Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i ostao

poruka: 45
|
čitano: 13.949
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i ostao ".
13 godina
offline
Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i ostao

Susjedov mali garant.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i ostao

Da bar je susjedov mali. Nažalost su Indijci. Zapravo, ak je na hrvatskom bio razgovor, a vjerojatno je jer ipak netko tko ovo "popuši" vjerojatno nije toliko dobar sa stranim jezicima, možda i je susjedov mali. Legenda!! Budući uspješni poduzetnik.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.8.2022 20:27 (cvaja997).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i ostao

navedeni muškarac je kreten* jer je nasjeo na ovakve glupe i prozirne fore a svaka škola košta. pa i njega. i neka. 

 

*

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.8.2022 20:29 (Ajar).
Moj PC  
28 0 hvala 0
11 godina
offline
Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i ostao

Drzava je prepuna ovakvih,moguce cak i vecina.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i ostao

Haha sramota za Hrvatske banke, ali njima to ide u korist, zaboli njih. Kod mene ovdje nemozes napraviti transakciju vecu od 30€ bez da potvrdis, a cim je izvan zemlje transakcija onda se blokira automatski iznad 150€

 
8 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i os
Fascinantno u ovoj prici je samo cinjenica da on ima tolike novce na racunu.....

Postoji ocigledna poveznica izmedju stanja na racunu i nedostatka inteligencije...

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
27 1 hvala 0
6 godina
offline
Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i ostao

Turizam u Hrvata je dosta dobar, pogotovo ove godine. Truli apartmani, sa gljivicama na zidu, valjda kao začin u "pašti" košta.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i os
Stara engleska poslovica: "a fool and his money will soon part"
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i ostao

Neznam koliki mulac moraš biti da nasjedneš na ovakvu foru. Broj moje kartice znamo samo ja i moja banka, tako je bilo, tako je sada a tako će i ostati. Ovo je fora tipa: snimali smo te kako dr**š preko tvoje kamere, uplati toliko i toliko na moj bitcoin račun inače to stavljam na twitter, face i slično. U svakom slučaju, još jedan naivac je nasjeo i platio visoku školarinu. S jedne strane mi ga je žao jer je izgubio lovu koju je skupljao tko zna koliko dugo, s druge strane, svaka škola se plaća, a ovo je master klasa za koju se daje puuno love. A što se tiče veličine transakcije, ja sam početkom godine kupio novi auto za oko 110 000kn, a platio sam ga samo jednom transakcijom sa kartice, bez problema. (Naravno, na računu se tokom godina skupilo koliko je trebalo, inače sumnjam da bi transakcija prošla).

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.8.2022 21:27 (učo).
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i os
Damir22 kaže...
Fascinantno u ovoj prici je samo cinjenica da on ima tolike novce na racunu.....

Postoji ocigledna poveznica izmedju stanja na racunu i nedostatka inteligencije...

 Ne mora biti. Znam neke ljude koji imaju visok IQ ali i dobar račun na banci, mada često puta bude i ovako kako ti kažeš.

dolazim odmah - Godot
13 godina
offline
Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i ostao

Što se iznosa tiče neke banke imaju dnevno/mjesečno ograničenje 50 000 kn neke 300 000 kn , a neke imaju i dodatnu provjeru telefonom prije nego stvarno prebace novac za iznose iznad 20 000 kn, kako koja banka. Ova ograničenja naravno možeš promijeniti odlaskom u banku...

I mene je nazvao lik iz Microsofta iz Budimpešte i objasnio da postoji neki problem na mom računalu (naravno odmah sam shvatio što je u pitanju , ali baš sam u tom trenutku imao vremena - čekao nekog), reko "nema problema objasni što trebam reći mom IT supportu", kaže on: "ma ne on ja ću to brzo riješiti" , reko znam ekipu iz vašeg ureda u RH jako dobri dečki recite njima pa nek mi se oni jave. Više nije zvao...

 
1 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i ostao

Ova mi se priča čini nevjerojatna.Nešto tu  nedostaje. Nitko nije toliko hm...nepametan...

 
1 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i os
Banke bi trebale uvesti obavezan ispit prije otvaranja računa.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i os
silvio3105 kaže...
Banke bi trebale uvesti obavezan ispit prije otvaranja računa.

 Zbog cega? 

Hahahahah 

15 godina
offline
Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i ostao

Mene je prije nekih 2 mjeseca nazvao indijac iz Microsofta sa nekom pricom da su primjetili da se sa mog racunala vrse napadi na njihov data centar, da mi je vjerovatno komp zarazen i da ce mi on pomoci. Takva neka nebuloza.

Dobio je odjebanac expresno 

Demokracija je sistem u kojem dvije budale mogu preglasati jednog genija.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i os
Ver0n kaže...

Di je banka u cijeloj priči i njena zaštita?

Otkad se to mogu tako veliki iznosi tek-tako transferirat?

Otkad se to može samo na osnovu podataka s kartice?

 

 

 

Gadgeti kaže...

Haha sramota za Hrvatske banke, ali njima to ide u korist, zaboli njih. Kod mene ovdje nemozes napraviti transakciju vecu od 30€ bez da potvrdis, a cim je izvan zemlje transakcija onda se blokira automatski iznad 150€

Ovo je dobro pitanje jer znam da zaba (a mislim i pbz) ima notifikacije za bilo kakvo "skidanje s računa", plus potvrdu pinom u mobilnoj aplikaciji za svaku internet kupnju, plus odabir dnevnih limita, plus disejbanje internet kupovine jednim klikom itd.a

Mislim je ovo zadnje čak po defaultu disejblano...

 

Ovo mi više smrdi na to da je lik nagovoren da potvrdi transakciju

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.8.2022 22:20 (digitall).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i ostao

Mene su isto nazvali početkom sedmog mjeseca. Moja id iskaznica je kao korištena u neke krimi svrhe a oni su Interpol. Reko wooow., nisam znao. I prvo pitanje ih pitam, kako se zovem i koja mi je adresa?. Drugo zašto mu je engleski tako loš, indijski eng. Nakon 20 sekundi su prekinuli, ja zvao nazad nemoš dobit valjda me blokirali.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i ostao

ne kuzim kako mu je samo na osnovu podataka s kartice skinuto preko 200k kuna(tko uopce ima dopusteno da se toliki iznos skine???).

 

 

Kad god placam sa zabom, makar neki smjesni iznosi trazi me potvrdu preko tokena, sto me realno i zna zivcirat jer za svakakve glupe iznose moram se jebavat s tokenom. Kad placam s revolutom, za sve vece iznose, a i svaku transakciju kad je neka nova "trgovina" moram uc u app i potvrdit ju, bez toga nista. Limiti za provlacenje kartice bez pina su mi na 200-300 kn.

A i svaka transakcija cim se odradi, bilo od zabe bilo od revoluta instantno dolazi notifikacija na mobitel, tako da i ako izgubim ili mi netko ukrade podatke odmah cu vidjet cim pokusa upotrijebit karticu(cim netko upise podatke i stisne buy dolazi notifikacija). 

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i os
Ver0n kaže...

Di je banka u cijeloj priči i njena zaštita?

Otkad se to mogu tako veliki iznosi tek-tako transferirat?

Otkad se to može samo na osnovu podataka s kartice?

 

 

 Meni ovo vise lici na laznu prijavu di je gospodin ocigledno novac prebacio negdje u neku kriptovalutu i sada prijavljuje ovu "naivnost". 

Prvo da bi se ovolika kolicina novca prebacila online sa racuna je potrebno malo vise vremena i mislim da bi svaka imalo ozbiljna banka blokirala te transakcije. 

Zalosno je da dan danas imamo banke koje nisu u stanju sklepati sposobnu mobilnu aplikaciju i edukovati korisnike o istoj. Ja sam u BiH i preko aplikacije su mi automatski iskljucene online transakcije. Ukoliko zelim da korisnim otvorim app, ukljucim opciju, kupim nesh i ponovno je iskljucim. A za pretplate imam onu dodatnu karticu koja sluzi samo za te stvari. 

 
4 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i os
Uco

Naravno, no, takvi bi vjerovatno da ih nazove netko iz "mikrosofta" vjerovatno kukali i zalili se da su win xp bolji od viste, barem pola sata, nego dali svoje podatke..... ;)
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i ostao

mene jebali jer sam frendu poslao 200€ u nizozemsku LOL

NULL!=NULL
 
6 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i os
Da se vidi tko zna šta treba dat za uplatu na, a šta za isplatu
15 godina
offline
Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i ostao

Microsoft ga zove jer mu je računalo hakirano? E, pameti moja...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Crni, žuti, zeleni vragovi, ne da se nude, nego bi i prodali Hrvatsku za Judine škude!
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i os
Ovakav scam obicno ide na sljedeci nacin:
1. Scammer zove da je iz Microsofta i kaze da je virus na racunalu
2. Scammer hoce da se korisnik “spoji na sigurni server”, u prijevodu skine Anydesk i sl. remote access software
3. Scammer pokrene netstat i kaze da su to IP od hakera i/ili tree i dok se tree izvrsava paste tekst u kojem kaze hakeri su detektirani i sl.
4. Scammer otvori google formu u kojoj od zrtve trazi da upise osobne podatke (koje poslije mogu preprodati)
5. Scammer trazi od zrtve da otvori net banking da vide da hakeri nisu nesto zabrljali
6. Ovdje je vjerojatno scammer editirao HTML i prikazao da je stanje racuna neodgovarajuce i onda na koju vec foru trazio od zrtve da posalju taj iznos. Moguce da je bila fora da mu je Microsoft “vratio veci iznos od stvarnog” ili mu je prodao foru da mora uplatiti isti iznos 2x da se “ponisti” transakcija
Lik je garant poslao lovu preko kripto ili postom muli u EU i sl. Bankovna transakcija bi bila vrlo brzo zaustavljena, ali ovo je skoro pa nemoguce pratiti.
 
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i os
Ovo je u rangu pas mi pojeo zadaću. Lik spiskao pare na sličice majmuna (nft-ovi nešto utihnuli). Ovi iz porezne nisu tako tupavi. Tvrdoglavi da.
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i os
suzana graf kaže...

Ova mi se priča čini nevjerojatna.Nešto tu  nedostaje. Nitko nije toliko hm...nepametan...

 Suzi, još je Einstein rekao da su svemir i ljudska glupost neizmjerni... s tim da nije uvjeren 100% za svemir..

dolazim odmah - Godot
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i os
učo kaže...
suzana graf kaže...

Ova mi se priča čini nevjerojatna.Nešto tu  nedostaje. Nitko nije toliko hm...nepametan...

 Suzi, još je Einstein rekao da su svemir i ljudska glupost neizmjerni... s tim da nije uvjeren 100% za svemir..

 Priča je na klimavim nogama. 

(  A kod tebe obnovljeni pješački most otvoren, tračnice se mijenjaju, vrućina...)

15 godina
offline
Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i ostao

-priča ko priča.. meni nevažna-blentava, za djecu.. čekam epilog. Hoće li biti nastavak?

mogući scenariji..

-kao što je navedeno, prevara na račun naivnosti no previše faktora se mora poklopiti, lakše je dobiti jackpot.. 

-nešto sasvim drugo.. ono što nazovem 'inisder job'. .. vlasnik novca koji recimo opljačka samog sebe (kao samoubojstvo) :) .. ili netko dovoljno upućen, jer mora barem znati da osoba ima zanimljivu količinu novca za krađu, npr djelatnik banke ili susjed-kvart.. 

-ostaje trag, novac-račun-banka.. transakcije, baš me zanima nastavak, ne uvod u priču za djecu.. tj sve može imati uvod kao priča-šala, no posljedice moraju biti adekvatne, institucije moraju odraditi svoj dio posla.. čekam nastavak. Ako postoji kladionica, tipujem na to da nije kako je navedeno u textu, prevara, telefon, .. da je nešto sasvim drugačije, da je insider ili vlasnik.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i os

Ne znam što je tebi tu sumnjivo, ovo se događa dnevno na stotine, ako ne i tisuće puta 

Doduše Amerikanci su u pitanju. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
10 godina
offline
Re: Osječanin dobio lažni poziv iz Microsofta i os
Scammeri šire poslovanje na nova tržišta.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice