apsurdnim, nikad ne bih odabrao HRV prijevod prije ENG, ne zato što ne volim naš jezik već su prijevodi jako često loši.

Ford vs Ferrari meni osobno nije baš tako dobar, scenarij ne valja pogotovo jer se radi o priči koju valjda svatko zna (ili bar svi ljubitelji automobila).
Parazit mi je tako dobar da me osvajanje oskara uopće nije iznenadilo. Osobno mi je lani također Green Book bio najbolji film.
Once Upon a Time in Hollywood ima dobru temu (alternativnu priču oko Mansona, Polanskog i Sharon Tate), s te strane je zanimljiv. Ali mi nije niti približno toliko dobar koliko je razvikan. Leo je odlično odglumio ali je Phoenix u Jokeru ipak bio bolji. No Brad Pitt nikako nije zaslužio oskara, trebao ga je dobiti Al Pacino za ulogu Hoffe u Irishmanu. Donekle mi zbog Pitta Once Upon a Time i nije bio dobar, on je valjda najslabija karika u filmu. 
Scarlett je odlično odglumila u Marriage Story, i mislim da je zaslužila osvojiti nešto, u Jojo Rabbit me nije tako impresionirala, to mi je nekako navučena nominacija. Inače Marriage Story je film s potencijalom upropašten početničkom režijom. Tipično za Netflix produkciju.
1917 i Dunkirk ne mogu u istu rečenicu. Dunkirk ima dramaturgiju i dubinu koju ovaj nema. 1917 je tek tehnički dobro odrađen (kamera, svjetlo, zvuk). No tema nije originalna a radnja je predvidiva.

Od kineskih sam neki dan pogledao Rastanak i film nije loš, kvalitetni likovi i dijalozi, dobar humor, atmosfera. Vrijedi pogledati.

Za koju filmsku nagradu se znaju točna pravila?

Ja sam svoje mišljenje izrazio i cijenim također i tvoje. Ali ne znam tko je Antun Vrd.. ne zanima me kako gledaš prevode. Ali kao što rekoh cijenim svačije mišljenje (valjda pametan iz ove kupus salate od threada i nađe nešto da gleda, eto ja sam otkrio još jedan ovaj dole Burning.)

Dunkirk sam spomenuo jer su ga pojeli kritičari a ja kada sam ga gledao bilo je trunataka ono da ne dišeš. WTF da se zapitaš i pomisliš film koji traje 2 sata kritičar o njemu piše post za koje mu treba 3 sata. Ne volim kritičare i smeće su. Volim kada ovaj kolega ludizao na prost način kaže da mu je film smeće i ima pravo na to. Meni iskreno, pa odmah na početku kada je svojoj sestri naštimao posao znao sam da će i cijeloj porodici, a onda kao što kolega gore kaže sve predvidljivo, osim naravno nekog kraja koji nije ni malo izazvao wow efekat. Kao što rekoh ja sam ga htio danas nastaviti gledati ali srećom ima i boljih.

Za koju filmsku nagradu se znaju točna pravila? Pa za onu koja će se znati kako će se zvati najbolji film. Sad se zove Best Motion Picture of the Year ali su taj naziv često mijenjali kao i pravilo da za tu 1. nagradu mora biti film iz engleskog govornog područja. Sad je toliko promjuenjena da može i animirani film u tu nagradu što je logično (najbolja pokretna slika u bukvalnom prevodu). I da, nagrada u kojoj DiCaprio ne mora praviti film da bi dobio Oskara.
Progledaj prošlu godinu kada su kritičari rekli da ni sami birači iz akademije ne znaju kad šta biraju tipa ovdje vidim tri nagrade iz 2019: Best Achievement in Music Written for Motion PicturesBest Achievement in Sound MixingBest Achievement in Sound Editing. Uglavnom ne bitno. Gore od ovih oskara - ne znam da li ima. Parasite ću se sjetiti kao i onih pedera iz Moonlight, ako mi ih netko spomene.

Evo upravo gledam 2016 Awards: Spotlight (Winner), Bridge of Spies, Mad Max: Fury Road, The Bih Short (meni favorit bio), Room.. svaki dah oduzima a ove godine? Hm.. Pa skoro koju god godinu uzmem ima nešto što je dobro urezano u mislima:
2011: The King's Speach, 127 Hours, Inception, Black Swan, Toy Story 3
2007: The Departed, Babel, Letters from Iwo Jima (i to nasumice biram godine).

Santana kaže...

Parazit mi je dobar film. Naravno ima boljih korjeskih filmova no sad je bila prava prilika da i oni ugrabe nesto.

Inace mene je najvise dojmio Lighthouse ove godine.

* * *

I mene se svidio Lighthouse.
Evo ti korejski film za koji cijela ekipa koja pravi Sci-Fi tipa Marvel Universe ili DCEU može se posramiti. Korejski je i zove se na engleskom: Along With the Gods: The Two Worlds Ako netko ima sličnih preporuka.
 

ansha kaže...

Burning iz 2018. je neusporedivo bolji Korejski film, meni najbolji film u zadnjih par godina...

Evo ja sam gore ovaj preporučio na koji način se pristupa i CGI-u i samoj radnji i dijalozima. Ima nešto (možda za nas) u tim Azijskim filmovima jer su im oči vječito suzne ili na neki način drugačije poimamo azijsku rasu i kulturu. Ono pratiš lagani dijalog i ovaj drugi se drekne doslovce a on nešto obično rekao.

Daj ljudi kada preporučujete filmove stavljajte link na iMDB.

PS: Pazite ovo: "Parasite director and co-writer, Bong Joon Ho provides an update on what we can expect from the film's HBO series adaptation." Može pričati tko šta hoće ali ovome Bong Joon Ho se posrećilo kao možda nikome do sada. Sada vidim da je napisao i Gwoemul (The Host) a i sada se sjećam da je to jedan od najboljih filmova gdje je čudovište strašno dobro urađeno bolje daleko nego u današnjim CGI filmovima gdje je skoro sve ostvarljivo.

14 godina
offline
Re: Oskari 2020 u znaku korejskog filma 'Parazit'
geronimo4661 kaže...

Cisto da se osvrnem na ovo, Marriage Story je odlican  film, jedan od najboljih uopce te tematike, i da ja dajem oskare, sigurno bi ih pokupio jos najmanje  par (Johansson, Driver, scenarij sigurno ).  A Baumbach niti je pocetnik, niti je upropastio film, obiteljskim odnosima se bavi kroz dosta svojih filmova (Margot at the wedding, the squid and the whale, while we're young, meyerowitz stories) te oni koji ga prate mogu znati sto ocekivati od njega i sta donosi.

Stvar ukusa. U mojim očima je dobar scenarij upropašten lošim scenama i kadrovima. Kao da dođeš u vrhunski restoran gdje ti kraj stola stoji čovjek sa žlicom i vilicom koji će te šopati wagyu odreskom i beluga kavijarom. Jednostavno on ne daje čovjeku da se uživi, da doživi radnju i poveže se s likovima nego se sve nasilno nameće: "evo gledaj!". Meni se to ne sviđa.
Driver po mom mišljenju nije zaslužio niti dodijeljenu mu nominaciju, a kamo li oskara za ovaj film (jesmo li uopće gledali isti film?!). Drag mi je kao glumac, ali ovo mu očito ne leži, kad izgovara neke rečenice uvjerljiv je kao da je imao naše glumce za mentore. Kao da se nije ozbiljno pripremio za ulogu.

IMHO Baumbach dobro piše, ali režiju bi trebao prepustit nekom drugom. Margot i While We're Young nisu baš filmovi koji bi spadali u "ne propustite". 

11 godina
offline
Re: Oskari 2020 u znaku korejskog filma 'Parazit'
jozef kaže...
geronimo4661 kaže...

Cisto da se osvrnem na ovo, Marriage Story je odlican  film, jedan od najboljih uopce te tematike, i da ja dajem oskare, sigurno bi ih pokupio jos najmanje  par (Johansson, Driver, scenarij sigurno ).  A Baumbach niti je pocetnik, niti je upropastio film, obiteljskim odnosima se bavi kroz dosta svojih filmova (Margot at the wedding, the squid and the whale, while we're young, meyerowitz stories) te oni koji ga prate mogu znati sto ocekivati od njega i sta donosi.

Stvar ukusa. U mojim očima je dobar scenarij upropašten lošim scenama i kadrovima. Kao da dođeš u vrhunski restoran gdje ti kraj stola stoji čovjek sa žlicom i vilicom koji će te šopati wagyu odreskom i beluga kavijarom. Jednostavno on ne daje čovjeku da se uživi, da doživi radnju i poveže se s likovima nego se sve nasilno nameće: "evo gledaj!". Meni se to ne sviđa.
Driver po mom mišljenju nije zaslužio niti dodijeljenu mu nominaciju, a kamo li oskara za ovaj film (jesmo li uopće gledali isti film?!). Drag mi je kao glumac, ali ovo mu očito ne leži, kad izgovara neke rečenice uvjerljiv je kao da je imao naše glumce za mentore. Kao da se nije ozbiljno pripremio za ulogu.

IMHO Baumbach dobro piše, ali režiju bi trebao prepustit nekom drugom. Margot i While We're Young nisu baš filmovi koji bi spadali u "ne propustite". 

 

Svakako je stvar ukusa,  ali jedna stvar je ne voljeti neciji stil, a druga stvar je nazvati ga pocetnicki i promasaj, na sto sam se ja u biti referirao. Baumbach tako radi zadnjih cca 20 godina, neki filmovi su mu naravno bolji, neki losiji. Meni osobno se kod Baumbacha bas svidja sto ne radi po standardnim sablonama kad su takve price u pitanju, te od Marriage Story nije napravio neki  pateticni i cmoljavi film.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 13:10 (geronimo4661).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice